>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn - Szwecja 2011

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
MŚ w piłce ręcznej mężczyzn - Szwecja 2011



Data: 13-30. stycznia 2011
Miejsce: Szwecja (Kristianstad, Lund, Linköping, Norrköping, Malmö, Göteborg, Sk övde, Jönköping)

Oficjalna strona: http://www.handball2011.com/
Strona IHF dotycząca turnieju: http://www.ihf.info/IHFCompetitions/WorldChampionships/MensWorldChampionships/MensWorldChampionshipinSweden/tabid/5183/Default.aspx


Podział na grupy:
Grupa A: Francja, Hiszpania, Niemcy, Tunezja, Egipt, Bahrajn
Grupa B: Islandia, Norwegia, Austria, Węgry, Brazylia, Japonia
Grupa C: Chorwacja, Dania, Serbia, Rumunia, Algieria, Australia
Grupa D: Polska, Szwecja, Korea Płd., Słowacja, Argentyna, Chile


Terminarz pierwszej fazy turnieju:

Grupa A​


Grupa B​


Grupa C​


Grupa D​




Ogólny plan turnieju:




Kursy na końcowe zwycięstwo:




Przypomnienie poprzednich mistrzostw świata (Chorwacja 2009):
Klasyfikacja końcowa:
1. Francja
2. Chorwacja
3. Polska
4. Dania
5. Niemcy
6. Węgry
7. Szwecja
8. Serbia
9. Norwegia
10. Słowacja
11. Macedonia
12. Korea Płd.
13. Hiszpania
14. Egipt
15. Rumunia
16. Rosja
17. Tunezja
18. Argentyna
19. Algieria
20. Kuba
21. Brazylia
22. Kuwejt
23. Arabia Saudyjska
24. Australia
Mecze półfinałowe:
Dania - Francja 22:27 (11:16)
Chorwacja - Polska 29:23 (14:13)
Mecz o trzecie miejsce: Dania - Polska 23:31 (11:14)
Finał: Francja - Chorwacja 24:19 (11:12)


Historia MŚ w piłce ręcznej mężczyzn (wikipedia): http://en.wikipedia.org/wiki/World_Men%27s_Handball_Championship
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 0

pdf

Użytkownik
Polska jak najbardziej w trojce. Naprawde az serce rosnie ogladajac niektore mecze chlopakow. Graja w najlepszych druzynach europejskich, do tego co jest wyjatkiem w naszym kraju wystapienie w koszulce z orzelkiem na piersi jest dla nich ZASZCZYTEM, nie przykrym obowiazkiem. Moim zdaniem mamy bardzo dobry zespol, gotowy do wielkich sukcesow.
 
damian1948 32

damian1948

Użytkownik
Czekam aż u buków się pojawią zakłady win grupy.
Faworytem w naszej grupie będą Szwedzi na co wskazują kursy kto wygra całe MŚ.
Jak dla mnie Polacy wyjdą z grupy na 1wszym miejscu. Później zobaczymy na kogo Nasi trafią i ocenimy dalsze szanse ????
Może w jakiś bukach wystawili zakłady na win grupy i spotkania ? ????
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Niestety mylisz sie pdf. Polska jest slabsza anizeli chociazby na ostatnich ME czy MŚ. Jezeli zajma miejsce w pierwszej trojce to bedzie dla mnie naprawde spore zaskoczenie. Na podstawie obserwacji (interesuje sie pilka reczna) poza zasiegiem sa Francuzi i Chorwaci, rowniez lepiej prezentuja sie Dunczycy, Niemcy i Szwedzi, oczywiscie Hiszpanie tez sporo namieszaja. Dla mnie Polska zajmie miejsce gdzies w granicach 5-8.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Czekam aż u buków się pojawią zakłady win grupy.
Faworytem w naszej grupie będą Szwedzi na co wskazują kursy kto wygra całe MŚ.
Jak dla mnie Polacy wyjdą z grupy na 1wszym miejscu. Później zobaczymy na kogo Nasi trafią i ocenimy dalsze szanse ????
Może w jakiś bukach wystawili zakłady na win grupy i spotkania ? ????
Trafią na zespoły z grupy D, czyli najprawdopodobniej Serbię (ew. Rumunię), Danię i Chorwację.
Moim zdaniem losowanie bardzo dobre. Mamy bardzo dobrą grupę w fazie eliminacyjnej. Słowacja bywa groźna, ale myślę, że to nie jest jeszcze ekipa, która może zagrozić najlepszym. Groźna bywa ekipa Korei, która na IO w Pekinie z tego co pamiętam z dalszej fazy wyrzuciła Niemców, wygrała też z Danią. Na pewno jednak nie są już tak mocni, bowiem doszło tam do wymiany pokoleniowej i na efekty w postaci niezłych wyników będą musieli poczekać. Ekipa Chile to dla mnie wielka niewiadoma, nie wiem jak oni grają, nie wiem co potrafią. Argentyńczycy natomiast to bardzo średnia ekipa o siermiężnym stylu gry, i myślę, że wraz z Chile i Słowacją skupią się na walce o 4 miejsce. Szwedzi to gospodarz, Szwedzi to europejscy mocarze, ale z przełomu wieków, a nie obecnie. Są gospodarzem, to jest chyba ich jedyny argument. My jednak lubimy grać z gospodarzami imprez, i bilans przeciwko tym ekipom w ostatnich latach mamy w sumie niezły: 2-1-2. Na pewno dużą uwagę trzeba skupić na graczach Kiel: Anderssonie i Ahlmie (chociaż sam nie wiem, czy zagrają - ostatnio trapieni byli kontuzjami). Bramka ekipy szwedzkiej jest nieźle obsadzona - Dan Beutler oraz Per Sandstrom. Inne gwiazdy tej ekipy to Oscar Carlen, Jonas Kallmann, Magnus Jernemyr i Dalibor Doder.
W dalszej fazie tak jak pisałem na początku trafimy na ekipę Serbii. To niezła drużyna z jedną wielką gwiazdą- Momirem Iliciem. Ale obok gracza Kiel mają wielu bardzo dobrych, liczących się w Europie zawodników. Rastko Stojkovic, Marko Vujin czy Momir Rnic na pewno mówią wiele kibicom handballu.
Duńczycy to ekipa, z którą lubimy grać. 2 piękne zwycięstwa na Mundialu w Chorwacji, pamiętna wygrana w Niemczech i sromotna porażka w Norwegii przed trzema lat. Wydawało się, że karierę w reprezentacji zakończy Lars Christiansen, ale wszystko wskazuje na to, że zagra w Szwecji. Bo Spellerberg, Lasse Bossen, Mikkel Hansen i przede wszystkim Jesper Noddesbo oraz Hans Lindberg są wyróżniającymi się postaciami w ekipie Ulrika Wilberka.
Chorwacja to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Moim zdaniem jedynym mankamentem tej drużyny jest trener. Slavko Goluza po tym jak zastąpił Lino Cervara jest krytykowany w Chorwacji za słabą grę Balicia i spółki. Trzeba zwrócić uwagę na Balicia, Duvnjaka, Kopijara, Strleka, Cupicia, Alilovicia, Voriego, Bunticia, Lackovicia, Gojuna. Tak naprawdę to zespół kompletny, ale liczę, że w starciu z tą ekipą będziemy już pewni awansu do półfinału, choć może się tak zdarzyć, że starcie to odbędzie się w 2. Kolejce II Fazy Grupowej, a wtedy walczyć z Chorwatami będziemy musieli po prostu na noże.
Druga część drabinki moim zdaniem jest nieco silniejsza od tej, w której jesteśmy. W Grupie A dojdzie do wielkich meczów - Francja-Hiszpania, Niemcy-Hiszpania, Francja-Niemcy. I tym razem Francuzi będą musieli się sprężyć już w I Fazie Grupowej, a nie tak jak ma to zwykle miejsce, dawać fory swoim rywalom w pierwszych meczach turnieju.
Grupa B to przede wszystkim Norwegia i Islandia. Groźni będą Węgrzy. Jednakowoż, dla żadnej z tych nie widzę większych szans na awans do półfinałów.
Faworytem z pewnością jest Francja, w dalszej kolejności stawiałbym Szwecję i na równi Chorwację , Polskę i Hiszpanię.
Reprezentacja Polski ma duże problemy jeśli chodzi o prawą stronę. Marcin Lijewski jest w rewelacyjnej formie, i to dla mnie jedyny zawodnik, który nie zawiedzie. Bardzo liczę na wyleczenie się Krzyśka Lijewskiego, a jeśli nie to na prawym rozegraniu chciałbym aby występowali Jurkiewicz i Tkaczyk, którzy potrafią to robić. Niestety, ale Jurasik w kadrze nigdy nie zagrał dobrego meczu na połówce. Prawe skrzydło to mam nadzieję zestawienie Jurasika z Miszką, ale nie ma na to szans. Niestety, przy mało optymistycznym wariancie Jurasik pojedzie do Szwecji jako rozgrywający, a na skrzydle zagrają Kuchczyński z Orzechowskim. Jeszcze gorszy wariant zakłada wyjazd Mateusza Zaremby na rozegraniu.
Moim zdaniem tak powinien wyglądać skład naszej ekipy:
Bramka: Szmal, Wyszomirski
Lewe skrzydło: Tłuczyński, Tomczak
Lewe rozegranie: Bielecki, Jurecki, Tkaczyk
Środek rozegrania: Jaszka, Rosiński, Tkaczyk
Prawe rozegranie: Lijewski, Jurkiewicz, Tkaczyk
Prawe skrzydło: Jurasik, Kuchczyński
Koło: Jurecki, Siódmiak, Grabarczyk
Tkaczyk jest zawodnikiem uniwersalnym, i może wystąpić na wszystkich pozycjach rozegrania, choć najlepiej byłoby gdyby grał na środku. Wobec kontuzji Krzyśka liczę jednak na to, że Wenta pójdzie po rozum do głowy i przestawi Młodego na prawą połówkę, bo wyjazd Zaremby będzie porażką. Jednak liczę na to, że będący w znakomitej formie Marcin Lijewski nie będzie potrzebował zmian w ważnych meczach.
Chciałbym, aby reprezentacja przywiozła medal z tego turnieju, ale będzie to trudne zadanie. Jedno jest pewne - emocje gwarantowane.
Transmisję z Mundialu przeprowadzi TVP, a mecze Polaków komentował będzie Dariusz Szpakowski.
Niestety mylisz sie pdf. Polska jest slabsza anizeli chociazby na ostatnich ME czy MŚ. Jezeli zajma miejsce w pierwszej trojce to bedzie dla mnie naprawde spore zaskoczenie. Na podstawie obserwacji (interesuje sie pilka reczna) poza zasiegiem sa Francuzi i Chorwaci, rowniez lepiej prezentuja sie Dunczycy, Niemcy i Szwedzi, oczywiscie Hiszpanie tez sporo namieszaja. Dla mnie Polska zajmie miejsce gdzies w granicach 5-8.
W którym aspekcie handballowego rzemiosła Twoim zdaniem jesteśmy słabsi niż poprzednio? Moim zdaniem ogroooomnąąą wartością dodatnią dla nas jest powrót Grześka Tkaczyka, doświadczenie zbiera Piotrek Wyszomirski, w barwach Vive wiele meczów o stawkę (mecze w Lubece niekoniecznie były meczami dużego kalibru) rozegrał Michał Jurecki, w kapitalnej formie jest Marcin Lijewski, po okropnej kontuzji moim zdaniem rewelacyjnie w Bundeslidze i rozgrywkach LM radzi sobie Karol. Na wyjazd na MŚ ma szanse Tomczak, którego gra bardzo mi się podoba. W niezłej formie jest Sławek Szmal, który w barwach Lwów rozegrał wiele ważnych spotkań, w których nie zawiódł.
Duńczycy lepiej się prezentują? Moim zdaniem po raz kolejny ta ekipa zawiedzie, presja w tym kraju jest bardzo duża. Christiansen i Hvidt nie są już tymi samymi zawodnikami co 3-4 lata temu co widać było już na poprzednim turnieju.
Niemcy prezentują się lepiej? Oczywiśćie, wygrali z nami w sparingu gdy graliśmy w składzie z Wyszomirskim, Tomczakiem czy Orzechowskim.
Hiszpania oczywiśćie namiesza? Być może, ale pamiętaj, że z nimi, Niemcami i Francuzami zagramy dopiero w fazie półfinałowej.
Szwedzi i my to moim zdaniem jeden poziom, chyba nawet przesadziłem trochę z tym umieszczeniem ich na drugim miejscu jeśli chodzi o faworytów. W meczu Polska-Szwecja zadecyduje &quot;dyspozycja dnia&quot;.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Dla mnie jako laika [ tj. wiadomo MŚ lubię oglądać, czasem BL ] to uważam, że jeśli zdobędziemy medal to będzie sukces.Z tego składu co przedstawił adsq to ja znam te nazwiska, a to znaczy, że grali on dwa lata temu i większość cztery lata temu.Na pewno zawodnicy to czołówka światowa, ale czy na pewno znów pociągną reprezentację do sukcesu ? Pamiętam już dwa lata temu, że no jednak ciężko przychodziły zwycięstwa podopiecznym Wenty [ sam grałem na win z Duńczykami po kursie over4 ] także fajnie jakby było lepiej w tym roku i Reprezentacja złapała formę podczas turnieju i udało się jej zajść daleko, ale jeśli zajmą miejsca 5-6 to też będę zadowolony bo być za Chorwacją, Francją, Niemcami czy jakąś Skandynawską ekipą nie jest wstydem.

Co do Francuzów - wygrywają wszystko co się da, ale tutaj wydaje mi się, że jest analogiczna sytuacja jak w Kadrze Polski.

Tak na szybko znalazłem skład jaki powołał Onesta na zgrupowanie przed 2011 :

La liste :
Gardiens : Dumoulin, Omeyer, Karaboué.
Joueurs de champ : Fernandez, Dinart, Barachet, Gille B., Gille G., Joli, Honrubia, Karabatic, Accambray, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Roiné, Bosquet, Ostertag, Detrez, Paty.
Powtarzają się znów nazwiska z przed dwóch lat m.in bracia Gille [ 33 i 35 ], Dinart [ 34 lata ], Fernandes [ 34 lata ] czy Narcisse, który nie został powołany na zgrupowanie, ale ma być zdrowy na styczeń.

Tutaj zwracam uwagę na wiek bo uważam, że to może mieć wpływ na sukces bądź jego brak.Nie jestem pewny czy Francuzi znajdą znów taką motywację do sukcesów jak w poprzednich latach kiedy to wygrali wszystko co się dało.

Akapit o Francuzach pisany pod wpływem pytania czy grac all-in na ekpie Onesty - moim zdaniem nie warto, ale ja jestem laikiem i obserwatorem z dystansu :].

Widzę, że nie ma Macedonii na turnieju, a co za tym idzie Lazarowa i to trochę słabo pod względem bukmacherskim bo nie będzie można polować ja jego overy bramkowe ;).

Nie ma też Czechów także nie ma Jichy - szkoda.

Mój wpis to zdanie człowieka, który lubi obejrzeć kawał męskiego sportu i tutaj wyrażam swoją opinię, nie do końca fachową, ale proszę o &#39;&#39;nie jechanie&#39;&#39; po mnie ;).

Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
L 0

lenho

Użytkownik
a ja w końcu muszę sobie i światu zwrocić uwagę na jedną &quot;przynajmniej dla mnie&quot; istotną sprawę.
Otóż bowiem w dwóch ostatnich wielkich imprezach mistrzowskich los zawsze sprawia mi podobny prezent. Dzien 30 stycznia to data moich urodzin i ostatnio już dwukrotnie scenario moich &quot;birthday&quot; był identyczny - spotkanie z kumplami i prezent w postaci oglądania starcia Polaków z Hrvatską.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2009

Zagrzeb, 30 stycznia 2009
Chorwacja - Polska 29:23 (14:13)

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2010
Wiedeń, 30 stycznia 2010
Chorwacja - Polska 24:21 (9:10)

W tamtym roku powiedziałem sobie, że mam dość takich prezentów, ale gdy w tym roku zobaczyłem dokładny kalendarz mistrzostw w Szwecji okazało się, iż 30 stycznia szczypiorniści rozgrywają.... wielki finał.......????
tak więc skoro ma byc zgodnie z tradycją.......
do boju Polsko, go go Hrvatska , ale może tym razem w myśl zasady do trzech razy sztuka chce na prezent urodzinowy dostać zwycięstwo Polaków nad Chorwatami w finale..
brzmi nieźle, ale pytanie czy Orły Wenty i Chorwaci potrafią kultywować tradycje:cool:
 
G 0

grzegorz_g

Użytkownik
no może w końcu Mistrzostwa Świata zweryfikują bzdurny wg ranking
Ranking IHF:
1. Niemcy - 281 punktów
2. Szwecja - 226
3. Rosja - 190
4. Dania - 172
5. Serbia - 165
6. Francja - 152
7. Rumunia - 132
8. Węgry - 130
9. Hiszpania - 124
10. Polska - 87

przecież liderujący Niemcy nie osiągnęli w ostatnich latach znaczącego sukcesu. Tak samo reprezentacje :Szwecji, Rosji, Serbii, Rumunii także jakimiś dziwnymi wyliczeniami są przed nami.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Lista 28 zawodników przewidywanych przez Bogdana Wentę do realizacji przygotowań i startu w finałach Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 12-30 stycznia w Szwecji.
Szeroka kadra Polski na MŚ Szwecja 2011.

1. Jurasik Mariusz - KS Vive Targi Kielce
2. Jurecki Michał - KS Vive Targi Kielce
3. Rosiński Tomasz - KS Vive Targi Kielce
4. Kuchczyński Patryk - KS Vive Targi Kielce
5. Grabarczyk Piotr - KS Vive Targi Kielce
6. Zaremba Mateusz - KS Vive Targi Kielce
7. Gliński Rafał - KS Vive Targi Kielce
8. Jachlewski Mateusz - KS Vive Targi Kielce
9. Żółtak Daniel - KS Vive Targi Kielce
10. Podsiadło Paweł - KS Vive Targi Kielce
11. Chrapkowski Piotr - SPR Wisła Płock SA
12. Miszka Arkadiusz - SPR Wisła Płock SA
13. Syprzak Kamil - SPR Wisła Płock SA
14. Wichary Marcin - SPR Wisła Płock SA
15. Orzechowski Robert - MMTS Kwidzyn
16. Malcher Adam - MKS Zagłębie Lubin
17. Tomczak Bartłomiej - MKS Zagłębie Lubin
18. Wyszomirski Piotr - KS Azoty Puławy
19. Jurkiewicz Mariusz - Renovalia Ciudad Real
20. Bielecki Karol - Rhein-Neckar Löwen
21. Tkaczyk Grzegorz - Rhein-Neckar Löwen
22. Szmal Sławomir - Rhein-Neckar Löwen
23. Lijewski Marcin - HSV Hamburg
24. Lijewski Krzysztof - HSV Hamburg
25. Siódmiak Artur - TuS N-Lübbecke GmbH
26. Tłuczyński Tomasz - TuS N-Lübbecke GmbH
27. Jaszka Bartłomiej - Füsche Berlin
28. Jurecki Bartosz - S.C. Magdeburg
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
no może w końcu Mistrzostwa Świata zweryfikują bzdurny wg ranking
Ranking IHF:
1. Niemcy - 281 punktów
2. Szwecja - 226
3. Rosja - 190
4. Dania - 172
5. Serbia - 165
6. Francja - 152
7. Rumunia - 132
8. Węgry - 130
9. Hiszpania - 124
10. Polska - 87

przecież liderujący Niemcy nie osiągnęli w ostatnich latach znaczącego sukcesu. Tak samo reprezentacje :Szwecji, Rosji, Serbii, Rumunii także jakimiś dziwnymi wyliczeniami są przed nami.
Tak naprawdę to ten ranking niczego (o obecnej sile reprezentacji) nie pokazuje.
Spójrzmy tutaj:
http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/2010/12/28/ranking-ihf-polska-na-12-miejscu/
Najważniejszy według mnie fragment tego tekstu:
Wysoka pozycja w rankingu takich państw jak Niemcy, Rosja czy Serbia jest spowodowana nieco specyficznym systemem naliczania punktów. Niemcom we wszystkich rankingach wliczają się bowiem sukcesy, które osiągała reprezentacja RFN i NRD. Rosjanie swoje wysokie lokaty zawdzięczają hegemonii Związku Radzieckiego, z kolei Serbowie &quot;żerują&quot; na sukcesach byłej Jugosławii.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Wczoraj skład naszej reprezentacji został zaktualizowany. A mianowicie z podanej przez Grovena 28-ki wypadł Arkadiusz Miszka (Wisła Płock), a do rezerwy zostali przesunięci: Paweł Podsiadło (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary, Piotr Chrapkowski i Kamil Syprzak (wszyscy Wisła Płock).

Biało-Czerwoni spotkają się tuż po Nowym Roku na zgrupowaniu w Cetniewie. W dniach 6-8 stycznia wystąpią w Gdyni w turnieju z udziałem drużyn Węgier, Słowacji i Czech, który będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Szwecji (12-30 stycznia).
Skład kadry Polski piłkarzy ręcznych:
Bramkarze: Adam Malcher (MKS Zagłębie Lubin), Sławomir Szmal (Rhein-Neckar Loewen), Piotr Wyszomirski (KS Azoty Puławy).

W polu: Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Piotr Grabarczyk, Mateusz Zaremba, Rafał Gliński, Mateusz Jachlewski, Daniel Żółtak (wszyscy KS Vive Targi Kielce), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Bartłomiej Tomczak (MKS Zagłębie Lubin), Mariusz Jurkiewicz (Renovalia Ciudad Real), Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk (obaj Rhein-Neckar Loewen), Marcin Lijewski, Krzysztof Lijewski (obaj HSV Hamburg), Artur Siódmiak, Tomasz Tłuczyński (obaj TuS N-Luebbecke), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg).

Rezerwowi: Paweł Podsiadło (Vive), Marcin Wichary, Piotr Chrapkowski, Kamil Syprzak (wszyscy SPR Wisła Płock).
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Tak naprawdę nie ma co brać pod uwagę tego rankingu - Polska w latach 80. i 90. była w bardzo słabej kondycji, rzadko kwalifikowała się do turniejów nie mówiąc już nawet o medalach. Rankingi tego typu nie powinny brać pod uwagę jednak ostatniego półwiecza jak to jest w przypadku omawianego przez nas zestawienia. Nie mam nic przeciwko temu, żebyśmy byli nawet na 100. Miejscu w takim rankingu, bo to nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Możemy być za Kambodżą, a i tak nie przeszkodzi nam to w zdobywaniu medali jak i w wysokim rozstawieniu przed kolejnymi imprezami.
Nie wiem czy wszyscy już widzieli, ale Tobet wystawił kursy na zwycięzców grup:


Mi od razu rzucił się w oczy mimo wszystko niezły kurs na reprezentację Francji, mimo tego, że reprezentacja Onesty prezentuje się z roku na rok troszeczkę słabiej. Hiszpania jest na pewno mocną drużyną, ale ta reprezentacja nie potrafi sobie radzić z Francuzami, chociaż na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnich Mistrzostwach Europy urwali punkt Trójkolorowym. Trener Onesta w wywiadach powtarza, że w tym roku nie mogą sobie odpuścić I Fazy Grupowej jak to było przed rokiem. Pamiętamy - wygrana jedną bramką z Węgrami, to samo z Czechami i remis z Hiszpanią. Na ich korzyść działa to, że z najmocniejszymi grają w dwóch ostatnich kolejkach. Ekipa Branda bez pomocy sędziów, bez jakichś większych strzelb (gra Hensa w kadrze z reguły wygląda blado, Kaufmann w słabszej formie niż przed rokiem, Glandorf też nie zachwyca), z dobrą co prawda bramką i niezłymi skrzydłami z pewnością bedzie groźna, ale czy 19 Stycznia wygrają z Francją? Ja myślę, że mimo wszystko trochę im zabraknie.
Zwycięzca Grupy A - Francja @ 1.7 Tobet
Grupa C, to moim zdaniem Grupa, której faworytem mimo wszystko jest Chorwacja, jednak buki minimalnie faworyzują Dunów. Chorwacja jest bardzo doświadczonym zespołem i potrafi grać z mocnymi rywalami, na pewno Duńczycy grają niemalże u siebie, ale obawiam się, że powoli następuje u nich wymiana pokoleniowa, bowiem kadra też jest już dość wiekowa, zresztą Chorwacja ma podobny problem, ale tam mamy Duvnjaka, Bunticia, Gojuna czy Cupicia, którzy pomimo młodego wieku są już ważnymi ogniwami zespołu. Dania z turnieju na sezon jest coraz słabsza. OK, ostatnie wyniki napawają optymizmem - pewne wygrane ze Szwecją i Norwegią, ale to naprawdę jest mało ważne. Duńczycy są wiekowym zespołem - Spellerberg, Nodesbo, Boessen, Boldsen, Christiansen, Hvidt czy Lindberg to wiekowi zawodnicy, a zaplecza brak. Moim zdaniem Dania może mieć ogromne problemy z Chorwacją i uwaga - uważam, że zespół Serbii z Iliciem czy Stojkoviciem , Vujinem i innymi gwiazdami - ma szansę na walkę z Danią!
Zwycięzca Grupy C - Chorwacja @ 2.10 Tobet
Awans z Grupy C - Serbia @ ?.??
Teraz czas na najsłabszą grupę, w której widzę dwóch faworytów i co więcej - możemy zrobić swego rodzaju surebeta. Islandia, medalista ostatnich imprez i Norwegia pukająca do bram wielkiej czwórki to moi faworyci. Węgrzy również podobnie jak Duńczycy są nieco słabsi z roku na rok, Austriacy w miarę nieźle zagrali na Euro we własnym kraju, ale to nie jest drużyna z jakimiś mega perspektywami.
Zwycięzca Grupy B - Norwegia @ 3.10 Tobet
Zwycięzca Grupy B - Islandia @ 2.1 Tobet
Ostatnia grupa to moim zdaniem po prostu no-bet, liczę na naszą reprezentację, ale granie wygranej naszych po kursie 1.95 nie ma większego szansu, liczyłem na przynajmniej 2.20.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
A 220

andrzej78

Użytkownik
Też myślę że Chorwaci wygrają swoją grupe, kurs warty gry.
Mi się podoba kursik na Austriaków, grupy może nie wygrają ale awansować do drugiej fazy mają duże szanse, a kurs też nie powinien być najgorszy. Handball w Austrii ostatnio poszedł w górę. Na ME u siebie mimo że nikt nie dawał im wielkich szans to powalczyli bardzo dzielnie.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Informacje dla grających, myślę, że bardzo przydatne:
Holger Glandorf, podstawowy rozgrywający reprezentacji Niemiec udzielił pierwszego wywiadu po niedawnej operacji kolana. Zawodnik stwierdził, iż są duże szanse, że wystąpi na zbliżających się mistrzostwach świata w Szwecji.
Glandorf, który doznał fatalnego urazu stawu kolanowego podczas rozgrzewki przed grudniowym towarzyskim spotkaniem z Polską, obecnie walczy o jak najszybszy powrót na boisko. Rozgrywający jest jednak bardzo podbudowany dotychczasowymi rezultatami rehabilitacji. Jak sam przyznał, wiele wskazuje na to, że będzie w stanie pomóc swoim reprezentacyjnym kolegom podczas styczniowych MŚ w Szwecji.
- Od czasu operacji nie czuję żadnego bólu w kolanie. Do tej pory nie miałem problemów, więc liczę, że tak samo będzie podczas mistrzostw w Szwecji - stwierdził 27-letni szczypiornista.
Co ciekawe, to nie pierwsza sytuacja, gdy Glandorf na kilkanaście dni przed ważną imprezą wypada ze składu reprezentacji Niemiec, by następnie powrócić na parkiet po zaskakująco krótkim okresie czasu. Podobny przypadek miał miejsce przed zeszłorocznymi mistrzostwami Europy w Austrii. Rozgrywający naderwał wtedy mięsień czworogłowy uda, jednak mimo tego wystąpił kilka dni później w spotkaniu z Polską. Na powrót Glandorfa do gry czeka selekcjoner niemieckiej kadry Heiner Brand. - Moje nadzieje na występ Holgera są uzasadnione. Zawodnik wyraził ogromną chęć powrotu do gry - powiedział 58-letni szkoleniowiec. Brand ostateczną decyzję odnośnie składu reprezentacji podejmie po towarzyskich spotkaniach przeciwko Szwecji (4 stycznia) i Islandii (8 i 9 stycznia).
Grupowymi rywalami Niemiec na mistrzostwach są Francja, Hiszpania, Egipt, Tunezja i Bahrajn. ________________________________________________ Jeden z podstawowych szczypiornistów reprezentacji Francji Guillaume Gille nie wystąpi podczas nadchodzących mistrzostw świata w Szwecji. Zawodnika HSV Hamburg z gry wykluczyła kontuzja kostki oraz przedłużające się problemy z kolanem.
Na początku tego tygodnia Gille poinformował, że z powodu kłopotów ze zdrowiem nie będzie w stanie wystąpić w zbliżających się mistrzostwach świata. Rozgrywający HSV Hamburg od dłuższego czasu narzekał na przemęczenie kolana oraz kostki. Te problemy wykluczyły go już z ostatnich ligowych spotkań hamburczyków, jednak istniała duża nadzieja na jego rychły powrót do zdrowia. Niestety ostatnie badania lekarzy francuskiej federacji stwierdziły naruszenie mięśnia strzałkowego długiego, który odpowiada za prostowanie i uginanie stopy w stawie skokowym.
- Nie byłoby to zbyt mądre, gdybym w obecnym stanie spróbował zagrać. Nie byłbym w stanie pomóc ani reprezentacji, ani klubowi - powiedział 34-letni zawodnik, po czym dodał: - Naprawdę, ciężko pogodzić mi się z tą decyzją.
Gille od czasu debiutu w kadrze w 1996 roku stał się niezwykle ważnym ogniwem reprezentacji Trójkolorowych. W tym okresie dwukrotnie zostawał mistrzem Europy (2006 i 2010 rok) oraz raz zwyciężał podczas mistrzostw świata (2009 rok). Dwa lata temu wraz z kolegami zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Podczas styczniowego czempionatu Francuzi zagrają w grupie A, gdzie zmierzą się z Hiszpanią, Niemcami, Egiptem, Tunezją i Bahrajnem. Gille teoretycznie w kadrze często siadywał na ławce, ale to nie dziwi, bo rozegranie Tricolores wygląda z reguły następująco : Karabatić - Narcisse - Fernandez i na pewno brak Guillaume&#39;a nie jest na pierwszy rzut oka tak widoczny jak brak kogoś z wspomnianej trójki. Ale gdy komuś nie idzie, gdy ktoś potrzebuje wytchnienia, właśnie Gille jest osobą, która w kadrze takie zmiany potrafi dawać. Obawiam się, że dla Francji odbije się to negatywnie pod koniec turnieju i może wreszcie biało-czerwoni pokonają ekipę Onesty w finale? Kto wie. ;) Typ na win w Grupie A przez Francję podtrzymuję, ale na pewno nie typuję ich jako Mistrzów Świata.
Glandorf natomiast to dla mnie wielka niewiadoma, na pewno w Bundeslidze nie błyszczy już tak jak w sezonach 07/08 czy w 08/09, jednak na pewno jest lepszym zawodnikiem niż jego zmiennik Manuel Spath. Generalnie Holger będzie groźny, ale myślę, że to Hens i Kaufmann będą głównymi strzelcami ekipy Branda.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Kadra Polski na Mistrzostwa Świata w Szwecji:

Bramkarze:

Sławomir Szmal
Piotr Wyszomirski

Skrzydłowi:

Patryk Kuchczyński
Mariusz Jurasik
Bartłomiej Tomczak
Tomasz Tłuczyński
Kołowi:
Bartosz Jurecki
Artur Siódmiak
Rozgrywający:
Karol Bielecki
Bartłomiej Jaszka
Michał Jurecki
Mariusz Jurkiewicz
Marcin Lijewski
Tomasz Rosiński
Grzegorz Tkaczyk
Mateusz Zaremba
No i stało się - Zaremba jedzie na Mundial. Oby nie odbiło się to trenerowi czkawką, bowiem zawodnik ten ma głupie skłonności do oddawania rzutów z każdej pozycji do bezsensownych podań jak i prostych błędów technicznych. Taki Sławek Peszko Handballu. Niestety, ale umiejętnościami czysto sportowymi &quot;Zarek&quot; też nie grzeszy.
Poza tym Bartek Tomczak, którego obecność cieszy - 15 bramek w turnieju noworocznym mówi samo przez siebie.
Wenta zabrał do Szwecji tylko 2 obrotowych, i to moim zdaniem poprawna decyzja, bo niestety ani Żółtak, ani Grabarczyk nie gwarantują poziomu gry w obronie takiego jaki zapewnia środek obrony z Siódmiakiem i prawdopodobnie Jurkiewiczem w składzie.
Wyniki wczorajszych meczów towarzyskich:
Słowacja - Czechy 30:28 (15:10)
Polska - Węgry 31:31 (16:16)
Serbia - Austria 39:27 (23:11)
Szwajcaria - Norwegia 28:36 (10:17)
Brazylia - Tunezja 30:35 (12:18)
Dania - Szwecja 29:29 (12:15)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 220

andrzej78

Użytkownik
Generalnie też tak ten skład widziałem. Zastanawiałem się tylko czy będzię dwóch kołowych+Zaremba czy trzech kołowych a Zaremba out. Fajnie że jedzie Tomczak, zasłużył na to powołanie. Oby tylko na mundialu się nie &quot;spalił&quot;, i był mocnym punktem naszej kadry.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Transmisje od 13 stycznia 2011 r. w TVP. Wszystkie mecze Polaków oraz finał będzie można zobaczyć w TVP 2, TVP SPORT i TVP HD. Inne spotkania – w TVP SPORT i TVP HD.
Telewizja Polska wysyła do Szwecji swój wóz. Mecze Polaków skomentuje Piotr Dębowski, inne – Maciej Iwański. Ich ekspertem będzie Wojciech Nowiński – trener reprezentacji młodzieżowej, która w 2002 roku zdobyła złote medale mistrzostw Europy. Studio poprowadzi Jarosław Marendziak, a reporterem będzie Piotr Falkowski.
Plan transmisji z MŚ 2011

13 stycznia (czwartek)
Grupa D: SzwecjaChile
TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.00 NA ŻYWO

14 stycznia (piątek)
Grupa D: Korea Płd. – Argentyna
TVP SPORT, TVP HD, godz. 18.05 NA ŻYWO
Grupa D: Polska – Słowacja
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.00 NA ŻYWO

15 stycznia (sobota)
Grupa D: Słowacja – Szwecja
TVP SPORT, TVP HD, godz. 18.05 NA ŻYWO
Grupa D: ArgentynaPolska
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.00 NA ŻYWO

17 stycznia (poniedziałek)
Grupa D: PolskaChile
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 18.00 NA ŻYWO
Grupa D: Szwecja – Korea Płd
TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.10 NA ŻYWO

18 stycznia (wtorek)
Grupa D: Korea Płd. – Polska
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 18.00 NA ŻYWO
Grupa D: SzwecjaArgentyna
TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.10 NA ŻYWO

19 stycznia (środa)
Grupa A: NiemcyFrancja
TVP HD, godz. 18.00 NA ŻYWO
TVP SPORT, godz. 23.25

20 stycznia (czwartek)
Grupa D: Korea Płd. – Słowacja
TVP SPORT, TVP HD, godz. 16.05 NA ŻYWO
Grupa D: PolskaSzwecja
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.00 NA ŻYWO

22 stycznia (sobota)
Grupa F: mecz 2. fazy
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 18.00 NA ŻYWO
Grupa F: mecz 2. fazy
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.00 NA ŻYWO

23 stycznia (niedziela)
Grupa F: mecz 2. fazy
TVP 2, (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 18.00 NA ŻYWO
Grupa F: mecz 2. fazy
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.00 NA ŻYWO

24 stycznia (poniedziałek)
Grupa E: mecz 2. fazy
TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.20 NA ŻYWO

25 stycznia (wtorek)
Grupa F: mecz 2. fazy
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 18.00 NA ŻYWO
Grupa F: mecz 2. fazy
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.00 NA ŻYWO

27 stycznia (czwartek)
Mecz Polaków o miejsca 5-8 (jeśli nie awansują do półfinału)
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 17.45 lub 20.15 NA ŻYWO

28 stycznia (piątek)
Mecz Polaków o miejsca 5-8 (jeśli nie awansują do półfinału)
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 17.45 lub 20.15 NA ŻYWO
Półfinał
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 17.45 NA ŻYWO
Półfinał
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 20.15 NA ŻYWO

30 stycznia (niedziela)
Mecz o 3. miejsce
TVP 2 (jeśli Polacy), TVP SPORT, TVP HD, godz. 14.15 NA ŻYWO
Finał
TVP 2, TVP SPORT, TVP HD, godz. 16.45 NA ŻYWO
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP

Kursy śmieszne, ale tego się trzeba spodziewać było.
Handi 22.5 na Chilijczyków to chyba jedno z wyższych jakie widziałem w ostatnim czasie jeśli chodzi o spotkania Handballu. Nie jest to jednak dziełem przypadku, bo reprezentacja Chile nie jest nikomu znana, więc od razu stawiana jest niżej niż reszta ekip. Osobiście twierdzę, że Chile może sprawić trochę kłopotów gospodarzom, bo Szwecja wyjdzie na spotkanie bez praktycznie żadnej wiedzy o rywalu, a ponadto pamiętajmy, że to turniej - Mistrz musi rozegrać 10 spotkań. Ola Lindgren i Stefan Olsson muszą o tym pamiętać, więc nie ważne jak wysoko wygrają to spotkanie. Ważne by je wygrali.
Islandia- Węgry to najbardziej wyrównany mecz tej kolejki na co wskazują nam chociażby kursy. Myślę, że fani w Norkopping będą oglądać ciekawe spotkanie z dużą liczbą bramek. Nieco wyżej stawiałbym tu akcje Islandczyków, ale Toro, Kornel Nagy i spółka postawią opór Wyspiarzom. Wstępnie typuję over bramkowy, ale w ciemno bo nie znam linii.
Francja - Tunezja dla mnie klasyczny no-bet jeśli chodzi o handi, bo nikt tu 1X2 przy takich kursach typować chyba nie zamierza. Francuzi mecz wygrają, ale nie wiadomo czy znów będą chcieli spokojnie rozpocząć turniej czy też może ruszą z kopyta.
Starcie Chorwatów z Rumunami będzie na pewno ciekawe i myślę, że ciekawymi typami będą bramkowy over, bo Rumunia to bardzo porywczo grająca drużyna i jakieś wyższe handi w stronę Ghionei i spółki. Rumunia co prawda ostatnio przegrała z Chorwatami aż 10ma bramkami, ale to turniej a Chorwacja praktycznie nigdy nie wygrywa na początku turnieju jakoś wysoko.
Korea - Argentyna, Korea dla mnie minimalnym faworytem i wobec kursu 4.00 na Argentynę, chyba nie omieszkam spróbować. Ale to tylko spotkanie dwóch przeciętnych ekip więc tu może zdarzyć się wszystko więc tylko jeśli musiałbym coś typować w tym spotkaniu to właśnie win Argentyny.
Niemcy - Egipt. Dla mnie ekipa Heinera Branda mimo że ma dopływ świeżej krwi powoli się wypala. Kiepskie turnieje czy to w Chorwacji czy w Austrii o Pekinie nie wspominając. Niby niezłe wyniki w sparingach, ale to wciąż nie to samo. Zespołem, który pozbawił Niemców marzeń o medalach olimpijskich był... Egipt tak więc myślę, że handi +10-12 w stronę Egipcjan jak najbardziej do pobrania. Egipt utracił prymat w Afryce na rzecz Tunezji, ale te dwie ekipy naprawdę mają potencjał i myślę, że Niemcy mogą mieć z tymi obiema ekipami nie lada problemy.
Norwegia - Japonia. Wygra Norwegia, ale równie dobrze może być jednym jak i 15ma dla Skandynawów. Spotkanie do ominięcia z bukmacherskiego punktu widzenia.
Polska - Słowacja. Myślę, że &quot;j/w&quot; by wystarczyło do opisania tego meczu. Polacy mogą zmiażdżyć Słowaków jak i toczyć z nimi wyrównany bój. Wygrana Polaków po 1.15 to średni interes dla mnie. Może Tobet wystawi jakieś fajne zakłady na under/over zawodników i w tym kierunku będę myślał.
3 kolejne spotkania to zdecydowane zwycięstwa faworytów, ale raczej daleki jestem od stawiania ujemnych handi w ich stronę. Chociaż... Australi potrafiła przegrać spotkanie na poprzednich turniejach różnicą 40 bramek, więc może przeciwko nim?
Ostatni mecz to dla mnie zdecydowana wygrana Austrii. Brazylia traci impet a remis w sparingu ze Szwecją to błędny trop dla poszukiwaczy niespodzianek. Austria moim zdaniem przynajmniej 4-5ma bramkami rozstrzygnie to na swoją korzyść.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Po pierwsze nie opłaca sie zgrac meczy w których jasno widac faworyta np:mecz Szwecja:Chile najlepiej takie mecze sie gra na punkty albo danego zespołu albo całego spotkania.Wg mnie Mistrzostwa Świata wygrają Fancuzi po raz kolejny zagrają z Chorwacją dla nas sukcesem będzie trzecie miejsce na tych Mistrzostwach bądzmy realistami daleko nam do poziomu który prezentują Chorwacja i Francja.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom