>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NHL Season 2014/2015

Status
Zamknięty.
jonaf 117

jonaf

Użytkownik
Buffalo Sabres @ Columbus Blue Jackets

Szable o awansie do PO mogą zapomnieć i raczej będą dołować tak jak w poprzednim sezonie. Swoją drogą ciekawi mnie, czy pozyskanie Briana Gionty to będzie strzał w &quot;10&quot;. Zawodnik, który przecież w kilku ostatnich sezonach grał w Montrealu będzie musiał odnaleźć się w innych realiach, ale wątpię, by był w stanie wprowadzić Szable chociażby do pierwszej dwunastki w konferencji.
Kurtki ostatni sezon całkiem fajny, co prawda odpadli w pierwszej rundzie PO po potyczkach z Penguins, ale awans można uznać za sukces, skoro potrafili odebrać awans Liściom, Diabłom, czy hokeistom ze stolicy. Ciekawe, na co będzie stać drużynę w tym sezonie.
Mimo, że to pierwsza kolejka, to wydaje mi się, że Jenner, Dubinski, czy Foligno powinni zapewnić Kurtkom zwycięstwo.

Blue Jackets (włącznie z dogrywką i rzutami karnymi) / 1.80 / bet365


A ja stawiam w przeciwną stronę.
Po pierwsze trzeba odrobić pracę domową przed pisaniem analiz ???? Z wymienionych zawodników tylko Foligno będzie grać. Dubinski przeszedł operację brzucha i wypada na parę tygodni. Dodatkowo na liście kontuzji widnieją: Brian Gibbons, Boone Jenner, Ryan Murray , Nathan Horton. Trzeba zanaczyć, że coach przyjezdnych mówi także o absencji Ryana Johansena [82 mecze, 63 pkt w zeszlym sezonie]. Dlaczego? Ponieważ w pre-sezonie nie trenował, zaczął treningi dopiero co. Więc tak wygląda przypuszczalny skład Jackets:
Hartnell-Anisimov-Dano
Foligno-Johansen-Atkinson
Calvert-Letestu-Wennberg
Skille-Chaput-Boll/Tropp

Johnson-Savard
Erixon-Wisniewski
Tyutin-Prout

Bobrovsky​

No dobra, ale nie można stawiać tylko po stratach rywali.
Buffalo zaliczyło dramatyczny sezon, więc ściągnęli sobie co nieco do zespołu. Andrej Meszarosz z Flyers/Bruins, Andre Benoit z Avalanche oraz Josh Gorges z Canadiens to nowi obrońcy. W ataku Sabres będziemy mieć Gionta&#39;e, Reinhart&#39;a [rookie], Moulson&#39;a, McCromick&#39;a, Hodgson&#39;a oraz Ennis&#39;a . Bolączką był atak, może teraz się coś zmieni. Obsada bramek może mieć tu znaczenie. Nie lubię Bobrovsky&#39;iego, ale na MŚ robił robotę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
wojnodrake 5,6K

wojnodrake

Użytkownik
Washington Capitals
: Montreal Canadiens


Capitals ML / 1.70 / Betsson ⛔ 1:2(PEN)

Nowy sezon, nowy trener i nowe nadzieje. Washington Capitals po słabym poprzednim
sezonie w tym na pewno zrobią wszystko aby awansować do fazy PO. Barry Trotz ma być tą osobą która sprawi, że Caps zaczną grać lepiej w defensywie. Pomóc w tym mają równiez dwa wzmocnienia z Pens czyt. Niskanen i Orpik.

Canadiens którzy w poprzednim sezonie osiągneli wiele. W rozgrywkach 14/15 tym będa z pewnością mierzą równie wysoko. Nie dokonali jednak oni jakiś znaczących wzmocnień. Doszedł Parenteau z Avs, a odszedł zmiennik Price&#39;a, Tokarski.

Capitals w tamtym sezonie mieli najlepszy PP w lidze, bo sięgał on 23.4%. Nie ma co
się dziwić mając taki talent w rosterze. Ovi,Backstrom, Ward, czy też Kuznetsov którzy
mieli bardzo dobrą końcówkę sezonu. Sprawą nad którą zastanawiam się i myślę, że nie
tylko ja to, to ja sprawować będzie się goalie Branden Holtby. Poprzednia kampania to najgorsze w karierze .915 SV% i 2.85 GAA.

Habs dzisiejszej nocy rozegrali spotkanie w Toronto z miejscowymi Leafs. Po wyrównanym spotkaniu wygrali 4:3. Niezwykle aktywny był Plekanec,Parenteau, czy też P.K który oddał aż 5 strzałów na bramkę gospodarzy.

W dzisiejszym spotkaniu stawiam na Capitals.

A) Home Ice Advantage
B) Canadiens z pewnością będa zmęczeni na początku sezonu(grają B2B)
C) Holtby wygrał już 5 spotkań w których był starterem przeciwko Habs
D) Caps wygrali 10 z ostatnich 12 spotkań z Canadiens.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
kamillo13 3,4K

kamillo13

Użytkownik
Detroit Red Wings- Boston Bruins
over 14,5 penalty time @ 2,65 betcity[/i] ✅ 10:10 :hokej: 20 ✅

Dziś próbujemy podobny zakład co wczoraj tylko linia troszkę niższa i odrobinkę wyższy kurs.
Pamiętam ubiegłoroczną 1 rundę PO i pojedynki Bruins z Red Wings kiedy to po pierwszym spotkaniu na TD Garden Lutek mówił o brutalnych zachowaniach hokeistów z Bostonu. Prawdą jest że ta drużyna lubi pograć ostro, a czasem wręcz brutalnie. Pojedynki na bandach i hokej siłowy to jest to z czym kojarzę ekipę z Massachusetts ???? Warto przypomnieć słowa Lutka z kwietnia ubiegłego roku:

Niedźwiedzie oczywiście grali po swojemu, czyli sporo hitów, gier przy bandzie i ogólna chęć zdominowania względem siłowym/fizycznym, ale tutaj BARDZO istotna sprawa - Skrzydła dali im jasny sygnał, że nic sobie z tego nie robią i ta taktyka stosowana przez Bruins nie przyniesie im ŻADNYCH korzyści, tym bardziej WYPIERDKOM pokroju Marchanda czy Lucica, którzy prowokowali cały wieczór i nie stronili od brudnych zagrań, a tutaj jeden z dowodów:
Warto dodać że do drużyny Bruins w tym sezonie dołączył Bobby Robins. Prawdziwy zabijaka, koleś od &quot;kasowania&quot; rywali. Już wczoraj w swoim debiucie zaliczył bójkę Schennem i myślę że dziś też również może się z kimś pobić na co również liczę. Warto zaznaczyć że Robbins porównywany jest z P.J.Stock który też był dość niespokojnym zawodnikiem.

Dziś zrezygnuję z podawania statystyk minut karnych z ubiegłego sezonu ponieważ one nie wskazują na tak wysoki over jednak dodam że z ostatnich 4 spotkań rozgrywanych na Joe Louis Arena over 14,5 został pokrywany 3 razy.



A oto i wyżej wspomniana wczorajsza bójka:

 
Otrzymane punkty reputacji: +19
challenger 11,7K

challenger

Forum VIP
vs.
Dallas Stars - Chicago Blackhawks (2-3 F/SO)
Typ: Dallas Stars incl.OT ML @ 2.05 ⛔⛔⛔
Bet365


Ktoś pewnie zapyta czy ja przypadkiem nie upadłem na głowę ale ja odpowiem nie!
Na tapetę biorę starcie w American Airlines Center, gdzie miejscowi Dallas Stars zmierzą swe siły z Chicago Blackhawks. Mało tego - zdecydowałem się pograć na gospodarzy!
Oba zespoły mają wielkie oczekiwania przed nowym sezonem - Chicago zamierza znów zostać mistrzem po raz 3 w ostatnich 6 latach natomiast dla Stars sam udział w playoffs tym razem nie załagodzi apetytów. Wszak Dallas to drużyna młoda budowana wokół Jamiego Benna wspieranego przez Tylera Seguina a przed tym sezonem wzmocniona jeszcze dodatkowo C Jasonem Spezzą i RW Alesem Hemsky, którzy zdążyli się już poznać gdy ubiegły sezon spędzili razem w Ottawie. Po tych wzmocnieniach widać, że w Dallas postawiono na wzmocnienie siły offensywnej która w ubiegłym seonie ze średnią 2.82 gola na mecz pozwoliła Dallas na zajęcie 10 miejsca w tej klasyfikacji w całej lidze. Jednak czy nie zapomniano o defensywie to czas pokaże. Z całą pewnością wiele będzie zależało od dyspozycji goalie no.1 a więc Kariego Lehtonena, który w ubiegłorocznych rozgrywkach mecze genialne przeplatał fatalnymi z średnia 2.41 GAA. Co prawda ma on fatalny bilans przeciwko Blackhawks (0-4-2 z 3.96 GAA) ja jednak dziś bardzo na niego liczę i ufam, że będzie w stanie wspiąć się na swoje wyżyny aby pomóc kolegom w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w dodatku przed własną publicznością.
Cóż można napisać o Chicago - jak co roku są mocni jak cholera i za pewne są mocnym kandydatem do zdobycia Stana. Co dla nich najważniejsze udało się zatrzymać cały trzon drużyny z liderami Patrickiem Kanem i Jonathanem Toewsem na czele. Dodatkowo wzmocnili drugą linię weteranem Bradem Richardsem, który ma być idealnym uzupełnieniem dla grających właśnie w tej formacji Kane&#39;a i Brandona Saada a pozbyli się tylko D Nick&#39;a Leddy&#39;ego trejdując go do NY Islanders.
Zdaję sobię sprawę, że matchup jest bardzo niekorzystny dla gospodarzy, którzy przegrali 8 z ostatnich 9 starć z Jastrzębiami w tym 6 kolejnych u siebie jednak ja widzę dla nich cień szansy na odniesienie zwycięstwa i przerwanie tej fatalnej passy wszak każda passa kiedyś się kończy i oby to stało się dziś bo to przecież początek sezonu i wszystko jest możliwe a więc...Let&#39;s Go Stars!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Washington Capitals - Montreal Canadiens
Player total shots on goal - P.K Subban powyżej 3
|1.85| Betsson !

✅ 4

No to dzisiaj już kolejne mecze i jeszcze bardziej ciekawsze niż wczoraj i już zapewniam że to nie będzie byle jaki mecz. Stołeczni, w zeszłym sezonie z początku grali na miarę swoich możliwości i często zdarzało im się przegrywać dość wysoko, aby potem przechylić swoją szale. Mówię tutaj o meczu który rozgrywali z ekipą chimeryczną bo z Flames, która prowadziła 3-0 do 1 tercji. Owca i spółka wzięli sprawy w swoje ręce i zdołali wygrać to całe spotkanie 5-3 A cały popis strzelecki zafundował nam nie kto inny jak Alex! Dziś mimo, że Habs grają dzień po dniu to nie wydaję mi się aby byli jakoś specjalnie zmęczeni, bo tacy zawodnicy grający w takiej lidze, są na takie mecze przygotowani. Mój cel, to Subban! Dlaczego? To nie powinno nikogo dziwić, dlaczego dziś powierzam mu swoje pieniądze. Defensor niemal kompletny, znany z agresywnej gry ale z bardzo czujnej obrony. Jest jednym z zawodników który trener pozwala mu grać jak najdłużej. Podczas powerplay, wykonuje bardzo często snap shot, dużo widzi a co najważniejsze nie poddaje się przy sytuacjach podbramkowych. Warto zaznaczyć, że jest jednym z najlepszych defensorów na świecie i to że gra w podstawowym składzie nikogo nie musi dziwić, a że jego cel w tym meczu jest wiadomy to i on i jego ekipa drugi mecz w delegacji dadzą z siebie wszystko, mimo że po drugiej stronie zawsze groźny OWCA. Linia może nie jest jakoś specjalna wysoka, bo przy samych trzech strzałach mam zwrot, wiec uważam że warto. Nie miej jednak Subban, to jest lis który wie i w jak najmniej oczekiwanym momencie się znaleźć aby ukarać przeciwnika w postaci bramki albo potężnego &#39;&#39;szota&#39;&#39; Dlatego dziś idę w jego kierunku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
talarekr 124

talarekr

Użytkownik
Washington Capitals - Montreal Canadiens
Typ : Capitals OT 1.68 Bet365 ⛔

Jako, że sezon NHL rozpoczyna się dziś już na dobre (wczoraj tylko 4 mecze) bowiem zaplanowano na tę noc aż 12. spotkań; należy zacząć od mocnego starcia: Caps z Montrealem!
Ekipa Washingtonu nadal nie może znieść goryczy porażki jaka stała się ich udziałem w wyniku nie zakwalifikowania się do fazy Play - Off. Postanowili zatem sporo zmienić w swoim otoczeniu. Przede wszystkim przyszedł nowy trener - Kanadyjczyk - Barry Trotz. Syndrom &quot;nowej miotły&quot; zadziałał bardzo solidnie, gdyż &quot;Stołeczni&quot; w pre-season prezentowali się bardzo przyzwoicie i tylko raz przydarzyła im się wstydliwa porażka 1:6 z Buffalo Sabres, z którymi nota bene Caps bardzo często miewają wielkie trudności. Ponadto zakontraktowano 2 nowych, bardzo dobrych obrońców w osobach Niskanena i Orpika. Ma to załatać problemy defensywy z poprzedniego sezonu. Kolejnym atutem Capitals jest oczywiście Power Play, który przed rokiem był najskuteczniejszy w całej lidze. Nie ma w tym nic dziwnego jeśli ma się w swoich szeregach takich graczy jak chociażby Oviechkin (najskuteczniejszy napastnik sezonu zasadniczego, biorąc pod uwagę same bramki), czy Backstroem, który zawsze wie jak dograć Oviechkinowi na slapshot i sam doskonale trafia.
Montreal wyglądał wczoraj relatywnie przyzwoicie i przywiózł komplet punktów z Toronto, jednakże będzie on zapewne nieco zmęczony gdyż grają B2B. Ponadto Montreal nigdy niemal nie potrafił grać solidnie z ekipą &quot;Stołecznych&quot; - przegrali 10 z 12 ostatnich spotkań z Caps! Nalezy jednak zwrócić uwagę na dobrą formę Pacioretty, czy np. P.K. Subbana jednakowoż i tak pobieram dziś Capitals!
@up
Bardzo dobry typ Wondera.
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Lightning - Panthers
Stamkos strzeli gola (60 min)
2,10 Fortuna
⛔
Przytaczanie tutaj jakichkolwiek indywidualnych statystyk może się okazać nad wyraz dołujące. #91 w sezonie 11/12 sam uzbierał więcej punktów, niż cała top line Cats w ubiegłej kampanii. Dołujących statystyk ciąg dalszy. We wspomnianym już sezonie 11/12 Steven w pełnym wymiarze 82 spotkań strzelił tyle samo goli, co kombinacja zawodników w składzie Bjugstad, Upshall, Boyes, Fleischmann łącznie w 310 spotkaniach. Stammer doprowadzał do płaczu każdego bramkarza Floridy, który akurat miał wątpliwą przyjemność stania pomiędzy słupkami. 30 spotkań i 38 punktów, w tym 22 gole. W wywiadach #91 raczej spokojnie odnosił się do kwestii rywalizacji o Maurice Richard Trophy, ale wszyscy dobrze wiedzą, że jak nigdy ma ochotę zostawić za sobą Oviego. Gdyby nie kontuzja, może już teraz byłby bogatszy o to trofeum. W pre-seasonie Tampa zamiatała Floridą podłogę, i można przypuszczać, że ten trend nie ulegnie zmianie. Nie wiem, ile razy pisałem o Kanadyjczyku, zapewne więcej niż 10 razy, dlatego w telegraficznym skrócie to, co oczywiste. Top 3 najlepszych snajperów na świecie. Niezły achievement jak na 24 lata. Podręcznikowy przykład natural goal scorera. Wirtuoz jazdy na łyżwach, makabryczny one-timer, do tego świetny kreator, a z roku na rok widać poprawę w D. Jeżeli są w lidze zawodnicy, którzy obok Sida są w stanie przekroczyć barierę 100 punktów, to #91 jest jednym z nich. Biorąc pod uwagę wiek i wiele innych czynników, Steven może zdominować NHL na wiele lat, chyba że Kanadyjczycy ześlą kolejnego hokejowego boga. Może już wkrótce będzie nim McDavid, ale on pomimo ogromnego talentu nie ma takiego scoring touch jak Stammer. Gdybym miał wystawiać kursy, to dałbym może @1,50.
Mam nadzieję, że maszyna nie będzie potrzebowała kilku spotkań na dotarcie się, i ugryzie już za kilka godzin.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Philadelphia Flyers - New Jersey Devils


Devils rozpoczynają nowy sezon w Filadelfii gdzie przyjdzie im sie zmierzyć z miejscowymi Flyers. Gospodarze zaliczą sytuacje b2b gdyż wczoraj grali w Bostonie. Goście to zespół oparty na weteranach, występują tam m.in Jagr, Havlat, Elias czy też Cammalieri. W raz z dobrze dysponowanym bramkarzem Schneiderem, który odziedziczył schedę po Brodeurze powinni w tym sezonie wypaść lepiej w porównaniu do zeszłej kampanii. Jeśli chodzi o Flyers to mam względem nich mieszane uczucia. Dobrze prezentują sie z przodu jednakże w obronie mają spore braki i podobnie jak w zeszłym sezonie, także i w tym będzie to ich największym problemem. Cóż podobnie jak wczoraj cieżko mi stwierdzić czego dokładnie spodziewać po tych ekipach w dzisiejszym spotkaniu. Jestem jednak skłonny zaufać doświadczeniu ekipy z Newark, która potrafi mimo upływających lat rozegrać dobre spotkanie, a tak niespójny zespół jak Flyers jest dla nich dobrą okazją by zdobyć pierwszy łup. Polecam gości.
Devils OT 2,04 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Florida Panthers @ Tampa Bay Lightning 2:3 (F/OT)
Lightning -1.5 AH (OT included) @ 2.45 | 1/10 pinnaclesports
Lightning OVER 3.5 Team Total Goals (OT included) @ 2.33 | 1/10
pinnaclesports

Przez ostatni miesiąc (około) były treningi i w takich kategoriach należałoby rozpatrywać te mecze. Gry były w pewnym sensie towarzyskie, ale dały nieco &#39;światła&#39; na to, czego można się będzie po Ekipach spodziewać w przyszłym sezonie. Tampa w meczach pokazowych zaprezentowała atrakcyjną formę (5W-1L). Zdobycze bramkowe zostały zdominowane głównie przez dwóch zawodników - Nikitę Kucherova i Władysława Namestnikowa (czwartą linię napadu Lightning)....
Jednak - jak już zostało napisane - to tylko preseason i zobaczymy, czy będzie to tak okazale &#39;wyglądało w praniu&#39;. Wszak zostały jeszcze 82 mecze sezonu regularnego ;)
O nowym kapitanie Błyskawic napisał już Yem Uoniaki - a ja tylko dodam, że drużyna jest młodsza, szybsza, ale bardziej niedoświadczona w porównaniu z ubiegłym sezonem. Wielu ekspertów już wieszczy finał Konferencji Wschodniej dla Tampy, ale - to tylko pierwszy mecz z 82 z RS. Tampa w ubieglym sezonie miała pozytywny bilans u siebie 25-10-6 i cztery razy pokonywała Pantery (Home &amp; Away) - zawsze zdobywając przynajmniej 4 bramki, jednak rynek zweryfikował już poranny kurs na handika (2.66), ale linia na Team Total wydaje mi się równie atrakcyjna....
LIGHTNING
Ondrej Palat - Steven Stamkos - Tyler Johnson
Alex Killorn – Valtteri Filppula- Ryan Callahan
Brenden Morrow - Brian Boyle - J.T. Brown
Nikita Kucherov- Vladislav Namestnikov - Brett Connolly
Victor Hedman - Anton Stralman
Matthew Carle - Andrej Sustr
Jason Garrison - Radko Gudas
Ben Bishop
Evgeni Nabokov
Scratches: Eric Brewer, Mark Barberio
Injured: Jonathan Drouin (hand) Mattias Ohlund (knee)
PANTHERS
Jonathan Huberdeau - Aleksander Barkov – Jussi Jokinen
Scottie Upshall – Nick Bjugstad – Brad Boyes
Sean Bergenheim – Dave Bolland – Tomas Fleischmann
Tomas Kopecky – Derek MacKenzie – Shawn Thornton
Willie Mitchell – Dmitry Kulikov
Aaron Ekblad – Brian Campbell
Dylan Olsen – Erik Gudbranson
Roberto Luongo
Al Montoya
Scratches: Brandon Pirri, Colby Robak, Jimmy Hayes
Injuries: None
⛔ 2j
 
jonaf 117

jonaf

Użytkownik
Chciałbym jeszcze podyskutować na temat dzisiejszych meczy. Dopiero o 1 grają, więc jeszcze jest czas na znalezienie czegoś ciekawego. Nasunął mi się meczyk nutek.
Pojedynek Steen&#39;a i Nash&#39;a według mnie. Steen 14 razy punktował przeciwko NYR [12 razy w ostatnich 7 meczach!] a Nash 21 goli przeciwko Nutkom. Z racji tego, że Steen gra u siebie , wybrałbym właśnie jego spośród tej dwójki. Jest to start sezonu, ale można się pochylić w tym kierunku.

Ach... Nash strzelił 2 bramki!


Kurs na bramkę A.Steen&#39;a aż @3,00 w Betssonie!
P.S czy macie tu jakiś czat? czy porozumiewacie się tylko poprzez posty? ???? żeby nie zaśmiecać - proszę o jakieś PW ????
 
jonaf 117

jonaf

Użytkownik
Tokarski na bramce w Habs. Overek Capitals? ktoś widział jak chłopak broni ? bronił w play-offach pod koniec sezonu, ale jakoś nie miałem okazji go oglądać w akcji ???? No i Burakovsky w 1 składzie, więc warto dzisiaj odpalić chcoaiż na kawałek ten mecz
Over 2,5 Capitals @1,61 ??
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
Tokarski na bramce w Habs. Overek Capitals?
Overek niekoniecznie, Stołeczni dopiero wchodzą w sezon i mimo że grają na swoich śmieciach gra może od razu specjalnie kolorytu nie przynieść. Fakt, że nie będą chcieli wypaść źle, ale Canadiens ma dobrą defensywę i mają kim bronić, a na pewno nie będą spoczywać na laurach. Co do Steena, w tamtejszym sezonie też wiele razy go punktowałem ale ja jednak bym go sobie odpuścił.. jeszcze nie teraz i nie na Lundgvista.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Chciałbym jeszcze podyskutować na temat dzisiejszych meczy. Dopiero o 1 grają, więc jeszcze jest czas na znalezienie czegoś ciekawego. Nasunął mi się meczyk nutek.
Pojedynek Steen&#39;a i Nash&#39;a według mnie. Steen 14 razy punktował przeciwko NYR [12 razy w ostatnich 7 meczach!] a Nash 21 goli przeciwko Nutkom. Z racji tego, że Steen gra u siebie , wybrałbym właśnie jego spośród tej dwójki. Jest to start sezonu, ale można się pochylić w tym kierunku.
Kurs na bramkę A.Steen&#39;a aż @3,00 w Betssonie!
P.S czy macie tu jakiś czat? czy porozumiewacie się tylko poprzez posty? ???? żeby nie zaśmiecać - proszę o jakieś PW ????
Co do pytania na końcu to tylko i wyłącznie w HP można sobie luźno powymieniać zdania odnośnie meczy itp.
Co do samego typu, myślę że całkiem prawdopodobny i sam z chęcią się skuszę. Steen jak pamiętam miał niesamowite wejście w zeszły sezon i punktował od samego początku. W październiku w zeszłym sezonie miał już na swoim koncie 11 bramek w tym jedna bramka zdobyta w wygranym meczy przeciwko NYR. Trudno ocenić w jakiej Steen jest formie ponieważ nie grał we wszystkich preseason games, ale jeśli ma to wyglądać tak jak w zeszłym sezonie to jestem pewny, że bramki na pewno będą. Inna sprawa, że liga a pre to dwa inne światy, dlatego lepiej na początku próbować tego typu zakłady niż 1X2 itp bo to naprawdę wróżenie z fusów ;)
Co do samych Blues to polecam również zwrócić uwagę na graczy o takich nazwiskach jak Lehtera oraz Lindstroem, jeden to Fin drugi Szwed, o Lehterze to można pisać w samych superlatywach, naprawdę bardzo się cieszę że w końcu trafił do NHL bo to jest miejsce dla niego, kilka sezonów w KHL w barwach Sibira wiodąca postać, człowiek który wraz z Enlundem napędzał ofensywę, asystował i strzelał. Póki co nie ma w żadnym buku na niego, że strzeli bramkę, ale z biegiem czasu na pewno ktoś zatrybi ;)
Lindstroem z kolei 3 ostatnie sezony w barwach Skefelltea i tam systematycznie po 50+ pkt w sezonie, trzeba napisać, że nie jest to żaden młodziak ponieważ jest to jego już kolejne podejście do NHL i jak na razie wychodziło to przeciętnie może w ekipie Blues w końcu pokaże więcej i na pewno to że strzeli bramkę rownież warto obserwować, jak na razie Fortuna wystawiła kurs 6.00 i myślę że na początek sezonu gdzie jeszcze nie jest to tak dobrze znany gracz warto spróbować takiej opcji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jonaf 117

jonaf

Użytkownik
Gratuluję DeepRed&#39;owi, który miał rację co do Sabres. Ten team jeszcze mjsi mocno popracować na zgraniem :-(
Świat się nie wali, więc jedziemy dalej.
Dzisiejszego wieczora mamy tylko jedno spotkanie. Do Caroliny przyjeżdzają Wyspiarze z Nowego Jorku. Co nowego u gopodarzy?
Po pierwsze trener. Pierwszy mecz sezonu dla Hurricanes, będzie także pierwszym meczem na ławce trenerskiej niejakiego Billa Petersa. Wcześniej był asystentem trenera, jednak dzisiaj zadebiutuje już jako head coach. Co to oznacza? Według mnie na dwoje babka wróżyła. Albo będzie musiał dużo się nauczyć i trochę minie zanim wyrobi sobie warsztat trenerski ALBO z racji świeżości w fachu będzie zaskakiwać jakimiś nowymi rozwiązaniami. Zobaczymy.
Po drugie - bardzo mało ruchów na rynku transferowym. Do klubu przyszli Jay Macclement[poprzednio Toronto ], Brad Malone[Avalanche], Tim Gleason [wrócił po około 50 meczach w Toronto do swojego klubu]. Odeszli Manny Malhotra [do Montrealu], Justin Peters [ do Washington], Mike Komisarek [Devils].
Po trzecie - wstrząśnięcia mozgu doznał Jeff Skinner. Powstała ogromna dziura po braku tego zawodnika. Absencja tego zawodnika będzie dużym problemem a zarazem wyzwaniem dla nowego trenera.
Co się zmieniło u Wyspiarzy?
Grabovski, Kulemin, Halak, Chad Johnson, Cory Conacher, Leddy, Boychuk przyszli do zespołu. Para z Waszyngtonu [ Halak, Grabovski] to spore wzmocnienie. Nieznacznie gorszą parą, która wzmocniła Nowojorzcyków jest Boychuk + Johnson z Bruins. Obronę wzmocnił na pewno Nick Leddy z Chicago. Nie wymieniam graczy, których Islanders zesłało póki co do AHL, bo nie są istotni co do dzisiejszego meczu.
Halak wydaje mi się, że jest na podobny poziomie co Nabokov [ lub na poziomie jakim kiedyś Nabokov prezentował], jednak 10 lat różnicy sprawia, że Halak jest lepszym wyborem.
Leddy z Boychukiem jako &quot;nowi w zespole&quot; powinni utworzyć jedną z par obrońców.
Jak widać Islanders głównie zabezpieczyło tyły. Nie dziwi mnie to. Mając w skladzie takich graczy jak Okposo czy Tavares trzeba myślec o nie traceniu bramek. Skład kompletny? Moim zdaniem na play-offy powinno starczyć.
Przewidywane składy:
Tlusty - Staal - Semin
Gerbe - Rask - Lindholm
Malone - McClement - Dwyer
Terry - Nash - Brown
Faulk - Sekera
Hainsey - Liles
Gleason - Harrison
Ward
Khudobin
Projected Lines [Islanders]:

Conacher - Tavares - Okposo
Grabovski - Nelson - Strome
Bailey - Nielsen - Kulemin
Martin - Cizikas - Clutterbuck
Hickey - Hamonic
Leddy - Boychuk
Strait - Reinhart
Halak
Johnson
Na papierze lepsze wydaje mi się Islanders. Tak też dzisiaj gram. Pinnacle Islanders @1,862 ML
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
wojnodrake 5,6K

wojnodrake

Użytkownik
Carolina Hurricanes
: New York Islanders


Islanders -1.5 / 3.35 / Betsson ✅✅✅

Oba zespoły w poprzednim sezonie wyglądały przeciętnie i w tym sezonie z pewnością chciałyby osiągnąć trochę więcej.

Patrząc po ruchach jakie dokonały się w tych teamach można stwierdzić, że to goście z NY mają chrapkę na post-season. Zaczynając od tyłu podpisali Jaroslava Halaka który zaliczył przyzwoity poprzedni sezon. Wzmocnili defensywę Nickiem Leddym i Johhnym Boychukiem. Do w końcu zdrowego Tavaresa dodali Kulemina i Grabovskiego. Trzeba przyznać, że Ci zawodnicy z pewnością podniosą poziom zespołu.

Hurricanes nie dokonali spektakularnych transferów. Główne zmiany to nowy GM i trener.
W bramce wciąż niewyjaśniona do końca sprawa kto ma być no1.Czy będzie to Ward, czy Khudobin nie wiemy do tej pory, chociaż to Cam dziś będzie starterem. Zaliczył on słaby poprzedni sezon, a w preseason wyglądał przeciętnie 2.8GAA .887SV%. Głównym tematem jaki przewija się w obozie Canes to kontuzje. Zarówno Skinner jak i Staal nie zagrają przez jakiś okres.

Stawiam, że dziś to Isles wygrają to spotkanie. Mają więcej talentu w rosterze, dokonali ciekawych transferów. Canes poprzez kontuzje mają o wiele mniejszą siłę ognia i jeśli NYI myślą o awansie do PO takie spotkania z osłabionym rywalem i przeciętnym netminderem muszą wygrywać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Carolina Hurricanes - New York Islanders

W jedynym zaplanowanym na dzisiaj spotkaniu w Raleigh, miejscowi Hurricanes podejmą gości z Long Island, a więc New York Islanders. Ja już powszechnie wiadomo Isles w trakcie lata poczynili solidne wzmocnienia, w głównej mierze za sprawą sprowadzenia klasowego bramkarza w osobie Jara Halaka. Zabieg ten powinien niewątpliwie pomóc wyspiarzom w awansie do fazy postsezonowej. Jeśli chodzi o gospodarzy to nie poczyniono tam żadnych znaczących zmian kadrowych, oznacza to iż popularni &quot;Canes&quot; prawdopodobnie nadal pozostaną tylko ligowymi średniakami a ponadto w dzisiejszym starciu może przeszkodzić im fakt iż w serii meczy sparingowych stracili Skinnera oraz Jordana Staala. Co do dzisiejszego meczu, zakładam iż to goście bedą wiedli prym na tafli, jednakże wybieram under ponieważ przeczuwam, słabą dyspozycje ofensywną gospodarzy.
Under 5,5 1,84 Pinnacle ⛔
 
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
WEEKEND Z NHL !​




Dzisiaj już bogatsza oferta w mecze, niż z poprzedniej nocy zatem panowie do dzieła, zapraszam do analiz i przemyśleniami, sam jak zawsze coś utworzę i tu przekaże! ŚMIAŁO!​
 
wojnodrake 5,6K

wojnodrake

Użytkownik
Vancouver Canucks
: Edmonton Oilers


Canucks 60&#39; / 1.85 / Betsson 5:4(PEN) ⛔

Oba zespoły rozegrały już po jednym spotkaniu i przystąpią do tego pojedynku w zupełnie innych humorach. Canucks pokonali na wyjeździe Flames 4:2 po bramkach Burrowsa,Kassiana,Vrbaty i Henrika Sedina do pustej bramki. Drużyna Oilers zaczęła sezon bardzo słabo. Zostali pokonani u siebie aż 2:5 przez Calgary Flames.

Jest duża szansa, że będzie to kolejny słaby sezon w wykonaniu graczy z Edmontonu. Trzeba przyznać, że drużyna ma dużo talentu, szczególnie ofensywnego, ale brak im graczy doświadczonych, dobrych defensorów.

Canucks tak jak wspominałem w pierwszym dniu rozgrywek, liczą bardzo na fazę PO. Ma w tym im pomóc Ryan Miller który spisał się nieźle w meczu przeciwko Flames(obronił 23 z 25 strzałów)

Canucks są w tym spotkaniu faworytem. Dysponują o wiele lepszą defensywą, lepszym goalie(w Oilers wystąpi Fasth który po dołączeniu do Oilers w tamtym sezonie notuje 3-3-1 z 2.73GAA i .914SV%). Ofensywa Canucks z zdrowymi bliźniakami jest postrachem tej ligi i przy niepewnej na obecną chwilę obronie Oilers, Orki nie powinny mieć problemów z umieszczeniem krążka w siatce rywali kilkukrotnie. Podopieczni Williego Desjardinsa dziś otwierają sezon w swojej hali i po pierwszej wygranej na pewno nie odczuwają już takiej presji.

Canucks spotykali się z Flames w preseason i wygrali z nimi w regular season. Teraz mamy podobną sytuację bo drużyna z Vancouver mierzyła się z dzisiejszym rywalem również w preseason i go pokonała.

Canucks&gt;Flames&gt;Oilers&lt;Canucks !
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
jonaf 117

jonaf

Użytkownik
2 dzień już dużo lepszy niż pierwszy, no ale cóż dużego wyboru nie było, można było dokładnie przeanalizować woczrajszy mecz. Co na dzisiaj?
W oczy rzucił mi się mecz, który już został opisany przez @wojnodrake. Typ popieram, sam gram ????

Żeby nie zanudzać, przejdę do kolejnych typów.
Islanders 4-3 Hurricanes

Islanders @2,00 60&#39; Pinnacle

Ponownie uderzam w ten mecz. Mecze z typu home-and-home, które często są zdradliwe. W końcu jeśli zespół A wygrał na wyjeździe ,to u siebie też da radę, nie? Jednak w tym przypadku twierdząco odpowiem na to pytanie. Mimo, że na bramce można się spodziewać Chada Johnsona, a nie Halaka to i tak uważam, ze Islanders mają większą szansę na wygraną.
Po pierwsze widać było, że wyspiarzom udały się transfery. Nawet nie chodzi o punkty, które zdobywali Grabovski czy Boychuk. Chodzi o fakt, że formacje bardzo fajnie chodziły. DO tego 66% z Power-play - miodzio. Wiadomo, że nie w każdym meczu będzie taka statystyka, jednakże jestem pod wrażeniem.
Musimy pamiętać, że Hurricanes też miało swoje szanse. Jeśli Islanders wystrzegą się kar [we wczorajszym meczu 10 minut] to jestem spokojny o ten typ.

Chicago Blackhawks 6-2 Buffalo Sabres


Chicago @1,636 60&#39; Pinnacle

Przyznaję się, że za bardzo uwierzyłem w możliwość szybkiej poprawy gry Sabres. Poprzednio napisałem analizę pod Buffalo, jednak oglądałem 25 minut meczu Sabres i muszę przyznać, że... nie wygląda to lepiej niż w zesżłym sezonie. Może atak lepiej chodzi, jednak obrona czasem jest bezradna i tylko Enroth ich ratował. bardzo dużo kar w 1 tercji z Columbus. Taki klasowy zespół jak Chicago wykorzysta grę w przewadze. 4 kary w dużo za dużo.
Dodatkowym atutem jest własna tafla. Ktoś może jeszcze zaznaczyć o świetnej passie Chicago przeciwko Buffalo. Ale ja nie lubię takich rzeczy. Każdy sezon, ba!, każdy mecz jest inny (kontuzje etc.).
Po porażce trener Sabres pragnie przesunąć Reinharta, ponieważ zauważył, ze musi mieć 2 dużych osiłków koło siebie, zeby móc sięczuć swobodnie. W meczu z Jackets nie miał tego komfortu. Zapewnić go mają Foligno i Stewart. Jednak myślę, że trzeba czasu na wypracowanie takich schematów. Linie na treningu wyglądały następująco:
FRIDAY’S PRACTICE PARTICIPANTS
26 Matt Moulson – 63 Tyler Ennis – 21 Drew Stafford
82 Marcus Foligno – 23 Sam Reinhart – 80 Chris Stewart
19 Cody Hodgson – 28 Zemgus Girgensons – 12 Brian Gionta
44 Nicolas Deslauriers – 65 Brian Flynn – 17 Torrey Mitchell
4 Josh Gorges – 57 Tyler Myers
6 Mike Weber – 55 Rasmus Ristolainen
61 Andre Benoit – 41 Andrej Meszaros
51 Zadorov – 24 Tyson Strachan
1 Jhonas Enroth
34 Michal Neuvirth​
Jak widać brak McCormicka. Kontuzja? Odpoczynek? Zła gra? Podobno ma jechać do Chicago.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
deepred 688,3K

deepred

Moderator
Członek Załogi
Ja tak jak poprzednik również przejdę od razu do pisania analiz bez zbędnego przedłużania.
Florida Panthers - New Jersey Devils

Typ, który od razu wpadł mi w oko. Pantery miały mnóstwo szczęścia w tym, że udało im się wyszarpać punkt Błyskawicom. Tampa grałą 10 razy PP i strzeliła trzy gole, ale ten ostatni padł dopiero w dogrywce. Z taką grą Floryda wg mnie nie będzie miała podjazdu do Diabłów, które grały koncertowo w ataku pozycyjnym w meczu z Lotnikami w Filadelfii. Grali też ze świetną skutecznością ponad 23%. Pantery raczej formą nie błyszczą i nie sądzę, żeby to miało się zmienić. Diabły dużo zyskały w ataku pozyskując Camalleriego. W pierwszym meczu sezonu strzelił on dwa gole i dzisiaj też powinien zdobyć jakiś punkt do &quot;kanadyjki&quot;. Co prawda Diabły nie wygrywają zbyt często na Florydzie, ale w obecnej dyspozycji są w stanie to uczynić.
Devils (włącznie z dogrywką i rzutami karnymi) ▶ 1.80 ▶ bet365 ✅✅ 1-5
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom