>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Polska - Belgia 17.11.2007 / Zapraszam do dyskusji

Status
Zamknięty.
T 0

tmon

Użytkownik
Strzelaj Belgom Euzebiuszu!!
Niema innej mozliwosci niz wygrana w Chorzowie.
Ktos obiecal Belgom milion euro za pokonanie naszych
ale juz Smolarek z Lewandowskim sie postaraja
zeby nie zasilono im kont..
A w centrum stolicy stanie pomnik sir Leo B..

Dofinansowany z unii...:spokodfhgfh:
 
nowak 0

nowak

Użytkownik
Czterech reprezentantów Belgii z powodu kontuzji wyjechało ze zgrupowania przed meczem z Polską. Na badania czeka dwóch następnych. Wzrastają szanse polski....
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Powiem tyle emocje w sobotę bedą ogromne zazdorszcze tym którzy bedą na Stadionie Slaskim, mam nadzieje równiez ze w sobote w nocy cała Polska bedzie świetowac hisotryczny awans to Mistrzostw Europy.Cóż mamy wspaniałą okazje do tego gramy u siebie z przecietną Belgią w której lekke problemy kadrowe napewno jesli nie wygramy bedzie wielkie zaskoczenie w całym kraju ale trzymam bardzo mocno żebyśmy wygrali i balowali calą noc

Polskaaaaa Białooo Czerwoniiii ;)
 
roy. 187

roy.

Forum VIP
No naprawde jak Polska tego nie wygra, to zaprzepaszcza najlepsza szanse dostania sie na ME z eliminacji, bo co to za dostanie sie przez to, ze jest sie gospodarzem =D. Osobiscie sadze, ze Polacy ta szanse wykorzystaja, a ponadto jak zatutulowal jeden z portali Belgowie rzeczywiscie albo boja sie grac z nami albo wiedzac, ze graja o pietruszke opuszczaja zgrupowanie z powodu jakis smiesznych kontuzji, no ale lepiej dla nas. Oby nie trzeba bylo czekac do srody na awans, Polskaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =D (3:1? =P)
 
brigantos 0

brigantos

Użytkownik
Jednego jestem pewnien Polacy ,,musza&#39;&#39; wygrać z Belgia,a jak wiadome zawsze gdy przychodziło do arcy waznego meczu to rzadko kiedy wyczymywali ciśnienie.Najbardziej mnie zawsze śmieszy Żurawski ile razy przychodzi do ważnego meczu to mówi że dla niego nie ma presji ,ze nie raz już grywał w ważnych meczach,a pózniej na boisku jest zawsze najbardziej posrany,ale wracajac do tematu jeśli nie wygramy z belgia jestem przekonany że w ostatnim meczu z serbia mieli by bardzo cięzkie zadanie i nawet niechce mysleć że ten mecz miałby decydować o awansie polaków,bo wiem że serbowie po tym jak by otrzymali taka szanse,grajac u siebie i majac bardziej doświaczonych graczy po prostu by wygrali,wiec dla mnie mecz z belgia to być albo nie być
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Polacy rzadko kiedy wytrzymywali ciśnienie? Z tego co pamiętam to w meczu decydującym o awansie do MŚ w 2006r. ograliśmy pewnie Norwegów 3-0 i tym samym zapewniliśmy sobie awans na Mundial. Uważam, że tym razem będzie podobnie. Nasi piłkarze nie zawiodą i choć po trudnym meczu to pewnie pokonają Belgów. Typuję wynik 2:0 ;)


EDIT: dodaję moją analizę/zapowiedź tego meczu. Choć zapewne jeszcze coś będę pisał na jego temat ;)


Już w sobotę 17 listopada reprezentacja Polski w piłce nożnej może po raz pierwszy w swojej historii awansować do finałów Mistrzostw Europy. Aby tak właśnie się stało należy zdobyć trzy punkty w meczu z Belgią co moim zdaniem jest jak najbardziej realne.

Magiczny dla nas trener - Leo Beenhaker, który po fatalnym starcie naprowadził piłkarzy na odpowiednią drogę przed tym meczem ma naprawdę wiele pracy. Oprócz treningów z piłkarzami jego zadaniem jest również odpowiednie przygotowanie psychiczne do tego spotkania. Bo co jak co, ale na pewno w głowach niektórych piłkarzy już zarysowuje się wielka feta po wygranym meczu z Belgią, który jednak najpierw trzeba wygrać ;)

Zadanie łatwe nie będzie, gdyż Belgowie przyjeżdżają do Polski żądni rewanżu za ubiegłoroczną porażkę (zwycięski gol Matusiaka), ale warto podrkeślić, że przyjeżdżają do Polski osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników m.in Soncka, Sterchele i Mudingayi&#39;ego. Przed tym meczem mówi się także o tym, że Belgom &quot;nie chce się grać&quot; z Polską, ale tylko dlatego iż cztery dni później czeka ich wyjazd do Baku gdzie zmierzą się z Azerbejdżanem. Osobiście tego nie rozumiem, bo w mojej opinii gra w kadrze narodowej byłaby największym zaszczytem ;)

W sobotnim spotkaniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, już tak wiele razy dla nas szczęśliwym, naszych piłkarzy dopingowało będzie ok. 50 tysięcy widzów, którzy zgotują naprawdę fantastyczną atmosferę i mam nadzieję, że będą tym przysłowiowym &quot;dwunastym zawodnikiem&quot;, który doda piłkarzom skrzydeł i poniesie ich do zwycięstwa nad odmłodzoną kadrą Belgii. Szkoleniowiec gości Vanderyecken zapewne mocno głowi się nad tym jaką jedenastkę wystawić na mecz z Polską (głównie chodzi o pomoc i atak), ale wydaje się, że na środku defensywy zagrają Van Buyten i Kompany. Który z naszych napastników wydaje się być najlepszym na ogrywanie tej dwójki stoperów? Wielu wskaże na Żurawskiego... wielu na Rasiaka... w mojej jednak opinii trener Beenhaker mógłby zaryzykować i wystawić na ten mecz Tomasza Zahorskiego, ale... ja tam trenerem nie jestem ;P i mam nadzieję, że wybór Leo będzie trafny i m.in ten właśnie napastnik przyczyni się do zwyciestwa naszej drużyny nad &quot;Czerwonymi Diabłami&quot;, którzy już nie są tacy straszni jak kiedyś.

Podsumowując, może i nie będzie to łatwe spotkanie i piłkarze aby odnieść w nim zwycięstwo będą musieli pozostawić na boisku sporo zdrowia to mimo to wydaje mi się i bardzo na to liczę, że nasze Orły ten mecz wygrają. Wygrają i tym samym po raz pierwszy w historii naszej piłki, awansują do finałów Mistrzostw Europy! Polskaaaaa Biało-Czerwoni!!!!!

Mój typ: Polska - 1,45 w Sportingbet
 
brigantos 0

brigantos

Użytkownik
TMB jak już coś to były EL MŚ 2002 i jak już coś to mecz z norwegia nie decydował o awansie,ale to szczegół,nasi wielokrotnie udowadniali że w meczach z ciśnieniem dawali rade lol,wystarczy przypomnieć mecze w EL z anglikami ze szwecja,mecze na MŚ 2002,mecze na MŚ 2006 nie wiem skad twoje wnioski ze zawsze dobrze sobie radzili z ciśnieniem bo zawsze było dokładnie na odwrut,chociaż myśle że teraz sytuacja sie zmienil,Leo zmienił ich psyche i tym razem powinni pojechać z Belgia
 
K 358

koeman66

Użytkownik
Powiem tyle emocje w sobotę bedą ogromne zazdorszcze tym którzy bedą na Stadionie Slaskim, mam nadzieje równiez ze w sobote w nocy cała Polska bedzie świetowac hisotryczny awans to Mistrzostw Europy.Cóż mamy wspaniałą okazje do tego gramy u siebie z przecietną Belgią w której lekke problemy kadrowe napewno jesli nie wygramy bedzie wielkie zaskoczenie w całym kraju ale trzymam bardzo mocno żebyśmy wygrali i balowali calą noc
Polskaaaaa Białooo Czerwoniiii ;)
dobre wiesci z tymi oslabieniami w kadrze Belgii, bo Polacy graja nerwowo w meczach o stawke i nawet takie 2-2 z Portugalia bylo baaaaardzo szczesliwe....
Belgia przegra w/g mnie ale nie postawilbym na zwyciestwo Polski wiecej niz 1 bramka, wydaje mi sie, ze wcale tak latwo nie bedzie, bedzie nerwowo ja wam mowie.......
ja mam dylemat czy w domku z wapniakami zaczac picie po 19-ej czy pozniej bo wole na trzezwo ogladac, wtedy lepszy refleks i lepiej sie ryja wydziera :-D szkoda ze nie ma praktycznie za bardzo z kim wypic na miescie, bo sie wszyscy pochajtali albo powyjezdzali w brytyjskie wyspy i inne takie.......
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
No fakt, moja pomyłka to było w ramach el. do MŚ 2002. Ale co jak co lecz wydaje mi sie, ze to właśnie zwycięstwo w tym spotkaniu dało nam awans i mogliśmy go po tym meczu świętować. Choc mogę się mylić bo mówię z pamięci.. ;)

Ale BRIGANTOS... czy ja napisałem, że Polacy zawsze radzili sobie z presją? nie wcale tak nie napisałem, więc nie wiem co masz na myśli pisząc... &quot;lol&quot;.

W swojej wypowiedzi porownałem spotkanie z Norwegią do tego spotkania i uznałem, ze podobnie jak wtedy poradzimy sobie z presją wyniku. A co do spotkan z Anglią czy Szwecją czyli teamami, z ktorymi nie mozemy się przełamać to jest to owszem kwestia presji.. ale moim zdaniem to spotkanie ma inny ciężar gatunkowy niż tamte.. a poza tym jest to przeciwnik innej klasy.

P.S Jestem TBM a nie TMB... i radzę czytać ze zrozumieniem... ;P
 
beau 1

beau

Forum VIP
To już lepiej postawić under.Polacy będą grali uważnie co często czynili w tych eliminacjach.Pierwsza połowa często kończyła się remisem 0-0 a jutro heroicznych ataków nie będą przeprowadzać.Gdyby grał Błaszczykowski miałby kto pociągnąć rajdem Łobodziński nie jest takim indywidualistą.W przerwie Leo pewnie zmotywuje naszych graczy i będą bardziej atakować czego efektem będzie bramka albo dwie.Osłabiona Belgia raczej nie strzeli gola.Stawiam na under.
 
K 358

koeman66

Użytkownik
a mi sie zdaje, ze wlasnie Polacy od razu rusza do atakow, by z czasem nie martwic sie o wynik
rusza od razu by jak najszybciej objac prowadzenie, a potem dobija przeciwnika
mila bylaby powtorka z 2001 roku czyli 3-0 z Norwegami
 
kwiat 0

kwiat

Użytkownik
Jak każdy czytający te słowa tak i ja, wierzymy w zwycięstwo polaków i historyczny awans do finałów ME. A gdzie można świętować awans jak nie na naszym Narodowym Kociołku? Piłkarze skrupulatnie przygotowywali sie do tego najważniejszego spotkania w historii i zapewniają walkę do samego końca i ze wszystkich sił. Drugim powodem dla którego MUSIMY wygrać to spotkanie jest osoba naszego wspaniałego cudotwórcy, LEO. Jest to dla mnie autorytet trenerski, nie tylko w Polsce ale i całym świecie. Ten pan ma klasę. nie wdaje się w żadne pyskówki jak Engel, nie cwaniakuje jak piękny i wiecznie młody Tomaszewski. Po prostu robi swoje i tyle. Nie sugeruje się nazwiskami. Dlatego też wątpię, aby nasz kapitan, Żurawski, zagrał jutro od 1- wszej minuty. Sam zresztą przyznal, że nie jest w formie. I o to chodzi!! Zmieniła się mentalność naszych chłopaków. Za czasów choćby Janasa nie grali piłkarze, grały nazwiska. Wielu wytykało Beenhakkerowi, że powołuje piłkarzy mniej znanych, z polskiej ligi. A jednak ci zawodnicy nie zawodzą i starają się dawać z siebie wszystko. Na zawsze w pamięci pozostanie mi sytuacja, kiedy to Leo zdjął Mariusza Lewandowskiego jeszcze w I połowie (nie pamiętam jaki to był mecz). Lewandowski wyraźnie gestykulował i delikatnie mówiąc był zły na trenera. Jednak w szatni wszystko zostało wyjaśnione i w następnym meczu Mariusz zagrał bardzo dobrze, i to od 1. minuty. Myślę, że nie ma co podawać składów, ważne jest nastawienie naszych zawodników. Obawiam sie tylko jednego - aby w tym spotkaniu presja nie wzięła góry nad grą... Na zakończenie: LEO BEENHAKKER:
Cytat:
&quot;Najlepszą wiadomością jest brak jakichkolwiek informacji. To znaczy, że wszyscy piłkarze są zdrowi, gotowi do gry i pełni wiary w sukces. Rozpiera ich energia, ale to normalne. Czeka ich jutro bardzo ważny mecz i oni mają tego świadomość. Staram się jednak, by nie myśleli o stawce spotkania, tylko skupili się na grze. Wszystko, co będzie później, także w razie zwycięstwa, nie powinno im teraz zaprzątać głowy. Oczywiście, podobnie jak piłkarze, zdaję sobie sprawę ze stawki meczu. Ale kilka podobnych spotkań już przeżyłem. Zresztą dla trenera każdy najbliższy mecz jest najważniejszy, niezależnie od stawki czy momentu, w którym jest rozgrywany. Dlatego staram się studzić nastroje, panować nad emocjami i skupić wyłącznie na grze&quot;.
 
P 0

pocztatkujacy

Użytkownik
Mam pytanie,nie wiem w jakim dziale je napisać,więc pisze tu.Do kiedy można obstawiać mecz Polska-Belgia na stronie Betsson? Czytałem regulamin ale jest pokrętnie napisane.Jak przejdzie w system live (co już się stało) to można jeszcze obstawiać(na normalnych warunkach),czy ostateczna godzina jest w kolumnie stop(czyli 20:30)?
Żeby nawiązać jakoś do tematu to stawiam wszystko co mam na Polskę
Dziekuje za odpowiedź.
 
komarr 4

komarr

Forum VIP
To już lepiej postawić under.Polacy będą grali uważnie co często czynili w tych eliminacjach.Pierwsza połowa często kończyła się remisem 0-0 a jutro heroicznych ataków nie będą przeprowadzać.Gdyby grał Błaszczykowski miałby kto pociągnąć rajdem Łobodziński nie jest takim indywidualistą.W przerwie Leo pewnie zmotywuje naszych graczy i będą bardziej atakować czego efektem będzie bramka albo dwie.Osłabiona Belgia raczej nie strzeli gola.Stawiam na under.

Sam postawilem czysta &quot;1&quot; na Polske ale rowniez rozwazalem under Polakow. Co jak co ale zbytnio duzo nie strzelamy silniejszym przeciwnikom (Portugalia, Belgia itd) a w bramce z Borucem jak nie bedzie zadnego smiesznego/przypadkowego gola to under wskazany na ten mecz.
 
slapi 30

slapi

Użytkownik
Dzisiaj coś takiego zauważyłem:


Dudka dzisiaj nie zagra... Tak?
Zakład nadal w grze... Poprawcie mnie, jak źle myśle...
 
beau 1

beau

Forum VIP
Żeby Ci rozliczyli zakład Dudka musi wystąpić w meczu a jak wiemy jest to nie możliwe.Więc nic nie zyskasz jak postawisz na to zakład tylko sobie kase zamrozisz.
 
R 0

robert-20790

Użytkownik
Pamiętacie mecz z Belgami który zakończył się wynikiem 0:1 dla Polski (graliśmy na wyjezdzie tez odnosnie euro a moze MS :p)
Jednak pamiętam ten mecz jako niezłą nerwówkę. graliśmy jak jakieś ciotki, opadalismy ze sił, to samo mozna powiedziec wtedy o belgach ale malo co a bysmy nei przegrali...
Jak dla mnie nic pewnego w tym meczu.
Nie obstawiam Polakow, kibicować będę........
 
K 0

krzysiek0912

Użytkownik
Droga do Euro 2008.
Ostatni krok Belgia....
Stadion Ślaski
&quot;Kocioł Czarownic&quot;
Oficjalnie Stadion Śląski został Stadionem Narodowym w 1993, jednak piłkarska reprezentacja Polski rozgrywała na nim swe najważniejsze mecze już od 1957 (eliminacyjne spotkanie finałów MŚ&#39;1958 przeciwko ZSRR). Wiele z nich przeszło do legendy zarówno rodzimego, jak i światowego futbolu. Biało-czerwoni ogrywali tutaj takie potęgi, jak: ZSRR, Anglia, Holandia, Włochy, czy Portugalia. To właśnie dzień po – wygranym 2:0 – spotkaniu przeciw Dumnym Synom Albionu w ramach kwalifikacji do finałów MŚ&#39;1974, brytyjskie media nadały mu przydomek Kocioł Czarownic (7 czerwca 1973). Ponadto trzykrotnie Polacy pieczętowali na nim awans do mundiali: w 1977, 1985 i 2001. Do tej pory odbyło się tutaj łącznie 50 oficjalnych meczów polskiej kadry narodowej, z czego 21 zostało przez nią wygranych, 13 przegranych i 16 zremisowanych (przy bilansie bramkowym: 82 goli strzelonych i 51 goli straconych. Miejmy nadzieje ze dzisiaj przypieczetuja pierwszy historyczny awans do Euro 2008
Przedstawienie Sytuacji....
Juz dzisiaj o godzinie 20:30 cala pilkarska Polska bedzie skierowana na Stadion Slaski. Na tym obiekcie nazywanym &#39;kotlem czarownic&#39;, Polska zmierzy się z Belgia w swoim przedostatnim meczu eliminacji Euro 2008. Jezeli wygraja zapewnia sobie historyczny awans do finalu Mistrzostw Europy. Belgia juz o nic nie walczy i moze odpuscic mecz lecz zwyciezenie w tym meczu nie bedzie takie latwe jakby sie wdawalo. Belgowie zagraja bez presji która spoczywać na naszych pilkarzach. A jak wiadomo w tych eliminacjach zdarzaly sie nam wpadki z teoretycznie slabszymi rywalami. Przegralismy przecierz z Finlandią (1:3) i Armenią (0:1) a pare razy wychodzilismy z przegranego meczu zwyciesko. Natomiast naszym dzisiejszym rywalom zdarzaly sie wieksze wpadki takie jak dwa remisy z Kazachami. Pierwszy mecz wygralismy po bledzie belgijskiego obroncy wymuszonym przez Radoslawa Matusiaka ktory odebral mu przy lini bocznej pilke i strzelil zwycieskiego gola.
Historia spotkan.....
Juz dzisiaj pilkarska reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Belgią a zwycięstwo zapewni jej pierwszy w historii awans do mistrzostw Europy. Do tej pory w histori obu reprezentacji rozegrali miedzy soba 18 meczy. Z tych meczy najbardziej utkwily nam w pamieci dwa mecze. Wygrane 3:0 w mistrzostwach świata w Hiszpanii i &quot;zwycięski&quot; remis 0:0 z września 1985 na Stadionie Śląskim, który zapewnił awans do meksykańskiego mundialu. Młynarczyk zagrał w obu meczach. 28 czerwca 1982 na słynnym Camp Nou w Barcelonie Polacy wygrali 3:0 z Belgia. Wszystkie bramki zdobyl Zbigniew Boniek. Ten mecz znakomicie sie dla nas ulozyl. Juz na amym poczatku po akcji Grzegorza Laty Boniek pokonal bramkarza strzalem pod poprzeczke. 9 minut po rozpoczeciu drugiej polowy Boniek po akcji Włodzimierza Smolarka z Lata znalazł sie sam na sam z belgijskim bramkarzem i po minieciu go kopnal pilke do pustej bramki. W tym pamietnym meczu Poalcy wystapili w skaldzie : Józef Młynarczyk - Marek Dziuba, Władysław Żmuda, Paweł Janas, Stefan Majewski - Grzegorz Lato, Waldemar Matysik, Janusz Kupcewicz (82. Włodzimierz Ciołek), Andrzej Buncol - Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek.Kolejnym waznym meczem ktory odbyl sie pomiedzy Reprezentacja Polski a Belgia mial miejsce 11 wrzesnia 1985 r w &quot; Kotle czarownic&quot;. byl to mecz ktory decydowal o awansie do finalow MS w Meksyku. Byl to zwycieki remis ktory zapewnil druzynie Antoniego Piechniczka upragniony awans. W tamtym meczu Nasza reprezentacja wybiegla w skladzie : Józef Młynarczyk - Krzysztof Pawlak, Roman Wójcicki, Kazimierz Przybyś, Marek Ostrowski - Dariusz Dziekanowski, Waldemar Matysik, Ryszard Komornicki, Jan Urban - Zbigniew Boniek (87. Andrzej Buncol), Włodzimierz Smolarek (64. Andrzej Pałasz).W tamtym meczu gral obecny selekcjoner reprezentacji Rene Vandereycken oraz ojciec znanej tenisistki Kim Clijsters - Leo. Pilkarze po tym meczu zgodnie twierdzili ze 12 zaodnikiem polskiej druzyny byla publicznoc. Mecz oglądało 70 tysięcy ludzi. W Polsce Belgowie wygrali do tej pory dwukrotnie w meczach towarzyskich - w 1933 i 1984 roku - za każdym razem po 1:0.
Wyrównany bilans meczów Polska - Belgia
Sobotni mecz w eliminacjach Euro 2008 reprezentacji Polski z Belgią będzie dziewiętnastym spotkaniem tych dwóch ekip narodowych w historii.
Statystyki dotychczasowych meczów sa wyrównane: po 6 zwycięstw Polski i Belgii oraz 6 remisów.Bilans bramkowy jest jednak korzystny dla naszej reprezentacji (24-20).
Bilans meczów Polska - Belgia:
11.10.1931, Bruksela 1:2
04.06.1933, Warszawa 0:1
16.02.1936, Bruksela 2:0
27.05.1939, Łódź 3:3
23.05.1962, Warszawa 2:0
07.04.1965, Bruksela 0:0
21.05.1967, Chorzów 3:1 el. ME-68
08.10.1967, Bruksela 4:2 el. ME-68
17.04.1974, Liege 1:1
02.04.1980, Bruksela 1:2
28.06.1982, Barcelona 3:0 MŚ-82
17.04.1984, Warszawa 0:1
01.05.1985, Bruksela 0:2 el. MŚ-86
11.09.1985, Chorzów 0:0 el. MŚ-86
06.06.1990, Bruksela 1:1
21.08.2002, Szczecin 1:1
30.09.2003, Bruksela 1:3
15.11.2006, Bruksela 1:0 el.ME-08​
Mecze Polski w drodze do Euro 2008:
Filmik droga Polski do Euro 2008 -&gt; Oglądaj TUTAJ
Polska - Finlandia 1:3
Pierwszy mecz nie zapowaidal takiego rozwoju sytuacji. Po Nundialu w Niemczech nikt sie nie spodziewal ze mozna zagrac jeszcze gorzej. Jednak Polacy potrafia.... W tym meczu jedynym dobrym akcentem w grze naszej reprezentacji byl piekny gol strzelony przez Gragule.Byl to jednak mecz bardzo brzydki ktory Polacy oddali bez walki zangazowania i ambicji.
Polska - Serbia 1:1
W drugim meczu &quot;Leon Zawodowiec&quot; wystail szesciu nowych zawodników i to odmieniło zespół. Reprezentacja Polski zagrała dużo lepiej. Od 30. minuty prowadziliśmy 1:0 po golu Matusiaka lecz po bledzie M. Jopa wyrownal Lazovic w 71. minucie. W tym meczu najlepszymi zawodnikami byli zmiennicy zawodnikow z poprzedniego meczu. Byl to juz lepszy mecz niż z Finlandią, ale zdobylismy tylko jeden punkt i Euro 2008 oddalalo sie coraz bardziej.
Kazachstan - Polska 0:1
W kolejnym meczu Polakow czkala ciezka podroz do Kazachstanu. Na papierze wygladalo to tak ze Polacy jechali tylko dopelic formalnosci lecz wydarzenia boiskowe zweryfikowaly statystyki. Byl to mecz o ktorym mowi sie ze trzeba pojechac wygrac i zapomniec. Do 50. minutu bylo 0:0 i polacy zaczeli sie denerwowac lecz w 52. minucie Smolarek minał dwoch rywali i trafil w rog bramki z kilkunastu metrów. Od tej pory mecz stał się łatwiejszy dla Polaków, bo Kazachowie musieli się odkryć. Mecz zakonczyl sie 1:0 i wreszcie Polacy zdobyli upragnione 3 pkt.
Prawdopodobnie byl to najwaznieszy mecz tych Eliminacji i przelomowy dla naszej Reprezentacji. Polacy w tym meczu zagrali pewni szybko i rozsadnie.
Reprezentacja Portugali( 4 druzyna swiata) byla bez szans wobec walecznosci i ambicji Plakow. W tym meczu wszyscy zagrali na miare swoich mozliwosci. Juz w 9. minucie Maciej Zurawski zakreca obroncami wysuwa przed pole karne gdzie Lewandowski poterznie uderza a bramkaz Portugali paruje pilke przed siebie a Ebi Smolarek precyzyjnym strzalem umieszcza bramke w siatce. Caly stadion Slaski szaleje z radosci :!: W tym meczu Polacy nie tylko nie bronili sie a wrecz kontrolowali caly mecz. Nawet probowali pojedynkow z teoretycznie lepiej wyszkolonymi przeciwnikami. W 19. minucie Smolarek podwyzsza na 2:0. W końcówce Polakom trochę brakuje już sił, ale Portugalczycy zdobywają gola dopiero w ostatniej akcji meczu - Simao podaje do Nuno Gomesa i jest 2:1. Polska wygrywa mecz, w którym była skazana na pożarcie i od razu pojawia się nadzieja, że nasz futbol znowu jest coś wart.
Belgia - Polska 0:1
W tym meczu powtarza sie scenariusz z meczuz Portugalia. Szybko strzelona bramka ustawia mecz. Tym razem bohaterem emczu jest R. Matusiak ktory po bledzie obroncy w 19. minucie zchodzi do srodka i pewnie strzela po dlugim rogu.Smolarek, Matusiak i Maciej Żurawski, a w drugiej połowie Jakub Błaszczykowski nie dawali Belgom odpocząć. lecz wynik meczu sie nie zmienia i mecz konczy sie wynikiem 0:1 a co najwazniejsze Polacy zdobywaja kolejne 3 pkt i robi duzy krok w kierunku Eurp 2008.
Polska - Azerbejdżan 5:0
Po pokonaniu Azerbejdżanu 5:0 (3:0) w Warszawie &quot;Biało-czerwoni&quot; objęli prowadzenie w tabeli grupy A. Polacy zaczeli ten mecz bardzo dobrze i po niespelna 2 minutach prowaidzili 1:0 . Obchodzący 34. urodziny Jacek Bak wykorzystał dośrodkowanie Lukasza Garguły z rzutu wolnego i precyzyjnym uderzeniem głową nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości.Dzieki tej wygranej Polacy objeli prowadzenie w tabeli grupy A. Z dorobkiem 13 punktów w sześciu meczach Polacy wyprzedzają Finlandię (11 pkt w 5 meczach) oraz Portugalię i Serbię (po 10 pkt w 5 meczach).
Polska - Armenia 1:0
Reprezentacja Polski wygrała w Kielcach z Armenią 1:0. Bohaterem meczu zostal M. Zurawski jedyny strzelec bramki w tym meczu. Lecz w tym meczu Polacy szybko strzelili bramke i do konca kontrolowali wynik.
Azerbejdżan - Polska 1:3
W Baku przezylismy n\maly Horror gdy po slabej grze przegrywalismy 1:0 z Azerbejdżanem. Jednak w tym meczu nasz zespol pokazal charakter jaki cechuje wielkie druzyny i strzelil 3. Tym samy Polacy zapewnili sobie kolejne 3 punkty. Do 63. minuty meczu w Baku nie moglismy uwierzyc w to co widzimy ale po meczu odetchnęliśmy z ulgą. Polscy piłkarze po raz kolejny udowodnili, że potrafią wygrywać przegrane mecze. Zwycięzców się nie sądzi, więc... chwała im za wygraną 3:1 w Azerbejdżanie. Byla to szusta wygrana z rzedu w eliminacjach Euro 2008.

Armenia - Polska 1:0
W tym mecz Polska zagrala slabo przypominajac mecze z poczatku eliminacji i niespodziewanie przegrała z Armenią 0:1. Jedyna bramkę dla gospodarzy zdobył po znakomitym strzale z rzutu wolnego Gamlet Mkhitarjan. W pierwszej połowie Polacy zdecydowanie przeważali. Dwie &quot;setki&quot; zmarnował Marek Saganowski. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Geworg Kasparow. W 30. minucie o mały włos jego błędu w ustawieniu nie wykorzystał Krzynówek ale golkiper Armenii zdołał odbic pilke na rzut rozny. MEcz zakonczyl sie wynikiem 1:0 i skomplikowal nasza sytuacje w grupie A eliminacji do Euro 2008
Przed tym meczem wielu mowilo ze Polacy zostana rozgromieni i to wysoko. Lecz Leo Benhaker znow ustawil dobrze zespol i to my pierwsi strzelilismy bramke. W 44. minucie fantastyczny strzał z 30 metrów oddał Błaszczykowski. Piłkę z trudem odbił Ricardo, a do bezpańskiej piłki w polu karnym dobiegł Mariusz Lewandowski, który precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do portugalskiej bramki. I po pierwszej polowie bylo 0:1 Llecz druga polowa zaczela sei dla nas najgorzej jak moglaby sie zaczac. Szybko stracona bramka wprowadzila w nasze szeregi zdenerwowanie czego skutkiem byl drugi gol dla portugalczykow. Gdy juz wszyscy zwatpili w zdobycie jakichkolwiek punktow w tym meczu przez Reprezentacje Polski w 87. minucie jacek Krzynowke jak to przystalo na lidera druzyny zchodzi do srodka i poterznie uderza lewa noga a pilka odbija sie od sluba i bramkaza i wpada do bramki Rywal. Duza zasluge napewno maja w tym nasi kibice.Podczas gdy na boisku Stadionu Światła w Lizbonie walczyli piłkarze, na trybunach trwała rywalizacja w dopingowaniu. Polscy kibice nie przestraszyli się odległości do Portugalii i przybyli tu w liczbie około sześciu tysięcy.

Finlandia - Polska 0:0
Reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo z Finlandią. O tym meczu nie bede sie rozpisywal bo za bardzo nie ma o czym.Kibice obejrzeli bardzo zacięte, emocjonujące widowisko. Polacy niezależnie od wyniku meczu Portugalia - Serbia zachowają pierwsze miejsce w grupie A.
Polska - Kazachstan 3:1
Ten mecz takze mial swoja historie napiecie i co najwazniejsze szczesliwe zakonczenie. W pierwszej polowie po strzale Byakov Polska niespodziewanie przegrywala 1:0 i po tym golu do naszego zespolu wkradly sie nerwy i Polacy po pierwszej polowie zchodzili przegrywajac 1:0. Na druga polowe wyszli bardzo zmotywowani i od pierwszych minut zabralis ie za odrabianie strat lecz ciagle brakowalo ostatniego podania. I w tym czasie nagle zgaslo swiatlo na stadionie Legi. Mecz rozpocza sie po 30 min a po przerwie Ebi spolarek pokazal swoi instynkt strzelecki i trafil 3 bramiki.
Po tych dwunastu meczach tabela grupy A wyglada nastepujaco
Tabela Grupy A eliminacji ME 2008
1. Polska 12 7 3 2 20-10 24
2. Portugalia 12 6 5 1 23-10 23
3. Serbia 12 5 5 2 19-9 20
4. Finlandia 12 5 5 2 11-6 20
5. Belgia 12 4 3 5 13-14 15
6. Armenia 10 2 3 5 4-11 9
7. Kazachstan 12 1 4 7 10-20 7
8. Azerbejdżan 10 1 2 7 5-25 5​
Sytuacja Kadrowa....
W tym meczu jak juz wszyscy wiedza Benhakker nie bedzie mogl skorzystac z Dariusza Dudki ktory zlamal noge. Jego miejsce ma zastapic Radosław Sobolewski. Mozliwe ze na prawej stronie pomocy zamiast Jakuba Blaszczykowskiego wyjdze jego dotychczasowy zmiennik Wojciech Łobodziński. Po za tym wszyscy sa zdrowi i w pelni sil.
Natomiast Belgowie wyjda w odmiennym skladzie niz rok temu. Belgijski Trener nie bedzie mogl skorzystac miedzy innymi z: Philipe Leonarda, Anthonego Vendena Borrego, Thomasa Vermaelena, Koena Daerdena, Gaetana Engleberta, Emilie Mpenzy oraz Kevina Vandenbergha. Jednak do zespolu dolonczylo wielu innych utalentowanych i mlodych pilkarzy. W ataku wystepuje 20-letni Kevin Mirallas ktory zadbiutowal w reprezentacji seniorskiej 22 sierpnia 2007 roku. A w 4 rozegranych meczach strzelil juz dwa gole. Kolejna postacia na ktora trzeba zwrocic szczegolna uwage jest jego rowiesnik Moussa Dembele. Ktory zadebiutowal w reprezentacji w maju ubieglego roku. W kadrze strzleili juz 4 gole i odgrywa w nije glowna role tak jak i w swoim klubie AZ Alkmaar
Podsumowujac w kadrze Belgijskiej znajduje sie dwoch debiutantow i az siedmiu pilkarzy ktorych starz w reprezentacji nie jest dluzszy niz rok.
Skład Polski na mecz z Belgią
Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow) Tomasz Kuszczak (Manchester United)
Obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Jacek Bąk (Al-Ryyan), Marcin Wasilewski (Lech Poznań), Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa)Marcin Baszczyński (Wisła Kraków)
Pomocnicy: Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Radosław Sobolewski(Wisła Kraków), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto), Rafał Murawski (Lech Poznań)
Napastnicy: Maciej Żurawski (Celtic), Radosław Matusiak (GKS Bełchatów) Tomasz Frankowski (Tenerife), Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa)
Kadra Belgii na mecz z Polską:
Bramkarze: Stijn Stijnen (Club Brugge KV), Brian Vandenbussche (sc Heerenveen, Holandia), Logan Bailly (KRC Genk).
Obrońcy: Mark De Man (RSC Anderlecht), Guillaume Gillet (KAA Gent), Carl Hoefkens (West Bromwich Albion FC, Anglia), Vincent Kompany (Hamburger SV, Niemcy), Daniel Van Buyten (FC Bayern München, Niemcy), Philippe Clement (Club Brugge KV), Jelle Van Damme (RSC Anderlecht), Gill Swerts (SBV Vitesse, Holandia).
Pomocnicy: Steven Defour (Royal Standard Club de Liège), Marouane Fellaini (Royal Standard Club de Liège), Karel Geraerts (Club Brugge KV), Bart Goor (RSC Anderlecht), Christophe Grégoire (KAA Gent), Faris Haroun (KRC Genk), Killian Overmeire (KSC Lokeren), Jan Vertonghen (AFC Ajax, Holandia).
Napastnicy: Moussa Dembélé (AZ, Holandia), Stein Huysegems (FC Twente, Holandia), Kevin Mirallas (Lille OSC, Francja), Luigi Pieroni (RC Lens, Francja).
Nastroje...
Wszyscy na zgrupowaniu dali z siebie wszystko i kazdy z nich byl przygotowany do tego meczu nawet dwa dni temu. KAzdy jest zkoncentrowany i zmotywowany. Swiadcza o tym slowa kapitana naszej reprezentacji M. Zurawskiego ktory powiedzial w jednym z wywiadow: &quot;Wszyscy na pewno zdają sobie sprawę z wagi tego meczu, więc nikogo nie trzeba dodatkowo motywować. Wszystko jest w naszych głowach i nogach.&quot; W innych slowach zapewnil nas o zwyciestwie: &quot;Nie bierzemy pod uwagę innego rozwiązania jak zwycięstwo&quot; Takze nasz trener twierdzi ze jestesmy gotowi do rozegrania dzisiejszego meczu. &quot;Najlepszą wiadomością jest brak jakichkolwiek informacji. To znaczy, że wszyscy piłkarze są zdrowi, gotowi do gry i pełni wiary w sukces. Rozpiera ich energia, ale to normalne. Czeka ich jutro bardzo ważny mecz i oni mają tego świadomość. Staram się jednak, by nie myśleli o stawce spotkania, tylko skupili się na grze. Wszystko, co będzie później, także w razie zwycięstwa, nie powinno im teraz zaprzątać głowy&quot; - powiedzial podczas konferencji prasowej Leo Beenhakker. NAtomiast Belgowie nie chca tego meczu przegrac i beda walczyc do konca o czym moga swiadczyc te wypowiedzi:
&quot;Mamy dwa cele w tym meczu. Po pierwsze tworzy się zespół, który będzie przygotowywał się do eliminacji mistrzostw świata. Po drugie chcemy wygrać i tym samym wyeliminować Polaków z walki o awans do mistrzostw Europy&quot; – mówi Defour
Podsumowanie...
Dzisiaj Polacy zagraja bez oslabien natomiast belgowie nie beda mogli skorzystac z az 8 zawodnikow. Po za tym gra z Belgami zawsze nam lezala i czesto po meczach z nimi awansowalism do wielkich imprez. Mysle ze dzisiaj bedzie podobnie i dzieki zwyciestwu &quot;Bialo- czerwonych&quot; zdobedziemy upragniony od poczaku naszej reprezentacji awans do Mistrzostw Europy. Do Boju BIALO - CZERWONI!!!!! :wygrana:

Sędzia Spotkania: Claus Bo Larsen
Asystenci:Bill Rene Hansen i Anders Norrestrand
Arbitr Techniczny: Emil Laursen.
 
brigantos 0

brigantos

Użytkownik
Jak patrze na ten skłąd to mam obawy,Łobodziński za Błaszczykowskieo LOL,jak ktoś kiedyś mówił ten chłop nie ma jaj,i to jeszce wystawiać go w takim meczu co trzeba wałczyć o każy centymentr na boisku,Błaszczykowski go przerasta o głowe,to najlepszy gracz polski k.... jak on go może nie wystawić,jeszcze ten Żurawski co nie gra od roku w piłke,nie mówiac już o Sobolewskim którego czas w reprezentacji już minoł,nie podoba mi sie to
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom