>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Plebiscyt Fifa 2012

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
szkoda, że od 4 lat cały ten wielki plebiscyt to tylko głosowanie kibiców Barcy na Messiego oraz kibiców Realu na Ronaldo... I nie docenia się piłkarzy, których wartość jest faktycznie najwyższa... Jak choćby Iniesta lub Sneijder w 2010 roku, czy Iniesta lub Pirlo w 2012 roku... Oni zdecydowanie bardziej zasłużyli na tę nagrodę niż wielki Leo, który jest wielki tylko wtedy gdy wokół siebie ma samych Mistrzów Świata i Europy grających w Barcelonie, a bez nich nie potrafi strzelić gola Arabii Saudyjskiej w kadrze....
Ciekawa diagnoza, ale oderwana od rzeczywistości. Wybierają najlepsze to oczywiste, że Messi wygra. &quot;Najlepszy&quot; pojecie względne - najbardziej medialny, najdroższy, najbardziej efektywny, najlepszy strzelec itd.

Wszędzie słyszę ten argument o tym, że Messi bez Iniesty, Xaviego...
Prawda jest taka, że prędzej Messi poradziłaby sobie, bez nich, niż oni bez niego.

Co do innych, aspirujących do tego tytułu, to nominacja Ronaldo jest moim zdanie nieporozumieniem, bo było kilku bardziej wartościowych piłkarzy w ubiegłym roku, którzy mogą pochwalić się jakimś wartym uwagi sukcesem. Mam na myśli Drogbę, Pirlo. Nie zmienia to faktu, że wybór Argentyńczyka jest słuszny i oczywisty.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Co do innych, aspirujących do tego tytułu, to nominacja Ronaldo jest moim zdanie nieporozumieniem, bo było kilku bardziej wartościowych piłkarzy w ubiegłym roku, którzy mogą pochwalić się jakimś wartym uwagi sukcesem. Mam na myśli Drogbę, Pirlo. Nie zmienia to faktu, że wybór Argentyńczyka jest słuszny i oczywisty.
Kolega sobie sam przeczy, jakimś wartym uwagi sukcesem ? To wymień, mi sukces Messiego z tego roku, bądź z przed 2 lat gdzie zdobywa nagrody ? Sukcesem jest 91 bramek i puchar Króla ? Żałosne... Ale 2 lata temu pokazane było, że tutaj nie decydują sukcesy, a w tym roku potwierdziło się tylko to, że ta cała złota piłka to jedna wielka lipa. Dla mnie Messi i Ronaldo nie powinni być w tym roku w 3 najlepszych. Tyle z mojej strony w tym temacie.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Kolega sobie sam przeczy, jakimś wartym uwagi sukcesem ? To wymień, mi sukces Messiego z tego roku, bądź z przed 2 lat gdzie zdobywa nagrody ? Sukcesem jest 91 bramek i puchar Króla ? Żałosne... Ale 2 lata temu pokazane było, że tutaj nie decydują sukcesy, a w tym roku potwierdziło się tylko to, że ta cała złota piłka to jedna wielka lipa. Dla mnie Messi i Ronaldo nie powinni być w tym roku w 3 najlepszych. Tyle z mojej strony w tym temacie.
Człowieku, to jest nagroda indywidualna i indywidualne sukcesy liczą się przy jej przyznawaniu. Wygranie Pucharu Króla to sukces Barcy a nie Messiego. Sukcesami Messiego było strzelenie niewiarygodnej ilości bramek, król strzelców LM, La Ligi, do tego ogromna ilość asyst na wszystkich frontach. Czyli osiągnięcia indywidualne.
Poza tym zacznijmy od tego, że liga w tym sezonie jest już wygrana przez Barcelonę, a Real to musi sobie powalczyć o drugie miejsce z Atleti.
Messi został jedynym piłkarzem w historii futbolu, który otrzymał więcej Złotych Piłek, niż ma strzelonych łącznie wszystkich goli dla reprezentacji na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Kontynentu.

no ale czego wymagać... w końcu w kadrze nie ma Iniesty, Xaviego, Fabregasa, Villi, czy choćby Pedro...

szkoda, że od 4 lat cały ten wielki plebiscyt to tylko głosowanie kibiców Barcy na Messiego oraz kibiców Realu na Ronaldo... I nie docenia się piłkarzy, których wartość jest faktycznie najwyższa... Jak choćby Iniesta lub Sneijder w 2010 roku, czy Iniesta lub Pirlo w 2012 roku... Oni zdecydowanie bardziej zasłużyli na tę nagrodę niż wielki Leo, który jest wielki tylko wtedy gdy wokół siebie ma samych Mistrzów Świata i Europy grających w Barcelonie, a bez nich nie potrafi strzelić gola Arabii Saudyjskiej w kadrze....
Sorry, ale ty gościu jesteś lekko niedoinformowany. W kadrze Argentyny nie ma chociażby Pedro? ???? Nie ma, ale są lepsi piłkarze pokroju Di Marii, czy Aguero. Messi w kadrze strzelał w tym roku bramkę praktycznie w każdym meczu Argentyny, w Eliminacjach do MŚ 2014 jest na razie królem strzelców z siedmioma trafieniami, do tego zaaplikował rywalom dobrych kilka bramek w meczach towarzyskich z czego 3 gole w pojedynku z Brazylią.

Głosowanie kibiców... ????
 
edyp 186

edyp

Użytkownik
Człowieku, to jest nagroda indywidualna i indywidualne sukcesy liczą się przy jej przyznawaniu. Wygranie Pucharu Króla to sukces Barcy a nie Messiego. Sukcesami Messiego było strzelenie niewiarygodnej ilości bramek, król strzelców LM, La Ligi, do tego ogromna ilość asyst na wszystkich frontach. Czyli osiągnięcia indywidualne.
Tak, jak w 2011 roku Ronaldo zostaje królem strzelców La Liga i ma lepsze statystyki indywidualne, to liczy się to, że Messi poprowadził drużynę do 5 pucharów. Ale jak w 2012 roku Ronaldo ma więcej pucharów, to już liczy się, że Messi nastrzelał więcej goli. Żenada.
Sorry, ale ty gościu jesteś lekko niedoinformowany. W kadrze Argentyny nie ma chociażby Pedro? Nie ma, ale są lepsi piłkarze pokroju Di Marii, czy Aguero.
To tym bardziej skoro ma taką dobrą reprezentację to dlaczego nigdy nic z nią nie osiągnął i przez tyle lat wspaniałej kariery strzelił tylko 3 gole na wielkich reprezentacyjnych turniejach?
3 gole w pojedynku z Brazylią
z rezerwami Brazylii
Głosowanie kibiców...
a co w tym śmiesznego? przecież każdy wie, że piłkarze, trenerzy i dziennikarze głosują na tych, których bardziej lubią, a nie na tych, których uważają za lepszych piłkarzy... no chyba, że inaczej wyjaśnisz, że:
Messi głosował na Aguero
Gerrard na Xabiego Alonso
Buffon na Pirlo
Sneijder na Van Persiego
Casillas na Ramosa
trener Niemców na Ozila
trener Szwedów na Ibrahimovica
itp itd ??
Messi jest piłkarzem świetnym, ciężko podważyć fakt, że jest najlepszym piłkarzem świata ostatnich 5 lat. Ale robienie z niego boga futbolu to zdecydowana przesada. Takim piłkarzom jak Pele, Maradona, Platini, Van Basten, Cruijff czy choćby nawet Zidane czy Ronaldo (ten prawdziwy z Brazylii) mógłby buty czyścić. Messi osiąga takie strzeleckie rekordy tylko i wyłącznie dlatego, że Barcelona w ostatnich 5 latach to prawie maszynka do wygrywania, a on jest jej egzekutorem. A zdecydowanie większą robotę wykonują Iniesta i Xavi i to oni są moim zdaniem ojcami sukcesów Barcy, a nie Messi. Widać to po wynikach reprezentacji Hiszpania &gt; Argentyna.
Dlatego powtarzam jeszcze raz, że boli mnie to, że od 4-5 lat nagroda ta jest przyznawana piłkarzowi najmodniejszemu, a nie najlepszemu... Bo tak jak Messi na przestrzeni 5 lat jest najlepszy tak w każdym poszczególnym roku po kolei moim zdaniem zasłużył na Złotą Piłkę tylko w 2009 i 2011 roku... w 2010 i 12 dostał ją tylko i wyłącznie za nazwisko...
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Do góry Bottom