>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kibicowanie

macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Państwo jednak potrafi zadziałać! Przynajmniej w jednej dziedzinie − prześladowania „kiboli&quot;.
Jak informuje portal wpolityce.pl, policja wdarła się w sobotę bladym świtem do mieszkania narzeczonej „Starucha&quot;, by zakuć ją w kajdanki, odwieźć na tzw. dołek i przez kilka godzin straszyć oraz zadawać różne, głupie pytania. Dopiero po owych paru godzinach okazało się, że przyczyną zatrzymania było „niepodporządkowanie się zarządzeniom porządkowym&quot; podczas piątkowego meczu − a konkretnie, fakt, iż dziewczyna siedziała na tym meczu na miejscu z innym numerem, niż miała bilet.
Piotr Staruchowicz wciąż siedzi, po raz kolejny przedłużono mu areszt, mimo iż − jak relacjonują śledzący sprawę dziennikarze − zarzuty o rzekome kupowanie narkotyków (postawione mu zresztą już w trakcie aresztowania, po tym, jak zarzuty pierwotnie stanowiące jego pretekst okazały się zupełnie wyssane z palca) dosłownie rozłażą się w szwach. Wydaje się, że prokuratura do tego stopnia nie jest w stanie sklecić sensownego aktu oskarżenia, że sięga po środki rozpaczliwe. Straszenia dziewczyny „aresztem wydobywczym&quot; w nadziei, że coś się z niej da wyciągnąć i użyć przeciwko narzeczonemu nie daje się wytłumaczyć inaczej.
Pocieszmy prokuraturę − sprawę tak ważną dla prestiżu popularnego na stadionach „matoła&quot; prawdopodobnie sądzić będą „pewni ludzie&quot;, poinstruowani przez kogo trzeba, więc wszystko będzie jak trzeba. Antoni Zambrowski wspominał niedawno, jak wyrok za marzec 1968, po tym, gdy upadło kilka wcześniej postawionych mu zarzutów, otrzymał ostatecznie za „znieważenie narodu polskiego&quot;, którego dopuścił się był cytując słowa Jana Kochanowskiego „nowe przysłowie Polak sobie kupi/że i przed szkodą, i po szkodzie głupi&quot;.
http://www.uwazamrze.pl/artykul/936865.html?p=1
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Coś we mnie pękło. Czara goryczy się przelała...
Wstyd mi, że mieszkam w tym mieście… Przepraszam – jakim mieście?! Wsi! To jest jedna wielka wiocha bez jakichkolwiek zasad, w której nie szanuje się życia drugiego człowieka. Jeśli liczycie na obiektywizm z mojej strony, to możecie wyłączyć ten tekst. Bo będzie on zajebiście tendencyjny. Przykro mi. Nie wytrzymałem. Coś we mnie pękło.
Darek miał 32 lata. Był ojcem ośmioletniej dziewczynki, która była jego oczkiem w głowie. Parę kolejek temu, jako jedna z dzieci, wyprowadzała piłkarzy Wisły na ligowy mecz. Jak Darek to przeżywał! Jaki był dumny, że padło akurat na nią. Pamiętam nawet, jak jej tłumaczył, w jaki sposób podbija się piłkę nogą, a w jaki głową. Córeczka była dla niego wszystkim. Stała w jego prywatnej hierarchii chyba nawet wyżej niż Wisła.
Darek nie był aniołkiem – nigdy tego nie powiem. Może to niewłaściwe określenie, szczególnie teraz, po tym, co się wydarzyło – ale za Białą Gwiazdę dałby się pokroić. Pamiętam taki mecz – rezerwy Wisły z Hutnikiem na stadionie Wawelu. Na trybunach rozpętała się zadyma, kibice wpadli na boisko i mój syn, Bartek – jako kapitan – został poproszony o próbę załagodzenia sytuacji. Podbiegł do Darka: - Darek, proszę, zrób coś, dajcie spokój.
- Bartuś, sorry, ale musimy.
Pamiętam ten dialog jak dziś i absolutnie nie pochwalam takiego zachowania, ale od tamtej pory minęło prawie dziesięć lat i Darek się zmienił. Oczywiście meczów Wisły nie odpuszczał, dalej był wariatem na punkcie tego klubu, ale córka odwróciła mu spojrzenie na świat. Stał się spokojniejszy. Zmieniły się jego priorytety. Ale stare znajomości zostały.
Tego wieczoru, przed kilkoma dniami, siedział w domu. Pewnie nawet nie planował nigdzie wyjść, kiedy dostał SMS-a o treści – zgaduję – „wpadnij pod Multikino, bo coś się może dziać”. Wyszedł, bo czuł, że skoro jego koledzy są w niebezpieczeństwie, to nie może tego tak po prostu zostawić. Ale nie wiedział jeszcze, o co poszło. Nie zdawał sobie sprawy i pewnie by nie uwierzył, że kością niezgody i powodem bijatyki może być… zwykła biało-czerwona smycz z logiem Cracovii. Nie żartuję. Jakiś debil, nazywający siebie kibicem Wisły, wdał się w sprzeczkę z powodu, *****, smyczy. Bo to taka fajna szyderka – patrz, pasiak, może mu dojebiemy.
Facet popełnił olbrzymi błąd. Błąd tragiczny w skutkach.
W tym czasie, mniej więcej w trakcie tego seansu, Cracovia grała ligowy mecz. Większość zagorzałych jej kibiców była pewnie na stadionie, więc nie mogłaby tak po prostu wyjść i ruszyć pod Multikino. Człowiek od smyczy wykręcił więc inny numer i po kilkunastu minutach w okolicach Aqua Parku pojawiło się trzydziestu karków w czarnych kapturach z siekierami, nożami i maczetami. „Rywale” nie mieli szans. Darek, pewnie podczas ucieczki, dostał nożem w plecy. Nie miał się jak bronić. Zginął.
***
Wielu z was pewnie ma to w dupie, część pewnie odetchnie z ulgą, ktoś powie, że to wszystko na pokaz, ale czara goryczy już się we mnie przelała. Nigdy więcej nie postawię swojej stopy na stadionie Cracovii. Nigdy. Zapowiedziałem już Januszowi Basałajowi, żeby nie wpisywał mnie do obsady meczów Pasów. Po tym, co się wydarzyło, obrzydzenie do tego środowiska urosło we mnie tak, że – przepraszam – ale nie jestem w stanie zachować obiektywizmu, mówiąc o Cracovii. Po prostu nie jestem i tyle. Może to nieprofesjonalne, ale ja już nie dam rady. Nie zniosę widoku tych idiotów, którzy przechadzają się przed kabiną komentatorską w bluzach z napisem „doghunter”, by za moment zaintonować antywiślackie pieśni, w rytm których bawi się cały stadion. Nie potrafię podać ręki pseudo dyrektorowi, który buduje barykady w internecie i nawołuje do jeszcze większej nienawiści, pisząc, że „w Krakowie bez zmiany, pies zawsze ******”.
Co za klub… Dacie głowę, że jeden z byłych wiceprezesów Cracovii założył sobie na wycieraczkę koszulkę Wisły i podburzał kibiców, żeby pobili ówczesnego trenera Pasów, Ireneusza Adamusa, tylko dlatego, że miał wiślacką przeszłość?! I pobili. A jednym z napastników był… członek zarządu Cracovii. I jeszcze ten Majchrowski… Prezydent, który podczas świętowania Nowego Roku, wykrzykuje, żeby nie zejść na psy. Można apelować o normalność, ale i tak wszystko **** strzeli, kiedy wychyli się jeden pajac z drugim chętny do eskalowania nienawiści.
Skąd to się bierze?! Czy tu naprawdę nie może być normalnie? Nie jestem idiotą i nie wierzę w pojednanie między kibicami, ale do jasnej cholery – zabijajcie się na ustawkach, lejcie się tam maczetami i czym popadnie, ale zostawcie stadiony i normalnych ludzi w spokoju. Leczcie swoje chore kompleksy we własnym gronie.
Darek zginął, bo wiedział, że noża używa się w kuchni. Tylko w kuchni. Nie dostosował się do zasady chorych ludzi, których znakiem – cytując pewną przyśpiewkę – jest „wyborowa i nóż”. Zginął, bo chciał pomóc kumplowi, nie spodziewając się, że stanie się ofiarą rzezi. Jego matka, przyjaciółka mojej żony już nigdy nie wyjdzie na balkon, by w strachu wyczekiwać jego powrotu.
Spoczywaj w pokoju, Przyjacielu.
Andrzej Iwan

h t t p : / / w w w . w e s z l o . c o m / b l o g / 3 2 / 9 0 5
 
C 0

canton

Użytkownik
smutne...nawet postać JP II nie pomogła. Wszędzie są podobne problemy, ale działacze, oficjele, politycy nie powinni budować antagonistycznych zachowań. Wyobrażacie sobie wspólne stadiony dla Legii i Polonii czy Wisły i Cracovii jak to ma miejsce we Włoszech czy w Hiszpanii...:-(
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik


Krakowski patologia ma się dobrze. Na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków zakupić można kalendarz na 2013 rok. Widzicie go powyżej. Kalendarz musi być przeznaczony dla bardzo specyficznej grupy docelowej – dla idiotów. Jak inaczej nazwać osobę, która powiesi sobie na ścianie kalendarz ze zdjęciem, na którym ktoś na kogoś napada? Żeby być precyzyjnym – nie takie „ktoś” na „kogoś”, tylko bandyci z Wisły na bandytę z Cracovii. A żeby być jeszcze bardziej precyzyjnym – to podobno moment ataku na niejakiego „Mastera”.

W „Gazecie Krakowskiej” tak opisywano zdarzenie:

TVN pokazał też nagranie z monitoringu, na którym widać atak nożami i maczetami na Pawła Ł. ps. &quot;Master&quot; - wysoko postawionego pseudokibica &quot;Pasów&quot;, który miał zostać następcą &quot;Człowieka&quot;. Napastnicy zablokowali samochód &quot;Mastera&quot;. Widać, jak mężczyzna rzuca się do ucieczki. Dostaje kilka ciosów maczetą, ale udaje mu się wydostać z zasadzki. Odjechał autem. Potem powiedział prokuratorowi, że... nic mu się nie stało.

Kalendarz upamiętniający próbę morderstwa. Co dalej? Bombki na choinkę z napisem „rachu, ciachu, Małpa w piachu”?
http://www.wesz lo.com/news/12272
 
C 0

canton

Użytkownik
Ja widzę też biało - czerwone pasy na kalendarzu ???? , odbiorcami kalendarza będą goście, którzy nawet nie będą kojarzyć zdjęcia z przestępstwem.
 
C 0

canton

Użytkownik
Jabłonki niedaleko Warszawy, chłopaki oglądali siatkę plażową i sie nauczyli...ogólnie fajnie, lubię taka muze tylko muszę wcześniej coś spożyć ;)
 
W 606

wanderlei

Użytkownik

Po za tym nie wiem czemu miała służyć ta oprawa zakompleksionych kibiców z Poznania??
Wiem bawiliśmy się przy tym dobrze w Szczecinie ale właśnie my w przeciwieństwie do kibiców z Poznania potrafimy się bawić a nie ograniczać się do klaskania i skakania z odwróconymi plecami ????
Na dodatek potrafimy nawet prowadzić doping przez 90 minut spotkania co w Poznaniu nie zdarzyło się chyba od mistrzowskiego sezonu...
 
Do góry Bottom