>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Matura 2013

agent00typer 468

agent00typer

Użytkownik
Myślę, że można otworzyć taki temat ;)
Wiem, że są na forum osoby, którzy w 2013 zdają maturę, więc możemy podyskutować tutaj na ten temat.
Jaki temat z polskiego wybraliście ?
Macie już prezentację ? piszecie sami czy kupujecie
Jaki(e) wybraliście dotakowy przedmiot(y) ?
W przyszłym tygodniu próbne matury :p
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Ja początkowo brałem wos(rozszerzenie) i historie(rozszerzenie) ale zmienię historię, bo widzę, że raczej nie ogarnę tej masy materiału. Chyba najtrudniejszy przedmiot i ciężko będzie mi się dobrze przygotować. Chce w to miejsce wziąć geografię.
 
agent00typer 468

agent00typer

Użytkownik
Ja wziąłem biologię (rozszerzenie) i geografię (rozszerzenie), ale chyba plany zbyt ambitne i raczej zmienię na podstawy...
prezentację z polskiego mam &quot; Antysemityzm i holocaust w literaturze polskiej. Przedstaw temat, odwołując się do wybranych przykładów.&quot;
w tamtym roku oceniona na powyżej 90%.
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
geografia jest prosta i rozszerzenie jest niedużo trudniejsze(o ile w ogóle jest) od podstawy, więc nie ma sensu brać poziomu podstawowego.

jak ktoś chce pracę nt. Holocaustu to zapraszam na PW ;)
 
bodzio9 247

bodzio9

Użytkownik
Osobiście biorę historię rozszerzenie - bo mam świetną nauczycielkę. Jednak też obawiam się, że nie ogarnę, no ale nie widzę nic innego co miałbym zdawać.
Prezentacja z polskiego - motyw wierności i honoru w literaturze, czy coś w tym stylu.
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Matma, geografia i angielski na rozszerzeniu + niemiecki na podstawie. Przydałoby się już zacząć przygotowywać, ale co zrobić jak bardziej się nie chce, niż chce :p
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Tak jak napisał wcześniej wisienka praktycznie nie ma różnicy między podstawową a rozszerzoną geografią. ja w tym roku po przeczytaniu co trzeciej strony vademecum mam 55% z rozszerzonej, co mi dało przepustkę na fajny kierunek ????
z polskiego mam prezentację coś w stylu walki Polaków w czasie zaborów, jakby ktoś był zainteresowany to może podbić na PW.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Bierzcie geografię w rozszerzeniu, bo nie będziecie żałować. Rok temu u mnie w klasie też wszyscy cykali, że nie ogarną i brali podstawę, a tam często jest dużo teorii. Na rozszerzeniu trzeba często wyciągać wnioski, podać jakieś przyczyny, wskazać na mapie to i to.
 
w0jtek 199

w0jtek

Użytkownik
Bierzcie geografię w rozszerzeniu, bo nie będziecie żałować. Rok temu u mnie w klasie też wszyscy cykali, że nie ogarną i brali podstawę, a tam często jest dużo teorii. Na rozszerzeniu trzeba często wyciągać wnioski, podać jakieś przyczyny, wskazać na mapie to i to.
Słyszałem podobnie.
Nawet powiedziałbym, że jeśli ktoś jest ogarnięty to idzie napisać bez specjalnego przygotowania na przyzwoitym poziomie rozszerzenie. Chociaż zależy kto ile wymaga od siebie i jaki go próg punktowy interesuje.
Ja początkowo brałem wos(rozszerzenie) i historie(rozszerzenie) ale zmienię historię, bo widzę, że raczej nie ogarnę tej masy materiału. Chyba najtrudniejszy przedmiot i ciężko będzie mi się dobrze przygotować. Chce w to miejsce wziąć geografię.
W jaki kierunek celujesz na studiach?
Ja raczej na pewno zdaję matematykę, fizykę na rozszerzeniu i angielski rozszerzenie lub podstawę. Jeśli dobrze pójdzie to celuje gdzieś na politechnikę do większego miasta, tylko kompletnie nie mogę się jeszcze zdecydować na kierunek. Rozważałem też złożenie papierów do oficerskiej szkoły strażackiej albo wojskowej, ale jakoś nie mogę się przekonać, a wiele osób już mnie namawiało do tego. Jeszcze jest trochę czasu na zastanowienie :razz:. A jeśli chodzi o prezentację z polskiego to śmiech, może i mógłbym napisać sam bo to nie jest nic wymagającego nadzwyczajnego wysiłku ale po co? ???? Prezentację mam po siostrze coś tam dodam zmodyfikuję i sobie poradzę, a z tego co wiem duża liczba osób będzie zamawiało albo brało od znajomych. A czas który przeznaczyłbym na prezentację wole spożytkować inaczej, np. na fizykę albo matmę.
Jest ktoś może kto składa na Polibudę Wrocławską?
e/ jutro próbne matury też piszecie?
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Też bym chętnie napisał i się sprawdził, u mnie w mieście moja szkoła chyba jako jedyna nie pisze, bo im ciężko zorganizować, a jak nauczyciele sobie chcą to zrobią matury normalnie na lekcjach albo zadadzą do domu uczniom ???? najlepsza szkoła w mieście, &quot;czołówka&quot; województwa (przynajmniej w rankingu perspektyw).
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
I jak dzisiejszy polski próbny ? :p Który temat pisaliście, ja pisałem 1., jakbym miał wiersz zacząć analizować to by było kiepsko. &quot;Zbrodnię i karę&quot; przeczytałem, więc spoko się pisało, z &quot;Lalki&quot; trochę gorzej, ale też dało radę ;) Moja szkoła miała nie pisać, ale jednak pisaliśmy w salach na 2 lekcjach.
 
venixx 88

venixx

Użytkownik
Jeśli chodzi o ustny polski to nie ma co sie przejmowac, rok temu jak zdawałem to 3/4 szkoły pisało prezentacje na kolanie 3 dni przed i zdało na luzie
 
Do góry Bottom