>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

'Jak feniks z popiołów': TBM - typy i analizy.

tbm 642

tbm

Forum VIP
Zdecydowałem się na jeden typ z biathlonowych zmagań. Być może dorzucę coś jeszcze z biegu mężczyzn.Bieg ze startu wspólnego kobiet:
Helena Ekholm - Marie Laure Brunet
* Przed rokiem w Oberhofie w tej specjalności Ekholm 1 miejsce, Brunet 4.
* Świetny początek sezonu Brunet, ale im dalej w las tym wypada słabiej - jeśli chodzi o dyspozycję biegową. Obecnie w samym biegu zajmuje czasy ok 30 miejsca co jest słabym wynikiem. Strzelecko jednak wygląda znakomicie, jest w czołówce jeśli chodzi o celność i szybkość strzelania.
* Ekholm w biegach długich z 4 strzelaniami z reguły spisuje się bardzo dobrze.
Podsumowanie: Brunet wyraźnie w słabszej formie. Ekholm jest w stanie nadrobić nad nią jedną karną rundę w biegu tj. ok 20-30sekund. Francuzka nie startowała w sztafecie co tylko potwierdza asekurację, oszczędzanie sił - niezbyt dobrą dyspozycję fizyczną. Francuzka ciągle bardzo dobrze prezentuje się na strzelnicy, bardzo szybko i celnie - to jej reguła[93%!]. Ekholm również solidna na strzelnicy [84% -statystykę psuje trochę zły występ ze sztafety], a 3 pudła odnotowane w sprincie to wypadek przy pracy - [+dosyć mocny wiatr.] Spodziewam się dużo lepszego biegu Szwedki, a strzelania na podobnym poziomie. Mocniejsza fizycznie Szwedka powinna zająć wyższe miejsce.

#styczeń 8
Unibet
Helena Ekholm - Marie Laure Brunet | 1 - 1,52 ✅ 5m. - 6m.
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 2,6j
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
tbm 642

tbm

Forum VIP
No i Szwedka dużo lepsza w biegu, co zadecydowało o wyższej lokacie ;)
Poniedziałek i wtorek to dni, w których póki co nic ciekawego do grania nie widzę. Więc możliwe, że czas na krótki odpoczynek ;)
W związku z tym czas na krótkie podsumowanie:
Styczeń 2012
*bilans za dni 1-8 stycznia
Passa kapitalna! Oby tak dalej!
Liczba typów: 8
Trafione: 8
Nietrafione: 0
Skuteczność: 100%
Zainwestowane: 37j
Wygrane: 62,16j
Zysk/strata: ✅ 25,16j
Yield: ✅ 68%
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
tbm 642

tbm

Forum VIP
Poniedziałek i wtorek to dni myślę, że słusznej przerwy.
Ze środowej oferty moją uwagę przykuwa biathlon kobiet w Nove Mesto oraz mecz Tottenham-Everton, gdzie upatruję wygranej gospodarzy, ale decyzję podejmę ok 16 jutro.
Póki co:
Marie Laure Brunet - Kaisa Maekarainen
*W tym sezonie 1 bieg indywidualny w Oestersund. Brunet 3 pudła i 15 miejsce, natomiast Kaisa 4 pudła i 4 miejsce. Spowodowane to oczywiście zdecydowanie lepszą postawą biegową Finki.
*W miniony weekend Brunet jak zwykle celnie strzelała [20/20], ale przez kiepski bieg zajęła dopiero 6 miejsce w biegu masowym. Kaisa za sprawą 7 pudeł zajęła dalszą lokatę, ale wbrew pozorom nie straciła aż tak dużo czasu do Brunet.
*Francuzka nie jest w najlepszej dyspozycji fizycznej. Odpuściła sztafetę, w biegu na 12,5km w Oberhofie miała jeden ze słabszych czasów.
Podsumowanie: Trasa biegowa w Nove Mesto oceniana jako stosunkowo trudna. Zawodniczki dobrze biegające mogą tutaj sporo nadrobić. Do nich z pewnością należy zaliczyć Maekarainen, która z reguły na trasie biegowej uzyskuje jedne z najlepszych rezultatów - podobnie powinno być i tym razem. Na 15km trasie Finka w samym biegu jest w stanie nadrobić nad Brunet nawet ponad 2 minuty ! Dla przypomnienia w Oestersund Kaisa była lepsza o 1min 58sek a miała jedną karną minutę więcej. Co prawda na strzelnicy pewniejsza jest Francuzka, ale nie sądzę aby Kaisa tym razem tak niemiłosiernie pudłowała jak to miało miejsce w Oberhofie, a i Brunet wiecznie 20/20 do tarczy pakowała nie będzie. Gram na Maekarainen ! ????

#styczeń 9
Tobet
Marie Laure Brunet - Kaisa Maekarainen | 2 - 1,55 ✅ nie ukończyła - 1m.
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 2,75j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Wpis porządkowy:
Jeszcze nie wiem co dokładnie się stało, ale Brunet nie ukończyła zawodów - wycofała się po pierwszym strzelaniu ;) Jednakże przypuszczam, że nawet przy bezbłędnym strzelaniu przegrałaby z bardzo dobrze dysponowaną Maekarainen, która wygrała dzisiejsze zawody.
Ciągle zastanawiam się czy inwestować w wygraną Tottenhamu. Decyzję odkładam do ok 20:15. Co prawda to niedługo przed rozpoczęciem meczu, ale w tym wypadku warto poczekać na składy - zwłaszcza zestawienie Evertonu. Kurs w okolicach 1,5 - 1,55 jest do zaakceptowania o ile faktycznie Jagielka, Osman, Cahill nie będą dostępni dla managera Moyes&#39;a.
Także czekam do ok 20 - 20:15. Jak się zdecyduję wrzucę do tematu, jeśli nie to znaczy, że odpuściłem dalsze granie dzisiaj.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
tbm 642

tbm

Forum VIP
Jednak się zdecydowałem...Niestety do meczu 25 minut, ale sugerowałem wcześniej, że mogę grać ten typ.

Tottenham - Everton
* Tottenham notuje fantastyczną serię 18 spotkań z rzędu ze zdobytą przynajmniej jedną bramką.
* Owszem Everton gromadzi sporo punktów na wyjazdach, ale głównie z drużynami niżej notowanymi. Z drużynami czołówki same porażki: 0:2 z Manchester City, 1:3 z Chelsea, 1:2 z Newcastle, 0:1 z Arsenalem. Z resztą należy dorzucić do tego obraz porażek domowych z Liverpoolem 0:2 i Manchesterem United 0:1 i mamy Everton, który w tym sezonie nie potrafi ugrać punktu z wyżej notowanymi ekipami!
* Van der Vaart, Modrić, Bale, Adebayor... w pomocy Livermore za Parkera. W obronie Dawson i Kaboul. Brakuje Kinga i Gallasa, ale Dawson po kontuzji czuje się dobrze i powinien prezentować się dobrze. W razie czego na ławce rezerwowych takie nazwiska jak Defoe, Pavlyuchenko, Kranjcar czy Pienaar.
* Wraca Cahill to istotne ogniwo... ale brakuje Hibberta, w związku z tym do obrony przesunięty Neville. Istotna absencja filaru defensywy Jagielki. Nie ma także walecznego serca Osmana. Saha i Anichebe nie powalają skutecznością. Jest za to Fellaini i wypozyczony Donovan... ale:
Everton przeciwko tuzom Premier League w tym sezonie gra mizernie, a Tottenham u siebie wygrywa mecz za meczem 7-1-1 bilans.

#styczeń 10
Unibet
Tottenham - Everton | 1 - 1,55 ✅ 2:0
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 2,75j
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
tbm 642

tbm

Forum VIP
Jeden typ z biathlonu. Zastanawiam się jeszcze nad meczem Zastal - Anwil i postawieniem na gospodarzy.
Lowell Bailey - Klemen Bauer
*w tym sezonie jeden indywidualny bieg w Oestersund. Bailey 9 miejsce, Bauer 89...
*dobry sezon Amerykanina, regularnie punktuje, zajmuje miejsca w drugiej dziesiątce, znacząco poprawił bieg w stosunku do poprzedniego sezonu. Strzelanie na poziomie 84%.
*Bauer jak zwykle na strzelnicy katastrofa... jedynie 75% skuteczności, a w biegach z 4 strzelaniami - 3 pudła u niego to minimum.
Podsumowanie: biegowo w tym sezonie nie ma wielkiej różnicy. Zadecydować powinna dyspozycja na strzelnicy. Fakt, że Bauer z reguły niemiłosiernie pudłuje wskazuje zwycięzcę w tej parze w osobie Amerykanina. Mam nadzieję, że dziś Słoweniec niespodzianki nie sprawi i po raz kolejny spudłuje przynajmniej trzykrotnie, a Bailey wystąpi na swoim regularnym poziomie. Nie są to zawodnicy pierwszoplanowi, stawka zmniejszona do 4/10.

#styczeń 11
Unibet
Lowell Bailey - Klemen Bauer | 1 - 1,55 ✅ 44m. - 52m.
Stawka: 4/10
Wygrana: ✅ 2,2j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Mam nadzieję, że dziś Słoweniec niespodzianki nie sprawi i po raz kolejny spudłuje przynajmniej trzykrotnie, a Bailey wystąpi na swoim regularnym poziomie.
Bailey z reguły dwa pudła - &gt; dzisiaj cztery. Bauer trzy -&gt; dzisiaj sześć. Ważne jednak, że typ trafiony ????
Myślałem nad zagraniem na Zastal. Coś od siebie dorzuciłem w dziale koszykówka, ale ostatecznie odpuszczam ten typ. Mecz teoretycznie powinien być na styku i to w dwie strony - trudno wytypować zwycięzcę. Jeśli już coś grać to za małe stawki. Ja jednak odpuszczam.
Zastanowię się nad jutrzejszym biegiem sprinterskim kobiet ;) I już weekendowymi zmaganiami w piłce nożnej ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sobota
Oferta stosunkowo szeroka. Moje zainteresowania są jednak zawężone i skupiam się tym razem na Premier League, Primera Division i biathlonie. W pierwszej kolejności rezygnuję jednak ze spotkań ligi hiszpańskiej: Valencia prawdopodobnie bez Soldado, Sevilla aż nadto nie zachwyca, a Espanyol ma za sobą udane dni. Real na Mallorce powinien zgarnąć komplet punktów, ale w jakich rozmiarach zwycięży trudno powiedzieć.
Wędruję więc do Anglii a tam Liverpool z rzemieślnikami ze Stoke wcale wygrać nie musi. Tottenham imponuje formą, ale z Wolves pogromu raczej nie należy się spodziewać. Moją uwagę zwracają mecze na Old Trafford i Stamford Bridge.
Biathlon? Nie lubię typować sprintów, tutaj moim zdaniem trudno dobrze coś wytypować ;) Ale jak coś wynajdę to z pewnością zagram.
---
Manchester United - Bolton
* Czerwone Diabły po dwóch porażkach z rzędu. 2:3 z Blackburn i 0:3 z Newcastle [przerwana passa 19 meczów ze zdobytą bramką]. Walka o mistrzostwo? Na kolejną wpadkę u siebie nie można sobie pozwolić!
* Optymistycznie nastraja mecz pucharowy z Manchesterem City. Chyba nic tak nie uskrzydla jak wygrana nad najgroźniejszym rywalem, a Rooney po odsunięciu od składu na mecz z Rovers z pewnością zechce udowodnić swoją wartość.
* 6 z 7 wygranych u siebie spotkań Manchester wygrywał różnicą co najmniej dwóch bramek. Bolton 5 z 6 przegranych spotkań na wyjeździe przegrywał różnicą co najmniej dwóch bramek
* Bolton ma najsłabszą obronę w lidze / 43 stracone bramki. Na domiar złego prawdopodobnie nie wystąpi bramkarz Jaaskelainen - ma go zastąpić Bogdan. Gotowy do gry [prawdopodobnie po raz ostatni w barwach Kłusaków] będzie Gary Cahill.
* W pierwszym meczu United stłamsili rywali wygrywając 5:0. Czy do takiego pogromu dojdzie na Old Trafford? Możliwe. Od czasu do czasu Czerwone Diabły grają kapitalnie, teraz jest doskonała okazja aby pewnie wygrać i poprawić nastroje kibiców.
Podsumowanie: Pozycja Manchesteru United została nadwątlona. Dwie porażki z rzędu i to nie z ekipami czołówki? Czas powrócić na właściwe tory, tym bardziej, że rywal mimo dwóch wyjazdowych zwycięstw jest do pokonania i to wysokiego. Motywacja do strzelania bramek jest, czas to potwierdzić na boisku i pewnie wygrać.
#styczeń 12 Unibet
Manchester United - Bolton Wanderers [handicap 0:1] | 1 - 1,46 ✅ 3:0
Stawka: 6/10
Zysk: ✅ 2,76j

Chelsea Londyn - Sunderland
* Villas Boas stwierdził, że jego drużyna nie ma już szans na zdobycie mistrzostwa. Wydaje się, że takie określenie managera, który powinien tchnąć ducha walki w drużynę może działać demotywująco.
* W klubie nie ma już Anelki, a Kalou i skuteczny ostatnio Drogba wyjechali na PNA. Do tego dochodzą absencje Ivanovicia i Obi Mikela. W Sunderlandzie zabraknie Wesa Browna.
* Bilans Chelsea na własnym stadionie to 6-1-3 i jest jednym z najgorszych w ostatnich latach.
* Od czasu gdy managerem Sunderlandu został Martin O&#39;Neill zespół gra bardzo dobrze. Manager gości podchodzi z respektem do rywala, ale uważa, ze obecna Chelsea nie jest już taka mocna jak w poprzednich latach. Czarne Koty w ostatnich 5-6 spotkaniach to dobrze funkcjonujący kolektyw. Piłkarze tej drużyny złapali wiatr w żagle i z pewnością postawią trudne warunki The Blues. Bilans ostanich 6 spotkań to 5-1-1.
* Sunderland ani razu w tym sezonie nie przegrał różnicą dwóch bramek! Jeśli przegrywał - były to skromne porażki jak np. 1-2 z Arsenalem, 0-1 z Manchesterem United, 0-1 z Tottenhamem.
Podsumowanie: Czarne Koty nie są łatwym przeciwnikiem. Drużyna bez wielkich nazwisk, ale no właśnie... drużyna. Właśnie z tego powodu nie doznają wyraźnych porażek, a jeśli już to ich przegrane są skromne, jednobramkowe. Czy Chelsea będzie w stanie przełamać ten trend? Nawet jeśli The Blues wygrają [co łatwe nie będzie] to kto ma być katem Sunderlandu? Nieskuteczny Torres? Mata, który obniżył loty? Są Sturridge i Lampard, który mimo plotek o odejściu ciągle jest niesamowicie ważnym ogniwem zespołu. Jednakze Chelsea obecnie nie jest w takim gazie aby potrafiła wysoko ograć takiego przeciwnika. Sunderland po raz kolejny nie da się wysoko pokonać? Biorę to po 1,71 ;)
#styczeń 13 Tobet
Chelsea Londyn - Sunderland [handicap 0:2] | 2 - 1,71 ✅ 1:0
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 3,55j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Poza wymienionymi typami biorę jeszcze pod uwagę biathlon mężczyzn oraz Serie A i mecz Swansea - Arsenal.
Atletico Madryt - Villarreal
* Obie drużyny w tym sezonie zawodzą. Doszło do zmian na stanowisku trenera. W Atletico pojawił się Simeone, a w Villarreal Molina. Ich debiuty to remisy odpowiednio 0:0 z Malagą i 2:2 z Valencią.
* W Atletico nie zagrają Perea i Alvaro Dominguez, ale Miranda i Diego Godin powinni sobie poradzić, tym bardziej, ze Żółte Łodzie Podwodne ciągle bez Rossiego. W drużynie gości nie zagra także Ruben Micael.
* Pisałem już to wcześniej w dziale Primera Division: Simeone zapowiada zmianę taktyki w porównaniu do meczu z Malagą. Nie miał dużo czasu jako trener, ale nagle gdzie tracili średnio prawie 3 gole na mecz na wyjazdach w Maladze zero z tyłu... czyżby dotarł do zawodników? Dobrał odpowiednią taktykę? Teraz zapowiada zmiany i bardziej ofensywną grę. Do Falcao w ataku powinien dołączyć Adrian. Simeone tchnął nowego ducha w drużynę, widać jego zaangażowanie w pracę.
* Trener Molina nie miał łatwego debiutu. Prowadzenie 2:0 z Valencią, ale końcowy remis 2:2 wskazuje na mankamenty w grze zespołu. Z pewnością morale po wydarciu sobie zwycięstwa nie są aż tak wysokie. Niby Villarreal jedzie do Madrytu po zwycięstwo, ale tak na prawdę ciągle brakuje pozytywnego myślenia w tej drużynie, takiego jakie widać w zespole Atletico.
* Gotowi do gry są także Diego, Arda Turan czy ambitny Tiago.
* Nowi trenerzy i jakby nowe rozdanie w obu drużynach. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że zarówno jedni jak i drudzy powinni zacząć marsz w górę tabeli. W mojej ocenie większe szanse na poukładanie wszystkich klocków miał Simeone i to Atletico będzie dziś górą.

#styczeń 14
Unibet
Atletico Madryt - Villarreal | 1 - 1,70 ✅ 3:0
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 3,5j

Kaisa Maekarainen - Andrea Henkel
* W zasadzie panie wystartują razem. Lepsza w tym sezonie jest Finka, która w Nove Mesto wygrała swoje pierwsze zawody w tym sezonie [1m. w biegu indywidualnym]
* Kaisa na trasie 12,5km jest w stanie nadrobić biegowo ok 45sek nad Henkel co stanowi ok 2 karnych rund. Finka ostatnio miewała kłopoty na strzelnicy jak 7 pudeł w Oberhofie czy 6 w sprincie w Nove Mesto, ale to raczej &#39;wypadki przy pracy&#39;.
* Czas strzelania z reguły podobny, a nawet z korzyścią dla Kaisy. Skoro zawodniczki startują razem i biegowo sporą przewagę ma Finka to gram na jej zwycięstwo w parze h2h. Typowi może przeszkodzić ew. różnica 3 pudeł między zawodniczkami do której jak sądzę dojść nie powinno.

#styczeń 15 Tobet
Kaisa Maekarainen - Andrea Henkel | 1 - 1,52 ⛔ 10m. - 8m. oj Kaisa...
Stawka: 5/10
Strata: ⛔ 5j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Filozofowanie...

Bieg pościgowy mężczyzn
Głównych kandydatów do zwycięstwa trzech. Bracia Fourcade i Svendsen. Lepiej biegają od koalicji Rosyjsko-niemiecko-szwedzkiej, która już na starcie ma do nich pewną stratę.
Cała trójka w kapitalnej dyspozycji, ale zwróciłem dziś uwagę jak dobrze biegła Tora Berger. Ekipa norweska trafiła dobrze ze smarowaniami?
Szybkość strzelania raczej na korzyść koalicji francuskiej, ale umiejętność opanowania emocji moim zdaniem po stronie Svendsena. To on ma więcej zwycięstw w karierze, to on jest w super formie i powinien to potwierdzić w biegu na 12,5km.
Skutecznosci typu upatruję właśnie w większej pewności Svendsena. On walczy vs. braciom. A Bracia jeszcze między sobą ???? Ot takie dziwne wywody, po których gram na Norwega po 3,00 ale za skromną stawkę.

#styczeń 16
Tobet
Kto wygra bieg pościgowy mężczyzn? | Emil Hegle Svendsen - 3,00 ⛔ 9m. 5 pudeł.. ????
Stawka: 2/10
Strata: ⛔ 2j
Fredrik Lindstrom - Carl Johan Bergman
pojedynek Szwedów, którzy w zasadzie startują razem. Bergman lepsze wyniki w tym sezonie. Do tego biegowo szybszy od rodaka na takiej trasie o ok 30 sekund. Bardziej doświadczony Bergman szybciej strzela co ma znaczenie w tego typu startach. Lindstrom na dobre wyniki w pościgowych jeszcze poczeka. Bergman powinien być wyżej. Ze stawką jednak ostrożnie. U innych bukmacherów na ten typ kurs ok 1,50.
#styczeń 17 Tobet
Fredrik Lindstrom - Carl Johann Bergmann | 2 - 1,62 ⛔ 6m. - 8m. | coś Bergman osłabł na ostatniej rundzie...
Stawka: 4/10
Strata: ⛔ 4j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Błąd, błąd, błąd... zagotowałem się. O ile typ na Makarainen uznaję za słuszny i poprostu nietrafiony to już ze Svendsenem się zagotowałem i zagrałem na siłę ! Przyznaję się do błędu. Nie wiem natomiast co z Bergmanem na ostatniej rundzie biegowej się stało. Miał cały czas przewagę nad Lindstromem, ale skończyło się jak się skończyło...
Czasami trzeba i przełknąć gorycz porażki ;)
Dzisiaj już nic nie gram.
Krótkie podsumowanie:
Ogólnie jest ok. Byłoby lepiej gdybym niepotrzebnie nie grał na Svendsena. Ważne aby być na plus. Taki zysk jednostkowy jak i współczynnik Yield bardzo mnie zadowala. Zobaczymy jak będzie na koniec miesiąca.
Styczeń 2012
*bilans za dni 1-15 stycznia


Liczba typów: 17
Trafione: 14
Nietrafione: 3
Skuteczność: 82,35%

Zainwestowane: 78j
Wygrane: 109,67j
Zysk/strata: ✅ 31,67j
Yield: ✅ 40,6%
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sprint mężczyzn w Anterselwie.
Zaciekawiła mnie para Sumann - Windisch. Gdyby był Markus to wahałbym się bardziej, ale to &#39;tylko&#39; Dominik i mimo wszystko mam nadzieję, że żadnej niespodzianki u siebie nie sprawi. Przynajmniej raczej nic na to nie wskazuje. Jak na biathlon stawka spora.

Christoph Sumann - Dominik Windisch
- Sumann przygotowuje się do Mistrzostw Świata - to jego główny cel na ten sezon. Dotychczasowe starty słabe, ale jak sam mówił na przełomie 2011/2012 miał ciężkie treningi, które odbiły się na kiepskiej dyspozycji biegowej. Zgodnie z tymi wypowiedziami powinno być lepiej.
- Dominik Windisch mniej znany od brata Markusa charakteryzuje się kiepską skutecznością na strzelnicy - ledwie 67%, a w sprintach 66%.
- teoretycznie występ przed własną publicznością powinien zmotywować Windischa, ale jakoś niespecjalnie wierzę, aby nagle tak znacząco poprawił dyspozycję na strzelnicy. Sumann pod tym względem wypada znacznie lepiej ze skutecznością 80%.
- biegowo w ostatnich zawodach lepszy nieznacznie Windisch. Sumann jednak jak już wspominałem zapewnia o zwyżkującej dyspozycji fizycznej - myślę, że tak doświadczonemu zawodnikowi w tej kwestii można zaufać. Przecież potencjał i możliwości ma bardzo duże co znamy z poprzednich lat. W końcu zacznie biegać lepiej.
- W tym sezonie poza występem w Nove Mesto Sumann za każdym razem w top30. Windisch tylko raz w top30.

#styczeń 18
Unibet
Christoph Sumann - Dominik Windisch | 1 - 1,75 zwrot
Stawka: 6/10
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Analizy trochę kiepskie jakościowo... nazwałbym to słowami o typie, a nie w pełni analizami. Ale jakoś nie mam weny aby ładnie to wszystko poubierać...

Fredrik Lindstrom - Evgeni Garanichev
* Pojedynek dwóch &#39;młodzieniaszków&#39; w biathlonowej rywalizacji, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w sprincie.
* Lindstrom w kapitalnej dyspozycji. Już w Nove Mesto świetnie biegał i celnie strzelał. Ma za sobą również udany wystep w biegu masowym w Oberhofie. Garanichev nie zawsze znajdował miejsce w kadrze rosyjskiej, to jego pierwszy start w biegu masowym i niekoniecznie będzie tutaj odgrywał czolowe role.
* Biegowo forma Szweda ciągle zwyżkuje, ale Garanichev również zaskakująco dobrze się spisuje pod tym względem.
* Liczę tutaj na utrzymanie dyspozycji przez Lindstroma, który zaimponował mi w ostatnich kilku startach.

#styczeń 19
Tobet
Fredrik Lindstrom - Evgeni Garanichev | 1 - 1,72 ✅ 4m. - 16m.
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 3,6j

Arnd Peiffer - Bjorn Ferry
* to chyba ulubiona konkurencja Peiffera. On uwielbia rywalizować ramię w ramię z przeciwnikami. Z reguły notuje w tej konkurencji bardzo dobre lokaty, jest dynamicznie biegającym zawodnikiem, potrafi kapitalnie pobiec ostatnią rundę. Ferry to zawodnik, dla którego celem nr 1 w tym sezonie są MŚ. Być może stąd biegowo jeszcze nie jest aż tak mocny jak pokazywał to momentami w poprzednim sezonie
* Na strzelnicy obaj panowie ponad 80% skuteczność, Ferry jest jednym z najlepszych strzelców, ale nie oddaje strzałów aż tak szybko co jest istotne podczas biegu masowego.
* W Oberhofie w masówce Peiffer o kilkadziesiąt sekund lepszy mimo tej samej liczby pudeł. Tutaj sprawy biegowe i strzeleckie wyglądają podobnie. W Sprincie Peiffer szybszy o kilkadziesiat sekund. W masówce liczę, że nic pod tym względem się nie zmieni i to Niemiec wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.
#styczeń 20 Unibet
Arnd Peiffer - Bjorn Ferry | 1 - 1,65 ⛔ 27m. - 18m.
Stawka: 5/10
Strata: ⛔ 5j
Anders Bardal - Thomas Morgenstern
* Wczoraj panowie nie mieli szczęścia. Morgi zaliczył upadek, a Bardal nie zakwalifikował się do drugiej serii. Tym razem wszystko powinno wrócic do normy i panowie powinni odgrywać czołowe role w konkursie.
* Zwłaszcza w takiej widzę tutaj Norwega Bardala, który w Zakopanem spisuje się bardzo dobrze. Pewny siebie, w wysokiej formie co potwierdzaly treningi. Morgi po upadku podobno bez żadnych urazów, ale mimo wszystko inni bukmacherzy na tę parę obniżyli już kursy w okolice 1,65.
#styczeń 21 Tobet
Anders Bardal - Thomas Morgenstern | 1 - 1,85 ✅ 3m. - 11m.
Stawka: 4/10
Zysk: ✅ 3,6j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Znów analiza tekstowa uboga, ale wszystkie typy są przemyślane.

Polska - Szwecja
*trener Bogdan Wenta zapowiedział, że &#39;Szwedzi niczym nas nie zaskoczą&#39;. I mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Eksplozja formy w meczu ze Słowacją + niezwykle ważne w kontekście psychologii zwycięstwo z Danią. Szwecja jest do ogrania, pokazali to Niemcy i Macedończycy. Jak chcemy grać dalej w tym turnieju to dziś czas na zwycięstwo.

#styczeń 22
Unibet
Polska - Szwecja | 1 - 1,75 ⛔ X
Stawka: 5/10
Strata: ⛔ 5j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Daria Domracheva - Olga Zaitseva
* to jest konkurencja Daszy. Przed rokiem na 5 startów w biegach masowych aż 4 razy była na podium!. W tym sezonie kapitalnie biegowo, na trasie 12,5km powinna być lepsza w biegu nawet ponad minutę od Zaitsevej !
* Domracheva w bardzo dobrej formie co potwierdziła w sprincie i wystepie w sztafecie.
* Zaitseva w Anterselwie katastrofalnie. Zespuła Rosjankom sztafetę, a sama zajęła odległe miejsce w biegu sprinterskim. i co... tak nagle sie przełamie? Trudno tego oczekiwać, tym bardziej, że przed rokiem także Anterselwa jej nie sprzyjała.
* Liczę na kolejny świetny występ Białorusinki, która nawet przy dwóch pudłach więcej powinna być wyżej od Rosjanki, która startów w Anterselwie nie może zaliczyć do udanych. Atakuję typ bardzo mocno.

#styczeń 23
Unibet
Daria Domracheva - Olga Zaitseva | 1 - 1,40 ✅ 1m. - 7m.
Stawka: 9/10
Zysk: ✅ 3,6j

Edit: dorzucam drugi typ. Znów przeciwko Zaitsevej... obym się nie pomylił
Tora Berger - Olga Zaitseva
* Berger świetnie czuje się w biegu ze startu wspólnego. Ona uwielbia rywalizację, potrafi biegać wtedy kapitalnie, jest dynamiczna na podbiegach i potrafi mocno zafiniszować. Olga nie jest tak szybka zawodniczką.
* Na strzelnicy w tym sezonie podobna skuteczność.
* W Anterslewie Tora spisuje się bardzo dobrze. Podciągnęła sztafetę, a w sprincie była czwarta. Przed rokiem wygrała bieg masowy właśnie tutaj !
* W Nove Mesto Berger dała sygnał, że jest w świetnej dyspozycji, potwierdza to we Włoszech, co powinno zaowocować bardzo dobrym wynikiem w niedzielnym biegu.
#styczeń 24 Unibet
Tora Berger - Olga Zaitseva | 1 - 1,50 ✅ 4m. - 7m.
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 2,5j
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
tbm 642

tbm

Forum VIP
Domracheva znów zniszczyła rywalki biegowo, a i na strzelnicy zachowała spokój w przeciwieństwie do Neuner. Berger świetnie pobiegła ostatnią rundę i na trasie &#39;łyknęła&#39; Zaitsevą.

Sztafeta mężczyzn
Wyjątkowe okoliczności skloniły mnie do postawienia dubla. Kursy na single stosunkowo niskie, ale w połączeniu dają mi AKO w miarę satysfakcjonujące i wydaje się, ze bezpieczne.
Szwecja - Ukraina
* Bergman, Jonsson, Ferry, Lindstrom vs. Semenov, Deryzemlya, A.Pryma, Sednev
* Szwecja ma trzy mocne filary. CJ mimo słabszej dyspozycji biegowej powinien dobrze zacząć, to mocne ogniwo tej sztafety. Jonsson nie startował w Anterselwie, ale na strzelnicy z reguły nie rozczarowuje - biegowo także gorszy od Ukraińców nie jest. Ferry z każdymi zawodami coraz lepszy biegowo, a skuteczność ma jedną z lepszych w całej stawce. No i Lindstrom gwiazda ostatnich dni, kapitalny biegowo i strzelecko - zawodnik kompletny na dzień dzisiejszy.
* Ukraińcy w tym sezonie póki co nie są tacy mocni jak przed rokiem, kiedy potrafili sprawiać niespodzianki. U nich każdy może rozczarować, Szwedzi mają trzy mocne filary i trudno spodziewać się aby, któryś znacząco zawiódł. Szwedzi powalcza o podium, Ukraińcy o miejsce w okolicach 7-9.
Niemcy - Słowenia
* Roesch, Birnbacher, Graf, Peiffer vs. Bauer, Fak, Maric, Rupnik
* Niemcy mają dwóch pewniaków. Rewelacyjny Birnbacher i nie zawodzący w sztafecie szybki Peiffer. Graf w Anterselwie spisuje się bardzo dobrze i tylko Roesch jest zagadka.
* Niemcy w tym sezonie na 6 i 4 miejscu. Gdzie w obu wypadkach ktoś zawalił im sztafetę biegając karne rundy. Za pierwszym razem Greis za drugim... Graf. Sądzę jednak, że dzisiaj przy panujących dobrych warunkach powinno być lepiej. Niemcy mają dwóch pewniaków i solidnego tutaj Grafa - powinni walczyć o podium ze Szwecją i Francją.
* Slowenia z pewniakiem w postaci Faka. Natomiast Bauer, Maric i Rupnik... każdy może zawalić na strzelnicy i w sumie niespodzianką będzie jeśli żaden z nich czegoś nie zepsuje ;)
Rosja Zwycięstwo
* [w nawiasie miejsce w sprincie] Shipulin [8], Makoveev [13], Garanichev [2], Ustiugov [6].
* Rosjanie w czołówce sprintu i to wszyscy! Same mocne ogniwa, teoretycznie nikt nie powinien rozczarować! W tym sezonie zajmowali dwa razy drugie miejsce. Raz przegrali z pełnym składem Norwegów i to w świetnej formie, a w Oberhofie zepsuł występ Ustiugow biegając karną rundę.
* Ich rywalami do zwycięstwa powinni być mocni Szwedzi, ale z niepewnym Jonssonem - Francuzi z braćmi Fourcade, ale i słabo biegającym Beatrix i chimerycznym Bouef, a także Niemcy z dwoma pewniakami, ale z Roeschem zagadką.
* Rosjanie mocni biegowo, strzelecko, wszystko wygląda ok. W tym sezonie jeszcze nie wygrali więc motywacja jest - powinni moim zdaniem sięgnąć po pewne zwycięstwo.
Sztafeta ogólnie
Zwycięzca: Na papierze najmocniej wyglądają Rosjanie. 4 pewniakow w składzie, wszyscy w bardzo dobrej dyspozycji biegowej, co potwierdzili sprintem w Anterselwie.
Miejsca 2-4: Tutaj klasyfikuję Szwecję, Francję i Niemców w dowolnej kolejności.
Miejsca 5-7: Osłabieni brakiem Svendsena i ogólnie brakiem... formy Norwegowie mimo wszystko w tym przedziale powinni się załapać. Miejsce powinno się znaleźć także dla mizernych w tym sezonie Austriaków. Osobiście widzę tutaj również Czechów, którzy znacząco poprawili bieganie.
Inne: Włosi mimo, że u siebie - to po sensacyjnym zwycięstwie w mojej ocenie nie będą tacy groźni. Teraz już mają presje wyniku, a z nią spisywali się u siebie słabo - przynajmniej jak dotychczas. Słoweńcy, Amerykanie, Ukraina, Szwajcaria... nie powinni dać się zdublować :p Polacy niestety katastrofa w biegu - mam nadzieje, ze nie zajmiemy ostatniego 24 miejsca...

#styczeń 25
Unibet
Szwecja - Ukraina | 1 - 1,25 ✅ 5m. - 8m.
Niemcy - Słowenia | 1 - 1,22 ✅ 2m. - 9m.
AKO: 1,52
Stawka: 10/10
Zysk: ✅ 5,2j
#styczeń 26 Unibet
Sztafeta Mężczyzn 4x7,5km | Zwycięzca Rosja - 2,75 ⛔ 4m.
Stawka: 5/10
Strata: ⛔ 5j
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
tbm 642

tbm

Forum VIP
Rosjanie dokonali roszady w składzie, Malyshko słabo zaczął i skonczylo się jak się skończyło... Dubelek pewnie trafiony, choć Bergman równie słabo zaczął u Szwedów.
---
Inter Mediolan - Lazio Rzym
* Inter w gazie. Każde kolejne zwycięstwo sprawia na mnie lepsze wrażenie. Obrona funkcjonuje kapitalnie, Nagatomo jest wszędobylski, młodzi dają dużo od siebie, napastnicy się odblokowali, a do tego wszystkiego wraca Sneijder...
* Lazio w tym sezonie na 8 wyjazdów... tylko 1 porażka! Dwa tygodnie temu 0:4 zostali rozbici przez Sienę. Mieli również problemy z Veroną w Coppa Italia. Przed tygodniem pokonali u siebie Atalantę 2:0. Widoczny jednak regres formy ekipy z Rzymu.
* Oglądam mecze Interu od pewnego czasu i ekipa Ranieriego imponuje mi swoją grą. Po fatalnym starcie już nie ma śladu, a jeśli pokonają Lazio zagoszczą już na 4 miejscu w tabeli Serie A.
Łatwo nie będzie, ale Lazio na przestrzeni ostatnich kilku tygodni nie wygląda tak dobrze, jak za czasów kiedy potrafili zremisować 2:2 z Milanem czy 0:0 z Napoli w grach wyjazdowych. Stawiam na rozpędzony Inter, który jeszcze moim zdaniem sie nie wykolei.

#styczeń 27
Tobet
Inter Mediolan - Lazio Rzym | 1 - 1,72 ✅ 2:1
Stawka: 6/10
Zysk: ✅ 4,32j
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ocena tygodnia z perspektywy czasu...
Niepotrzebny typ na zwycięstwo Rosji w sztafecie, tym bardziej za tak przesadzoną stawkę. W ostatniej chwili zmienili też za Shipulina biegł Malyshko, który słabo zaczął i już Rosjanie tego nie odrobili.
Pewnie ponownie zagrałbym na Polaków ze Szwedami, którzy po fatalnym początku ostatecznie ugrali remis za co im się słowa pochwały należą, ale ogólnie nie był to dobry mecz jako całość. To poprostu nietrafiony typ, tak jak na Peiffera z Ferrym. W tym tygodniu także jeden zwrot wliczany do statystyk.
Nowy tydzień, nowe nadzieje. Tym razem bez PŚ w biathlonie. Zapewne uda się znaleźć coś z piłki nożnej, będę ewentualnie kombinował z koszykówką. Może skuszę się na tenis ziemny - choć wątpię...

Styczeń 2012
*bilans za dni 1-22 stycznia

Liczba kuponów: 27
Trafione: 21
Nietrafione: 5
Zwroty: 1
Skuteczność kuponów/typów: 77,78%

Zainwestowane: 138j
Wygrane: 177,29j
Zysk/strata: ✅ 39,29j
Yield: ✅ 28,47%
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
tbm 642

tbm

Forum VIP
Trefl Sopot - Zastal Zielona Góra
* Dyscyplina i charakter na parkiecie - tego oczekuje trener Uvalin i jego oczekiwania spełniają koszykarze Zastalu. W dodatku z każdym meczem coraz lepiej. Pewne zwycięstwa z Siarką, AZS, i ŁKS utwierdziły, że Zastal pewnie potrafi ograć teoretycznie słabsze zespoły - a takie pewne zwycięstwa tez są sztuką. Wygrana z Anwilem była pierwszym poważnym testem, który Zastalowcy zdali na medal.
* Zastal wzmocniony(?) pod koszem przez Pasco, który ma zwiększyć rywalizację i wygrywać pojedynki z Burgessem i Turkiem, którzy w ostatnich meczach brylowali pod koszami.
* Koszarek vs. Hodge. Zapewne to będzie pojedynek wieczoru. Hodge jest nakręcony pozytywną energią i będzie prowadził Zastal, ale czy do zwycięstwa?
* Zastal na wyjazdach poza dużą wtopą z PBG i dogrywką z Kotwicą nie doznał zaskakujących porażek, a wręcz spisywał się bardzo dobrze. Wygrana z Anwilem, Sląskiem czy Czarnymi robiły wrażenie. Jednakże w sumie nie ma to wielkiego znaczenia to co było... bo nie ma Lawala i zespół funkcjonuje inaczej.
Podsumowanie: Trefl jest faworytem, ma swietnego Koszarka oraz będących w formie Turka i Burgessa, których trudno będzie ograć pod koszem. Zastal ma jednak Hodge&#39;a, kilku Polaków na czele z Dłoniakiem i Stelmachem, którzy są dobrze dysponowani. Do tego nowy Pasco, który być może przez wzmocnienie konkurencji wyzwoli lepszą grę Archibequa. Teoretycznie Trefl nie powinien rozczarować, ale nie sądzę aby było to mega efektowne zwycięstwo. Zastal powinien pokryć handi +7,5, a kto wie... może za sprawą Hodge&#39;a pokusi się o zwycięstwo?

#styczeń 28
Tobet
Trefl Sopot - Zastal Zielona Góra [handicap 0-7,5] | Zastal +7,5 - 1,85 ⛔ 84-67
Stawka: 5/10
Strata: ⛔ 5j
Edit: to jednak nie był dobry pomysł. Zbiórki 29 - 17. Rzuty osobiste... 26-6. Skąd tyle osobistych dla Trefla? Chyba co akcja pod koszem to faul Zastalu. Niestety nie oglądałem, bo nie miałem sterownika aktualnego.. &#39;;/
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Zagrałem już typ na poniedziałek.
Być może z weekendu jeszcze zagram np. Juventus lub Inter.

Osasuna Pampeluna - Atletico Madryt

* wyraźny progres formy Atletico. Z każdym meczem mechanizm trenera Simeone funkcjonuje coraz lepiej. Efektowna wygrana wyjazdowa z Sociedad utwierdziła mnie w przekonaniu, że zespół funkcjonuje właściwie i jest na dobrej drodze aby dalej piąć się w górę tabeli.
* W Rojiblancos zabraknie pauzujących za kartki: Diego i Gabi. Akces do gry zgłasza jednak utalentowany Koke, który w San Sebastian zaliczył dwie asysty. Za Gabiego ponownie możemy ujrzeć Mario Suareza lub Assuncao.
* Osasuna jakby w słabszej dyspozycji. Dwa tygodnie temu pierwsza domowa porażka 0:2 z Santander, a przed tygodniem remis 1:1 z Valencią. Wszystko byłoby ok, gdyby ta Valencia nie była w kryzysie formy. Osasuna grała ambitnie, ale ugrała tylko punkt. Na Atletico sama ambicja nie wystarczy.
* Osasuna jest rozbijana przez wyraźnie lepsze drużyny jak Bilbao, Barcelona czy Real. U siebie poza Valencią i Sevillą, z którymi remisowała nie miała aż tak groźnych rywali. Atletico to dla nich poważny test, tym bardziej, że ekipa Simeone imponuje w ostatnich meczach. Spodziewam się, że Falcao i spółka ponownie zagrają dobre zawody i wywiozą z Pampeluny komplet punktów.

#styczeń 29
Unibet
Osasuna Pampeluna - Atletico Madryt | 2 - 2,35 ✅ 0:1
Stawka: 5/10
Zysk: ✅ 6,75j
 
Do góry Bottom