>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Matura

Status
Zamknięty.
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Na pierwszym miejscu mogą występować 4 cyfry (2,4,6,8; 0 nie może bo wtedy nie byłaby to liczba 4-cyfrowa), na drugim, trzecim i czwartym miejscu może występować 5 cyfr (1,3,5,7,9) stąd też 4*5*5*5=500
Jak ktoś wie, że się mnoży wszystkie możliwości przez siebie to wiadomo, że zadanie łatwe. Ja np. pierwszy raz widzę taki sposób rozwiązywania.
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Pierwszy raz?? My na lekcji zawsze tak rozwiązujemy i tak się rozwiązuje.
Prosty przykład: ile istnieje liczb 2-cyfrowych? Liczbę dziesiątek może tworzyć 1,2,3,4,5,6,7,8,9 czyli 9 cyfr, liczbę jedności 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 czyli 10 cyfr. 9*10=90, od 10 do 99 jak łatwo policzyć jest 90 liczb ;-) wystarczy logicznie pomyśleć
 
boberek34 0

boberek34

Użytkownik
Ciekawe, czy gdybyście tak nie rozwiązywali na lekcjach, to byś od razu na to wpadł.
Zadań trzeba trochę porobić. Logiczne myślenie swoją drogą..
 
K 0

krakk

Użytkownik
My np takich zadań nie robiliśmy w ogóle więc trzeba było logicznie pomyśleć. Rozpisało się liczbę kombinacji, sprawdziłem to jeszcze innym sposobem no i miałem 5^3 razy 4
Ogólnie to nawet łatwa, jaki będzie wynik to się zobaczy bo się do niej zbytnio nie przykładałem oraz może w obliczeniach jakiś błąd był. Powinno być 80-90% spokojnie
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Na pierwszym miejscu mogą występować 4 cyfry (2,4,6,8; 0 nie może bo wtedy nie byłaby to liczba 4-cyfrowa), na drugim, trzecim i czwartym miejscu może występować 5 cyfr (1,3,5,7,9) stąd też 4*5*5*5=500
K... miałem dobrze i na końcu wcisnąłem sobie kit, że chodzi tylko o ostatnią liczbę, by była nieparzysta i zamiast 4x5x5x5 zrobiłem 4x6x6x5 :/ Z medianą w zamkniętych też popieprzyłem, przecież najpierw trzeba było szereg sobie zmienić ????
 
iniesta24 0

iniesta24

Użytkownik
Ja z języka polskiego miałem prezentację na temat języka komentatorów sportowych, chyba najlepszy możliwy temat dla kogoś, kto interesuje się sportem.
Jeśli ktoś chciałby pogonić taki temat to można pisać na maila [email protected]
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
No fajny jest temat, ja też miałem o komentatorach sportowych, opowiada się przyjemnie jak się zna dziedzinę i można zawsze powiedzieć coś z własnej wiedzy.
Trochę też trzeba przeczytać na temat języka komentatorów tj. jakie błędy robią, jak się to fachowo nazywa [ te błędy ], żeby w razie pytania od egzaminatora nie lać wody.
Dostałem 17/20.
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Jak tam panowie matura? ????
Nie wiecie ile pkt odpadnie za zły wzór i w konsekwencji zły wynik a myślenie dobre. Powinno w 33 wyjść prawdopodobieństwo 3/7 a mi wyszło 3/14 (zad. za 4pkt.)
Zamknięte 25/25 ???? Ogólnie matura łatwiejsza od ostatniej
 
picia 13

picia

Użytkownik
Jak tam panowie matura? ????
Nie wiecie ile pkt odpadnie za zły wzór i w konsekwencji zły wynik a myślenie dobre. Powinno w 33 wyjść prawdopodobieństwo 3/7 a mi wyszło 3/14 (zad. za 4pkt.)
Zamknięte 25/25 ???? Ogólnie matura łatwiejsza od ostatniej
A skąd pewność, że wynikiem powinno być 3/7? ;P
Moim zdaniem to zależy od interpretacji - w szkole jeszcze nie przerabialiśmy prawdopodobieństwa, jednakże tam było z odkładaniem kulki.
I teraz, jeżeli:
1. Odłożyliśmy kulkę do urny po pierwszym losowaniu to mamy prawdopodobieństwo 3/8.
2. Odłożyliśmy kulkę i losujemy z pozostałych to mamy prawdopodobieństwo 3/7.
Ja odczytałem zadanie tak jak w przypadku pierwszym, czyli że kulkę wrzucamy do urny i ponownie losujemy. Czyżbym coś pominął w treści? ;&gt;
Na podstawie nie ma punktów za wzory, więc odpadnie tylko za wynik (czyli 1 pkt = 2%) ;&gt;
A w którym to zadaniu? ;)
 
t_goral 18

t_goral

Użytkownik
U mnie poszło dobrze i około 90% powinno być, ale i tak nie jestem zadowolony skopałem zadanie z tangensem i nie zrobiłem tego prawdopodobieństwa. Ale my akurat dopiero teraz mamy kombinatorykę. Ale ogólnie również uważam, że ta próbna matura była prostsza niż poprzednia. Np ostatnie zadanie 5 pkt za rozwiązanie najprostszego równania kwadratowego :grin:
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Własnie w tym zadaniu z kulami zły wzór dałem na omege. Zapomniałem o 2! w mianowniku. To było 33 zadanie.
Powinno wyjsc 3/7 bo w zadaniu było napisane, że nie okładamy kuli z powrotem, tylko losujemy z pozostałych 7 ????
 
picia 13

picia

Użytkownik
Własnie w tym zadaniu z kulami zły wzór dałem na omege. Zapomniałem o 2! w mianowniku. To było 33 zadanie.
Powinno wyjsc 3/7 bo w zadaniu było napisane, że nie okładamy kuli z powrotem, tylko losujemy z pozostałych 7 ????
Czyli musiałem źle przeczytać, albo źle zrozumieć, bo mi się tli tylko w pamięci, że pisało &quot;kulę odkładamy&quot; co dla mnie jest równoznaczne z odłożeniem jej na wcześniejsze miejsce tj. do urny :p
Ale tak to jest jak się nie robiło żadnych zadań w szkole.. ????
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Dzisiejszy polski rozszerzony, który jeszcze trwa napisałem w półtorej godziny ???? Temat dosyć &quot;prosty&quot; jak na ten poziom (wybrałem pierwszy, czyli porównanie wizji końca świata u Broniewskiego i Miłosza). WOS rozszerzony również niczego sobie i w głównej mierze było to czytanie ze zrozumieniem. Temat dotyczący wejścia Polski do strefy euro bardzo przyjemny ????
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Ja pisałem rozszerzoną majcę z Operonu i trudna jak ...***. 28% miałem, przy czym z podstawy próbnej z Operonu 70%.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
ehhh aż sobie to przypomne. Standardowo zajebiste oceny, ogromna wiedza ponadprogramowa, a na maturze szok - głupie błędy i słaby wynik ogólny. Jedynie Polski 100%. Masakra.... jakby ktoś potrzebował pomocy do matury z Polskiego, Historii, Chemii, Biologii to pisać na gg. Co będe mógł to pomogę. Z innych przedmiotów też było ponad spoko ale jednak już tak dobrze w nich nie operuje, żeby coś tłumaczyć czy aktywnie pomagać. Przedmioty w LO to i tak amatorka ????
 
lipers 102

lipers

Użytkownik
Założę się,że każdy z Was slyszal juz &quot; matura to pikus &quot; od starszych rocznikow. I zobaczycie, że ludzie maja racje.... Przez tyle lat uczy sie w liceum matmy, polskiego itd, że w miare regularna praca, gwarantuje zdanie matury na przyzwoitym poziomie. Jednak Na maturze tak naprawde lenistwo sie konczy;) Studia to matura co pol roku tylko, że material znacznie trudniejszy... Znacznie. Na pewno to zależy od kierunku studiow ( i uczelnii... ) ale naprawde nauka przez 3 lata liceum i potem pisanie matury to przyjemnosc. Do matury, zeby podejsc i zdac wystarczy z matmy pewnie fcja kwadratowa i umiec obliczyc % z ceny towaru ???? Matma rozszerzona to troche trudniejsza sprawa, jednak z tym co sie spotkacie na studiach, to bedzie naprawde mile wspomnienie i uczucie tesknoty ????
 
mariusz_nh 0

mariusz_nh

Użytkownik
Pewnie, że pikuś, ja zdawałem rok temu i no problem. A uczciwie mówiąc to się zbytnio nie przykładałem. Z polskiego miałem frazeologie dziennikarstwa sportowego. Jakby ktoś potrzebował taką prezentacje to proszę się skontaktować ze mną. 20/20 pkt
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom