>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Lekkoatletyka 2014

dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP


Najważniejsze zawody w tym roku:
Halowe Mistrzostwa Świata
7-9 marca 2014 - Sopot (Polska) - Ergo Arena
Oficjalna strona: http://www.sopot2014.com/pl
Mistrzostwa Europy

12-17. sierpnia 2014 - Zurych (Szwajcaria) - Letzigrund Stadion
Oficjalna strona: http://www.european-athletics.org/index.html

Diamentowa Liga
09.05.2014 - Qatar Athletic Super Grand Prix - Ad-Dauha - Qatar SC Stadium
17.05.2014 - Shanghai Golden Grand Prix - Chińska Republika Ludowa Szanghaj - Shanghai Stadium
31.05.2014 - Prefontaine Classic - Eugene - Hayward Field
05.06.2014 - Golden Gala - Rzym - Stadio Olimpico
11.06.2014 - Bislett Games - Oslo - Bislett Stadion
14.06.2014 - Adidas Grand Prix - Nowy Jork - Icahn Stadium
03.07.2014 - Athletissima - Lozanna - Stade Olympique de la Pontaisey
05.07.2014 - Meeting Areva - Paryż - Stade de France
11–12.07.2014 - Aviva London Grand Prix - Londyn - Crystal Palace
18.07.2014 - Herculis - Monako - Stade Louis II
21.08.2014 - DN Galan - Sztokholm - Stadion Olimpijski
24.08.2014 - Aviva Birmingham Grand Prix - Birmingham - Alexander Stadium
28.08.2014 - Weltklasse Zürich - Zurych - Letzigrund Stadion
05.09.2014 - Memorial Van Damme - Bruksela - Stadion Króla Baudouina I
Oficjalna strona: http://www.iaaf.org/competitions/sam...iamond-league/



Oficjalna strona IAAF: http://www.iaaf.org/

Oficjalna strona EAA: http://www.european-athletics.org/

Oficjalna strona PZLA: http://pzla.pl/




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
K 0

kromson1985

Użytkownik
Kursy na Lekkoatletyczne Ms w sopocie zostaly wystawione :
Co tu duzo pisac najlepszy wynik na swiecie w tym sezonie
Betsson
Moj typ
Skok wzwyz
Ivan Ukhov (RUS)
1.50
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Kamila Lićwinko TOP 3 @ 2,00 STS✅:cool:

Myślę, że warto zaryzykować na naszą skoczkinię wzwyż. Nie ma na mistrzostwach najmocniejszych pań z Moskwy, czyli Shkoliny, Chicherovej i Barrett. O medale walczyć będą wracająca po kontuzji Vlasić, hiszpanka Ruth Beitia, Maria Kuchina, Lićwinko i ewentualnie Emma Green Tregaro. Mocną zawodniczką jest jeszcze Irina Gordeeva, ale ona w halowym sezonie jest kompletnie bez formy. Dlaczego zatem widzę medal dla Polki? Po kolei.
Vlasić jest klasą samą w sobie, ale w tym sezonie halowym praktycznie nie miała startów, a przecież prawie cały poprzedni sezon letni stracony przez kontuzję. 15 lutego niejako na rozpoznanie w Goeteborgu skoczyła 1,90, 25 lutego na mityngu w Pradze 2 metry, ale dopiero w trzeciej próbie. Mało startów, po kontuzji, może wygrać, ale może też rozczarować.
Druga w kolejce po medal, czyli Mariya Kuchina. Na początku lutego zaczęła od 1,97 w Hustopece, potem 2.01 w Sztokholmie i 1,94 w Moskwie. Pomijam styczniowy start w Chelabinsku, gdzie było 2.00, bo to 1,5 miesiąca temu. Wszystkie te mityngi wygrane, wysokości do 1,97-1,98 pokonuje na luzie w pierwszej próbie, ale od 1,99 zaczynają się problemy. Na większej imprezie jaką są HMŚ 2 metry jednak powinna skoczyć, dla mnie ma raczej medal.
Kandydatka numer 3 to doświadczona hiszpanka Ruth Beitia. Bardzo dużo startów halowych, bo od początku stycznia było to już 7 mityngów. Wyniki lutowe to 1,94 w Arnstadt (5 miejsce), gdzie spotkało się kilka znaczących zawodniczek. Później 1,94 w Santander i halowy SB w Sabadell, czyli 2 metry uzyskane 22 lutego. Beitia ma jednak problemy, żeby przeskoczyć 1,97. Do tej wysokości jest w miarę luźno, ale nawet we wspomnianym Sabadell 1,98 w trzeciej próbie, 2 metry w drugiej i porażka na 2,02. Poziom solidny, ale o 2 metry może być bardzo ciężko.
Szwedka Emma Green Tregaro przyjeżdża do Sopotu z wynikiem 1,97. Trochę mało by walczyć o medal i skakać w okolice 2 metrów, zwłaszcza że kolejno Trinec (3 raz stracone 2,00), Hustopece (3x1,99), Sztokholm (3x1,98), Arnstadt (3x2,00), Goeteborg (3x1,98). Jakby granica nie do przeskoczenia dla Szwedki....
No i Rosjanka Gordeeva. Przyjeżdża do Sopotu z wynikiem 1,94... W tym sezonie halowym 1,92, 2x1,94 i 1,90. 2 lata temu potrafiła skoczyć 2,04, na zakończenie sezonu letniego 1,99 w Rieti. Ale oprócz tego rok 2013 słabiutki, kompletnie nie ma formy od 1,5 roku.
Czas na Kamilę Lićwinko (wcześniej Stepaniuk). Wyraźna tendencja zwyżkowa, zaczęła od 1,96 w Cottbus, potem 1,94 na Pedro&#39;s Cup, ale wyniki lutowe znakomite. 8 lutego wygrany mityng w Arnstadt z wynikiem 2,00 (rekordem kraju), z tym samym wynikiem wygrane MP w Sopocie na generalnej próbie przed HMŚ. Na dodatek w pierwszej próbie w przeciwieństwie do Arnstadt, gdzie dopiero za trzecim razem. Wyraźnie rośnie forma Kamili, najważniejsze jest chyba to, że uwierzyła, że może skakać powyżej 2 metrów. Skacze w hali, w której świetnie spisała się dwa tygodnie temu i jeśli nie spali się psychicznie to 2 metry powinna dać radę. A ta wysokość moim zdaniem da medal.
Jutro eliminacje, zobaczymy jak zaprezentują się panie, ale ja gram już teraz na Kamilę.
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Pchniecie kula M

wygra: Ryan Whiting @1,75 sts @1,65 millenium

W tym roku super forma pobił rekord USA pchając na ponad 22m. Konkurencja na jego tle wypada bardzo blado. Dla mnie faworyt taki na @1,4

miejsce 1-2 Kurt Roberts @4,5
miejsce 1-3 Kurt Roberts @2,5 mill sts


Millenium śpi maja niezaktualizowane listy startowe. Nie wystąpi ani Kovacs ani Prasil. Roberts 2 wynik na LS. Majewski wiadomo rok temu kontuzja teraz wraca na dobre tory, ale do optymalnej formy jeszcze trochę brakuje. Jest kilku zawodników którzy moga namieszać ale w mojej ocenie o 2 i 3 miejsce powalczy z Amerykańcem tylko zawsze mocny Storl i German Lauro z tegoroczna życiówka powyżej 21m uzyskana niespełna 2 tyg temu w Pradze. Przy tak okrojonej konkurencji warto zagrać.

miejsce 1-3 Lauro G. @4 mill

j.w.

Skok wzwyż K

Kasprzycka J. awans do finału
Typ: Nie sts @1,8


Polka niby w tym roku była bliska zaliczenia 1,98m, ale ciągle czegoś brakuje. Jak wcześniej pisałem finały tylko 8 osobowe. W kwalifikacjach wystartuje 17 pań z czego tylko 2 mają gorsze SB od Polki. Wg mnie Polka musiałaby być tu w optymalnej formie (a wg mnie nie jest) i mieć sporo szczęścia żeby uzyskać awans. Dla mnie poprawny kurs tutaj w okolicach @1,5
Medale

Ile medali dla Polski ?, HMŚ Sopot 2014 - Piątek 07.03.2014
mniej niż 2.5 - więcej niż 2.5 (2.5)

Typ: więcej @1,7 sts


Dla mnie bet warty 2-3j
http://sport.trojmiasto.p...zny-n77354.html

Sam na podium widzę medal na 800m + Rogowska która skacze u siebie i powoli kończy karierę, do tego z tego co niewymienione w artykule dochodzi jeszcze Tymańska w pięcioboju gdzie startuje tylko 8 zawodniczek i sztafety w których zawsze byliśmy mocni. Dla mnie kurs dobry ale dla linii 3,5
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Dziś tylko jeden finał, kula mężczyzn

Majewski T. przynajmniej 21.00m NIE @ 1,45 STS⛔

Moim zdaniem nie ma opcji. W sezonie halowym max Tomka to 20.70, w kwalifikacjach 20.60. Żeby jeszcze bardziej uwydatnić trud osiągnięcia tej odległości przez Polaka dodam, że 21 metrów Majewski ostatnio przekroczył 2 września 2012 roku na mityngu w Berlinie (21.31). W 2013 ani razy nie przerzucił granicy 21 metrów. Była operacja, długi powrót do formy i możliwości Majewskiego są jakie są. Granica raczej nieosiągalna dla Polaka.

Zwycięzca przynajmniej 21.50m NIE @ 2,05 STS⛔

Lekkie value. Wiadomo, że na ten wynik szanse mają tylko Storl i Whiting. Niemiec w eliminacjach mocno, bo 21.24, ale on w tym sezonie halowym miał sporo wyników w przedziale 21-21.33. Dalej już nie dał rady pchnąć. Warto dodać, że w życiu tą odległość osiągnął tylko 6 razy, w 2013 tylko raz podczas MŚ w Moskwie (21.73). Whiting też tylko raz przerzucił 21.50 w 2014, ale za to mocno, bo 22.23 na krajowych mistrzostwach w Albuquerque. Niby na luzie jest w stanie osiągnąć rezultat powyżej 21.50, ale pamiętamy MŚ w Moskwie, gdzie też miał być murowanym faworytem, a przegrał ze Storlem. Generalnie forma zawodników troszkę niższa niż w sezonie letnim i sądzę, że walka o złoto rozstrzygnie się na odległościach w okolicach 21.40.

Brązu Walsha to nawet nigdzie nie można było chyba typować...:grin:
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
wie ktoś może czy bet365 miał live w pchnięciu kulą zakłady na to kto zdobędzie medal i jaki był kurs na tego młodziana z Nowej Zelandii przed szóstą serią?
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
wie ktoś może czy bet365 miał live w pchnięciu kulą zakłady na to kto zdobędzie medal i jaki był kurs na tego młodziana z Nowej Zelandii przed szóstą serią?
bet365 nie miał pchnięcia kulą w ofercie nawet przed zawodami;)
Nikt nie miał live na HMŚ
 
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Pisałem pół godziny analizy i jednym kliknięciem wszystko skasowałem. Nie mam czasu pisać tego raz jeszcze, więc podam tylko suche typy. W dziale nie ma ruchu więc i to niech wystarczy.
Jestem zszokowany ilością zdarzeń na te mistrzostwa w STS. Cała doba nie starczyłaby żeby to wszystko przeanalizować.
Strzałkowski poniżej 8,1 m @ 1,45 PEREŁKA ✅
McCorory zwycięstwo @ 1,45 ✅
Mohr - Cutts @ 1,25 ✅
Menkov - Tsatoumas @ 1,3 (moim zdaniem Menkov wygra całe zawody) ⛔ (na kuponie i tak tego nie miałem bo STS nie pozwolił tego połączyć z typem &quot;Strzałkowski poniżej 8,1m)
Lićwinko - Jungfleisch @ 1,22 ✅
Paerson zwycięstwo @ 1,15 ⛔ (musiało wylecieć ostatnie, wchodziło wszystko za łatwo, to Pearson postanowiła pobiec bardzo słabo akurat w finale)
O Adams i Aregawi nie warto mówić, bo wiadomo że wygrają, ale kursy śmieszne. ✅ ✅

edit: wyczekałem do ostatniego meczu, miałem zagraną taśmę 19-zdarzeniową i wyleciała tylko Pearson za 1,15 na sumę 15 tys. zł (ako 35) Nie mam pojęcia jak mogła ona tak pobiec w finale. Najlepsze jest to, że STS dawał 1,15 na jej zwycięstwo, a 1,27 na zwycięstwo w półfinale. Zdecydowałem się zagrać to pierwsze, bo stwierdziłem że w półfinale mając pewną pierwszą 3-kę może się rozluźnić i niekoniecznie wygrać. Patrząc na jej wyniki z ostatnich 3 lat ta porażka jest niezrozumiała. Jaka wielka i niepowetowana szkoda...
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Szkoda, że nic nie napisałem w sobotę, bo wszystko co zagrałem powchodziło. Zatem pierwsze typy na niedzielę:

tyczka kobiet:
Suhr-Rogowska 1 @ 1,52 Milenium ZWROT

Moim zdaniem Suhr wygra niedzielne zawody. Dosyć mocna w lutym, wobec niskiego poziomu tyczki w tegorocznym sezonie halowym trzy próby powyżej 4.70 robią wrażenie. Zawodniczka o największych możliwościach z całej stawki z rekordem 5.02. Suhr w hali od kilku lat spisuje się bardzo dobrze regularnie osiągając rezultaty powyżej 4.80. Na najważniejszej imprezie halowej sezonu powinna pokazać się z tej najlepszej strony. Ania przyjeżdża jako liderka tegorocznych list światowych (4.76), ale oprócz tego bez rewelacji. W innych mityngach nawet nie zbliżyła się do tego wyniku. Powyżej 4.76 Rogowska w ciągu ostatnich czterech lat skoczyła tylko raz w Paryżu. Jeśli Suhr niczego nie zmaluje Ania nie ma szans w tej parze.

Silva-Suhr 2 @ 1,85 STS⛔

O Suhr napisałem, Silva natomiast w tym sezonie z wynikami 4.60 i 4.46. Kubanka generalnie bez rewelacji w sezonach halowych, w 2012 skończyła zaledwie z 4.72, przed rokiem już lepiej, bo z 4.82. Ale Silva w hali bez żadnych sukcesów, jak na razie chyba bez formy i może nie mieć w Sopocie nawet medalu.

Bleasdale H.-Kiriakopoulou N. 1 @ 1,45 Milenium✅

W Holly Bleasdale upatrywałbym czarnego konia niedzielnych zawodów. Bardzo równa forma, w sezonie halowym uzyskane już dwukrotnie 4.71 i 4.73. Warto dodać, że Brytyjka jest brązową medalistką poprzednich HMŚ. Za rywalkę w parze ma Greczynkę, która do 4.70 doskoczyła trzy razy w życiu (4.72 - rekord życiowy uzyskany 6 lutego w Sztokholmie). Oprócz tego wyniki w tym roku w hali na poziomie 4.30-4.50. Jeden dobry konkurs i stawianie Greczynki w parze z Bleasdale? Warto korzystać z tego zestawienia zawodniczek.

Oprócz tego gram na podium Bleasdale (2,50 w STS), moim zdaniem medale przypadną Suhr, Spegelburg i właśnie Brytyjce. W związku z tym medal Suhr po 1,60 w STS też wygląda elegancko.

Żenujący poziom konkursu????
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
A ten STS jest wujowaty - Lićwinko 1-3 rozliczył z kursem 1,43 - zagrane 1,85,bo zajęła 1 miejsce ex-aequo,ale pierwsze,nie trzecie,chociaż nawet wtedy też powinno się liczyć normalnie.
A gdyby rozegrali dogrywkę o złoto jednak to co?Niezależnie od wyniku i tak byłaby top3 ,wiec rozliczyliby z kursem 1,85?
Już żal mi pisać kolejną reklamację,ale na maxa wujowe zachowanie.
 
lorenzz 34

lorenzz

Użytkownik
Co wy na to ? Myślicie coś z tym co zagrać ?
tyczka kobiet - wynik w finale, TAK-NIE
zwyciężczyni przynajmniej 4.80m. 1,75-1,85
Rogowska A. przynajmniej 4.75m. 1,90-1,70
w dal kobiet - wynik w finale
zwyciężczyni przynajmniej 6.90m. 1,80-1,80
Dobija T. przynajmniej 6.70m. 2,05-1,60
wzwyż mężczyzn - wynik w finale
zwycięzca przynajmniej 2.40m 2,05-1,60
trójskok mężczyzn - wynik w finale
zwycięzca przynajmniej 17.30m. 2,05-1,60
Hoffmann K. przynajmniej 16.70m. 2,10-1,56
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
A ten STS jest wujowaty - Lićwinko 1-3 rozliczył z kursem 1,43 - zagrane 1,85,bo zajęła 1 miejsce ex-aequo,ale pierwsze,nie trzecie,chociaż nawet wtedy też powinno się liczyć normalnie.
A gdyby rozegrali dogrywkę o złoto jednak to co?Niezależnie od wyniku i tak byłaby top3 ,wiec rozliczyliby z kursem 1,85?
Już żal mi pisać kolejną reklamację,ale na maxa wujowe zachowanie.
Nie niestety, jak grochem o ścianę. Mi rozliczyli po 1,50 twierdząc, że zawarłem zakład na to, że Polka zajmie miejsce pierwsze, drugie albo trzecie, a skoro z kimś razem to kurs podzielony przez dwa. Ale przecież jednocześnie można powiedzieć że zawarłem zakład, że będzie na podium, są trzy zawodniczki na pudle, więc o co chodzi? Mam rozumieć, że kurs na podium Beitii nie został podzielony przez dwa? Absurd i zero podejścia proklientowskiego.

Na dzisiaj jeszcze dokładam typ na skok wzwyż mężczyzn:

Ukhov wygra @ 1,45 betcity

Casus Bondarenki z lata. Dominator absolutny, latający powyżej 2.40. Nikt ze stawki do 2.40 nie jest w stanie nawet się zbliżyć.

Co wy na to ? Myślicie coś z tym co zagrać ?
tyczka kobiet - wynik w finale, TAK-NIE
zwyciężczyni przynajmniej 4.80m. 1,75-1,85
Rogowska A. przynajmniej 4.75m. 1,90-1,70
w dal kobiet - wynik w finale
zwyciężczyni przynajmniej 6.90m. 1,80-1,80
Dobija T. przynajmniej 6.70m. 2,05-1,60
wzwyż mężczyzn - wynik w finale
zwycięzca przynajmniej 2.40m 2,05-1,60
trójskok mężczyzn - wynik w finale
zwycięzca przynajmniej 17.30m. 2,05-1,60
Hoffmann K. przynajmniej 16.70m. 2,10-1,56
Suhr swobodnie jest w stanie skoczyć 4.80, pytanie tylko czy będzie musiała, czy konkurs nie rozstrzygnie się na niższej wysokości? Dlatego bym odpuścił. O Ani Rogowskiej pisałem już kilka postów wyżej, dla mnie wątpliwe by osiągnęła znów 4.75. U skoczkiń w dal tylko Spanović przyjeżdża z wynikiem powyżej 6.90 w tym roku w hali. W kwalifikacjach bardzo wyrównany poziom, najdalej Serbka 6.77, ale konkurs może rozstrzygnąć się poniżej 6.90. Mężczyźni nie zachwycili wczoraj na skoczni, wyniki były zbliżone do najlepszych tegorocznych rezultatów halowych, u kobiet może być tak samo. Będzie na granicy, moim zdaniem nie warto. Dobija w hali więcej niż 6,68 nie skoczyła. W życiu tylko trzy razy powyżej 6.70, a od tego czasu minęło ponad 2 lata. W kwalifikacjach ładnie, bo 6.62. Jednak w skok powyżej 6.70 nie wierzę. Polka twierdzi, że ma jeszcze rezerwy i może dalej skakać. Pytanie, czy te optymistycznie zapowiedzi się potwierdzą? Moim zdaniem nie, ale też bym nie grał. 2.40 Ukhova oczywiście w jego możliwościach, problem leży w tym, że jeśli konkurs rozstrzygnie się poniżej tej wysokości (co jest bardzo prawdopodobne, bo jedynie Barshim może tu pokusić się o 2.37-2.38) Ukhov 2.40 nie będzie musiał skakać i od razu zaatakuje rekord świata.
 
M 837

marcios

Użytkownik
Ja polecam taki oto kupon z Milenium AKO 3,91 po podatku 3,44 8/10
Ukhov I.-Barshim 1 1,28
zwyciezca-powyzej 2,42m? NIE 1,35
Kszczot A.-Osagie A 1 1,3
Pichardo P.P.-Oprea M. 1 1,32
Spanovic I.-Lesueur E 1 1,32
Ukhov wygra dziś zawody, super forma w tym sezonie w hali, więc pokona Barshima spokojnie do tego można łączyć na kuponie under 2,42m by zakład był pzegrany musi skoczyc 2,43 rekord Ukhova z przed 2 tyg z Pragi 2,42 ale tu by wygrac zawody starczy poniżej 2,40 i potem zapewne zadysponuje odrazu wysokość 2,44 by zaatakować halowy rekord świata Sotomayora to już jest za wysoko i wątpie by był wstanie skoczyć tyle Ukhov dziś. Nastepnie na 800m Kszczot z Osagie w biegu eliminacyjnym biegli razem gdzie tylko zwycięzca miał zapewniony finał i Kszczot w miare pewnie pokonał Brytyjczyka dziś w finale zapewne pokona go po raz drugi w tych MS i powalczy o medal. Kolejna para to trójskok znakomity Kubańczyk Pichardo z doświadczonym Rumunem Opreą, który skakał bardzo daleko ale to było kilka lat temu, dziś wątpie by skoczył dalej niż 17,30 a Kubańczyk pomimo słabych eliminacji w finale powinien zakręcić się w okolicach 17,50 i wygrać całe zawody. No i na koniec skok w dal pań z świetnie skaczaca w tym sezonie halowym Serbką Spanovic, którą dałem w parze z Lesueur, która w tym sezonie ma niby tylko o 6cm gorszy od Serbki ale tu w kwalach skakała przeciętnie i widac ze forme ma ustabilizowaną na 6,6 -6,7 max jaki skoczy to 6,8 na młody talent z Serbii to będzie za mało, Ivana 6,77 w kwalifikacjach w pierwszej próbie i widać forma bardzo dobra i stabilna powinna dziś zdobyć złoto lub srebro bo piekna Klishina wyglada na bardzo mocną a ma równie wielkie możliwości co Serbka.
 
T 1,3K

termii

Użytkownik
sa na tej stronie mistrzostw wyniki na zywo w poszczegolnych rozgrywanych dyscyplinach?, bo nie widze, a chyba powinno takie cos byc
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Nie niestety, jak grochem o ścianę. Mi rozliczyli po 1,50 twierdząc, że zawarłem zakład na to, że Polka zajmie miejsce pierwsze, drugie albo trzecie, a skoro z kimś razem to kurs podzielony przez dwa. Ale przecież jednocześnie można powiedzieć że zawarłem zakład, że będzie na podium, są trzy zawodniczki na pudle, więc o co chodzi? Mam rozumieć, że kurs na podium Beitii nie został podzielony przez dwa? Absurd i zero podejścia proklientowskiego.
Proklientowskie podejście to by było np gdyby Lićwinko zdyskwalifikowali a buk wypłaciłby kasę i tak,lub kiedyś zdaje się w Anglii był taki przypadek,że buk wypłacił longterma na mistrza kilka kolejek przed końcem bo przewaga była tak duża,a jednak wygrał kto inny i drugi raz też wypłacili - to co zrobił STS to zwyczajne oszustwo.
Nie był to zakład na podium ,ale w zapisie widniało to: Lićwinko 1-3(a nie podium ani nie Lićwinko 1 lub 2 lub 3), ja jeszcze rozumiem podział kursu z jej wygranej,ale to jest robienie ludzi w bambuko w nadzieji ,że nikt sie nie upomni.
Jeśli różnica w wygranej przekracza 5zł na list plus to na ile wycenisz swój czas na pisanie reklamacji i wizytę na poczcie - zdecydowanie opłaca się pisać reklamację - 99% szans na zwycięstwo.
Polecam każdemu pisanie tej reklamacji.
Zaraz dokleje mój link do biathlonowej historii z STS.

http://forum.bukmacherskie.com/f190/biathlon-live-100127.html

A tak na temat MŚ to dzisiejsze skoki dały popalić - wzwyż na pewno niespodzianka,w dal kobiet i tyczka też lekkie niespodzianki w trójskoku spodziewałem się,że to przefaworyzowanie Kubańczyków jest zbyt duże,ale myślałem ,że to Rumun im pomiesza szyki.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Dziś w Doha zaczyna się nowy sezon Diamentowej Ligi. Dla wielu zawodników to pierwsze poważniejsze występy po sezonie halowym, więc niełatwo będzie coś sensownego w ofercie znaleźć.

Skok w dal mężczyzn:
Tsatoumas L.-Tomlinson C. 1 @ 1,55 Milenium
✅

Tsatoumas przyjeżdża tu z najlepszą życiówką, 8.66, ale to było w 2007 roku. W tym sezonie halowym zaprezentował się przyzwoicie, uzyskane już 8.23, 8.10 i 8.13 w Pireusie i Sopocie. Tomlinson najlepszy wynik w sezonie 7.81, w Sopocie w ogóle się nie pojawił. W 2013 roku najdalej skoczył 8.23, ale przy wydatnej pomocy wiatru. Generalnie na palcach jednej ręki można policzyć jego skoki powyżej 8 metrów w poprzednim roku. 8.10 praktycznie nie do osiągnięcia dla Tomlinsona, Tsatoumas to jednak skoczek, który 8 metrów powinien bezproblemowo przekroczyć. Tegoroczna forma halowa zdecydowanie jako faworyta tej pary wskazuje Greka.

Tyczka kobiet:
Spiegelburg S.-Savchenko A. 1 @ 1,32 Milenium
⛔

Spiegelburg w każdym starcie halowym w tym sezonie przekraczała 4.60 i to przeważnie za pierwszym razem. Savchenko w żenującej formie, mnóstwo startów szczególnie krajowych i maksimum osiągnięte w hali to 4.50 i to tylko jeden raz.

Wzwyż mężczyzn:
Hanany-Protsenko 2 @ 1,90 STS
✅

Jakieś value to jest. Hanany w tym sezonie 2.34 w marcu. Ale w kwietniu miał dwa występy i zaliczone wysokości na 2.20 i 2.25. To są śmieszne wyniki. Protsenko po HMŚ w Sopocie się nie pokazywał, ale zrobił tam życiówkę 2.36, w hali skakał co najmniej 2.28. Wobec kiepskiej formy Hanany&#39;ego to Ukraińca stawiam w roli faworyta w tej parze.

Oszczep kobiet:
Stahl L.-Ratej M. 1 @ 1,40 Milenium
⛔

Słowenka Ratej już kilka startów w tym sezonie, głównie niższej rangi, ale 60 metrów udało się przekroczyć tylko raz, choć znacznie, bo 62.70. Ale ostatni start 1 maja i tylko 58.58, wszystkie 6 rzutów zaliczonych i przedział 55-58 metrów. Forma stabilna, ale na niskim poziomie. Stahl w tym sezonie tylko raz startowała, 61.20 w marcu w Leirii, ale kilka prób z pozostałych pięciu koło 60 metrów. W zeszłym sezonie Stahl nie miała ani jednego startu poniżej 60 metrów. To po prostu nieco inny poziom niż Słowenka.

400 metrów mężczyzn:
Merritt L.-Santos L. 2 @ 2,93 Pinnacle
⛔

Oczywiście Merritt faworytem, ale taki kurs na Santosa to value. Spotkali się 3 maja na zawodach na Jamajce i wygrał Santos, który pobiegł 44.82, Merritt 44.86. Amerykanin jest liderem list rankingowych w tym sezonie, to niezaprzeczalnie najlepszy zawodnik na tym dystansie, zdominował ubiegły sezon, ale skoro kilka dni temu Santos wygrał rywalizację, to dlaczego tak duży kurs na niego? Oczywiście jeśli Merritt pobiegnie poniżej 44.70 to Santos nie ma czego szukać. Ale jeśli czas będzie gorszy to szanse Santosa wzrastają.

400 metrów mężczyzn:
Masrahi Y.A.-McQuay T. 1 @ 1,58 Milenium
✅

Każdy ze startu na start się poprawia. Trzy poważniejsze występy w tym sezonie i za każdym razem Masrahi lepszy. Nawet jak nie na tych samych zawodach, to na równoległych odbywających się tego samego dnia. Kolejno 19 kwietnia Masrahi: 45.23, McQuay:45.75, 25 kwietnia Masrahi: 45.02, McQuay: 45.46, 3 maja już razem na Jamajce Masrahi: 44.96, McQuay 45.16. Zbliża się Amerykanin i poprawia ze startu na start, ale cały czas gorzej od Masrahiego. Biorąc pod uwagę, że startujemy w kraju arabskim Masrahi powinien pobiec jeszcze lepiej.

Kobity zawaliły na całej linii. Tyczki kobiet to już chyba nigdy nie ruszę... A Ratej to w ogóle nie wiadomo skąd wyskoczyła z takim wynikiem, choć w Doha ma ustanowiony PB trzy lata temu.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Kolejny miting Diamentowej Ligi, tym razem w amerykańskim Eugene podzielony na dwa dni. Dziś trzy konkurencje, kobiety rzucają dyskiem i skaczą w dal, mężczyźni pchają kulą.

Kula mężczyzn:
Whiting-Hoffa 2 @ 2,70 Pinnacle Hoffa wygrał, więc formę potwierdził, ale tylko zwrot, bo Whiting nie wystartował

Trudne do wytypowania pary wystawiły buki na tą konkurencję, ale moim zdaniem warto zagrać na Hoffę w tym pojedynku. Hoffa zawsze dobrze rzucał w Eugene, odpowiada mu tutejsza rzutnia, w 2012 wygrał zawody w Eugene. W tym sezonie to będzie jego pierwszy poważny start, ale warto zwrócić uwagę na wyniki jakie osiągnął 22 maja w Tuscon, gdzie na zawodach co prawda niższej rangi pchnął 21.48, a 4 z 6 prób były na poziomie 21.20 i dalej. Whiting mocno zaczął sezon halowy z kosmicznym wynikiem 22.23 w lutym tego roku i dominacją absolutną na HMŚ w Sopocie, ale na otwartym stadionie już Whiting nie zachwyca, na mitingu DL w Szanghaju 21.31 i to była jego jedyna sensowna próba w tamtym starcie. Liczę na wznoszącą formę Hoffy i nieprzypadkowość jego wyników w Eugene w przeszłości, przy jednoczesnym lekkim kryzysie Whitinga.

Storl-Majewski 2 @ 2,65 Pinnacle ZWROT

Bardziej szukanie value i próba przewidzenia pewnego scenariusza niż argumenty racjonalne. Storl to zawodnik spinający się na imprezy wyższej rangi. Poza nimi prezentuje przyzwoity poziom, ale bez rewelacji. W tym sezonie jest to mniej więcej około 21.10. Nie widzę też w historii startów Niemca Eugene, więc może nie znać tej rzutni. Tomek dwa lata temu uzyskał w Eugene SB na poziomie 21.60. W Szanghaju było regularnie powyżej 20.50, ale w ostatniej próbie udało się 20.93. Jest u Polaka tendencja wzrostowa i tylko kwestią czasu jest mocniejsze przerzucenie 21 metrów, bo jak na razie max to 21.04 na HMŚ w Sopocie. Liczę na to, że w Eugene wyjdzie Tomkowi rzut solidnie powyżej 21 metrów i tym samym przerzuci Niemca.

I bez analizy:
Spanovic I. - Klishina D. 1 @ 1,72 Betcity✅
Reese B. - Okagbare B. 2 @ 1,90 Betcity ZWROT, brak Okagbare
Muller N. - Fischer J. 1 @ 1,55 Betcity
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Rozkręca się lekkoatletyczny sezon, dziś kolejny miting Diamentowej Ligi, tym razem w stolicy Włoch Rzymie. Kilka konkurencji zapowiada się wyśmienicie.

Parę znalezionych przeze mnie typów z Milenium:

100 m. przez płotki kobiet: Rollins B. - Pearson S. 1 @ 1,55 ZWROT ( Australijka nie wystartowała) - w tej chwili chyba dwie najlepsze zawodniczki w tej specjalności. Bardzo zbliżone rezultaty w tym sezonie : 12,58-12,59. Trzeba jednak podkreślić, że Amerykanka jeszcze kilkakrotnie pobiegła w podobnym czasie, podczas gdy Australijka tylko raz i to u siebie w Perth. Trudny pojedynek, ale w lepszej formie wydaje się Rollins , jej wyniki są bardzo powtarzalne.

200 metrów mężczyzn - Edward A - Lemaitre C. 1 @ 1,50 ✅- Tu stawiam na reprezentanta Panamy, który dobrze biega w tym sezonie, ma najlepszy czas na listach, co prawda nie powalający, równe 20,00 , ale Francuz o wiele słabiej 20,23, Edward w lepszej, równiejszej formie.

rzut dyskiem mężczyzn - Wierig M - Urbanek R. 1@ 1,42 ✅- lepsza zarówno życiówka jak i SB Niemca, który rzuca zwykle na swoim dobrym poziomie, z Polakiem jest różnie, potrafi mieć dobry konkurs, by w następnym kompletnie zawieść. Ostatnio w Halle Wierig 3 , Urbanek 5. Myślę, że dziś, również górą będzie reprezentant naszych zachodnich sąsiadów.

800 metrów mężczyzn - Kaki A. - Lewandowski M. 1 @ 1,35 ✅- Obstawiam na podstawie biegu w Eugene, gdzie Sudańczyk był 3, a Polak 6, trudny dystans ,mocna stawka, ciężko przewidzieć wyniki, ale nasi specjaliści na 800 metrów Marcin i Adam zwykle rozkręcają się z biegiem sezonu.

skok wzwyż mężczyzn - Bondarenko B. - Drouin D. 1 @ 1,23 ✅- najciekawiej zapowiadająca się dziś konkurencja, poziom zapowiada się znakomity, na starcie wszyscy obecnie najwyżej skaczący, zwycięstwo powinna dać wysokość minimum 2,40 , a to może się pokusić i dwaj wyżej wspomnieni ,a także Ukhov, Kynard, Barshim , moim zdaniem Ukraińca najbardziej stać na zbliżenie się do rekordu świata Sotomayora, o którym od jakiegoś czasu mówi się, że zostanie pobity. W walce na takich &quot;poważnych&quot; wysokościach myślę, że Kanadyjczyka nie będzie stać na podjęcie walki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
Do góry Bottom