>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I Liga - Kto wywalczy awans? [Sezon 2011/2012]

Status
Zamknięty.
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Głosować należy na dwa kluby!


Kto wywalczy awans w sezonie 2011/2012?

Czy spadkowicze z Ekstraklasy już w pierwszym sezonie powalczą o powrót? Czy problemy z jakimi borykają się obydwa kluby będą przeszkodą czy nie będą miały znaczenia? A może to dopiero początek kłopotów Arki i Polonii?

Czy Pogoń i Piast G. - kluby, które w zeszłym sezonie zawiodły i przeżywały spore kłopoty przez kilkanaście kolejek, zatrą niekorzystny obraz poprzednich miesięcy? Czy do walki włączy się Sandecja, która drugi rok z rzędu znalazła się w pierwszej czwórce. Może istotną rolę odegra któryś z beniaminków?

Zapraszam do głosowania i komentowania szans poszczególnych klubów zarówno na awans jak i pozostanie w lidze.




Kursy z Unibet.
Pozycje 1-2 są równoznaczne z awansem.
 
N 1

neli

Użytkownik
Co myslicie o spadkowiczach z Ekstraklasy? Czy uda im sie wrócić po sezonie do najwyzszej klasy rogrywkowej. Moje zdanie jest takie, że zarówno Arka jak i Polonia Bytom będa potrzebowyały trochę więcej czasu na awans.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Co myslicie o spadkowiczach z Ekstraklasy? Czy uda im sie wrócić po sezonie do najwyzszej klasy rogrywkowej. Moje zdanie jest takie, że zarówno Arka jak i Polonia Bytom będa potrzebowyały trochę więcej czasu na awans.
Bytom może mieć problemy z powrotem do Ekstraklasy, ale życzę im jak najlepiej.Problem w tym że w Polonii jest problem z kasą i na pewno wielu zawodników odejdzie, bo mogą dalej grać w Ekstraklasie i do tego za lepsze pieniądze.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Biorąc pod uwagę, że Polonia Bytom nie wystartuje w rozgrywkach I ligi... to bardzo długo poczeka na ewentualny awans do Ekstraklasy.
Arka z kolei będzie bardzo dużym faworytem. Dla mnie głównym obok Piasta (jeśli zajdą spore zmiany personalne) i Warty Poznań.
 
martinbm 0

martinbm

Użytkownik
Z tego co czytałem dzisiaj w lokalnym wydaniu Wyborczej, w Bytomiu doszło do przetasowań na najwyższych stanowiskach, więc pewnie zrobią wszystko, by Bytomianie zaczęli nowy sezon w 1 lidze.
 
2 44

26dzejo26

Użytkownik
Najbliższy sezon będzie stał pod znakiem Pogoni i ikony Korony/Pogoni wiecznie młodego Edi&#39;ego Andradiny to jest moje subiektywne zdanie możecie się z nim nie zgodzić ja jednak czuję, że Szczecinianie wreszcie doczekają się Ekstraklasy
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
stało się coś z Flotą Świnoujście, że jest tak nisko w typowaniach długoterminowych na I ligę?
Na Tobecie na Flotę jest 55,0, podczas gdy np. na Zawiszę 20,00 czy na Niecieczę 30,00
 
reser 2

reser

Użytkownik
Z Floty odeszło, albo niebawem odejdzie bardzo wielu piłkarzy, którzy stanowili trzon zespołu.
Charles Nwaogu, Radosław Pruchnik, Krzysztof Żukowski
W kolejce do odejścia są: Ensar Arifović, Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz i Przemysław Rygielski, których chce pozyskać Arka Gdynia.
Zawisza ma nowego właściciela, którym jest manager piłkarski Radosław Osuch. Gość na pewno ma kontakty, więc może kogoś ciekawego sprowadzić.
Nieciecza to bardzo bogaty klub jak na warunki I ligi. Robi ciekawe transfery i faktycznie może coś pomieszać w tej I lidze. Trochę śmiesznie będzie jak awansuja do Ekstraklasy. Nieciecza to wieś, która ma 700 mieszkańców - tego jeszcze chyba nie było ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
stało się coś z Flotą Świnoujście, że jest tak nisko w typowaniach długoterminowych na I ligę?
Na Tobecie na Flotę jest 55,0, podczas gdy np. na Zawiszę 20,00 czy na Niecieczę 30,00
Flota nie chce awansować, gdyby chcieli to mogliby już dawno awansować. Są wysoko w tabeli co sezon i końcówka zawsze jest dziwna bo przegrywają z drużynami walczącymi o utrzymanie albo nawet o nic, przypadek ? Do tego odejście kilku zawodników, nie mówiąc już o odejściu Nigeryjczyka. Facet robił dużo wiatru a do tego potrafił w pojedynkę zdobywać punkty dla Floty.
Zawisza tak szybko nie awansuje, ja na ich miejscu bym się tak szybko nie podpalał. Drużyna to także trener, a dla mnie Kubot to człowiek którego nazwę zawodu powinno się pisać w cudzysłowiu ? Ja im z pewnością nie wróżę awansu w tym sezonie. Niech postawią sobie cel na awans na przykład w dwa sezony, czy nawet w trzy, ale nie w jeden na miłość boską.
Edit:
Ja na początku czytałem, że Osuch chce awansować w tym sezonie lub w następnym, ale miasto daje im na to cztery lata, a jeśli awansu nie będzie lub klub spadnie do II ligi to miasto odkupi klub. Pewnie coś pomyliłem, jeśli tak to przepraszam.
 
reser 2

reser

Użytkownik
Ramzesa, ale kto z Zawiszy stawia sobie za cel awans w tym sezonie do Ekstraklasy? Z tego co ja się orientuję to Radosław Osuch daje sobie 4 lata na awans, a to, że bukmacherzy uważają ich za jakiś tam faworytów to inna kwestia.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Nasza Areczka oleeee ????
Głos poszedł na żółto-niebieskich, ale to bardziej ze względów kibicowskich... Bo w klubie niezbyt dobrze się dzieje, jeśli chodzi o wzmocnienia. Łatwą ręką pozwolono odejść Szmatiukowi (najlepszy defensor), nie wiadomo co z Labukasem i Ivanovskim. Mam nadzieję, że tą dwójkę uda się zatrzymać. Nemec zabrał ze sobą z Floty trzech zawodników. O ile do Mazurkiewicza i Krajanowskiego przyczepić się nie mogę, to już do Arifovicia owszem... Ma słabe statystyki bramkowe, a jest przecież napastnikiem. Nie wiem jak wyjdzie ten &quot;casting&quot; na zawodnika Arki... Oby pomyślnie, bo robią niebezpieczną operację na żywym organizmie.
Chciałbym żeby Pogoń Szczecin wreszcie awansowała do ekstraklasy. Ten klub (po tych wszystkich perturbacjach) MUSI wrócić. Fajnie, że zakontraktowali Ediego Andradinę, pamiętam go jak wymiatał kiedyś w Portowcach, stanowiąc wyjątek wśród całego brazylijskiego towarzystwa (na plus wyróżniał się też Juclimar, ale to tak na marginesie). Na dodatek bardzo dobry transfer, czyli ściągnięcie Petra Hricko z Polonii Bytom. Awans być może uzyska Warta Poznań, ale trzeba wzmocnień, oj trzeba.
 
lukasz80 88

lukasz80

Użytkownik
Ja na początku czytałem, że Osuch chce awansować w tym sezonie lub w następnym, ale miasto daje im na to cztery lata, a jeśli awansu nie będzie lub klub spadnie do II ligi to miasto odkupi klub. Pewnie coś pomyliłem, jeśli tak to przepraszam.
Ja słyszałem,że kupił klub od miasta za jakąś śmieszną sumę(chyba sto złotych)i jężeli Zawisza nie awansuje w ciągu czterech lat do Ektraklasy to miasto odkupi akcje za tę samą sumę,natomiast jeżeli Zetka spadnie to miasto kupi klub za 1zł.Sam Osuch planuje w tym sezonie miejsce w środku tabeli,czyli spokojne utrzymanie,a w następnym sezonie chce awansować.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Arka i Pogoń, myślę, że sezon w I lidze dla faworytów i nie będzie miał za bardzo kto z nimi powalczyć o awans.
Kluby które awansowały raczej będą walczyły o utrzymanie.
Sandecja i Flota znów miejsca 3-5, myślę że razem z nimi Warta Poznan.
Jak pisałem w innym temacie zdziwiły mnie kursy na Flotę na Tobecie, więc teraz dziwi mnie to wszystko tym bardziej, na Tobecie 55zł za wygraną Floty.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Biorąc pod uwagę, że Polonia Bytom nie wystartuje w rozgrywkach I ligi... to bardzo długo poczeka na ewentualny awans do Ekstraklasy.
Arka z kolei będzie bardzo dużym faworytem. Dla mnie głównym obok Piasta (jeśli zajdą spore zmiany personalne) i Warty Poznań.
Jeszcze przed zmianą formy tematu pisałem posta, w którym wątpiłem w udział Bytomian w rozgrywkach. Teraz jest inaczej ale jedno się nie zmienia - nie wrócą do Ekstraklasy. Nie w tym sezonie.
Sam oddaję głos na Arkę - klub, który jednak zasługuje na awans. Nie będę im kibicował ale potencjał w tej drużynie jest na tyle duży, że dość szybko powinni wrócić do Ekstraklasy.
Drugim faworytem jest dla mnie Piast. Wierzę, że nowy stadion w Gliwicach będzie służył drużynie na wysokim poziomie a nie zbieraninie kopaczy. Jeśli w Gliwicach nastąpią zapowiadane zmiany to klub powinien ukończyć sezon na drugim miejscu.
Kto dalej? Pogoń i Warta. Tylko dwa kluby mogą jeszcze powalczyć o awans.
 
19polonista11 2

19polonista11

Użytkownik
Arka, Pogoń, Warta, Piast no i pewnie Sandecja - te drużyny będą walczyć o awans. Mam nadzieję, że Wisła Płock też się włączy ????
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Arka, Pogoń, Warta, Piast no i pewnie Sandecja - te drużyny będą walczyć o awans. Mam nadzieję, że Wisła Płock też się włączy ????
Wątpię, dla mnie awans Wisły w tym sezonie nie jest możliwy. Teraz będzie spora rewolucja w kadrze, wielu piłkarzy jest niezadowolonych, a to że mało kasy dostają, a to że mało grają. Odejdzie Bąk (pokładałem w nim większe nadzieję, ale za to Kamiński się nieźle pokazał), Lewandowski (młody, ale w głowie pustka), Twardowski wraca do Jagi chyba, w Wiśle za trejnero kaszany wchodził tylko w drugiej połowie jako dżoker, ale jemu ta funkcja się nie podobała. W zasadzie się nie dziwię, chłopak dobry, mądry, szybki, przebojowy, szkoda że odchodzi. Do tego odchodzi Wiśniewski (gwiazdorzyna, niby płocczanin, ale w głowie też pustka :-| ) i Zabłocki, który w I lidze mógłby się sprawdzić, bo to już nie jest ta kopanina co w II lidze. Jeśli chodzi o nowe nabytki, to Sielewski wraca do Płocka, z czego jestem zadowolony, bo myślę że to taki typowy średniak którzy mam nadzieję zawiąże jakąś rywalizację wśród graczy ze środka pola. Dla mnie jednak priorytetem jest zatrzymanie Bilińskiego w Wiśle, wykupić będzie ciężko, a jak nie to przynajmniej wypożyczyć. Jak dla mnie jeden z kandydatów do korony króla strzelców ;)
Koczon z którym Wisła jeszcze w trakcie rozwiązała kontrakt podobno znajdzie się w Warcie Poznań.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Widać, że Pogoń Szczecin się wzmacnia i rzeczywiście to ona może być jednym z kandydatów do awansu w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie. Teraz mieli trochę pecha, bo byli blisko miejsca promowanego awansem, jednak ostatecznie nie udało się tego osiągnąć. Wiadomo, ambicje, jak i oczekiwania są wielkie, jednak teraz jest nieco za wcześnie, aby mówić o tym czy będą znów chcieli pokazać, iż to im należy się powrót do Ekstraklasy, czy też nie.
Jako kolejną drużynę do awansu wskazałem Piast Gliwice. Może nie zrobili jakichś spektakularnych transferów (zresztą ciężko tego oczekiwać po klubie występującym w I lidze), bo przejście z KSZO Tomasza Bzdęgi do takowych nie należy, ale liczy się, że ciągle chcą wrócić do najwyższej ligi. Igor Lewczuk z kolei może okazać się wzmocnieniem, bo mimo, iż nie występował zbyt wiele w barwach Jagiellonii, to jednak pewne doświadczenie już posiada. Wszystkich transferów nie ma sensu nawet wymieniać. Takie są po prostu moje typy.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Teraz mieli trochę pecha, bo byli blisko miejsca promowanego awansem, jednak ostatecznie nie udało się tego osiągnąć.
Pogoń raczej nie była blisko awansu. Po rundzie jesiennej oni przecież walczyli o utrzymanie, potem była rewolucja w składzie i na wiosnę ich gra wyglądała przyzwoicie, a nawet powiem że bardzo dobrze. Na pewno stwierdzenie że mieli pecha nie jest trafione.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Pogoń raczej nie była blisko awansu. Po rundzie jesiennej oni przecież walczyli o utrzymanie, potem była rewolucja w składzie i na wiosnę ich gra wyglądała przyzwoicie, a nawet powiem że bardzo dobrze.
Tak, mieli pecha, co można poprzeć przykładem Legii w Ekstraklasie. Ich gra w pierwszej rundzie wyglądała fatalnie, najgorszy start tej drużyny w lidze od przeszło 10 lat, głośne rozmowy o zwolnieniu Skorży, a jak się później okazało na wiosnę mieliśmy do czynienia z zupełnie inną drużyną. Podobnie Pogoń od nowej rundy zaczęła prawdziwą &quot;pogoń&quot; o najwyższe cele, więc stwierdzenie, że mieli pecha może tutaj pasować, bowiem gdyby taką formę prezentowali również w pierwszej połowie sezonu, to mogliby osiągnąć wyższe miejsce niż 6. Ale oczywiście, to moje zdanie.:spokodfhgfh:
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Jak pisałem w innym temacie zdziwiły mnie kursy na Flotę na Tobecie, więc teraz dziwi mnie to wszystko tym bardziej, na Tobecie 55zł za wygraną Floty.
Szkoda pieniędzy, Flota często w rozgrywkach pierwszej ligi ostatnimi czasy notuje bardzo dobrą rundę jesienną (czasem i połowę wiosennej), żeby potem nagle opaść z sił na koniec i oddalić się znacznie od czołówki - tam nie raz i nie dwa ludzie związani z klubem powtarzali, że awans nie jest im na rękę (brak stadionu, infrastruktury - bardzo ciężko byłoby im uzyskać licencję).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom