>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlusLiga 2015/2016

Status
Zamknięty.
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Łuczniczka Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 2 @ 1.80 b365 ✅
O Bydgoszczy pisałem przy okazji pierwszej kolejki. Dopóki grał Ferens to gra wyglądała całkiem przyzwoicie. Toczył się bardzo wyrównany pojedynek. Jednak po kontuzji Wojtka to AZS dominował jednak znacznie. Ferens był najlepszym zawodnik swojego zespołu w ciągu 2 setów. Przede wszystkim Łuczniczce brakowało jakości i mocy na skrzydłach. Krzysiek grał jak na siebie całkiem niezłe spotkanie, jednak to jest dalej jeździec bez głowy, który taktyka na grę opiera się na myśli siła x ramię. Jak dostanie kilka czap, to zaczyna się problem, ponieważ się strasznie gotuje. Przyjęcie wyglądało dosyć słabo, zarówno Murek jak i Ruciak na niskich procentach. Obaj to już nie są ci sami zawodnicy co kilka lat temu. O ile Michał jeszcze jako tako daje sobie rade w ataku, to jednak u Dawida widać, że wiek zrobił swoje. Nie jest to zawodnik, który będzie ciągnął grę drużyny. Para środkowych raczej słabo, o ile Jurkiewicz zagrał na swoim poziomie i powyżej go już raczej nigdy nie wejdzie, to Kosok, którego nie jestem fanem i uważam, że jest słaby, to wypadł po prostu tragicznie. Dużo było zachwytów nad Radke, ja jestem jednak sceptycznie do niego nastawiony. Potrafi zaatakować z 2 piłki, co jest naprawdę fajne, jednak przede wszystkim powinien on dobrze rozgrywać, a przede wszystkim dokładnie i przy okazji gubić blok. Było trochę z tym problemów, jednak jak na warunki Bydgoszczy spokojnie powinien wystarczyć.
Jeśli chodzi o Radom, to zagrali naprawdę fajny mecz i mimo porażki to napsuli sporo krwi ZAKSie, która była jednak sporym faworytem. Skład na ten sezon moim zdaniem bardzo fajny, a przede wszystkim wyrównany. Nie ma tam wielkich gwiazd, jednak są to solidni zawodnicy, którzy mogą zrobić bardzo dobry wynik w tym sezonie. Jest tutaj fajne połączenie młodości z doświadczeniem. Mamy tutaj młodych: Bołądzia, Szalpuka, Grzechnika czy Kowalskiego, zestawionych z Plińskim, Kampą czy Żalińskim. W pierwszym meczu główną mocą były skrzydła. Dobre spotkanie zagrali zarówno Bołądź jak i Żaliński. Pokazali, że dają tej drużynie jakość. Słabiej wypadł Szalpuk, jednak sądzę, że powinno być tylko lepiej. Moim zdaniem to chyba obecnie jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników razem z Bartłomiejem Bednorzem. Artur trenował z reprezentacją, pojechał nawet na mistrzostwa Europy. Teraz to wszystko powinno jeszcze bardziej zaprocentować. Już ostatnie sezony miał niezłe, kiedy to był główną siła w Politechnice. Teraz przy mocniejszych kolegach, powinien mieć więcej swobody. Obaj z Żalińskim nie są może mistrzami przyjęcia, jednak sądzę, że spokojnie w takim zestawieniu mogą razem grać. Kampa to nie jest może wirtuoz rozegrania, jednak naprawdę bardzo dobry zawodnik. Moim zdaniem to pewny punkt swojej drużyny. Jeśli chodzi o środek to Pliński dosyć słabo wypadł w pierwszym meczu, szczególnie w ataku. Grzechnik za to bardzo dobrze w ataku, jednak tylko 1 blok przez 5 setów chluby nie przynosi. Chyba najbardziej wrażliwym punktem jest pozycja libero, gdzie Adam Kowalski nie jest raczej jeszcze w stanie zapewnić stałego bezpieczeństwa. Możliwe, że w pierwszej drużynie zacznie Majstrović, który w ostatnim meczu zmienił swojego młodszego kolegę. Jednak głównym atutem Czarnych jest Raul Lozano. Moim zdaniem to jeden z najlepszych trenerów na świecie. To właśnie od niego zaczęła się era naszej reprezentacji, która wskoczyła na ten najwyższy poziom. To on również wprowadził do czołówki reprezentację Niemiec. Potrafi wyciskać z siatkarzy to co najlepsze. Może uda mu się osiągnąć podobny sukces co Anastasiemu w tamtym roku? Kto wie.
Patrząc na słabą grę Bydgoszczy bez Ferensa oraz możliwości obu ekip, to dla mnie faworytem jest tutaj zespół z Radomia. Kursy już trochę pospadały, jednak b365 dalej oferuje solidny i w moim odczuciu warty gry. U innych bukmacherów kursy są dużo niższe, dla przykładu Unibet oferuje tylko 1.60.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
P 0

pavlinho

Gość
Cuprum Lubin - AZS Częstochowa # over 171.5 # 1.80 ✅ tak jak przewidywałem ;)

bwin premium

Nie jest to tak dobry bet jak Czarni ale myślę, że na takiej linii warto spróbować.

Nie jestem do końca przekonany, czy Cuprum jest w stanie pocisnąć Częstochowę 3-0. Dla mnie nie będzie to tak jednostronne widowisko, jak większość sugeruje.

Cuprum Lubin tydzień temu przerżnął mecz 2-3 prowadząc 2-0 z AZS Politechniką Warszawską co dla mnie jest trochę śmieszne, patrząc na potencjały obu zespołów.
Od osoby która była na meczu dowiedziałem się, że fatalnie funkcjonował blok-obrona po lubińskiej stronie. A przy rozegraniu Redwitza dzisiaj może być podobnie. W ataku dobrze zagrali środkowi i Włodarczyk, atakujący słabizna a Pupart to chyba się zderzył za bardzo z realiami panującymi w Plus Lidze albo się zwyczajnie obsrał. Nie wiem.
Staty z meczu:

http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1034&amp;amp;mID=25093&amp;amp;Page=S

Drużyna w komplecie trenuje dopiero od niedawna i podejrzewam, że zanim wszyscy się zgrają to pełnię ich potencjału ujrzymy za 4-5 kolejek. Na chwilę obecną nie widze w tej drużynie mentalnego lidera i osoby z charakterem jakim był chociażby Kadziewicz.

Częstochowa natomiast powalczyła z Resovią u siebie, urywając jej seta a w pozostałych przegranych nawiązując walkę.
Jak dla mnie wygląda to dużo lepiej niż w poprzednim sezonie. Przeprowadzone transfery w AZS wniosły więcej jakości do tej drużyny. Mowa o Redwitzu, Armero i Pataku (który wykręcił takie cyfry na przyjęciu w meczu z Resovią, że aż się zdziwiłem). Staty z meczu dla zainteresowanych tutaj:

http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1034&amp;amp;mID=25087&amp;amp;Page=S

Myślę, że AZS jest w stanie powalczyć a już na pewno urwać seta. Nie wydaje mi się, aby był tutaj jakiś pogrom w setach a powodzenie typu gwarantują wyniki na poziomie 25-18, 18-25, 25-18 i 25-18. Ja przewiduje w tym meczu sporo walki.

U innych bukmacherów standardowa linia na ten mecz to od 175.5 pkt do 178.5 pkt. Tak więc u mnie jest zaniżona.

Tutaj można obejrzeć urywki z meczu AZS z Resovią:

https://www.youtube.com/watch?v=EjhOpWTMsXM

Pozdro :cool:
 
E 24

esito

Użytkownik
Cuprum Lubin - AZS Częstochowa

Popieram kolegę wyżej, myślę, że dużej dominacji Cuprumu tu nie będzie. Częstochowa w tym sezonie też zrobiła całkiem ciekawy skład i seta powinni tu spokojnie ugrać.

Typ:
over 3.5 seta @ 1.74 Marathonbet
✅
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
AZS Politechnika Warszawska - Czarni Radom
Czarni @ 1,35 ✅
Czarni -1.5 @ 1,79 ✅
1-3 @ 3,4 ✅
over 173,5 @ 1,51 ✅

Chyba każdy kto widział dwa pierwsze mecze Czarnych poprze ten typ. W meczu z Kędzierzynem, z kandydatem do MP, zagrali bardzo obiecująco, a Bydgoszcz po prostu zmietli z boiska, wygrywając pewnie 3-0, nie pozwalając przeciwnikom ani razu wyjść z &quot;20&quot;. Bardzo pewnie wygląda Wojtek Żaliński, coraz lepiej - współpraca na linii Kampa -Szalpuk. Super funkcjonuje blok - ostatnio wyglądało to tak, jak za czasów końca lat 90. i &quot;radomskiej ściany&quot; tj. Nowika, Prygla i Stancelewskiego. Oczywiście, mecz z Bydgoszczą nie był specjalnie miarodajny - gospodarze zagrali bez dwóch kluczowych graczy, jednak radomianie wyglądali bardzo pewnie. Nowy libero - Majstorović wydaje się znacznie lepszy od Kowalskiego i zapewni solidność przyjęcia - tego czego zabrakło w pierwszym meczu sezonu.
Coś o Warszawie - trzeba ich pochwalić za pierwszy mecz z Lubinem, gdzie szalał ze skrzydła Mikołajczak, ale mecz w Kędzierzynie obnażył ich wszelkie słabości. Samik, Filip i Mikołajczak zagrali słabo w ataku, młodzi środkowi nie grali na miarę oczekiwań,
Mecz na pewno będzie ciekawy, bo to takie pseudoderby Mazowsza, a paru graczy grało po drugiej stronie siatki (Zagumny, Radomski, Firlej po stronie AZS i Szalpuk w Czarnych) + trener Bednaruk, który przez wiele lat grał w Czarnych. Na trybunach Areny Ursynów zagości pewnie bardzo liczna grupa kibiców WKS. Obstawiam dość pewne zwycięstwo radomian, choć Warszawę stać na wygranie jednej partii.
Edit: a my swoje: WKS :!:
Bydgoszcz - Kielce
Kielce +9,5 pkt @ 1,53 ⛔ co za miernoty kieleckie, z takimi patałachami jak Bydgoszcz nawet punktu nie ugrać...
Kielce @ 2,52 ⛔
Nie widziałem jeszcze kielczan w tym sezonie, ale ugranie po jednym secie z Bełchatowem i Gdańskiem dobrze rokuje. Ciekawy skład - Wierzbowski(Vitiuk), Buchowski, Kędzierski (bardzo zdolny rozgrywający), Jungiewicz, Bieniek, Takvam + Sobczak na libero. Trener Daszkiewicz robi także dobrą robotę. Na pewno przyjadą do Bydgoszczy z wiarą w zwyciestwo, bo przeciwnik wyjątkowo słaby i rozbity. Wypadł Ferens i Jarosz i nie ma komu atakować. Krzysiek 13% w ataku z Czarnymi, Ruciak i Murek też wiele nie kończyli. Makowski chyba nie za bardzo ma pomysł co zrobić, bo przestawienie Radke na bombę przyniosło kiepski skutek. Kurs warty gry.
Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów ⛔ Kurek pozamiatał
Skra @ 1,85
Potencjały ekip zbliżone i gdybym miał wskazać, kogo widzę wyżej w tabeli na koniec sezonu, obstawiłbym gości. Mamy jednak początek sezonu i dużą rolę odgrywa zgranie poszczególnych zawodników. Skra praktycznie ten sam pierwszy skład co rok temu, w Rzeszowie spore zmiany.
Obie ekipy pewnie wygrały dwa swoje pierwsze mecze ze słabszymi rywalami, czas na poważniejszy sprawdzian.
Jastrzębie - BBTS Bielsko-Biała ⛔ ????
Jastrzębie@ 1,2
Kędzierzyn - Będzin ⛔ :)10, 14, 18 ????)
Będzin +21,5 @ 1,41
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
kamillo0103 245

kamillo0103

Użytkownik
Bydgoszcz - Kielce
Kielce +9,5 pkt @ 1,53
Kielce @ 2,52

Nie widziałem jeszcze kielczan w tym sezonie, ale ugranie po jednym secie z Bełchatowem i Gdańskiem dobrze rokuje. Ciekawy skład - Wierzbowski(Vitiuk), Buchowski, Kędzierski (bardzo zdolny rozgrywający), Jungiewicz, Bieniek, Takvam + Sobczak na libero. Trener Daszkiewicz robi także dobrą robotę. Na pewno przyjadą do Bydgoszczy z wiarą w zwyciestwo, bo przeciwnik wyjątkowo słaby i rozbity. Wypadł Ferens i Jarosz i nie ma komu atakować. Krzysiek 13% w ataku z Czarnymi, Ruciak i Murek też wiele nie kończyli. Makowski chyba nie za bardzo ma pomysł co zrobić, bo przestawienie Radke na bombę przyniosło kiepski skutek. Kurs warty gry.
Chciałbym zaznaczyć zanim ktoś zagra, że Czarni Radom zagrani świetnie blokiem, nie wiem czy drużyna z Kielc jest w stanie to powtórzyć. Chciałbym usłyszeć opinię kogoś kto oglądał chociaż jeden z ostatnich meczów Efektora.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Chciałbym zaznaczyć zanim ktoś zagra, że Czarni Radom zagrani świetnie blokiem, nie wiem czy drużyna z Kielc jest w stanie to powtórzyć. Chciałbym usłyszeć opinię kogoś kto oglądał chociaż jeden z ostatnich meczów Efektora.
To jak dana drużyna zagra blokiem nie da się, w mojej opinii, przewidzieć. W dwóch pierwszych meczach Kielce miały zaledwie po 5 bloków, ale grały z Bełchatowem i Gdańskiem, czyli absolutnym topem ligi. Krzysiek, Ruciak i Murek wiadomo jak biją. Myślę, że tym razem środkowi Kielc, na czele z Bieńkiem, osiągną lepszy wynik punktowy w blokach.
 
P 0

pavlinho

Gość
Makowski chyba nie za bardzo ma pomysł co zrobić, bo przestawienie Radke na bombę przyniosło kiepski skutek. Kurs warty gry.
To ciekawe. Wydawało mi się, że na pozycji atakującego grali Krzysiek i Wiese.

Nie zgadzam się z większością Twoich wyborów, wieczorem napiszę analizy bo nie mam teraz czasu.

Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów
Skra @ 1,85
Potencjały ekip zbliżone i gdybym miał wskazać, kogo widzę wyżej w tabeli na koniec sezonu, obstawiłbym gości. Mamy jednak początek sezonu i dużą rolę odgrywa zgranie poszczególnych zawodników. Skra praktycznie ten sam pierwszy skład co rok temu, w Rzeszowie spore zmiany.
Obie ekipy pewnie wygrały dwa swoje pierwsze mecze ze słabszymi rywalami, czas na poważniejszy sprawdzian.
Winiarski nie zagra bo się rozsypał. Ciekawe kto wejdzie na boisku jak Marechalowi nie będzie szło hehe.
Takie tuzy w przyjęciu jak Marechal, Conte, Piechocki i Milczarek zostaną rozstrzelani zagrywką.
Tylko czekam jak Janusze pograją Skrę. Bo to Skra i muszą wygrać! Kurs urośnie jeszcze bardziej na nich i pobieram Resovię z uśmiechem na twarzy.
Resztę opiszę wieczorem. Pozdro.
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Oczywiście, Wiese. Pomyłeczka.
To, że Winiarski nie zagra wiadomo od dawna.
Każdy ma prawo do własnego zdania, a co do wyników, to we will see what happens.
 
grzybu 193

grzybu

Użytkownik
AZS Politechnika Warszawska +1.5 seta @2.25 bet365 ⛔ za dużo tych prostych błędów
Chyba kogoś poniosło z tym kursem na Radom, żeby dać na nich 1.30 na wyjeździe? Przecież to kpina. Dla porównania w meczu z Bydgoszczą kurs wahał się w granicach 1.60-1.70, gdzie Bydgoszcz już w pierwszym meczu grała tragikomedie. Drużyna Politechniki odwróciła pierwszy mecz u siebie z Lubinem ze stanu 0-2, co na pewno robi wrażenie, ale trudno mi coś napisać o tym meczu, bo nie było go w tv. W drugim natomiast przegrali 0-3 w Kędzierzynie, ale ich gra wyglądała solidnie, w 1 i 3 secie powalczyli, ale jednak ZAKSA to drużyna, która powinna walczyć o medale w tym roku, więc nie można było się spodziewać cudów od AZS.
Radom natomiast bardzo dobry pierwszy mecz, właśnie z ZAKSĄ, do stanu 2-1 w setach i 14-9, wtedy nagle stanęli i stali już tak do końca spotkania. Mecz z Bydgoszczą trudno nawet komentować, bo to, co grała Łuczniczka to poziom 2 ligi. Jedno, co da się zauważyć po tych dwóch meczach, to to, że Czarni mają problem z przyjęciem, są bardzo czuli, widzieliśmy to w pierwszym meczu, gdy dosłownie zabił ich zagrywką Bociek, a także w drugim to przyjęcie było średnie, tylko że w tym akurat meczu nie było żadnego problemu, bo drużyna z Bydgoszczy nie wiedziała, co to znaczy ustawić blok.
Podsumowując spodziewam się bardzo wyrównanego meczu i jak dla mnie taki kurs to powinien być na wygranie meczu przez Politechnikę Warszawską, a nie na ugranie przez nich punktu w tym meczu. Jak dla mnie to idealna pułapka na graczy wystawiona przez bukmacherów, wszyscy po wysokim zwycięstwie nad Bydgoszczą rzucą się teraz na Czarnych nie zważając nawet na to, że kurs jest mega śmieszny na ich zwycięstwo.
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Ostatnio mocniej zacząłem śledzić Plus Ligę, stąd trochę napisałem o kilku spotkaniach.
Politechnika Warszawska - Czarni Radom

W meczu 3. kolejki Politechnika Warszawsla podejmie Czarnych Radom. Podopieczni Bednaruka przyzwoicie rozpoczęli sezon, gdyż wygrali z faworyzowanym Lubinem oraz pokazali się z dobrej strony z Kędzierzynem-Koźle, mimo iż przegrali w trzech setach. Warszawianie byli w kontakcie z ZAKSĄ i dopiero po drugiej przerwie technicznej rywale odskakiwali im na kilka punktów. Świetnie do zespołu wkomponował się Samica, który punktuje na dobrym poziomie przy przyzwoitej skuteczności. Nieco słabej wyglądają Halaba czy Łapczyński, jednak są to dość młodzi gracze. Bardzo fajnie wygląda współpraca Zagumnego z środkowymi, którzy są dość skuteczni. Nieco niewiadomą jest obsada atakującego, gdyż Filip i Mikołajczak są dość nieregularni. Jednak świetna dyspozycja Mikołajczyka sprawiła, że Politechnika odwróciła losy meczu z Cuprum. Radomianie powinni mieć dwa zwycięstwa, lecz dali sobie wydrzeć punkty z ZAKSĄ. Ostatnio rozgromili Bydgoszcz, która nie miała praktycznie żadnych argumentów. Bardzo podoba mi się gra Bołądzia oraz Żalińskiego, którzy są bardzo skuteczni w ataku. Nieco słabiej wygląda Szalpuk, który dopiero zgrywa się z zespołem. Na pewno będzie obiektem zagrywek Warszawian, bo przyjęcie u niego stoi najsłabiej. Radomianie w ostatnim meczu zdobyli bardzo dużo punktów blokiem, ale przy takiej sytuacji kadrowej Bydgoszczan, trudno się nie dziwić. Zapowiada się ciekawy mecz, nie sądzę, aby rozstrzygnął się w trzech setach. Wiadomo kadrowo lepiej wyglądają goście. Faworytem wg bukmacherów są Czarni, ale sądzę że Politechnika jest w stanie urwać chociaż punkt.

over 178,5 @ 1 ,69 Unibet ⛔ Politechnika rozsypała się w 4 . secie...

Bydgoszcz - Effector Kielce

Bydgosczanie jak dotąd ponieśli dwie porażki w tym sezonie: ze wspomnianym Radomiem oraz z Olsztynem. Od początku sezonu trener Makowski nie może skorzystać z usług podstawowego atakującego - Jarosza. Sprawia to, że na ataku musi grać Krzysiek. Jest to bardzo nieregularny gracz, który ogranicza się do ataku siła x ramię, przez co często był blokowany. Trener kombinował też z przesunięciem z Wiese do ataku, ale to również nie przyniosło zamierzonego skutku. Przez dłuższy czas muszą sobie radzić bez podstawowego przyjmującego - Ferensa. Słabo wygląda Ruciak, który w zeszłym sezonie miał ciągle problemy zdrowotne. Patrząc na tego zawodnika brakuje już mu tej motorki w ataku. Tak samo Murek, który zeszły sezon przegrał na libero. Nie ma co się oszukiwać najlepsze lata ma za sobą. Nieskuteczność skrzydłowych sprawiła, że Radke sporo musiał grać środkowymi. Kielczanie można powiedzieć, że zgodnie z planem przegrali z Bełchatowem oraz Gdańskiem, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie, urywając po secie. Z dobrej strony w obu meczach pokazał się Jungiewicz, który jest lepszy od swojego vis a vis. Według mnie dobrym ruchem było ściągnięcie Kędzierskiego, który głównie grzał ławkę w Radomiu. Na przyjęciu zapewne Buchowski oraz Wierzbowski, którzy są w stanie spokojnie sobie poradzić w ataku. Bieńka nie trzeba przedstawiać, bo wiadomo jaką wartość wnosi do zespołu. Bydgoszczanie są ewidentnie przeceniani przez bukmacherów. Biorąc pod uwagę znaczące ubytki w składzie, sądzę że Kielczanie mogę spokojnie ugrać te 2 sety.

Effector Kielce (+1,5 seta) @ 1,82 Unibet ⛔

AZS Częstochowa - Lotos Gdańsk

Częstochowianie jak dotąd ugrali jeden punkt, ale grali z Rzeszowem oraz Lubinem, czyli zespołami od siebie mocniejszymi. W piątym secie w meczu z Cuprum kontuzji kolana doznał atakujący Bandero. Brazylijczyk był zdecydowanym liderem Akademików. Sprawia to, że na młotku będzie musiał zagrać młodziutki Lipiński. Nie do końca wiadomo czy do pełni zdrowia doszedł przyjmujący Patak. Jeśli nie zagra to będzie spora strata, gdyż zastąpi go prawdopodobnie Wawrzyńczyk, który gra bardzo słabo. Jest nieskuteczny w ataku, a do tego psuje sporo zagrywek. W ostatnim meczu zaskoczył Szymura, który był jednym z liderów zespołu. Ciekawym ruchem było ściągnięcie Redwitza, jednak Brazylijczyk też już najlepsze lata ma za sobą, a do tego aktualnie nie ma takich pewniaków w ataku. Gdańszczanie zgodnie z planem odnieśli dwa zwycięstwa, choć mieli drobne problemy m.in. w Bielsku. Anastasi zaczął trochę rotować składem i być może przełożyło się na takie wyniki. W LM bez problemu odprawili z kwitkiem Vojvodine w trzech setach. Gdańszczanie mają sporą przewagę na skrzydłach w postaci Troya oraz Miki. Falaschi bardzo fajnie prowadzi grę. Lotos może napsuć sporo krwi Częstochowianom zagrywką. Bardzo zaskoczył mnie Gawryszewki, który beznadziejnego flota przerzucił na mocną zagrywkę z wyskoku i co najważniejsze dość regularną. Jeśli goście nie pokpią sprawy to powinni spokojnie wygrać za trzy punkty z osłabionymi gospodarzami.

Gdańsk (-1,5 seta) @ 1,48 Unibet ✅

Kędzierzyn-Koźle - Będzin

Kędzierzynianie również mieli sporo problemów w pierwszych meczach. Jednak można ich nieco usprawiedliwić, gdyż doszło do sporych zmian kadrowych, a do tego zmienił się trener. Nie rozumiem ciągłego stawiania na Konarskiego, który mówiąc delikatnie nie zachwyca. Po wygranej z chorobą do składu powrócił Bociek, który mocno przyczynił się do wygranej w Radomiu, a do tego atakuje na dobrej skuteczności. Mam nadzieję, że trener w końcu pójdzie po rozum do głowy... Ogólnie fajnie prezentuje się para przyjmujących Deroo-Tille. Wiadomo, że Francuzowi się dobrze współpracuje z kolegą z kadry Toniuttim. Zaskoczeniem dla mnie jest podstawa Deroo, który jest skuteczny w ataku, a do tego ma spory wachlarz technicznych ataków. Blado na tle kolegów wypada Gladyr, który nie jest tak skuteczny na bloku, a do tego psuje sporo zagrywek. Będzin pierwszym meczu bodaj przy wyniku 2:0 i 20:12? dla Jastrzębian przy ich pomocy, ugrali jeden punkt. Z Bełchatowem gładko polegli w trzech setach. Sporą stratą było odejście Santilli&#39;ego, który był w stanie jakoś poskładać ten zespół i zajął przyzwoite miejsce w lidze. Wiadomo, goście kadrowo mocno odstawiają od Kędzierzynian. Z każdym kolejnym meczem gra ZAKSY powinna wyglądać lepiej. Do tego rywal, który jest teoretycznie najsłabszy na tle poprzednich.Jeśli nie pokpią sprawy, to mecz powinien się zakończyć w trzech setach.
ZAKSA (-2,5 seta) @ 1,50 Betsson ✅

Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów

Na deser hitowe starcie 3. kolejki, czyli pojedynek Skry z Resovią. Bełchatowianie dalej będą sobie musieli radzić bez kontuzjowanego Winarskiego. Sprawia to, że na przyjęciu zagra Conte oraz Marechal, którzy tuzami na przyjęciu to nie są. Do tego Francuz w ataku jest dość chimerycznym zawodnikiem. Współpraca Conte z Uriarte wygląda świetnie, choć czasem zdarzy im się coś przekombinować. Gospodarze praktycznie nie mają zbyt dużej alternatywy na ławce, gdyż Stanković to jeszcze nieogran y gracz na takim poziomie. Nie przekonuje mnie ani Piechocki, ani Mielczarek, którzy nie gwarantują również stabilnego przyjęcia. Wlazły przy dobrym przyjęciu jest w stanie kończyć ataki na dobrym poziomie, ale z sytuacyjnych piłek skończy się na plasikach. Kowal dość zaskakująco rotuje w tym sezonie składem, ciężko przewidzieć na kogo postawi na kilku pozycjach. Na przyjęciu ma mocno ograniczony wybór, gdyż w pełnej dyspozycji nie są Jaeschke oraz Lyneel. Tak więc musi stawiać na parę Śliwka-Penczew. Śliwka doskonale wykorzystuje daną mu szansę, gdyż świetnie spisuje się w rozgrywkach, a ostatnio znalazł się w drużynie gwiazd Ligi Mistrzów. Achrema raczej nie ma brać co pod uwagę, bo nie wrócił do formy. Osobiście nie jestem przekonany do Kurka na pozycji ataku, ale bronią go wyniki. W razie czego w obwodzie jest Schöps. Rzeszowianie dalej muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Nowakowskiego. Ciekawe na kogo Kowal postawi na libero, gdyż zarówno Igła, jak i Wojtaszek występowali w wyjściowym składzie. Twardo stawia na Tihacka, który wirtuozem gry nie jest, ale Drzyzga ostatnio jest wyraźnie pod formą. Jak widać obie drużyny zmagają się z problemami kadrowymi. Dla mnie, podobnie jak dla bukmacherów, jest to mecz 50/50, więc pójdę w stronę overa punktowego, gdyż ten mecz nie powinien być jednostronny, a sety powinny być zacięte.Oba zespoły mają zbliżony potencjał.
over 184,5 @ 1,83 Bet365 ⛔ Szko da 4. seta gdzie Bełchatów roztrwoni ł prz ewagę pięciu punktów. Kurek zrobił różnicę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
MKS Cuprum MUNDO Lubin - Indykpol AZS Olsztyn over 3,5 seta @ 1.46 Pinnacle ⛔
O Olsztynie w dużej mierze pisałem tutaj. Do zespołu fajnie wkomponowali się zarówno Bram Van Den Dries jak i Thomas Koelewijn. Obaj w sumie grają na miarę swoich umiejętności i są wzmocnieniami w stosunku do poprzedniego sezonu. Paweł Woicki na rozegraniu wygląda również solidnie. Bednorz to moim zdaniem przywódca tej drużyny i udowadnia, że zespół z Warmii będzie mógł w tym sezonie na niego liczyć. Zniszczoł bez szaleństw, ale w miarę solidnie. Sporą poprawę w stosunku do zeszłego sezonu zanotował jednak Michał Potera. Nie ma co ukrywać, że w tamtym sezonie zawiódł i to dosyć znacznie. Obecnie Olsztyn ma 6 równych, solidnych zawodników. Nie są to jakieś gwiazdy, jednak jak na warunki finansowe Olsztyna jak najbardziej wystarczający. Jedyną dziurę stanowi pozycja drugiego przyjmującego. Tak jak też wcześniej się wypowiadałem Stoilović zupełnie mi się nie podoba. Nie gwarantuje on dobrego przyjęcia, a w dodatku w ataku wygląda naprawdę mizernie. W ostatnim meczu zastąpił go Waliński, który może nie błysnął, jednak i tak zagrał lepiej niż Serb. Prawdopodobnie Filip dostanie kolejną szansę w pierwszym składzie, jednak jeśli będzie utrzymywać taką formę jak w dwóch pierwszych meczach, to szybko usiądzie na ławce rezerwowych. AZS w pierwszym meczu wygrał 3-1 z Łuczniczką, a w kolejnej kolejce poległ w Jastrzębiu 2-3.
Cuprum w tym sezonie zbudował fajny skład. Wiodąca postacią tej drużyny jest Wojciech Włodarczyk, który jeszcze parę sezonów temu grał w zespole z Olsztyna jako rozgrywający. Od wyjazdu jednak do Austrii, gdzie przestawili go na przyjęcia to jest to naprawdę bardzo fajny ofensywny przyjmujący, który walczy o miejsce w kadrze narodowej. Środek zespołu z Lubina jest moim zdaniem bardzo dobry. Zarówno Możdżonek jak i Bohme gwarantują niezły poziom. Tutaj ustawienie tej pozycji jest z korzyścią dla Cuprumu. Za rozegranie odpowiada Grzegorz Łomacz, który był drugim rozgrywającym reprezentacji Polski w tym sezonie. Gwarantuje on pewną jakość poniżej której nie schodzi. Jako libero mamy Pawła Ruska, który moim zdaniem jest mocno niedoceniany. Co prawda nie jest to już najmłodszy zawodnik, jednak sądzę, że to TOP5-6 najlepszych zawodników polskich. Kiedyś uważałem go za trzeciego zaraz po Ignaczaku i Gacku(czasy JW). Na ataku mamy dwóch równorzędnych atakujących z rocznika 92, a mianowicie Romacia i Malinowskiego. Ten drugi moim zdaniem trochę za długo siedział na ławce w JW, bo spokojnie mógł ogrywać się w którymś ze słabszych klubów. Jednak tak samo jak w przypadku Olsztyna bolączka tej ekipy jest pozycja drugiego przyjmującego. Moim zdaniem Pupart znacząco odstaje od reszty wyjściowego składu. Cuprum na ławce ma jego rodaka Tahta, który jednak nie dostał jeszcze prawdziwej szansy. Obu z nich Cretu zna z reprezentacji Estonii. Cuprum przegrał 3-2 z Politechniką oraz zanotował zwycięstwo również po tie-breaku z Czestochowa. W moim odczuciu oba te zespoły są słabsze kadrowo niż Indykpol.
Moim zdaniem różnica między tymi zespołami nie jest taka duża jak wskazują kursy. Moim zdaniem są to wyrównane zespoły, może z lekka przewagą Cuprumu. Jednak nie wydaje mi się aby ten mecz zakończył się 3-0 w żadną ze stron. Oczekuje tutaj wyrównanego meczu, może kolejnego zakończonego w 5 setach? Kurs idealny do dubla.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn​

Cuprum jak na razie dwie pięciosetówki i na pewno nie jest to ich optymalna forma. Olsztyn po dobrym meczu z Bydgoszczą zagrał przyzwoity z Jastrzębskim Węglem, ale po zaciętej walce przegrał 2:3.
Nie ma Paszyckiego, ale środek z Możdżonkiem i Böhme (zwłaszcza Böhme) wygląda jak na razie bardzo dobrze. Sporo Znaków zapytania przy przyjmujących. Włodarczyk wydaje się być &quot;pewniakiem&quot; i obok niego tak naprawdę musi występować doświadczony Pupart. Taht przyjmuje słabo i w parze z Włodarczykiem wyglądałoby to słabo. Ciężko na razie powiedzieć kto będzie pierwszym atakującym. Tak jak myślałem przed sezonem, Romać przy Malinowski wcale takiej pewnej pozycji mieć nie będzie.
Olsztyn zagrał nieźle z Jastrzębskim, ale trochę jednak zawiódł. Momentami trochę za bardzo przesadzał Woicki (ostatnia akcja piątego seta). W bardzo dobrej formie Bednorz, fajnie radzi sobie atakujący Van Den Dries, przy którym jest sporo piłek. Ogólnie naprawdę fajnie to Gardini poukładał, idą w kierunku bardzo szybkiej gry (wystarczy spojrzeć na piłki grane na lewe skrzydło czy na szóstą strefę).
Według bukmacherów faworytem Cuprum. Lepszą dyspozycję na początku pokazali chyba jednak Olsztynianie. Cuprum u siebie, na pewno mają mocniejszy środek, ale na pozostałych pozycjach wcale lepiej nie wyglądają. Bardziej podoba mi się system gry Olsztyna.
Strasznie ciężko powiedzieć kto wygra. Lekkie value na Indykpol jest, ale z racji tego, że to wyjazd biorę bezpieczniejszą opcje.
Typ:
Over 3.5 seta @ 1.45 Pinnacle ⛔
23:20 i 24:22 w trzecim secie nie wystarczyło. Szkoda.

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom
Politechnika wyciągnęła mecz w 1 kolejce z Cuprum, a w kolejnej serii spotkań przegrała 0:3 z ZAKSĄ. Cerrad jak na razie bardzo fajnie się prezentuje. Sporo dobrej gry w przegranym meczu z ZAKSĄ i świetny mecz z osłabioną Bydgoszczą.
Co do Politechniki. Sporo tam jednak zależeć będzie od Samici. Doświadczony Francuz jest najpewniejszym zawodnikiem na przyjęciu. Kompletnie zawodzi jak na razie Łapszyński, a Halabie brakuje regularności. Na ataku na razie nie ma klarownej sytuacji i chyba od dyspozycji dnia będzie zależeć czy rozpocznie Mikołajczak czy Filip.
Czarni efektownie rozpoczęli i zobaczymy jak to będzie wyglądać dalej. Świetnie wyglądają Bołądź i Żaliński, w meczu z Bydgoszczą naprawdę bardzo dobrze zagrał Szalpuk. Solidny środek siatki (trochę brakuje tego &quot;czegoś&quot;) i naprawdę fajne rozegranie Kampy. Tak jak się spodziewałem Majstrović już w meczu z Bydgoszczą wskoczył do składu na pozycji libero i nie ma się co dziwić, bo Kowalski to na pewno nie ten poziom. A Czarni z linią przyjęcia Żaliński-Szalpuk potrzebują solidnego wsparcia.
Czarni faworytem i jeżeli zaprezentują taką dyspozycję jak w dwóch pierwszych spotkaniach to wygrają. Tylko, że kurs jak dla mnie trochę za niski. To nie jest rozbita Bydgoszcz (bez dwóch zawodników, którzy stanowią o sile ofensywnej), a Warszawa z naprawdę ciekawym składem i grająca przed własną publicznością. Nie spodziewam się spacerku dla Radomia.
Typ:
Over 3.5 seta @ 1.50 Betsafe ✅
 
M 0

murek26

Użytkownik
Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn

Oba zespoły przystapia do tego meczu po piecisetówkach, Olsztyn przegrał z Jastrzębiem, z którym według przebiegu meczu powinien spokojnie wygrac, tyle ze rzuca sie odrazu fakt ze nie maja szerokiej lawki - zmiennikow wartosciowych to prawie nie ma wogole ale pierwszy sklad gra dobra, widowiskowa siatkowke.

Cuprum jak narazie gra tylko pieciosetowki - mysle ze w tym meczu moze byc podobnie, niby wedlug buków wygra cuprum i mozna tak wnioskowac lepszy sklad, szersza i co wazne nadal wartosciowa lawka ale mnie ich gra nie przekonuje narazie. Mysle ze dzis Olsztyn sprawi niespodzianke bo graja na prawde dobrze, zwłaszcza Bednorz na przyjeciu atakujacy ciagnie ten zespól. Moj typ na ten mecz to Olsztyn.

Typ:
Olsztyn wygra @ 2.50 Bet365
 
hugues 4,8K

hugues

Użytkownik
Lubin jednak lekko, za lekko, przed nami drugi mecz. Czy Radom faworytem, dla mnie niewielkim, na pewno nie wygra 0:3 liczę na sporo walki i niespodziankę over 3.5 seta raczej pewny.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Jestem przekonany czym dalej w las to Radomianie będą coraz groźniejsi twarda gra plus do tego dojdzie zgranie plus Lozano może rotować składem można powiedzieć że Czarni będą czarnym koniem ligi:)niektórym wyżej notowanym drużynom napsują krwi... Majstrović poza drugim setem świetne przyjęcie i obrona
 
B 44

bjerne

Użytkownik
Bełchatów - Rzeszów
Skra od wielu lat to najlepsza bądź jedna z lepszych ekip, to samo można powiedzieć od Resovii która zdobyła mistrzostwo kraju w zeszłym sezonie. Nowy sezon, nowe rozdanie, zmienione składy, lecz tak samo jak to bywało wcześniej Bełchatów i Rzeszów to bardzo mocne ekipy. Zaczyniając od początku pragnę położyć nacisk, że gospodarzem są zawodnicy Skry co w moich oczach jest znaczącym dla nich handicapem. Teraz patrząc bardziej wnikliwie, rozegranie uważam za wyrównane i nie skłaniałbym się, za żadną drużyną. Pozycja przyjmujących to lekki plusik dla gospodarzy, może brakuje Michała Winiarskiego, ale Marechal, Conte to klasa światowa robiąca różnicę. Śliwka, Penczev to ten format na chwilę obecną. Atak czyli Wlazły versus Kurek, tutaj znowu skłaniałbym się w kierunku 1. Mariusz swój poziom raczej trzyma, a jak wejdzie super w mecz to często do końca jest nie do powstrzymania, dodajmy do tego mega serwis to, strach się bać. Kurek lubi się podpalać gdy nie wejdzie mu jedna, czy druga piłka, do tego wydaje się być bardziej chimeryczny na zagrywce. Środek wydaje mi się również być na wyrównanym poziomie u jednych jak i drugich. Natomiast libero to atut gości. Po stronie, Resovii stoi jeszcze, ławka rezerwowych, mają zawodników którzy wchodzą i robią większą różnice. Reasumując liczę na ciekawy mecz, w którym wygra Skra, która wydaje się mieć większą siłę ognia jak i atut w postaci własnej hali, martwi trochę przyjęcie z którym potrafi mieć problem Conte, ale wspomniana siła ognia i publika wystarczą na odniesienie cennego zwycięstwa.

Skra @ 1,80 ⛔

Typ na Skrę czy pomyłka pisarska? bo po przeczytaniu analizy, gdybym był laikiem, zdecydowanie stawiałbym że grasz na Resovię.
Skra z przyjęciem Conte, Marechal, Piechocki i Milczarek jest do rozstrzelania przez drużynę z Rzeszowa jak wejdzie im zagrywka. Kowal jak pomyśli i do przyjęcia będzie wychodził Wojtaszek, a do obrony Ignaczak to wygra ten mecz.
Absolutnie się nie zgadzam, zdecydowanie argumentowałem, że Skra jest mocniejsza, tylko nie obijałem w bawełnę i pokazałem, że obawiam się przyjęcia pisząc o tym, że Conte potrafi być wrażliwy w tym elemencie, Marechal również i tutaj daje Skrze minus. Jednak siła ognia w ataku tak jak pisałem uważam, że po stronie Skry. Mecz w którym co również nadmieniłem, spotykają się dwie mocne od lat ekipy i tutaj ile osób tyle, zdań.
Trochę może statystyk, żebyś już nie miał wątpliwości, że to ja mam rację a nie Ty.
1) Przyjęcie
Skuteczność przyjęcia zagrywki*
30% 42%
Przyjęcie Perfekcyjne*
31% 25%
2) Serwis
Asy Serwisowe
19 15
Asy na Set
2,71 1,25
3) Atak
Skuteczność Ataku*
44% 31%
Perfekcyjny*
57% 48%
edit
Na przyszłość proponuje jakieś szkolenie, w czytaniu ze zrozumieniem, należysz do 80 % społeczeństwa co widać mają z tym problem, cóż bywa ;)
A odnośnie spotkania Kurek miał mega mecz, plus to czego się obawiałem problem z przyjęciem.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Typ na Skrę czy pomyłka pisarska? bo po przeczytaniu analizy, gdybym był laikiem, zdecydowanie stawiałbym że grasz na Resovię.
Skra z przyjęciem Conte, Marechal, Piechocki i Milczarek jest do rozstrzelania przez drużynę z Rzeszowa jak wejdzie im zagrywka. Kowal jak pomyśli i do przyjęcia będzie wychodził Wojtaszek, a do obrony Ignaczak to wygra ten mecz.
Absolutnie się nie zgadzam, zdecydowanie argumentowałem, że Skra jest mocniejsza, tylko nie obijałem w bawełnę i pokazałem, że obawiam się przyjęcia pisząc o tym, że Conte potrafi być wrażliwy w tym elemencie, Marechal również i tutaj daje Skrze minus. Jednak siła ognia w ataku tak jak pisałem uważam, że po stronie Skry. Mecz w którym co również nadmieniłem, spotykają się dwie mocne od lat ekipy i tutaj ile osób tyle, zdań.
Trochę może statystyk, żebyś już nie miał wątpliwości, że to ja mam rację a nie Ty.
Tu nie chodzi o to czy masz rację czy nie, ale o to byś rzetelnie przedstawiał argumenty.
Piszesz że przyjęcie Skry może być zachwiane, ale za to mają większą siłę ognia w ataku. Przecież jak zostaną odrzuceni od siatki to ta siła ognia diametralnie spada. Tym bardziej że Wlazły na wysokich piłkach nie radzi sobie jakoś znakomicie.
No i mecz pokazał kto ma rację, na przyszłość mniej kozaczenia proponuję ????
 
P 0

pavlinho

Gość
Dla mnie mocnym betem na dzisiaj jest Lotos Trefl Gdańsk -1.5 seta (dla ryzykantów -2.5 seta).
Bandero nie zagra, bo ma stłuczoną łąkotkę, a przypomnę, że w pierwszym i drugim meczu naruchał kolejno 17 i 21 pkt. Nie wiadomo również co z Patakiem bo ostatnio z Lubinem nie grał, zastąpił go Wawrzyńczyk który wykręcił bardzo dobre cyferki w przyjęciu ale dużo gorzej było z atakiem. W takim wypadku ich siła na skrzydłach drastycznie spada. Nie wierzę w to że Lipiński pociągnie grę w ataku tak jak Bandero. Redwitz i Szymura to za mało na Gdańsk. Lotos inna kultura gry, nawet jeśli wyjdzie przemeblowaną szóstką (chociaż wątpię, o tym zaraz) z Schulzem, Stępniem, Hebdą czy Dębskim (niepotrzebne skreślić) to Lotos luzem weźmie ten mecz 3-1. Wydaje mi się jednak, że wyjdą najmocniejszym składem z Falaschim, Miką, Schwarzem, Troyem, Gawryszewskim, Grzybem i Gackiem, walną ich 3-0 i w spokoju przygotują się do sobotniego meczu z Bełchatowem ;) Anastasiemu nie na rękę straty setów oraz dłuższe granie i będzie dążył do zwycięstwa 3-0. Okoliczności również temu sprzyjają.

Nadal podtrzymuję typ na Resovię, o którym wspominałem kilka postów wyżej.

EDIT:

Bym zapomniał, Conte z Będzinem fatalnie w przyjęciu (33% dokładnego, 17% perfekcyjnego) a w ataku skończył 3 piłki z 10 w tym jedną na czystej siatce ;) Chłopak jest BEZ FORMY. Faworyt jest tylko jeden i nie pokazują tego kursy.

EDIT 2:

ZAKSA natomiast bierze luzem mecz z Będzinem 3-0, myślałem nad Kielcami +1.5 seta ale odpuszczam oba mecze.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Witam Panów. Co sądzicie o meczu Jastrzębskiego? Bo widzę, że o tym spotkaniu zostało najmniej napisane. Zwycięstwo gospodarzy, czy raczej +2,5 na gości?
 
harry-hole 1,4K

harry-hole

Użytkownik
Jaka opinia Panowie o +16.5 na Będzin po smakowitym 2.35 w Fortunie?
Marathon ma dla porównania tylko 1.97 za ten sam hcp.
Czy ZAKSA już na tyle poukładała nowych grajków, że pogrom jest możliwy?
Wiem, że Będzin -19 pkt przegrał w Bełchatowie. Tam 3 set do 15 to załatwił. Biję się z myślami co zrobić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom