>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Polska Liga Żużlowa 2014

Status
Zamknięty.
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP

Nie ma już I ligi, tylko teraz mamy Polską Lige Żużlową. Nazwa swoją drogą, ale przede wszystkim w tym sezonie powinna być mega ciekawa rywalizacja. Wreszcie normalne rozgrywki czyli 8 drużyn z normalnymi zasadami awansów i spadków. Najważniejsza sprawa do zespoły i ich kadry ale o tym później.

O awans powalczą prawdopodobnie spadkowicz: Stal, a także dozbrojony GKM Grudziądz. Jednak nie ma się, co oszukiwać ale awans do E-ligi kosztuje dużo. Start Gniezno spadł szybko, a problemy finansowe ma ogromne i nie wiadomo czy wystartuje w rozgrywkach, z kolei Wybrzeże Gdańsk okupiło ten awans ogromnymi problemami, a tacy zawodnicy jak Miśkowiak czy Stachyra na pieniądze jeszcze trochę poczekają. Co do oceny poszczególnych ekip to widzę to tak:

Walka o awans:

Najmocniejszy wydaje się GKM, który sprowadził chociażby Jeleniewskiego czy Ułamka. Dokładamy do tego Nermarka, Karpova, Kościucha i Alesa Drymla i mamy naprawdę mega mocny skład z jednym rezerwowym. Nie zdziwi mnie, jeśli byłaby ciągła rotacja, bo jednak przy takich nazwiskach nikt nie ma zamiaru siedzieć i czekać na swoją szansę. Z juniorami może być trochę kłopot ale zobaczymy na co stać sprowadzonego z Lublina, młodego Bobera, a także wypożyczonego z Leszna, Marcina Nowaka.

Stal Rzeszów z powracającymi do klubu Kuciapą i Miesiącem. Dodatkowo Ljung czy Larsen to będą mocne punkty zespołu. Piątym seniorem zapewne będzie Nicholls, a duet Dryml i Klindt będą w pogotowiu. W kadrze jest Okoniewski ale jakoś nie wyobrażam sobie startów tego zawodnika z Żurawiem na plastronie. Po stronie Stali jest przede wszystkim jeden z najlepszych juniorów ligi czyli Łukasz Sówka. W Rzeszowie już podczas E-ligi robil nawet po 10pkt, a teraz powinien i na wyjazdach robić sporo punktów. I właśnie ta dwójka powinna stoczyć bój o wygraną w lidze.

Podium:

Nic nie dające podium ale mimo wszystko dobre trzecie miejsce wróżyłbym kilku ekipom, tzn. walkę o to podium. Jeśli będą mieli niezłych juniorów jako gości, to Orzeł Łódź jest w stanie o wiele powalczyć. Lindbaeck w I lidze będzie latał, a do tego świetne transfery z Rawicza czyli Doyle i Puzon. Oni będą pomagać Antonio i na pewno koło tych 10pkt w meczu są w stanie się zakręcić. Reszta czyli Giza, Jamróg, Chrzanik i Zorro to będzie druga linia ale ważna druga linia, bo jednak bez ich punktów będzie bieda. Poza tym widziałbym Polonię, bo jednak kilku ciekawych jeźdźców mają. Kostek, Hans powinni liderować, a do tego mocny na juniorze będzie Woźniak. Ciekawi mnie jak pierwszy sezon wśród seniorów będzie wyglądał u Mikiego. On, Hougaard, Andersson i Szczepaniak to powinna być solidna druga linia, ale jakoś walki o awans w Bydzi nie widzę. Ciekawy zestaw w Daugavpils, chociaż szkoda, że karierę zakończył Ropa. Mimo wszystko Rooboys powinien godnie go zastąpić, do tego liczę na lepszy sezon Kylmaekorpiego, a także Madmaxa. Poza tym liderzy w osobach Podżuksa i Lebiediewa i naprawdę mamy fajną ekipę.

Tak samo podoba mi się beniaminek z Rybnika, który wymieszał młodość z doświadczeniem. Spore wyzwanie przed liderami z II ligi czyli Bridgerem, Milikiem i Czałowem. Ktoś z nich jednak zapewne siądzie na ławce, bo Stachyra drugiego tak koszmarnego sezonu mieć nie będzie(Wybrzeże nie zapłaciło mu ani złotówki za poprzedni sezon i stąd te słabe wyniki), a Szczepaniak i Harris to jednak w I lidze określony poziom poniżej, którego nie schodzą. Wśrod juniorów młody Woryna i ciekawi mnie kto będzie tym drugim ale na początku pewnie Bubel, który kończy przygodę z juniorami i niedługo pewnie z żużel, bo niewiele z niego będzie.

Dwie niewiadome:

Start póki co musi się martwić o swoją przyszłość i być może nawet nie wystartować w tym sezonie. Z resztą w Lublinie nie jest dużo lepiej. Owszem długów nie ma, ale Darek Sprawka musi znaleźć sponsorów, którzy zastąpią Bogdankę, która dała sobie spokój, co nie może dziwić po tym cyrku, który zrobił Darek w rundziej finałowej, bo kto by chciał wykładać poważne pieniądze przy niepowaznym prezesie. Nad oceną tych drużyn bym poczekał do wyjaśnienia się kwestii organizacyjnych. A teraz pora na zapowiadane kadry(wg. Sportowefakty.pl)


Seniorzy: Lukas Dryml, Nicolai Klindt, Maciej Kuciapa, Kenni Larsen, Peter Ljung, Norbert Magosi, Paweł Miesiąc, Patrik Nagy, Scott Nicholls, Rafał Okoniewski, Filip Sitera, Mateusz Szostek

Juniorzy: Marco Gaschka, Krystian Rempała, Łukasz Sówka



Seniorzy: Hans Andersen, Dennis Andersson, Mikołaj Curyło, Patrick Hougaard, Marcin Jędrzejewski, Robert Kościecha, Mateusz Szczepaniak.

Juniorzy: Bartosz Bietracki, Szymon Grobelski, Karol Jóźwik, Mikołaj Trępala, Szymon Woźniak



Seniorzy: Damian Adamczak, Jonas Davidsson, Maciej Fajfer, Adrian Gomólski, Matej Kus, Kim Nilsson, Bjarne Pedersen, Adam Skórnicki, Wadim Tarasienko, Rohan Tungate

Juniorzy: Dawid Dąbek, Adrian Gała, Łukasz Michałek



Seniorzy: Ales Dryml, Daniel Jeleniewski, Andriej Karpov, Grzegorz Knapp, Andriej Kobrin, Norbert Kościuch, Borys Miturski, Daniel Nermark, Sebastian Ułamek

Juniorzy: Oskar Bober, Marcin Kraft, Denis Niedzielski, Marcin Nowak, Mateusz Rujner, Karol Szychowski



Seniorzy: Maksim Bogdanow, Aleksiej Charczenko, Josef Franc, Wiaczesław Gieruckij, Simon Gustafsson, Joonas Kylmaekorpi, Rory Schlein, Kjastas Puodżuks, Richie Worrall

Juniorzy: Jewgienij Kostygow, Andrzej Lebiediew, Iwan Pleszakow



Seniorzy: Mariusz Franków, Martin Gavenda, Andriej Kudriaszow, Dawid Lampart, Mateusz Łukaszewski, Robert Miśkowiak, Krzysztof Pecyna, Tomasz Piszcz, Davey Watt, Cameron Woodward

Juniorzy: Arkadiusz Madej



Seniorzy: Rene Bach, Tomasz Chrzanowski, Jason Doyle, Denis Gizatulin, Jakub Jamróg, Antonio Lindbaeck, Nike Lunna, Mariusz Puszakowski, Mathias Schultz, Magnus Zetterstroem

Juniorzy: Mikołaj Drożdżowski



Seniorzy: Lewis Bridger, Roman Chromik, Ilija Czałow, Chris Harris, Vaclav Milik, Dakota North, Dawid Stachyra, Michał Szczepaniak

Juniorzy: Marcin Bubel, Kamil Wieczorek, Kacper Woryna

PLŻ pokaże TVP Sport i mam nadzieję, że zrobią to w przyzwoity sposób. Więcej niż jeden mecz na kolejkę się nie spodziewam, ale dla tej ligi dobre i to.

Przy okazji wielka prośba do wszystkich &quot;żużlowców&quot; na forum. PLŻ moze nie być wystawiane na początku przez bukmacherów, bo gdy Tobet znikł to niestety w internecie próżno było szukać oferty na tą ligę. Zatem przy rozpoczęciu sezonu ligowego zasypcie supporty, takich buków jak Bet365, Betsafe/Betsson, Unibet o ofertę z tej ligi!
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
lancev 984

lancev

Użytkownik
Trochę trzeba jeszcze poczekać, ale składy już skompletowane, pierwsze zawody na Wyspach odjechane więc można coś napisać.

Faworytów jest dwóch i wątpię, żeby coś się w tej kwestii podczas sezonu zmieniło. Stal chce wrócić do Elity, a GKM puka do jej bram już od jakiegoś czasu. Oba zespoły mają niesamowite paki jak na pierwszą ligę. Jeśli chodzi o skład seniorski to lekką przewagę mają grudziądzanie (również nie wierzę w Okonia z Żurawiem na plastronie), ale Sówka na juniorce może przechylić szalę na korzyść Stali. Kluczowe dla tego pojedynku będą bezpośrednie mecze i zwycięstwa na wyjazdach.

Dalej mamy kilka bardzo wyrównanych ekip. Mam tu na myśli Polonię, Łódź, ROW Rybnik i zawsze groźnych Łotyszy z Daugavpils. Rolę delikatnego faworyta w tej grupce przypisuję tym pierwszym. Liderzy Hans i Kostek przekonują mnie w pierwszej lidze. W drugiej linii ważne punkty będzie woził Mateusz Szczepaniak, wspomagany przez młodych Skandynawów. No i rakieta na juniorce - Woźniak obok Sówki będzie najlepszym juniorem w lidze. Inna sprawa to czy Bydgoszcz stać na dalsze podtrzymywanie przy życiu Polonii, bo scenariusz z oszczędnym składem na wyjazdy (Curyło, Jędrzejewski) jest według mnie całkiem prawdopodobny.

ROW i Orzeł to dla mnie dwie bomby, które mogą zrobić bardzo duży hałas, a mogą też okazać się niewypałem. Wiadomo że najlepiej się orientuję co się dzieje u mnie w klubie więc coś wam postaram się przybliżyć. U nas pewniakami do składu są Harris, Szczepaniak, mimo wszystko Stachyra (nie daję szans Chromikowi po tak słabym sezonie) i nowe oczko w głowie prezesa Mrozka - Lewis Bridger. Plany co do tego ostatniego są wielkie. Mrozek chce by był w top10 PLŻ w tym sezonie, a w ciągu dwóch lat awansował do Grand Prix. Możliwości są, bo klub jest bardzo dobrze poukładany finansowo i organizacyjnie. Sam Bridger zainspirowany sukcesem Woffindena też przekonuje, że jest gotowy wziąć się za żużel na 110%. Jeśli to by wypaliło, ROW z trójką mocnych liderów może bardzo dużo namieszać. Nie bez znaczenia będzie też druga linia. Stachyra takiej klapy nie pojedzie drugi sezon pod rząd. Narzekał na brak pieniędzy i sprzętu w Wybrzeżu. W Rybniku mamy taką zasadę, że nie płacimy za podpis pod kontraktem, tylko &quot;wypełniamy&quot; to udostępnieniem sprzętu, jaki zawodnik sobie zażyczy. Problemy Stachyry powinny dobiec końca. Ostatnie miejsce w składzie to ktoś z trio Czałow/Milik/North. Rosjanin wyraźnie przygasł po przebudowie toru, otwarcie mówi że mu nie leży, ale dla najlepszego zawodnika drugiej ligi zeszłego sezonu nie powinna to być bariera nie do pokonania - najlepszym dowodem że da się coś na tym owalu pojechać jest 4 miejsce w Memoriale Romanka. Milik to walczak i również widać u niego postęp w przygotowaniu i organizacji. Jeśli wszystko pójdzie jak należy, to on może stanowić uzupełnienie składu. Po Dakocie nie należy się spodziewać fajerwerków po tym co pokazał w zeszłym sezonie, jednak świetnie go zakończył dobrymi występami na turniejach w Grudziądzu i Rybniku. Ta trójka to żadne wielkie nazwiska, jednak szansa, że któryś z nich wypali jest według mnie duża. Na juniorce młody Woryna i Bubel/Zgardziński (zielonogórzanin jest niby gościem, ale nie wiem czy przepisy w końcu pozwalają mu jeździć czy nie). Ten pierwszy postrachu w żużlowym światku jeszcze nie sieje, ale nazwisko Woryna w Rybniku, jak i chyba w całej żużlowej Polsce coś znaczy, a Kacper zdaje sobie z tego sprawę. Na trybunach sprawiał wrażenie takiego gwiazdorka ale po tym sezonie chyba nie mogę mu tego zarzucić. Jego bus stał i stoi na stadionie od rana do wieczora. Cały czas trenuje, nie tylko jazdę, ale i trochę ostatnio przypakował, czym nie mógł się nie pochwalić na jakimś instagramie czy cuś. Utrzymuje bardzo dobre relacje z Bridgerem, może nawet urodzi się z tego jakiś kontrakt w lidze angielskiej. Wszyscy pokładamy w nim tutaj wielkie nadzieje i póki co nie czujemy się zawiedzeni. Wypożyczony Bubel lub Zgardziński z gościa powinni być solidnymi zawodnikami jeśli chodzi o juniorskie pojedynki. Nie wiadomo jaka czeka ich przyszłość, bo od maja do walki o skład włącza się kolejny nasz wychowanek - Kamil Wieczorek. Uważam, że będzie dostawał szanse głównie na naszym torze, a na wyjazdy zatrudniać będziemy zaciąg.
ROW dostał od miasta 2mln zł. Wybudowali nam Castoramę, która póki co łozy na klub całkiem spore pieniądze. Na prezentacji przedstawiono nowego sponsora - TermoRex, prezes mówił, że jest to &quot;duży&quot; sponsor. Oprócz niego mamy 9 sponsorów głównych i 27 wspierających. Po dodaniu wszystkich kwot powstaje budżet, jaki w Rybniku dawno, dawno, dawno nie był widziany, a to wszystko jeszcze przed pierwszym meczem. 0 długów po poprzednim roku, taki start i wpływy z biletów pozwolą Rybnikowi na płynność finansową od początku do końca rozgrywek. Przy optymistycznym spojrzeniu widzę nas na trzecim miejscu, a w naszym zasięgu wzroku Rzeszów i Grudziądz. Do boju Rekiny !

Przed spadkiem będą bronić się bankruci - Start i Motor. Słabsze składy, długi, konieczność oszczędzania nie tworzą najlepszych perspektyw dla tych drużyn. Oby tylko nie wpadli w to na dobre i szybko się pozbierali, bo upadków kolejnych klubów nikt tutaj nie chce.

Dajcie już 21 kwietnia i PLŻ w bet365 !
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils (0-8,5) 1 1,80 STS ✅
STS wystawił ofertę na pierwszą ligę i na tym pewnie koniec. W Bydgoszczy chyba zaczyna się dobrze dziać. Atmosfera poprawna chyba w końcu normalny prezes. Łotysze bardzo dobrze zaprezentowali się w sparingu w Gdańsku gdzie ulegli nieznacznie ale jechali bez Schleina. Polonia z Unibaxem średnio ale już z Gdańskiem wszystko bardzo dobrze opórcz Kościechy. Myślę, że dzisiaj na pewno mocnym punktem będzie Andersen, Wożniak i Szczepaniak. Reszta na pewno jakieś punkty będzie dorzucać. Goście na pewno nie znają za dobrze toru i to będzie ich główny problem. Wygrać trzeba dość wysoko bo na Łotwie będzie bardzo ciężki mecz.

edit // Kościecha do składu szybko nie wrócisz, brawo Panowie!
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Pograłem rano -4,5, ale do tego handi już nie jestem przekonany. Bydgoszcz przed wszystkimi przedsezonowymi zawodami miałem za fajną paczkę, jednak już teraz słychać, że Kościecha jest zupełnie bez formy i sprzętu. Dzisiaj prawdopodobnie za niego pojedzie Jędrzejewski. Patrząc na wyniki sparingów zupełnie nie przekonuje mnie Andersson. Niby punkty woził, ale na kim ? U siebie pokonał Fricke, Kułakowa i Ajtnera-Golloba, z którym raz też zdarzyło mu się przegrać. Trochę lepiej to wyglądało w Gdańsku. Po punkcie zrobił na Adamczaku i Beśce, a wygrywał takie biegi jak: Andersson, Szczepaniak, Thoernblom, Mroczka (d1) i Andersson, Adamczak, Pieszczek, Kościecha 3:3. Niewiadoma jest postawa Hougaarda, który na Wyspach formą nie błyszczy.
Typu nie neguję. Łotysze nie znają tego toru, mało mieli okazji do startów na Sportowej: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/429739/nieznajomosc-bydgoskiego-toru-problemem-zawodnikow-lokomotivu-daugavpils Myślę jednak, że na więcej niż te 8,5 nie ma już co się napalać po kursach 1.80.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils
Josef Franc + 7.5 punktów @ 1.80 STS
Doświadczony Czech łatwo mieć nie będzie, zastępuje Gieruckisa, w Gdańsku zanotował najwięcej punktów z całej drużyny, jak sam mówi jest znakomicie przygotowany. Moim zdaniem wszystko zależy od formy m.in Anderssona i Hougaarda, jeżeli oni się nie popiszą to Czech powinien punktować w biegach, a wyśmienicie by było jakby punktował tak jak w Gdańsku, co jest raczej mało prawdopodobne. Odpuściłbym typowanie samego spotkania, bo z obu stron jest wiele niewiadomych, jak to na początku sezonu.

Będzie gdzieś transmisja?
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Plan transmisji - kolejki 1-7.

13 kwietnia (niedziela)
ŻKS ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz
godz. 13:45 TVP Regionalna
godz. 17:30 TVP Sport
21 kwietnia (poniedziałek)
Orzeł Łódź - GKM Grudziądz
godz. 13:45 TVP Regionalna/TVP Sport
4 maja (niedziela)
GKM Grudziądz - Polonia Bydgoszcz
godz. 13:45 TVP Regionalna/TVP Sport
11 maja (niedziela)
Orzeł Łódź - KMŻ Lublin
godz. 13:45 TVP Regionalna/TVP Sport
25 maja (niedziela)
PGE Marma Rzeszów - GKM Grudziądz
godz. 13:45 TVP Regionalna/TVP Sport
1 czerwca (niedziela)
ŻKS ROW Rybnik - Orzeł Łódź
godz. 13:45 TVP Regionalna/TVP Sport
8 czerwca (niedziela)
Carbon Start Gniezno - PGE Marma Rzeszów
godz. 13:45 TVP Regionalna/TVP Sport

http://www.sportowefakty.pl
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Rzeszow - Lodz (ja jak dadza kursy w sts badz betsson postawie nawet jakies rozsadne handi na Rzeszow. O porazce Lodzi zadecyduje slaba druga para w postaci Puszakowskiego i Zetterstrema. NIewiadoma jest Chrzanowski. Ale mysle ze Rzeszow powinnien ok 8-10 pkt wygrac.
Grudziadz - Gniezno (dla mnie bet kolejki. Grudziadz ma bardzo fajny sklad. Jezeli wypali im Jeleniewski i pojedzie tak jak sie oczekuje Ulamek to Gniezno polynie. Swoje pojedzie Bjarne i Davidsson ale Gomolski i Tarasienko to za cienkie bolki na Grudziadz. Stawiam zwyciestwo 10-12pkt Grudziadza.
Jak sie pojawi oferta to dam znac gdzie i za ile zagralem ale wchodze na pewno w ten dubelek.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz 1 1,95 STS ✅
ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz (4,5-0) 1 1,60 STS ✅
Trochę jestem zszokowany, że faworytem są tutaj goście. Trudny technicznie tor w Rybniku i to przebudowany o czym mówi trener Polonii i &quot;Siopek&quot; będzie na pewno sprawiał trudności gościom. Na pewno ich handicpa to junior bo Szymon jednak bije na głowę resztę juniorów w dzisiejszym meczu. Polonia to drużyna wyrównana wydaje się ale na wyjezdach będą problemy. Natomiast gospodarze wzmocnieni Harrisem do tego Bridger i Szczepaniak i uważam, że to oni wygrają. Gospodarze w formacji juniorskiej mają w swoim składzie Marcina Bubla który miał już epizod w Ekstralidze.
Co do Ułamka - weź pod uwagę, że STS liczy tylko pierwsze CZTERY starty.
W polskiej lidze liczą pięć startów właśnie ;)
edit // strasznie szkoda Polonii, widać, że normalnie się staje w tym klubie i od razu drużyna zaczyna jeżdzić. Na razie z tych zapowiedzi ROWu wychodzi wielka lipa, wcale nie są tak silni!
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Ojojoj to mnie Torretoo zasmucił. Zaspałem na takie piękne kursy. Ale wciąż widzę tu bet warty gry: Michał Szczepaniak o7,5 @1.70. To najpewniejszy punkt rybnickiej ekipy. Lider mający wygrywać wyścigi z takimi jak Andersen. Na sparingach prezentował się bardzo pewnie. Nawet jak przespał start, potrafił odnaleźć takie ścieżki, żeby wyprzedzić rywala. Zdarzało się to jednak rzadko, gdyż zazwyczaj już w pierwszym łuku był na prowadzeniu. Linia jest zdecydowanie za nisko, Michał przed nominowanymi będzie już miał 9-10 punktów.
e: Nie zgadzam się z kolegą z dołu. Nawet bez solidnego przygotowania, zestawienie obu tych ekip to różnica klas. Dokładam do mojego zakładu typ na Rzeszów i mamy przyjemne AKO 1.87.
✅ forma jest ! cóż to był za mecz !
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Rzeszów - Łódź 2 @ 6,29 STS ⛔ 55-35
Dlaczego tak? A no dlatego, bo dla takich zawodników jak Nicholls, Larsen, Ljung będzie to mecz jak na wyjeździe. Dlatego także, że Rzeszów przed sezonem nie objechał ŻADNEGO sparingu w roli gospodarze (jedyny sparing to ten w Tarnowie, gdzie i tak był okrojony skład). Nie mówię, że to jest jakiś pewny typ, raczej przeczucie, ale po tym jak spisują się poszczególni zawodnicy na treningach wydaje mi się że do sezonu są jeszcze nie przygotowani. Sówka z Kuciapą na treningach bardzo słabo, Nicholls raz zdążył się pokazać i nie zrobił wielkiego wrażenia, jedynie Larsen i Ljung przyzwoicie się spisywali, choć tych treningów nie było nie wiadomo ile. Łódź może składu bardzo mocnego nie ma, ale tacy zawodnicy jak Lindback, Zorro czy Doyle mogą czuć się na rzeszowskim torze bardzo dobrze.

Ljung powyżej 10,5 @ 1,8 STS ⛔ 9pkt
Tak jak pisałem wyżej Ljung na treningach spisywał się dobrze. W ogóle ten zawodnik na rzeszowskim torze od zawsze czuł się świetnie. Rok temu w barwach Wrocławia w sześciu startach wywalczył 11 oczek i obok Woffindena był liderem drużyny. Dziś jedzie w parze z juniorami, więc na nich nie będzie tracił punktów - nawet na Sówce który ma problem ze sprzętem. Szwed powinien się dziś zakręcić w okolicach 12-13 punktów, bo obok Lindbacka (jeśli ten będzie w formie) nie widzę zawodnika który może mu ukraść jakieś punkty.
@down: a do tego jeszcze Leszno @1,03 które też było betem kolejki z tym że w Elidze i mamy tripla mordercę ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
zuzlopiotrek 30

zuzlopiotrek

Użytkownik
Lokomotiv Daugavpils - KMZ Lublin (0-20.5) 2 1,6 STS wynik: 45:45 ✅
Lokomotiv Daugavpils - KMZ Lublin 2 10,73 STS wynik 45:45 ⛔
Pierwsze kolejka wiec trzeba korzystac z nieroztropnosci bukmachera STS. ????
1,02 na wygrana Loko? wolne zarty. jest to najbardziej przeceniona druzyna z pierwszej ligi i jak dla mnie glowny faworyt do spadku, co udowodnili w meczu z rownie nie pewna Bydgoszcza. tak wysokie handi spowodowane jest pewnie &quot;magia toru&quot; w daugavpils, ktory to przez kilka lat byl ogromnym handicapem dryuzyny z Lotwy, jednak w przeciagu ostatnich sezonow uleglo to dosyc sporej zmianie i zawodnicy z ligi polskiej wkoncu rozszyfrowali tajniki tego owalu i nie maja juz problemow ze zdobywanie tam punktow. jedyny pewny zawodnik w ich skladzie to Lebiediew, no moze u siebie jeszcze Poudzuks, reszta to przecietniacy. Pierwsza para Bogdanow - Gieruckis jest naprawde bardzo slaba, Gieruckis prawdopodobna zdobycz 0-3 ptk natomiast Bogdanow jak dobrzez pojdzie to zakreci sie kolo 6-8 ptk. Kylmaekorpi i Schlein to samo, napewno nie sa to zawodnicy gwarantujacy pewna zdobycz punktowa, moga rownie dobrze przaywiezc razem 6 jak i 16 ptk. jesli chodzi o Lublin to wydaje sie, ze trener Marian Wardzala niezle poradzil sobie z lotewskim owalem (zreszta patrzac na wyniki z ostatnich lat Lublinianie pod wodza tego trenera radza sobie swietnie na kazdym torze) i dwa ostatnie mecze rozgrywane przez Lublinian w Dauga zakonczyly sie remisem i zwyciestwem gosci (nie liczac rundy finalowej i oszczednosciowego skladu). Watt, Miskowiak i Woodward to zawodnicy nie schodzaacy ponizej pewnego poziomu od kilku lat, zazwyczaj zawodnicy na pewne 10 ptk. Niewiadoma jest wystep Lamparta oraz Kudriaszowa, jednak patrzac na ich dyspozycje na treningach i w roznego rodzaju zawodach wygladaja na dobrze przygotowanych do sezonu. O juniorach nie bede pisal bo nie ma o czym, sposrod czterech jujniorow w obu druzynach tylko Lebiediew jest w stanie wygrac z seniorem druzyny przeciwnej. Podsumowujac jesli chodzi o sklad seniorow Lublin wydaje sie byc troche mocniejszy od Loko, lecz maja oni w swoich szeregach jednego z najlepszych juniorow ligi ktory napewno zrobi roznice, stad stawiam, ze mecz bedzie oscylowal w okoloicach remisu, a handicap +20.5 na druzyne z Lublina to prezent podobny do tego sprzed tygodnia (-5.5 Bydgoszcz).
Na koniec jeszcze wisienka na torcie:
Davey Watt over 7,5 1.8 STS (max.5 startow, bez bonusow) wynik: 13 ✅
Oto wystepy tego zawodnika na torze w Daugavpils:
Davey Watt 3 mecze 35 punktow 15 biegow srednia 2,33
W kazdym z trzech wystepow zdobywal minimalnie 11 punktow.
Na wyspach prezentuja wysoka i rowna forme czyli nic nie zmienilo sie w stosunku do poprzednich sezonow.
jeszcze proponuje M. Bogdanow under 10.5 1,8 STS wynik: 6 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
viking 47

viking

Użytkownik
Rzeszów - Łódz 1.20 STS ✅
Kurs widze wzrósł, więc ludzie rzucili się na granie na gości i mi to pasuje ???? , co prawda Stal bez żadnego sparingu i to ma być główna przyczyna że dzisiaj przegrają? W żaden sposób nie lekceważe przyjednych ale kim oni mają straszyć? Puzonem, Majonezem, czy Doylem który zaliczy dzisiaj swój drugi start na rzeszowskim torze nie wspominając już o juniorach.Czarny napewno swoje pojedzie bo widać że forma na początku dobra, ale reszta juz niekoniecznie.
Wcale nie jest pewny występ Nichollsa gdyż Jasiek Ślączka może wstawic w jego miejsce Klindta.Dla mnie osobiście róznica klas jest aż nadto widoczna.
Michal Szczepaniak over 7,5 STS 1.60 ✅
zapożyczam typ od kolegi powyżej wszystko zostało opisane więc szkoda się powtarzać ????
//ewidentnie pomyliłem się co do Doyla, jechal juz od swojego 2 biegu koncertowo, był szybki, na pewno bedzie Łódz miała z niego wiele pociechy
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
M 6

masterek

Użytkownik
Grudziądz - Gniezno:Ułamek S. (Gr) (10.5) powyżej 1.70

Colgate jedzie w parze z juniorem. Punktów nie ma za bardzo na kim potracić, w formie jest bardzo dobrej. Na sparingu z Gdańskiem u siebie fruwał po torze aż miło, a po stronie Gniezna jedynym problemem może być skuteczny na grudziądzkim torze Pedersen. Jednak mimo to jestem pewny, że w swoim pierwszy starcie w barwach GKMu Ułamek zakręci się w okolicy PAID MAX.

Rzeszów - Łodź:Chrzanowski T. (Ł) (7.5) poniżej 1.75

O nie, Panie Tomku ! Po prostu nie wierzę już w Chrzanowskiego, do tego rywale mocni, tor za którym nie przepada, przed sezonem też jakoś specjalnie nie brylował, mocny partner w postaci Doyle&#39;a , z bonusami może i owszem uda się ukulać te 8 punktów, lecz bez nie widzę na to najmniejszej szansy.

Rybnik -Bydgoszcz 1 1.75

Wolne żarty! Rozumiem, na juniorce Bydgoskiej ogromna przewaga w postaci Woźniaka, ale co dalej ? Bietracki punktów tam nie zdobędzie, a patrząc na kadrę seniorską nie widzę nikogo kto mógłby się przeciwstawić Harrisowi, Dakocie czy Stachyrze. Okej, jest chimeryczny Andersen, ale co dalej ? Jędrzejewski ? Zawodnik swojego toru i to tylko wówczas, gdy przyjeżdżają drużyny pokroju Dauga. O Anderssonie czy Hougaardzie nie ma co się wypowiadać bo to przeciętniacy, dodatkowo tor w Rybniku jest trudnym torem i będzie sporym handicapem dla gospodarzy. Widzę tutaj spokojne 50-40 jak nie więcej.
 
S 30

snorlax

Użytkownik
Polska Liga Żużlowa 2
Nikolaj Busk Jakobsen over 9,5 pkt kurs 1,90 STS
Nikolaj u progu sezonu jest w świetnej formie. Zdobył komplet punktów w sparingu z Orłem Łódź na torze w Krakowie oraz wywalczył 10 pkt w sparingu z Rowem Rybnik na torze w Rybniku, gdzie pokonał takich zawodników jak Michał Szczepaniak oraz Dawid Stachyra. Dodatkowo warto wspomnieć, iż Nikolaj w porzednim sezonie był zawodnikiem gospodarzy, więc tor nie będzie dla niego zagadką
Jacek Rempała under 10,5 pkt kurs 1,80 STS
Jacek ma już 43, co na ciężkim torze w Krośnie na pewno nie jest rzeczą pomocną, a dodatkowo bardziej niż przygotowaniami do sezonu pochłonięty jest robieniem silników dla swoich klientów. Startuje w parze ze swoim bratem Marcinem, który powinien być liderem Wilków, jeśli będzie miał na czym jechać.
 
L 3

l3ffy

Użytkownik
Nikolaj Busk Jakobsen over 9,5 - 1,80 - STS
Stawka 8/10
Nikolaj w ubiegłym sezonie startował w barwach Piły wykręcając jakby nie patrzeć niezbyt imponującą średnią 1,571. Mimo wszystko w przerwie zimowej zainwestował ten 20 letni żużlowiec w sprzęt czego dowodem są sparingi, w których spisywał się rewelacyjnie. Sugerując się obiektem w Pile, gdzie dojazd do 1 łuku nie jest zbyt długi zawodnik ma znakomite pola startowe.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Nie wiem czy jeszcze śnie czy na bet365, na live, mamy ofertę na pierwszą ligę. ???? Będzie można obstawiać mecz Orzeł Łódź - GKM Grudziądz. Może w takim razie pojawi się również oferta na pozostałe mecze ?
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
KMŻ Lublin - PGE Marma Rzeszów (4,5-0) 1 1,80 STS ✅
Jak dla mnie będzie to mecz na styku. Lublin poza juniorami nie odbiega resztą składu od swoich rywali, liczę, że w biegu juniorskim powalczą chociaż o 2-4. W Rzeszów Nicholls za Duńczyka i zobaczymy jak ta zmiana poskutkuje. W Lubline trzech liderów w postaci Camerona, Davey i Roberta. Stawiam na mecz który może rozstrzygnąć się w 15 biegu stad handicap dodatni na gospodarzy, mimo, że goście bardzo dobrze czują się na owalu w Lublinie.
 
S 42

scorpionx

Użytkownik
Ułamek over 8,5 x1,80 STS ✅
Co tu dużo mówić. Grudziądź jedzie w Łodzi. Ułamek w parze z juniorami. No nie ma szans żeby powtórzył taki wyczyn jak tydzień temu, a tacy przeciwnicy jak Puszakowski czy Jamróg nie powinni mu zbytnio zagrozić. Jedynie może stracić punkty na Doyle&#39;im oraz Lindbeack&#39;u. Dla mnie pewniak.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Huckenbeck o8,5 @1.80 STS ⛔
Po słabszym wyjazdowym meczu buk STS wystawił zaniżoną linię na młodego Niemca. W sparingach, w Rybniku i u siebie spokojnie trzaskał dwucyfrówki. Rywal trudny, ale skoro umiał robić pierwszoligowców z Rybnika, to i dzisiaj da radę. Parowi koledzy z pewnością punktów mu nie zabiorą. 2 biegi jedzie na juniora gości - powinno to ułatwić zadanie.
To druga liga, mecz Opole - Ostrów.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Andrij Karpov[-1] - Tomasz Chrzanowski 1 @ 1,83
Bet365

Jak dla mnie w tej parze zawodnik z Grudziądza jest faworytem i ten kurs przyjmuje z mega zadowoleniem, na inaugurację jego ekipa przegrała u siebie z Gnieznem 43:46, ale sam występ Karpov musi zaliczyć do udanych. 13+1 tyle zdobył punktów, co robi wrażenie, natomiast jego rywal z pary nie popisał się zbytnio, zaczął od dwóch zer, skończył z trzema dwójkami. Sześć punktów to strasznie słabo, podobnie jak cała drużyna, która aż 20 punktami przegrała z Rzeszowem. Ciekawy zakład i myślę, że bez problemu do pogrania po takim kursie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom