>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata 2018 [9.09-30.09.2018]

Status
Zamknięty.
typerski-selekcjoner 139

typerski-selekcjoner

Użytkownik
:siata:
Siatkówka - Mistrzostwa Świata
Mecz: Polska - Iran
Typ: Powyżej 3.5 seta
Kurs: 1..46
Stawka: 7/10
:siata:
Siatkówka - Mistrzostwa Świata
Mecz: Polska - Iran
Typ: Powyżej 179.5 punktów
Kurs: 1.71
Stawka: 5/10
Pierwszy poważny rywal Polski w fazie grupowej. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że mamy sposób na Iran, ale Persowie po raz kolejny pokazują swoją klasę i udowadniają, że są drużyną, z którą należy się liczyć. Portoryko, Bułgaria i Kuba - to byli dotychczasowi rywale Iranu. Każde spotkanie wygrane i tylko stracone dwa sety. Ekipa Igora Kolakovića jest regularna w swoich poczynaniach, a w szeregach panuje znakomita atmosfera, którą można zauważyć w każdym meczu, ale to są rzeczy, które cechują tę drużynę. O składach nie ma co wspominać, bo jest to najlepsza możliwa drużyna Persów, na ugranie jednego seta na przewagi z Naszą Reprezentacją powinno starczyć, a i tak nie jest pewne czy Biało-Czerwoni wygrają te spotkanie. Kurs na Polskę kuszący, ale na tym etapie rozgrywek nie ryzykowałbym z tak nakręconą drużyną Iranu. Over w tym meczu wydaje się najbardziej prawdopodobny, w szczególności setowy. Kurs podobny do zwycięstwa Polski, w moim mniemaniu jest o dwie jednostki stawkowe pewniejszy, aniżeli punktowy. Natomiast gram over setowy, jak i punktowy. Powodzenia! ;)
MÓJ TEMAT: https://forum.bukmacherskie.com/threads/jedyny-taki-temat-w-polsce.153490/#post-6721068
 
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Mysle ze Polacy nie wypuszcza tego. Przy komplecie wygranych nasza sytuacja jest co by nie mowic piekna. Trafimy prawdopodobnie na Francje ktora na starcie będzie 2 mecze w plecy (kolejny straci z Rosja) i prawdopodobnie Rosje jezeli wygra z Serbami ktora bedzie 1 mecz w plecy. Jezeli uda sie wygrac te mecze z Iranem i Bulgaria to prawdopodobnie okaze sie ze dwie porażki w drugiej fazie i tak zapewnia nam 2 miejsce za plecami Rosji. Takze niezwykle istotne jest wygrywać wszystko za 3 punkty bo moze to mieć znaczenie w kontekscie ewentualnych porownan z innymi ekipami z 2 miejsc. Jesli chodzi o mistrzow jarmarkow to zaryzykuje stwierdzenie ze sa juz za burta , o ile z nami maja szanse wygrac to z Rosja sa raczej skazani na stracenie a 3 porazko awansu do F6 nie dadzą na pewno
Wiadomo, ze lepiej wygrac i beda chcieli wygrac grupe bez roznych numerow i kalkulacji. Tylko ze co innego chciec a co innego moc
Dzis jeszcze Slowenia wyglada w miare pewnie @1,6 ⛔
Bardzo podoba mi sie ta druzyna, sa zarowno na dobrych parametrach fizycznych a technicznie i pod wzgledem jakosci przyjecia czy obrony sa jedna z lepszych ekip. Urnaut w mega formie, prawdziwy lider, reszta tez mocno nie odstaje i kazdy z graczy gra na dobrym poziomie. Charakter i psychike tez maja dobra co pokazal ostatni wygrany mecz mimo przegrywania 0-2. Argentyna bez blysku na tej imprezie.
 
danielsan88 0

danielsan88

Użytkownik
Muszę się zgodzić z kolegą MKL, dziś patrząc racjonalnie ciężko o zwycięstwo z Iranem, za duże i za długie są nasze przestoje. Obstawiając dziś ciekawy jest kurs na handicap w 1 secie- Iran (+2,5) 1,67 na LvBet, pozdrowienia i z fartem ????
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Trzeba dzisiaj wycisnąć Iran jak cytrynę i mieć Francję dalej. Żabojady nic nie grają, wychodzi to , że mają 3 gwiazdy - Toniutti,Ngapeth oraz Jenia i na tym koniec. Boyer nie jest w stanie jeszcze w tym momencie być koniem pociągowym na takim turnieju, Rossard to przeciętniak a środkowi bez formy- zwłaszcza chodzi o Kevina, który swoją karierę diametralnie cofnął w rozwoju.
Może i nie wyglądamy zajebiscie i może Iran prezentuje się fajniej ale.jednak doświadczenie jest po stronie biało czerwonych kto by tutaj nie zagrał. Może i plus liga to jarmark w stosunku do serie a czy Rosji ale jednak jest to.czwarta liga świata. Musimy wykorzystać nadarzającą się szansę, ja dzisiaj wchodzę grubo w Polskę oraz Brazylię.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Kuba - Portoryko 3:1
powyżej 3,5 seta
1,47 STS
Portoryko 3,55 Fortuna
Kuba nie ma ambicji za grosz więc taki kurs na Portoryko pobieram z miłą chęcią...
Oczywiście mecz o nic, tzn o 5 miejsce, które nic nie daje ale wczoraj jak oglądałem mecz Finów z Portoryko widziałem w siatkarzach Portoryko taką chęć grania tego czego widać nie było w poprzednich meczach. Nieco lepiej zagrał Torres i jeżeli dziś zagra na swoim dobrym poziomie to Portoryko wygra ten mecz.
Pobrać można jakieś handi +1,5 seta w zależności kogo jaka stawka interesuje.
Rosja - Kamerun 3:0
Rosja -20,5 1,70 Totolotek

Kamerun z meczu na mecz słabnie, to było do przewidzenia...
Rosja ograła słabeuszy ale już z USA sobie nie poradzili i przegrali 1:3 no i przed nimi dzisiejszy mecz, który najlepiej rozegrać bardzo szybko bo jutro czeka ich dość wymagający rywal Serbia.
Myślę, że takie handi jest spokojnie do pokrycia.
Brazylia - Kanada 3:1
powyżej 3,5 seta 1,55 STS
Brazylia nie jest już taka mocna jak kilka lat temu a Kanada jest mocna, coraz mocniejsza.
Oczywiście w Kanadzie mogło być lepiej gdyby nie kontuzje, byłby jeszcze Schmitt i wtedy była by naprawdę bardzo mocna Kanada.
Brazylia najpierw 3:2 wygrała z Francją potem 1:3 z Holandią.
Kanada póki co rozegrała mecze ze słabszymi Chinami, Egiptem no i pokonał 3:0 Holandię.
Iran - Polska 0:3
powyżej 176,5 1,51 Fortuna
powyżej 182,5 1,80 STS
powyżej 4,5 seta 2,60 Totolotek

Nie do końca wiemy co z Kubiakiem czy już jest gotowy na 100% ... Jest to bardzo ważna wiadomość. Polska jest faworytem w tym meczu lecz kurs zdecydowanie za niski by co kolowiek grać. Myślę, że minimum 4 sety zobaczymy więc wchodzę w over. Ogólnie nie zdziwię się jak zobaczymy w tym meczu 5 setów.
Argentyna - Słowenia 2:3
Słowenia 1,62 Totolotek

Argentyna prezentuje się słabo, zdecydowanie gorzej niż sobie wyobrażałem. Conte nie prezentuje już tego poziomu co dawniej i to jest chyba największy problem Argentyny. Dla Słowenii jest to mecz o minimum 2 miejsce i o bardzo ważne punkty w następnej fazie.
Słowenia jest drużyną dużo lepszą a mecz z Belgią wygrany 3:2 chociaż przegrywali już 0:2 na pewno podniósł jeszcze wyżej ich morale...​
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
Polska-Iran
Set z najmniejszą liczbą punktów powyżej (39.5)
@ 1.75 1xbet
Imo promka, spotkanie będzie wyrównane, nie wyobrażam sobie aby w którymś secie ktoś zdobył tylko 14pkt..
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
No to cisniemy z typami na dzisiaj.
Japonia vs Argentyna (-1,5) 2 1,62
Jak juz kiedys pisalem nie jestem fanem Azjatyckich druzyn, Japonia w tym turnieju gra moze lepiej niz Chiny ale i tak nie liczac slabiutkiej Dominikany wszystkie mecze w plecy. Argentynczycy wczoraj nieco zaskoczyli. W tabeli juz nikogo nie wyprzedza, i trafią na grupę w ktorej we wszystkich meczach beda raczej skazani na ostre lanie ale wydaje mi sie ze z Japonia bez wiekszych problemow sobie poradzą.
Francja (-1,5) vs Kanada 1 1,50
Fakt, dla mnie Francja jest juz poza burtą, do poziomu potentatow im bardzo daleko ale z Kanada? no bez przesady. Francuzi gryzą parkiet w kazdym meczu wiec wydaje mi sie ze łatwo pokonają Kanade, maja w koncu noz na gardle. Wygraja sobie z Kanadą i potem jeden mecz w drugiej rundzie i do domu (swoja droga nawet ja nie wierzacy w ich umiejetnosci nie sadzilem ze az tak szybko i gladko odpadna xD).
Serbia vs Rosja (-1,5) 2 1,60
Zmienilem zdanie. Kurs bardzo zachęca. Potentat juz ma jedna porazke, nie moze sobie pozwolic ewidentnie na drugą wtope bo niedosc ze beda mieli 2 porazki to jeszcze wywinduje ich do grupy z Wlochami. Personalnie potentat duzo duzo lepszy moim zdaniem bierze dzis to spotkanie
Przestrzegam grac mecz Polakow, wygrac wygraja ale nie jestem w stanie powiedziec ile, u nich to zalezy kiedy trafi sie przestoj. Jak przestoj sie nie trafi to po prostu wygraja gladko 3-0. W meczu z Iranem na kazdym etapie bylo widac roznice w jakosci personaliow. Z Bulgaria to bedzie widoczne tym bardziej z tym ze Polakom zdazaja sie przestoje.
 
tom3kt 100

tom3kt

Użytkownik
Bułgaria @4.05 forbet, moim zdaniem Polska tego nie wygra albo szczęściem wymęczy w tie breaku. Bułgarzy przy własnej publiczności i mieli więcej czasu na regenerację.
Polska po 3:0 z Iranem nie jest zmęczona. Buki muszą coś wiedzieć że kurs jest na poziomie 1,25 (powienien być w granicach 1,4-1,5) choć dla mnie na pewno będzie over 3,5 seta. To Irańczycy wczoraj zawiedli w 3 secie, prowadzili 22:19 i Polska dzięki zagrywce Kochanowskiego wygrała 22:25. Tak byłoby 2:1 w setach i zacząłby się mecz a nie gładkie 3:0. W tym meczu przewiduje 3:1 lub 3:2 dla Polski dlatego gram over 3,5 seta po kursie 1,5 Forbet
 
D 224

dboniem

Użytkownik
Jeśli w drabince turniejowej nic się nie zmieni, to możliwe, że Polska w drugiej fazie zmierzy się z: (zakładając wygrane faworytów):
1D – Polska 5w 0p
2C – Rosja 4w 1p
3B - Francja 3w 2p
4A - Argentyna 3w 2p
Najlepiej gdyby w meczu SerbiaRosja doszło do tie break&#39;u wtedy ten punkt mniej będzie miał zwycięski zespół, w naszym spotkaniu z Bułgarią koniecznie trzeba zdobyć następne 3 pkt by z kompletem 15 przewodzić w następnej rundzie. Francja z Kanadą ma już niemal ostatnią szansę by zachować możliwość awansu do 3 rundy, tutaj również tie break jak najbardziej pasowałby. Pozostaje mecz Japonii z Argentyną, Azjaci by zająć 4 miejsce muszą wygrać za 3 punkty, wtedy wyjdą z bilansem 2w 3p.
Jak widać, w takiej grupie nawet ekipy z 2 porażkami są w stanie awansować z 1 miejsca, na pewno będzie bardzo interesująco, kluczowe dzisiaj pokonać gospodarzy, by mieć komfort bilansu 5-0 w drugiej rundzie.
Dodatkowo w takiej sytuacji jako jedyna drużyna na mistrzostwach zagramy w tej samej hali w Warnie, pozostałe drużyny z Florencji, Ruse, Bari i Warny przeprowadzą się do Mediolanu, Bolonii i Sofii. Zapewne aż tak wielkiego znaczenia mieć to nie będzie, ale ewentualne problemy z transportem, hotelem od razu odpadają.
grupa E już uzupełniona 2 drużynami (Włochy, Finlandia):
1A – Włochy 5w 0p
2B – Holandia 4w 1p
3C – Serbia/Rosja 3w 2p
4D – Finlandia 2w 3p
Finlandia zapewne będzie dostarczycielem punktów, wydaje się, że jednak Serbowie zajmą 3 miejsce w grupie C, lecz jak najbardziej będą w stanie powalczyć z Holendrami i Włochami.
grupa F:
1B – Brazylia 4w 1p
2A – Belgia 3w 2p
3A – Słowenia 3w 2p
4C – Australia 2w 3p
Brazylii do 1 miejsca w gr. B wystarczy wygrana z Chinami dzisiaj za 3 punkty i będą mieli grupę marzenie, o 2 powalczą Belgowie ze Słowenią, która może dać awans z rankingu najlepszych z 2 miejsc.
grupa G:
1C – USA 5w 0p
2D – Iran 4w 1p
3D - Bułgaria 3w 2p
4B - Kanada 3w 2p
Amerykanie faworytami, wydaje się, że walka będzie się toczyć o miejsce 2.

Oczywiście wyliczenia mogą okazać się mylne, jeśli chociaż jeden z faworytów przegra, czy nie wygra za 3 punkty, lecz takie obliczenia wydają się najbardziej prawdopodobne. Sprawdzałem również, czy któraś z drużyn może kalkulować porażkę, by znaleźć się w innej grupie w 2 rundzie, ale zaliczenie wszystkich zwycięstw i punktów w kolejnej fazie, eliminuje takie kalkulacje.
Jeszcze mam pytanie odnośnie awansu dwóch zespołów z 2 miejsc z 2 fazy do 3, czy będą to ekipy z najlepszym bilansem ogółem, czy awansują po jednym z grup rozgrywanych we Włoszech i Bułgarii ? Taką informację gdzieś usłyszałem, czy przeczytałem wydaje się abstrakcyjna, ale nie zdziwi mnie nawet jak FIVB pozmienia drabinkę 2 fazy, przed jej rozpoczęciem, by gospodarz miał większe szanse na awans do 3 rundy, stąd ciekawi mnie to.
Czy w 3 fazie zaliczone będą jakiekolwiek punkty i zwycięstwa z wcześniejszych rund ? Czy będzie to czysta karta dla wszystkich 6 drużyn ?
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Niestety czysta karta, system z grupami skladajacymi sie z 3 druzyn to najbardziej niesprawiedliwy system jaki istnieje w siatkowce. Druzyna ktora nie gra ostatniego meczu, jezeli nie wygra obu meczy jest praktycznie skazana na ustawke i wyrzucenie z turnieju.
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Niestety czysta karta, system z grupami skladajacymi sie z 3 druzyn to najbardziej niesprawiedliwy system jaki istnieje w siatkowce. Druzyna ktora nie gra ostatniego meczu, jezeli nie wygra obu meczy jest praktycznie skazana na ustawke i wyrzucenie z turnieju.
Ogólnie ten system mistrzostw, który jest teraz i był 4 lata temu to chyba najgorszy system jaki można wymyślić. Bo do półfinału mogą wejść zespoły, które będą miały na koncie 2 lub nawet 3 porażki. Jednak nie podzielam zdania, że ten kto gra pierwsze dwa mecze i jeśli nie wygra obu jest skazany na odpadnięcie, wystarczy wygrać jeden mecz za 3 punkty np 3:0, 0:3 lub 3:1 1:3 i nie chce mi się wierzyć, że dwie pozostałe drużyny grały by ustawkę na małe punkty. Sam od początku Mistrzostw zastanawiam się i dalej nie mogę tego zrozumieć czemu po pierwszej fazie nie zrobią fazy Play-Off, a jak już nawet chcieli żeby turniej trwał dłużej to czemu z drugiej fazy nie wychodzi po jednej lub dwie drużyny i wtedy nie ma Play-Offów tylko jakieś kolejne bez sensowne grupy.
Na dzisiaj:
Kanada (+2.5 seta) -
Francja 1.48 Fortuna ✅✅
Wczoraj taki sam typ na Kanadę wszedł łatwo i nie wydaje mi się żeby dzisiaj Francuzi nagle wskoczyli na wyższy poziom i rozwalili ich 3:0, przegrana z Holandią pokazuje jak słabi są Francuzi, nawet z Egiptem byli bliscy straty seta. Kanada w 4 ostatnich meczach z nimi wygrywała minimum seta, jak dla mnie kurs promocja. Nie zdziwi mnie w tym meczu tie-break czy nawet wygrana Kanady.
Polska (-1.5 seta) - Bułgaria 1.50 Fortuna ✅✅
Liczyłem na nieco większy kurs jednak taki też nie jest zły. Bułgarzy bez swoich paru podstawowych zawodników są bardzo przeciętną drużyną co pokazali gładko przegrywając z Iranem. Polacy przekonali mnie wczorajszym meczem i nie wierzę w jakiekolwiek punkty Bułgarów.
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Oj wierz mi, ze jezeli da sie na sety to ustawka gwarantowana, jezeli tylko na punkty to tez bym nie był taki pewny czy nie pojdzie . Jezeli sa 3 mocne druzyny to raczej nie sadze zeby te dwa zespoly co graja na koncu ryzykowaly a tak to obie awansują i jeszcze odpoczna. To ze druzyna nie grajaca ostatniego meczu ma znacznie gorzej to fakt. Pomijam juz nawet inny wariant czyli przypadek gdy inna druzyna przegra 2 mecze, w takim przypadku druzyna z awansem grajaca ostatni mecz odpoczywa przed polfinalem. Nie liczac tej wlasnie fazy uwazam jednak ze system jest dobry. Kazdy ma prawo miec gorszy dzien i jestem zdecydowanie przeciwny zbyt szybkimi fazami pucharowymi. Uwazam ze jedna przegrana nie ma prawa przekreslac szans. Tu system jest dobry , wyniki przechodzą dalej nie oplaca sie przegrywac a na koniec przechodza i tak druzyny z najwieksza iloscia punktow. Ale wydaje mi sie ze zamiast tych grup po 3 zespoly powinny awansowac po 2 druzyny i po raz kolejny utworzyc grupy 4 zespolowe gdzie wynik z druzyna ze swojej grupy przechodzi do nastepnej
 
S 0

sosenkowsky

Użytkownik
Co powiecie na spotkanie Finów z Iranem? Po wczorajszej mimo wszystko słabej grze Iranu z Polską dziwię się, że kurs na over 3,5 seta jest taki wysoki (1,87 Unibet). Niby Finowie to siatkarski drugi świat ale nam seta urwali ;)
 
fazer77 2,7K

fazer77

Użytkownik
Chiny - Brazylia -2,5 seta Brazylia 1.43✅
Brazylia wczoraj ograła Kanadę 3-1, widać, że się wzięli do roboty, mieli jeden słabszy mecz z Holandią a to się praktycznie każdej drużynie zdarza na takim turnieju, Chiny słabe dziś dostaną szybie 3-0, takie zwycięstwo jest Brazylii potrzebne. Łatwy rywal na koniec, nie wierzę, ze będą przeciągać ten mecz, a po porażce z Holandią myślę, że koncentrację będą mieli na odpowiednim poziomie tak jak wczoraj.
Japonia - Argentyna over 3,5 seta 1.48✅

Bardzo dobry mecz na ponad 3 sety, uważam, że Argentyna jest przesadnie faworyzowana, nie zdziwi mnie zwycięstwo Japończyków, może w końcu im się uda wygrać z lepszym rywalem, bo nie grają tak źle żeby wszystko przegrać. Japonia urwała seta Słowenii, Belgii, Mecz o 4 miejsce, nie zdziwi mnie też 5 setów. To na pewno nie będzie łatwy mecz dla Argentyny, dla mnie mecz 50/50. Obie drużyny zmierzyły się w czerwcu w lidze narodów, wygrała Japonia 3-2.
AKO 2.11✅

IRAN - Finlandia 3.0 2.02 fortuna⛔

Dobry kurs w fortunie. Uważam, że Iran po wczorajszym meczu będzie chciał sobie odbić, 3 set powinni wygrać i mecz byłby otwarty, a tak to 3 sety i do hotelu. Zmęczeni nie są. Ten mecz będzie się liczył w następnej fazie, więc warto wygrać 3-0. Owszem Polsce Finlandia seta urwała, jak również Kuba, ale Iran już nie, mecz meczowi nie równy i na to nie ma co patrzeć. Iran będzie pełny sportowej złości i liczę na 3-0.
Iran - Finladnia Iran -1,5 seta 1.26⛔
Japonia - Argentyna over 138,5 pkt 1.24✅
Polska - Bułgaria Polska 1.25
AKO 1.95 unibet⛔

Uważałbym na granie przeciw Francji, dziś mogą zagrać lepszy mecz i wygrać 3-0. Wczoraj odpoczywali a Kanada grała z Brazylią.
Polska - Bułgaria Polska -1,5 seta 1.56✅

Stawiałem przeciw Bułgarom na Iran, jak również na dodatnie handi dla Portoryko i typy weszły. Jak wiemy Iran pokonał Bułgarię 3-1, a wczoraj bylin słabsi on nas. Polska jest lepszym zespołem od Bułgarii nawet w pełnym składzie, mamy szeroki wyrównany skład a to może być bardzo ważne w kolejnych fazach. Mecz się liczy do kolejnej rundy, myślę, że Polacy zachowają koncentrację i odprawią Bułgarów. Kurs jak najbardziej do gry, jestem nawet miło zaskoczony.
Serbia - Rosja over 177,5 pkt 1.71✅

Nie wierzę w 3-0 dla Rosji, tym bardziej dla Serbii, obie drużny w meczach z USA zagrały przynajmniej 4 sety. Można bezpieczniej zagrać over 155,5 pkt za 1.55 , lepsze niż over 3,5 seta za 1.50, jednak uważam, ze jeśli będą 4 sety to 178 pkt wpadnie. Obie drużyny zmierzyły się w czerwcu w lidze narodów, wygrała Serbia 3-2. Oczywiście składy inne, ale faworytem również była Rosja.

 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Oj wierz mi, ze jezeli da sie na sety to ustawka gwarantowana, jezeli tylko na punkty to tez bym nie był taki pewny czy nie pojdzie . Jezeli sa 3 mocne druzyny to raczej nie sadze zeby te dwa zespoly co graja na koncu ryzykowaly a tak to obie awansują i jeszcze odpoczna. To ze druzyna nie grajaca ostatniego meczu ma znacznie gorzej to fakt. Pomijam juz nawet inny wariant czyli przypadek gdy inna druzyna przegra 2 mecze, w takim przypadku druzyna z awansem grajaca ostatni mecz odpoczywa przed polfinalem. Nie liczac tej wlasnie fazy uwazam jednak ze system jest dobry. Kazdy ma prawo miec gorszy dzien i jestem zdecydowanie przeciwny zbyt szybkimi fazami pucharowymi. Uwazam ze jedna przegrana nie ma prawa przekreslac szans. Tu system jest dobry , wyniki przechodzą dalej nie oplaca sie przegrywac a na koniec przechodza i tak druzyny z najwieksza iloscia punktow. Ale wydaje mi sie ze zamiast tych grup po 3 zespoly powinny awansowac po 2 druzyny i po raz kolejny utworzyc grupy 4 zespolowe gdzie wynik z druzyna ze swojej grupy przechodzi do nastepnej
Każdy może mieć swoje zdanie, jednak jak dla mnie bardzo małe szansę są na taką sytuację żeby w 3 kolejce miała być ustawka i nie ma sensu nawet o tym gadać. Ta drużyna, która gra pierwsza musiała by osiągnąć wyniki 3:1 i 0:3 lub 3:2 i 0/1:3, wtedy tylko jest szansa na ową &quot;ustawkę&quot;. I o jakim odpuszczaniu meczu przy 2 porażkach tych co grają pierwsi mówisz bo na moje to wychodzi, że wtedy został by mecz o 1 miejsce w grupie w ostatniej kolejce.
Rozumiem, że każdy ma prawo mieć gorszy dzień, jednak to są MŚ a nie jakieś Ligi Światowe czy Narodów gdzie wchodzisz do Final Six z kilkoma porażkami bo masz gorszy dzień, tu według mnie powinien wygrać ten kto jest obecnie w najlepszej formie a nie ten, kto ma szczęście i te porażki nie będą miały znaczenia. Przynajmniej dla mnie mistrz, który będzie miał na koncie 2/3 porażki a to bardzo możliwe wygląda co najmniej słabo. Mówisz, że jedna przegrana nie ma prawa przekreślać szans no to od tego jest pierwsza faza grupowa, gdzie drużyny są jeszcze nie ograne i tam można zaliczyć wpadkę potem wychodzi kto jest najlepszy.
Siatkówka to chyba jedyny sport zespołowy gdzie na MŚ po fazie grupowej nie ma Play-Offów. Najlepiej to zróbmy po drugiej fazie 2 grupy 4 zespołowe, niech awansują 4 zespoły i zróbmy kolejną grupę i niech grają każdy z każdym. Tak samo śmieszna jest ta druga faza i to, że w jednej grupie znów zagrają ze sobą Słowenia i Belgia i prawdopodobnie Bułgaria i Iran co jest dla mnie kompromitacją FIVB. Żeby zdobyć mistrza trzeba zagrać 12! meczy gdzie w żadnym innym sporcie nie potrzeba do tego nawet 10 meczy.
Kolejną kompromitacją jest dla mnie to, że na Mistrzostwach gra 5 drużyn z Ameryki Płn i Centralnej (sami widzimy jaki poziom prezentuje Portoryko, Kuba czy Dominikana) i 3 z Afryki (tu jedynie Egipt potrafił czasami jako tako powalczyć) przy zaledwie 2 z Ameryki Południowej, gdzie te 2 drużyny są znane przed kwalifikacjami. Ale to już temat na inną dyskusję.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Japonia - Argentyna 3:2
powyżej 181,5
1,84 Fortuna
Czas na ostatnie rozstrzygnięcia w grupach. Przed nami walka o 4 miejsce. Argentyna po wczorajszym zwycięstwie nad Słowenia mocno zbliżyła się do następnej fazy lecz nie skreślam Japończyków dziś.
Wczorajszy mecz na pewno zmusił Argentynę do pozostawienia na parkiecie dużo sił i dziś może to być widoczne. Japonia na pewno nie podda się bez walki, widzę dla nich minimum 1 seta.
Japonia ma kilka ciekawych nazwisk i na pewno nie można ich przekreślać bo nie raz sprawiali niespodzianki.
USA - Tunezja 3:0 75:43
USA -20,5
1,74 Fortuna
USA -23,5 2,52 Fortuna
Dla USA będzie to spacerek i tylko od nich zależy w jakich rozmiarach zakończą ten mecz. Tunezja wczoraj rozegrała mecz z Australią przegrany 1:3.
USA ma pierwsze miejsce czyli to o co walczyli, 4 mecze = 4 zwycięstwa i mogą się przygotowywać ze spokojem do następnej grupy. Dziś nawet jeśli będzie kilka zmian to mam nadzieję, że podejdą do tego spotkania w pełni skoncentrowani a jeżeli tak będzie to nawet tak wysokie handi mogą pokryć ze spokojem.
Kanada - Francja 1:3
powyżej 177,5
1,84 Fortuna

Mecz bardzo ważny na pewno z naszego punktu widzenia...
Kanada jeśli wygra może zająć 1 miejsce jeżeli przegra może zająć 4 miejsce.
Francuzi na pewno nie pokazują tego co potrafią więc można spodziewać się jeszcze dużo lepszej gry z ich strony. Kanada wczoraj rozegrała dość ciężki mecz z Brazylią przegrany 1:3 ale liczę, że i dziś powalczą z Francją i ugrają minimum seta. Over nie jest za wysoki więc spokojnie może być pokryty w 4 setach.
Włochy - Słowenia 3:1
Słowenia +2,5 seta
1,68 Fortuna
Słowenia +1,5 seta 3,25 Fortuna

Na pewno obok tak wysokiego kursu nie przejdę obojętnie i spróbuję zagrać.
Włosi mieli już sporo problemów z Argentyną i mogło tam być nawet 2:2 w setach, wygranego seta prawie przegrali. Wczoraj Słowenia rozegrała ciężki 5 setowy pojedynek - niestety przegrany. Na pewno dziś będą chcieli wygrać i awansować z grupy z 2 miejsca a nawet porażka 2:3 da im 2 miejsce.
Oczywiście Włosi u siebie są zdecydowanym faworytem ale kurs 1,11.... dla mnie mega przesadzony...​
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom