>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Powrót Kubicy do F1

wafal 0

wafal

Użytkownik
Wielka szkoda
Uważam że rajdy troche różnia się od wyścigów F1. Sam kokpit formuły wytrzymuje uderzenie ponad 300km/h
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Snajper mam pytanie , czy kamera znajduje się w każdym aucie? Czy jest możliwość , że podobny film jest również z samochodu Kubicy ?
Tak, na pewno była kamera. Prędzej czy później ktoś wrzuci to na YT. Pytanie czy chcielibyśmy to oglądać...

Kilka minut temu zakończyła się konferencja prasowa przed szpitalem, w którym operowany był Robert Kubica. Bardzo dobre informacje ogłosił Daniel Morelli. - Sytuacja jest zdecydowanie lepsza niż wczoraj.

- Robert jest przytomny. W porównaniu do wczorajszego stanu zdrowia jest dużo lepiej. To wręcz zdumiewające. Narzeka na ból ręki i nogi, ale to dobrze, bo to oznacza, że ma czucie w kończynach. Sytuacja jest zdecydowanie lepsza niż wczoraj - oznajmił Daniel Morelli.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Snajper mam pytanie , czy kamera znajduje się w każdym aucie? Czy jest możliwość , że podobny film jest również z samochodu Kubicy ?
Jeśli jest to obraz nagrywany jest na dysk. Z tego co wiem to bywał już sytuacje, że podczas wypadku ulegał on zniszczeniu...
Nie wiem czy zobaczymy go na YT a jeśli tak to czy zobaczymy go szybko.
Nie zdziwiłbym się gdybyśmy musieli trochę poczekać.

Uważam że rajdy troche różnia się od wyścigów F1. Sam kokpit formuły wytrzymuje uderzenie ponad 300km/h
Jeśli chcesz porównywać tylko samochody to masz niepełny obraz.
Pomyśl jaka jest różnica w trasach, w zabezpieczeniach...
W F1 kierowca wpada w gumową bandę a tu w prawdziwą skałę/stal/czasem drzewa.
Kuzaj wielokrotnie powtarzał, że Robert miał pecha. Gdyby bariera nie pękła byłoby ok
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
No tutaj zgadzam się z Kuklą. Cały ambarans tego wypadku to ta cholerna bariera.
Miała chronić życie a mało co nie zabiłaby kierowcy. Dla mnie F1 a rajdy to tak naprawdę niebo a ziemia. Uważam , że mało który kierowca z F1 byłby w stanie na poziomie mistrzowskim jeździć w rajdach.
F1 tak naprawdę to sama prędkość, bo trasy doskonale znane, jeźdżenie w kółko gdzie tak naprawdę nie mamy do czynienia z niespodziewanymi zmianami na trasię oprócz pogody.
W rajdach mamy wszystko, drzewa , wąskie drogi , kamienie , domy , ludzi tuż koło trasy. F1 tak naprawdę jest bardzo bezpiecznym sportem, napewno zdecydowanie bardziej od rajdów.
Wogóle budowa pojazdów to też niebo a ziemia. Bolid to doskonała konstrukcja kopuły która chroni kierowce w niesamowity sposób. Natomiast w rajdach walczy się o każdy kilogram auta i klatka ma chronić kierowcę ...
Dla mnie żeby jeździć w rajdach to trzeba mieć po 1 niesamowite jaja i być twardym i zajebistym kierowcą,a w F1 już te cechy nie muszą być na takim poziomie.
Oczywiście to moja opinia , każdy może mieć swoje zdanie.
 
password 6

password

Użytkownik
Prawdopodobnie &quot;mocna&quot; pozycja przy podpisywaniu kontraktu pozwoliła Kubicy wynegocjować zapis by mógł startować w rajdach. Renault nie miała nic do gadania. Robert wielokrotnie mówił że F1 to jego praca a rajdy to jego miłość. Skończcie to pierdolenie że po co jechał na tym rajdzie, jechał bo chciał jechał bo to kocha :!: Pewnie zdawał sobie sprawę z zagrożenia choć racjonalnie trzeba powiedzieć że miał ogromnego pecha. Jestem przekonany [a widziałem na żywo już kilkanaście wypadków] że gdyby ta cholerna bariera nie strzeliła to w dużej części przypadków pojechali by dalej. Niech Kubica wraca do zdrowia i zostawi ta gównianą maszynkę do robienia pieniędzy i a zacznie starty na serio w tym co kocha, czyli w najpiękniejszym sporcie motorowym RAJDACH*.
*- moje subiektywne odczucie
Robert jak widać miał masę szczęścia [w nieszczęściu]

ROBERT DO ZOBACZENIA NA OESACH.
***
Jeśli jest to obraz nagrywany jest na dysk. Z tego co wiem to bywał już sytuacje, że podczas wypadku ulegał on zniszczeniu...
Przyznam szczerze ze wątpię że onboard się zniszczył, takie sytuacje mają miejsce bardzo rzadko. No chyba że kamera dostała czołówkę z barierą. Pytanie tylko czy bedą chcieli pokazywać ów wypadek ?
Jak dla mnie to początek tego wydarzenia to jest pozwolenie Renault na jazdę Kubicy w tych rajdach. Po co Kubicy jazda w tych rajdach tego nie wiemy. Tym bardziej, że za miesiąc zaczyna się F1. Miał testy mógł pojeździć.
Po pierwsze Renault prawdopodobnie nie miało innego wyjścia bo Kubica postawił ultimatum przed zespołem - podpisanie kontraktu i zgoda na rajdy.
Zresztą w Rajdzie &quot;Ronde di Andora&quot; startował Robert Kubica i Jakub Gerber, do zawodów zostali zgłoszenii uwaga przez Roberta Kubicę i Jakuba Gerbera. Robert to dorosły facet i wie czego chce i co robi, a wy staracie się być mądrzejsi od niego. Wyluzujcie.
Trzymam kciuki za powrót do zdrowia i na rajdowe OE-sy.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
No i tak naprawde teraz przez głupotę Renault ucierpi całe F1, a przede wszystkim sam Robert, który nawet jak wróci choćby pod koniec sezonu to czy będzie dalej jeździł tak samo jak przed wypadkiem? Można powiedzieć że Kubica już raz z podobnego wypadku wyszedł, ale moim zdaniem porównując tamten wypadek z tym, to w Kanadzie nic mu się nie stało. Chyba, a raczej na pewno każdy kibic F1 wierzy w to że Robert wróci szybko na tor, ale patrząc na to co stało się na Węgrzech, Massie będzie trudno, bo każdy widział jak Massa jeździł w tamtym sezonie, jego słabą forme można argumentować tym że jeździ teraz z Alonso i że jest typowym drugim kierowcą, ale ja jednak uważam że ten wypadek odczuwa do dziś. Jeśli już napisałem o Ferrari to przypomina mi się czemu po wypadku Massy, nie zastąpił go w Ferrari Schumacher, choć były takie plany, Schumi miał wypadek na motocyklu, i odczuwał ból karku. Oczywiście potem dołączył do Mercedesa i mówił że po tym wypadku nie ma śladu ale gdzie jest stary, dobry Schumacher który kiedyś stał się legendą F1, czy to wina kilkuletniej przerwy? Napewno, ale może też troche wina tego wypadku? Paradoksalnie, Robert może w przyszłym sezonie zająć miejsce Massy w Ferrari i zdobyć mistrzostwo świata. Choć teraz najważniejsze jest żeby wrócił do zdrowia, a F1 na niego &#39;&#39;poczeka&#39;&#39; bo jasne jest że Robert się nie podda i będzie dalej dążył do tego żeby zostać mistrzem świata.
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
No tutaj zgadzam się z Kuklą. Cały ambarans tego wypadku to ta cholerna bariera.
Miała chronić życie a mało co nie zabiłaby kierowcy.
Śmieszą mnie takie wypowiedzi ;] Cholerna bariera ? A co by było gdyby jej nie było w ogóle ? Z tego co widzę na filmikach, zdjęciach to auto poleciałoby kilkanaście metrów w przepaśc, więc nie gadaj głupot że to ta bariera bo jakby jej nie było to Robert prawdopodobnie nie leżałby teraz w szpitalu a w całkiem innym zimny miejscu .... ;)
No i tak naprawde teraz przez głupotę Renault ucierpi całe F1, a przede wszystkim sam Robert, który nawet jak wróci choćby pod koniec sezonu to czy będzie dalej jeździł tak samo jak przed wypadkiem? Można powiedzieć że Kubica już raz z podobnego wypadku wyszedł, ale moim zdaniem porównując tamten wypadek z tym, to w Kanadzie nic mu się nie stało. Chyba, a raczej na pewno każdy kibic F1 wierzy w to że Robert wróci szybko na tor, ale patrząc na to co stało się na Węgrzech, Massie będzie trudno, bo każdy widział jak Massa jeździł w tamtym sezonie, jego słabą forme można argumentować tym że jeździ teraz z Alonso i że jest typowym drugim kierowcą, ale ja jednak uważam że ten wypadek odczuwa do dziś. Jeśli już napisałem o Ferrari to przypomina mi się czemu po wypadku Massy, nie zastąpił go w Ferrari Schumacher, choć były takie plany, Schumi miał wypadek na motocyklu, i odczuwał ból karku. Oczywiście potem dołączył do Mercedesa i mówił że po tym wypadku nie ma śladu ale gdzie jest stary, dobry Schumacher który kiedyś stał się legendą F1, czy to wina kilkuletniej przerwy? Napewno, ale może też troche wina tego wypadku? Paradoksalnie, Robert może w przyszłym sezonie zająć miejsce Massy w Ferrari i zdobyć mistrzostwo świata. Choć teraz najważniejsze jest żeby wrócił do zdrowia, a F1 na niego &#39;&#39;poczeka&#39;&#39; bo jasne jest że Robert się nie podda i będzie dalej dążył do tego żeby zostać mistrzem świata.
Tutaj gadanie czy Robert będzie w formie po powrocie ( o ile taki oczywiście będzie ) też wydaje mi się zbędne, na to nie ma reguły, chociażby w skokach gdzie w szczególności Amman po ciężki upadku zdobywał podwójne złoto Olimpijskie, w formule na razie tak nie bywało ale kto wie czy jak Kubica nie wróci to nie będzie najszybszy na świecie ?
Inną sprawą jest też to że w Formule bardzo dużo zależy od rąk, wiadomo kierownica-przyciski, a od Roberta ręka wyglądala dramatycznie, podobno teraz już jest dużo lepiej ale aby Robert mógł wrócic do F1 ręka musi byc na 110% przygotowana, na razie życzymy mu powrotu do zdrowia ;)
 
password 6

password

Użytkownik
No tutaj zgadzam się z Kuklą. Cały ambarans tego wypadku to ta cholerna bariera.
Miała chronić życie a mało co nie zabiłaby kierowcy.
Śmieszą mnie takie wypowiedzi ;] Cholerna bariera ? A co by było gdyby jej nie było w ogóle ? Z tego co widzę na filmikach, zdjęciach to auto poleciałoby kilkanaście metrów w przepaśc, więc nie gadaj głupot że to ta bariera bo jakby jej nie było to Robert prawdopodobnie nie leżałby teraz w szpitalu a w całkiem innym zimny miejscu ....
Mnie osobiście śmieszą takie wypowiedzi jak Twoja, starasz się uchodzić za znawcę a nawet nie przyłożyłeś się do tematu. Gdyby nie było bariery to pewnie poleciałby gdzieś niżej, strzeliłby dacha a gdy auto już by się zatrzymało to by się otrzepał z kurzu i pojechał dalej [jak auto by pozwoliło].
http://www.youtube.com/watch?v=Xc58k3iqB3Q
ten filmik potwierdza że nie masz racji. Latvalla i Antilla wyszli bez szwanku.
No i tak naprawde teraz przez głupotę Renault ucierpi całe F1,
Wiesz że my też cierpimy czytając takie posty.
Kontrakt podpisały dwie strony i obie wiedziały co w tym kontrakcie się znajduje, jakie obowiązki. Lotus-Renault nie ma żadnej winny w wypadku Roberta, bo wszystko na to wskazuje ze nasz kierowca wymógł taką zgodę na teamie.
***
Od wczoraj martwimy się o nogę, rękę i powrót do sportu Roberta Kubicy. A to co powiedzieli lekarze pozwalają nam zobaczyć całą powagę sytuacji.
... Robert Kubica został ponownie wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej...Stan Kubicy jest stabilny, od dwóch godzin oddycha samodzielnie...Łącznie w operacji brało udział 12 lekarzy i dwóch anestezjologów. Kubica podczas operacji stracił bardzo dużo krwi, trzeba było ją sprowadzać...Pacjent stracił 5-6 litrów krwi i najważniejszym zadaniem było zapobieżenie dalszej utracie...
Najważniejsze że nie mamy stypy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
Lalo najpierw pomyśl sto razy zanim zaczniesz zgrywać cwaniaka ...
Był w temacie spokój ale już się pojawił 1 pan który musi , ale to musi szukać zaczepek i robić napinke nawet w tym temacie.
Gdyby spadł w dół to byłoby zdecydowanie lepiej bo te samochody do dachowania są bardzo dobrze przystosowane. Efekt wypadku jest taki a nie inny, bo wbija się do środka pęknięta bariera. Jego urazy nie są efektem uderzenie zewnętrznego w lewy bok auta, tylko to efekt tej bariery. Mało brakowało aby właśnie leżał gdzie indziej ... Cały pech tego wypadku polega na wbiciu się bariery. I na tym kończę, bo nie ma sensu tutaj zaczynać napinek ...
PS&gt; jak mówiłem z mojej strony nie będzie kontynuacji . Napisałeś że coś cię śmieszy a nie masz wogóle racji w tej sprawie i tyle.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
No i tak naprawde teraz przez głupotę Renault ucierpi całe F1, a przede wszystkim sam Robert, który nawet jak wróci choćby pod koniec sezonu to czy będzie dalej jeździł tak samo jak przed wypadkiem? Można powiedzieć że Kubica już raz z podobnego wypadku wyszedł, ale moim zdaniem porównując tamten wypadek z tym, to w Kanadzie nic mu się nie stało. Chyba, a raczej na pewno każdy kibic F1 wierzy w to że Robert wróci szybko na tor, ale patrząc na to co stało się na Węgrzech, Massie będzie trudno, bo każdy widział jak Massa jeździł w tamtym sezonie, jego słabą forme można argumentować tym że jeździ teraz z Alonso i że jest typowym drugim kierowcą, ale ja jednak uważam że ten wypadek odczuwa do dziś. Jeśli już napisałem o Ferrari to przypomina mi się czemu po wypadku Massy, nie zastąpił go w Ferrari Schumacher, choć były takie plany, Schumi miał wypadek na motocyklu, i odczuwał ból karku. Oczywiście potem dołączył do Mercedesa i mówił że po tym wypadku nie ma śladu ale gdzie jest stary, dobry Schumacher który kiedyś stał się legendą F1, czy to wina kilkuletniej przerwy? Napewno, ale może też troche wina tego wypadku? Paradoksalnie, Robert może w przyszłym sezonie zająć miejsce Massy w Ferrari i zdobyć mistrzostwo świata. Choć teraz najważniejsze jest żeby wrócił do zdrowia, a F1 na niego &#39;&#39;poczeka&#39;&#39; bo jasne jest że Robert się nie podda i będzie dalej dążył do tego żeby zostać mistrzem świata.
Pomijam to, że mam nieco odmienne zdanie co do Renault - o tmy pisałem już wcześniej.
Skupię się na drugiej części wypowiedzi i wypadkach po których ciężko dojść do pełnej sprawności.
Świat sportu zna tyle samo tragicznych końców kariery co spektakularnych powrotów do niej. Od razu przy takich rozmowach przypominam mi się Herman Maier. Przecież miał nie chodzić... a wrócił w wielkim stylu.
Rajdowców też było paru, którzy wracali i wygrywali w dobrym stylu.
Sam Kubica ma za sobą pamiętny Montreal ale i jeszcze jeden bardzo groźny wypadek. Kilka lat temu po kolizji gdzieś na naszych drogach, w jego rękę wsadzono kilka tytanowych śrub. Nie muszę chyba przytaczać wiadomego scenariusza:
Lekarze mówiący, że sytuacja jest ciężka... i Kubica który wraca do zdrowia w bardzo szybkim tempie nie bacząc na to jak &quot;powinno&quot; wyglądać leczenie.


Oby tym razem było podobnie ????
 
lalo 36

lalo

Forum VIP
Mnie osobiście śmieszą takie wypowiedzi jak Twoja, starasz się uchodzić za znawcę a nawet nie przyłożyłeś się do tematu. Gdyby nie było bariery to pewnie poleciałby gdzieś niżej, strzeliłby dacha a gdy auto już by się zatrzymało to by się otrzepał z kurzu i pojechał dalej [jak auto by pozwoliło].
http://www.youtube.com/watch?v=Xc58k3iqB3Q
ten filmik potwierdza że nie masz racji. Latvalla i Antilla wyszli bez szwanku.
Nie, nie w żadnym wypadku nie uważam się za znawce ;] Nie wiem po czym to wywnioskowałeś, jak sam widzisz napisałem:
Z tego co widzę na filmikach, zdjęciach
więc możliwe że masz racje, że spadłby ze skarpy, otrzepał się i pojechał na testy w F1, więc teraz wystarczy tylko żałowac ze tak się nie stało choc ja do końca nie jestem przekonany że tam było tak nisko;&gt;
Tylko nie wiem co ma ten Twój filmik do wypadku Roberta, przecież to całkiem inna trasa ;&gt; Chyba że zawsze w rajdach za barierkami nie może byc większa skarpa niż np. 1 m. nie wiem, nie znam się, pisze jak zwykły kibic ;)
Lalo najpierw pomyśl sto razy zanim zaczniesz zgrywać cwaniaka ...
Był w temacie spokój ale już się pojawił 1 pan który musi , ale to musi szukać zaczepek i robić napinke nawet w tym temacie.
Ad. 1: zawsze to robie, ale wydaje mi się że dwa razy wystarczy, przynajmniej mi ????
Ad. 2 Kto szuka napinek ?;&gt; Przecież wypowiadam się i przedstawiam swoje zdanie, także nie rozumiem o co chodzi, jeżeli masz mi coś do przekazania to zapraszam na PW ????
Ad. 2,2 A jaki to jest temat ? Co, mamy tutaj tylko pisac jak żal Nam jest Roberta, itp. i że nie zrobił żadnego błędu ? Zrobił, i to nawet kilka a to że leży teraz w szpitalu jest w 90% jego zasługą co nie zmienia faktu że szkoda i żeby doszedł jak najszybciej do zdrowia ;)
Pozdrawiam.
 
password 6

password

Użytkownik
więc możliwe że masz racje, że spadłby ze skarpy, otrzepał się i pojechał na testy w F1, więc teraz wystarczy tylko żałowac ze tak się nie stało choc ja do końca nie jestem przekonany że tam było tak nisko;&gt; Tylko nie wiem co ma ten Twój filmik do wypadku Roberta, przecież to całkiem inna trasa ;&gt; Chyba że zawsze w rajdach za barierkami nie może byc większa skarpa niż np. 1 m. nie wiem, nie znam się, pisze jak zwykły kibic
W większości przypadków dachowanie, czy prosty strzał w drzewo nie ma tak przykrych konsekwencji. Chodziło mi oto wysokość skarpy nie ma ogólnie znaczenia bo auta są dobrze zabezpieczone przed takimi wypadkami.


Patrze na filmik z tego auta za Kubicą i widzę że ta barierka wyszła na wylot tyłem. Czyli przez całe auto. Robert miał masakryczne szczęście.
 
S 1

splot

Użytkownik
swoją drogą jak te samochody są zbudowane że bariera jak strzał wbiła się do środka.
Przegroda miedzy kabiną a silnikiem identyczne jak w autach cywilnych???:???:
 
waclaw-65884 360

waclaw-65884

Użytkownik
swoją drogą jak te samochody są zbudowane że bariera jak strzał wbiła się do środka.
Przegroda miedzy kabiną a silnikiem identyczne jak w autach cywilnych???:???:
Ten samochód był tylko przystosowany do rajdów , a nie był od początku konstruowany jako rajdowy.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Nie ma co się kłócić :!: Cieszmy się, że Kubica żyje, bo po dzisiejszych informacjach to aż strach pomyśleć co by się działo. Ludzie, jak Kubica trafił do szpitala to najpierw ratowali jego życie, nie myśleli o ratowaniu dłoni czy nogi :!:

Obwiniać teraz zespół czy Roberta jest najgłupszą rzeczą wszyscy wiedzieli na co się piszą. Polak miał po prostu pecha że się nadział na tą barierkę. W innym przypadku tak jak piszecie, otrzepałby się z kurzu i pojechał dalej.

Żeby pozytywnie zakończyć posta wpis z Twittera LRGP

Robert was briefly woken up this morning. He was able to move his fingers, which is encouraging for the rest of his recovery process.
Czyli Kubica porusza palcami co jest pozytywnym znakiem jeżeli chodzi o rehabilitację.

Kubica nasz zaskoczy prędzej niż się będziemy tego spodziewać ????
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Niemożliwe.
To co widzisz z tyłu to musi być inna część bariery. Do auta wbiło się dużo... ale na pewno nie aż tyle. W innym przypadku Kubica nie miałby szans na przeżycie bo coś takiego nie przeleci dokładnie w linii prostej między kierowcami tylko sieje spustoszenie w środku.

swoją drogą jak te samochody są zbudowane że bariera jak strzał wbiła się do środka.
Przegroda miedzy kabiną a silnikiem identyczne jak w autach cywilnych???:???:
To nie mogą być czołgi.
W rajdach liczy się każdy kilogram... auto jest odchudzone więc nie można zagwarantować, że nic nie wbije isę do środka.
Tam bezpieczeństwo zapewnia klatka.
 
password 6

password

Użytkownik
Niemożliwe.
To co widzisz z tyłu to musi być inna część bariery. Do auta wbiło się dużo... ale na pewno nie aż tyle. W innym przypadku Kubica nie miałby szans na przeżycie bo coś takiego nie przeleci dokładnie w linii prostej między kierowcami tylko sieje spustoszenie w środku.
Możliwe.
http://www.tvn24.pl/2410604,0,0,1,1,jakub-gerber-o-wypadku,wideo.html Kuba Gerber o wypadku. Przeszła na wylot !!
@splot
klatka to nic innego jak rury wzmacniające konstrukcje samochodu, to nie pełna zabudowa więc &quot;dziur&quot; jest dużo
 
M 25

mase

Użytkownik
Niemożliwe.
To co widzisz z tyłu to musi być inna część bariery. Do auta wbiło się dużo... ale na pewno nie aż tyle. W innym przypadku Kubica nie miałby szans na przeżycie bo coś takiego nie przeleci dokładnie w linii prostej między kierowcami tylko sieje spustoszenie w środku.
Niemal identyczny wypadek jak w przypadku Kubicy. http://autofoto.pl/blogs/brevka/archive/2009/12/20/audi-r8-przebite-na-wylot-wypadek-w-grecji.aspx

Jak widać taka barierka przeszła bez problemu przez całe auto.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Możliwe.
http://www.tvn24.pl/2410604,0,0,1,1,jakub-gerber-o-wypadku,wideo.html Kuba Gerber o wypadku. Przeszła na wylot !!
@splot
klatka to nic innego jak rury wzmacniające konstrukcje samochodu, to nie pełna zabudowa więc &quot;dziur&quot; jest dużo
Nie mam głośników aktualnie ale przeczytałem wywiad. Rzeczywiście mieli piekielnie dużo szczęścia. Obydwaj.
Niemal identyczny wypadek jak w przypadku Kubicy. http://autofoto.pl/blogs/brevka/archive/2009/12/20/audi-r8-przebite-na-wylot-wypadek-w-grecji.aspx
Jak widać taka barierka przeszła bez problemu przez całe auto.
Nie napisałem, że barierka nie może przejść przez samochód. Napisałem, że bardzo wątpliwe aby coś takiego przeżyć.
Audi A8 jest &quot;nieco&quot; innym samochodem i ciężko to porównywać. Nie ma w nim klatki... a ona mogła mieć wpływ na sposób zachowania się barierki &quot;w środku&quot;.
Poza tym pasażer miał ciężkie obrażenia nóg (chyba można sobie wyobrazić jak ciężkie) i podobno stracił rękę. Zauważ, że Kubica najprawdopodobniej miał dużo więcej szczęścia.
 
Do góry Bottom