>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Premier League 17 Kolejka 15.12. - 16.12.2009

Status
Zamknięty.
M 0

millwall_oks

Użytkownik
16.12 środa 20:45

Chelsea - Portsmouth ✅

Chelsea, lider, podejmuje u siebie outsidera tabeli drużynę Portsmouth. Outsidera według mnie nie słusznego gdyż wcale takiej kiepskiej i &#39;&#39;złej&#39;&#39; piłki Pompey nie grają ale jednak nie przekłada się to na skuteczność i zdobycze punktowe. I dlatego zajmują miejsce jak na razie spadkowe. Chelsea po ostatnim fatalnym remisie 3:3 z Evertonem przystępuje do tego meczu w nie ciekawych nastrojach. A fatalnym to dlatego, że wszystkich trzech bramek dla Evertonu można było śmiało uniknąć. Wynikały one z dekoncentracji piłkarzy Chelsea bądź z bardzo prostych błędów w obronie. Chelsea mogła stracić pozycję lidera w ubiegły weekend ale Manchester United przegrał swój mecz 0:1 z Aston Villą i The Blues dzięki temu powiększyli przewagę do trzech oczek nad aktualnym mistrzem Anglii. Celem można powiedzieć drużyny z Portsmouth jest teraz utrzymanie się w lidze i ostatnie dwa mecze pokazały, że punkty drużyna może śmiało zdobywać. 1:1 z Sunderlandem i 2:0 z Burnley pozowliło działaczom, kibicom i samym piłkarzom choć trochę odetchnąć tymi porażkami związanymi z niepowodzeniami w lidze. Ale droga Portsmouth do utrzymania się w lidze jeszcze daleka. Chelsea koniecznie musi wygrać to spotkanie. Koniecznie a to dlatego, że ewentualna kolejna już strata jakichkolwiek punktów może odbić się na posadzie Carlo Ancelottiego jak i również może źle wpłynąć na morale zawodników. Chelsea w potyczkach z Portsmouth niema sobie równych i bezapelacyjnie wygrała 12-naście spotkań na 13 rozegranych. Ostatnia potyczka a Stamford Bridge zakończyła się zwycięstwem Londyńczyków 4:0. Strzelcami bramek wtedy byli Joe Cole, Nicolas Anelka, Frank Lampard i Deco. Myślę, że sami piłkarze Chelsea wierzą we własne umiejętności i wyjdą w pełnej koncentracji do tego meczu i pokażą, ze ostanie nie powodzenia to już...przeszłość.

Typuje zdecydowanie na Chelsea. Wynik meczu wg mnie to: 4:1.
 
P 0

pierre

Użytkownik

Spotkanie : Birmingham vs. Blackburn
Typ : Birmingham -1.0 @ 4.45
BuK : Unibet
Blackburn już w poprzednich sezonach grało słabo a ten sezon to znów udowadnia , mimo że mają nawet dobrych piłkarzy to nie pokazują na co ich stać.Trzy ostatnie mecze Blackburn to ten same wyniki po 0-0 a jeszcze wcześniej porażka 0-3 czyli nie strzelili bramki od 22 Listopada ! mimo tego zajmują 12 miejsce w tabeli z 19 punktami.Birmingham 8 miejsce w tabeli z 24 punktami i tracąc do Tottenhamu tylko 3 punkty.Drużyna Birmingham nie przegrała od 7 meczy i aktualna seria gospodarzy to 4 mecze wygrane z rzędu.W sondach i notowaniach zwłaszcza w mediach brytyjskich , moim zdaniem własne boisko i dobra forma zagwarantuje dzisiejszą wygraną nawet dwoma bramkami.​
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
coś ze środy:

Chelsea ostatnio obniżyła loty, traci sporo bramek. To aż nie przystoi The Blues. We wtorkowy wieczór &#39;do normy&#39; wrócił Manchester United. Czas na podopiecznych Ancelottiego. Porstmouth wybitnie w tym sezonie nie gra i choć Avram Grant zna wielu piłkarzy Chelsea bardzo dobrze to mimo wszystko nie sądzę aby goście znaleźli sposób na znalezienie drogi do bramki strzeżonej przez Cecha
Chelsea zachowuje czyste konto ok 1,66 w Betfair ⛔

Liverpool już od trzech domowych spotkań bez zwycięstwa, a ogólnie tylko 3 z ostatnich 15 spotkań zakończyły się zwycięstwami The Reds. Rozczarowują na całej linii, a czołówka im odjeżdża. Wigan to stosunkowo dziwna drużyna, ale poza &#39;wybrykiem&#39; i wygraną z Chelsea na ogół z górną połówką wysoko przegrywa. Podobnie powinno być na Anfield tym razem. Torres, Gerrard, Benayoun powinni znaleźć sposób na najsłabszą defensywę ligi i to nie jeden raz.
Liverpool wygrywa - 1,33 ✅
over 2,5 - 1,80 ✅

Tottenham bez pary środkowych obrońców King - Woodgate, która mimo wszystko była pewniejsza od duetu Bassong - Dawson. Tutaj plus dla Manchesteru City, który za sprawą Teveza, Adebayora powinien sporo namieszać w defensywie Kogutów. Nie mniej jednak goście również mają swoje problemy, głównie ze skrzydłowymi. Brak SWP oraz Bellamy&#39;ego powinien być widoczny, ale nie zdziwiłbym się jeśli te absencje wyjdą na plus dla widowiska. W ten sposób szanse poszaleć w bocznym sektorze boiska będzie miał Aaron Lennon. Do tego bramkostrzelny Defoe i ciągle groźny Peter Crouch. Tottenham ma kim straszyć, u siebie jest skuteczny pod warunkiem, że gra z drużynami, które grają otwartą piłkę, a nie ustawiają zasiek pod własną bramką vide Stoke and Wolverhampton. To powinno być ładne dla oka spotkanie. Przewaga ataku City nad obroną Tottenhamu, przewaga gospodarzy w bocznych sektorach boiska również powinna przełożyć się na wiele dośrodkowań i okazji dla Croucha i Defoe, a z racji iż obrona Citizens ostatnimi czasy nie jest nieomylna spodziewam się dużej liczby bramek.
Over 2,5 - 1,74 w Betfair ✅
 
januask 48

januask

Użytkownik
Chelsea v Portsmouth hc 0:1 2:1
typ: Chelsea
▶zwrot
kurs około 1.47

To będzie spotkanie bardzo podobne do wczorajszego spotkania Man Utd. Tak zwany mecz do jednej bramki. Wszystkie atuty są po stronie Chelsea... Dodatkowo po ostatnich dwóch nieudanych występach w lidze przeciwko Man City i Evertonowi kibice wręcz wymagają okazałego zwycięstwa z czerwoną latarnią ligi jaką jest Portsmouth.
Trener Carlo Ancelotti i zawodnicy bardzo dobrze zdają sobie sprawę jak bardzo potrzebna jest teraz przekonywująca wygrana, co podkreślają w przedmeczowych wywiadach.
Portsmouth zagra dziś trochę bardziej zmobilizowane niż zwykle...W klubie jest nowy trener Avram Grant i każdy z zawodników będzie chciał przekonać go do swoich umiejętności na tle tak silnego przeciwnika...Mimo wszystko różnica klas pomiędzy drużynami jest ogromna, a przy pewności że Chelsea będzie atakować od pierwszej do ostatniej minuty spodziewam się dość spokojnego zwycięstwa Londyńczyków, w tym wypadku co najmniej 2 bramkami.
Chelsea przystąpi do spotkania w możliwie najsilniejszym składzie, natomiast Portsmouth będzie musiało sobie dzisiaj radzić, bez ich najlepszego obrońcy Younesa Kaboula(czerwona kartka w ostatnim ligowym spotkaniu).
Dodam jeszcze że w zeszłym sezonie Chelsea pokonała u siebie Portsmouth aż 4:0.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Chelsea v Portsmouth hc 0:1
typ: Chelsea

kurs około 1.47

To będzie spotkanie bardzo podobne do wczorajszego spotkania Man Utd. Tak zwany mecz do jednej bramki. Wszystkie atuty są po stronie Chelsea... Dodatkowo po ostatnich dwóch nieudanych występach w lidze przeciwko Man City i Evertonowi kibice wręcz wymagają okazałego zwycięstwa z czerwoną latarnią ligi jaką jest Portsmouth.
Trener Carlo Ancelotti i zawodnicy bardzo dobrze zdają sobie sprawę jak bardzo potrzebna jest teraz przekonywująca wygrana, co podkreślają w przedmeczowych wywiadach.
Portsmouth zagra dziś trochę bardziej zmobilizowane niż zwykle...W klubie jest nowy trener Avram Grant i każdy z zawodników będzie chciał przekonać go do swoich umiejętności na tle tak silnego przeciwnika...Mimo wszystko różnica klas pomiędzy drużynami jest ogromna, a przy pewności że Chelsea będzie atakować od pierwszej do ostatniej minuty spodziewam się dość spokojnego zwycięstwa Londyńczyków, w tym wypadku co najmniej 2 bramkami.
Chelsea przystąpi do spotkania w możliwie najsilniejszym składzie, natomiast Portsmouth będzie musiało sobie dzisiaj radzić, bez ich najlepszego obrońcy Younesa Kaboula(czerwona kartka w ostatnim ligowym spotkaniu).
Dodam jeszcze że w zeszłym sezonie Chelsea pokonała u siebie Portsmouth aż 4:0.
Essien i Bosingwa sa kontuzjowani, na treningu jakis drobny uraz zlapal Drogba ale on powinien zagrac.
 
januask 48

januask

Użytkownik
Essien i Bosingwa sa kontuzjowani, na treningu jakis drobny uraz zlapal Drogba ale on powinien zagrac.
Czytanie ze zrozumieniem to bardzo ważna sprawa.
&quot;Chelsea przystąpi do spotkania w możliwie najsilniejszym składzie...&quot;
To oznacza, że trener zagra najsilniejszą 11 z dostępnych na tą chwilę zawodników...Znaczenie tego zdania jest o tyle ważne, że wskazuje na brak oszczędzania kogokolwiek ze względu na słabszego przeciwnika...
Odnosząc się do tego co napisałeś to Drogba(jeśli nie przytrafi się coś na rozgrzewce) zagra na pewno. Bosingwa kontuzjowany jest już od 2 miesięcy i jeszcze co najmniej 7 tygodni nie zagra tak więc jego znaczenie i wkład do gry zespołu w ostatnich, jak i w nadchodzących spotkaniach jest i będzie zerowy...Pisanie o jego kontuzji w kontekście tego spotkania jest równie ważne jak to że z powodu kontuzji nie zagra np. D. Sturridge.
Essien kontuzjowany jest już od ponad tygodnia i pauzował będzie jeszcze około 4, ale akurat jego brak gry to jak dla mnie żadne osłabienie w tym spotkaniu...Dzięki temu w podstawowym składzie zagra Ballack(normalnie walczy w tym sezonie z Essienem o pozycję w wyjściowej jedenastce), który według mnie jest o wiele bardziej kreatywnym zawodnikiem niż Essien.
Edit:
Wybacz, nie przyszlo mi do glowy ze ktokolwiek w najgoretszym okresie Premiership jest w stanie pomyslec o tym ze trener Chelsea moze kogokolwiek oszczedzac...
Essien to ogromne oslabienie, mysle ze Ballack ma podobne umiejetnosci ofensywne ale jesli chodzi o organizacje gry obronnej w srodku pola to jest duzo slabszy...
Przykro mi Cygeiro, że pewne rzeczy nie przychodzą Ci do głowy... Wymiana zdań na prezentowanym przez Ciebie poziomie jest nie na miejscu, więc ja mówię pas.
Dziś postawiłem na wygraną Chelsea więc rozpatrywanie defensywnych umiejętności jej zawodników(zwłaszcza przy takim przeciwniku) jest dla mnie równie ważne jak zeszłoroczny śnieg. Jak byś się nie domyślił to przede wszystkim ofensywa dziś będzie ważna dla klubu z Londynu. Dla Ciebie Essien to ogromne osłabienie, a ja twierdzę, że w zamianie na Ballacka wyjdzie im to dziś na dobre. W ogóle pisanie o podobnych umiejętnościach ofensywnych Ghańczyka w stosunku do Niemca to dla mnie jakiś żart.
Cieszę się, że masz pojęcie o Premiership, ale zamiast niekonstruktywnie kwestionować typy innych, może użyj tej wiedzy do napisania jakiejś konstruktywnej analizy w tym dziale np. odnośnie dzisiejszych spotkań. Zapewniam Cię , że wszystkim wyjdzie to na dobre. Pozdrawiam.


...twoje tłumaczenie czyli kolegi januask jest bez sensu bo w tym kontekście każda drużyna przystępuje w praktycznie najsilniejszym składzie :-D...
To co mi powiesz na sytuację, gdzie trener świadomie mając zdrowych lepszych zawodników, ze względu na słabszego przeciwnika i cięższe mecze w perspektywie daje pograć teoretycznie słabszym(a w Premiership w wypadku &quot;największych&quot; zdarza się to nagminnie)...na szczęście dla propozycji mojego typu nie będzie tak dzisiaj i nie w przypadku Chelsea.
albo przykład z przeciwnego wręcz bieguna, ale dotyczący mojego zwrotu...co powiesz na wczorajszy skład Wolves? czy nadal będziesz się upierał, że &quot;...w tym kontekście każda drużyna przystępuje w praktycznie najsilniejszym składzie...&quot;?

...tak czy inaczej myśle że dziś liverpool - wigan to dobre spotkanie
liverpool się przełamie i wierze w to mocno. :)
mój typ liverpool -1,5
a Twoja analiza zapewne spowoduje(pomijając to, że według mnie LFC też dziś wygra), że wszyscy postawią dziś na Liverpool, bo przecież &quot;...Ty wierzysz...&quot;
Pozdrawiam

ok koniec w tym temacie...kto zinterpretuje mój zwrot tak jak cygeiro i amatorszczyzna to ma już wszystko w pełni wyjaśnione.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Czytanie ze zrozumieniem to bardzo ważna sprawa.
&quot;Chelsea przystąpi do spotkania w możliwie najsilniejszym składzie...&quot;
To oznacza, że trener zagra najsilniejszą 11 z dostępnych na tą chwilę zawodników...Znaczenie tego zdania jest o tyle ważne, że wskazuje na brak oszczędzania kogokolwiek ze względu na słabszego przeciwnika...
Odnosząc się do tego co napisałeś to Drogba(jeśli nie przytrafi się coś na rozgrzewce) zagra na pewno. Bosingwa kontuzjowany jest już od 2 miesięcy i jeszcze co najmniej 7 tygodni nie zagra tak więc jego znaczenie i wkład do gry zespołu w ostatnich, jak i w nadchodzących spotkaniach jest i będzie zerowy...Pisanie o jego kontuzji w kontekście tego spotkania jest równie ważne jak to że z powodu kontuzji nie zagra np. D. Sturridge.
Essien kontuzjowany jest już od ponad tygodnia i pauzował będzie jeszcze około 4, ale akurat jego brak gry to jak dla mnie żadne osłabienie w tym spotkaniu...Dzięki temu w podstawowym składzie zagra Ballack(normalnie walczy w tym sezonie z Essienem o pozycję w wyjściowej jedenastce), który według mnie jest o wiele bardziej kreatywnym zawodnikiem niż Essien.
Wybacz, nie przyszlo mi do glowy ze ktokolwiek w najgoretszym okresie Premiership jest w stanie pomyslec o tym ze trener Chelsea moze kogokolwiek oszczedzac, widac nie docenilem Cie stad tez zrozumialem to tak jednoznacznie ????. Essien to ogromne oslabienie, mysle ze Ballack ma podobne umiejetnosci ofensywne ale jesli chodzi o organizacje gry obronnej w srodku pola to jest duzo slabszy.
A tak w ogole zgodnie z tym co piszesz to Portsmouth rowniez przystapi do tego spotkania w mozliwie najsilniejszym skladzie, bo ci ktorzy nie zagraja to ich wystep jest niemozliwy.
 
A 0

amatorszczyzna

Użytkownik
kolega cyganeiro ma racje.
piszesz o czytaniu ze zrozumieniem a sam nie rozumiesz tego co piszesz.
zwrot wystąpi w możliwie najsilniejszym składzie w kontekście tego tematu/ fora oznacza podstawowy skład/ pierwszą 11.
twoje tłumaczenie czyli kolegi januask jest bez sensu bo w tym kontekście każda drużyna przystępuje w praktycznie najsilniejszym składzie :-D

tak czy inaczej myśle że dziś liverpool - wigan to dobre spotkanie
liverpool się przełamie i wierze w to mocno. :)
mój typ liverpool -1,5
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
16 grudnia 2009r
godzina 20:45​
⚽ Anglia, Premier League
Spotkanie: Chelsea London - Portsmouth FC
Typy:
Chelsea -2
@ 2,30 Sportingbet ⛔
Chelsea -1 @ 1,50 Unibet ⛔
Analiza:
Dokończenie rozpoczętej wczoraj - 17. kolejki Premier League. Na Stamford Bridge Chelsea zagra z Portsmouth. Nie trzeba być ekspertem, aby wskazać faworyta w tym meczu.
Kurs nie jest niestety zbyt kuszący, jednak typ wygląda naprawdę pewnie. Chelsea staje w obliczu szansy przerwania niekorzystnej passy. Mówię tu o ostatnich 4 meczach, w których piłkarze z Londynu nie byli w stanie wygrać. Po porażce w rzutach karnych z Blackburn Rovers (Carling Cup) przyszła przegrana z Manchesterem City (Premier League) i dwa remisy: z APOEL-em (LM) i Evertonem (Premier League). Nie doszukiwałbym się tutaj raczej jakiegoś spadku formy. Wydaje się, że piłkarze Ancelottiego mają lekki zastój, ale wszystko powinno powrócić do normy właśnie w meczu z ostatnim w tabeli Portsmouth. Sytuacja w klubie nie jest raczej zła, jednak piłkarze powinni w końcu znowu powrócić na ścieżkę zwycięstw, ponieważ konkurencja rośnie. Po wczorajszym zwycięstwie nad Wolves, Manchester United ma już tyle samo punktów, co stołeczni. Nie nazwałbym jednak tego presją, ciążącą na graczach Chelsea. Bardziej jest to czynnik mobilizujący. Myślę, że cel na to spotkanie jest jeden - pewne 3 punkty.
Portsmouth to zespół, który w tym sezonie walczy jedynie o utrzymanie. Fatalny początek sezonu sprawił, że piłkarze Avrama Granta plasują się aktualnie na ostatnim miejscu. Sytuacja nie jest jednak aż tak katastrofalna. Goście mają 5 punktów straty do bezpiecznego miejsca, a przecież jeszcze sporo kolejek do końca rozgrywek. Ostatnie wyniki świadczą o tym, że Portsmouth gra coraz lepiej. Najpierw pewne zwycięstwo na swoim stadionie z Burnley, a potem (co prawda szczęśliwy, ale jednak) remis z Sunderlandem i to na Stadium of Light. Na pewno zmiana trenera przyniosła jakieś efekty. Mimo to, Portsmouth musi szukać punktów w meczach ze słabszymi rywalami. Na pewno goście nie wyszli jeszcze do końca z kryzysu i nie mają jeszcze ustabilizowanej formy.
Obie drużyny znajdują się na przeciwnych biegunach. Chelsea to zespół z wysokiej półki, kto wie czy nie główny faworyt do Mistrzostwa Anglii. Portsmouth to, przynajmniej na razie, podstawowy kandydat do spadku. Rzadko się zdarza, aby w takim meczu lider, który w dodatku gra u siebie, tracił punkty. Tym bardziej, kiedy są one mu bardzo potrzebne.
W obu zespołach sytuacja kadrowa wygląda poprawnie.
Niewykluczone, że dziś na boisku nie zobaczymy Didiera Drogby, który cały czas znajduje się pod opieką fizjoterapeutów próbujących doprowadzić go do stanu, który pozwoli mu wystąpić w meczu z Portsmouth. Może go jednak spokojnie zastąpić Salomon Kalou, który wraca po kontuzji. Poza tym jak zawsze w pogotowiu jest przecież Nicolas Anelka.
Bardzo możliwe, że do składu powróci Alex, który długo był kontuzjowany. Może on zastąpić Ricardo Cravahlo, który doznał urazu.
Portsmouth będzie osłabione brakiem Younesa Kaboula. Francuz musi pauzować z powodu czerwonej kartki otrzymanej w ostatnim meczu. Zresztą obejrzał ją po swoim beznadziejnym zachowaniu. Miał już na koncie żółtą kartkę, a po strzeleniu gola w 90&#39; zdjął koszulkę i obejrzał drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik. Do składu powinni wrócić za to Kevin-Prince Boateng i Steve Finnan.
Warto wspomnieć też o tym, że ostatnio goście wygrali na Stamford Bridge w 1955 roku.
Mecz powinien być jednostronny. Chelsea wygrać musi i zapewne wygra. Liczę na to, że (podobnie jak wczoraj MU) piłkarze The Blues zrehabilitują się kibicom i działaczom pewnie wygrywając z Portsmouth.
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Tottenham - Man City -&gt; Obie Strzelą: TAK (1.57) BET365

Myśle, że to chyba najpewniejszy typ dzisiejszego dnia.
Dwa zespoły z bardzo silną linią ataku zmierzą siędzisiaj na White Heart Line. MOim zdaniem to najciekawsze spotkanie dzisiejszej kolejki, a zarazem myślę, że dobre do obstawienia gdyż typ, że oba zespoły strzelą bramke jest bardzo realny gdyż jak wiemy Oba Zespoły Wspaniale grają przeciwko zespołom z wyższej półki dlatego też zawsze w takich spotkaniach Tottenham jak i City bramki strzelali. Co ciekawe 5 ostatnich meczów w Londynie skończyło się wynikiem 2-1 (co również kusi) ????
Tottenham 2-1 City
Tottenham 2-1 City
Tottenham 2-1 City
Tottenham 2-1 City
Tottenham 2-1 City
Tottenham 1-1 City
Tottenham 3-4 City


Pozdro
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Chelsea - Portsmouth typ:Goście nie strzelą @ 1.55 Betgun
Już dziś na Stamford Bridge Chelsea zmierzy się z ostatnim w tabeli Portsmouth FC.
Obie drużyny są na przeciwnych biegunach i wskazanie faworyta nie powinno być problemem.
&quot;Niebiescy&quot; po ostatnich remisach są winni swoim fanatykom wysokie i przekonujące zwycięstwo, wiec dziś najlepsza okazja ku temu.
Piłkarze z Londynu czuja już na plecach oddech MU, które wczoraj pewnie wygrało swój mecz.
Chelsea straciła najmniej bramek w lidze, nie jest to dziwne gdyż posiadają w szeregach obronnych świetnych zawodników, natomiast Portsmouth najmniej bramek .... strzeliło, nie posiadają oni zbyt wielu argumentów w ofensywie.
Spotkanie powinno być do jednej bramki, i podobnie jak we wczorajszym meczu MU-Wol, gospodarze nie powinni wyjmować piłki z siatki.
Pozdrawiam.
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP
Nie mam czasu, na takie analizy jak wczoraj. Podam jedynie typy, które widzą mi się dzisiaj najbardziej. Pardon za brak nawet kilku zdań analizy, ale to nie ja ustaliłem zajęcia na godzinę 19 ;)

Liverpool 1,30
Chelsea -1.0 1,50
Tottenham - MC over 2,5 1,68
 
P 0

pluton

Użytkownik
Co sądzicie o typie &#39;obie strzelą&#39; w meczu Burnley vs Arsenal? Burnley w ośmiu ostatnich meczach zdobyło bramkę, u siebie gra naprawdę bardzo przyzwoicie, gdyby spojrzeć na tabelę &#39;u siebie&#39;, to zajmują szóstą lokatę. Na wyjeździe dostaje baty od każdego, 8 meczy, 0 wygranych, jeden remis, 7 porażek (!). Widać, że to zupełnie inna drużyna u siebie i na wyjeździe.

Uważam, że zdołają strzelić bramkę Arsenalowi, co o tym myslicie? Kurs 1.66 (bet365)

edit
dobra, już nic, weszło ;d ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom