>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy kobiet w siatkówce 2009 - Polska

Status
Zamknięty.
radek03 90

radek03

Forum VIP

Już niebawem ruszają kolejne Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet. Tegoroczna impreza jest dla nas szczególna, gdyż najlepsze zespoły starego kontynentu zagrają na polskich parkietach. Czempionaty ostatnich lat są dla naszych zawodniczek bardzo udane, 6 lat temu stanęły na najwyższym stopniu podium, ten sam rezultat osiągnęły dwa lata później, przed dwoma laty zajęły także dobre 4. miejsce. Jak będzie tym razem? Na pewno trudno, ponieważ do Polski przyjedzie wiele mocnych ekip.

Uczestnicy:
Azerbejdżan
Belgia
Białoruś
Bułgaria
Chorwacja
Czechy
Francja
Hiszpania
Holandia
Niemcy
Polska
Rosja
Serbia
Słowacja
Turcja
Włochy

Kalendarz pierwszej fazy grupowej:



Tytułu bronią Włoszki, które w finale pokonały Serbki. Polscy kibice mają nadzieję, że złoto znowu wróci do naszych siatkarek, jednak trener Matlak ma wiele problemów, czy pójdzie śladem Castellaniego i zdoła zbudować drużynę mogącą wygrać cały turniej?

Zapraszam do dyskusji, pisania analiz i swoich przemyśleń na temat meczów!
 
A 0

arowan

Użytkownik
ME siatkówka - typujemy ????
jak myślicie kto wygra w piewszych meczach? macie jakiś swoich pewniaków?
ja obstawiam że Holandia wygra z Chorwacja, Włoszki z Niemkami, i Polki z Hiszpankami.... a Co Wy uważacie? do piątku coraz bliżej - warto postawić jakiś kuponik ???? .. na ME mężczyzn można było wygrać naprawde niezłe pieniądze wiem po sobie .... ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
No to ja zacznę od swoich przemyśleń ogólnych na temat zbliżającej się imprezy. Na pewno jest więcej pytań odnośnie ME kobiet niż było u mężczyzn, ponieważ męskie reprezentacje blisko przed ME grały ważny turniej eliminacji do MŚ, były też różne turnieje towarzyskie np. Memoriał Wagnera, które dawały jakiś obraz sił poszczególnych drużyn. U kobiet takich ważniejszych występów w niedalekiej przeszłości nie było, w zasadzie można wyciągać wnioski z GP i eliminacji MŚ, które były już jakiś czas temu, plus oczywiście mecze towarzyskie.
Grono faworytek jest znane: Włochy, Serbia, Rosja, Polska, Holandia i zespoły mogące sprawić niespodziankę: Niemcy i Turcja.
Włoszki najmniej pokazały się w tym roku na arenie międzynarodowej ze względu na ich brak w GP. Mogliśmy je obserwować głównie w różnych turniejach towarzyskich i tyle. Ale wystarczy spojrzeć na skład tej drużyny, są tam zawodniczki już o wyrobionej marce na światowych parkietach, są to siatkarki odgrywające ważne role w LM, to że będą się liczyć w walce o tytuł nie ulega wątpliwości.
Rosjanki i Holenderki mogliśmy obserwować w GP. Pomarańczowe na początku szły jak burza, jednak w rundzie finałowej nagle przyszła porażka z Japonią i zespół stanął, mecz z Japonkami w 100% pokazał jak je pokonać - dobra zagrywka i odpowiednia gra na wybloku i Holandia leży. Jednak jeśli złapią swój poziom, to bardzo trudno je zatrzymać. Rosjanki natomiast grały odwrotnie do Holenderek, zaczęły słabo a skończyły bardzo dobrze na 2. miejscu. I co należy zaznaczyć, grały tam w dość eksperymentalnym składzie, dojdą wypoczęte stare kadrowiczki i będzie niezła ekipa.
Serbia, naprawdę drużyna z wielkim potencjałem. W tym roku grały w LE, gdzie mimo występu w zasadzie drugim składem zdołały wygrać całą imprezę. Teraz już oczywiście zagrają ich gwiazdy siatkówki i będą walczyć o medal. Pamiętamy Serbię sprzed 2 lat, wtedy to Polki najpierw pokonując Holandię otworzyły Serbkom drogę do 1/2 a potem te same Serbki pokonały naszą drużynę łatwo 3-0, mimo że w grupie Polska tą ekipę zmiażdżyła. Może będzie okazja do rewanżu.
Skupiając się już na Polkach, to Matlak ma trudne zadanie, nie może dysponować wszystkimi zawodniczkami jakimi by pewnie chciał, dodatkowo po Pekinie niektóre filary naszej ekipy rozstały się z reprezentacją. Trzeba zbudować nowy team, czy pójdzie w ślady Castellaniego i pokaże nową jakść Polek? Na pewno wszystko wyjaśni się po pierwszych meczach grupowych, zaczniemy od słabej Hiszpanii, potem przyjdzie czas na solidną Chorwację i zakończy ważnym i ciężkim meczem z Holenderkami. Skład naszej drużyny jest następujący:
Rozgrywające: Milena Sadurek-Mikolajczyk, Izabela Bełcik
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał, Dorota Pykosz
Przyjmujące: Klaudia Kaczorowska, Anna Woźniakowska, Anna Barańska, Aleksandra Jagieło
Atakujące: Joanna Kaczor, Natalia Bamber
Libero: Mariola Zenik, Paulina Maj
Najważniejszy element dla mnie to przyjęcie, to właśnie szwankowało w wielu meczach i było naszą główną przyczyną porażek. Jeśli przyjęcie będzie zabezpieczone, to Sadurek czy Bełcik na pewno wykorzystają nasz potencjał w ataku i można wtedy być spokojnym. Jeśli w tym elemencie będą problemy, to niestety może być nieciekawie. Musimy poczekać do piątku i wtedy po pierwszym meczu będą odpowiedzi już na niektóre pytania.


jak myślicie kto wygra w piewszych meczach? macie jakiś swoich pewniaków?
ja obstawiam że Holandia wygra z Chorwacja, Włoszki z Niemkami, i Polki z Hiszpankami.... a Co Wy uważacie? do piątku coraz bliżej - warto postawić jakiś kuponik ???? .. na ME mężczyzn można było wygrać naprawde niezłe pieniądze wiem po sobie .... ????
Ciężko teraz rozmawiać o konkretnych typach, bo jeszcze żaden buk nie wystawił oferty na mecze. W pierwszych spotkaniach można poszukać faworytów, ale jeśli kursy będą nieopłacalne, to automatycznie trzeba je pominąć w swoich kuponach. Pojawi się oferta pewnie gdzieś na początku tygodnia, trzeba poczekać.
 
showtime 0

showtime

Użytkownik
Jeśli chodzi o ofertę to m.in Bah i Beclick wystawili już kursy. Fakt faktem oferta biedna porównując do możliwości Unibeta czy Nordicbeta ale jest... To tak ad rem. ;)
 
A 0

arowan

Użytkownik
ja korzystam właśnie z betclick i tutaj kursy są - zgodzę się nie są one wysokie ale w ME mężczyzn było podobnie a swoje dało się wygrać ???? ... przecież tutaj macie 50 na 50 więc też i kursy są niskie... dziękuje za kilka cennych informacji..... szczerze mówiąc interesuje się zdecydowanie bardziej męską siatkówka - oglądałem praktycznie wszystkie mecze ostatnich ME. Może macie racje - zobaczmy co się wydarzy w 1 kolejce, to powinno nam dać jakiś obraz. Ale wydaje mi się że jakby Polki nie wygrały z Hiszpankami była by to ogromna niespodzianka. Jeśli jesteście jakiś meczów pewni to piszcie ????

Pozdrawiam
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy pozostały już tylko 3 dni a niestety forma naszych reprezentantek jest dla nas niewiadomą, bo nie mieliśmy okazji w ostatnim czasie zobaczenia w akcji naszych reprezentantek, jedynie dochodziły informacje o wynikach z rozgrywanych turniejów, ale o tym w dalszej części.
Trener Matlak tak i jak trener męskiej reprezentacji musiał zmagać się z absencją czołowych zawodników/zawodniczek. Daniel Castellani poradził sobie znakomicie z tym problemem i mimo braku tak ważnych graczy nasza kadra nie obniżyła poziomu a dowodem jest tego złoto wywalczone w Turcji. Sytuacja w żeńskiej kadrze jest trochę inna. Zawodniczki, które weszły w miejsce Glinki, Skowrońskiej, Liktoras niestety nie pokazały podczas rozgrywanych turniejów, że poziom gry naszej reprezentacji się wzmocni, myślę że można nawet mówić o obniżeniu poziomu gry. Nie mamy tutaj takiego efektu jak w męskiej reprezentacji, w której objawieniem sezonu reprezentacyjnego staje się Bartek Kurek, który w niezwykle krótkim czasie potrafił dobić do tego najwyższego poziomu gry. I taka sytuacja miała miejsce ze wszystkimi zawodnikami, którzy weszli w miejsce kontuzjowanych, każdy z nich podwyższył swoje umiejętności przez co mogliśmy walczyć z najlepszymi jak równy z równym i co więcej ogrywać ich!
W żeńskiej kadrze na pewno duży postęp zrobiła Joanna Kaczor, która nieco z przymusu stałą się liderką w naszym zespole, ale niestety poza nią nie widzę zawodniczki, która zrobiła jakiś znaczący postęp. Jest Joanna Kaczor, która tak jak powiedziałem może być naszą liderką, tylko jeśli jej nie wyjdzie mecz to kto może pociągnąć grę naszego zespołu ? Ja niestety nie widzę nikogo, nie ma nikogo kto by zmotywował zawodniczki na boisku do lepszej gry, tylko jest &quot;klepanie po tyłkach&quot; i jakoś to będzie. Polki muszą pokazać swój styl, charyzmę aby coś ugrać na mistrzostwach. Wcześniej było inaczej, jeśli nie szło Glince to można było liczyć na Kasię Skowrońską, były to zawodniczki ze znakomitym atakiem, czasami bardzo siłowym a teraz brakuje zawodniczek, które hukną piłkę w ataku aby rywalki nabrały respektu, nasza gra opiera się bardziej na ataku technicznym. Obawiam się również o formę Joanny Kaczor, czy aby nie została &quot;zajeżdżona&quot; w przygotowaniach, jak wiemy przez długi czas była ona naszą jedyną atakująca i już podczas GP narzekała na zmęczenie, miejmy nadzieję że złapała drugi oddech bo bez jej dobrej gry będzie nam niezwykle ciężko. Brakuje mi również bardzo Katarzyny Skorupy, która wypadła niestety z powodu kontuzji, bez owijania trzeba przyznać, że w podczas sezonu ligowego była ona zdecydowanie lepsza od Mileny Sadurek i Bełcik. Polki grają u siebie co powinno być teoretycznie naszym dużym atutem dzięki tak wspaniałym kibicom, jednak presja będzie zdecydowanie większa i z tym też siatkarki będą musiały sobie poradzić. Myślę, że teraz wiadomo dlaczego w moim odczuciu półfinał będzie sukcesem. Mam nadzieję, że Polki pójdą w ślady swoich kolegów z męskiej reprezentacji i pomimo tych wszystkich problemów zaliczą udany występ na tych Mistrzostwach.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Jakiś obraz aktualnej dyspozycji naszej kadry daje wynik sparingu z Włoszkami, niestety nasze zawodniczki przegrały 2-3 (22:25, 16:25, 19:25, 25:23, 15:12). Polki grały optymalnym składem. Taki suchy wynik może mówić, że jest nieźle, bo poraża tylko 2-3, ale jednak trzeba patrzeć na to inaczej, 3 pierwsze sety Włoszki wygrały gładko i teraz logika podpowiada, że prawdopodobnie w dwóch ostatnich setach trener Italii dał pograć rezerwie i dlatego podopieczne Matlaka zdołały wywalczyć dwie partie. Oczywiście jakichś wielkich i daleko wychodzących wniosków nie należy wyciągać, odpowiedź poznamy po pierwszych meczach w ME, ale jednak jak widać szału nie ma.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
No właśnie - szału nie ma a gdy nasi siatkarze przystępowali do pierwszego meczu z Turcją to byliśmy przekonaniu o minimum bardzo dobrej formie drużyny, która znakomicie spisała się w kwalifikacjach do MŚ oraz podczas Memoriału Huberta Wagnera. Włoszki do turnieju przystępują w roli faworyta, aż 9 zawodniczek pozostało w kadrze od ostatnich ME w których Włoszki wywalczyły złoto i są to zawodniczki o uznanej marce w Europie. Na pewno w gronie faworytów tak jak na każdym turnieju Rosjanki ale większe szanse daję Holenderkom, które podczas GP miały okres, że były wręcz nie do powstrzymania ale też w końcówce wysiadły fizycznie i nawet Japonki ich ograły, ale od tego turnieju minęło już sporo czasu i na pewno złapały drugi oddech i teraz będą niezwykle groźne. Jestem również bardzo ciekawy jak zaprezentują się Serbki i Turczynki bo umiejętności na pewno obie drużyny posiadają i potrafią sprawić niespodziankę.
 
A 0

arowan

Użytkownik
Patrząc realnie Polki szans na złoto nie mają.... Faworytki tak jak mówicie Włoszki, Holenderki i Rosjanki... nie wiem czemu ale ja bym mimo wszystko obstawiał za Holenderkami... myślę że po paru meczach zobaczymy jak wygląda sytuacja... i będzie łatwiej się wypowiedzieć .... ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Pełna oferta na pierwsze mecze, tak więc można podać jakieś typy. Tak jak wspominałem wcześniej, w ME kobiet jest więcej pytań niż u mężczyzn, gdyż kobiety ostatnio ważnych meczów nie grały, więc na początek tak na rozpoznanie terenu.

Białoruś - Belgia, typ:1 @ 1,5⛔
Na Białoruś prowadzić kadrę przyszedł w sierpniu znany trener - Karpol. Jego metody są dla niektórych nie do przyjęcia, ale jedno jest pewne, ma on ogromne doświadczenie i potrafi odpowiednio przygotować i zmotywować zespół do gry. Ani Belgijki ani Białorusinki faworytami całej imprezy nie są, w swojej grupie zagrają jeszcze z Rosjankami, które powinny być tutaj poza ich zasięgiem i zespół Bułgarii. Oczywiste jest że walka o dwa pozostałe miejsca w drugiej rundzie rozegra się pomiędzy: Belgią, Białorusią i Bułgarią. Zawodniczki z Belgii mogliśmy widzieć w Polsce na turnieju eliminacyjnym do MŚ w Rzeszowie, zagrały jak zagrały, tylko dzięki naszym zawodniczkom miały one piłkę na wagę wygranej z Polkami w górze, na nasze szczęście przegrały. Ale tak jak piszę, taki horror zafundowały nam nasze zawodniczki, powinny wygrać 3-0. Belgia to zespół bazujący na młodych zawodniczkach, które zbierają doświadczenie i właśnie brak tego doświadczenia powoduje, że bardzo łatwo wytrącić je z rytmu i pogubić. Białorusinki pod wodzą Karpola grają coraz lepiej, świadczą o tym np. wyniki sparingów. Lepiej wygląda zespół Białorusi i na nie stawiam.

Francja - Turcja, under 160,5 @ 1,8✅

Francja to jeden z najsłabszych zespołów na tym turnieju. Obie ekipy spotkały się w tym roku w Rzeszowie na turnieju, gdzie walka toczyła się o mundial, tam całą imprezę wygrały Turczynki a mecz z Francją był dla nich spokojnym spotkaniem na 3-0. Według mnie Turcję stać na sprawienie niespodzianki na tym turnieju. Były już na drugim miejscu ME w 2003, gdzie przegrały w finale z Polkami. Od tego czasu skład się zmienił i kadra Turcji złapała nową jakość. Ciekawy zespół z zawodniczkami godnymi większej uwagi: Neslihan czy Esra. A Francja? Widziałem je w akcji w Rzeszowie, dostały w każdym spotkaniu na spokojnie, nawet Belgia je ograła bez większego wysiłku, potencjału tam nie widzę. Jak bym miał kogoś wyróżnić, to tylko córkę polskiego bardzo dobrego siatkarza - Rybaczewską. Myślę że Turczynki stać na spokojne 3-0.

Jeszcze kilka takich typów, które wg mnie powinny wejść: Czechy @ 1,3⛔ , Włochy @ 1,28✅ , Serbia @ 1,2✅.

Jak będę miał czas, to jeszcze coś napiszę na temat meczów jutro.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Czas zacząć turniej od strony bukmacherskiej, miejmy nadzieję że pod tym względem będzie udaby ;)
Na początek typy na końcowe rozstrzygnięcia w grupach gdzie udało mi się znaleźć ciekawe propozycje ????

Grupa D: Czechy (miejsce 1-2) 1.80 Unibet

Faworytem do zwycięstwa grupy zdecydowanym jest Serbia i tutaj raczej nie powinno być niespodzianki, bo Serbki zaliczane są nawet do faworytów turnieju. Większe szanse na awans z grupy według Unibet ma Azerbejdżan od reprezentantek Czech chyba jedynie, dlatego że Azerki są o 10msc. wyżej w rankingu FIVB, ale jak wiemy to
ten ranking prawie nic nie znaczy liczą się przede wszystkim wyniki osiągane w ostatnim czasie a tutaj według mnie Czeszki zdecydowanie przewyższają swoje pozostałe rywalki (oczywiście oprócz Serbii) czyli Azerbejdżan i Słowację. Czeszki w tym sezonie już osiągnęły bardzo duży sukces - awans do MŚ 2010 a rywalkom z którymi będą walczyć o 2msc. nie udało się awansować. Słowacja w tej grupie wydaje się najsłabszym zespołem i prawdopodobnie o awansie zadecyduje mecz Czechy-Azerbejdżan. Podczas ostatnich ME w 2007 roku Czeszki zajęły 9 msc. na turnieju, Azerbejdżan 12 a Słowaczki 13. Czeszki jednak poprawiły zdecydowanie poziom gry i są jeszcze silniejsze co widać po wynikach osiąganych w ostatnim czasie i myślę, że nie będzie problemu z wyjściem z grupy i poprawienia wyniku z ostatnich Mistrzostw Europy. Polecam ten typ ;)
Zwycięzca Mistrzostw Europy: Holandia 7.00 Bwin
Mój cichy faworyt do zwycięstwa. Jest to reprezentacja o bardzo dużym potencjale jednak na wielkich imprezach nie potrafią tego przełożyć na medal. Na ostatnich ME w 2007 roku zajęły 5 miejsce, w 2005 roku również tylko 5msc. Podczas MŚ w 2006 roku - 8msc, na IO w Pekinie nie zdołały się nawet zakwalifikować. Ostatni sukces tej reprezentacji to zwycięstwo w 2007 roku w World Grand Prix, ale jak wiadomo jest to tylko impreza towarzyska. Możliwości tej drużyny są naprawdę duże. Wszystkie czołowe reprezentantki są zgrane ze sobą znakomicie, jeszcze rok temu, aby reprezentacja osiągała jak najlepsze wyniki wszystkie najlepsze siatkarki sprowadzono do jednego klubu - DELA Martinus Amstelveen, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu reprezentacyjnego. Teraz jednak najlepsze siatkarki rozjechały się po klubach w Europie i grają w najlepszych europejskich zespołach, więc to pokazuje jak bardzo dobre siatkarki występują w tej reprezentacji a wśród nich atakująca - Manon Flier, jedna z najlepszych atakujących zawodniczek o ile może nawet nie najlepsza, nie raz wygrywała dla tej reprezentacji sama spotkanie, jednym słowem znakomita siatkarka. Podczas World Grand Prix mieliśmy już próbkę możliwości tej reprezentacji, gdy w eliminacjach Holenderki wygrywały mecz za meczem i były niedozatrzymania dopiero w FF przyszła zadyszka i już nie były tak skuteczne. Możliwości ta drużyna ma ogromne i być może już na tym turnieju uda im się wreszcie to pokazać i zdobyć medal złoty po 14 latach posuchy.

Teraz czas na kilka typów na poszczególne mecze.

Belgia - Białoruś (+1.5) 1 1.72 Unibet
✅
Bukmacherzy faworyzują Białorusinki ale dla według mnie nie ma tutaj zdecydowanego faworyta i szanse daję 50/50 dla obu ekip. Radek mówisz, że Belgijki są mało doświadczone ale ja się zupełnie z tym nie zgodzę :p Zawodniczki, które stanowią o sile tej reprezentacji to praktycznie te same, które zajęły bardzo dobre 7msc. podczas ostatnich ME (Białorusinki zostały sklasyfikowane na 16msc, czyli ostatnim). Jest to bardzo młody zespół ale z każdym turniejem nabierają doświadczenia. Próbkę umiejętności tych siatkarek można było zobaczyć podczas turnieju eliminacyjnego do MŚ2010 w Rzeszowie gdzie Belgijki prawie pokonały Polki i były bardzo bliskie awansu, nie dawno również Polki grały sparing z Belgią i również strasznie się z nimi męczyły wygrywając dopiero 3:2. Myślę, że Białorusinki zaprezentują się lepiej niż podczas ostatnich ME gdzie tak jak wspomniałem zajęły ostatnie miejsce jednak aż tak dużego postępu w ich reprezentacji nie widzę. Reprezentacja ta nie ma łatwo nie tylko jeśli chodzi o osiągane wyniki, poza meczami coraz muszą radzić sobie z różnymi problemami. Wyczytałem, że federacja nie miała nawet pieniędzy na zgrupowanie przed ME, zmiana szkoleniowca miesiąc przed ME to też może się odbić, mimo że udało im się zatrudnić dobrego trenera. Problemy wokół reprezentacji jednak nie odbijają się tak na grze, ostatnie treningi pokazują że forma jest bardzo przyzwoita ale wszystko zweryfikuje pierwszy mecz. Myślę, że mecz będzie wyrównany i mimo faworyzowania Białorusinek przez bukmacherów Belgijki postawią im trudne warunki a może nawet pokonają reprezentację z naszej wschodniej granicy.

Włochy - Niemcy (+2.5) 2 1.65 Unibet
⛔
Włoszki do turnieju przystępują w roli jednego z głównych kandydatów do zdobycia złotego medalu jak i obrony tytułu wywalczonego dwa lata temu. Tej reprezentacji nie trzeba przedstawiać, gra w niej wiele znakomitych zawodniczek, które na każdym turnieju są zawsze typowane jako jedne z faworytek do zwycięstwa. Eleonora Lo Bianco, Francesca Piccinini czy Taismara Aguero to zawodniczki światowej klasy i można tak długo wymieniać kolejne reprezentantki tej ekipy. Ciąży na pewno na tej reprezentacji bardzo duża presja wyniku i to może być paradoksalnie ich największym rywalem, podczas IO w Pekinie też były typowane jako faworyt do medalu a odpadły już w ćwierćfinałach, podczas ostatnich MŚ wróciły do domu bez medalu zajmując 4msc. Na pewno w kraju liczą, że Włoszki obronią złoty medal ( udało się to jedynie Polkom i Rosjankom) Już na początku przyjedzie im się zmierzyć z Niemkami, które są bardzo nieobliczalne i sporo osób nawet ich typuje w roli &quot;czarnego konia&quot; tych ME co nie powinno dziwić, ponieważ jest to bardzo solidna reprezentacja i z każdym rokiem coraz bardziej zbliża się do poziomu światowej czołówki. Podczas kwalifikacji do MŚ 2010 awansowały z pierwszego miejsca a przypomnę, że w grupie miały Holenderki, czyli kolejnego faworyta tych Mistrzostw. Niemki miały okazje również wystąpić w World Grand Prix gdzie pokazały się ze znakomitej strony awansując do rundy finałowej gdzie zajęły 3 miejsce wyprzedzając takie reprezentacje jak Chiny czy Holandia. Ostatnie sparingi również pokazały, że Niemki są w bardzo dobrej formie i są w stanie walczyć z najlepszymi i osiągać dobre rezultaty - wygrana z Rosją 3:1 w pierwszym sparingu a następnego dnia minimalna porażka 3:2. Włoszki w próbie generalnej przed ME mierzyły się przedwczoraj z Polkami wygrywając 3:2, jednak nie wiele można powiedzieć o tym meczu ponieważ był on niedostępny dla kibiców i dziennikarzy. Faworytem spotkania są Włoszki, ale ja kurs na ugranie choćby seta przez Niemki pobieram bez chwili namysłu bo nie jest to reprezentacja do bicia - ostatnie mecze sparingowe i choćby występ w World Grand Prix pokazały, że nawet teoretycznie silniejsze reprezentacje nie są im straszne i mam nadzieję, że również i jutro tak będzie.

I na koniec kupon na faworytów:

Słowacja - Czechy 2 1.30 ⛔
Turcja - Francja (-1.5) 1 1.25 ✅
Azerbejdżan - Serbia (-1.5) 2 1.42 ✅
Holandia - Chorwacja (-1.5) 1 1,20
✅

AKO:
2.77
O Reprezentacji Czech sporo napisałem w pierwszej analizie. Do turnieju przystępują w dobrej formie po dwóch wygranych sparingowych meczach z Chorwatkami kilka dni przed Mistrzostwami. Wcześniej jeszcze 3 razy ograły Bułgarki, to pokazuje że naprawdę jest to solidna drużyna. Turczynki o klasę lepsze od Francji, podczas turnieju kwalifikacyjnego do MŚ w Rzeszowie pokonały bez żadnego problemu Francję 3:0, jutro myślę, że będzie podobnie. Serbki również po bardzo dobrych sparingach w ich wykonaniu z Bułgarią w których wygrały 3:1 i 4:0 zmierzą się z Azerkami, które ostatnie mecze kontrolne nie zaliczy do udanych (porażka 3:0 z Białorusią) Serbia zdecydowanie jest lepszą ekipą i nie wyobrażam sobie tutaj aby tutaj Azerki ugrały więcej niż seta.
Holenderki klasa sama w sobie i powinno być tutaj gładkie 3:0.
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
Powiem wam, ze bet365 w porownaniu np z unibetem bardzo pozawyzal (chyba) kursy na dokladny wynik w meczu. Na Rosje na 3-0 mamy 2,10 w becie, w uni na hc -2,5 mamy 1,65. Na Holandie 3-0 jest 1,80. Na Serbie 2,50 !! I na Turcje takze 1,80. Jesli ktos mialby stawiac takowe wyniki to polecam wplacic tam pare groszy, bo akurat hc tam nie ma ale 3-0 np na Rosje i Holandie bardzo kusi. W ogole to w kazdym z wyzej wymienionych meczow mozliwy jest wynik 3-0.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Sporo przeróżnych typów na jutrzejsze spotkania a o meczu Polek cisza :p
Na inauguracja Mistrzostw Europy Polki zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii, która według wielu ekspertów i osób związanych z siatkówką jest typowana do &quot;czerwonej latarni&quot; naszej grupy i jej udział w turnieju zakończy się już po fazie grupowej. Na pewno nikt nie wyobraża sobie tutaj jakiegokolwiek innego wyniku niż zwycięstwo Polek. Hiszpania pewnego poziomu nie jest w stanie przekroczyć i myślę, że wystarczy przyzwoita gra i będzie to mecz bez historii. Na pewno ważne jest, aby dobrze rozpocząć ten turniej wtedy to da dodatkowego bodźca do lepszej gry i pozytywne nastawienie przed kolejnymi meczami. Na pewno jak to bywa w pierwszym meczu drużynie towarzyszy duża presja oraz napięcie, ale nie ma co się dziwić gdy gra się przy pełnej hali kibiców, ale potem powinno być już tylko lepiej. Ciężko powiedzieć w jakiej obecnie formie Polki, niedawno rozegrany sparing z Włoszkami pokazał, że jesteśmy w stanie powalczyć jak równy z równym z teoretycznie lepszymi drużynami. Mądrzejsi będziemy na pewno po pierwszym meczu i miejmy nadzieję, że Polki zaskoczą nas pozytywnie mimo tych wielu problemów kadrowych.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Dzisiaj dla Polek bardzo ważny mecz, muszą dobrze wejść w turniej, żeby nie było niepotrzebnych nerwów. Na początek Hiszpania i Chorwacja, zespoły teoretycznie słabsze, z którymi powinna Polska wygrać, ale ostatnie dwa mecze z Belgią wygrane po 3:2 mogą niepokoić. W grupie mamy Holandię, z którą dwa razy bardzo łatwo przegraliśmy na Grand Prix. Według mnie to jeden z najtrudniejszych przeciwników dla Polski ze wszystkich uczestników. Z takimi zespołami jak Włochy, Turcja, Serbia nasza reprezentacja ma duże szanse, oczywiście przy dobrej postawie, ale z Holandią gra się Polkom w tym składzie dużo gorzej. Holandia bardzo dobrze zaprezentowała się na Grand Prix, w końcówce nie wytrzymały fizycznie, gorszą dyspozycję miała też Kim Stealens na rozegraniu. W sparingach przed turniejem wygrywały z Niemkami (grając bez Chaine Stealens), łatwo poradziły sobie z Turcją (3:0) i (3:2). W drugim spotkaniu na początku zlekceważyły przeciwnika i straciły dwa sety, ale później już zdominowały grę.
Najciekawszy jutro mecz to Włochy - Niemcy. Włochy są na pewno faworytem, ale według mnie bukmacherzy przesadzają z kursami przeciwko Niemkom. Dla mnie każdy wynik w tym meczu jest możliwy.

Zdarzenie: Zwycięzca grupy A✅
Typ: Holandia
Kurs: 1,90
Stawka: 3j /10j
Bukmacher: Scandic


O zwycięstwie w grupie powinien zdecydować mecz Polska - Holandia. Holandia gra w swoim najmocniejszym składzie, dwa razy pokonała Polskę na Grand Prix po (3:0). Polska, żeby wygrać z Holandią musiałaby być w formie jak polscy siatkarze, a na razie nie ma żadnych oznak zwyżki formy. W unibecie na Holandię już 1,65, więc warto grać.

Zdarzenie: Rosja - Białoruś/Bułgaria(-1,5/+1,5seta)(3:0)
Typ: 1
Kurs: 1,25
Zdarzenie: Holandia - Chorwacja(-1,5/+1,5seta)(3:0)
Typ: 1
Kurs: 1,25
Zdarzenie: Turcja - Francja(-1,5/+1,5seta)(3:0)
Typ: 1
Kurs: 1,25


Kurs ogólny: 1,95✅
Stawka: 7j /10j
Bukmacher: Tobet

Tutaj gram na zdecydowanych faworytów, w pierwszym meczu na pewno będą chcieli pokazać dobrą formę. Holandia i Rosja to poważni kandydaci do wygrania całego turnieju. Nie wiadomo kto wyjdzie z grup z trzeciego miejsca, a każde zwycięstwo jest bardzo ważne w dalszej rundzie, więc nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu. Turcja zespół zdecydowanie lepszy od Francuzek, na kwalifikacjach do MŚ w Rzeszowie bardzo łatwo je pokonał i myślę, że tutaj będzie podobnie.

//pomyliłem się w kuponie i zamiast Bułgarii wpisałem Białoruś
 
aleksandra 151

aleksandra

Użytkownik
...
Zdarzenie: Zwycięzca grupy A
Typ: Holandia
Kurs: 1,90
Stawka: 3j /10j
Bukmacher: Scandic

O zwycięstwie w grupie powinien zdecydować mecz Polska - Holandia. Holandia gra w swoim najmocniejszym składzie, dwa razy pokonała Polskę na Grand Prix po (3:0). Polska, żeby wygrać z Holandią musiałaby być w formie jak polscy siatkarze, a na razie nie ma żadnych oznak zwyżki formy. W unibecie na Holandię już 1,65, więc warto grać.
...
Zgadzam się w 100,01% :mrgreen:
Holenderki(10 w rankingu FIVB) to główne kandydatki do wygrania grupy A. Dziwni mnie tak wysoki kurs, no ale co jak dają za darmo to trzeba brać! Polki w tym sezonie ani razu nie wygrały z Holandią która stanowi dużą siłę, dwa razy dostały po pupie 3-0 podczas Grand Prix siatkarek.W grupie znajduje się jeszcze Hiszpania i Chorwacją, nie czarujmy się nie - ta liga. Ja biore Holenderki @1,75 na GB !
GL
 
M 0

mid

Użytkownik
...Ostatnie sparingi również pokazały, że Niemki są w bardzo dobrej formie i są w stanie walczyć z najlepszymi i osiągać dobre rezultaty - wygrana z Rosją 3:1 w pierwszym sparingu a następnego dnia minimalna porażka 3:2. Włoszki w próbie generalnej przed ME mierzyły się przedwczoraj z Polkami wygrywając 3:2, jednak nie wiele można powiedzieć o tym meczu ponieważ był on niedostępny dla kibiców i dziennikarzy...

Należy zwrócić uwagę, że mecz Włoszek z Polkami, który zakończył sie wynikiem 3:2 wcele nie był taki wyrównany jakby można było sądzić po wyniku. Panowie trzenerzy umówili się, że w meczu rozegranych bedzie 5 setów, z których Włoszki wygrały trzy pierwsze a Polki czwartego i tiebreak. Gdyby nie przedmeczowa umowa mecz zakończyłby się wynikiem 3:0 - czyli jak dla mnie łomot ????
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
I co Włochy - Niemcy 3:0. Byłem pewny takiego wyniku bo dajcie spokój, Niemki skorzystały w GP na słabszej formie Chinek i przemęczeniu Holenderek. Ta drużyna bez podstawowej atakującej jest słabsza i Turcja również powinna ich pokonać choć już na pewno nie 3:0.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
I co Włochy - Niemcy 3:0. Byłem pewny takiego wyniku bo dajcie spokój, Niemki skorzystały w GP na słabszej formie Chinek i przemęczeniu Holenderek. Ta drużyna bez podstawowej atakującej jest słabsza i Turcja również powinna ich pokonać choć już na pewno nie 3:0.
Nie rozumiem, więc dlaczego nie napisałeś tego przed meczem tylko po ????
Wygrana w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ 2010 gdzie grały również Holenderki to też przypadek ?
Dzisiaj Niemki zagrały totalne dno i po ostatnich sparingach z Rosją nie spodziewałem się zupełnie tego, być może nie wytrzymały presji w tym pierwszym meczu bo na pewno stać ich na lepszą grą i jutro bardzo ważny mecz dla nich, jeśli chcą się dalej liczyć na ME.
 
partnercom 0

partnercom

Użytkownik
Ufff... Co za mecz. Po morderczej walce wygrały nasze siatkarki 3:2. Nie chcę wyjść na anty patriotę, ale wydaje mi się, że łatwiej będzie wybierać mecze Polek z trudnym przeciwnikiem, obstawiać przeciwko naszym i w ten sposób wygrywać niż stawiać na polskie zawodniki i oglądać mecz w stanie przedzawałowym jak dziś w trzech ostatnich setach.
Hiszpania nie była dla Polski jakimś szczególnie trudnym przeciwnikiem, a jednak ten mecz skomplikowała nam bardzo.
Dodatkowo nie ma jednoznacznej opinii, że Polki są w super formie i że trudno będzie je pokonać.
Optymiści będą twierdzić, że będziemy się rozkręcać z meczu na mecz. Ale pamiętajmy, że takie mistrzostwa to istny maraton i z każdym spotkaniem zmęczenie siatkarek będzie narastać.
Chciałbym bardzo się mylić, ale póki co statystyki nie są zachwycające. Mimo wszystko trzymam kciuki! :spokodfhgfh:
 
zbylo04 0

zbylo04

Użytkownik
Na dziś jest wg. mnie bardzo dobry typ ze świetnym kursem, a mianowicie chodzi o mecz:
Włochy-Turcja(+2,5s.) 2 kurs 2,1 Unibet
Turcja zalicza się tu do grona zespołów, które mogą sprawić nie jedną niespodziankę. Samo urwanie choćby jednego seta drużynie Włoch dla mnie wydaje się pewne. Co o tym typie sądzicie?
Można jeszcze zagrać po niższym kursie na over 135,5 kurs 1,72
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom