>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlusLiga 2015/2016

Status
Zamknięty.
V 1,1K

viren

Użytkownik
A mam pytanie czy kluby nie buntuja sie przeciwko zatrzesieniu terminarza glupawymi imprezami typu Liga Swiatowa, Grand Prix, World Cup a do tego imprezami mistrzowskimi?
Przeciez to jest kuriozum siatkarze powinni odpoczywac po sezonie latem a tu zmusza sie ich do wojazy.
Czy na gglosy sprzeciwu jest nalozona cenzura?
Badz co badz to kluby placa kontrakty zawodnikom
A potem sie narzeka ze kazdy wygrywa z kazdym a w lidze nie ma nawet czasu nawet playoffow zagrac...Czy to nie aby kpina?
 
kamillo13 3,4K

kamillo13

Użytkownik
Czarni Radom - Bełchatów
over 3,5 seta @ 1,45 Pinnacle

✅ 1:3 ✅
Szczerze mówiąc nie widzę sensu wykłócania się kto wygra. Drużyny prezentują stosunkowo wyrównany poziom. Skra zapewne mocniejsza kadrowo, lecz Radom u siebie ze znakomitym trenerem na ławce który potrafił zlepić drużynę praktycznie z nikogo i zrobić potentata ligi. Czarni po znakomitym zwycięstwie z Resovią polegli w Gdańsku (a i tak urwali seta), no ale to było wiadome że wszystkiego nie będą wygrywać. Skra niby punktuje kolejnych rywali ale te zwycięstwa pewnie tylko nie mnie po prostu nie przekonują. Często mają dziwne przestoje, przez co często tracą sety.
Na dokładkę można dodać że drużyny mierzyły się już w Radomiu 2 razy i padały kolejno wyniki 3:1 i 2:3. Radom na pewno o wiele mocniejszy niż w tamtych spotkaniach ale nie widzę tu czyjegokolwiek zwycięstwa do 0. Zdecydowanie warto do dubla albo mocniejszego singla.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
P 0

pavlinho

Gość
AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk # Lotos Trefl Gdańsk -9 # 1.87 # Parimatch # stawka 1/5 ⛔ 1 ⛔ autowpierdol w 2 secie :]
Forma Gdańska wraca na właściwe tory. Zagrywka funkcjonuje bardzo dobrze, kopią z niej już bardzo konkretnie szczególnie Troy i Grzyb, floty są coraz trudniejsze do przyjęcia. Troy wraca do swojego optimum, jak się zatnie to zawsze w obwodzie jest Schulz który jest solidnym zawodnikiem z baaaardzo trudnym flotem do przyjęcia.
Problemy zdrowotne Schwarza to już przeszłość, Mika standardowo całkiem ok. Gato w obronie wraca do tego co grał w tamtym sezonie, jako ciekawostkę podam fakt, że w ostatnim meczu miał 80% przyjęcia pozytywnego w tym 80% perfekcyjnego ;) Jedyne zastrzeżenia mam do środka bo poza Grzybem jest trochę drewniano i sypacze czasami rzucają kartofle.
Olsztyn to dla mnie jeden ze słabszych zespołów tej ligi, jedyna osoba która się tam wyróżnia to Bednorz ale to za mało.
Stoilovic to raczej w pierwszej lidze by się nie łapał do pierwszej szóstki.
Woicki słabo.
Van den Dries to dla mnie drewno.
Zajder i Kolewijn bez szału.
Potera niczym się nie wyróżnia.
Dla mnie linia powinna być ustawiona na -12 punktów. Tak więc korzystam.
Lotos rozstrzela ich zagrywką. Nawet jak stracą seta to minimalnie punktowo, a przynajmniej w dwóch powinien być pogrom.
MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów # under 145.5 # 1.85 # bwin # stawka 2/5 ✅ 1.7 ✅
Dobra, żarty się skończyły. Każda strata punktów w przypadku Resovii automatycznie wykreśli ich z walki o Mistrzostwo Polski o ile już to się nie stało.
Forma wraca, zagrywką kopią jak konie, przyjęcie ustabilizowane, w ataku jeszcze mają rezerwy ale wygląda to o niebo lepiej.
Penchev w końcu przestał sabotować swój zespół, Alek fruwa aż miło, Kurek standardowo liczby kosmiczne (chociaż momentami złapie zwiechę), jedynie mam zastrzeżenia do rozegrania.
Grają dzisiaj z największymi piz.dami/leszczami/paralitami/antysiatkarzami tej ligi, Będzinem. Te typy miałyby problem w pierwszej lidze polskiej siatkówki.
Resovia na każdej pozycji ma lepszego zawodnika x 2.
W Będzinie nie funkcjonuje nic, przyjęcie, rozegrania, atak, obrona to jest jakieś dno. Oczy bolą od oglądania tej &quot;drużyny&quot;.
Nie wierzę w to, że są w stanie urwać seta Resovii, chociaż po ich niedawnych wyczynach zjechałem ze stawką do 2/5 zamiast 3/5.
Zastanawiałem się nad handicapem -15.5, trochę za wysoki.
Zastanawiałem się nad underem 75 punktów Resovii, mógłby im się trafić set na przewagi i po typie nawet jak w pozostałych dwóch by ich pojechali do 15.
Dobry typ to też handicap setowy -2.5.
Ale ja gram under 145.5 po lepszym kursie i praktycznie takiej samej pewności dla mnie.
 
olek-k 123

olek-k

Użytkownik
AZS Politechnika-Jastrzębski Węgiel typ 2 kurs 2,02 efortuna⛔ tragedia:kwasny4565:
W stolicy naszego pięknego kraju miejscowy AZS Politechnika podejmuje Jastrzębski i wg. mnie to goście są faworytem tego spotkania. Wilki Bednaruka ostatnio jakby troszkę lepiej, ale w przekroju całego sezonu jak dla mnie zanotowali regres. Wzmocnienie Zagumnym i Samicą powinno podnieść jakoś gry Warszawian a tak się nie stało. Jastrzębski natomiast zaskakuje pozytywnie. Odeszli Bartman,Łasko,Wojtaszek,Malinowski a mimo to Lebedew świetnie to poukładał. Miśkin świetnie dyryguje grą, a Muzaj czy De Rocco fajnie wpasowali się w drużynę. Młody Popiwczak dobrze spisuje się na libero. Wyniki klubów niby podobne. Obie drużyny wygrały 3:2 w Rzeszowie, przegrały po 2:3 z Gdańskiem,wygrały 3:2 z Cuprum,obie powalczyły w Bełchatowie. Ale Jastrzębskiemu nie wyszedł tylko jeden mecz, w którym przegrali z Bielskiem 3:2, natomiast AZS przegrał nawet z Będzinem 3:0. Niby podobnie ale mnie gra i ciut lepsze wyniki kierują w stronę Jastrzębian.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
M 418

maat

Użytkownik
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin​


Sześciu zawodników drużyny gospodarzy grało w Berlinie w turnieju kwalifikacyjnym do IO - Zatorski, Konarski, Buszek, Deroo, Toniutti i Tille. O ile Buszek z Konarskim byli zmiennikami w Berlinie a Deroo grał tylko podczas fazy grupowej (3 mecze) to reprezentanci Francji wzięli udział we wszystkich 5 spotkaniach w ciągu 6 dni a więc potężna dawka spotkań w krótkim okresie.

Zapewne konieczne będzie dokonanie zmian w składzie by odciążyć grą mocno eksploatowanych graczy. Ciężko mi sobie wyobrazić by w szczególności Francuzi, którzy grali najwięcej zagrali szóste spotkanie na pełnych obrotach podczas całego meczu. Drużyna ZAKSY nie rozegrała w tym okresie żadnego sparingu z prostej przyczyny - w klubie pozostało 7 zawodników, którzy trenowali indywidualnie. Podczas treningów skupiono się na przygotowaniu fizycznym oraz technice indywidualnej.

Z drużyny Cuprumu w Berlinie zagrało trzech graczy - Łomacz, Możdżonek i Bohme. Pozostała część drużyny podczas przerwy reprezentacyjnej rozegrała sparing w Jastrzębiu-Zdroju z Jastrzębskim Węglem, który przegrali 1:3. W wyjściowej szóstce na rozegraniu wystąpił Gorzkiewicz a parą środkowych Gunia i Michalski. W późniejszej fazie pojawili się również Taht, Kaczmarek, Malinowski i Kryś.

ZAKSA nadal jest wyraźnym faworytem w tym spotkaniu, jednak ze względu na przerwę reprezentacyjną a co za tym idzie zmęczenie podstawowych graczy obu zespołów sądzę, że będą miały miejsce roszady przede wszystkim na pozycji rozgrywających co wpłynie na jakość gry obu ekip. Da to realne szanse na walkę gości w środowym spotkaniu. Set dla Cuprum jak najbardziej realny.

Cuprum +2.5 seta @2.10 Pinnacle ⛔



Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom​


Drużyna gospodarzy w sparingu z Cuprum zagrała bez van Lankvelta, który brał udział w turnieju kwalifikacyjnym do IO wraz z reprezentacją Kanady. Trener Lebedew w tym spotkaniu zagrał na dwóch libero. Z dobrej strony zaprezentowali się podstawowi skrzydłowi - Muzaj oraz DeRocco jak również rezerwowi. Na parkiecie pojawił się nowy nabytek JSW środkowy Marcin Bachmatiuk z Hutnika Kraków. Nie jest jednak wiadome czy znajdzie się w kadrze na mecz z Czarnymi.

Zespół Czarnych rozegrał w czasie przerwy reprezentacyjnej 2 sparingi ze Skrą Bełchatów. Oba sparingi były spotkaniami 4-setowymi zakończone wynikami 2:2 oraz 1:3. W sparingach nie brał udział trener Raul Lozano, który był w tym czasie w Berlinie. W początkowych przygotowaniach brakowało również Artura Szalpuka, który do końca grudnia przebywał na zgrupowaniu kadry w Spale. W sparingach tych brakowało również Żalińskiego, Kampy oraz Majstorovicia, którzy brali udział w turnieju w Berlinie.

Brak podstawowych graczy w przygotowaniach wpłynął na komfort przygotowań a sam mecz może być zagadką - trójka podstawowych graczy dołącza do reszty zespołu po ponad trzytygodniowej przerwie. Do tego dochodzi zmęczenie głównie rozgrywającego Lucasa Kampy co ma również niebagatelne znaczenie. Możliwe że na boisku pojawi się za niego rezerwowy Szczurek.

Typowanie zwycięstwa Czarnych po obecnym kursie jest nieopłacalne. Fajną opcją na ten mecz w mojej ocenie jest over setowy. Jastrzębie w dotychczasowych 6 meczach w PlusLidze na własnym parkiecie ugrywała co najmniej 2 sety. Szykuje się więc ciężki mecz biorąc pod uwagę wymienione wcześniej czynniki.

over 3.5 seta @1.51 Pinnacle ⛔ Grobelny show
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dynamit 440

dynamit

Użytkownik
ZAKSA - Cuprum (+13,5 pkt) @ 1,8 ⛔ Festiwal żenady w liczbach: Malinowski 13%, Romać 18% (podsumowując obu orłów ataku 3pkty/19 ataków!!), Boehme 20%. Wstyd!
Nie ma co się rozwodzić, by nie dublować myśli autora posta wiszącego nad moim. Napiszę tylko, że czołówka nie ma w tym sezonie łatwo z Lubinianami. Ograli oni targaną wielkim kryzysem Resovię na wyjeździe, poza tym zawsze pokazywali pokaźny pazur. 2:3 z Lotosem w Gdańsku, 2:3 ze Skrą u siebie, 2:3 z Jastrzębskim na Śląsku.
Cuprum jest w stanie pokryć dodatnie handicapy i dostarczyć nam sporo pieniążków.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Radom - Lubin @ 3,95 ✅
1,21 na Czarnych w fortunie/unibecie to żart i kpina. Typowy mecz 50/50, powiedziałbym nawet, że lekkim faworytem Cuprum. Żaliński może ponownie nie zagrać, a jak wygląda Radom bez tego gracza widzieliśmy wczoraj. Value.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
M 418

maat

Użytkownik
Czarni Radom - Cuprum Lubin​

Ważny mecz dla obu ekip, które po przerwie reprezentacyjnej zaliczyły, delikatnie mówiąc, falstart - obie ekipy odnotowały porażki 0:3. Czasu na poprawę błędów i formy było niewiele bo zaledwie 2 dni.
W ostatnim meczu w składzie Czarnych zabrakło Wojciecha Żalińskiego (grypa) oraz Bartłomieja Grzechnika (uraz nogi). Widać było w środowym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem jak wiele Czarni tracą bez swojego podstawowego przyjmującego. Zastępujący Żalińskiego na tej pozycji Grobelny kompletnie sobie nie poradził. Błędy w ataku w kluczowych momentach a do tego przyjęcie na poziomie 41% (przyjmował najczęściej w drużynie - 29 przyjęć) - to krótkie podsumowanie jego środowego występu. Cały zespół spisał się w tym meczu poniżej oczekiwań i co do tego nie ma wątpliwości.
Podobnie jak Czarni w swoim środowym spotkaniu zaprezentowała się ekipa z Lubina, gładko przegrywając z ekipą ZAKSY. Sądziłem, że są w stanie nawiązać walkę z podmęczoną ekipą z Kędzierzyna o czym pisałem w analizie środowego spotkania. Cuprum podjął walkę tylko do stanu 17:15 w pierwszym oraz 7:3 w secie drugim. Potem mnożyły się błędy i niedokładności. Ciężko było dostrzec jakiś pozytyw na przestrzeni całego spotkania. Słaby występ Cuprum pokazują statystyki z tego meczu - zaledwie 40% w przyjęciu oraz słaba skuteczność w ataku poszczególnych graczy.
Występ Żalińskiego w sobotnim meczu stoi pod znakiem zapytania. W piątek wieczorem wziął udział w treningu jednak decyzja odnośnie występu w meczu z Cuprum zostanie podjęta bezpośrednio przed meczem. W mojej ocenie to nie będzie łatwy mecz dla Czarnych a kurs na zwycięstwo jest mocno zaniżony biorąc pod uwagę problem na pozycji przyjmującego. Lubinianie zapewne będą chcieli zaprezentować się znacznie lepiej jak w środowym meczu - podkreślają to sami zawodnicy. Transmisja z meczu o godzinie 20 w Polsacie Sport Extra.
over 3.5 seta @1.54 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
M 418

maat

Użytkownik
Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk​

Spotkanie na szczycie w 13. kolejce PlusLigi gdzie zmierzą się obecny mistrz z wicemistrzem Polski. W poprzedniej kolejce obie ekipy odnotowały zwycięstwa - Resovia pokonała u siebie Effector a Lotos na wyjeździe gładko w 3 setach wygrał z ekipą z Będzina.
Rzeszowianie wciąż z negatywnym bilansem spotkań u siebie (3 zwycięstwa, 4 porażki). Mistrzowie Polski nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów, chcąc liczyć się w walce o czołowe lokaty. W meczu z Effectorem tylko w 4 secie pojawił się Kurek, zastępowany na ataku przez Witczaka. W kadrze na ten mecz nie znalazł się Nikołaj Penczew, który zmagał się w ostatnim czasie z zapaleniem płuc. W turnieju w Berlinie nie wystąpił w żadnym z meczy. Trener Kowal twierdzi, że w meczu z Lotosem nie zagra. Mimo tego, że jest zdrowy - ma braki treningowe. Nie wiadomo jednak czy słowa trenera znajdą potwierdzenie i Bułgar faktycznie nie wystąpi w sobotnim meczu.
Trener Resovii, oprócz wspomnianemu wcześniej Kurkowi, dał odpocząć innym kadrowiczom m.in. Wojtaszkowi i Drzyzdze. Można jednak być pewnym, że na mecz z Lotosem wystawiony zostanie najmocniejszy skład.
W drużynie z Lotosu w ostatniej kolejce w pierwszej szóstce wystąpili Ratajczak i Hebda, zastępujący Gawryszewskiego oraz Schwarza, który po turnieju w Berlinie chorował. Zaskoczeniem dla mnie był występ Miki w tym spotkaniu, sądziłem, że będzie oszczędzany właśnie na mecz z Resovią. Tak się jednak nie stało a sam Mika zaliczył bardzo dobry występ mając 75% w przyjęciu oraz 62% w ataku. Faluje forma atakującego Troya, który w meczu z Będzinem miał 42% w ataku. Na minus w tym spotkaniu na pewno błędy w zagrywce - aż 15 w 3 setach.
Mimo, że wydawać się może, że Mistrzowie Polski powoli wychodzą z kryzysu jaki miał miejsce na przełomie listopada i grudnia, nadal ciężko mówić o optymalnej dyspozycji. Pokazują to dobitnie mecze ze słabszymi rywalami kończone bardzo często po 5-setowych bojach. Drużynę z Gdańska na pewno stać na równorzędną walkę, pokazał to mecz o Superpuchar Polski wygrany przez Lotos 3:2.
Liczę na spotkanie godne pojedynku dwóch najlepszych ekip poprzedniego sezonu. Ciężko w mojej ocenie wyłonić faworyta tego spotkania, o wyniku tego spotkania zadecydują szczegóły. Patrząc na stabilniejszą formę oraz mniejszą liczbę &quot;wpadek&quot; w tym sezonie typuję tutaj co najmniej 2 sety dla drużyny z Gdańska.
Gdańsk +1.5 seta @1.99 Pinnacle ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
anfa_ 801

anfa_

Użytkownik
Nie zdecyduję się na zagranie aż +1,5 seta w kierunku Gdańska ale moim zdaniem to spotkanie nie będzie jednostronne dla żadnej z drużyn. Resovia gra w kratkę. Niby największy kryzys mają za sobą i zaczęli odrabianie strat ale ich gra faluje. Trefl prezentował się dobrze ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że to drużyna z dużo słabszą ławką. Mika był bardzo ekploatowany w kadrze podczas turnieju w Berlinie i jego dyspozycja bądź niedyspozycja może być kluczowa dla losów tego spotkania. Resovia na papierze jest faworytem i sądzę, że to spotkanie wygra. Jak twierdzi Kowal- wyjdą najmocniejszym składem jaki mają (czyli prawdopodobnie wszyscy bez Pencheva). Nie będzie to jednak łatwy mecz dla obu ekip i z pewnością nie powinien zakończyć się wynikiem 3-0/0-3. Ciekawą propozycję daje marathon- linia 180,5 pkt w meczu. 4 sety w okolicach 20pkt. Wygląda obiecująco dla powiększenia oszczędności życia. Taką opcję pobieram. Asseco miało dość czasu na przemyślenia i poukładanie gry, więc kieruję się w stronę 3-1 dla gospodarzy po ciekawym i wyrównanym widowisku. Będę również zaskoczony jeśli Lotos wróci do domu bez przynajmniej seta.

typ: over 180,5pkt ⛔
kurs: @1.71
bukmacher: marathonbet
powodzenia!
e: Lotos bez Schwarza i Miki, Resovia bez Bartka Kurka. Imo lepiej dla overa i dla wygranej Gospodarzy ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
radocesc 21,7K

radocesc

Użytkownik
Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 2 @ 1,57, bet365 0-3 ✅
Co by nie mówić ciekawe spotkanie na zakończenie kolejki Plusligi. Nie tylko ze względu na drużyny jakie zmierzą się ze sobą, ale głównie ze względu na kursy jakie zaproponowali nam oddsmakerzy bet 365.
Analizując składy obu zespołów wydaje się, że poza środkiem siatki gdzie Kielce mają bardzo duże argumenty w postaci Mateusza Bieńka i Andreasa Takvama to Jastrzębski Węgiel ma zawodników lepszych. Rozpoczynając od pozycji rozgrywającego gdzie Michał Masny przeżywa kolejną młodość i gra dużo ciekawiej niż obaj rozgrywający Effectora, poprzez pozycję przyjmujących którymi najprawdopodobniej będą Jason Derocco i Alexander Shafranovich. Obaj przyjmujący w meczu z Radomiem zaprezentowali się naprawdę solidnie i jestem pewny, że dzisiaj będą w stanie podtrzymać dobrą dyspozycję. Dodatkowym plusem jest obecność Van Lankvelta, który powraca do składu po kwalifikacjach olimpijskich. Perełką zespołu Jastrzębskiego Węgla jest leworęczny Maciej Muzaj, gra bez kompleksów, posiada niesamowity zasięg i jeżeli dobrze wejdzie w mecz to Kielczanie w postaci Sławomira Jungiewicza nie będą mieli argumentów. Pozycje libero porównywalne chociaż Adrian Mihułka w ostatnim spotkaniu na prawdę błyszczał. Dodatkowym aspektem przemawiającym za Jastrzębskim jest fakt transferu Krzysztofa Wierzbowskiego do Politechniki Warszawa.

Wydaje się, że przerwa reprezentacyjna dobrze zrobiła zespołowi z Jastrzębia dlatego liczę na dobre widowisko, w którym zwycięstwo odniesie zespół gości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Dodatkowym aspektem przemawiającym za Jastrzębskim jest fakt transferu Krzysztofa Wierzbowskiego do Politechniki Warszawa.
Wierzbowski nie został wytransferowany, rozwiązano z nim kontrakt, z powodu jego fatalnej formy, stracił miejsce w składzie na rzecz Ukraińca Vitiuka, który jest graczem wybitnie przeciętnym, żeby nie powiedzieć słabym.
Sprowadzono młodego Stolca, ale nie wiem czy jest już gotowy na grę w +lidze, pierwszy mecz słabo.
Z typem zgadzam się, ale można znaleźć lepszy kurs choćby u ruskich (w 1x miałem zaskakująco wysoki limit) albo w pinnach, uni miało świetne value, ale spadło.
 
volman 1,1K

volman

Użytkownik
AZS Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała⛔⛔ prowadząc 0-2 ????

Sąsiedzi w tabeli. Obie drużyny tego sezonu nie mogą dodać do udanych, 12 i 13 miejsce to daleko od oczekiwań zarządu. Jeżeli chodzi o AZS to Bandero na początku sezonu dostał kontuzji poważnej i do dziś nie gra, a Lipiński to jest troszkę za słaby na podstawowego atakującego zespołu w Pluslidze. Kluczową postacią w zespole jest Matej Patak, gdyby go zabrakło byłoby źle z drużyna spod Jasnej Góry. Ostatnio rozegrali bardzo dobry mecz z Politechniką Warszawską, który wygrali bez straty seta. W tym spotkaniu Warszawiacy zagrali słabiutko, błędów sporo, do tego dochodzi skuteczność w ataku na poziomie 40% to nie mogło się udać.

BBTS to drużyna bardzo waleczna, ich porażki zazwyczaj są po długiej walce. Bracia Stelmach nie są źli, jednak nie mają zespołu aby walczyć z najlepszymi jak równy z równym. Brakuje im przyjmującego bo Wika trochę jest za słaby jak na pierwszy skład.

Drużyny bardzo równe, jednak więcej szans daje zespołowi z Bielska-Białej, bo kurs kusi.

AZS Częstochowa - BBTS Bielsko Biała
BBTS Bielsko Biała 2.37
 
volman 1,1K

volman

Użytkownik
Dubel na dzisiejszy dzień z Plusligi:
Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin
over 130.5 punktów 1.27
+
Cuprum Lubin - Politechnika Warszawska
over 133.5 punktów 1.27⛔
=
1.61 6/10
Kurs może bez zachwytu ale nie wiedziałem jak ugryźć oba spotkania, a to wydaje mi się najlepsze.
Będzin ma od niedawna nowego trenera Stelio De Rocco, który jest ojcem De Rocco podstawowego zawodnika Jastrzębskiego, który gra na pozycji przyjmującego. Mój typ to 131 punktów, czyli Będzin będzie musiał ugrać min. 56 punktów co wydaje mi się pewne. Mimo, że to najsłabsza drużyna Plusligi to jakiś tam potencjał ma aby nie przegrywać tak gładko. Niedawno grali z Bydgoszczą u siebie i oprócz pierwszego seta, następne trzy były zacięte. Wcześniej z Lotosem, dwa sety wyrównane, jeden niestety do 11, z wkurzonym Rzeszowem pogrom. Pamiętajmy, że to są derby, więc mobilizacja w zespole z Będzina będzie tym bardziej większa. Obie drużyny grały ze sobą łącznie 4 razy i oprócz jednego spotkania Będzin w każdym zdobywał min. seta.
Jeżeli chodzi o Cuprum Lubin to jest zdecydowanym faworytem, i gram na przełamanie Politechniki ( niektórzy mogą się smiać przełamanie, czyli zdobycie ok 60 punktów, jednak i to dla niektórych może być wyczynem). Akademicy wpadli w dołek, jednak powinni po dwóch tęgich porażkach dojść do siebie i spróbować powalczyć w tym spotkaniu. Zwłaszcza, że Cuprum no to nie jest aż taka drużyna aby dawać im 1.10 na zwycięstwo, zdarzają im się przerwy w grze i ich forma faluje. Akademikom zabrakło w poprzednim spotkaniu, gdzie przegrali gładko 3-0 z Czestochową dobrego rozegrania, Zagumny zawiódł na całej linii. Jednak nic dwa razy się nie zdarza i over 134 powinni dać radę ugrać.
 
M 418

maat

Użytkownik
Cuprum Lubin - AZS Politechnika Warszawska
over 3.5 seta @1.80 Unibet ⛔
Jedno z dwóch zaplanowanych na dziś spotkań 14 kolejki PlusLigi. Jest to pierwsza kolejka spotkań rewanżowych, we wcześniejszym starciu tych ekip górą byli gracze AZSu wygrywając 3:2. W poprzedniej kolejce Cuprum pokonał na wyjeździe Czarnych Radom po tie breaku natomiast AZS gładko przegrał z akademikami z Częstochowy 0:3.
Porażka Politechniki z Częstochową była dla mnie zaskoczeniem. Zespół wpadł w dołek, z solidnej formy jaką siatkarze z Warszawy prezentowali pod koniec roku nie pozostało nic - w tym roku w 2 meczach ligowych ugrali tylko seta. Bardzo dobre przyjęcie na poziomie 62% nie przełożyło się na skuteczność w ataku co zaważyło o wyniku ostatniego meczu.
Słabo w ataku spisał się Filip (ledwo 30% w ataku) podobnie nowy stary nabytek PW Wierzbowski (36%). Do tego dodajmy mnóstwo błędów własnych - z 75 punktów zdobytych przez Częstochowę aż 27 stanowiły błędy Politechniki co daje nam ponad 1 set oddany &quot;za darmo&quot;. Jest więc co poprawiać bo obecnie atak i błędy własne to największe mankamenty w grze Politechniki.
Cuprum z trudnego terenu w Radomiu wywiozło 2 punkty. Na plus na pewno występ Puparta, który grał bardzo dobrze zarówno w ataku jak i na przyjęciu. Solidny występ zaliczył również Wojciech Włodarczyk, gorzej w ataku zaprezentował się Malinowski (11/31). Na minus w tym meczu - błędy w polu serwisowym.
Faworytem tego spotkania są rzecz jasna gospodarze. Ja jednak nie skazuje na pożarcie siatkarzy z Warszawy a sam pojedynek nie musi skończyć się w szybkich 3 setach. Politechnikę stać na walkę co pokazywali pod koniec zeszłego roku oraz w meczu z Łuczniczką gdzie byli bliscy doprowadzenia do TB. Mecz w Częstochowie traktuje jako wypadek przy pracy, bo tam oprócz przyjęcia nie funkcjonowało nic. Liczę na wyciągnięcie wniosków oraz poprawę skuteczności w ataku, ekipę Bednaruka na pewno stać na walkę w dzisiejszym meczu. Transmisja od godziny 18 w Polsacie Sport Extra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
M 6,2K

mirrar

Użytkownik
Na chwilę obecną nie ma go w protokole meczowym więc chyba nie zagra, ja osobiście cisnę w stronę Bydgoszczy ???? jeśli potwierdzi się że nie wejdzie na boisko to kursy spadną z 1.8 do 1.50-1.60 więc warto się spieszyć.
 
volman 1,1K

volman

Użytkownik
rozumiem ze wynajdujesz tu analogie do meczu olsztyna ze skra gdzie van der dries tez nie gral.

[/ironia]
Oglądałem oba spotkania i wiem, że Olsztyn bez Van Driesa to już nie ta sama drużyna. Z Zaksą Adamajtas nie istniał ???? Jarosz o niebo lepszo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom