>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Reprezentacja Polski - ważne informacje, wydarzenia, dyskusje.

matzab37 164

matzab37

Użytkownik
Tak jak pisałem mam bardzo mieszane uczucia odnośnie trenera Nawałki i przyznam szczerze, że nie zdziwię się, jeśli na dzień dobry zdarzą mu się dwie wpadki. Znając jego temperament kilka konfliktów w drużynie może wywołać. I tak będę uczestniczył w nagonce na Lewandowskiego za mecze w reprezentacji, bo gość faktycznie ma ogromny talent i jest fenomenem w polskiej piłce, dlatego właśnie tym bardziej powinien więcej poświęcić reprezentacji, tak jak to robi jego kolega Błaszczykowski. Lewandowski nawet z boisko smutny nie schodzi, zero reprezentacyjnej ambicji. Nie chce dać z siebie 100%, to niech odpuści reprezentacje i da szansę komuś innemu, komu zależy na zwycięstwach.
Jak czytam takie posty to normalnie coś mnie skręca w środku. Właśnie przez takie komentarze i narzekania z kadry zrezygnował Ludo Obraniak, a i Lewandowskiemu zapewne niewiele brakuje. Tylko ciekaw jestem kto na tym bardziej straci: kadra czy Lewy?

Jakub Błaszczykowski będzie nadal pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski. Suwerenną decyzję w tej sprawie podjął nowy selekcjoner zespołu narodowego, Adam Nawałka.
Błaszczykowski piastował stanowisko kapitana reprezentacji za kadencji Franciszka Smudy i Waldemara Fornalika. Po nominacji dla Nawałki, dużo spekulowało się na temat tego, czy dokona on zmiany i przekażę opaskę kapitańską innemu zawodnikowi. Tak się jednak nie stało.

- Kapitanem drużyny będzie piłkarz, który ma na swoim koncie najwięcej występów w reprezentacji. Tak właśnie było w wielu poprzednich kadrach i tak będzie także za mojej kadencji - powiedział selekcjoner podczas konferencji prasowej inaugurującej zgrupowanie przed meczami ze Słowacją i Irlandią.

- Obecnie najwięcej meczów w reprezentacji ma Kuba Błaszczykowski i to on będzie kapitanem. W dalszej kolejności są tacy piłkarze jak Robert Lewandowski, Artur Boruc i z tego co pamiętam Adrian Mierzejewski. Taką podjąłem decyzję. Koniec i kropka - dodał.
Pilkanozna.pl
 
A 1

andn

Użytkownik
A przepraszam co ta kadra jeszcze może stracić? Bo sukcesów nie widzę. Nie wiem czy jest to wina trenetów czy psychika samych piłkarzy, ale mając taki skład, z którego większość piłkarzy na co dzień gra w najlepszych europejskich ligach, awans powinniśmy mieć zagwarantowany, a jestem pewien, że my nawet towarzysko ze Słowacją nie wygramy.
 
pilkarskipoker 13

pilkarskipoker

Użytkownik
Górnik nie wyprzedził Legii, tak samo reprezentacja Nawałki nie będzie od razu lepsza od Hiszpanii, ale spokojnie powinniśmy golić takie drużyny jak Słowacja, czas na awans w kierunku 2 koszyka.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Widzę,że chytry plan trenera Wałki zrobienia z Polski najmocniejszej drużyny 6tego koszyka ma duże szanse powodzenia.
A i przy okazji niejeden menago da zarobić za debiuty podopiecznych.
Wodzu prowadź.
 
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Proszę uprzejmie się nie denerwować.
Ważne, że Polacy rozpoczynają jeść posiłki dopiero gdy Nawałka powie &quot;Smacznego&quot;, a kończą, gdy oznajmi &quot;dziękuję&quot;. Aaaa no i zbiegają z boiska po 1 połowie. Dziennikarze zadowoleni, bo Rudy zadowolony. A jak powszechnie wiadomo 90 % dziennikarzy to koledzy Rudego.
Czy ważne jest to, że nikt nie umie zagrać takiej wypieszczonej prostopadłej piłki, jaką 10 razy wjechali w naszą obronę Słowacy?
Czy ważne że mając 10 stałych fragmentów gry w 1 połowie, nie stwarzamy nawet połowy zagrożenia?
Nieważne.
Oglądam tą reprezentację już kilkadziesiąt lat. Ale tak żenującej połowy, po której powinniśmy u siebie przegrywać 0:5 z miernym przeciwnikiem to nie pamiętam.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Ja tak od siebie dodam to co moderatorzy zacenzurowali w temacie Polska vs Slowacja. Mam nadzieje, ze trener Nawalka po tym meczu zakonczyl eksperymenty pod nazwa &quot;Obrona z Ekstraklasy&quot; i wezmie sie pozadnie do roboty (kazdy zwykly kibic wiedzial przed meczem czym takie eksperymenty sie zakoncza). Zawodnicy z Polskiej ligi nie sa przygotowani ani fizycznie ani psychicznie do rozgrywania meczow na poziomie reprezentacji.
Po drugie, chce powiedziec cos czego chyba nikt w Polskiej kadrze nie rozumie. Motywacja i morale zespolu to jedno z najwazniejszych cech reprezentacji - nie tylko naszej ale kazdej reprezentacji. Nie poprawimy morale ani motywacji przegrywajac sparingowe mecze przed 40+ tysieczna publicznoscia ktora ma pelne prawo odwrocic sie od pilkarzy i sztabu po tak marnych eliminacjach i sparingach (dziwi mnie to, ze jeszcze kadrowicze tego nie rozumieja). Jesli ta ekipa ma uwierzyc w siebie to musi wygrywac, a by wygrywac MUSI grac najsilniejszym skladem a nie wypierdkami z &quot;Ekstra&quot;klasy.
Jesli selekcjoner tego nie rozumie to daleka droga do jakiegokolwiek sukcesu...ktorym bedzie wygranie pojedynczego meczu sparingowego...
 
pilkarskipoker 13

pilkarskipoker

Użytkownik
Obraniak odmówił Nawałce i pokazał, że należy do pokolenia sportowców, dla których gra z orłem na piersi nie ma większego znaczenia. Dziś sportowiec bardziej jest produktem, o nazwie Obraniak lub Lewandowski niż reprezentantem, a gra jest budowaniem marki i promocją.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Taa, winic nalezy chlopaka na ktorego wszyscy sie rzucili z nozem w zebach.
&quot;Obraniak był wówczas mocno krytykowany, również przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który przed marcowymi meczami z Ukrainą i San Marino zarzucił mu brak zaangażowania w grę i słabą znajomość języka polskiego. Wiceprezes Roman Kosecki nawał go &quot;panienką&quot;. Gdy wcześniej, w meczu z Czarnogórą, Obraniak za czerwoną kartkę wyleciał z boiska, kapitan reprezentacji Jakub Błaszczykowski zarzucił mu &quot;nieodpowiedzialność&quot;. Część dziennikarzy przed meczem z Ukrainą wręcz domagała się, by zaczął mecz w rezerwie. &quot;
Zrobili sobie nagonke na chlopaka, i na dodatek oczekiwali, ze on zacznie lepiej grac. Bardzo dobrze, ze chlopka sie wypial na tych frajerow.
Tutaj kolejny przyklad tego, ze sztab szkoleniowy wraz z Fornalikiem go po prostu zaszczul.
&quot;Ostatnio atmosfera wokół mnie stała się ciężka do zniesienia. Padło wiele słów, które mnie zabolały i zszokowały. W takiej sytuacji nie wyobrażam sobie, jak mógłbym reprezentować mój kraj. To ponad moje siły. Chciałbym przy okazji przekazać moje najlepsze życzenia kolegom z drużyny, jak również części sztabu szkoleniowego - dodał. piłkarz.
&quot;
Obraniak powiedzial, ze za Fornalika nie bedzie w tej druzynie gral i osobiscie chlopaka za to szanuje, bo chociaz jeden mial jaja pokazac, ze w tej druzynie cos jest nie tak. Reszta przez dwa lata daje pieprzyla ciemnej masie ludzkiej przed TV dokladnie to samo - potrzebujemy czasu, mamy nadzieje, ze kibice beda cierpliwi, wspolpraca z selekcjonerem uklada sie wysmienicie, itd itp pierdoly ktore slychac co mecz od Blaszczykowskiego, Szczesnego i reszty. Tylko Obraniak mial jaja i nie chcia w tej szopce uczestniczyc to go zaszczuli prezes, viceprezes kapitan reprezentacji no i dziennikarze.
Teraz sie dziwic, ze Obraniak doskonale wie, ze nic sie nie zmienilo bo PZPN zamienil Fornalika na innego Nawalke ...
Obraniak to swietny pilkarz, moze z ciezkim charakterem ale pamietam jak Leo (o ile dobrze pamietam) wypowiadal sie o Ibrahimoviciu za czasow gry w Ajaxie Amsterdam. Powiedzial, ze wiedzial, ze Ibra ma chu***wy charakter ale gdyby mial 11 takich zawodnikow to by ich wszystkich wzial w ciemno bo w pilce licza sie sukcesy a nie to czy ktos kogos lubi czy nie.
A i jeszcze jedno, jakby Nawalka na serio bral swoja prace to by wzial dupe pojechal do Obraniaka i pogadal z nim w cztery oczy. Esemesami sprawy rozwiazuja miedzy soba 13to latki z gimnazjum a nie selekcjoner ktory zarabia wielkie pieniadze. Jak widac, tej &quot;checi&quot; do zakonczenia konfliktu na lini repa - Obraniak nie ma rowniez ze strony Nawalki ktory juz teraz oglosil - no bo dostal esemesa - ze temat Obraniaka w repie jest zamkniety.
Obraniak odmówił Nawałce i pokazał, że należy do pokolenia sportowców, dla których gra z orłem na piersi nie ma większego znaczenia. Dziś sportowiec bardziej jest produktem, o nazwie Obraniak lub Lewandowski niż reprezentantem, a gra jest budowaniem marki i promocją.
Odpowiedz sobie na pytanie, jakby ciebie tak potraktowali twoi zwierzchnicy, sztab szkoleniowy, prezes zwiazku, viceprezes, dziennikarze oraz kapitan twojej druzyny - (jeszcze jakby mial czym swoje slowa poprzec, bo Blaszczykowski i reszta graja na takim samym marnym poziomie co gral Obraniak) - to napewno bys sie z usmiechem na twarzy pchal do repy by grac dla ludzi ktorzy co mecz na ciebie psiocza?
 
pilkarskipoker 13

pilkarskipoker

Użytkownik
Proszę nie mylić reprezentacji z miejscem pracy. Nawet jeśli typowo po polsku Obraniaka wypchnęła grupka piłkarzy chcąca rządzić w kadrze, nawet jeśli okazałoby się że prezes, wiceprezes, kapitan zrobili nagonkę, a dziennikarze to idioci to odpowiem nie gram dla pana X czy Y, zostają jeszcze kibice i takie &quot;banalne&quot; hasła jak: Polska, honor, zaszczyt, duma.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Proszę nie mylić reprezentacji z miejscem pracy. Nawet jeśli typowo po polsku Obraniaka wypchnęła grupka piłkarzy chcąca rządzić w kadrze, nawet jeśli okazałoby się że prezes, wiceprezes, kapitan zrobili nagonkę, a dziennikarze to idioci to odpowiem nie gram dla pana X czy Y, zostają jeszcze kibice i takie &quot;banalne&quot; hasła jak: Polska, honor, zaszczyt, duma.
Raz jeszcze powiem, zastanow sie jakbys sie czul, gdyby wszyscy ciebie obwiniali o zla gre, porazki i inne bzdury... Polska, honor, zaszczyt, duma...PilkarskiPoker pokaz mi zawodnikow w reprezentacji ktorzy graja wlasnie dla tych slow? Nie ma takich. Ja jestem na 100% pewny, ze Obraniak kibicow wspomina najlepiej ze wszystkich ludzi z ktorymi w Polsce mial stycznosc, ale kibic go nie obroni przed nagonka...
A tutaj wypowiedz Tadeusza Fogiela ktora warto przeczytac zanim sie znowu zacznie znecac i oskarzac pilkarza o brak honoru, dumu narodowej itd...
&quot;Ludovic Obraniak odmówił gry w reprezentacji Polski, bo na dniach spodziewa się drugiego dziecka.
- Ludovic ma bardzo ważne sprawy natury rodzinnej i dlatego nie mógł przyjechać na zgrupowanie. Musiał zostać przy żonie, która na dniach ma urodzić dziecko - tłumaczy Tadeusz Fogiel, człowiek, który pięć lat temu sprawił, że piłkarz Bordeaux zdecydował się grać w reprezentacji .
- Mam wrażenie, że z Ludo znowu ktoś próbuje zrobić kozła ofiarnego. Temat powołania dla niego i odmowy ma odwrócić uwagę od słabej gry reprezentacji - mówi.

Zdaniem Fogiela nowy sztab kadry źle rozegrał sposób, w jaki zapraszał piłkarza na mecze. - Zazwyczaj selekcjonerzy jeżdżą do zawodników, by obejrzeć ich występy, potem z nimi rozmawiają w cztery oczy. Kiedy Henryk Kasperczak był selekcjonerem Mali czy Senegalu odwiedzał zawodników, by poznać ich osobiście, by dowiedzieć się czegoś o ich sytuacji rodzinnej. Towarzyszyłem mu w takich wyjazdach i wiem jak to wyglądało. Nie załatwia się takich spraw przez telefon - twierdzi i dodaje. - Ludo był zaskoczony telefonem po tym co się stało z nim w kadrze za kadencji Waldemara Fornalika. Wciąż ma żal jak go potraktowano i być może dlatego nie był zbyt wylewny w rozmowie. On ma specyficzny sposób bycia. Wierzę, że obie strony wkrótce się spotkają i dojdą do porozumienia i że zobaczymy jeszcze Obraniaka grającego w biało-czerwonych barwach - twierdzi Fogiel.
&quot;
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
W 4 oczy to by nie pogadali. Dodatkowa para oczu w postaci tłumacza jednak musiałaby być.
Tez prawda ???? ale dla chcacego nic trudnego. Lepiej wziasc tlumacza niz wyslugiwac sie Basalajem bo to po prostu smierdzi amatorszczyzna. Ale to tylko moje zdanie... ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Z jakiej okazji Nawałka ma tam jechać ? Zrezygnował z kadry to JEGO PSIM OBOWIĄZKIEM jest wydanie oświadczenia tak chce grać dla reprezentacji a nie Adam będzie jeździć i prosić biednego Ludo o grę ...
Sprawa powinna być postawiona jasno i od początku wałkowane Nie potrafisz mówić po Polsku sorry kadra nie dla ciebie .
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Z jakiej okazji Nawałka ma tam jechać ? Zrezygnował z kadry to JEGO PSIM OBOWIĄZKIEM jest wydanie oświadczenia tak chce grać dla reprezentacji a nie Adam będzie jeździć i prosić biednego Ludo o grę ...
Sprawa powinna być postawiona jasno i od początku wałkowane Nie potrafisz mówić po Polsku sorry kadra nie dla ciebie .
Jestem podobnego zdania. Jeśli są jakieś pozaboiskowe sprawy które w danym momencie przeszkadzałyby mi w porozumieniu się z obecnym trenerem kadry, ale co najważniejsze - ZALEŻAŁOBY MI NA GRZE W NIEJ - to zrobiłbym wszystko aby jak najszybciej dowiedziały się o tym najważniejsze osoby. Nie mam telefonu do Nawałki - szybko go organizuje. Nie pozwalam na jakieś głupie insynuacje ze strony mediów, proszę Basałaja o dzień, dwa dyskrecji po czym sam robię wszystko aby z powrotem się w tej kadrze znaleźć.
Ludo mówi że gra dla kibiców a za chwile przytacza słowa prezesa o farbowanych lisach. Niech się zdecyduje w końcu - albo wraca albo do widzenia. Sprawa jego polszczyzny to już temat na kolejny odcinek &quot;Mody na sukces&quot;. Tyle czasu, a chłop nie potrafi się go nauczyć w wymiarze komunikatywnym...
 
pilkarskipoker 13

pilkarskipoker

Użytkownik
Panowie nie dajcie się wkręcić w trend gnojenia człowieka i oceniania jego osobistych wyborów i życia. Nie po raz pierwszy, próbuje się obwinić Obraniaka za całą słabość i niepowodzenia polskiej piłki. Komuś wybitnie zależy na tym, by odwrócić uwagę od istotnych spraw i żeby Obraniaka nie było w tej kadrze. Tylko czy o dobro polskiej piłki tu chodzi, zaczynam mieć wątpliwości. Obraniak wyraził chęć spotkania i rozmowy. Na zgrupowanie do Grodziska nie dotarł z powodu ciąży żony i narodzin dziecka. Takie są fakty.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Jeśli są jakieś pozaboiskowe sprawy które w danym momencie przeszkadzałyby mi w porozumieniu się z obecnym trenerem kadry, ale co najważniejsze - ZALEŻAŁOBY MI NA GRZE W NIEJ - to zrobiłbym wszystko aby jak najszybciej dowiedziały się o tym najważniejsze osoby. Nie mam telefonu do Nawałki - szybko go organizuje. Nie pozwalam na jakieś głupie insynuacje ze strony mediów, proszę Basałaja o dzień, dwa dyskrecji po czym sam robię wszystko aby z powrotem się w tej kadrze znaleźć.
A czy tak wlasnie nie bylo? Bo z dzisiejszych gazet mozna sie dowiedziec, ze cala sytuacja przedstawia sie dokladnie tak jak opisales - z tym wyjatkiem, ze niektore gazety postanowily wczesniej pominac kilka szczegolow ktore okazaly sie istotne w calej sprawie.
Z jakiej okazji Nawałka ma tam jechać ?
Chociazby z takiej, ze jest selekcjonerem i to jest jego praca. Przez najblizsze 4 miesiace nie ma nic wiecej do roboty procz jezdzenia, ogladania zawodnikow i rozmawiania z nimi.
Sprawa powinna być postawiona jasno i od początku wałkowane Nie potrafisz mówić po Polsku sorry kadra nie dla ciebie .
Spoko, zgadzam sie w czesci z tym o czym myslisz - po polsku powinien mowic na tyle dobrze by sie dogadac z innymi w ekipie, ale hipokryzja PZPNu wychodzi tutaj pelna geba. Kilka lat temu im nie przeszkadzalo dac Obraniakowi paszport i dolaczyc do narodowej reprezentacji - cel uswiecel wtedy srodki. Wszyscy byli zadowoleni choc wtedy wszyscy wiedzieli, zeObraniak nie mowi po Polski. Jedynym ktory oczywiscie byl przeciw to Tomaszewski a reszta byla w niebo wzieta. Teraz nagle im przeszkadza, ze chlop nie gada po Polsku i go za to publicznie kopia.
Mowisz o obowiazku zawodnika do wydania oswiadczenia i powiem ci, ze masz racje. Obraniak wydal publicznie oswiadczenie dotyczace rezygnacji z gry w reprezentacji &quot;za kadencji Fornalika&quot;. Zachowal sie wporzadku, w przeciwienstwie do PZPNu i ludzmi z kregu reprezentacji ktorzy co chwile rozmawiali z mediami i publicznie zawodnika opluwali. Mozna sie nie lubic ale nazywac zawodnika reprezentacji &quot;panienka&quot; czy &quot;farbowanym lisem&quot; i to przez jego zwierzchnikow to jest po prostu chamstwo...ale czego ja sie spodziewam po ludziach ktorzy zarabiali na zycie kopiac gume po trawie. Ludzie pokroju Koseckiego, Laty czy Bonka - pomimo ich niezaprzeczalnego wkladu w polska pilke reprezentacyjna - sa zwyklymi prostakami ktorzy wola rozwiazywac takie sprawy za pomoca mediow a nie osobiscie jak mezczyzni.
 
K 0

keki

Użytkownik
Kilka lat temu im nie przeszkadzalo dac Obraniakowi paszport i dolaczyc do narodowej reprezentacji - cel uswiecel wtedy srodki. Wszyscy byli zadowoleni choc wtedy wszyscy wiedzieli, zeObraniak nie mowi po Polski.
Otóż to. Pamiętam to zachwycenie Obraniakiem gdy zaczynał grę w reprezentacji. A potem został wybrany kozłem ofiarnym, a że nadawał się do tego bardzo dobrze to został spuszczony (nie mówię bynajmniej tutaj o jego grze na Euro).
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
A czy tak wlasnie nie bylo? Bo z dzisiejszych gazet mozna sie dowiedziec, ze cala sytuacja przedstawia sie dokladnie tak jak opisales - z tym wyjatkiem, ze niektore gazety postanowily wczesniej pominac kilka szczegolow ktore okazaly sie istotne w calej sprawie.
No i dobrze, to może cieszyć, tylko teraz ruch należy do Ludo. To on ma zrobić wszystko aby wrócić do kadry. Piłka jest po jego stronie.
Tylko ja jednego nie potrafię wybaczyć - jeśli ktoś już raz odmawia gry w reprezentacji to u mnie jest skreślony. I nie ma tu mowy o drugiej szansie a w większości innych sytuacji jestem właśnie za nią.
W klubie występują podobne sytuacje. Kibice ciągle narzekają na zawodników kiedy drużynie się nie wiedzie. Zawsze ten, od kogo wymaga się czegoś więcej niż od innych, jest na cenzurowanym i nie ma się co dziwić że w przypadku braku wyników dostanie podwójną zjebkę.
I co? Powinien lecieć do prezesa klubu i rozwiązać umowę? Wydaje mi się że powinien zacisnąć zęby i poprawić swój splamiony wizerunek. A w tym przypadku Ludo odmówił. I to mnie denerwuje żeby nie powiedzieć wkurw.a. A jeśli ma słabą psychikę to do psychologa.
I żeby nie było - niczego na niego nie zwalam bo za te wyniki odpowiedzialna jest cała kadra, ale sam fakt zrezygnowania z zakładania białej koszulki z orzełkiem na piersi (taka metafora bo na obecnych strojach jest w innym miejscu) jest dla mnie nie do przyjęcia.
 
john-smith 901

john-smith

Użytkownik
Kadra Adama Nawałki na zgrupowanie w ZEA:
Bramkarze: Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków), Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Dariusz Trela (Piast Gliwice).
Obrońcy: Jakub Wawrzyniak, Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak (wszyscy Legia Warszawa), Wojciech Golla (Pogoń Szczecin), Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław), Maciej Wilusz (GKS Bełchatów), Adam Marciniak (Cracovia).
Pomocnicy i napastnicy: Tomasz Brzyski, Dominik Furman, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Łukasz Teodorczyk, Szymon Pawłowski, Karol Linetty (wszyscy Lech Poznań), Dawid Plizga, Michał Pazdan (obaj Jagiellonia Białystok), Łukasz Madej, Krzysztof Mączyński, Mateusz Zachara (wszyscy Górnik Zabrze), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz), Paweł Brożek (Wisła Kraków).
 
Do góry Bottom