>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2010 - Tour De France

Status
Zamknięty.
jedrula 25,7K

jedrula

Użytkownik
Wg mojej teorii najblizsze 3 dni rozstrzygną losy wyscigu,i sobotnia czasówka nic nie będzie znaczyła.
Pech spotkał dzis Schlecka, ale mam nadzieję ,że nie przejął sie tym za bardzo.
Dlatego wespół z moja teorią Schleck zaatakuje ,mam nadzieję ,że jutro ,a na pewno w najbliższych 3 morderczych etapach.
Nie ma wyjscia,czasówke z Contadorem przegra ,to jasne.Dlatego atak,musi nastapić.

typ Schleck-Contador 1 @ 2.0 pinnacle
✅
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jestem bardzo zdenerwowany. Straciłem dzisiaj koszulkę lidera, nie z powodu własnej słabości a z powodu pecha. Wiem jednak, że to jeszcze nie koniec wyścigu i z pewnością zrewanżuję się na kolejnym etapie. Możecie na to liczyć.
Tak powiedział Andy tuż po wyścigu. Jednakże nie jestem przekonany, że atak nastąpi jutro. Jutrzejszy profil :

Raczej nie jest dobrym miejscem na ataki. Po ostatnim morderczym wzniesieniu nastąpi kilkadziesiąt kilometrów zjazdów. W czwartek &gt;&gt; http://www.letour.fr/PHOTOS/TDF/2010/1700/PROFILVIGNETTE.gif &lt;&lt; będzie chyba lepsze miejsce na ataki. Niemniej kibicuje Schlekowi i jak jutro nadrobi z 2 minuty to nie będę miał nic przeciwko.
BTW @ W Tobecie na Andy&#39;ego jest 2.10
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jurgen Van den Broeck - Denis Menchov 2,02 Unibet⛔
Dziwią kursy wystawiane od początku tego touru na Menchova. Denis od początku górskich etapów ciągle w czołówce, jako jeden z nielicznych potrafi utrzymać tempo Schlecka i Contadora. Wczoraj bardzo dobra jazda w grupie Alberto i zapewne będzie walczył o podium w końcowym rozrachunku wyścigu. Van den Broeck również bardzo dobrze radzi sobie w górach ale wczoraj mogliśmy zauważyć regres formy Belga, kiedy nie odjechał razem z Contadorem i spółką. Gdyby nie Schleck, z którym się zabrał, mógł stracić sporo więcej. Dziś sporo podjazdów, m.in. słynny Col du Tourmalet. Myślę, że Mienchov znów będzie trzymał się ścisłej czołówki, a Jurgen może nie wytrzymać trudów tego etapu i troche stracić.

John Gadret - Carlos Sastre 1,82 Unibet✅
Obaj nie są w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej. Sastre nie w najlepszej dyspozycji. prócz niedzielnego etapu, kiedy to próbował odjechać czołówce na jednym z podjazdów mało widoczny. Dziś znów ostatnie kilometry to dość długi zjazd, a Hiszpan zbyt dobrym zjazdowcem nie jest. Licze na może nie genialnego, ale przynajmniej solidnego Francuza z grupy AG2R.
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Jutro decydujący etap tegorocznego TDF z finiszem na Tourmalet. Ostatni podjazd jest bardzo wymagający, pokonywany będzie w odwrotną stronę niż na poprzednim etapie. Jest to niespełna 19 km o średnim nachyleniu 7,5%, czyli podjazd długi a zarazem sztywny. Wszyscy spodziewają się wielkiej batalii pomiędzy Schleckiem i Contadorem , na pewno to Andy zaatakuje pierwszy, musi nadrobić tutaj sporo czasu jeśli chce myśleć o wygranej, mając w perspektywie czasówkę. Ciężko przewidzieć jak to się potoczy, ale myślę, że za 2.10 można na Shlecka✅ w parze z Contadorem spróbować zza mniejszą stawkę. Przeglądając ofertę Sportingbet znalazłem kilka ciekawych propozycji odnośnie pozostałych kolarzy:
Vinokourov - Hesjedal 1.85 ⛔
Według mnie bardzo atrakcyjny typ. Jutro to kolarze Saxo będą narzucać tempo, co działa na korzyść Vino. Jego zadaniem będzie jak najdłużej pozostać przy Alberto. A, że forma jest świetna pokazał już kilka razy na tym TDF. Hesjedal, po stracie VandeVelde jest liderem Garminu i radzi sobie całkiem nieźle. Zamyka on pierwszą dziesiątkę ( Vino jest o jedno miejsce wyżej), w górach śmiga przyzwoicie. Jutro jednak może przy dużym tempie i tak sztywnym podjeździe mieć spore problemy i myślę, że odpadnie szybciej od Kazacha.
Menchov - Van den Broeck 1.55 ✅
Rosjanin w znakomitej formie, w trzecim tygodniu jest w stanie odpowiadać na przyspieszenia Contadora i Schlecka. Jak dla mnie główny kandydat do podium obok tej dwójki. Z kolei Belg jest rewelacją wyścigu, 5 w klasyfikacji generalnej, bardzo dobry w górach. Na ostatnich etapach tracił jednak nieco do Rosjanina ( nie liczę remisowego etapu do Pau) i jutro moim zdaniem też tak będzie
Na jutro taki kuponik główny, stawka 6/10. Wieczorem być może wrzucę jeszcze coś ciekawego.
Edit: Vino zawiódł kompletnie, Hesjedal dla odmiany pojechał etap życia. Więcej spodziewalm się po Menchov&#39;ie, wprawdzie Belga pokonał ale z wielką dwójką nie zdołał się utrzymać. Andy na szczęście wygrał etap co pozwoliło odrobić straty, szkoda tylko, że nie zdołał &quot;urwać&quot; Contadora, ale dziś chyba nie było to możliwe.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Zgadzam się z tmlmrf, że jutro Andy Schleck z pewnością będzie próbował zaatakować Contadora. Jest to jego ostatnia szansa, gdyż już jutro góry się kończą i zostanie jeszcze przed nimi czasówka, gdzie przewaga jest po stronie Hiszpana. Na jutrzejszym etapie w czołówce peletonu ujrzymy zapewne kolarzy ekipy Saxobank, która spróbuje narzucić dość ostre tempo. Nie jest to jednak jedyny scenariusz. Ciekawi mnie natomiast pomysł Astany na czwartkowe zmagania. Czy będą spokojnie kontrolować Saxo jak to miało miejsce choćby wczoraj? Może jednak to właśnie oni będą najbardziej aktywni? Drużyna z Kazachstanu mająca w swoich szeregach de la Fuente, Tiralongo lub najlepszą wg. mnie na tym wyścigu &quot;czarną mrówkę&quot; czyli Daniela Navarro dystansuje wszystkie inne ekipy jeśli chodzi o narzucanie tempa jazdy w górach. Możliwe że to właśnie Contador pierwszy zaatakuje chcąc pokazać, że potrafi wygrać z Andy&#39;m w równej walce. Buczenie podczas ostatniego etapu na pewno nie było miłe. Prawdopodobne jest, że spróbuje udowodnić, że to jemu należy się żółta koszulka. Są to jednak moje luźne przypuszczenia tylko ????
Co do samych typów to pewnie jutro rano coś wyłapie, w tej chwili Unibet nic jeszcze nie wystawił. Jeśli będzie możliwość to postawie przeciw Basso. Wczoraj stracił ponad pół godziny, co spowodowane jest jakąś infekcją wirusową. Nie czuje się on najlepiej jak widać ale jak sam mówi, nie zamierza się wycofać z wyścigu.
 
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Rzeczywiście, Astana może jutro rozegrać to na kilka sposobów. Wydaje mi się, że powinni za sprawą Navarro i Tiralongo spróbować podyktować mocne tempo na dwóch pierwszych górkach aby pozbawić Andy,ego jego pomocników. Ten manewr mógłby pokrzyżować szyki Luksemburczyka, np.jeśli pod Tourmalet Andy będzie pozbawiony większości kolegów z grupy to nie będzie komu rozkręcić tempa dla niego. Być może Saxo oddeleguje do ucieczki swoich przedstawicieli, jak zatem widać scenariuszy jest bardzo wiele. Zgadzam się również, że można próbować grać przeciwko Basso, który ma problemy zdrowotne. W Sportingbet nie mam jednak takiej możliwości, dlatego na drugim kuponie takie oto typy:
Roman Kreuziger - Carlos Sastre 2.20 ✅
Nicolas Roche - Thomas Lovkvist 1.85 ⛔
Jeśli chodzi o pierwszy typ to obaj panowie nieco zawodzą na tym Tourze. Kreuziger 11 natomiast Sastre 15 w KG. Roman zapowiada walkę o 10 zatem motywacji na pewno nie zabraknie. Sastre na poprzednich etapach próbował ataków, ale nic z tego nie wychodziło. Kurs atrakcyjny, myślę, że warto spróbować. Lovkvist z kolei wobec słabej postawy Wigginsa stał się najlepszym kolarzem Sky w generalce. Obaj panowie generalnie na wyrównanym poziomie, ale rosnąca forma Szweda przekonała mnie do tego typu.
Stawka 3/10
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Dokładnie zgadzam się z przedmówcą. Saxo w tym roku strasznie słabe w górach. Idealna opcja dla Astany zrobić wcześniejszą selekcję i poodczepiać pomagierów ASchlecka. Przynajmniej jutro już czarowania nie będzie ????
Na Basso raczej nie ma typów, pewnie przyjedzie w grupetto.
Polecam ten typ na Denisa z VdB.✅ Orełek z Navarry w świetnej formie w 3 tygodniu z faworytów jako pierwszy kasował ataki Berto i Schlecka. Jurgen jedzie wyścig życia, ale to nie starczy na Mienszowa pod Tourmalet.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
W walce Contador - Schleck stawiam jutro na Andy&#39;ego ;) Ale tylko tak na papierze, nie za pieniądze.
Van den Broeck jedzie wyścig życia... w pełni popieram. Jutro będzie atakował Sancheza i Mienszowa. I o ile zgadzam się, że Denis raczej nie do ruszenia przez Belga to od Sancheza może być lepszy.
Spodziewam się walki na premiach 1 kategorii o koszulke w grochy. właściwie to nie liczę specjalnie na Charteau, który wydaje się być mocno podmęczony, ale jego kolegów np. Rolland, Voeckler, Fedrigo, którzy będą starali sie odebrać punkty Moreau.
Ciekawa walka między Radioshack a Caisse d&#39;Epargne o miano najlepszej ekipy... raczej wygra Radishack - mimo wszystko.
Armstrong raczej nie jest w stanie wygrać etapu na Tourmalet, podobnie jak nasz Sylwek Szmyd.
Już nie mogę się doczekać ????
============


Gadret
- Valls
Najlepszy Francuz kontra młody kolarz z Hiszpanii. Gadret starał sie atakować na kilku górzystych etapach, ale nic z tego... stracił sporo na wcześniejszych etapach i w generalce stosunkowo daleko, ale na Tourmalet jest w stanie dojechać na dobrej pozycji. Valls znany z ucieczek i choć niezły góral to czwartkowy etap za trudny dla niego.

Van den Broeck
- S.Sanchez
Belg imponuje mi swoją aktywnością, jego grupa urwała Sancheza na Aspin. Czuje się mocny i będzie atakował miejsce w top3. Sanchez miał momenty słabości i wyglądał na trochę podmęczonego. Liczę na potwierdzenie dobrej dyspozycji Belga.

Gesink - Rodriguez
Rodriguez już sam powiedział w jednym z wywiadów, że etapu już na tegorocznym TdF nie wygra. Te podjazdy są za duże dla kolarza Katushy. Gesink będzie starał się jechać jak najdłużej przy Mienszowie, a zresztą pracuje i na swoje konto, bo może skończyć Tour w Top5.

Sastre - Leipheimer
Amerykanin praktycznie niewidoczny na wyścigu, a w generalce trzyma solidną pozycję. Właściwie to mega dużych strat nie poniósł na żadnym z etapow. Na Tourmalet także powinien wjechać z całkiem niezłym czasem. Sastre próbował ataków i w czwartek pewnie też zechce, ale nikt mu zwycięstwa nie podaruje, tempo będzie mocne, a równiejszy jest Levi.

Roche - Kloden
Kloden musi trzymać mocne tempo, ponieważ Radioshack rywalizuje z Caisse d&#39;Epargne o miano najlepszej ekipy.

De Weert - Plaza
Podobna sytuacja tj. Plaza jako kolarz Caisse d&#39;Epargne będzie pracował na jak najlepszy czas swojej ekipy. De Weert uzdolniony zawodnik, ale Plaza w tych największych górach był lepszy.

Hesjedal - Kreuziger
Sylwek Szmyd mówi, że Roman będzie atakował top10... no to mu zaufam. Hesjedal mocno zmęczony wyścigiem. Sporo stracił na Mende, ale ogólnie trzyma się dobrze. Kreuziger jakby odzyskał świeżość i w walce z bezpośrednim rywalem będzie starał się go pokonać.

Moreau - Cunego
Moreau z jednej strony w CDP, ale z drugiej ma za sobą długą ucieczkę i priorytet... walkę o koszulkę w grochy, która rozegra się na dwóch premiach 1 kategorii. Moreau zdaje sobie sprawę, że może nie być w stanie wjechać na metę w czołówce, dlatego pewnie zaatakuje wcześniej. Tourmalet raczej wjedzie swoim tempem obsuwając się w dół klasyfikacji. Cunego? Mówi, że jest tam gdzie toczy sie walka o zwycięstwo. Może jutro ponownie będzie w ucieczce razem z Moreau? We wtorek Włoch wydawał się mocniejszy, teraz też powinien być wyżej na mecie.

Pauriol - Van Summeren
Pauriol mało widoczny kolarz Cofidis, ale gdzieś tam swoim tempem dojeżdża na metę w nie najgorszym czasie. Van Summeren jak sprężyna, raz nieźle innym razem sporo traci. Dużo kosztowała go ucieczka na jednym z etapów i to może odbić się na Tourmalet.

Wszystko z Unibet
John Gadret - Rafael Valls | 1 - 1,40
Jurgen Van den Broeck - Samuel Sanchez | 1 - 2,10
Robert Gesink - Joaquin Rodriguez | 1 - 1,90
Levi Leipheimer - Carlos Sastre | 1 - 1,60
Nicolas Roche - Andreas Kloden | 2 - 1,95
Kevin De Weert - Ruben Plaza | 2 - 1,85
Ryder Hesjedal - Roman Kreuziger | 2 - 1,75
Christophe Moreau - Damiano Cunego | 2 - 1,92
Remi Pauriol - J.Van Summeren | 1 - 1,85
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
to dzis Armstrong mial wygrac etap? chyba nie sadzil ze w tak sporej grupie uda mu sie wygrac :|
A czy ja wiem, to był chyba najlepszy etap dla niego. To już nie te lata, na jutrzejszym etapie raczej byłby skazany na niepowodzenie, wcześniej raczej by go jeszcze nie puścili. Sam zagrałem singla że wygra ten etap. Buki też coś przeczuwały bo kurs 18.00, dla przykładu teraz grubo ponad 40. Etap układał się w sumie po myśli Lance, na początku jak sam stwierdził trochę przeszkodzili mu Kreuzinger i Gessink ale potem miał przeciwko siebie 7 kolarzy i do pomocy kolegę z drużyny do pomocy. Z tej grupki co została to naprawdę miał spore szanse, jeszcze na 2-3 km do końca byłem przekonany że to wygra. Sprawiał wrażenie że jest spokojny, jechał na końcu. A jak się okazało po prostu brakowało mu sił : Nie byłem w stanie przyspieszyć tak mocno jak Fedrigo, czy też Barredo, ale powoli, własnym rytmem dochodziłem do czołówki. Szkoda, fajnie by było jakby Lance chociaż wygrał etap na koniec kariery. Jutro ani na czasówce raczej nie jest faworytem, w piątek raczej na płaskim już też nie spróbuje.
Jutro też kibicuje Schleckowi. Musi zaatakować. Zresztą najlepiej wkleję wywiad z pro-cycling.org :
Jutro jest dla mnie jedyna okazja, by nadrobić czas do Contadora. - powiedział Schleck. - Bardzo odpowiada mi ten podjazd, gdyż jest długi, sztywny i jest mało zakrętów, na których trzeba zwalniać, przez co traci się rytm. Będziemy wspinać się na Tourmalet od innej strony, niż podczas 16. etapu i jest ona jeszcze bardziej wymagająca.
Będę musiał tam zaatakować i dać z siebie wszystko. Wiem, że w tym wyścigu nie pokazałem jeszcze pełni moich możliwości w górach, więc muszę zrobić to jutro.

(...) Nie uważam, że Hiszpan jest w gorszej dyspozycji niż w poprzednich latach. Wydaje mi się, że to ja mocno się poprawiłem. Jestem teraz w życiowej formie i będę chciał to wykorzystać.
Zobaczymy czy na gadaniu się zakończy czy rzeczywiście jutro się urwie Contadorowi, ewentualnie chociaż poszarpie.
Ale ja zagram przede wszystkim na Mienszowa. Do tej pory pokazał, że jest niemal nie do ogrania w górach. Ta sama półka co dwaj wielcy faworyci. Mam nieco inny pogląd niż TBM. Boje się go grać w parze z Sanchezem ale z Van den Broeckiem to dla mnie bardzo interesujący bet. Belg rzeczywiście zaskakująco dobrze się prezentuje ale jednak Rosjanin z Rabobanku IMO to inna półka.
EDIT
Nie doczytałem wszystkiego. Widzę że wszyscy się zgadzamy co do Mienszowa. Oby się to sprawdziło ;-)
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Samuel Sanchez - Joaquin Rodriguez⛔
Hiszpański pojedynek pomiędzy 3. w klasyfikacji generalnej Samu a 8. Rodriguezem. Przed zawodnikiem z Euskaltelu bardzo trudne zadanie obrony swojej pozycji w generalce przed Menchovem. Lider zespołu Katusha mimo że ciągle w czołówce, to nie wyróżnia się czymś szczególnym, nie licząc wygranego etapu, gdzie odjechał razem z Contadorem.

Levi Leipheimer - Robert Gesink ✅
Może troche ryzykowny typ na Gesinka, w końcu liderem ekipy Rabobanku nie jest on, a wspomniany wyżej Menchov. Levi po stratach Armstronga stał się liderem ekipy Radioshack. Jedzie solidnie, nie traci zbyt dużo na etapach dzięki czemu może pochwalić się obecnie 7. lokatą w generalce ze stratą 24 sekund do ... Gesinka, wicelidera klasyfikacji młodzieżowej. Podoba mi się jazda młodego Holendra, trzyma się mocno liderów nie pozwalając im zbyt daleko odjechać. Typ moim zdaniem ciekawy.

Andy Schleck zwycięzcą etapu.✅
Nie ukrywając, typ z sympatii do Luksemburczyka ???? Jednak sama sympatia nie pozwoli zarobić, co pokazał wczoraj Lech???? Ten etap może wygrać chyba tylko dwóch kolarzy: Contador i właśnie Andy. Jeśli oni zaczną się ścigać ze sobą, nie widze możliwości, żeby ktoś inny urwał im zwycięstwo etapowe. Wg. Tomasza Wyrzykowskiego Schleck, jeśli marzy o końcowym triumfie w Tour de France musi mieć po dzisiejszym etapie ok. dwóch minut przewagi nad Alberto, by ten nie łyknął go podczas czasówki. Schleck wydaje mi sie na tyle mocny, że może to osiągnąć. Contador widać że jednak nie ta forma jak chociażby z poprzedniego roku.

Chciałem zagrać Van den Broeck - S.Sanchez oraz Hesjedal - Kreuziger bo z opisu TBM widze że w Unibecie była taka możliwość, ale niestety już się troche pozmieniało:-|
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
Witam ekspertów kolarstwa. Jakie szanse ma dzś Andy zeby wygrać 17 etap?
jak sie nie znasz to nie stawiaj :]
bo to naprawde ciezkie to wytypowania -moze byc ze ani jeden ani drugi nie dadza rady i menchow wygra ;d
 
jedrula 25,7K

jedrula

Użytkownik
Sanchez Gonzalez-Roche KL (etap 18) 2 @1.70 totolotek,mam nadzieje ,że Sanchez skoncentruje się na jutrzejszej czasówce,próbując obronić swoją lokatę w generalce✅
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Oscar Freire - Gerald Ciolek Unibet 1,47
Freire zupełnie niewidoczny w walce sprinterskiej. Ciolek i jego zespół z etapu na etap coraz aktywniejsi, choć nie w ścisłej czołówce, to jednak z Hiszpanem powinien dać radę.

Boasson Hagen - Thor Hushovd Unibet 1,95
W rywalizacji norweskiej stawiam na kolarza ekipy Sky. Hushovd jedzie bardzo aktywnie, walczy ciągle z Allesandro Petacchim o zieloną koszulkę. Wygrana jedynie na 3 etapie po finiszu z grupy takich kolarzy jak Schleck, Evans, gdzie brakowało klasowych sprinterów. Na innych etapach nie spisywał się najlepiej. Co innego Hagen, który często kończył na podium lub w jego okolicach.
 
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
Witam, mam 2 pytania.
Po 1, pamięta może ktoś jaki kurs był że Contador wygra cały wyścig gdy Shleck miał 31sek przewagi nad nim?
A 2 sprawa to gdy stawia się h2h w etapie i obaj przyjeżdżają np. w peletonie tzn z tym samym czasem to jest zwrot czy liczone są jednak miejsca? :]
Z góry dzięki.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Witam, mam 2 pytania.

Po 1, pamięta może ktoś jaki kurs był że Contador wygra cały wyścig gdy Shleck miał 31sek przewagi nad nim?

A 2 sprawa to gdy stawia się h2h w etapie i obaj przyjeżdżają np. w peletonie tzn z tym samym czasem to jest zwrot czy liczone są jednak miejsca? :]
Z góry dzięki.
koło 1.35 z tego co pamiętam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom