>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Matura 2010

Status
Zamknięty.
kroff 12

kroff

Użytkownik
Po sprawdzeniu odpowiedzi hmm 1 punkt jednak tylko w plecy na zamknietych ;] Martwi mnie tylko jedna rzecz. Nie zrobilem w liscie osobnych akapitow, orientuje sie ktos czy mi za to moga odjac punkty ? przeciez to byl nieformalny, hmm glupio by bylo ;P
chociaz na studia mi nie potrzebny jezyk wiec sie nie mam co przejmowac.
 
muddy5 53

muddy5

Użytkownik
nie bardzo rozumiem :p przecież matury chyba są w każdym regionie takie same?:p to dlaczego uniewazniono tylko z opolszczyzny??
 
swizz 22

swizz

Użytkownik
nie bardzo rozumiem :p przecież matury chyba są w każdym regionie takie same?:p to dlaczego uniewazniono tylko z opolszczyzny??
zobacz na date tego artykułu ???? ????

snajper: :jezora:

edit ????
 
B 0

burbon2009

Użytkownik
a ja juz sie zdenerwowalem ze matme bd musial pisac jeszcze raz ;p ;/
ma ktos stronke jakas zeby powtorzyc sobie angielski ustny ?jakas stronka gdzie sa rozne sytuacje z odpowiedziami,obrazki itp ?
 
K 0

krakk

Użytkownik
A mam pytanko odnośnie matury pdst z majcy i zadania nr 30.
Wyliczamy tą nierówność aż mamy postać a^2-2a+1&gt;=0
Można to zwinąć i mamy (a-1)^2&gt;=0 a to zawsze spełnione.
Ale gdybyśmy policzyli tutaj delte to mamy Delta=(-2)^2-4*1*1=0 więc a=2/2=1 więc wychodzi że a=1 a nie że dla każdego a&gt;=0...
 
midel 189

midel

Użytkownik
Jaką deltę ? Przecież liczba podniesiona do kwadratu nie przyjmuje wartości ujemnych. Koniec zadania.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
A mam pytanko odnośnie matury pdst z majcy i zadania nr 30.

Wyliczamy tą nierówność aż mamy postać a^2-2a+1&gt;=0
Można to zwinąć i mamy (a-1)^2&gt;=0 a to zawsze spełnione.
Ale gdybyśmy policzyli tutaj delte to mamy Delta=(-2)^2-4*1*1=0 więc a=2/2=1 więc wychodzi że a=1 a nie że dla każdego a&gt;=0...
Hmmm ciężko powiedzieć, myślę, że jakbyś narysował do tego parabole i zauważył, oraz napisał, że nigdy nie schodzi ona poniżej zera, a więc przyjmuje ona wartości nieujemne =&gt; a &quot;należy do&quot; R.

Jednak zastanawiałbym się nad tym, tak byś mógł zrobić, jeżeli byś nie miał podane, że a&gt;0

Jednak jak dla mnie zadanie było by dobrze jakbyś narysował parabole, bo to jest nierówność, a nie równość, tutaj Ci nikt pierwiastków wyliczać nie każe.
Więc nie możesz napisać, że a = 1, tylko, że a &quot;należy do&quot; R.

----------------------

Ja zrobiłem tak, że:
to co po prawej przeniosłem na lewo i sprowadziłem do wspólnego mianownika, wyszło mi:
a^2-2a+1/2(a-1) &gt;=0
Przechodze z sign&#39;um na iloczyn, czyli:
2(a+1)(a-1)^2&gt;=0

Do tego do pewności i udowodnienia opisuje słownie:

2 &gt; 0 =&gt; zawsze liczba dodatnia
(a-1) =&gt; dla każdego a &gt; 0, wartość tego nawiasu jest &gt;0 =&gt; liczba dodatnia.
(a-1)^2 =&gt; Dla każdego a&gt;0 i róznego od 1 wartość nawiasu jest zawsze &gt;0, natomiast dla a = 1, wartość wynosi =&gt; (a-1)^2 =&gt;0

klamerka i =&gt; Mamy dwa przypadki, jeżeli trzy liczby są dodatnie to wartość lewej strony jest zawsze &gt;0, natomiast jeżeli mamy dwie liczby dodatnie i jedną 0, to wartość lewej strony = 0 =&gt; nierówność jest prawdziwa.

Ja zrobiłem tak i uważam, że jest to dobrze.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
walnąłem sobie ostry obiadek i 2 red bulle przed rozszerzeniem dzisiaj i wena na starcie. 2 częsc gorzej ale z 65-70% bedzie.
 
T 2

tomeks91

Użytkownik
Ja do 8 zadań z rozszerzonej mam dobre odpowiedzi w stereometrii zrobiłem chyba jakiś błąd bo mi się sinusy w ogóle nie skróciły, geometria analityczna za 6 pkt. źle w całości, i nie liczę również sobie równoległoboku mimo że tok myślenia był dobry i niby udowodniłem.
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Jak można matury ustnej nie zdać w obecnej formie? Chyba, że rozszerzoną, ale to też banał. Ja zdawałem właśnie rozszerzoną, ale z angola, bo z niemca mi się nie chciało. Poza tym ma ktoś dzisiejsze arkusze z angola? Bo bym chętnie porównał z poprzednim rokiem.
Jak dla mnie nie zaliczyć ustnej to jak nie zaliczyć polskiego czy podstawowej matmy. Serio.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Jak można matury ustnej nie zdać w obecnej formie? Chyba, że rozszerzoną, ale to też banał. Ja zdawałem właśnie rozszerzoną, ale z angola, bo z niemca mi się nie chciało. Poza tym ma ktoś dzisiejsze arkusze z angola? Bo bym chętnie porównał z poprzednim rokiem.
Jak dla mnie nie zaliczyć ustnej to jak nie zaliczyć polskiego czy podstawowej matmy. Serio.
chwytaj.
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/2/6/Jezyk_angielski_poziom_4138302.pdf
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/9/v/Jezyk_angielski_poziom_4138306.pdf
szkoda , że się pisze tego samego dnia. człowiek jest na wykończeniu.... 16:40 II częśc . i słuchaj tu i odpowiedz dobrze. Dramat. Koło 70% bęzie ale nic więcej.
podstawa:
http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/2010_angielski_PP.pdf
 
K 0

kubar91

Użytkownik
Ja się modle żeby zdać polski bo jak nie to mi wszystko zwali a tak poza tym:
matma: postawa 100% rozszerzenie 54-64%
angielski: podstawa 96% rozszerzenie 92% - ew.błędy w pracach pisemnych ale to max 4,6%
Mam nadzieję, że się dostanę na budownictwo do Lublina. Mam jakieś szanse?
edit: a i jeszcze mam z matmy 5 na świadectwie bo to też się liczy przy rekrutacji ????
 
dexter_romanista 17

dexter_romanista

Użytkownik
Ja się modle żeby zdać polski bo jak nie to mi wszystko zwali a tak poza tym:
matma: postawa 100% rozszerzenie 54-64%
angielski: podstawa 96% rozszerzenie 92% - ew.błędy w pracach pisemnych ale to max 4,6%
Mam nadzieję, że się dostanę na budownictwo do Lublina. Mam jakieś szanse?
edit: a i jeszcze mam z matmy 5 na świadectwie bo to też się liczy przy rekrutacji ????
świadectwo:? na to chyba nie patrzą...
przynajmniej ja pierwszy raz słyszę...
z matmy trochę więcej by się przydało i raczej fizyka rozszerzona też, bo tak jak dla mnie to języki na polibudę mało znaczą...
 
nasty 12

nasty

Użytkownik
slabo wos roz... 13/20 po krotkich, 2 glupie bledy, reszta brak wiedzy, otwarte latwiejsze, wiec pewnie niestety tylko kolo 65-75%
 
K 0

kubar91

Użytkownik
świadectwo:? na to chyba nie patrzą...
przynajmniej ja pierwszy raz słyszę...
z matmy trochę więcej by się przydało i raczej fizyka rozszerzona też, bo tak jak dla mnie to języki na polibudę mało znaczą...
na lubelska za 5 z matmy jest 10pkt ???? fizyka lub matma się liczy także nie tracę nic na tym ze fizyki nie zdaje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom