>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NBA 2010/11 - ciekawostki , pytania i rozmowy na temat NBA

Status
Zamknięty.
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Tak, wiem, że Chińczycy głosowali, tylko po co był wgl na liście
z tego co mi wiadomo, można głosować na każdego... tzn. jeśli kogoś nie ma na liście, to można dopisać własnego kandydata (patrz akcja zachęcająca do głosowania na Gortata, czy też analogiczny przykład, choć nie związany z nba, przypadek kongresmenki polskiego pochodzenia)
 
Baqu 751,6K

Baqu

Forum VIP
O.J. Mayo zawieszony za doping



Jak poinformowały w czwartek władze NBA, zawodnik Memphis Grizzlies Amerykanin O.J. Mayo został ukarany dyskwalifikacją 10 meczów po tym jak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje.

23-letni koszykarz napisał już w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy, że zakazany steryd DHEA był składnikiem suplementów, które przyjmował.

&quot;Nie miałem pojęcia, że ta nadmierna ilość odżywek, które brałem , jest zakazana przez NBA. Jest mi bardzo przykro, że będę musiał opuścić 10 najbliższych spotkań szczególnie, że walczymy o play-off. To była moja ogromna pomyłka, ale muszę wziąć za nią odpowiedzialność. Przepraszam kibiców, kolegów z drużyny i cały klub za to, że nie zwracałam uwagi na to, jakie mogę przyjmować odżywki&quot; - napisał w oświadczeniu Mayo.
za sport.pl​

btw

Znamy wyjściowe piątki Meczu Gwiazd!



Wyjsciowe piątki:

F -- Amar&#39;e Stoudemire, New York
F -- LeBron James, Miami
C -- Dwight Howard, Orlando
G -- Derrick Rose, Chicago
G -- Dwyane Wade, Miami
Trener: zostanie wyłoniony

F -- Carmelo Anthony, Denver
F -- Kevin Durant, Oklahoma City
C -- Yao Ming, Houston*
G -- Kobe Bryant, L.A. Lakers
G -- Chris Paul, New Orleans
Trener: Gregg Popovich, San Antonio Spurs

Wyniki głosowania:

Wschód:

Skrzydłowi: LeBron James (Mia) 2,053,011; Amar&#39;e Stoudemire (NYK) 1,674,995; Kevin Garnett (Bos) 1,407,601; Paul Pierce (Bos) 804,838; Chris Bosh (Mia) 571,734; Carlos Boozer (Chi) 504,610; Danilo Gallinari (NYK) 390,658; Josh Smith (Atl) 387,843; Luol Deng (Chi) 291,118; Danny Granger (Ind) 279,522.

Obrońcy: Dwyane Wade (Mia) 2,048,175; Derrick Rose (Chi) 1,914,996; Rajon Rondo (Bos) 1,587,297; Ray Allen (Bos) 890,951; Raymond Felton (NYK) 397,301; John Wall (Was) 337,368; Gilbert Arenas (Orl) 312,903; Brandon Jennings (Mil) 301,225; Jamal Crawford (Atl) 246,130, Joe Johnson (Atl) 224,571.

Środkowi: Dwight Howard (Orl) 2,099,204; Shaquille O&#39;Neal (Bos) 906,284; Joakim Noah (Chi) 432,127; Andrew Bogut (Mil) 301,896; Al Horford (Atl) 287,083; Roy Hibbert (Ind) 250,614; Andrea Bargnani (Tor) 215,123; Brook Lopez (NJ) 166,844; JaVale McGee (Was) 146,474; Ben Wallace (Det) 113,443.

Zachód:

Skrzydłowi: Kevin Durant (OKC) 1,736,728; Carmelo Anthony (Den) 1,299,849; Pau Gasol (LAL) 1,100,772; Blake Griffin (LAC) 1,033,646; Tim Duncan (SA) 839,599; Dirk Nowitzki (Dal) 785,120; Lamar Odom (LAL) 529,854; Kevin Love (Min) 492,173; Luis Scola (Hou) 411,576; Rudy Gay (Mem) 284,021.

Obrońcy: Kobe Bryant (LAL) 2,380,016; Chris Paul (NOH) 1,281,591; Manu Ginobili (SA) 748,840; Steve Nash (Pho) 718,934; Russell Westbrook (OKC) 660,244; Deron Williams (Utah) 657,806; Tony Parker (SA) 436,958; Jason Kidd (Dal) 394,793; Monta Ellis (GSW) 390,237; Vince Carter (Pho) 353,143.

Środkowi: Yao Ming (Hou) 1,146,426; Andrew Bynum (LAL) 974,546; Nene (Den) 599,048; Marc Gasol (Mem) 524,932; Emeka Okafor (NOH) 435,218; Brendan Haywood (Dal) 352,811; Marcus Camby (Por) 279,026; Chris Kaman (LAC) 196,268; Andris Biedrins (GSW) 175,547; DeMarcus Cousins (Sac) 152,976.

za enbiej.pl​

 
moneybutcher 22

moneybutcher

Użytkownik
Ktoś wie dlaczego D-Wade zagrał w tych okularach w spotkaniu przeciwko NYK?

Wade ma problemy z migreną i dlatego w Nowym Jorku wystąpił w okularach mających ochronić jego oczy przed ostrym światłem. Właśnie z powodu migrenowych bólów głowy opuścił poprzedni mecz Heat z Raptors.
 
miniak 5

miniak

Użytkownik
Głupia sprawa z Mayo. Wpaść za środek, który nie ma w ogóle charakteru środka dopingującego i nie poprawia wyników sportowych. To jest środek dla ludzi w podeszłym wieku, dostępny normalnie w aptece bez recepty.
 
wujo 360

wujo

Użytkownik
Boston powinien to wygrać, jednak uważajcie ze stawką, bo linia od rana ciągle maleje, już jest na poziomie -3.5. Ma to związek pewnie z tym, że dzień później Celtowie grają z Lakers i myślami mogą być już przy tamtym meczu. Jednak na Suns też powinni się zmobilizować. Szkoda, że mecz nad ranem, bo może być interesujący pojedynek PG.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Po sobotniej porażce z Chicago Bulls 89:110 pracę w Indiana Pacers stracił Jim O&#39;Brien. Tymczasowym szkoleniowcem został jego asystent Frank Vogel. O zmianach w klubie z Indianapolis poinformował jego szef, a w przeszłości znakomity koszykarz Larry Bird.
Z bilansem 17 zwycięstw i 27 porażek zespół Pacers zajmuje dziesiąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Podopieczni O&#39;Briena przegrali siedem z ostatnich ośmiu meczów.
59-letni O&#39;Brien prowadził Pacers czwarty sezon (wcześniej pracował z Boston Celtics i Philadelphia 76ers). Pod jego wodzą drużyna wygrała 121 spotkań, a przegrała 169. W play off nie grała od 2006 roku.
(sportowefakty.pl)
 
blum 70

blum

Użytkownik
Jazz bez D-Willa, AK47 i z uszkodzonym Millsapem przegrało tylko 1 punktem z Rocket. Mam nadzieję, że jak się uzupełnią, to wywalczą udział w PO (choć niewykluczone, że polegną w pierwszej rundzie).
Przy okazji ciekawe jaka będzie ta wymiana, którą KoC zapowiada...
Ciekawi mnie też czy Cavs pobiją swój niechlubny rekord L24...
właśnie... przegrali z Rakietami, które były umęczone spotkaniem z Lakers, grali dogrywkę, podróżowali
do Utah - zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie a mimo to wygrali... dla mnie taka sytuacja jednoznacznie
pokazuje jak słabym obecnie teamem bez Derona jest Jazz...
Dodatkowo Wesley Matthews, którego się pozbyli bardzo dobrze się teraz prezentuje w Portland
i będzie grał w meczu pierwszoroczniaków z drugoroczniakami... kibice &quot;mormonów&quot; są wręcz wściekli
jak można było się pozbyć gracza tego kalibru.
Baqu
Matthewsa nie chcieli się pozbyć. Jego nie dało się go zatrzymać. Skończył mu się kontrakt i wtedy PTB zastosowało jakby &quot;wrogie przejęcie&quot;. Blum
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
http://probasket.pl/news/kleiza-nie-zagra-przez-rok-37330
Kleiza masakra...
Linas Klaiza przeszedł w środę operację kontuzjowanego prawego kolana, a dzisiaj Toronto Raptors poinformowali, że jego przerwa w grze potrwa od 9 do 12 miesięcy. Oznacza to, że nie zagra w reprezentacji Litwy podczas tegorocznego EuroBasketu.
Zabieg został przeprowadzony w Vail w stanie Kolorado przez Dr J. Richarda Steadmana. Jak powiedział, po operacji mikrozłamań w kolanie zawodnik będzie poza grą nawet przez rok.
Kleiza zagrał w tym sezonie w 39 meczach, w tym w 23 w pierwszej piątce, i zdobywał średnio 11.2 punktu oraz 4.5 zbiórki w 26.5 minuty. Sześć razy kończył mecz z 20 lub więcej punktami.
Litewski EuroBasket 2011 rozpocznie się 31. sierpnia i będzie trwać do 18. września. Gospodarze będą grali w grupie A razem z Hiszpanią, Turcją, Polską, Wielką Brytanią oraz zespołem z dodatkowych kwalifikacji (Portugalia, Finlandia lub Węgry).
Jason Williams wraca do Memphis !
http://probasket.pl/news/jason-williams-wraca-do-memphis-37321
Jason Williams zaakceptował wstępnie kontrakt do końca sezonu 2010-11 od Memphis Grizzlies i dołączy do nich najpóźniej w poniedziałek 7. lutego. 35-latek poinformował klub o swojej decyzji w środę wieczorem.
Rozgrywajacy został zwolniony z Orlando Magic 26. stycznia tego roku po tym, jak stał się czwartym w rotacji na swojej pozycji, za Jameerem Nelsonem, Gilbertem Arenasem i Chrisem Duhonem.
&quot;Niedźwiedzie&quot; chciały podpisać z nim kontrakt kilka dni wcześniej, lecz ten poprosił ich o wstrzymanie się z decyzją. Powodem nie była - jak wcześniej podawały media - chęć podpisania umowy z lepszym zespołem, lecz zastanowienie się nad dalszym kontynuowaniem koszykarskiej kariery. Po kilku dniach namysłu Williams postanowił, że ma zamiar grać w tym sezonie, ale także w następnym.
Rozgrywający spędził cztery sezony w Memphis, w latach 2001-2005. W tym sezonie wystąpił w 16 meczach w barwach Magic i zdobywał 2.1 punktu, 1.5 asysty i 1.4 zbiórki w 10.7 minuty.
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Czy ktoś się orientuje jaki jest rekord double double pod rząd ?? I jak to wygląda u Griffina ?? Bo co wejdę w statsy po meczu Clippers to widzę double double w pkt i zbiórkach.
Miał świetną passę w dd, ale w którymś meczu ją przerwał. Nie pamiętam tylko w którym. Trzeba by było poszukać. Było to może jakieś ~2 tygodnie temu. O ile się nie mylę.
Ok, wysiliłem się i poszukałem. Passę przerwał w meczu z Minnesotą 19 stycznia.
O dziwo Griffin nie jest liderem w klasyfikacji double double. Prowadzi Kevin Love, drugi jest Griffin, trzeci Howard.
 
Baqu 751,6K

Baqu

Forum VIP
Jerry Sloan przedłużył kontrakt z Utah Jazz


Do końca rozgrywek 2011-12 szkoleniowcem Utah Jazz pozostanie Jerry Sloan. 68-letni Amerykanin trenuje koszykarzy z Salt Lake City już 23 sezony (od 9 grudnia 1988 roku) co jest absolutnym rekordem ligi NBA.

-Zaproponowano mi przedłużenie kontraktu, to się zgodziłem - krótko podsumował Sloan. W trakcie jego pracy z &quot;Jazzmanami&quot; pozostałe kluby łącznie dokonały 245 zmian szkoleniowców.

Zespół z Salt Lake City prowadził w 1808 meczach sezonu regularnego. Tylko on w NBA może się pochwalić przekroczeniem pułapu 1000 zwycięstw z jednym klubem - 1127 wygranych i 681 porażek.

za sport.pl
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Czy ktoś się orientuje jaki jest rekord double double pod rząd
&quot;Gości do zwycięstwa poprowadził Love, który zanotował 20 punktów i 14 zbiórek. Było to jego 38 double-double z rzędu i pobił dotychczasowy rekord klubu z Minneapolis ustanowiony przez Garnetta w 2006. Osiągnięcie Love’a jest najdłuższą taką serią od sezonu 1982/83, kiedy Moses Malone w 44 kolejnych meczach miał double-double.&quot;
czwarta-kwarta.com
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Baqu 751,6K

Baqu

Forum VIP
Życie po LeBronie, czyli z nieba do Cleveland


Aż 26 meczów z rzędu przegrali w NBA Cleveland Cavaliers - to najgorsza seria w historii amerykańskich lig zawodowych. Odejście LeBrona Jamesa oznacza dla klubu złe czasy.

Dwa lata temu Cavaliers wygrali 66 z 82 meczów w sezonie zasadniczym, rok później odnieśli 61 zwycięstw. Do finału, tak jak w 2007 roku, nie doszli, ale drużyna ze znakomitym Jamesem była kandydatem do mistrzostwa.


Tytułu jednak nie zdobyła, a James miał dosyć bezskutecznej walki. Nie przedłużył kontraktu i przeszedł do Miami Heat, gdzie stworzył supertrio z Dwyane&#39;em Wade&#39;em i Chrisem Boshem. Jego obecny zespół jest w ligowej czołówce, powalczy o mistrzostwo.

Cavaliers są na dnie. Drużyna, którą opuścili także Shaquille O&#39;Neal, Zydrunas Ilgauskas i Delonte West, zaczęła sezon od nieoczekiwanego zwycięstwa Celtics, potem miała bilans 7-9 i z doświadczonymi Mo Williamsem, Antawnem Jamisonem i Andersonem Varejao szykowała się do walki o play-off. Potem przegrała jednak 36 z 37 meczów.

Cavaliers zaczęli sypać się grając w pełnym składzie, późniejsze poważne kontuzje m.in. Varejao i Williamsa ich dobiły - ostatni raz wygrali 18 grudnia i pobili własny rekord NBA (24 porażki z rzędu na przełomie sezonów 1981/82 i 1982/83), a w środę wyrównali najgorszą serię w historii czterech największych lig zawodowych w USA - w 1889 roku 26 kolejnych spotkań przegrali baseballiści Louisville Colonels, w latach 1976-77 powtórzyli to futboliści Tampa Bay Buccaneers.


W piątek Cavaliers podejmują przeciętnych Los Angeles Clippers (20-32), a w niedzielę zagrają u siebie ze słabymi Washington Wizards. Szansą jest szczególnie ten drugi mecz, bo Wizards przegrali dotychczas wszystkie 25 spotkań na wyjazdach. - W niedzielę coś musi wreszcie pójść po myśli Cavaliers - mówi James. I, pół żartem, pół serio, dodaje: - Ten mecz powinien być transmitowany w całym kraju.

Jeśli Cavaliers przegraliby pozostałe 29 spotkań, ustanowiliby kolejny rekord NBA - najgorszy wynik w historii osiągnęli koszykarze Philadelphia 76ers, którzy sezon 1972/73 zakończyli z bilansem 9-73. Zespół z Cleveland gra słabiutko, momentami beznadziejnie, ale taki dołek jest mało prawdopodobny.

Mało prawdopodobne jest także szybkie odrodzenie Cavaliers. NBA dąży do wyrównywania szans, o czym siedem lat temu przekonali się sami Cavaliers, którzy po wygraniu zaledwie 17 spotkań wybrali z nr. 1 draftu Jamesa i po roku podwoili liczbę zwycięstw. Koszykarze pokroju Jamesa zdarzają się jednak raz na kilka lat, w tegorocznym drafcie spodziewać ich się nie należy.

Inna droga to transfery - Celtics cztery lata temu wygrali tylko 24 mecze, ale po sprowadzeniu Kevina Garnetta i Ray&#39;a Allena rok później zwyciężyli w 66 i zdobyli mistrzostwo. Problem Cavaliers polega na tym, że gwiazdy NBA na prowincji długo nie wytrzymują, a Cleveland to amerykański Wąchock. W jednym z żartów jest mowa o tym, gdyby Polska nazwała się &quot;Cleveland&quot;, to nie weszliby do niej Sowieci. Bo do Cleveland przychodzić nie chce nikt.

Z zeszłorocznego rankingu &quot;Forbesa&quot; wynika, że Cleveland jest najbardziej przygnębiającym miastem w USA, a do przyczyn - bezrobocia, wysokich podatków, korupcji, malejącej populacji itp. - dochodzi fakt, że sportowo jest to miasto przeklęte. Na mistrzostwo w lidze zawodowej miasto czeka od 1964 roku.

Akcje Cavaliers lecą na łeb, na szyję. &quot;Forbes&quot;, który rok temu wyceniał klub na 476 mln dolarów, teraz szacunek obniżył o 26 proc. i z piątego miejsca w lidze pod tym względem Cavaliers spadli na 15. Nikt nie doświadczył większego regresu.

Największy progres? Miami Heat, którzy po dojściu Jamesa są warci 425 mln, czyli o 17 proc. więcej niż rok temu.

▶ http://www.sport.pl/sport/1,65025,9086586,NBA__Zycie_po_LeBronie__czyli_z_nieba_do_Cleveland.html
 
T 5

torunianin

Użytkownik
Odejście Nash&#39;a?
Dziś czytamy na onecie

http://sport.onet.pl/koszykowka/nba/nba-problem-dla-marcina-gortata-steve-nash-moze-op,1,4170957,wiadomosc.html

Amerykańskie media informują, że w trwającym wciąż okienku transferowym Phoenix Suns mogą stracić największą gwiazdę zespołu - Steve Nasha. To może oznaczać kłopoty dla Marcina Gortata, który bardzo dobrze współpracuje z Kanadyjczykiem i punkty zdobywa najczęściej po jego asystach.

Coraz częściej pojawiają się informacje, że jeszcze w lutym kluczowy gracz i największa obecnie gwiazda Phoenix Suns - Steve Nash - może opuścić klub, którego zawodnikiem od grudnia jest Marcin Gortat. Co prawda nazwy konkretnych ekip chcących pozyskać Nasha nie padają, ale dziennikarz Chad Ford ze stacji ESPN twierdzi, że najbardziej zainteresowani nim są New York Knicks oraz Houston Rockets.

Jeśli Nash opuści zespół z Arizony, może to oznaczać spore kłopoty dla Marcina Gortata, ponieważ jedyny Polak w NBA najwięcej punktów zdobywa po akcjach typu &quot;pick and roll&quot; z Kanadyjczykiem i jak sam nie raz podkreślał - &quot;moje punkty to w dużej mierze zasługa Steve&#39;a&quot;.

Oprócz Nasha dziennikarz ESPN jako kolejnego zawodnika, który może opuścić Phoenix, wskazał Vince&#39;a Cartera (wraz z Gortatem i Mickaelem Pietrusem trafił do Suns w grudniu z Orlando Magic). &quot;Air Canada&quot; ma kontrakt ważny jeszcze przez rok, a jego wartość wynosi zaledwie 4 miliony dolarów, więc kilka zespołów - w tym New Orleans Hornets - przyjęliby go z otwartymi ramionami.

Informacje stacji ESPN potwierdza &quot;Bleacher Report&quot;, który sugeruje, że jeśli Nash i Carter nie odejdą w obecnym okienku transferowym, to latem pierwszy z nich zostanie wolnym agentem, a z drugim Słońca nie przedłużą kontraktu.

Co myślicie o dalszych losach Słońc? Ja uważam, że kluczową postacią tam był Steve, który zawsze świetnie podawał itp. Szkoda mi Gorata, bo dzięki Nash&#39;owi mógł zabłysnąć.
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Sloan jednak odchodzi z Utah.
Utah&#39;s Jerry Sloan, the longest tenured coach in any of the four major North American pro sports, will resign later Thursday, according to a report in the Deseret News. The newspaper also reports that Sloan&#39;s long-time assistant, Phil Johnson, also will step down from his post.
Sloan, who turns 69 next month, announced earlier this week that he had signed a one-year extension on his contract. But the Jazz, mired in sixth place in the Western Conference, have been struggling lately.
They are 4-6 in their last 10 games and have not won back-to-back games in nearly a month. Sloan&#39;s system has been criticized publicly as too restrictive by his All-Star point guard, Deron Williams.
In 25-plus seasons in the NBA -- he began his career in Chicago -- Sloan has a 1,221-803 record (.603). After his stint with the Bulls, he took over for Frank Layden in Utah in 1988 and is the only coach in the NBA to win 1,000 games with a single franchise. He was elected to the Hall of Fame in 2009.
Other than Johnson, the Jazz&#39;s assistant coaching corps is rounded out by former Jazz player Tyrone Corbin and Scott Layden, a former Jazz executive and the one-time general manager of the New York Knicks.
za NBA.com
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Co myślicie o dalszych losach Słońc? Ja uważam, że kluczową postacią tam był Steve, który zawsze świetnie podawał itp. Szkoda mi Gorata, bo dzięki Nash&#39;owi mógł zabłysnąć.
Kolego ???? Nie ma nigdzie napisane że Steve odchodzi. Jest tylko napisane że w razie odejścia Gortat straci wartościowego partnera w grze. Osobiście odejście Nash&#39;a wydaje mi się tak prawdopodobne jak zwycięstwo PSLu w tegorocznych wyborach ????


EDIT: Mamy rekord Ray&#39;a Allena w trafionych trójkach. Pobił rekord Reggie Millera już w 1 kwarcie meczu z Lakers.
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Bez Nash&#39;a to nie Suns! Moja sympatia do Słońc zawdzięcza się głównie dzięki sympatycznemu rozgrywającemu. Z jednej strony ciekawi mnie jakby poradziłby sobie w innym zespole, ale z drugiej jestem zwolennikiem graczy, którzy poświęcają się dla jednego zespołu i kojarzone są właściwie z jednym klubem. I szkoda Słoneczek, bo wtedy ta drużyna totalnie będzie rozsypana.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom