>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Hopmana 2014

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Puchar Hopmana 2014​



Data: 28.12.2013-04.01.2014

Miejsce: Perth (Australia)

Nawierzchnia: indoor hard

Oficjalna strona: http://hopmancup.com/




Podział na grupy oraz składy reprezentacji:



Niestety Jerzy Janowicz nie wystąpi w tym turnieju z powodu kontuzji stopy. Prawdopodobnie zastąpi go zajmujący 287 miejsce w rankingu ATP Grzegorz Panfil.
Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Mariusz Frystenberg oraz Marcin Matkowski nie mogę zastąpić Janowicza gdyż są już zapisani do innych turniejów i wiązało by się to dla nich z karą finansową.​
 
jasmin_bogow 1,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Grupa A​

Bez Janowicza w skladzie Polski na wyraznych faworytow rysuja sie Tomic z Samantha Stosur. Tomic grajac u siebie ma okolo +400% do umiejetnosci, a sam w sobie juz jest przeciez bardzo dobrym zawodnikiem. Stosur ostatnio wypowiadala sie ze jest bardzo zadowolona z okresu przygotowawczego w tym roku i bedzie mierzyc wysoko. Jesli oboje potraktuja to powaznie to jak dla mnie wygraja grupe.

Seppi/Penetta mam przeczucie, ze nie przyloza sie do tego turnieju. Oboje niezli zawodnicy, bardzo doswiadczeni, ale tez dosc chaotyczni z forma. Nie powinni tu nabruzdzic. Agnieszka/Panfil ???? Aga bez Janowicza raczej traci motywacje, sama wszystkiego nie wygra, a po co ma sie meczyc przed wazniejszym turniejami. Tzn jasne, moze powygrywac ale i tak nic im to nie da. Raonic/Bouchard to ciekawa para i zagadka. Raonic bardzo utalentowany to samo jego partnerka. Moga byc czarnymi koniami, jestem bardzo ciekaw ich wystepu tutaj.



Grupa B.​

Stawiam na pare Stepanek/Kvitova tutaj. Zreszta, ja bardzo lubie Stepanka. Swietna technika + ogromne doswiadczenie robia z Niego zawodnika groznego dla kazdego. Kvitova jesli podejdzie powaznie do meczow to tym bardziej wygraja spokojnie grupe.
Robredo/Medina - Robredo moglby troche pociagnac, ale czy mu sie bedzie chcialo? Medina-Garrigues swoje lata juz ma, nie jej nawierzchnia etc... ta para tu raczej nic nie zwojuje.
Isner/Stephens - ha tu jestem bardzo ciekawy. Stephens ma niesamowite mozliwosci, slabuje tylko psychika, od tego duzo zalezy. Isner to serwis-maszyna, jak dobrze wejdzie w mecze to bedzie ciezko go powstrzymac...chociaz Stepanek przy dobrej formie jest w stanie to zrobic. Jak oboje ( Isner i Stephens ) podejde skoncentrowani, a Stephens choc troche dojrzala przez ostatni czas to moga sie fajnie pokazac, chociaz Stepanek i Kvitova sa idealna para azeby zneutralizowac ich walory.
Tsonga/Cornet diabli wiedza, para zagadka jak dla mnie. Duzo zalezy od dyspozycji, ktora u Cornet jest chybotliwa jak swieca na wietrze i od podejscia Tsongi. Nie wroze im zbyt dobrego wyniku tutaj.

Final​

W finale spotyka sie druzyna #1 z Grupy A i analogiczna z Grupy B

Juz bardzo wybiegajac w przyszlosc to jak dla mnie bedzie to pojedynek Tomic/Stosur - Stepanek/Kvitova, ale final obstawimy juz pozniej ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Kubot albo Przysiężny (przede wszystkim ten drugi) nie mogą zagrać? No cholera nazwisko Panfila wśród takich tuz brzmi po prostu komicznie i zrobi z siebie pośmiewisko..
 
jasmin_bogow 1,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Kubot albo Przysiężny (przede wszystkim ten drugi) nie mogą zagrać? No cholera nazwisko Panfila wśród takich tuz brzmi po prostu komicznie i zrobi z siebie pośmiewisko..
Obaj sa juz zapisani na Turniej w Dausze wowczas. Z tego co wiem gra w Pucharze Hopmana wiazalaby sie z dosc duzymi kosztami finansowymi dla obojga. Co do Panfila - w pelni sie zgadzam, jak mu dobrze zycze tak to troche smieszne.
 
jasmin_bogow 1,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
No, ale jeśli lepsi od niego nie mogą - Kubot i Przysiężny to kto inny ?
Nie ma wyboru innego, niestety taka prawda - i tak mamy 3 tenisistow o ktorych Europa juz slyszala w ATP co jest rzecza swietna zwlaszcza porownujac np czas sprzed 3 lat i dalej.

Samo to ze Panfil bedzie gral to nie wybor, a raczej jego brak. Co nie zmienia faktu, ze no...to nie jego miejsce poki co ????
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Szkoda Polska była niezłym faworytem tego turnieju. No ale tak szczerze mówiąc to Jurk trochę olał Age i ten turniej ???? Gdyby chciał to by tu zagrał, takie moje zdanie.
No ale fajnie będzie można zobaczyć Panfila, który w tamtym roku zrobił ogromny postęp. Wreszcie to u niego zaczyna profesjonalnie wyglądać. Mówie o sztabie, przygotwaniacg itp i są tego rezultaty. Dobrze będzie go zobaczyć w takim gronie, zobaczymy jak daleko mu to czołowej setki. Na pewno nie przyniesie nam wstydu, a może pozytywnie zaskoczyć ???? Po to są takie turnieje aby promowac młodych i zdolnych ????
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
jeszcze gdyby Panfil był chociaż takim solidnym challengerowcem, ale go nawet tak nazwać nie można.. On w ITFach przegrał w tym sezonie kilka razy z jakimiś totalnymi odpałami.
Ale dobra już nic nie mówię - w finale Davisa grał Lajovic, to na Hopmanie może i Panfil ????
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Tak, Grzesiek zeszły sezon to głównie ITF, zobacz z jakim rankingiem zaczynał sezon. Teraz doszedł do takiego miejsca, że bedzie grał tylko w challangerach i w tym sezonie może sobie zasłuzyć na miano solidnego challangerowca ???? Już w zeszłym roku zaliczył kilka 1/4 finału, wiec jest OK. Ten rok pokaże na co możemy liczyć jeżeli chodzi o jego osobe. 25 lat, niezły ranking pozwalajacy powoli na granie w eliminacach WS, ciekawy rok się szykuje dla Grześka. Mnie Gawron totalnie zawiodł może z Grzesiem będzie inaczej.
 
jasmin_bogow 1,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Milos Raonic - Bernard Tomic
Typ 2
Kurs 2.35
Bet-at-home

Piekne kursy nam powoli wystawiaja bukmacherzy na zwyciestwo Tomicia. Przypomnijmy - Tomic w Australii prawie zawsze gra wysmienicie. Dostaje tu ogromnego power-upa do gry, motywacji itd. Rok temu w tymze pucharze wygral kolejne z Haasem, Djokovicem i Seppim. I seta stracil tylko z Haasem na poczatku. Widac, ze nawierzchnia mu sluzy.
Nic nie ujmuje Raoniciowi, to jeden z zawodnikow, ktorych naprawde lubie. Swietny serwis, fajny forehand...ale nie sadze, zeby jemu na tym turnieju tak bardzo zalezalo jak Australijczykowi. Tomic tu lubi grac i bardzo ale to bardzo sie motywuje, a papiery zeby wygrywac ma.
Panowie nie spotkali sie nigdy wczesniej na korcie.
Jak dla mnie taki kurs to value na Tomicia i skrzetnie z niego korzystam, spodziewajac sie spadkow.
 
mad3rs 2,6K

mad3rs

Użytkownik
Typ, jako sam typ zdecydowanie popieram, ale jest to pierwszy mecz i nikt nie wie z jakim nastawieniem wyjdzie ten Tomić. Ostatnio bardzo duża nagonka wokół Niego i ja ten pierwszy mecz zostawiam w spokoju, lub polecam zagrać bardzo lekko. Będą jeszcze następne mecze, ten potraktuje jako sprawdzający, jak Bernard Tomić podejdzie do tego turnieju.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Nie można tak pisac, że gra zdcydowanie lepiej u siebie a na wyjezdzie o ileś % gorzej. Początek tamtego sezonu miał rewelacyjny. Od pierwszego meczu było widać w jakiej jest dyspozycji ale pozniej było już tylko gorzej. Nie liczę tutaj na odrodzenie Tomica, jest po prostu bez formy i watpie aby to zmienił w miesiąc. Analiza, że gra dobrze u siebie i tyle, ja bym się na to nie nastawiał na nagłe odrodzenie Tomica bo gra na swojej ziemi, naprawdę. No ale to moje zdanie.
No i jeszcze Rano, który bedzie trzymał podanie, wywierał presje i wystarczy kilka minut luzu u Tomica i już nie będzie miał okazjo do powrotu do meczu ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Nie można tak pisac, że gra zdcydowanie lepiej u siebie a na wyjezdzie o ileś % gorzej. Początek tamtego sezonu miał rewelacyjny. Od pierwszego meczu było widać w jakiej jest dyspozycji ale pozniej było już tylko gorzej. Nie liczę tutaj na odrodzenie Tomica, jest po prostu bez formy i watpie aby to zmienił w miesiąc
Tu akurat piszesz bzdury. Tomic w ostatnich dwóch latach na swojej ziemi przegrał wyłącznie z Andy Marrayem i 2x na AO z Rogerem Federerem. Końcówkę sezonu 2012 miał równie katastrofalną jak i 2013 a wiemy jak rozpoczął puchar Hopmana rok temu wygraną z Novakiem. Tomic gra tutaj bardzo ryzykownie, dużo slajsów z bh, wyczuwa moment i atakuje mocnym bh po prostej, kilka punktów z ówczesnym liderem zdobył po znakomitych wymianach.
Po owocnym uczczeniu swoich 21 urodzin (http://forum.bukmacherskie.com/f155/sylwetki-kontuzje-spostrzezenia-ciekawostki-ze-swiata-tenisa-15581-37.html#post4037292) może teraz przyjdzie czas na tenis i zwycięstwa, najlepiej zacząć właśnie od takiego Raonica ;) Zmiana trenera również mam nadzieje wpłynie pozytywnie na grę Tomica.
 
jasmin_bogow 1,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Normalnie nie stosuje tego typu argumentow;-)

Jednak, jak dla mnie, Tomic tak ma. W Australii gra wysmienicie, nawierzchnia bardzo mu sluzy, kibice dodaja swoje a i wydaje mi sie, ze sam Bernard czuje sie tutaj duzo pewniej i swobodniej. Kolega Abraxas ma tu duzo racji piszac o jego formie.

Co do Raonicia - tez nie wiadomo w jakiej bedzie formie;-) Tak naprawde to pierwszy turniej i wszystko pozostaje niewiadoma, rownie dobrze mozna powiedziec, ze Rao moze nie chciec sie przemeczec przed wazniejszymi meczami, albo ze turniej potraktuje treningowo - ale to tylko gdybanie.

Value wydaje mi sie byc po stronie Tomicia, jako ze udowodnil juz, ze na Australie dodatkowo sie mobilizuje a i ma mozliwosci, azeby wygrac z Raoniciem. Ponadto gra na swojej ziemi.

Ale jak bedzie - przyszlosc pokaze:)

Maders - gdyby kurs byl nizszy to sam bym odpuscil, ale primo kurs jest wyzszy niz sie spodziewalem a dodatkowo jak dla mnie jesli Tomic wygra ten mecz, to z Panfilem i Seppim dostaniemy okruchy.

Widzu - tak jak pisze Abraxas, w 2012 koncowke sezonu Tomic mial naprawde slaba, a pozniej jednak na Hopman Cup pokazal co potrafi ???? A co do luzu i nacisku Rao to mozna chyba w duzym stopniu to samo powiedziec odwrotnie;-)

A i Panie i Panowie - Wesolych Swiat!;-)
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Spoko spoko ???? Ja myśle, że Tomic będzie tak samo beznajdziejny jak w zeszłym sezonie. Takie moje zdanie i jak miał być grać to tylko w strone Rao. No ale jak będzie to się przekonamy. Wiadomo, że takich meczy się nie gra za poważa kase, wiec można sobie popisac ???? Poważnie granie zaczynamy od AO panowie ???? Zobaczymy kto miał racje co do gwiazdeczki Tomica ????
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Powiem wam szczerze, żeście sobie wybrali mecz godnych siebie rywali. Jeden misiek wpadający w panikę, kiedy piłka wraca po jego serwisie i wpadający w czarną rozpacz, kiedy przychodzi zagrać forehand z podwyższonej piłki kontra kangurek skaczący od flaszeczki do laseczki na prostych jak decha nogach zapominający, że to od nich pochodzi główna siła uderzenia. ;) Jeszcze wątpliwości co do nastawienia... Hmm. Nie po to chyba odpuszcza się Brisbane, Chennai i przede wszystkim Doha z taką pulą pieniężną, żeby sobie popajacować w Perth, bo grania przed AO jest stosunkowo mało. Ja osobiście uderzam w inny mecz:
Stepanek R. - Robredo T. @1,85 bah
Sporo doświadczenia i sprytu na korcie będzie. Stepanek to jest niezły cwaniak, nie przeczę, ale Robredo to jest za stabilny tenisista, żeby na niektóre zagrania Czecha dać się nabierać. Na dodatek siła uderzenia jest zdecydowanie po stronie Hiszpana, który już ten Puchar w swojej kolekcji ma. Bo trzeba sobie jasno powiedzieć, Radziu to nigdy porywającego winnera zagrać nie umiał, tylko wiecznie pcha i pcha te piłki na drugą stronę, czekając co zrobi rywal. A Robredo będzie odgrywał z powrotem, o jedną więcej, czyli wszystko to, na czym opiera się Hiszpańska szkoła tenisa. Stawka rekreacyjna.
 
siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
Bouchard - Stosur
Typ: 2
Kurs: 1.44 bet365

Mimo że zawsze kibicuje Kanadyjce w tym spotkaniu Stosur powinna wygrać . Ostatnio zaliczyła dwa finały w Moskwie i w Sofii i przegrała ale nie byle z kim bo była to Halep. Teraz dziewczyna zmieniła trenera i widać że odżyła. Przez sześć lat trenowała z Taylorem teraz ma nowego trenera Maclagana który przygotowywał Stosur w Sydney. Dziewczyna na tym turnieju chcę się pokazać z jak najlepszej strony i na pewno nie odpuści.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Bouchard - Stosur over 21,5g @ 1,85✅
Unibet

Już jutro czeka nas niesamowicie ciekawe spotkanie jak na początek sezonu pomiędzy w/w zawodniczkami. Bukmacherzy mocno faworyzują Australijkę, lecz to moim zdaniem będzie wyrównany mecz. Obie mocno przetrenowały przerwę, ale Kanadyjka moim zdaniem w tym sezonie pokaże na co ją stać i zrobi to już w tych najbliższych turniejach. Dziś zadanie będzie mieć dość trudne, Sam doskonale serwuje, mocno i z kickiem, więc gemy będzie trzymać spokojnie, co do Kanadyjki myślę, że też nie będzie dawała się łamać, zwłaszcza, że Stosur nie jest zbyt regularna. Na pewno czeka nas ciekawy mecz i jest to mój główny bet na dzisiaj. Mam nadzieję, że Genie zrobi miłą niespodziankę i wygra dla swojego kraju.

Radwańska(-1,5s) - Pennetta 1 @ 1,75✅
Unibet

Tutaj nie powinno być niespodzianki, myślę, że Agnieszka spokojnie podejdzie do spotkania, ale tutaj wszystko przemawia za nią, Aga ma dobre starty sezonów, więc myślę, że spokojnie można pograć. Flavia nie ma czym zaskoczyć naszej tenisistki, miejmy nadzieję, że Aga nie oleje trochę tego turnieju i zagra na optymalnym poziomie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
????A.Radwańska vs Pennetta 2:0 kurs:1,65✅
Zgadzam się z @ArQuiskiem niespodzianki w tym pojedynku być nie powinno.Polka dobrze z reguły wchodzi w nowy sezon,pograła ostatnio trochę w czeskiej lidze,ciężko powiedzieć,że złapała rytm meczowy ale oczywiście taka gra traktowana jest in plus,h2h również na jej korzyść.Wygrała z Włoszką 4 z 5 dotychczasowych pojedynków w tym trzy ostatnie kończyły się gładkim zwycięstwami w setach 2:0.Umiejętności czysto sportowe oczywiście również po jej stronie.Myślę,że odpuszczania tutaj nie będzie,turniej ten będzie dobrym przetarciem przed nadchodzącymi turniejami WTA,szczególnie Australian Open.Liczę,że Aga wyjdzie odpowiednio zmotywowana i upora się z Włoszką w dwóch setach tak jak robiła to we wcześniejszych pojedynkach.
Bukmacher:STS
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom