>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pudzianowski vs. Kawaguchi - XIII Konfrontacja Sztuk Walki

Status
Zamknięty.
Baqu 749,6K

Baqu

Forum VIP
Pudzianowski i Khalidov na 13. gali KSW

Już 7 maja po raz kolejny można będzie zobaczyć występy zawodników MMA na najwyższym poziomie. Tym razem &quot;Konfrontacja Sztuk Walki&quot; odbędzie się na Śląsku, w katowickim Spodku. Podczas walki wieczoru wystąpi Mamed Khalidov (20-3-1), który 7 marca będzie walczył o prestiżowy pas organizacji Sengoku w wadze średniej. Być może Czeczen z polskim paszportem wystąpi w Katowicach już jako mistrz japońskiej federacji. Drugim potwierdzonym zawodnikiem jest Mariusz Pudzianowski. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.



Nie mniej ważne od walk wieczoru będą kolejne pojedynki o mistrzowskie pasy. W jednym z nich zobaczymy weterana KSW, doświadczonego fightera z Częstochowy Krzysztofa Kułaka, który skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Vitorem Nobregą.

Przypomnijmy, że zawodnik z kraju kawy to ostatni triumfator turnieju organizowanego przez Naszą federację. Stawką walki Kułak vs. Nobrega będzie pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW w kategorii wagowej do osiemdziesięciu pięciu kilogramów!



Kolejne interesujące starcie - znów o pas - to pojedynek w królewskiej kategorii. Naprzeciw siebie stanie dwóch najlepszych zawodników z turnieju wagi ciężkiej, który odbył się na poprzedniej imprezie w Warszawie. Po jednej stronie barykady mistrz świata zawodów uniwersyteckich w zapasach David Olivia z USA, a po drugiej posiadacz czarnego pasa w karate - Łotysz - Konstantin Gluhov.

Trzynasta gala &quot;Konfrontacji Sztuk Walki&quot; odbędzie się siódmego maja w Katowicach. Zobaczymy dwie walki o tytuły międzynarodowych mistrzów Federacji KSW (Khalidov w kat. wag. -95kg, Kułak vs. Nobrega w kat. wag. -85kg). Drugą walkę Pudzianowskiego w formule MMA. Finał turnieju wagi ciężkiej pomiędzy Olivią i Gluhovem oraz nowy, ośmioosobowy turniej w kategorii wagowej do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów. W maju na sympatyków dobrej wszechstylowej walki wręcz czekają nie lada emocje. Będzie to trzecia wielka impreza, jaką w ciągu dziesięciu miesięcy zorganizuje Federacja KSW. Dwie poprzednie ogłoszone zostały mianem &quot;Gal Stulecia&quot;. Jak zatem nazwać tą która przed nami?

źródło: sporty-walki.org, KSW


▶ http://www.konfrontacja.com/pl/
 
simons 646

simons

Forum VIP
http://www.youtube.com/watch?v=Z_KVKtdjTGk
Tutaj krotka walka Polaka ????
No warto obejrzec, jedynie 3 minuty, a wiele daje do myslenia. Roznica mas byla decydujaca w tym spotkaniu, mysle Mariusz nie bedzie mial wiekszych problemow z zawodnikiem ktory trenuje Sumo, zna sie on tylko na technikach zapasniczyk i grapplingowych, a z kolei Pudzian zdecydowanie preferuje stojke (boks, karate). Co do szybkosci tez spodziewam sie przewagi Mariusza, chociaz niekoniecznie, zawodnicy Sumo z tego co kojarze sa masywni, ale potrafia wykonac pare bardzo dynamicznych ruchow (szczegolnie jezeli chodzi o ich mase) tylko, ze ilsoc szybkich ruchow jest ograniczona. Zreszta warto zwrocic uwage w spotkaniu z McSweeney jak zmeczony jest Paczków jak sie wypowiada, a nie widac zbytnio w tych paru minutach zeby mial sie czy mszczegolnie meczyc.Kolejna sprawa jak to komentator auwazyl, Paczkow nawet jak sprowadza do parteru to niezbyt wie co robic, Pudzian pewnie tez nie wie zbytnio jak sie bronic, ale wtedy po prostu wyleza to do konca rundy.
Pudzian i pod wzgledem budowy i pod wzgledem trenigu wydaje sie byc bardziej przygotowany jzu teraz na te walke. Watpie zeby duszenie peirsia sie udalo w tym przypadku.
No to bedzie Pyton vs Anakonda (jak to komentator okreslil styl duszenia Paczkowa ???? )
 
Baqu 749,6K

Baqu

Forum VIP
Paczków kolejnym rywalem Pudzianowskiego!



Znamy już kolejnego rywala Mariusza Pudzianowskiego w formule MMA. Na 99 procent będzie nim sumita Robert Paczków. Walka miałaby się odbyć pod koniec maja w katowickim Spodku.

41-letni Robert Paczków jest trzykrotnym mistrzem Europy w sumo. W przeszłości był on zapaśnikiem stylu wolnego, bierze także udział w walkach w formule MMA. Tak samo jak Pudzianowski, stoczył on dotychczas jedną walkę - w 2007 roku po dwóch minutach walki pokonał doświadczonego Jamesa &quot;The Hammera&quot; MsSweeneya.

Ważący 145 kilogramów Paczków nie zadał wówczas prawie żadnego ciosu, a wygrał dzięki temu, że w pewnym momencie złapał Anglika i położył się na nim. McSweeney nie mógł oddychać i sędzia przerwał walkę.



Pudzianowski, który jest lżejszy od Paczkowa o 15 kilogramów potwierdził, że zmierzy się z sumitą: - Najprawdopodobniej to z nim będę walczył pod koniec maja w katowickim Spodku - zdradził &quot;Dominator&quot;. Istnieje jeszcze możliwość, że plany się zmienią, choć telewizja Polsat otrzymała już informację, że ci zawodnicy mają się zmierzyć podczas majowej Konfrontacji Sztuk Walki. Aby do tego doszło, Paczków musi jeszcze podpisać kontrakt z KSW.


- - - -

jeżeli ktoś nie oglądal gali Strikeforce “Miami” to polecam z niej walke Melvin Manhoef vs Robbie Lawler... bardzo... ciekawa.... zreszta sami zobaczcie:
http://www.megavideo.com/?v=NBN8A860
 
Baqu 749,6K

Baqu

Forum VIP
Pudzian zna rywala, Khalidov też

Marcin Pudzianowski 7 maja podczas 13 gali KSW, która odbędzie się w katowickim &quot;spodku&quot;, zmierzy się z japońskim sumitą Yusuke Kawaguchi. Naturalizowany Czeczen Mamed Khalidov walczyć będzie z Ryutem Sakurai

Rywal Pudzianowskiego jest dużo bardziej doświadczony od Polaka. 30-letni Kawaguchi (183 cm/110 kg) wywodzi się z judo i stoczył do tej pory 12 walk, z czego 11 wygrał (sześć przed czasem). Nie pokonał jednak nikogo znaczącego w tej dyscyplinie.

- Będzie się z kim zabawić. Nie lekceważę go, ale będę chciał zakończyć pojedynek jak najszybciej - zadeklarował na poniedziałkowej konferencji prasowej siłacz.

Pudzianowski ma za sobą tylko jedną walkę - wygraną przed czasem z Marcinem Najmanem w grudniu ubiegłego roku.

-Do tamtej walki przygotowywałem się zaledwie dwa miesiące. Teraz trenuję niemal bez przerwy od października. Czuję się nawet przetrenowany. Jakiś czas temu trener wygonił mnie z sali i kazał odpoczywać przez dwa dni. Nie wiedziałem wtedy co mam ze sobą zrobić - powiedział pięciokrotny mistrz świata strongmanów.

Po tej walce &quot;Pudzian&quot; nie będzie miał dużo czasu na odpoczynek, bowiem dwa tygodnie później (21 maja) będzie walczył w USA z byłym mistrzem świata prestiżowej federacji UFC Timem Sylvią. We wrześniu natomiast do skutku może dojść pojedynek z Pawłem Nastulą.

- Z tego co wiem, ta walka odbędzie się na 90 procent. Jeśli do niej dojdzie, to będzie rzeź - podsumował Pudzianowski.

W katowickim Spodku z Japończykiem będzie również walczył polski zawodnik pochodzenia czeczeńskiego Mamed Khalidov. Jego przeciwnik Ryuta Sakurai jest weteranem organizacji Pride. W MMA stoczył już 40 walk, z czego 20 wygrał, 15 przegrał i pięć zremisował.

- Rywal jest bardzo wszechstronny, to najwyższa klasa światowa - powiedział Khalidov, który 6 marca w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał w Japonii z Brazylijczykiem mistrzem organizacji Sengoku - Jorge Santiago. - Dzięki tej walce zyskałem wiele doświadczenia. Teraz wiem, że pojedynki za granicą trzeba wygrywać przed czasem - dodał.
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Mariusz Pudzianowski jest pewny zwycięstwa nad Yusuke Kawaguchim w piątkowej walce , która odbędzie podczas 13. edycji Konfrontacji Sztuk Walki. &quot;Pudzian&quot; postawił nawet na swoje zwycięstwo u bukmacherów!

&quot;Pudzian&quot; nie zwraca uwagi na buńczuczne zapowiedzi Japończyka, który zapowiedział, że go rozszarpie. - Będzie jak japoński kamikadze: rozbije się o 130-kilogramową ścianę mięśni - odpowiada siłacz na łamach &quot;Super Express&quot;.
Pudzianowski jest tak pewny swojego triumfu, że postawił na swoje zwycięstwo u bukmacherów. Lekką ręką postawił 20 tysięcy złotych!
Bukmacherzy stawiają na zwycięstwo Polaka -kurs na jego zwycięstwo wynosi około 1,2 zł. Kawaguchi jest opłacany lepiej (kurs ok. 4 zł.).
Jeśli &quot;Pudzian&quot; zleje Kawaguchiego to bukmacherzy wypłacą mu 24 tysiące złotych. - Przynajmniej będzie za co porządnie się zabawić w czasie imprezy po moim zwycięstwie - śmieje się &quot;Pudzian&quot;.
Super Express/WP.PL
________________________________________
20k piechota nie chodzi i nie rozumiem dlaczego on jest pewny swojego zwyciestwa przeciez brak mu doswiadczenia ktorego z pewnoscia potrzebuje do wygrywania pojedynkow.Sama sila nie pozabija wszystkich przeciwnikow :razz:
 
simons 646

simons

Forum VIP
Pierwsza sprawa to dziwne ze Pudzian moze stawiac na swoja walke i to jszcze tak publicznie.
Druga sprawa to moim zdaniem kurs na Pudziana jest conajmniej nieoplacalny. Pyton nie ma zadnego doswiadczenia w MMA, no walka z Najmanem, ale tego nie uznalbym za doswiadczenie ringowe. Kawaguchi wygral sporo walk, moze nie zadziwiajacym stylem, ale wygral, Pudzianowi brakuje sporo techniki, co bylo doskonale widac w potyczce z Najmanem. Kurs jest smieszny 1.1-1.2 na zawodnika o ktorym praktycznie nie wiadomo jak sie zahowuje na ringu (procz kombinacji low kick, low kick, low kick xD) - w stojce walczyl pare sekund a w grapplingu to juz nie bylo dane go zobaczyc.
Nie mowie ze Mariusz przegra, ale jakbym mial stawiac, to na pewno nie na niego, z prostego powodu - kurs.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
po 1,2 to się jeszcze opłaca :]

scenariusz tej walki jest prosty: wygrana Pudziana, wiecie dlaczego, ponieważ nawet jeśli jego przeciwnikowi uda się zadać jakiś cios to Polak jednym słowem się &quot;zdenerwuje&quot; ;) i ruszy na niego i z całą siło go &quot;zniszczy&quot; :razz:
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Po co Pudzianowi technika na takich rywali, skoro siła jaką dysponuje jest ogromna. Techniki z czasem nabierze, ale tak jak powiedziałem siła to największy atut zarówno w stójce jak i w parterze. Walka potrwa niewiele dłużej niż ta z Najmanem. Nie ma co gdybać na temat walki bo tutaj będzie łatwe zwycięstwo. Przed walką z Najmanem też byli tacy co gadali że Najman ma doświadczenie w ringu, że może zrobić niespodziankę, że Pudzian to hodowla, a Najman ciężko trenował i uprawiał sport i kilka rodzynków by jeszcze znalazło.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Fakt faktem, że nie opłaca się stawiać na Pudziana. Kurs jest po prostu śmieszny.Dla mnie Pudzian zaatakuje od samego początku ale może nadziać się na rękę przeciwnika jeśli będzie tamten bystry. Oglądałem kilka krotnie wczoraj walkę Pudziana z Najmanem. Mariusz jak poszedł do przodu z tymi kopnięciami ręce miał opuszczone całkowicie, jeśli podczas tej walki nie poprawił tego może mieć problemy choć nie wiadomo tak naprawdę jaką Pudzian ma szczękę. Druga sprawa to taka, że z Najmanem Mariusz strasznie był zdenerwowany, spięty ręką machał nie wiem po co. Dopiero jak adrenalina uderzyła mu do głowy zaatakował wiadomo z jakim skutkiem.Tą walkę raczej wygra jeśli nadal będzie miał taką agresję jak podczas pierwszej walki na KSW. Nie wiem czy na Silvę ta agresja i siła wystarczy...
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Przed walką z Najmanem nikt tak na prawdę nie wiedział jak się będą spisywać w ringu, Najmanem miał doświadczenie, a Pudzian siłę, to można było się wahać, a teraz jak już widzieliśmy co Mariusz potrafi to 100%, że ta walkę wygra, włączy mu się agresor :mad: i koleżka nie ma szans, można dorzucić tą walkę do kuponu w końcu 1,2 zwiększa o 20% wygraną :grin:
 
simons 646

simons

Forum VIP
Ramzesa zgadza sie, tylko doswiadczenie Najmana w porownaniu ze skosnookim to zadne doswiadczenie ????
Poza tym juz low kickami nie zawojuje Pudzian, bo raczej na to sie nastawi Kawaguchi, obejrzawszy jego jedyna walke to, jest jedyne na co mozna sie przygotowac - low kick. A wiadomo ze to byla jego zabojcza bron z Najmanem.
Ja patrze na to po kursach, 1.20 sie moim zdaniem totalnie nie oplaca. Co nie znaczy, ze uwazam ze kto inny jest faworytem.
Tak jak snoop ladnie to ujal, to rece opuszczone przy low kickach, albo sposob dojscia do przeciwnika w parterze, dla doswiadczonego zawodnika sa to okazje zeby uderzec, a nie jak Najman zrobil uciekac. Tutaj widze glowna roznice, poza tym japoniec z tego co widzialem ma mocna szczeke, a o Pudzianie co moze ktokolwiek powiedziec ? Low kick ! ???? Nie wiadomo jak walczy, wiec powtorze to co pisalem 1.20 na silnego i zdolnego zawodnika, ale ktory nei wiadomo na prawde co potrafi dla mnie przesada
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
ja myślę że kurs jest na tą walkę w sam raz, może Pudzianowski nie jest doświadczony, ale fizycznie wygrywa, Mariusz jest większy silniejszy, a spójrzcie jak ten koleś wygląda, przecież on niema szansa z masą i siłą Pudziana, 1,2 nie jest za wysoki ale to pewniak, a lepiej skorzystać z takiego pewnego spotkania bo nie na co dzień się trafia ;), polecam jak stawiacie single, duble dorzucić ta walkę, a wygracie 20% więcej :cool:







 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Te zdjęcie które wkleiłes to przecież nie jest rywal Pudziana tylko ten drugi &quot;Polak&quot; Khalidov.
Rywalem Pudzianowskiego jest Japończyk, jego zdjęcie tutaj &gt;&gt;&gt; KLIK

Osobiście to po 1.15 nie ruszam tego. Tym bardziej, że mam nadzieję, że Pudzian przegra. Zaczyna mnie bardzo irytować robieniem z siebie nie wiadomo kogo i chętnie bym zobaczył jak będzie się zachowywał gdy ktoś mu w końcu porządnie wleje.
Zawsze kibicuje Polakowi, czy to boks czy inne sporty walki, ale w przypadku Pudziana, którego od samego początku nie bardzo lubię jest inaczej.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Ma chłopak sposób na życie. Jest przede wszystkim sobą, nie udaje nie wiadomo kogo i ciągle powtarza &quot; tanio skóry nie sprzedam&quot; heh może trochę przesadza z tymi reality show bo &quot;taniec z gwiazdami&quot; czy &quot; tylko we dwoje&quot; to lekka przesada tym bardziej, że ma walkę zaplanowaną i zamiast ćwiczyć to śpiewa. Jeśli bierze się za walki to niech ostro trenuję przecież i tak ma kasy wystarczająco. Raczej jutro nie przegra ale za dwa tygodnie z Silvą to myślę, że już polegnie. Reprezentuje Polskę i życzę mu wszystkiego najlepszego ale najważniejsze żeby zajął się tylko jednym a nie 5 rzeczami na raz,
 
cichacz 0

cichacz

Użytkownik
Macie w pojęcie o sztukach walki?
W nich siła to może 20% szansy wygranej,
tutaj przede wszystkim liczy się technika i myślenie, jak i oczywiście doświadczenie.
O walce z &quot;bokserem&quot; Nejmanem, nie piszcie nic, bo tam Pudzian nie zaprezentował nic, tylko siłe w nogach low kicki. Nejman jak już leżał ani jeden cios nie dotarł do jego twarzy.
Dlaczego? Pudzian walił na oślep w jego rękawice, był w &quot;szale&quot;, a wtedy mało się myśli.

Co do faworyta tej walki, jako o Pudziana, wcale nie jestem pewnien, jestem ciekaw dlaczego w oczach bukmacherów jest aż tak wielkim rywalem?
Bo stoczył jedną walke, i jest najsilniejszym człowiekiem na ziemi?
To jest nic, bo jeśli technika jest na poziomie zera, to walka z lepszym zawodnikiem i Pudzian leży.
Na eurosporcie można poczytać iż Pudzian tak naprawde nie wie co to za ból jeśli ktoś mu założy dźwignie, lub przydusi, to jest wielki minus, bo jeśli Japończyk będzie sprytny jak Adamek w ostatniej walce, oklepie Pudziana jak będzie chciał, tylko żeby nie pozwolił Polakowi uderzyć low kickami a będzie dobrze, czyli Japończyk musi być blisko Pudziana i powoli w stójce go będzie klepał, a że Polak jest słabym bokserem i słabo broni i atakuje, Japan ma tutaj wielkie szanse.
Również na parterze Pudzian jest mniej &quot;elastyczny&quot; od Japana, co czyni że może tutaj również zwycięzyć.

Jak dla mnie, jeśli walka będzie trwała więcej niż 2 minuty, Pudzian przegra.

Dla mojej skromnej osoby, typem do wygrania tej walki jest właśnie Japończyk, za grosze, bo walka no bet jak dla mnie.

Pozdrawiam.
 
R 0

razak

Użytkownik
Problem w tym,że japończyk nie będzie mógł wykorzystać swojego doświadczenia.Nie zdąży.Wiem ,że technika jest bardzo ważna ,ale w tej walce nie będzie mieć znaczenia ze względu na siłę i szybkość Pudzianowskiego.Takie jest moje zdanie.
 
kamil_gks 22

kamil_gks

Użytkownik
Widze wielu znawców MMA sie właczylo w dyskusje... Tak jak kolega cichacz napisal sila to 20% szans. Co z tego że Pudzian bije mocno jak jest wolny jak słoń. Śmieszy mnie to jak ktos pisze ze on jest szybki...Szybki to jest Fedor. Spodziewalem sie kursów porównywalnych moze z lepszym wskazaniem na Pudziana, ale to co wystawili jest nie do gry. Nie twierdze ze Mariusz nie wygra ale to jest MMA.....
Jeszcze na koniec filmik pokazujacy przewage siły i miesni nad sprytem i technika ;)
http://www.youtube.com/watch?v=2i0iZcLIrTQ
 
simons 646

simons

Forum VIP
no Fedor to juz w ogole inna bajka, ale ja z wyzej wymienionych przeze mnie powodow, zgadzajac sie m.in z Ass&#39;em i snoop&#39;em daje za niska stawke
Pudzianowski - Kawaguchi 2 @ 5.00
obejrzalem pare walk Kawaguchiego i nie wyglada wcale zle, takze ladny kurs moze pasc ????
EDIT:
Trener Pudziana
http://www.youtube.com/watch?v=njsulxIr4q0
&quot;nie ma sensu stawiac na Japonczyka, zajmie mu minut, albo dwie &quot; ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom