>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2015 - Vuelta a Espana (22.08-13.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

▶ Trasa wyścigu:
Tradycyjnie trasa Vuelty najbardziej hardcorowa i najlepsza spośród 3 wielkich GT. Krótkie górskie etapy to znak rozpoznawczy hiszpańskiego wyścigu. Łączny dystans do przejechania to 3357 km z czego:
- 6 płaskich etapów,
- 13 górskich etapów,
- 1 czasówka indywidualna,
- 1 czasówka drużynowa.
Wyścig rozpoczynamy drużynową czasówką, liczy ona 7 km więc w znaczący sposób nie wpłynie ona na klasyfikację generalną. Jednak już na drugim etapie mamy górski etap i już praktycznie na 2 etapie w klasyfikacji generalnej będzie pozamiatane dla sprinterów którzy chcieli by założyć czerwoną koszulkę lidera. Pierwszy tydzień wyścigu i połowa drugiego, tzn. do etapu 11 jest wiele etapów dla ucieczek i przede wszystkim dla zawodników w klasyfikacji generalnej. Etap 11 jest według mnie kluczowy dla wyścigu, to etap w Andorze, trasę planował na tym etapie nie kto inny jak Joaquin Rodriguez który mieszka w tych okolicach i trasę zna jak własną kieszeń. Szerszy opis trasy każdego etapu będę prezentował w przeddzień każdego z etapów. Tym nie mniej przejdę do prezentacji faworytów wyścigu bo tam o wiele, o wiele ciekawiej :wink:

▶ Faworyci wyścigu:
Faworytów wyścigu można opisać takim oto wzorem; (Giro+Tour) - Contador = Vuelta nie dość że trasa na Vuelcie jest najlepsza to i obsada od wielu lat także. Bardzo ciekawi mnie występ zwycięzcy Tour de France Chrisa Frooma który ma dużą szansę na wygranie dwóch GT w jednym roku, ależ by był pstryczek w nos Contadora jeśli by to Brytyjczyk zrobił oczywiście w założeniu że w SKY nie ma żadnego dopingu. Sky skompletowało bardzo solidną drużynę na ten wyścig, głównym gregario będzie Nieve i Henao. Ponadto w górach mocni do pomocy będą Roche, Kirjenka i Thomas. Drugą niewiadomą będą zawodnicy z 2 i 3 miejsca na Tour de France, czyli zawodnicy Movistaru - Nario Quintana i Alejandro Valverde. Skład Hiszpanów nie powala na kolana, Ervitti, Moreno i Amador do pomocy w górach to bardzo kiepsko jak na Hiszpanów, tym bardziej że w składzie brakuje Herrady czy Inczaustiego. Sezon w Hiszpanii ratować będzie Kazachska drużyna Astana. Na ten wyścig biorą wszystko co mają najlepsze Nibali, Aru, Landa. Liderami będą Nibali i Aru. Landa jako gregario di lusso, ponadto w górach do dyspozycji Włochów będą Tiralongo, Rosa, Sanchez czy Cataldo. Drużyna podobna co jechała na Giro + Nibali który ratuje sezon, czuję że będzie rzeźnia w wykonaniu podopiecznych Vino. Nie możemy skreślać Purito Rodrigueza może i z roku na rok starszy ale też będzie bardzo mocny na tym wyścigu, to jego wyścig docelowy w tym roku, zabiera ze sobą Moreno, Caruso i Losadę. W moim przekonaniu bardzo silny będzie duet AG2R Pozzovivo - Betancur. Włoch po wycofaniu z Giro po upadku szykował się w na ten wyścigu więc kolejny zawodnik który musi ratować sezon, wraz z nim jedzie Carlos Betancur który jest wycieniowany jak za najlepszych lat dla mnie to jest bardzo poważny kandydat do TOP3 wyścigu i nie żartuję :wink: Kolejnym zawodnikiem który ratuje sezon jest chyba największy tegoroczny pechowiec Touru Tidżej van Garderen który musiał się wycofać z TdF będąc na podium wyścigu z powodów zdrowotnych. W Hiszpanii będzie silny, a przynajmniej mam taką nadzieję. Drużyna mocna z Atapumą, Velitsem, Sanchezem czy De Marchim. Na deser zostawiłem sobie Rafała Majkę, jestem przekonany że Rafał zakończy wyścig w TOP10. On uwielbia upały a pogoda w Hiszpanii dopisuje. Pojawiła się kilka dni temu plotka o występie Contadora we Vuelcie jednak na szczęście dla Rafała to tylko plotka. Mocnej drużynie nie będzie miał, ale jemu w górach nie są potrzebni pomocnicy, bardziej pomoc będzie potrzebował na zjazdach i na płaskim terenie. Także Bodnar, Poljański i Paulinho swoje zrobią. Saxo bierze też Sagana który może na początku wyścigu powygrywać kilka etapów, przynajmniej teoretycznie. Fajnie że w wyścigu jedzie zespół z Kolumbii bo oni zawsze są aktywni. Ponadto tacy zawodnicy jak Navarro, Cummings, Rolland, Sicard, Txurruka, Arroyo, Van den Broeck na pewno będą aktywni i mogą również sprawić niespodziankę w klasyfikacji generalnej.

▶ Rozkład jazdy:
Stage: 1 - 22 August : Puerto Banús - Marbella TTT, 7.40 km
Stage: 2 - 23 August : Alhaurín de la Torre - Caminito del Rey, 158.70 km
Stage: 3 - 24 August : Mijas - Málaga, 158.40 km
Stage: 4 - 25 August : Estepona - Vejer de la Frontera, 213.60 km
Stage: 5 - 26 August : Rota - Alcalá de Guadaira, 167.30 km
Stage: 6 - 27 August : Córdoba - Sierra de Cazorla, 200.30 km
Stage: 7 - 28 August : Jódar - La Alpujarra, 191.10 km
Stage: 8 - 29 August : Puebla de Don Fadrique - Murcia, 182.50 km
Stage: 9 - 30 August : Torrevieja - Cumbre del Sol Benitachell, 168.30 km
Stage: 10 - 31 August : Valencia - Castellón, 146.60 km
Stage: 11 - 2 September : Andorra la Vella - Cortals d´Encamp, 138.00 km
Stage: 12 - 3 September : Escaldes - Engordany - Lleida, 173.00 km
Stage: 13 - 4 September : Calatayud - Tarazona, 177.00 km
Stage: 14 - 5 September : Vitoria - Alto Campoo Fuente del Chivo, 215.00 km
Stage: 15 - 6 September : Comillas - Sotres Cabrales, 175.80 km
Stage: 16 - 7 September : Luarca - Ermita de Alba Quiros, 185.00 km
Stage: 17 - 9 September : Burgos ITT, 38.70 km
Stage: 18 - 10 September : Roa - Riaza, 204.00 km
Stage: 19 - 11 September : Medina del Campo - Ávila, 185.50 km
Stage: 20 - 12 September : San Lorenzo de El Escorial - Cercedilla, 175.80 km
Stage: 21 - 13 September : Alcalá de Henares - Madrid, 97.80 km

 
Otrzymane punkty reputacji: +12
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Alejandro Valverde nie wygra @ 1.20 Betcity | 1.19 1xbet | 1.142 Pinnacle ✅ 7
Zaczynamy kolejny wielki tour. Dla mnie ten zaklad to lokata na 20 pare dni o opracentowaniu nawet 20%. Valverde w swojej karierze wygral tylko 1 wielki tour, byla nim wlasnie Vuelta. Jednak obsada tamtej nie ma porownania do tej z 2015 roku. Valverde wygral ten wyscig w 2009 roku i jest to jego najwiekszy sukces w kolarskiej karierze. W ciagu ostatnich 3 lat stawal tutaj trzykrotnie na podium, jednak nie wyobrazam sobie, zeby mogl wygrac. Przede wszystkim odstaje umiejetnosciami, a juz 3 miejsce na obecnym Tourze mozna uznac za jego sukces. Nie wiadomo w jakiej formie bedzie na tej Vuelcie. Nie ma co sie oszukiwac, ale wyscig we Francji na pewno dal mu sie we znaki, a i tak pojechal powyzej oczekiwan. Moim zdaniem jest tu kilku kolarzy, ktory powinni i raczej beda przed Hiszpanem, a mianowicie Froome, Nibali, Kintana, Teejay, a moze nawet Aru i Rodriguez. Obsada piekielnie mocna, moim zdaniem zbyt mocna dla Alejandro. Podalem w 3 roznych bukach, gdyz jak wiadomo jak wyglada sprawa grania w Betcity. Nie ukrywam, ze nie widze tutaj Valverde w TOP5 wyscigu, a wcale nie zdziwie sie, jezeli sprawa wygrania Vuelty rozstrzygnie sie miedzy Krzychem, a Rekinem z Messyny. Astana bedzie robic tutaj rzeznie niemilosierna. Przedsmak tego byl na Giro. Sa mocno urazeni, ze zarowno wyscig we Wloszach jak i we Francji przegrali. Wystawili najmocniejszy sklad, jaki byli w stanie. Jesli tylko Enzo jest w formie, to bedzie niezla walka. Jak narzuca tempo, to Valverde w koncu pusci.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Purito w górach tylko Moreno jest potrzebny, reszta ma wozić wodę i ewentualnie pomóc na płaskich etapach.
W tamtym roku mial ich obu i jesli chcesz powiedziec, ze Giampaolo byl niepotrzebny to nie moge sie z tym zgodzic. Jak na moje 4 miejsce to dobry wynik. Bez Caruso bylby gorszy, bo razem z Moreno zrobili kawal dobrej roboty.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Chris Froome TOP10 @ 1.28 Bet365 ⛔ DNF
Odpalam kolejna petarde na Vuelte. Taki kurs na glownego faworyta do zwyciestwa? Chyba ktos postradal zmysly. Ja rozumiem, ze Krzychu ma za soba juz Tour, ktory zreszta wygral i tak naprawde tylko Nibali w 3 tygodniu mogl ruszyc kenijczyka. Nawet jesli bedzie jechal zle, to i tak ciezko mi sobie wyobrazic, zeby nie byl w top10. Jedyna szansa jest taka, ze bedzie jakas kraksa i nie ukonczy wyscigu. Moim zdaniem tylko Rekin i Kintana maja szanse objechac Krzycha, stad tez top3 po takim kursie biore.
Chris Froome TOP3 @ 1.83 Bet365 rowniez do grania. ⛔ DNF
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Niezłe jaja z tym TTT, pewnie ofiar nie zabraknie... Kto to wymyślił?
na cn ktoś wrzucił:

Sts z kopiowaniem ma problem, bo dali Poljana z Adasiem Hansenem, który połowę wyścigu przejedzie w grupetto. Od Jespera też powinien być lepszy.
Moja mina na Vueltę: Majka ???? Na Giro był niewypał Uran, potem niewypał Nibali, czas na Rafalale.
TOP10 1.55 betsyfy, inne buki
Majka to już uznana marka, pokazał w ostatnim roku, ze nie jest kolarzem jednowymiarowym i radzi sobie również na pagórkach. Do tej pory potrafił udźwignąć brzemię lidera, gdy dostawał swoje szanse.
VaE to dla niego cel numer 1 w sezonie. Sporo rywali o niejasnej sytuacji - jadących 2 GT z rzędu.
Nairito, Krzychu, Aru mogą być poza zasięgiem. Purito i Valverde mogą natrzaskać bonifikat. Ale Enzo tylko raz w karierze jechał 2 GT pod rząd, prędzej Landa - ale on odchodzi po sezonie i pewnie ma mniejszy dostęp do specjalnych łakoci. Pozzovivo to spora niewiadoma, a kurs na jego top10 słaby. Reszta rywali już chyba iluzoryczna, choć niespodzianki się zdarzają. Ale powinien mieć tu spory zapas czasowy nad 10 miejscem, rzekłem.
Kibicować będę Krzychowi, chciałbym zobaczyć dubla GT.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Od trzech dni próbuję cokolwiek ugryźć długoterminowo na Vueltę,ale tak jak DW napisał wyżej-zbyt wielu zawodników jedzie tu z niewiadomym statusem i celem.Dlatego żadnej lokaty po niskim kursie nie biorę.
Zagrałem tylko jedną parę:
Joseph Dombrowski-John Darwin Atapuma 2@2,29 Betsson
Sytuacja obu zawodników w swoich teamach wygląda dość podobnie.Dombrowski ma Talansky&#39;ego i Martina szykowanych na GC,Atapuma ma Tidżeja i Sancheza.Dla Dombrowskiego to będzie pierwszy GT w życiu i tutaj upatruję przewagi Kolumbijczyka.Atapuma na TdP wyglądał słabiutko i chyba dlatego mamy taki kurs a nie inny.Tyle,że TdP to dla większości kolarzy była jakaś forma treningu lub przykra konieczność.Jeśli był w stanie zbudować taką formę jak na Giro to spokojnie będzie wyżej od Dombrowskiego według mnie.
 
V 0

vvvader

Użytkownik
Dombrowski to wielki talent i potencjalna rewelacja wyscigu. Cos jak wczesny van garderen. Szczegolnie podczas etapow gorskich. Moze byc tak ze albo odpali i bedzie przyjezdzal w osemce albo totalnie odpusci i sie wycofa.
Ale dlugoterminowe zaklady to duze ryzyko wiec czasem warto lapac jakies &#39;swiry&#39;
 
V 0

vvvader

Użytkownik
Vuelta to &#39;sila zlego na jednego&#39; i mozna smialo zalozyc ze publicznosc zyczy sobie wygranej domestico, ewentualnie w najgorszym razie innego latinos a Froome nie jest najbardziej lubiany w Hiszpanii i wcale nie jedzie tam po wygrana. W tym roku juz zrobil co sie od niego oczekuje. Wyscig bedzie wygladal tak ze kilka pierwszych etapow jeszcze bedzie dorownywal w czolowce ale &#39;im dalej w las tym wiecej drzew&#39; i bedzie spadal w klasyfikacji. Spadal tzn moze zajac drugie miejsce.
Faworyt wyscigu? Chyba jednak &#39;Kintana&#39; moze byl deal ja ci Tour ty mi Vuelte. Wyglada na to ze Krzych z Nairem sie dogaduja dosc wzglednie. Pozostali kolarze to jednak inna polka i nie ma co sie czarowac taki Rodriguez czy Aru czy Contador czy Nibali nie maja szans rywalizacji z czolowym duetem.
To moze byc wyscig mlodych. Rafal Majka, Mikel Landa, Joseph Dombrowski, Sky obserwuje szczegolnie tego ostatniego od paru lat i jesli nie stanie sie &#39;podrywaczem&#39; ma wszelkie szanse byc grandtourowym zwyciezca, po latach dominacji Frooma a potem (oby) Kwiatkowskiego.
Powodzenia wszystkim
 
jimmyjump 117

jimmyjump

Użytkownik
Przemyślenia aż w końcu kupon na długoterminówkę.
Alejandro Valverde vs Fabio Aru @ Valverde (1,72)
Fabio Duarte vs Kenny Elissonde @ Duarte (1,66)
Frank Schleck vs Navarro @ Schleck (1,61)
Samuel Sanchez vs Halmar Zubeldia @ Zubeldia (1,44)
Teja van Garderen vs Andrew Talansky @ van Garderen (1,40)
Vincenzo Nibali vs Rafał Majka @ Nibali (1,53)
Kurs:14,17
Buk:Bet365
Stawka:10pln
EW:141,78pln
W ogóle ciekawa sytuacja, nie wiadomo w jakiej formie będzie Froom, wśród faworytów 2 z Astany (Nibali i Aru) i 2 z Movistaru (Quintana i Valverde) zakładam, że po jednym z nich stanie na podium w generalce ale diabli wiedzą, który. Tak szczerze, to widzę, co najmniej 8 zawodników, którzy mogą wjechać na podium: Froom Valverde Quintana, Nibali, Aru, Rodriguez, van Garderen, Pozzovivo.
Moim cichym faworytem do TOP3, mimo wszystko jest van Garderen. Amerykanin, tuż po chorobie na TdF i konieczności wycofania się z wyścigu, od razu ogłosił start na Vuelcie. Kurs na to zdarzenie bardzo mi się podoba, więc zastanawiam się czy kolejnej &quot;dyszki&quot; w to nie zainwestować @ van Garderen w TOP3 (13,00)
na pewno w trakcie wyścigu, będę podawał typy na win etapowy.
Pozdrawiam
 
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
W sobotę pierwszy etap Vuelta a España,jednak czasy tego etapu nie beda liczone w klasyfikacji generalnej.Troche szkoda,ale cóż,taka organizacja.zatem myślę ze można pograć jakaś niespodziankę.Dla kibiców niezwykle ciekawe widowisko(przewidziany odcinek po piaszczystej plaży),dla zawodników już niekoniecznie.
Ja proponuje:

Orica Greenedge vs Tinkof-Saxo @ 1,72 bet365 :;/: zwrot

Kursy zbite,ale wciaz do grania
Jak mowie,liczę na mała niespodziankę i ze team Saxo z Majka i Saganem odpuszcza,lub nie wezma zbyt serio tego etapu. Rafał zapowiadał walkę o top5 w generalce,a skoro ten etap nie ma znaczenia,może sobie rekreacyjnie pojechac
Zespól Orica bardzo dobrze zorganizowany,nie mający nic do stracenia z pewnością powalczy o etap
PZDR
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W mojej opinii czasówka jest kompletnie nie do gry. Zespoły które mają w składzie GC contenders czasówkę mogą pojechać bardzo lajtowo, a nawet ją kompletnie odpuścić. W tym upatruję szans tych którzy kompletnie nie potrafią jeździć czasówek, jest szansa na sensację i nie zdziwię się jeśli wygra drużyna na którą kurs jest over @50 :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Ja rowniez odradzam granie TTT. Nie ma faworyta i w sumie ciezko okreslic nawet kto moze byc tutaj mocno, bo zwyczajnie nie ma takiej ekipy, ktora by gorowala. Dodatkowo etap jest zneutralizowany, co moze sprawic, ze ekipy przejada go i tyle mozna o tym rzecz. Ewentualnie jesli juz to probowac szukac czegos po duzym kursie. Mniejsze ekipy, ktore nie beda odgrywaly wiekszych rol przy zwyciestwach etapowych jak i GC moga tutaj sie zagiac, aby powalczyc o wygrana, gdyz to moze byc ich jedyna szansa na etapowy skalp.
Tutaj filmik z jutrzejszej TTT:
https://www.youtube.com/watch?v=YpqaBOJNejI
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Witam.
Takich jaj co z tą czasówką to dawno nie było ;) Filmik i twitty widziałem wcześniej i nie wierzyłem w to co zobaczyłem.
Granie czegokolwiek mija się z celem tak jak napisaliście. Ja odpuszczam długoterminówki , bo Vuelta potrafi być mało przewidywalna i jak szukałbym czegoś to jakiejś niespodzianki. Trasa też w tym roku wygląda na papierze dosyć łatwo. Tak naprawdę nie wiem jak ugryźć ten wyścig i po prostu będę go brać etap po etapie.
Swoją drogą nie podoba mi się jak organizatorzy zaczynają kombinować z etapami. To już naprawdę gruba przesada.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Tejay van Garderen TOP10 @ 2.10 Bet365 ⛔ DNF
Tejay pokazal juz na Tourze, ze to najwyzszy czas, aby zaczac myslec o podium wielkich tourow. Swietnie jechal we Francji, gdzie zajmowal 3 miejsce, az do 17 etapu. Tego feralnego dnia dopadl go wirus. Zaczal dosc wczesnie odpadac od peletonu, az zwyczajnie zrezygnowal. Nie bylo sensu dalej sie meczyc w obecnej dyspozycji. Kiedy glowny cel jego sezonu - podium TdF musial skreslic z listy nastapila szybka zmiana planow. Decyzja? Start w Vuelcie. Od czasu wielkiej petli nie startowal w zadnym wyscigu, chwila odpoczynku i powrot do treningow, aby zbudowac forme. Moze tutaj znowu krecic wysoko, w okolicach podium, chociaz uwazam ze nie bedzie w takiej dyspozycji jak we Francji. Mimo wszystko spokojnie powinien znalezc sie w 10, poniewaz nie ma zbyt wielu kandydatow. Co wiecej mamy na trasie, dluga - 39 km, plaska czasowke. Co bedzie na pewno bonusem dla Amerykanina, ktory z czolowki jest jednym z lepszych zawodnikow w ITT. Do pomocy ma Samu Sancheza i Atapume, czyli naprawde niezlych gorali. Hiszpan w tamtym sezonie byl wlasnie na Vuelcie 6. Trzeba pamietac, ze slaby wystep moze postawic w zlej sytuacji Tejaya. W nowym sezonie jego klubowym kolega bedzie Richie Porte i moze to zadecydowac, ze to wlasnie jemu podporzadkuja Tour w nastepnym roku. Bedzie to na pewno motywator do lepszej jazdy na Vuelcie, aby umocnic swoja pozycje w zespole. Kurs powyzej 2 nie wielkiej ilosci kandydatow do czolowej 10 uwazam za value.
Sergio Luis Henao - Daniel Moreno 2 @ 1.813 Pinnacle ✅ 22 - 9
Pojedynek dwoch gregario. Moim zdaniem faworytem w tej parze jest Daniel Moreno. Hiszpan caly sezon poswiecil na Vuelte, gdzie nie ma co ukrywac czuje sie naprawde niezle. Co roku zajmuje tutaj wysokie miejsca, nawet jako pomocnik Purito. W tym roku to wlasnie na nim bedzie spoczywac ciezar pracy dla Rodrigueza. W zeszlym roku razem z Giampaolo Caruso opiekowal sie swoim liderem. Jednak przed sama Vuelta Wloch zostal zawieszony za EPO. W jego miejsce jedzie Tiago Machado, ktory raczej nie bedzie w najwyzszej formie, bo zwyczajnie nie byl w planach na ten wyscig. Purito do pomocy mial dostac Trofimova, jednak zostal on wykluczony z powodu zbyt hucznej imprezy po probie przedolimpijskiej. Moreno w ostatnich latach na Vuelcie zajmowal odpowiednio miejsca: 14, 10, 5, 9, brak, 11. To ostatnie 6 lat, gdzie jezdzil caly czas jako przyboczny Purito, to pokazuje ze mimo tego potrafi zakrecic sie naprawde wysoko. Henao ostatnio wielkie Toury jechal w 2013, gdzie na Vuelcie byl 28, a w Giro 16. W 2012 roku w Hiszpanii byl 14, czyli dwa razy byl gorszy od Moreno. Co wiecej jest tutaj jednym z wielu pomocnikow Froome w gorach. Kenijczyk ma do dyspozycji jeszcze Thomasa, Nieve, ktory zawsze robi dobra robote na wielkich tourach czy chocby Roche&#39;a. Jesli beda chwile slabosci to zwyczajnie odpusci i moze przyjac sporo minut do plecaka. Na takie cos raczej nie moze pozwolic sobie Daniel, ktory jesli bedzie odpuszczac to raczej dopiero w koncowkach, a moze przy slabosci Purito, to on zostanie glownym fortepianem Katiuszy? O jego forme nie ma co sie martwic, gdyz tak jak pokazuja wyniki co roku jest mocny w Hiszpanii.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Klasyfikacja generalna
Rafał Majka TOP10 @ 1,57 Bet365
Dla Rafalali to prawdziwy test umiejętności. Zobaczymy czy tylko potrafi gadać czy rzeczywiście stać go na walkę z GC contenders na przestrzeni 3 tygodni wyścigowych. Sporo spadów z Toru de France także ciężko określić realnie kto w jakiej będzie dyspozycji. Po prostu gram.
Valverde - Aru 2 @ 2,07 Betsafe
Valverde jeździ praktycznie cały sezon, też spad po Tourze gdzie był 3 i zostawił wiele zdrowia. Aru szykował się na lidera Astany na tym wyścigu, niespodziewanie dołożyli mu Rekina ale może to wyjść im na dobre jak pojadą na dwa baty. Aru na Tour de Pologne pod górę wyglądał bardzo mocno. Na Giro pokazał że ma sporo możliwości. Jestem zdania że może być na podium młody Włoch, choć to też zależy od dyspozycji Nibalego. U Valverde w mojej opinii zmęczenie wyjdzie w 3 tygodniu gdzie zawsze słabnie, a po przejechanym Tourze dostanie do plecaka tak samo jak dostał Contador na Tourze po przejechaniu Giro.
A wyścig widzę tak:
*****Nibali
****Aru, Quintana, Froome
***Rodriguez, Pozzovivo, Majka
**Tidżej, Rolland, Van den Broeck
*Valverde, Landa, Talański
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom