>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Lech - Udinese 1/16

Status
Zamknięty.
B 4

bongo84

Użytkownik
Mi w oczy natomiast rzuciła się beznadziejna gra Murawskiego już w pierwszej połowie, a w drugiej to juz katastrofa. No bo po jakimś tam Kikucie dużo oczekiwać nie można ale po kapitanie... W ofensywie tracił piłki, niecelnie podawał, w defensywie dawał się wyprzedzać przeciwnikom, gubił krycie, no i po cześci można go obciążyć puerwszym golem dla Udinese bo nie wiem czy się czasem tam nie urwał i po jego rykoszecie piłka trafila pod nogi włochów.
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Ciekawy artykuł (troche nie na temat ale doglebnie ukazuje charakter dzisiejszego meczu i jego ew. skutki)
Odpowiedź na to pytanie mimo wszystko będzie podobna do tej, której udzielaliśmy w „Skarbie Tylko Piłki” zapowiadającym ten sezon. Lech, Legia i Wisła - jeśli tytuł nie trafi do którejś z tych drużyn - sensacja gotowa. Z racji przygotowań, a potem występowi w 1/16 Pucharu UEFA, o Lechu piszemy co tydzień całe... „epopeje” i każdy kibic ma swoje zdanie na temat możliwości „Kolejorza”. Dzisiaj nikt już nie naśmiewa się z „nosa” Smudy, deprecjonując tym samym jego sposób pracy szkoleniowej. Być może nie korzysta on z laptopów jak inni, być może nie do końca zawierza bezdusznym wykresom wydolnościowym. Nie musi, bo enty już raz udowadnia, że na piłce naprawdę się zna, a do piłkarzy potrafi dotrzeć jak mało kto. Jeśli trzeba zwymyślać - zwymyśla, jak można pochwalić - pochwali. Naszym zdaniem Lechowi w lidze zaszkodzić może wyłącznie... wyeliminowanie z Pucharu UEFA Udinese. Przy tak wyrównanej konkurencji mamy uzasadnione obawy, że ławka poznaniaków jest może nie tyle krótka, co za słaba, zwłaszcza na Wisłę. Naprawdę każdy z piłkarzy grających przeciwko Udinese, gdyby wypadł, jest trudny do zastąpienia. Bo kto dorówna poziomem Djurdjeviciowi czy Arboledzie w obronie, Murawskiemu lub Sztiliciowi w konstruowaniu akcji, bądź Lewandowskiemu i Rengifo na szpicy ataku? Słowem świetna wyjściowa jedenastka i mała przepaść dalej. Wiedzą o tym także przeciwnicy, ale pewnie przemyśluje o tym również sam Smuda. Co podpowie mu... nos?
tylkopilka.pl
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Podsumowanie meczu i całego występu Lecha Poznań w pucharach

Mecz
1 połowa kapitalna. Nie wierzyłem że to Lech gra. Natomiast w drugiej połowie wydarzyło się coś fatalnego. Dla mnie wyglądało to bardzo nienaturalnie bo nie wyglądało to tak że stopniowo Udinese przejmowało inicjatywę tylko od razu po przerwie Lech stanął a Udinese wygrało połówkę 2:0 nawet nie dając wielkich możliwości Polakom.
Dobrze zauważył kolega wyżej fatalną grę Murawskiego. Ten Zawodnik nie pokazał absolutnie nic. Był cieniem siebie. I nie jest to pierwszy taki mecz w jego wykonaniu. Zawodnik ten traci formę.
Nie mogę tez zbyt wiele dobrego powiedziec o Lewandowskim. Ten zawodnik regularnie traci pilke, probuje sie kiwac z piecioma zawodnikami wyszkolonymi kilka razy lepiej, zamiast dośrodkować gdy jest to możliwe fatalnie pudłuje i fizycznie też sprawia wrażenie anemicznego. A no i często fauluje.
Zmiany to no coment. Ale nie winie tu trenera tylko zawodników. Kikut do odstrzału. Tacy zawodnicy to nie na taki zespół.
Sprawiedliwym wynikiem byłoby tutaj 1:1 no ale wspomniany Kikut sprezentował nam porażkę.

Na brawa zasługują według mnie Bosacki i Wojtkowiak mimo tego iz zaliczyli po jednej wpadce.

Ogólnie nie rozumiem co się stało

Podsumowanie występu Lecha w PU

Przede wszystkim imponuje to że mogliśmy nasz krajowy zespół ogladac w pucharach na wiosne co ostatnio się nie zdarzało. Udane mecze z Chazarem, wspaniały wystep z Grasshoppers, zaciety i wygrany bój z Austrią Wiedeń, potem niedosyt w meczu z Nancy, przegrana z CSKA (ale to rywal poza zasiegiem), znow niedosyt w meczu z Deportivo, wygrana z osłabionym ale zawsze w miare silnym Feyenordem i na koniec niedosyt po dwumeczu z Udinese....

Na uwagę zasługuje pokonanie Austrii Wiedeń której ani Legia ani Wisła ani Groclin pokonać nie potrafily (Wisla i Groclin w sparingach).

Na uwagę zasługuje (wreszcie!) rozgromienie 6:0 Szwajcarów i pokazanie Europie że u nas jeszcze jakis poziom jest. Moze nie jest to elita europejska ale rozmiar wygranej robi wrazenie.

Nareszcie drużyna potrafiła przejść fazę grupowa. Od 90któregoś roku do tej pory ani naszej reprezentacji ani zadnemu polskiemu klubowi sie to na zadnej imprezie nie udalo. Passa przelamana. Lech gral w 1/32 PU po awansie z grupy.

Na uwage zasluguje ze wreszcie nasz zespol nie bal sie silnych w europie. Po kompromitacjach Wisly Plock, Legii Warszawa, Wisly Kraków, Zaglebia i GKSu Belchatów (no ten akurat sie o malo co a by skompromitowal - dwumecz z Amerii) i nieudanych probach Groclinu przyszlo pokrzepienie. Wreszcie nasz zespol pokazal ze i duzo bogatsze i silniejsze zespoly nie sa nam straszne. Przede wszystkim na pochwale zasluguje ofensywny i dosc widowiskowy styl w jakim sukces ten zostal osiagniety.

Odkryciem napewno Stilic. To zawodnik klasy europejskiej. Niekonwencjonalne zagrania, przeglad pola, czytanie gry i inne zalety. Ewentualnie troche egoizmu na minus.

Najwiecej goli Rengifo. 5 bramek to ladny dorobek. Szacun.

Lewandowski? do pewnego momentu tez wyrozniajaca sie postac

Arboleda. Spokoj opanowanie i umiejetnosci sprawily ze stal sie strażnikiem w obronie Pyrek. To kluczowy zawodnik dla druzyny.

Boli ze w klubie nie za wiele zalezy od Polaków.........

Kwestia czy Lech powinien reprezentowac Polske w elm.do LM

według mnie nie. Rengifo, Stilic, Arboleda, moze Murawski lub Lewandowski..... to trzon zespolu ktory prawdopodobnie po sezonie nas pozegna. Nie wierze ze oni zostana w tym zespole. Wybili sie - czas na Europe. AKurat Lewy i Mura beda grzac lawe ale to juz inna kwestia. Zespol zapewne wzmocni kolejny zaciag zagranicznych zawodników. Czy dobrych/lepszych? Watpie. Stilic to przypadek. Trafil sie Lechowi jak slepej kurze ziarno (złote w dodatku). W eliminacjach beda rywale raczej silniejsi od Udinese. Bez tych zawodników nie ma szans. Dlatego nie chce aby zostali mistrzem kraju.

Jedyny argument na tak to to że Wisla Legia lub ewentualnie (w co nie wierze) Polonia nie beda mialy do zaprezentowania wiecej......


Mimo iz za tym zespołem nie przepadam....
1. Dziękuje Lechowi za to iz tak dlugo nas reprezentowal
2. Dziekuje Lechowi ze nie musielismy sie go wstydzic (dobre wyniki)
3. Dziekuje Lechowi ze przypomnial Europie ze Polska tez cos znaczy w pilce
4. Dziekuje Lechowi ze wypromowal kilku zawodników (szkoda ze Polaków niezbyt)
5. Dziekuje Lechowi za widowiska jakich dostarczał

I ogolnie dziekuje ze obronił nasz honor....
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
No pierwsza połowa w wykonaniu zawodników Lecha była wyśmienita , było widać , że cieszy ich gra , można nawet powiedzieć , że cieszyli się grą. A druga ? Od samego początku było widać , że już tak nie zagrają. Piłka wykopana w przód i dawaj za nią , przez większą część drugiej połowy. To ich skarało zaraz po zmianie stron. Nie można grać aż tak defensywnie przy stanie 0:1 , gdy gra się z Udinese , bo wiadomo , że ich ataki będą coraz cięższe (powiecie , teraz łatwo mówić , ale taka prawda). Franciszek Smuda ma rozum &quot;taktyczny&quot; ale akurat taktyka na drugą połowę mu się nie udała , a szkoda , bo Lech pokazał , że potrafi walczyć nawet z tymi , z którymi był skazywany od razu na porażkę.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
dla mnie to Lechitom poprostu brakło już sił , w I połówce sie wybiegali a w drugiej już było widać znacząco przewagę włochów w szybkości , od tego mnożyły się błędy w podaniach i wybiciach :|
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
dla mnie to Lechitom poprostu brakło już sił , w I połówce sie wybiegali a w drugiej już było widać znacząco przewagę włochów w szybkości , od tego mnożyły się błędy w podaniach i wybiciach :|
no tak , co racja to racja , było widać , że w pierwszej połowie się wybiegali , a później już zabrakło im sił . Jednak mimo wszystko , że liga jeszcze nie ruszyła (do wczorajszego meczu) , to wydawało się , że Lechici są dobrze przygotowani i powalczą . Pierwszy mecz nas do tego przekonał , gdzie Lech Poznań dopiero od 80 minuty pokazał , jak się gra pressingiem i przede wszystkim , jak się zdobywa bramki z &quot;nożem na gardle&quot; ????
 
G 3

grassssss

Użytkownik
Plusy już chyba wszyscy wymienili ,minusem dla mnie jest marnowanie wielu okazji Lech ma słabą skutecznośc i moim zdaniem to zadecydowało ,nie mają tego instyntu &quot;zabójcy&quot; ,kiedy w 1 połowie grajać rewelacyjnie nie dobili Udine a ze stanu 0-2 Włochom już by cięzko byłoby sie podnieść i nawet grając tak beznadziejnie w 2 połowie kiedy dopiero w 87 minucie zaczeli atakować (a całkiem co innego mówił Smuda o taktyce ) ,być może uratowałby KOlejorz remis i byłaby dogrywka.Ogólnie wielki szacunek dla Lecha i Smudy, czy Lech na mistrza? jeśli udałoby sie utrzymac skład i jeszce wzmocnic to może już w tym roku będzie oglądać polski zespół w LM ,ale znajać realia małe szanse są na to obym sie mylił.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
zgodze sie ze &quot;wystarczyło&quot; dobić udine jeszcze w pierwszej połowie i myśle że by było znacznie bliżej awansu , widać było że w II połówce Lech jużnajnormalniej nie ma siły biegać za włochami , czytałem gdzieś artykuł że w połowie do szatni lecha wparowało 3 włoskich mafiozo zrobili swoje hehehe ???? to jest nie mozliwe ale nie powiem bo Lech z I i lich z II polowy to inne zespolyh i ja sobie porazke tlumacze tylko przez to ze Kolejorz nie mial po prostu sily wkladajac poprostu za duzo jej w I polowe
 
matex 0

matex

Użytkownik
wnioskując z tego co mówią piłkarze Lecha w wywiadach, chyba dobrze by było gdyby Kolejorz nie zdobył majstra, bo o LM nie bedzie miał kto u nich zagrac :eek:
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
wystarczy , że z drużyny Lecha odejdą : Manuel Arboleda , Semir Stilić , Hernan Rengifo i już po Lechu , taka moja opinia. Jeszcze do tego Robertem Lewandowskim interesuje się kilka klubów , więc na pewno ciężko będzie utrzymać taki skład , jakim teraz dysponują . Może się im to uda , ale wątpię . Dla mnie numerem 1 do odejścia jest oczywiście Manuel Arboleda , do tego dochodzi Rengifo , już nawet drużyna Udinese Calcio się nimi interesuje :jezora:
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Dyrektor sportowy Lecha Poznań, Marek Pogorzelczyk zapowiada, że klub zrobi wszystko, żeby jeszcze latem zatrzymać w zespole najlepszych zawodników.
Media spekulują o odejściu z Poznania takich gwiazd, jak Robert Lewandowski, Rafał Murawski, Semir Stilić, Hernan Rengifo i Manuel Arboleda.

REKLAMA Czytaj dalej

- Zrobimy wszystko, by utrzymać najlepszych zawodników. Gdyby ich rzeczywiście zabrakło, byłaby tragedia. Nie możemy oczywiście zagwarantować, że cała wymieniona wyżej piątka będzie grała w przyszłym sezonie w Lechu. Możemy pozwolić na odejście jednego ogniwa, ale pod warunkiem, że przyjdzie na jego miejsce wartościowy następca. Na pewno nie będzie wyprzedaży - zaznacza Pogorzelczyk w rozmowie z &quot;Głosem Wielkopolskim&quot;.
Zobaczymy ile w tym prawdy będzie ???? mam nadzieję że jak najwięcej ;]
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Pierwszy do odejscia jest Rengifo bo jemu sie najwczesniej konczy kontrakt i wypowiadal sie ze nie ma zamiaru go przedluzac. Stilic pewnie tez odejdzie bo na nim mozna najwiecej zarobic. Niemniej nie zmienia to faktu ze pisanie teraz ze np. Lewandowskim interesuje sie kilka klubow nie specjalnie ma w chwili obecnej sens. Wszystko o czym teraz czytamy to spekulacje prasowe, wezmy dla przykladu sytuacje z Rogerem, w zimowym okienku Przeglad Sportowy sprzedal go z 10 razy a pozniej Trzeciak powiedzial ze do klubu nie wplynela zadna propozycja dla niego.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Wieloma zawodnikami Lecha interesują się inne , zagraniczne kluby , co nie oznacza , że od razu wszyscy odejdą . Co do Rengifo , zgodzę się , kończy mu się kontrakt i sam się wypowiadał , że przedłużenie go niezbyt mu odpowiada. Semir Stilić wyrósł na &quot;gwiazdę&quot; drużyny z Poznania , więc jego odejście teraz jest prawdopodobne. Mnie tylko zastanawia , czy Manuel Arboleda pozostanie w Lechu , czy też odejdzie do innego , być może nawet lepszego klubu...
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
rengifo stilic moga faktycznie odejsc , obaj zresztą otwarcie o tym mówią , o ile luka po stilicu bedzie ciezka do zalatania to po Hernanie mysle ze juz nie , na pewno Lechici nie zmarnuja letniego okienka transferowego i jakiegos snajpera z balkanow sciagna ???? co do Lewego watpie aby on sam chcial juz wyjezdzac za granice , jest jeszcze mlody i watpie aby juz chcial sie z rodzina rozstawac , mysle ze jeszcze pogra w Lechu
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Na potwierdzenie moich slow o spekulacjach medialnych:
http://sport.onet.pl/74331,1248675,1929246,wiadomosc.html
moge to skomentowac w tylko jeden sposob... ????
8 mln euro za Lewandowskiego ?? Czy to aby nie lekka przesada ? Wiadomo , że jest dobrym , rozwijającym się zawodnikiem , ale żeby był aż tyle wart ? Zaczekajmy na finał tych &quot;spekulacji&quot; transferowych i wtedy zobaczymy , czy rzeczywiście przejdzie do innego klubu , czy nadal zostanie w Lechu , bo już nie raz zawodnicy mieli przejść do duużo lepszych klubów , a kończyło się jak zwykle (jak tu ktoś wcześniej podał przykładem może być Roger) ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom