>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Podsumowanie rundy rozgrywek Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
typer36 456

typer36

Użytkownik
Największym zaskoczeniem dla mnie jest, że nie ma reakcji ze strony kibiców na stale obniżający się poziom profesjonalizmu klubów. Teraz w grudniu przyszło mniej ludzi, ale to w dużej mierze ze względu na warunki pogodowe, kolejkę w środku tygodnia itp. Osobiście twierdzę, że jak ludzie przestaną przychodzić na stadiony i oleją tą ligę, to może aktorzy i celebryci biegający po boiskach zechcą narzucić większe tempo, dokładność i zwiększą współpracę. Narazie słyszymy coraz bardziej bezczelne roszczenia, wymogi i narzekanie na swój zawód (pomijam nie liczne wyjątki, które zaraz wyjadą ciężko trenować do zachodnich lig). Pensje przeogromne, roszczenia jeszcze większe, a gry nie ma. Model jest jaki jest, trudno to będzie zmienić.
Od strony sportowej niektóre mecze nawet da się obejrzeć, ale tak naprawdę na dzień dzisiejszy tylko dwa kluby składają jasną deklarację o co grają. I nawet zajmują dwie czołowe pozycje. Reszta gra bo gra, raz dobrze raz źle, logika wyników prawie żadna. Gdyby ograniczyć nam miejsca pucharowe to pewnie większość byłaby za - nie musieliby przegrywać na koniec sezonu i nikt by się męczył z tą jedną czy dwiema rundami wstępnymi. Większość chwali Górnika - ja też, ale ich poważnie nie ma co traktować, to wybryk ligowej natury który po mojemu nie dotoczy się do pucharów a sukcesem będzie górna ósemka.
Podzielam zdanie, że przeraża dominacja ligi przez takich piłkarzy jak Carlitos czy Angulo. Szczególnie doceniłbym Carlitosa bo zaangażowany jest niesamowicie, strzela, asystuje, myśli i prezentuje dobrą postawę. No i wiek dobry - ktoś wykonał dobrą robotę sprowadzając go tu.
Do spadku nadaje się pół ligi, ale po mojemu akcje Sandecji stoją najniżej. Bez trenera Mroczkowskiego, który z przypadkowej grupy zawodników skleja nieźle działający zespół ekstraklasowy (nie pierwszy raz już) nie uda się utrzymać.
 
ajayinho 2,4K

ajayinho

Użytkownik
Osobiście nie mogę się już doczekać rundy wiosennej, jak dla mnie będzie lepsza pod względem rywalizacji zespołów w czołówce jak i tych z miejsc walczących o 8. Oczywiście fajnie byłoby żeby takie postacie jak Carlitos z Wisły czy Żurkowski z Górnika zostali w dotychczasowym klubie i walczyli do końca w naszej lidze. Poniżej zaprezentuje moje spostrzeżenia.
Drużyna rundy - Górnik Zabrze
Mimo porażki z Cracovią 0:4 na własnych śmieciach jest to myślę najlepsza do oglądania drużyna w ESA. Mnóstwo bramek jak i piękne mecze przyczyniły się do dużej popularności w mediach drużyny z Zabrza, teraz czas zimy jak przepracują tak jak przed rundą to jestem spokojny o pierwszą 8. Czy możemy mówić o mistrzostwie? Jak dla mnie sukcesem będzie top 3, jednak dalsza rywalizacja w ósemce może być różna więc z tym optymizmem byłbym spokojny.
Najgorszy zespół rundy - Pogoń Szczecin
Jakoś byłem spokojny na początku lipca o drużynę z zachodniopomorskiego. Składu na pewno nie mieli na top 5 ale zawodnicy typu Gyurcso, Delev oraz Frączczak nie pozwalali myśleć o kotwiczeniu w czerwonej latarni. Niesamowita jest statystyka 1-5-5 (W/R/P). Wygrać jeden mecz przy własnej publiczności to niemal kompletny wstyd. Maciej Skorża przygotowywał drużynę w okresie przygotowawczym i jest to dobry trener, ale od kiedy trenował Lecha - styl drużyn przez niego prowadzonych był cienki do oglądania. Grali kompletny piach, aż musiał trener Skorża opuścić Szczecin. Pozytywem jest strata już 4 punktów do 14 Sandecji. W 9 kolejek powinni spokojnie odrobić tą stratę.
Typowanie pierwszej 8 (kolejność drużyn przypadkowa):
Legia W-wa, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław.
Zawodnicy kolejki:
Bramkarz: Arkadiusz Malarz - Chłop ratował tyłek drużynie z L3 tyle razy, że jest myślę najlepszym bramkarzem w lidze. Dzięki niemu Legia jest liderem po rundzie jesiennej.
Obrońcy: Rymaniak*, Janicki, Sadlok
* Ryman pod wodzą trenera Lattierego zabłysnął od początku rundy do grudnia. Był piłkarzem, którego od 1 kolejki miałem na fantasy. To co robił u siebie z Cracovią lub w innych meczach, kiedy nie był tak przebojowy, lecz stabilny w defensywie, silny, a w dodatku szybki mianuje go do wyróżnienia na tle obrońców.
Pomocnicy: Makuszewski, Żurkowski*, Guilherme, Kądzior
*
Szymon Żurkowski - lat 20. Pewnie niejeden skaut z Europy, z krajów zachodnich ma te nazwisko w notesie. Możemy się spierać czy akurat on powinien być w &quot;11&quot; rundy ale od początku jego trzymanie pola środka boiska przyczyniło się do świetnych wyników drużyny. Jeszcze jak dołożył bramki i asysty pod koniec roku to dało mu kartę do tego, by być w mojej jedenastce.
Napastnicy: Świerczok, Angulo, Carlitos* (MVP)
Wszyscy trzej są dobrymi zawodnikami, jednak to zawodnik Wisły jest dla mnie MVP całej rundy. Przegrywa z Igorem o 4 bramki w klasyfikacji strzelców, jednak dorzucił 4 asysty do worka i Wisła jest od niego zależna jak samochód od energii go napędzającej. Mecze Wisły oglądałem dla jego popisowych akcji 1vs1, czasami z większą ilością graczy drużyn przeciwnych. Igor to typowy snajper, czekał na dokładne dogrania i wykańczał akcje w sposób precyzyjny. Szczerzę, kibicuje Wiśle nad jego pozostaniem w Krakowie, jego transfer teraz byłby gwoździem do trumny, strach pomyśleć czy gra krakowian bez niego przyniesie upragnioną 8 walkę o top 3.
Trener rundy:
Marcin Brosz
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom