>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Jerzy Janowicz - dyskusja

crisoo 398

crisoo

Użytkownik
Osobiście obstawiam standardowe męczarnie Janowicza w 1 rundzie. Wystarczy wspomnieć takich gości jak Hamou czy Devvarman i od razu przypominają się ciężkie, wielkoszlemowe boje już na starcie.
Ogólnie nie widzę już żadnego ratunku dla Janowicza. Miał swoje 5 minut, które zmarnował i zamiast rozwijać swój talent postawił na pajacowanie.
 
P 32

pudzisz

Użytkownik
Skończyło się jak zwykle. Nadzieje, nadmuchany balonik i szybki wypad już w pierwszej rundzie. Dla Jurka pozostaje tylko praca z psychologiem, umiejętności ma, jednak głowa jak u 15 latka ( bez obrazy ???? ).
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
mario_pl 1,2K

mario_pl

Użytkownik
Jak tam w przerwie międzysezonowej ? ;)
Szopen ujawnił plany startów w styczniu:
Tydzień 1: Brisbane (główna drabinka)
Tydzień 2: Sydney lub Auckland (w obu pierwszy w kolejce do głównej drabinki)
Tydzień 3-4: (a raczej tylko 3): Australian Open.
Ponadto Szop pokazuje swoją Łódź, ujawnia dlaczego nie lubi rozmawiać z mediami i parę słów na temat swojego zachowania na korcie. Poznajemy również przyjaciela Szopa poznanego podczas gry w CS&#39;a -&gt; klik.
Jak wiadomo Szop jest również &quot;filarem&quot; polskiego teamu w Davis Cup, gdyby nie on to Ołówek nie miałby co naprawiać ;) 4-6 marca mecz Polska-Argentyna w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Niezwykle mi Kyrgios Janowicza przypomina z zachowania.
Przypomnijmy, że Janowicz był w finale turnieju Masters, zaliczył półfinał Wimbledonu, był bodajże w jeszcze 2 finałach ATP - Winston-Salem, Marsylia albo Montpellier, a na razie wiemy jak jest.
Jurek również nie jednego gracza z czołówki wyrzucił z turnieju. Ciekawe jak to skończy się z Kyrgiosem, bo na razie jest to samo czyli krzyki, rzucanie rakietą, kontrowersje ;).
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
magik90 3K

magik90

Użytkownik
Jak można porównywać Kyrgiosa do Janowicza, który nie jest profesjonalnym zawodnikiem tylko marginesem tenisowym. Nick jest młodziutki i jeszcze dużo przed nim, on grający na wye.bce poskładał by szybko Jurka. Jurek miałem krótki moment w karierze gdzie wydawało się że może to zmierzać we właściwym kierunku, tylko że umiejętności zdecydowanie, zdecydowanie i jeszcze raz zdecydowanie mniejsze od Kyrgiosa.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Niezwykle mi Kyrgios Janowicza przypomina z zachowania.

Przypomnijmy, że Janowicz był w finale turnieju Masters, zaliczył półfinał Wimbledonu, był bodajże w jeszcze 2 finałach ATP - Winston-Salem, Marsylia albo Montpellier, a na razie wiemy jak jest.

Jurek również nie jednego gracza z czołówki wyrzucił z turnieju. Ciekawe jak to skończy się z Kyrgiosem, bo na razie jest to samo czyli krzyki, rzucanie rakietą, kontrowersje ;).
Co ciekawe, oglądając dziś spotkanie Nishikoriego z Kyrgiosem doszedłem to tego samego wniosku. Oczywiście nie porównywałbym tutaj 1 do 1 ale jest bardzo dużo podobieństw, choć trzeba przyznać, że u Nicka te umiejętności są na wyższym poziomie niż u Jurka:

- serwis --&gt; obaj potrafią zrobić z tego niesamowitą broń jednak u JJ widać było, że te podania nie do końca są mierzone. Oczywiście jak serwis siedział to nie było co zbierać, jak choćby w pamiętnym gemie przeciwko Nadalowi, którego Jerzyk wygrał w niecałą minutę. Ale tak jak piszę, Kangur wygląda w tym względzie lepiej, pewniej.

- gra z głębi kortu --&gt; tu przede wszystkim rzucają się w oczy braki JJ jeśli chodzi o bh. Kyrgios ma go lepszego ale na pewno ma też nad czym pracować.

- poruszanie się po korcie --&gt; obaj mają dobre warunki fizyczne i mimo, że są dość wysocy to świetnie poruszają się po korcie, potrafią ganiać od jednej strony do drugiej, są bardzo zwinni co przy takich warunkach nie jest wcale takie proste.

- psychika --&gt; to co jest absolutnie niezbędne do tego aby grać na najwyższym poziomie. Kyrgios to młody gniewny, bardzo widowiskowy ale również nieprzewidywalny, zarówno w dobrym jak i złym tego słowa znaczeniu. Z kolei Jurek bez pomocy psychologa nie będzie w stanie wrócić na najwyższy poziom. On większość meczów przegrywa w głowie. Jemu jest potrzebny trener, który złapie go za mordę i wyprowadzi na prostą. W przeciwnym wypadku niech Jerzyk zostanie przy counter-strike&#39;u bo inaczej będzie sie tylko kompromitował.

Oczywiście to są tylko moje spostrzeżenia z którymi nie musicie się zgadzać. Tak jak pisałem wyżej, widzę pewne podobieństwa pomiędzy obydwoma graczami jednak u Kyrgiosa widać tą niesamowitą lekkość w grze, a przecież on ma dopiero 21 lat. Jeśli nie będzie pajacował i dalej rozwijał się w takim tempie to myślę, że wkrótce na stałe zagości w pierwszej 10-ce rankingu, a zwycięstwo w Wielkim Szlemie będzie tylko kwestią czasu.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Janowicz w roku 2012 czyli wtedy kiedy miał 21 lat czyli tyle co ma teraz NICK KYRGIOS zaliczył ten półfinał. Wiecie może i miał wtedy farta i przeszedł do samego FINAŁU turnieju Masters 1000...
Spójrzcie na Kyrgiosa, kto pamięta jego 9 obronionych piłek meczowych z Gasquetem na Wimbledonie? Dla mnie to był moment przełomowy w jego karierze. Dla mnie oni są pod względem startu kariery niezwykle podobni - nie mylić ze słowem &quot;tacy sami&quot;.
Bo wiecie, wtedy na ustach wszystkich Jurek też robił furorę, kto pamięta jego mecz z Federerem? Przeczytajcie relację kto nie pamięta.
Tak jak kolega po fachu wyżej już wspomniał z Nadalem bodajże chyba też miał piłki setowe, ogólnie to Janowicz miał kilka niezłych meczy. Kyrgios robi lepsze wrażenie, ale te zachowanie na korcie, bardzo mocny serwis itd. - wzbudzają wątpliwości.
Raonic też nazywany był drewnem, ogarnął sobie inspirację czyli kogoś na ławce ze ścisłego topu i spójrzcie na niego dzisiaj. Z kim przegrywa, gdzie dochodzi do turniejów.
Z Janowiczem to był taki problem, że on walił ten serwis cepami ile fabryka dała, a w tenisie chodzi raczej o precyzję niż siłę - patrz Federer. Skończyło się to tak - mnóstwem ilości kontuzji co dla sportowca jest totalną porażką, czymś najgorszym co może się przytrafić.
Jestem niezwykle ciekawy co pokaże ten Kyrgios, czy okaże się kolejnym &quot;drugim Federerem&quot; co Dimitrov czy to będzie McEnroe dzisiejszych czasów.
https://www.youtube.com/watch?v=ekQ_Ja02gTY
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
cipalo mów co chcesz, zarejestrowałeś się dzisiaj na forum, nie wiem co Cię ugryzło itd.
Ale weź sobie do serca fakt, że jeżeli w hazardzie jak i w życiu nie poradzisz sobie z emocjami to będzie Ci ciężko.
Zmień się na lepsze, zmień swoją mentalność ;). Jeżeli cały czas będziesz starał się być &quot;mentalnym gimbusem&quot; to za takiego będziesz postrzegany. Staraj się spoważnieć, pomóż sobie, stań się lepszym człowiekiem.
Powodzenia przyjacielu! Życzę Ci sukcesów i przede wszystkim zmian! Oby Ci się wiodło w życiu!
 
valentine28 2,3K

valentine28

Forum VIP
Grał, seta wygrał, potem czajnik się zagotował i wyszły braki w treningach, ograniu i ogólnie kondycji. 3:1 dla djoko, nie było źle, myślę że mogło być gorzej
 
machiavelli 1,5K

machiavelli

Użytkownik
Nie wiem czy ktoś oglądał Jurka, ale jestem w szoku. Głowa chłodna jak na niego. Świetne rozbijanie po korcie. Niektóre zagrania z forehandu to czapki z głów. Szkoda, że tak późno
 
A 30,4K

atr

Użytkownik
Już z Djokovicem grał jak równy z równym - przynajmniej przez 2 pierwsze sety - po nich poszedłem spać. Mówiąc w skrócie Juras powraca ???? .
 
Do góry Bottom