>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

"Nowa Prawica"

wer890 300

wer890

Użytkownik
Sam jestem wyborcą, wyznawca KNP , a bardziej ideii jakie propaguje JKM , od ostatniego czasu kiedy sie tu udzielałem sporo sluchalem czytalem mądrzejszych (moim zdaniem ) ludzi niz JKM np Milton Friedman, Ron Paul także prof Michalkiewicza. Cały program KNP będzie prezentowany przed wyborami prezydenckimi ktory bedzie opierał sie ściśle na ustawach które chcą wprowadzić w życie. Zastanawia mnie jednak jedno i oczywiscie zapytam od to samo JKM na spotkaniu ,jak zamierzamy pokryc dziurę wynikająca z braku wplywów z podatku dochodowego, male przypomnienie podatek dochodowy jest jednym z najmniej rentownych podatków a obsługa jego kosztuje ok 70% jego wielkości. Sam zastanawiałem się nad tą kwestią i moim zdaniem to ze zwolnimy 100 000 tyś urzędasów nadal nie pokryje nam tej straty , wszelka prywatyzacja majątku państwowego w mojej skromnej opini odpada. Wymyśliłem jednak jedno skoro to vat jest o wiele bardziej rentowny a ludzie bedą mieli wiecej pieniędzy ( brak pitow citow zusuow srusów) będą wiecej konsumować , czyli zwiększą sie przychody do budżetu - pytanie czy to zrekompensuje brak podatku dochodowego oraz to ze emerytury trzeba wyplacać ( a są one najpoważniejszym wydatkiem budżetu).
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Sam zastanawiałem się nad tą kwestią i moim zdaniem to ze zwolnimy 100 000 tyś urzędasów nadal nie pokryje nam tej straty , wszelka prywatyzacja majątku państwowego w mojej skromnej opini odpada. Wymyśliłem jednak jedno skoro to vat jest o wiele bardziej rentowny a ludzie bedą mieli wiecej pieniędzy ( brak pitow citow zusuow srusów) będą wiecej konsumować , czyli zwiększą sie przychody do budżetu - pytanie czy to zrekompensuje brak podatku dochodowego oraz to ze emerytury trzeba wyplacać ( a są one najpoważniejszym wydatkiem budżetu).
Postulaty KNP są nie do spełnienia...To wszystko ładnie i fajnie brzmi, ale po prostu to jest nie realne...Jakieś pojedyncze tak, ale całościowo gdyby wprowadzić ich program to prowadzi do anarchii. Z tymi urzędnikami to też troszkę demagogia. Są duże miasta, gdzie gdyby nie duża ilość urzędników to ludzie załatwialiby sprawy w urzędzie po parę godzin...Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jak to się mówi.
Poza tym jak to zwykle bywa tam gdzie Korwin odnosi sukces zaczyna się wszystko walić. W ten sposób nowy Korwin zdobędzie 2-3% a KNP bez Korwina 1-2% i nie będzie progu. Standard.
 
M 0

matief

Użytkownik
KNP nie przekroczy 1 %, chociaż być może przed wyborami parlamentarnymi na jesieni będą startować z jednej listy. Zobaczymy, czy sie przestraszą jeśli w sondażach będą mieć po 1-2 %. Może też będą startować z list. RN, podobnie jak UPR.
A sama nowa Partia powinna jednak przekroczyć próg.
Są duże miasta, gdzie gdyby nie duża ilość urzędników to ludzie załatwialiby sprawy w urzędzie po parę godzin...
Ale też tych spraw byłoby o wiele mniej do załatwienia...
 
P 0

pio.czak

Użytkownik
Spraw mniej gdyby urzędników było mniej ? Nie bardzo rozumiem.
adwokatem nie jestem ale chyba chodzilo koledze, że jak nie ma podatku np doch. to nie bylo by urzędników przed którymi musiał by się człowiek wiecznie kajać. Swoją drogą w tym temacie jakis podatek prostolinijny po paru latach może miał by sens.. bo na początku wiadomo, anarchia by była.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Miałem głosować na KNP ale to co zrobili to jakaś kpina i teraz nie mają żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego a Korwin-Mikke znowu przez kilka najbliższych lat będzie budował nową partię i jak mu przypadkiem wyjdzie to znowu wszystko rozwali i założy kolejną partię tym razem proponuję &quot;Janusze&quot;...
 
M 0

matief

Użytkownik
adwokatem nie jestem ale chyba chodzilo koledze, że jak nie ma podatku np doch. to nie bylo by urzędników przed którymi musiał by się człowiek wiecznie kajać. Swoją drogą w tym temacie jakis podatek prostolinijny po paru latach może miał by sens.. bo na początku wiadomo, anarchia by była.
Dokładnie. Ale też np jeśli chodzi o deregulację gospodarki. To po zlikwidowaniu większości koncesji, pozwoleń, licencji to nie dość że gospodarka odetchnie, to urzędnicy wydający je będą zbędni.

A co do podatku to jak pewnie wiesz JKM proponuje podatek pogłówny. Ale póki jest VAT, który nam UE nakazuje, to pogłówny jest zbędny.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Dokładnie. Ale też np jeśli chodzi o deregulację gospodarki. To po zlikwidowaniu większości koncesji, pozwoleń, licencji to nie dość że gospodarka odetchnie, to urzędnicy wydający je będą zbędni.
Żeby zmniejszyć administrację nie trzeba modyfikować systemu w Polsce. Wystraszy zrobić wyłącznie trzy rzeczy. Drastycznie obniżyć zarobki, bo obecnie w administracji zarabia się więcej niż w przedsiębiorstwach i ma się dogodniejszą formę zatrudnienia, co jest patologią. Przywrócić funkcję CBA z czasów IV RP. Oraz prowadzić na masowa skalę e-administrację. Na przykład zarejestrować w Urzędzie Pracy można byłoby w taki sam sposób ja zakłada się konto w banku. Można przecież pozbyć się Krusu, włączyć rolników do Zusu z zachowując ich przywilejów (lub nie), a zlikwidować zbędę stanowiska pracy. Wiele można takich przykładów mnożyć.
Nie mniej, zwolnić to słowo w Polsce nikomu nie przejdzie przez gardło, nawet Korwin przestraszył się górników…
 
Do góry Bottom