>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Progresja z przerzutką - by "edi8"

soldier31 8K

soldier31

Użytkownik
Już na początku rozkminiania tej progresji trafiłem na mur. Nie znalazłem odpowiedzi w dalszych postach. Proszę o podpowiedź.

Po dwóch nietrafionych etapach, trafiam na trzecim wygrywając 4 j. Jestem w tym momencie do tyłu o 1 j. Teraz gram na czwartym etapie za 4 j. I tu się gubię. Bo co jeżeli na czwartym etapie nie trafię ? Jestem w plecy 5 j.

Jak ma wyglądać zakład na kolejnym etapie, czyli na 5-tym ?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Cześć Soldier31, nie martw się wkrótce te mury runą ????
Wprawdzie nie napisałeś o który model gry Ci chodzi ( bo choć ten wątek rozpocząłem schematem gry na @2 to później userzy zwracali się tu do mnie o rozmaite modyfikacje i stąd dodałem dla nich kilka innych wariantów jak np. na kurs 1.5; 1.8; 1.9 czy wersję do gry w Fortunie więc z uwzględnieniem podatku obrotowego 12% ) ale odbieram to tak, że masz na myśli początkową wersję na @2.
Jeśli tak, to nie bardzo wiem jaki masz problem - bowiem na 1. stronie zamieściłem obszerną &quot;instrukcję obsługi&quot; każdego etapu gry.
Przypomnę ją we fragmencie:
Oto schemat postępowania w tej metodzie:

Start gry:

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ +1

( trafiając na I etapie , grę zaczynamy od początku, a do banku odkładamy 1 jednostkę jako wygraną netto )

....................

Scenariusz dla gry przy braku trafienia na I etapie:

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 4 ....... +1

( trafiając na II etapie grę zaczynamy od początku, a do banku odkładamy 1 jednostkę jako wygraną netto )

.....................

Scenariusz dla gry przy braku trafienia na II etapie:

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 4 ........ -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ........ -1
04 ...... 4 .......... 5 ......... 8 ........+3

( trafiając na III etapie , gramy na IV etapie za całą tę wygraną i przy podwójnym trafieniu, odkładamy do banku zysk 3 jednostki, zaczynając grę od I etapu, zaś przy braku podwójnego trafienia lub przy przegranej od razu na III etapie - kontynuujemy grę na IV etapie od stanu kosztów z III etapu )

..........................

Scenariusz dla gry przy braku trafienia na III etapie:

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 4 ........ -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ........ -5
04 ...... 2 .......... 7 ......... 4 ........ -3
05 ...... 4 .......... 7 ......... 8 ........ +1

( trafiając na IV etapie, gramy za całą tę wygraną na V etapie i przy podwójnym trafieniu, odkładamy do banku 1 jednostkę , zaczynając grę od początku - zaś przy braku podwójnego trafienia lub przy przegranej od razu na IV etapie - kontynuujemy grę na V etapie od stanu kosztów z IV etapu )

....................
Soldier31, tak więc przystępując do gry (po 2 przegranych) na etapie III - Twój koszt gry to 5j. i jeśli trafisz na tym III etapie, to wchodzisz do gry na etapie IV przy tym samym koszcie gry 5j. z jakim przystępowałeś do gry na etapie III.
Gdy przegrasz na etapie IV to masz taką samą sytuację co do kosztu gry 5j. jakbyś od razu przegrał na etapie III.
Zatem po przegranej na etapie IV ale stanowiącym jakby fazę B czyli kontynuację gry po wygranej na etapie III - grasz teraz tak jak podałem w schemacie, czyli już teraz na początkowym etapie IV czyli w jego fazie A ze stawką 2j. i przy sumie kosztów 7j.
Scenariusz dla gry przy braku trafienia na III etapie ( w jego fazach A lub B )

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 4 ........ -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ........ -5
04 ...... 2 .......... 7 ......... 4 ........ -3
05 ...... 4 .......... 7 ......... 8 ........ +1

( trafiając na IV etapie ale rozumianym tu jako kolejny etap początkowy więc jako faza A - a nie kontynuacja gry po wygranym etapie III, gramy za całą tę wygraną na V etapie i przy podwójnym trafieniu, odkładamy do banku 1 jednostkę , zaczynając grę od początku - zaś przy braku podwójnego trafienia lub przy przegranej od razu na IV etapie - kontynuujemy grę na V etapie od stanu kosztów z IV etapu ) .
Zwróć szczególną uwagę na to, że na etapie IV możesz być zarówno gdy kontynuujesz grę po trafieniu na etapie III więc niejako w fazie B etapu III - lub też wtedy gdy dopiero po raz pierwszy podejmujesz nową grę na tym etapie IV, czyli w jego fazie A.
.........
Jeśli ew. będziesz miał kolejne pytania, to pisz śmiało.
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Witam wszystkich,
Wykonałem kalkulator do &quot;progresji z przerzutką&quot; w EXCELU, którą wymyślił edi8 jako że bardzo się tym zainteresowałem. Wszystkie kroki które należy zrobić starałem opisać jasno i czytelnia. Stawki w arkuszu są w jednostkach jak i w stawkach PLN za jakie należy grac. Jest również coś ala kalkulator do obliczenia jak powinna wyglądać ta progresja przy wybranym przez Was kursie. Jestem otwarty na propozycję i mogę oczywiście zmodyfikować arkusz. Zapraszam chętnych do ściągnięcia i oceny.

[#LINK do arkusza#]



Pozdrawiam,
rednee
Link do arkusza kolegi rednee jest wciąż czynny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
K 3

kujass

Użytkownik
Przeczytałem cały wątek i wszystko wydaje się zrozumiałe po za grą Czachusia. Jakieś ma dziwne stawkowanie, strasznie wolno podnosi je do góry. Np. na stronie 16 pokazuje progresję VII etap 4,5 i 6 a tam stawki 3,4,5. Nijak to ma się do autora progresji? Przy graniu na kurs 2 przy tych etapach stawka powinna wynosić 8,16,32. Widzę, że czachuś grał rożne kursy, przeważnie trochę wyższe, ale mimo to chyba wychodził w ogólnym rozrachunku na minusie?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Przy graniu na kurs 2 przy tych etapach stawka powinna wynosić 8,16,32.
kujass
, obawiam się że chyba jednak nie zrozumiałeś zasad tu podanych przez autora tej progresji, czyli przeze mnie...
Bo skąd Ci się wzięły te stawki 8-32? - które przecież nie występują w schemacie tej gry, a który to rozkład jazdy (dla kursu @2) jest we wpisie #1 :
Sytuacja przy wejściu na XIV etap gry, przy braku podwójnych trafień w grach I-XIII
etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 4 ........ -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ........ -5
04 ...... 2 .......... 7 ......... 4 ........ -7
05 ...... 3 ........ 10 ......... 6 ........ -4
06 ...... 4 ........ 14 ......... 8 ........ -6
07 ...... 5 ........ 19 ....... 10 ........ -9
08 ...... 7 ........ 26 ....... 14 ........-26
09 ...... 9 ........ 35 ....... 18 ........-35
10 .... 12 ........ 47 ....... 24 ........-47
11 .... 16 ........ 63 ....... 32 ........-63
12 .... 22 ........ 85 ....... 44 ........-85
13 .... 29 ...... 114 ....... 58 .......-114
14 .... 39 ...... 153 ....... 78 ........-75
15 .... 78 ...... 153 ..... 156 ........ +3
..............
Gdzie w kolumnie &quot;stawka&quot; widzisz takie wartości jak te przez Ciebie wymienione: 8-32?
Bowiem stawka 8 owszem może powstać, ale gdy wpierw trafisz na etapie VI w jego 1.kroku granym za 4j. i w 2.kroku tego etapu grasz za cała wygraną czyli dopiero wtedy za 8j.
I gdy trafisz kończysz grę i wracasz do etapu I a gdy przegrasz na 2. kroku to kolejna gra na etapie VII w 1. kroku ma stawkę 5j. i trafienie może spowodować powstanie stawki 10j. na 2. kroku tego etapu, zaś przegrana bezpośrednia na VII etapie lub dopiero na 2. kroku - spowoduje wejście na etap VIII grany za 7j.
Zatem w schemacie gry dla początkowych kroków nie występuje ani stawka 8j. ani 32j. i za takie stawki gra może być prowadzona jedynie na 2.krokach - dopiero po wygraniu na 1.krokach i przy dalszej grze za podwojenie stawki z 1. kroku.
I dlatego nie istnieje tu możliwość powstania sekwencji 3 kolejnych stawek jako 8-16-32
 
K 3

kujass

Użytkownik
No faktycznie chyba już wczoraj byłem zmęczony. Analizując jeszcze raz na spokojnie z wypoczętą głową wszystko zrobiło się jasne. Sorry za zamieszanie.
 
glorfindel 1

glorfindel

Użytkownik
Witam.
Mam pytanie do autora tematu czy opłacalne byłoby granie tą metodą stosujac przerzutke do typów na 1 i przeciwnych x2. kursy na 1(ew.2) okolo 1.9 a na x2(ew.1x) okolo 1.7-1.8 ?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Glorfindel&gt;&gt; odpowiadając w innym wątku koledze @plmpcrue, przypomniałem mu różnorakie wersje tej metody zamieszczone przeze mnie w kilku wątkach na forum - bowiem po tym początkowym podaniu kilka już lat temu schematu gry &quot;Progresją z przerzutką&quot; na kurs/AKO @2, zaczęto zwracać się do mnie o rozpisy takiej gry i na inne kursy.
Tak więc zapoznaj się z linkami, które znajdziesz w tym moim wpisie:
https://forum.bukmacherskie.com/f18/przedmeczowka-u-o-w-koszu-dla-ht-i-ft-118356-8.html#post6104219
a w których odnajdziesz te różnorakie kursy zastosowane do grania tą metodą przez innych, co jednoznacznie mówi że i te podane przez Ciebie kursy też jak najbardziej nadają się w tej metodzie.
Zaś co do samej gry o jakiej piszesz, to oczywiście należy tu prowadzić ją w 2 będących na swoich rozrachunkach oddzielnych liniach - w linii A na podwójne po sobie wystąpienie wyniku 1, a w linii B podwójne po sobie wystąpienie wyniku x2, które wtedy kończy grę w tej linii zakładanym zyskiem i oznacza powrót na etap 01 - chyba że źle odczytałem to co napisałeś i chcesz grać wyłącznie na przemienne występowanie tych wyników 1 a następnie x2 (bądź na odwrót) bo wtedy oczywiście uruchamiasz grę tylko w takiej 1 linii z tymi lekko różniącymi się kursami i grę kończy tu wtedy wystąpienie takiej obstawianej sekwencji kolejnych trafień jak 1 i x2 lub x2 i 1, co przynosi wtedy zaplanowany zysk i powoduje rozpoczęcie kolejnej fazy gry od pierwszego progu, lub też grasz na te przemienne po sobie kolejne wyniki jako 1-x2 oraz x2-1 w 2 oddzielnych liniach.
Powodzenia!
 
Do góry Bottom