>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
N 3

navson

Użytkownik
Mam nadzieje, ze w rządzie nie wybuchnie afera alkoholowa z udziałem jakiegoś ministra. Może chociaż piwo bedzie można pić w tym kraju podczas ogladania meczu w pubie.
 
szeryf84 0

szeryf84

Użytkownik
Jedyne co wydaje mi sie tak na goraco przynajmniej w miare sensowne, to bombardowanie otoczenia i Kancelarii Prezydenta listami i prosbami o zawetowanie tej ustawy...

&quot;Pojedynek&quot; z tymi jak sie okazuje pseudo liberalami nie ma najmniejszego sensu. A teraz moim zdaniem to beda przelomowe rozgrywki polityczne o przyszle glosy wyborcow tak na konkretne frakcje w Parlamencie, jak i Prezydent moze na tym sporo ugrac ;)

Dlatego uwazam ze sztandarowymi posunieciami w tej chwili dla PiSu bedzie odciecie sie od tzw. &quot;ustawy hazardowej&quot; a takze zdecydowane kroki majace na celu uporzadkowanie struktury PZPN czyli kurator ????
Nie martwcie oni tez potrafia niezle kalkulowac, a znajac PiS patrza w zasadzie tylko na swoje slupki poparcia :p
 
N 3

navson

Użytkownik
Nikt sie tej ustawie nie sprzeciwi w sejmie, bo zostanie posądzony o lobbing na rzecz Ryśków i Zbysiów (chociaż paradoksalnie Ryśki na tym najbardziej zyskają, jesli automaty zostaną pozamykane w kasynach nalezących do Rysiów). Prezydent też sie nie sprzeciwi.
To co zrobił Tusk to puscił przy okazji oczko w strone właśnie elektoratu bliskiemu PiSowi, szczególnie starszych kobiet, których męzowie siedzą pół dnia w salonach gier czy ststach. Teraz co zrobi PiS i Prezydent? Muszą przebić Tuska w tym radykaliźmie, żeby &quot;odzyskac&quot; swój rewir. Czyli mogą zaproponować jeszcze surowsze zakazy.
 
B 0

barti

Użytkownik
Fragment porannego wywiadu Moniki Olejnik z Jerzym Szmajdzińskim z SLD Marszałkiem Sejmu:

Monika Olejnik: No dobrze, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie za radykalizmem premiera Donalda Tuska i bez poprawek przyjmie pomysły pana premiera dotyczące hazardu?
Jerzy Szmajdziński: Oczywiście kierunek jest słuszny, trzeba ograniczać hazard tylko jednocześnie trzeba mówić, że temu musi towarzyszyć zwiększanie nakładów na oświatę, na kulturę, na sport, na wszystko inne.
Monika Olejnik: Ale na sport się nie da, dlatego że sportowi w ten sposób odbiera się pieniądze, bo kiedy się zlikwiduje e-hazard, to kluby sportowe stracą wiele milionów złotych.
Jerzy Szmajdziński: To właśnie dlatego, od tego zaczynam, że jeśli chcesz likwidować hazard i jeśli chcesz żeby ludzie wykształcili w sobie inne nawyki, nawyki uprawiania kultury fizycznej, uczestnictwa w kulturze, to zrób wszystko co możliwe żeby te sfery były doinwestowane i wtedy będziesz skutecznie likwidował hazard i nie będzie podziemia hazardowego, nie będzie tego, co jest z aborcją i innych rzeczy. W moim przekonaniu podstawowym powodem, dla którego premier przedstawił taką wizję jest to, że rząd się spóźnił z ustawą, która podnosi podatki w tym obszarze i żeby uniknąć krytyki, że jeszcze cały przyszły rok byłoby zbyt niskie opodatkowanie przedsiębiorców prowadzących tą działalność, wymyślono na poczekaniu wielki program ograniczania hazardu żeby przykryć, absolutny bałagan w rządzie. Bo we wrześniu powinna do sejmu trafić ustawa, która podnosić podatki w tym obszarze.
Monika Olejnik: Dobrze, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej jest za zakazem hazardu w Internecie? Krótko tak czy nie.
Jerzy Szmajdziński: My jesteśmy za czymś, co jest realne, ja nie wiem czy to jest realne, według mojego syna to jest mało realne.
Monika Olejnik: Według pana syna?
Jerzy Szmajdziński: Tak.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Pytanie do osob ktore sie bardziej na tym znaja:

Czy zalozenie konta bankowego za granica umozliwiloby spokojne wyplaty ?

Pisza o blokowaniu stron albo kontrolowaniu przelewow. Jak zablokuja to wiadomo, lipa , chyba ze kazdy bedzie dzwonil do znajmych z zagranicy ???? . Jezeli chodzi o przeplyw meidzy kontami, to chyba nie moga kontrolowac swiatowego przeplywu. A jak moje konto w Polsce dostanei przelew z mojego zagranicznego to raczej nie powinni wiedziec ze pochodzi od buka ...

Czy moze moj tok myslenia bledny ?
 
P 0

pele8558

Użytkownik
Jakby zablokowali te strony to są jakies sposoby obejscia tego?czy jest to bardzo trudne?.Mam nadzieje ze w tym temacie sobie wszyscy tutaj pomozemy jakos.Ja mam zamiar mimo wszystko dalej grac,nikt mi niebedzie tego zabraniał..
 
P 0

pele8558

Użytkownik
Znalazlem taka wypowiedz
wiec jest mozliwosc tunelowanie połączeń,więc jakos to chyba obejdzie

1. Unia nie pozwoli na blokowanie dostępu do usług operatorów legalnie
działających w innych krajach europejskich.
2. Nie ma technicznej możliwości wyeliminowania połączeń z serwisami (ludzie
będą korzystać z &quot;proxy&quot; za granicą umożliwiające tunelowanie połączeń do
takich serwisów)
 
cajtodoro 0

cajtodoro

Użytkownik
Czy wyście się szaleju najedli?! Jeden kretyn z drugim rzucili populistyczne hasło, już widać że zaczynają przeplatać uszami jak z tego wybrnąć, a tutaj nerwowe ruchy, wręcz panika u co poniektórych. Apokalipsa...
 
B 0

basic_m

Użytkownik
Chyba nie wierzycie w to że zostanie zakazane granie w zakładach bukmacherskich. Nie znam kraju w UE żeby takie praktyki były uprawiane przez rządzących. To jest niezgodne z wolnością człowieka. Jeżeli tak by się stało to giełde papierów też trzeba by zamknąć.

Powinni sie skupić na tym by granie w realu było tylko i wyłącznie w kasynach i wszelkie automaty czasami służące tylko do prania mamony usunąć ze wszystkich miejsc oprócz kasyn,do których dostęp tylko dla dorosłych. Nie mogę jakoś sobie wyobrazic blokowania stron, zakazu gry u buków internetowych. Przecież nie mieszkamy w Chinach.
 
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
Tusk chcę się ładnie zasłonić że niby naprawia ustawę o hazardzie by szybko ludzie zapomnieli o tym kto z jego klubu był związany z aferą hazardową przez wielkie boom przy powstawianiu tej ustawy po której plan powoli się spełnia. Bo kto teraz pamięta lub myśli o aferze jak ta ustawa robi tyle szumu?.

Najwazniejsza sprawą to jednoręcy bandyci tutaj chodzi o dobry podatek nalozony na nie jak i dostep do nich tylko w kasynach to jest najwazniejsz dla Tuska atm. I najwazniejsze to papierkowa robota nikt nie moze tego odkręcić musi to iśc swoim tokiem czyli pierw stworzenie tej ustawy, idzie to do sejmu albo senatu wtedy jest debata trzeba zobaczyc tez przed czy nie koliduje z Konstytucją jak i teraz z Konstytucją UE, mysle ze to takie hop siup nie bedzie dla kazdego sektoru hzaradowego w Polsce ale teraz bedzie trzeba bardziej sledzic wiadomości niż normalnie.
 
Y 0

yssm

Użytkownik
Źródło: IAR

&quot;Rzeczpospolita&quot; podaje, że w tym roku fiskus po raz pierwszy uzyskał dane o rachunkach bankowych założonych przez Polaków w innych krajach Unii Europejskiej. Osoby mające konta za granicą powinny opodatkować w Polsce uzyskiwane tam odsetki. Do tej pory trudno było sprawdzić, czy wywiązują się z tego obowiązku. Gazeta pisze, że teraz urzędy będą mogły to zweryfikować.
Do końca czerwca Ministerstwo Finansów powinno otrzymać komplet informacji odnośnie zagranicznych kont bankowych Polaków. Rzeczpospolita zaznacza, że urzędnicy mogą zainteresować się, dlaczego ktoś w ogóle posiada konto za granicą i sprawdzić, czy nie osiąga innych dochodów, którymi powinien podzielić się z polskim fiskusem.
Informacje z innych krajów, które właśnie docierają do polskich urzędów, dotyczą oprocentowania za 2005 rok. Dlatego też podatnik powinien rozliczyć się z niego już w zeznaniu rocznym składanym do maja 2006. Do momentu wszczęcia przez urząd postępowania, podatnik może jednak złożyć korektę zeznania rocznego i wpłacić zaległy podatek. Wtedy jedyną konsekwencją jest naliczenie odsetek karnych - pisze Rzeczpospolita.

Wiadomość z sierpnia 2006 [!!!]

Jak widać, założenie rachunku za granicą, to nie jest panaceum na problemy z fiskusem.
Ponadto, żeby założyć rachunek za granicą trzeba wykazać się zameldowaniem na terenie kraju, gdzie rachunek chcemy założyć. Oczywiście - są nieliczne wyjątki.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Czy wyście się szaleju najedli?! Jeden kretyn z drugim rzucili populistyczne hasło, już widać że zaczynają przeplatać uszami jak z tego wybrnąć, a tutaj nerwowe ruchy, wręcz panika u co poniektórych. Apokalipsa...
ja jedyne co uwazam to, ze w Polsce wszystko jest mozliwe. A jezeli mialoby sie tak stac, ze zbronia czy cos, to wole byc przygotowany na taka opcje ????

Jak bedzie sie okaze, poki co no stress
 
detmold 6

detmold

Użytkownik
Właśnie zaświadczamy uroków dupokracji, takich polityków wybrał naród.

Heh kiedy to do ludzi dotrze, że ta banda darmozjadów to klika reklamowana w mediach ciągnąca kasę ze wspólnego wora? Tusk i PO skompromitowało się w aferze hazardowej i teraz próbują wywrzeć wrażenie w mediach pracą nad jakąś syfiastą ustawą.
 
F 0

filweb

Forum VIP
Zawsze, od kiedy mogłem głosowałem. I 80% mój wybór padał na PO i Donalda Tuska, jedynie w ostatnich wyborach do Europarlamentu zdecydowałem się na kandydata SLD. Jak nietrudno wywnioskować, moje głosy zawsze były przychylne politykom głoszącym rozwiązania liberalne. Teraz niestety, Donald Tusk, założyciel Kongresu Liberalno - Demokratycznego, prywatnie przyjaciel Jana Krzysztofa Bieleckiego ( dla mnie obok Balcerowicza symbol pozytywnych i liberalnych przemian dających podłoże gospodarce wolnorynkowej ) wpada na pomysł, żeby zakazać hazardu internetowego. Wojujący liberał, symbol wolności i sukcesu gospodarczego.

Nie jest ważne, czy sam uprawiam hazard. Akurat stawianie na tenis to moje największe życiowe hobby i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Ale rozmawiałem już z kilkoma osobami, które nie wiedzą co to zakłady a i kart nie miały nigdy w ręku. One również są wściekłe, bo czegoś chcą im zakazać. nieważne czego.

Wiecie czego najbardziej się boję? Tego, że ta ustawa w jakiś sposób przejdzie, może nie w pierwotnej formie, ale częściowo. Pewnie będziemy mogli stawiać dalej, ale w dłuższym okresie czasu spowoduje to dużo mnie entuzjastyczne podejście firm hazardowych do Polaków oraz straty dla samego sportu, który coraz bardziej przez buków jest dotowany.

A pan Szmajdziński, zanim coś powie, mógłby się trochę zastanowić. Jedynym możliwym beneficjentem utraconych głosów liberalnych wyborców PO jest SLD, ale jak widać chyba to jeszcze do nich nie dotarło.
 
szeryf84 0

szeryf84

Użytkownik
Mlodziezy Wszechpolska jednoczmy sie!!! W jedynej i slusznej sprawie ku uciesze naszego wspanialego Wodza - Romana G. My tu gramy u roznych bukmacherow, a Roman zawstydzil nas wszystkich i zalozyl konto u buka zanim zaczal istniec ???? To on pierwszy przetarl nam szlaki... Teraz idzmy ramie w ramie jedna rasa, jedna krew xD

Przeciez badz co badz jestesmy wrzuceni do jednego worka z faszystami ;) I jeszcze mozna dopowiedziec szatanistami hehe
 
romanov 0

romanov

Użytkownik
Widze ze tutaj bardzo sie stresujecie, nawet moderatorzy. Otoz sprawa jest jasna, zabronienie bukmacherki w polsce jest nierealne i niemozliwe. Prawo europejskie jest wyzsze niz polskie wiec rzad moze tylko pomarzyc.

Wystarczy posluchac jak M.Olejnik przycisnela Palikota, teraz jego pracownicy musza odpowiadac za bledy Tuska.
http://www.tvn24.pl/8214,1,kropka_nad_i.html

Rowniez na innym forum bukmacherskim mozna pocztytac wypowiedzi admina Kaisera, ktory widac ze ma pojecie o tym.

Rząd, w roli głównej samego Premiera RP, ośmieszył się do granic możliwości, a to tym bardziej dziwi widząc co sie dzieje w krajach nawet silniejszych od nas jak np. Francja czy Włochy które też miały takie głupie pomysły na walkę z e-hazardem.

Fakty:

- w UE blokowanie swobody wymiany usług i towarów to naruszenie podstawowego filaru wspólnoty, z góry przegrany proces przez państwo polskie w ETS i zmuszenie do zmiany ustawy (tak jak ostatnio zmuszona zrobiła to np. Francja, Włochy, Dania...) - firmy jak betsson, expekt, betclick, unibet, bwin... działają w majestacie prawa na legalnych unijnych licencjach, wiele jak Betsson, jest nawet na giełdzie w Londynie

- w wyjątkowych przypadkach zakaz na e-hazard w UE jest możliwy, tylko i wyłącznie pod warunkiem dbania o dobro socjalne i wprowadzania CAŁKOWITEGO ZAKAZU (czyli zamknięcia tysięcy punktów naziemnych STS, eFortuna, TotoMix itp.) Skoro rząd pozostawia naziemny hazard i chce zakazać e-hazardu, to ma pewny przegrany proces w ETS (blokuje swobode unijnych firm)

- jedne z największych firm e-hazardu, jak bwin, sportingbet, expekt, bet-at-home czy betclick, mające bardzooo dużeee udziały polskich graczy na pewno nie odpuszczą, tym bardziej że są głównymi sponsorami wielkich klubów jak Lech Poznań (BetClick) czy Wisła Kraków (BAH) czy nawet całych rozgrywek jak Unibet.1.Liga piłki nożnej (wystarczy że 1 taka firma składa skargę na państwo polskie i wygrywa proces, a rząd Tuska musi zmienić szybko prawo)

Tusk po prostu, zwany sondażowym premierem, wie że ogół matek polek nie lubi raczej hazardu bo nie wiedzą czym to jest, więc woli zniszczyć kilka miliardów PLN zysków dla Polski, byle zdobyć pare procent w wyborach 2010... to ma być ekonomia? to śmiech na sali!
powiedział to o czym mówie od 5 lat

to że nie dadzą rady wprowadzić zakazu dla unijnych firm (e-hazard jak expekt, betsson, unibet, betfair itp.) to było oczywiste, ale i tak za sam tak chory pomysł dostaną bombe prosto w twarz na wybory, tak chory pomysł to jak podnieść ręke na ojca swego i matkę swoją, dni PO są już policzone za samo takie głupie i nieodpowiedzialne gadanie budżet już stracił miliony

tusk zagalopował się po tej aferze z chlebowskim i poleciał o 1 most za daleko, tego sie nie odpuszcza już, przesadził tym razem

a tak poza tym czy BetClick by tracił miliony na Lecha Poznań, Borka i mase reklam nawet na onet.pl wp.pl itp ? czy BAH by sponsorował Wisłe a Unibet 1.lige ? czy expekt by &quot;sponsorował&quot; PZPN? oni czują się pewnie bo mają prawników i prawo po swojej stronie

PS
przypominam nieudolnej polskiej władzy że prawo unijne w sprawach gospodarczych jest PONAD prawem polskim, rząd sie zagalopował jak amatorzy z przedszkola

http://www.radiozet.pl/content/download/18229/161183/schetyna281009.mp3 ( włączcie 8:40 min sam wicepremier mówi że nie mozna zakazac e-hazardu, premier Tusk źle sie wyraził bo rząd chce po prostu go licencjonować tak jak Włochy i Francja)
pamietam chyba od roku był blokowany nasz potężny sąsiad - NIEMCY - przez wiele nawet unijnych firm bukmacherskich, w skrócie niemcy nie mogli zakładać kont i grać nawet w takich znanych firmach jak Ladbrokes czy William Hill.... ale ten kraj, nr1 w UE, najbogatsza gospodarka UE, również przegrał z UE i został zmuszony dopuścić zagranicznych bukmacherów

pamietacie wpisy w regulaminie WH czy Ladbrokes ? była tam informacja ze zakaz dla USA, Tongo, Iran, NIEMCY.... a zaraz po tym jak Komisja Europejska zmusiła niemców do zmian, to każdy bukmacher jak WH czy Ladbrokes usunął już zakaz dla obywateli Niemiec, można spytać na ich supporcie to potwierdzą jak było i jak jest obecnie

już nie mówiąc o Danii, która miała wielką blokade i monopol na tamtejsze cos jak nasze LOTTO, ale dostała po mordzie i teraz 1 marca 2010 Ladbrokes nawet otwiera tam punkty naziemne, a nie tylko legalnie w sieci... Dania poszła na całość i zaprasza e-hazard

sedno sprawy: skoro padły na kolana i przegrały tak wielkie kraje jak Niemcy czy Francja, to gdzie Tusk poszedł rok przed wyborami prezydenckimi na pewną śmierć, Tuska wpuścili w maliny, poszedł na pojedynek ale z rewolwerem bez pocisków
jest wiecej ale nie bede zasmiecal, pewnie skonczy sie to tak ze bukmacherka bedzie legalna, bo to co oni wyprawiaja to walka z wiatrakami
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
tak ale te osoby z PO typu Palikot nie mają pojęcia , a dzisiaj był rano wywiad na tvn24 z wiceministrem finansów, który miał pojęcie i będzie pisał tę ustawe, to wyglądało na to , że wie co mówi, i jasno mówił o blokadzie stron i kontorlowaniu przelewów

przelewy to nie istotne , aby stron nie poblokowali, bo trzeba będzie kombinować ostro

troche sie martwie....
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom