>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Powrót Kubicy do F1

snajper 322

snajper

Forum VIP
Leszek Kuzaj w rozmowie z TVN 24 powiedział, że obecnie &quot;nie ma tych najgorszych informacji, nie mówi się o żadnej amputacji&quot;. Kuzaj informacje posiada od pilota Kubicy Jakuba Gerbera. - Bądźmy wszyscy dobrej nadziei. Po tych informacjach jakie uzyskałem głęboko wierzę w to, że uda się poskładać Roberta. Jest wiele pozytywów. Nie ma tych najgorszych informacji, nie mówi się o żadnej amputacji. Ja w to głęboko wierzę. Apeluję o spokój i nie rozsiewanie dramatycznych informacji. Z moich informacji, samochód w ułamku sekundy zrobił się bardzo nadsterowny, obrócił się przy prędkości ponad 100 km/h i uderzył w barierę, która wbiła się w przód samochodu. To wielki pech
Roberta, bo gdyby ta bariera nie pękła, to Robert i Jakub wyszliby z rozbitego samochodu - stwierdził Kuzaj.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Już raz wyszedł z wypadku cały i zdrowy. Teraz również tak będzie choć rehabilitacja na pewno długo potrwa. Ciekaw jestem co teraz z karierą Roberta w F1, kiedy sezon rusza i czy Robert w Renault może zastąpić kierowca rezerwowy na kilka wyścigów ??
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Już raz wyszedł z wypadku cały i zdrowy. Teraz również tak będzie choć rehabilitacja na pewno długo potrwa. Ciekaw jestem co teraz z karierą Roberta w F1, kiedy sezon rusza i czy Robert w Renault może zastąpić kierowca rezerwowy na kilka wyścigów ??
Sezon zaczyna sie 13 marca. Prawdopodobnie Kubicę zastąpi Bruno Senna, ale mówi się też o Heidfeldzie.

Miły akcent, Alonso przybył do kliniki

 
marcol 1

marcol

Użytkownik
Jak dla mnie to początek tego wydarzenia to jest pozwolenie Renault na jazdę Kubicy w tych rajdach. Inne zespoły zabraniają i mają spokój. Kierowcy podpisują kontrakty, że nie będą jeździć na nartach, a oni pozwalają na jazdę w rajdzie. Oczywiście powinno być wszystko ok, przejedzie metę i będzie spokój. Tylko, że człowiek to nie maszyna. Po co Kubicy jazda w tych rajdach tego nie wiemy. Tym bardziej, że za miesiąc zaczyna się F1. Miał testy mógł pojeździć. Sezonu nie rozpocznie. Przeczuwam, że rehabilitacja to tak 3 - 4 miesiące i będzie gotowy do jazdy.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
nie wiem czy 3-4 miesiące przy takim złamaniu, gdzie mówiono o amputacji... Już na szczęście są informację o tym, że lekarze poskładali tą rękę. Jednak zanim dojdzie do siebie, to wydaje mi się, że pół roku to lekko chociaż medycyna teraz jest na takim poziomie, że nie zdziwię się jak za miesiąc będzie już sprawny fizycznie. Ja miałem rękę złamaną w 3 miejscach i powiem, że długo dochodziłem do siebie, ale to leczenie było na kasę chorych heh Robert 3maj się, jesteśmy z Tobą !
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Jak dla mnie to początek tego wydarzenia to jest pozwolenie Renault na jazdę Kubicy w tych rajdach. Inne zespoły zabraniają i mają spokój. Kierowcy podpisują kontrakty, że nie będą jeździć na nartach, a oni pozwalają na jazdę w rajdzie. Oczywiście powinno być wszystko ok, przejedzie metę i będzie spokój. Tylko, że człowiek to nie maszyna. Po co Kubicy jazda w tych rajdach tego nie wiemy. Tym bardziej, że za miesiąc zaczyna się F1. Miał testy mógł pojeździć. Sezonu nie rozpocznie. Przeczuwam, że rehabilitacja to tak 3 - 4 miesiące i będzie gotowy do jazdy.
http://www.sportowefakty.pl/moto/2011/02/06/szef-zespolu-kubicy-obie-strony-byly-swiadome-ryzyka/

NIEOFICJALNIE: Lekarzom udało się uratować sprawność dłoni :!:
 
marcol 1

marcol

Użytkownik
to leczenie było na kasę chorych
No tak, ale tego nie ma co raczej porównywać. Inny sprzęt i specjalista opłacony za nie
małe pieniądze. ????
Rozumiem, że dla Roberta wyścigi są ważne, ale stanowisko Renault jest na prawdę dziwne. Wyrozumiałość dla kierowcy, ok, ale wszystko ma swoje granice. Myślę, że jak ktoś inwestuje sporo milionów to ryzyko jakiejś &quot;wpadki&quot; powinien ograniczyć do zera. W innych Team&#39;ach jest inaczej i wszystko funkcjonuje bardzo dobrze.
Teraz nic nie możemy zrobić. Stało się to się stało, trzeba trzymać kciuki za Roberta i życzyć jak najszybszego powrotu do zdrowia naszemu jedynemu rodakowi w F1.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
&quot;Pół godziny temu zakończyła się operacja dłoni Kubicy, lekarze wypowiadają się optymistycznie, teraz zaczęła się druga część operacji - tym razem ręki Kubicy&quot; - Joanna Madej
 
mythic 10

mythic

Użytkownik
21:51 Po siedmiu godzinach zakończyła się operacja Roberta Kubicy. Kierujący zabiegiem ortopada jest umiarkowanie zadowolony - podała włoska agencja prasowa ANSA. Na razie lekarze wstrzymują się od kategorycznych ocen, ale według wstępnych informacji udało się uratować prawą dłoń kierowcy
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Profesor Rosselo potwierdził, że udało mu się odratować konczyne, ale wg niego rehabilitacja potrwa minimum rok.
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
Może i ja się wypowiem. Słyszałem w Radiu Zet wypowiedź Zientarskiego, w której stwierdził, że najważniejsze jest to że Robert żyje. To że nie wystartuje od początku sezonu to nic strasznego. Nawet jeśli opuści 8-10 wyścigów czy nawet cały sezon to jest nic w porównaniu co mogłoby by być gdyby miał trochę mniej tego &quot;szczęścia w nieszczęściu&quot;. Z kolei biorąc pod uwagę, w tej chwili już kosmiczne zdolności medycyny, to mam nadzieję, że Robert za kilka tygodni będzie już sprawny fizycznie, a za kolejnych pare tygodni wróci do ścigania, w F1 tylko.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Profesor Rosselo ocenia: Rok rehabilitacji​


Operacja uratowania dłoni Roberta Kubicy została zakończona sukcesem. Polak będzie musiał teraz spędzić kilka dni na oddziale intensywnej terapii. Profesor Rosselo przewiduje roczną rehabilitacje Kubicy.

Krótko po godzinie 21 zakończyła się siedmiogodzinna operacja dłoni Roberta Kubicy, który uległ wypadkowi podczas rajdu Ronde di Andora. - Mogę powiedzieć, że udało nam się uratować sprawność dłoni. Teraz pozostaje tylko czekać. Obecnie pacjent będzie musiał spędzić kilka dni na oddziale intensywnej terapii. Nie można wykluczyć powikłań i wtedy potrzebne będą kolejne zabiegi - powiedział profesor Rosselo.

Kiedy odbywała się próba ratowania dłoni Kubicy, drugi zespół lekarzy zajął się operacją prawej nogi.

Według wstępnych informacji Polak spędzi teraz minimum pięć dni na oddziale intensywnej terapii. Rokowania są umiarkowane. - To nie ode mnie zależy, ale mogę powiedzieć, że rehabilitacja zajmie co najmniej rok - zakończył profesor Rosselo.

 
mythic 10

mythic

Użytkownik
ANSA: Dłoń, częściowo zmiażdżona, została unaczyniona, a złamania, między innymi nogi zostały nastawione - takie informacje napłynęły ze szpitala w Pietra Ligure, gdzie po siedmiu godzinach zakończyła się operacja kierowcy Formuły 1 Roberta Kubicy
Dopiero za kilka dni będzie wiadomo, czy dłoń będzie władna i odzyska pełną sprawność. Jak podała włoska agencja prasowa ANSA - operację przeprowadziły dwa zespoły chirurgów.
Obecnie Polak znajduje się na oddziale reanimacji.
Kierujący zabiegiem ortopeda jest umiarkowanie usatysfakcjonowany. Na razie lekarze wstrzymują się od stawiania prognoz, ale według wstępnych informacji udało się uratować prawą dłoń kierowcy
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Ja tam mam gdzieś czy on w tym sezonie wystąpi czy nie . Dla mnie sprawą nr 1 jest, czy młody chłopak który miał w zasięgu wszystko - karierę, mistrza świata , pieniądze i wiele lat niesamowitej przyszłości przed sobą, nagle stanie się kaleką.
Może się okazać, że nagle ręka nie będzie władna w 100% i nie jest problemem czy on w tym sezonie usiądzie do bolidu czy za rok, tylko czy będzie mógł normalnie żyć i funkcjonować.
To są podstawowe pytania i dopiero po tym, można się martwić czy wystąpi w sezonie czy nie , czy będzie jeździł w tym roku czy może za rok.
Nasuwa mi się również ochota krytyki Renault i pomysłu ścigania się na miesiąc przed sezonem i wogóle w trakcie jeżdżenia w F1 ale nie czas i miejsce na to.
Robert trzymaj się !!
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Nasuwa mi się również ochoty krytyki Renault i pomysłu ściagania się na miesiąc przed sezonem i wogóle w trakcie jeżdżenia w F1 ale nie czas i miejsce na to.
po fakcie zawsze sobie można gdybać co by było gdyby ...
Chirurg składający Roberta powiedział przecież , że operacja umiarkowanie się udała a teraz wszystko zależy od rehabilitacji i samego Roberta. Jestem pewien , że Renault zrobi 150% co w ich mocy aby pomóc Robertowi i zobaczymy go w F1 jeszcze nie raz.
 
zilzil 21,1K

zilzil

Użytkownik
Lekarz mówi, że minimum rok rehabilitacja... Ja tam myślę, że będzie krócej trwała. Robert raczej nie zniesie tak długiego okresu czasu bez jeżdżenia. Jeżeli będzie choć cień szansy na powrót, już nie mówię o F1 ale ogólnie o ściganiu, to Robert ale również Renault dołoży wszelkich starań o rychły powrót do pełni sił. Sportowcy mają to do siebie, że potrafią zaszokować nie tylko zwykłych ludzi ale także wielkich lekarzy szybkim powrotem do zdrowia. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie w przypadku Roberta.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Noc minęła spokojnie. Robert został już wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i pierwsze reakcje jego organizmu są pozytywne.

W ciągu najbliższych 24 godzin zostaną podjęte następne kroki jeśli chodzi o leczenie. Lekarze chcą zająć się kolejnymi urazami prawej ręki, ponieważ w pierwszym rzędzie usuwano skutki najpoważniejszych obrażeń (prawa dłoń). Pozytywny scenariusz zawdzięczmy wyjątkowo silnemu organizmowi Roberta.

Czekamy na dalsze wieści, które mają się pojawić o godzinie 11:00, podczas zorganizowanej przed szpitalem Santa Corona w Pietra Ligure konferencji prasowej.

Mikołaj Sokół
 
mythic 10

mythic

Użytkownik
To niepojęte jakiego miał pecha. Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie po wypadku sadziłem że wszystkie te informacje są przesadzone. Nie było widać najgorszego. Cholernej dziury, która zrobiła bariera, paradoksalnie miła chronić zdrowie i życie.
zdjęcie samochodu wbitego w barierę.
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Snajper mam pytanie , czy kamera znajduje się w każdym aucie? Czy jest możliwość , że podobny film jest również z samochodu Kubicy ?
 
Do góry Bottom