>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

II liga polska - grupa zachodnia

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
W tym temacie podajemy typy i dyskutujemy nt. spotkań II ligi polskiej gr. zachodniej.
Ruch Radzionków, Bałtyk Gdynia, Olimpia Grudziądz i Górnik Polkowice to drużyny, które są beniaminkami i z miejsca mają walczyć nie tylko o utrzymanie, a o wyższe cele. Ambicje awansu mają także na pewno w Bydgoszczy i Sosnowcu. Jaki będzie ten sezon II ligi w grupie zachodniej?

Zapraszam do typowania i analizowania spotkań ;)
 
K 0

kuba71

Użytkownik
Lechia Zielona Góra - Ruch Radzionków


Dzisiaj o godz. 16:00 na stadionie w Zielonej Górze zostanie rozegrane bardzo ciekawe spotkanie spadkowicza z 2 ligi z beniaminkiem. Lechia w poprzednim sezonie spadła z ligi, jednak.. dalej będzie w niej grała :roll: Drużyna przygotowywała się na grę w 3 lidze gdy dostała propozycje powrotu do 2 ligi ponieważ wycofała się Odra Opole i Kotwica Kołobrzeg. Sytuacja kadrowa w ZG nie wygląda ciekawie.. Odeszło kilku podstawowych zawodników tj. Jeremicz Adrian (Raków Częstochowa), Wojciechowski Paweł (GKP Gorzów), Żebrowski Marcin (Czarni Żagań), Jasiński Jakub (szuka klubu), Świniarek Mateusz (szuka klubu), Twarowski Łukasz ( Ilanka Rzepin). Do drużyny dołączyło kilku mało znaczących zawodników: Lewicki (juniorzy), Nowak (juniorzy), Szatarski (Lechia II), Podwyszyński (juniorzy), Haraś (juniorzy), Niewiadomski (Lechia II), Nowak (juniorzy) + Mendes (powrót z Brazylii).
Jak widać nie dość, że w poprzednim sezonie Lechia była jedną z najsłabszych drużyn to doznała jeszcze paru osłabień..
Co do Radzionkowa to beniaminek ma bardzo ambitne plany i chce jak najszybciej awansować wyżej. Wg. mnie są oni jednym z faworytów zachodniej grupy. Przed sezonem Ruch doznał poważnych wzmocnień tj. Jacek Wiśniewski - GKS Jastrzębie, Łukasz Pilc - Victoria Chróścice, Dawid Bober - Gosław Jedłownik (wypożyczenie), Piotr Gierczak - Odra Wodzisław Śląski, Seweryn Kiełpin - Polonia Bytom (wypożyczenie), Damian Kaciczak - Kotwica Kołobrzeg, Przemysław Puchała - Polonia Bytom (powrót z wypożyczenia), Tadeusz Urbainczyk - drużyna juniorów. W drużynie znajdują się też inni bardzo doświadczeni zawodnicy m.in. Adam Kompała czy Marek Kubisz. Jak widać ekipa bardzo mocna. Mam nadzieję, że już jutro będzie to miało przełożenie na wynik meczu. Piłkarze Ruchu udali się do Zielonej Góry już dzisiaj żeby na spokojnie przygotować się do tego spotkania.

„Nastroje w mojej drużynie są dobre, by nie powiedzieć bojowe.”
– deklaruje trener Rafał Górak.
&quot;Z tego powodu nastroje są tym bardziej pozytywne, i z pełnym optymizmem, z wiarą we własne możliwości i z przekonaniem, że bardzo dobrze przepracowaliśmy sezon przygotowawczy wyjdziemy w sobotę na boisko. A jedziemy do Zielonej Góry oczywiście po trzy punkty. I taki cel będziemy sobie stawiać w każdym spotkaniu.&quot;


Patrząc na składy i sytuacje w drużynie obu zespołów wynik nasuwa się tylko jeden - zdecydowane zwycięstwo Ruchu Radzionków. Mimo, że jest to dla nich mecz inauguracyjny w nowej lidze i do tego na wyjeździe, mam nadzieję, że pokażą na co ich stać ;-)


Typ: Ruch Radzionków @ 2,2
✅ (tobet) - na unibecie kurs na RR już tylko 1,9..



Lechia Zielona Góra - Ruch Radzionków 0:3 Kocur 34&#39;, Wiśniewski 39&#39;, Gielza 55&#39;
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Popieram kolegę z typem na Ruch Radzionków widziałem ich kilka razy w akcji grają ciekawą piłkę teraz liczne wzmocnienia które powinny przynieś sukces. Kursy cały czas spadają więc jeżęli ktoś chce grać to zagranie go teraz będzie najlepszym i ostatnim momentem.
✅ ✅ ✅
 
rubens17 0

rubens17

Użytkownik
No muszę pogratulować Kubie71 za bardzo dobry typ, tylko co z tego jak postawiłem także na Olimpie Grudziądz która do przerwy grała tak jak powinna bo wygrywała z Unia Janików 2:0.Po przerwie było już 2:3 co się stało? Nie mam pojęcia.
 
D 0

damafi

Użytkownik
Byłem na spotkaniu Elana Toruń-Polonia Słubice.
Mecz bardzo nudny toczony w większości w srodku pola mało strzałów na bramkę a jak były to praktycznie prosto w bramkarzy.Mam nadzieje że zespoł Elany się rozkręci i następne spotkanie wygra. Poziom gry tego spotkania w skali 1-6 oceniam na 2+ czyli marnie...
 
K 0

kuba71

Użytkownik
Lechia Zielona Góra - Polonia Słubice

W poprzedniej kolejce Lechia doznała sporej porażki na własnym stadionie z Ruchem Radzionków. Polonia Słubice zremisowała 1:1 w Toruniu, co można uznać za satysfakcjonujący wynik. Jak pisałem w poprzednim poście Lechia tylko dzięki śmiesznej decyzji PZPNu utrzymała się w 2 lidze, podobna sytuacja z Polonią Słubice, która także spadła, a gra dalej :p Można by było się spodziewać dzisiaj słabego meczu bez zdecydowanego faworyta. Jednak drużyna ze Słubic chyba wreszcie zaczęła myśleć o innych lokatach niż ostatnie miejsce w lidze i dokonała aż 11 wzmocnień. Do drużyny dołączyli: Robert Gaca, Maciej Malinowski, Adam Więckowski, Filipe, Ailton, Jamaica, Jeferson, Emil Anusiewicz, Rafał Krzyżanowski, Szymon Sidorowicz, a także pozyskany przedwczoraj młody lewy pomocnik Amadeusz Kłodawski (poprzednio Polonia Warszawa), który prawdopodobnie już dzisiaj zadebiutuje w barwach Polonii. Tak jak pisałem wcześniej Lechię ZG wzmocniło tylko kilku juniorów.

Wg. mnie Lechia doznanie dzisiaj kolejnej porażki na swoim stadionie. Polonia Słubice, która poważnie wzmocniła się przed tym sezonem jest zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Typ: Polonia Słubice @ 2,2✅ (expekt) - tobet @ 2,0 , betsafe @ 1,85

Wynik: 0:2




Ruch Radzionków - Bałtyk Gdynia

Ciekawy mecz dwóch beniaminków. Oby dwie drużyny wygrały swoje inauguracyjne mecze (Bałtyk pokonał Miedź Legnica 2:0). Zacznijmy od Ruchu. Ekipa z Radzionkowa ma bardzo duży potencjał, według wielu osób są uważani za faworytów 2 ligi. Dokonali kilku ciekawych wzmocnień co dało efekt już w pierwszej kolejce. Na pewno po takim zdecydowanym zwycięstwo będzie im się grało o wiele łatwiej. Bałtyk też wzmocnił swoją drużynę po awansie, jednak w większości byli to młodzieżowcy choć przyszli też bardziej doświadczeni zawodnicy. Tak jak w przypadku Radzionkowa, zwycięstwo z Miedzią wzmocni pewność siebie zawodników Bałtyku.

Warto też wspomnieć o osłabieniach. W Ruchu z powodu urazów nie zagrają: Dawid Domański, Tomasz Stranc, Marcin Kocur, Marek Kubisz. W Bałtyku zabraknie tylko Dawida Zyberta.

Faworytem tego meczu jest oczywiście Ruch Radzionków jednak kursy na ich zwycięstwo są niskie (~1,4). Moim zdaniem dzisiaj padnie kilka bramek. RR na pewno będzie się chciał pokazać przed własną publicznością i zagrają bardzo ofensywnie. Bałtyk Gdynia też powinien powalczyć i coś ustrzelić.

Typ: over 2,5 @ 2,02⛔ (tobet)

Wynik: 1:0
 
D 0

damafi

Użytkownik
Dla osob interesujących sie II liga zachodnia informacja że najbliższe spotkanie Elana Toruń zagra na wyjeździe w Tychach a nie tak jest w terminarzu w Toruniu.Gospodarz zmieniony ze względu na rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych w Toruniu na stadionie.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Zaglebie Sosnowiec - Sleza Wroclaw
Po raz pierwszy w tym sezonie Zagłebie pokaże się na własnym stadionie w Sosnowcu , Zagłębie grało już na wyjeździe z Tur Turek gdzie zremisowało 1:1 , ich rywal Ślęza również rozegrała jedno spotkanie w którym uległa 1:2 Nielbie Wągrowiec. Dzisiejsze spotkanie powinno zdecydowanie być na korzyść piłkarzy z Sosnowca której kadra wydaje się na dzień dzisiejszy być znacznie mocniejsza i typuje tutaj zwycięstwo właśnie piłkarzy z Sosnowca.
Win Sosnowiec @@ 1,60 Tobet ✅ ✅
 
K 0

kuba71

Użytkownik
Dzisiaj krótko ale typy na prawdę warte uwagi.

GKS Tychy - Elana Toruń
Tyszanie są mocno podbudowani po ostatnim zwycięstwie nad Zawiszą, który był mocno faworyzowany. Elana jak do tej pory spisuje się kiepsko, remis z Polonią Słubice na własnym stadionie oraz porażka z Rakowem dobrze nie świadczą o ich formie. W Tychach wielu drużynom gra się ciężko. Jutro zdecydowanym faworytem będą Tyszanie.

Nielba Wągrowiec - Tur Turek

Nielba posiada ciekawy zespół, w poprzednim sezonie niewiele zabrakło żeby zagrali w barażach o 1 ligę. W tym sezonie w dwóch meczach odnieśli dwa zwycięstwa (1:0 z Czarnymi Żagań oraz 2:1 z Ślęzą Wrocław). Tur Turek jak na razie zdobył tylko jeden punkt po remisie z Zagłębiem Sosnowiec. Przed sezonem nastąpiła duża rotacja w składzie, do zespołu dołączył m.in. Maxwell Kalu. Wg. mnie Nielba powinna zapewnić sobie 3 pkt. na własnym stadionie w tym meczu. Mają silny zespół, który zapewne będzie walczył o awans w tym sezonie.

Górnik Polkowice - Miedź Legnica

Górnik poważnie wzmocnił się przed tym sezonem, doszło na prawdę kilku ciekawych zawodników. W sparingach Górnik spisywał się bardzo dobrze co też miało przełożenie na początek rozgrywek ligowych gdzie Polkowice wygrały z Turem oraz z Unią Janikowo. Miedź jak na razie przegrała z Bałtykiem 0:2 i zremisowała z Olimpią Grudziądz 1:1. Myślę, że Górnik wykorzysta atut własnego boiska i wygra &quot;miedziowe derby&quot;.
&quot;Cały tydzień przygotowujemy się do tego meczu i mam nadzieję, że wygramy. Głęboko w to wierzymy. Gdy ostatni raz rozgrywane były miedziowe derby, mieliśmy zupełnie inne cele. Teraz gramy o awans! Nie będzie żadnych sentymentów&quot; – powiedział nam przed tym spotkaniem Sebastian Szymański.

Typy (kursy tobet):
GKS Tychy @ 1,6 ✅3:0 - kursy cały czas lecą w dół..
Nielba Wągrowiec @ 1,85 ✅ 4:1
Górnik Polkowice @ 1,55 ✅ 4:3
AKO: 4,59✅ ✅ ✅
Inne typy:
Polonia Słubice 1x @ 1,62⛔ 0:1
Zawisza Bydgoszcz @ 2,0⛔0:1
Ruch Radzionkow @ 2,65
✅ 1:0
 
kkslec 459

kkslec

Użytkownik

Nielba Wągrowiec - Tur Turek


Nielba posiada ciekawy zespół, w poprzednim sezonie niewiele zabrakło żeby zagrali w barażach o 1 ligę. W tym sezonie w dwóch meczach odnieśli dwa zwycięstwa (1:0 z Czarnymi Żagań oraz 2:1 z Ślęzą Wrocław). Tur Turek jak na razie zdobył tylko jeden punkt po remisie z Zagłębiem Sosnowiec. Przed sezonem nastąpiła duża rotacja w składzie, do zespołu dołączył m.in. Maxwell Kalu. Wg. mnie Nielba powinna zapewnić sobie 3 pkt. na własnym stadionie w tym meczu. Mają silny zespół, który zapewne będzie walczył o awans w tym sezonie.
Co do typu zgadzam się w 100% jednak analiza bardzo kiepska. Nielba ma w tym sezonie słaby skład. Bardzo dużo młodych graczy w wieku 18-19 lat. Jednak trener Nielby bardzo dobrze współpracuje z takimi graczami i mają wielki potencjał. Z zespołu odeszli Tomasz Mikołajczak (król strzelców z zeszłego sezonu) gra teraz w Lechu Poznań, Roman Maciejak strzela co mecz bramki dla Piasta Gliwice i Maxwell Kalu właśnie do Tura. Cudem też jest zostanie Witomskiego który wypadł znakomicie na testach w Pogoni Szczecin. Jak na razie młodymi nadziejami są Szyszka i Sarbinowski którzy grają bardzo dobrze. Według mnie Nielba powinna wygrać z Turem a taki kurs tylko kusi.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Polonia Słubice przed rokiem zajęła miejsce spadkowe, ale w związku ze sprzyjającymi okolicznościami ostatecznie dostała szansę gry w II lidze i wykorzystała to moim zdaniem bardzo dobrze budując ciekawy zespół, który powinien być w środku tabeli, a nie na jej dnie tak jak przed rokiem. Wyjazdowy remis z Elaną, czy pewna wygrana w Zielonej Górze nie są dziełem przypadku i teraz w meczu z Rakowem także Słubiczanie przegrać nie powinni. Polonia Słubice 1x popieram.
 
jaruone 0

jaruone

Użytkownik
Ja bym jeszcze proponował przyjrzeć się spotkaniu Olimpia Grudziądz - Ruch Radzionków - kurs 2,65 (Tobet) na wygraną &quot;Cidrów&quot; a skład mają mocny - dla mnie są faworytem zachodniej grupy. Jak ktoś jest zainteresowany to analizę meczu wrzuciłem do jutrzejszych typów dnia - można dodać coś do dubla czy tripla i zagrać - osobiście zaryzykowałbym nawet stawkę trochę większą niż symboliczna - Olimpia potrafiła przegrać u siebie z Unią Janikowo prowadząc 2-0, zaś Ruch odprawił KSZO w PP - to taki &quot;statystyczny&quot; wyznacznik jakości obu beniaminków.

Olimpia Grudziądz - Ruch Radzionków @ 2 -2,65 - Tobet✅
 
E 0

eggon88

Użytkownik
&quot;W najbliższą sobotę GKS Tychy rozegra trzecie spotkanie wyjazdowe w sezonie 2009/10. Rywalem podopiecznych Mirosława Smyły będzie ostatnia w ligowej tabeli Lechia Zielona Góra, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.
W pięciu dotychczas rozegranych kolejkach Lechia nie zdobyła nawet jednego &quot;oczka&quot;. Piłkarze z Zielonej Góry przegrali z Ruchem Radzionków, Polonią Słubice, Bałtykiem Gdynia, Rakowem Częstochowa oraz Olimpią Grudziądz. W tych pięciu spotkaniach drużyna dowodzona przez Macieja Murawskiego nie zdobyła żadnej bramki, a straciła ich aż szesnaście.
Tymczasem GKS w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisował z Rakowem Częstochowa i z ośmioma punktami na swoim koncie plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli.
Tym samym zdecydowanym faworytem meczu są piłkarze GKS, którzy jednak muszą pamiętać, że w ubiegłym sezonie pojedynki z Lechią nie należały do najłatwiejszych. Jesienią w Zielonej Górze padł bezbramkowy remis, a wiosną GKS po emocjonującym meczu i dwóch trafieniach Mateusza Wróbla pokonał Lechię 3:2.
Ubiegły sezon Lechia zakończyła na szesnastej, spadkowej pozycji, ale ze względu na wycofanie się z następnych rozgrywek kilku zespołów klub z Zielonej Góry zachował status drugoligowca.&quot; cyt. www.gkstychy.info
dodam od siebie, że drużyna GKS -u pozyskała kilku dobrych młodych zawodników, zatrzymując stare gwiazdy m.in. bizackiego, masternaka.
Mój typ : Lechia Z.G.-GKS Tychy 2 1.45 efortuna ✅
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ruch Radzionków - Zawisza Bydgoszcz
Cidry jako beniaminek spisują się rewelacyjnie i już teraz są jednym z głównych kandydatow do awansu. Mecz z Zawiszą to bezpośrednie starcie rywali do awansu, warto jednak zwrócić uwagę, że piłkarze z Bydgoszczy mają problemy z meczami wyjazdowymi. Atut własnego boiska powinien przechylić szalę zwycięstwa na korzyśc gospodarzy z Gierczakiem, Kompałą czy Wiśniewskim w składzie.
Mój typ: Ruch Radzionków - 1,85 [3/10]
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Bałtyk Gdynia - Czarni Żagań
Czarni Żagań są rewelacją ligowych rozgrywek, ale tym razem wybierają się na daleki wyjazd do Gdyni gdzie o punkty nie będzie łatwo. Na dodatek goście wystąpią bez pauzującego za kartki lidera środka pola Arkadiusza Chrobota. Bałtyk przystępuje do meczu bez osłabień i z fantastyczną serią domowych spotkań bez porażki. Priorytetem dla Czarnych ciągle jest utrzymanie w lidze, klub nie dysponuje takimi finansami aby walczyć o awans do wyższej ligi i prędzej czy później ich świetna passa się skończy i tak wysoko w tabeli już nie będą. Bałtyk u siebie przegrać nie powinien, atut własnego boiska przemawia na ich korzyść.

1x - 1,33 w Unibet [6/10] ✅
1 - 2,30 w Unibet [3/10] ✅
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Miedz Legnica - Tur Turek
Typ: 1
Kurs: 1,80
Bukmacher: Bet At Home

Przed nami niezbyt ciekawy mecz w którym zmierzą się Legnicka Miedź z Turem Turek. Tur na wyjazdach radzi sobie bardzo słabo. Tracą bramki w pierwszej połowie co przeważnie z góry ustawia cały mecz. Miedź znajduje się obecnie na piętnastej pozycji z jedenastoma oczkami. Tur plasuje się dwie pozycje wyżej z dorobkiem piętnastu punktów. W ekipie z Legnicy nie zagra kontuzjowany Artura Monasterskiego oraz Noaha Cissé któremu skończyło się zezwolenie na pracę w Polsce. Tur nigdy nie wygrał na wyjeździe, więc jest to typowa drużyna własnego boiska. Miedź musi wykorzystać kompleks rywala i zgarnąć 3 punkty by wydostać się ze straconej pozycji. Nie sądzę żeby było to ciekawe widowisko, widzę tutaj skromne jednobramkowe zwycięstwo gospodarzy do zera.

Polecam :spokodfhgfh:
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Górnik Polkowice, ponieważ ma ambicje awansu do wyższej ligi, u siebie jest niewzykle skuteczny i gra z Czarnymi Żagań, którzy nie otrzymują wypłaty premii meczowych od pewnego czasu. Odbiło się to nawet komentarzem trenera po ostatnim meczu z Olimpią Grudziadz, że widać bylo na boisku kto gra o pieniądze. Coś niewątpliwie jest na rzeczy do tego poobijani są Ekwueme i Wróbel. A jeśli nie strzela Ekwueme to Czarnym ciężko o dobry wynik. Podsumowując kwestia motywacji Górnik chce awansować, Czarni nie mają zaplecza finansowego. No atut własnego boiska co dla Górnika jest niezwykle istotne. Kurs bardzo dobry więc śmiało pobieram!
Górnik Polkowice - 1,70 w Unibet [6/10] ⛔
 
zabold 26

zabold

Użytkownik
Spotkanie: Czarni Żagań - Nielba Wągrowiec

TYP: 2 bądź X2

Na dzisiaj wybrałem mecz 2 ligi grupy zachodniej, w którym Czarni Żagań będą podejmowali Nielbę Wągrowiec. Jest to spotkanie rozegrane awansem z rundy wiosennej i z tego, co wiem to w Żaganiu wszyscy modlili się o jak największe opady śniegu. Niestety dziś zapowiada się ładna pogoda i mecz na pewno zostanie rozegrany. Działacze wysłali nawet pismo do PZPN z prośbą o przełożenie dzisiejszego meczu oraz tego za tydzień z Jarotą, jednak Nielba się na to nie zgodziła. Dlaczego Czarni tak bardzo nie chcą grać?? Otóż w zespole panuje prawdziwa plaga kontuzji. Zespół jest całkowicie zdekompletowany - trener ma dziś do dyspozycji prawdopodobnie 9 piłkarzy w pełni gotowych do gry. W Czarnych nie ma długiej ławki rezerwowych i ich trener - Zbigniew Smółkowski ma dzisiaj nie lada problem. Pięciu zawodników ma zwolnienia lekarskie, kilku innych narzeka na drobniejsze urazy, a 2 nie zagra, ponieważ są zawieszeni za kartki. Dzisiaj niepewne są występy zawodników kluczowych takich jak: Hajdamowicz, Gajowy, Sudoł i Buchla. Jedynym atutem Czarnych w tym meczy wydaje się być Nigeryjczyk Ekwueme, który do tej pory strzelił 9 bramek i to on będzie dzisiaj głównym zagrożeniem dla bramki Nielby. Jakby było mało problemów z kontuzjami, to dochodzą do tego jeszcze problemy finansowe, ponieważ zespół nie otrzymał premii za wygrane mecze. Na pewno morale w drużynie troche opadło - zwłaszcza po ostatniej przegranej z Zagłębiem Sosonowiec u siebie 0:4. O tym meczu Czarni chcieliby jak najszybciej zapomnieć - 0:3 do przerwy, w trakcie meczu kilka kontuzji i gracze z Żagania kończyli mecz w 9. W Nielbie raczej bez poważnych osłabień ,także myślę, że dzisiaj Czarni znowu przegrają na własnym stadionie. Obie prezentują zbliżony do siebie poziom - Czarni zajmują 8 miejsce w tabeli, a Nielba - 7. Bilans gospodarzy na własnym obiekcie jest imponujący - 4 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażka. Jak na drużynę, którą skasywano na walkę o utrzymanie to świetna statystyka. Czarni w pewnym momencie zajmowali nawet 2 lokatę w tabeli, jednak ostatnio przyszły gorsze występy - tylko 3 punkty w ostatnich 5 spotkaniach to niezbyt dużo. Nielba na wyjeździe odniosła 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 4 razy przegrała. Gracze z Wągrowca na wyjeździe prezentują raczej styl defensywny - ich bilans bramek wynosi 6-9. Muszę przy tym zaznaczyć, że ostatni raz Nielba wygrała 15 sierpnia z Unią Janikowo. Myslę, że dzisiaj wygra ona swój 3 mecz w sezonie - 1 mecz w rundzie wiosennej, zwłaszcza po dobrym występie przeciwko GKS Tychy, skąd Nielba wywiozła 1 punkt.
 
lukisc 0

lukisc

Użytkownik
Gawin/Ślęza Wrocław - Zagłębie Sosnowiec

Typ: Zagłębie Sosnowiec 1.80


Zagłębie wreszcie zaczęło grać na wyjazdach jak należy (0-4 w Żaganiu,porażka z Tychami po kontrowersyjnym karnym 1-0,wygrana 0-2 w Częstochowie i 0-3 w Toruniu) w międzyczasie awans do ćwierćfinału PP (2-0 Zabrze,3-0 Stal St. Wola).
W tabeli również obie drużyny dzieli przepaść.Zagłebie jest 5 i ma tylko 2 pkt straty do miejsca premiowanego awansem,Ślęza z kolei jest w strefie spadkowej z 15punktami (Zagłębie-31pkt).
Na wiosne na Stadionie Ludowym Zagłębie pokonało Ślęze 4-0.
W Zagłębiu za kartki pauzuje tylko Bednar ale kadra jest na tyle szeroka że znajdzie się ktoś na zastępstwo.
Ślęza boryka się z problemami finansowymi i prawdopodobnie nie dokończy sezonu.Taka sytuacja napewno nie wpłynie pozytywnie na morale zespołu

✅Wynik 0-1
 
B 94

bart7890

Użytkownik
Dawno nikt się tutaj nie odzywał, więc pozwolę sobie opisać krótko spotkanie, z którego niedawno wróciłem.
Nielba Wągrowiec - Ruch Radzionków

Przed tym spotkaniem Nielba plasowała się na 9. pozycji w ligowej tabeli i mogła szczycić się świetnym bilansem spotkań na własnym obiekcie (7 wygranych, 2 remisy i 1 porażka). Do Wągrowca jednak przyjechał lider z Radzionkowa, który ma bardzo mocną drużyną złożoną z piłkarzy, którzy grali w takich klubach jak Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Polonia Bytom czy też Cracovia Kraków. W takim przypadku faworytem tego spotkania był Ruch, a kurs na tą drużynę był w granicach 2,00.
Spotkanie zaczęło się dość ospale, mało strzałów na bramkę mimo tego, że murawa była bardzo mokra, jeśli już ktoś strzelał to niecelnie lub za lekko. Ruch często szanował piłkę grając od tyłu, Nielba starała się konstruować raczej szybsze akcje. W pierwszej połowie obejrzeliśmy tak naprawdę jedną bardzo groźną sytuację dla zespołu gospodarzy, wrzutkę z lewej strony boiska otrzymał Rafał Leśniewski i z około 10 metrów w dobrej sytuacji trafił w poprzeczkę! Goście z Radzionkowa starali się grać prostopadłymi podaniami do swojego zagranicznego napastnika Martina Matusa, podania te jednak często były zbyt mocne, źle przyjmowane lub bardzo dobrze skracał kąt i pole manewru dla napastnika bramkarz Nielby Jacek Wosicki. Na sam koniec pierwszej połowy goście mieli jeszcze jedną dobrą okazję, jeden z zawodników otrzymał znakomitą wrzutkę na 10 metr przed bramką, ale uderzył z główki wprost w ręce bramkarza. Pierwszą połowę mogę ocenić tak, że przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, mieli przewagę w ofensywie, ale to Nielba była bliżej strzelenia bramki.
Drugiej połowy również raczej żaden zespół nie rozpoczął z jakimś animuszem, trochę utrzymywania się z piłką na własnej połowie, nieudolne próby ataków. Aż wreszcie wrzutka gospodarzy w pole karnego przeciwnika, dość duże zamieszanie, do piłki na około 7 metrze dopada Zagurskas, strzela na bramkę, ale piłkę z linii wybija Jacek Wiśniewski i nie mamy bramki! Następnie znowu mieliśmy obraz nudniejszej gry w wykonaniu obu zespołów, słabe strzały na bramkę, więcej fauli, paru zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami. No może warto odnotować sytuację dla gości, Foszmańczyk otrzymał piłkę w pole karne, którą bardzo dobrze przyjął, kąt był duży, więc wymanewrował obrońcę schodząc bardziej do środka pola karnego, uderzył na bramkę będą w bardzo dobrej sytuacji, ale trafił idealnie w ręce bramkarza Nielby. W około 80-85 minucie trener Radzionkowa wpuścił na boisko Giela i Dawida Jarkę. W 88 minucie meczu wrzutka z prawej strony boiska od wcześniej wpuszczonego Giela (chyba) trafia wprost na głowę Kompały, który znajdował się jakieś 7 metrów od bramki i mamy trafienie dla gości. Nielba jednak wierzyła jeszcze w to, że można odmienić losy tego spotkania, chwilę po utracie bramki Zagurskas z prawego skrzydła wrzucić piłkę do Rafała Leśniewskiego, ale ten strzałem głową minimalnie przestrzelił. Gdy wszyscy już myśleli, że nic w tym meczu się nie wydarzy przeliczyli się, długie podanie do zawodnika Nielby na 16 metr, z bramki wychodzi Kiełpin, ale zawodnik gospodarzy zdążył przed nim strącić piłkę, którą powoli kulała się do bramki, gol? nic z tych rzeczy, Jacek Wiśniewski jakimiś nadspodziewanymi siłami dobiegł do piłki i zdołał ją wybić dosłownie z linii bramkowej!
Od siebie mogę powiedzieć, że najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Spodziewał się więcej po liderze ligi, ale wiadomo, że ciężko gra się na wyjazdach. To Nielba miała więcej dobrych sytuacji w spotkaniu, poprzeczka i dwa razy wybijana piłka z linii bramkowej. Ruch za to mógł się pochwalić bardziej poukładaną grą, dobrymi piłkami prostopadłymi, możliwe, że słaba pogoda i mokra murawa bardzo utrudniły im wykorzystanie swoich atutów, ale pamiętajmy, że obydwie drużyny grają w takich samych warunkach. Ruch wykorzystał jedyny poważniejszy błąd obrony Nielby w tym spotkaniu, nikt nie pokrył wchodzącego z drugiej linii Adama Kompały, a ten bez problemu ładnym strzałem głową dał 3 punkty swojej drużynie. Jednak moim zdaniem zawodnikiem meczu został Jacek Wiśniewski, ten obrońca wprowadzał wiele spokoju w szykach obronnych, bardzo dobrze czytał grę, zbierał wszystkie górne piłki, no i dwukrotnie wybił piłkę z linii bramkowej ratując swojego bramkarza!
Myślę, że to tyle ;-)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom