>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Roland Garros '11 - turniej główny mężczyzn

Status
Zamknięty.
win1988 164

win1988

Użytkownik
Szkoda, że to Fedex zakończył wspaniałą serię Djokovica, bo po cichu liczyłem na rewanż ze strony Hiszpana, ale dopiero w finale. Cztery porażki z rzędu z Serbem, a tu zwycięstwo w finale wielkiego szlema, to by było coś. Roger jednak zasłużył na zwycięstwo, ale jasno trzeba powiedzieć, że dzisiaj na kort wyszedł zupełnie inny Djokovic, niż ten, który wygrywał ostatnie turnieje. Serwis słabiutki, ilość niewymuszonych błędów katastrofalnie duża, no i jeszcze brak tej energii, wiary, gestów. Federer zagrał równo, co wystarczyło do awansu. Jak widzę finał ? Kolejny triumf Nadala. Można na niego narzekać, ale to on pierwszy znalazł sposób na Szwajcara... Roger nie lubi z nim grać, wszyscy to wiedzą. Miejmy nadzieję, że finał mimo zapowiadanych fatalnych prognoz pogodowych w niedzielę się odbędzie. Nie chcę czekać ani dnia dłużej ; )
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Myślę, że trudno przy takim serwisie Federera będzie go jednak złamać. Około 20 asów to jednak sporo na 4 sety i uważam, że na krótką metę Federer ma spore szansę.

Jednak im dłużej mecz będzie trwał tym większe szanse Nadala, ze względu na jego lepszą kondycje. Powstrzymam się od grania przed, zobacze na żywo jak im idzie i wtedy najwyżej coś postanowie. Jednak liczę, że Rafa da radę ;)
 
bukmacherace 59

bukmacherace

Użytkownik
Rafa podobnież zgnoił Szkota ;) a Joker pokazał Rogerowi kto tu rządzi :grin:
A, tak na serio. Każdy kto ogląda tenis widzi, że Fedex zmienia styl i nigdy nie obejrzymy Federera sprzed dwu, trzech lat. Ta zmiana polega na tym, że Roger wielokrotnie podkreślał, że zawsze planował długie granie, czyli można się po nim spodziewać jeszcze trzech, czterech lat kariery, ale żeby mieć szanse z takimi młodymi wilkami, jak Rafa, czy Joker oraz inni, którzy może się objawią musiał zmienić styl, bo wydolnościowo 30 letni, a szczególnie 30 paro letni, Federer im nie dorówna, stąd zatrudnienie Annacona, który kierował stylem &quot;Pistol Pete&#39;a&#39; a wiadomo, że Sampras nie był mistrzem wydolności ze względu na chorobę, co sprawiało, że musiał grać ofensywnie i skracać wymiany. Podstawą jego gry był właśnie serwis. Fedex trenuje tą koncepcję od 10 miesięcy i powoli widać skutki. Zaczyna grać nawet ryzykowniejszy drugi serwis, tak jak Pete. Wkomponowuje w swój styl jeszcze częstsze granie serv&amp;volley, co na pewno zobaczymy w większej krasie podczas Wimbledonu, bo na mączce nie ma z tym za często, co szaleć ze względu na wolniejszą piłkę i łatwość mijania ze strony defensorów.
Uważam, więc że Joker zagrał nie genialny, ale równy mecz i na wysokim poziomie. Być może w wyższym poziomie gry przeszkodziła mu zbyt długa przerwa między meczami, ale nawet wtedy Fedex mógł, tak grając, jak dziś wygrać. Jak dla mnie zgadzam się z przedmówcą, który mówi żeby grać finał na live, tak jak proponowałem grać mecz Jokera, co sam uczyniłem. Rafa to oczywiście fenomen na mączce, ale albo brak w tym turnieju mega formy, albo coś mu przeszkadza. Być może stresował go pojedynek z Jokerem, z którym bał się przegranej, więc nie wiadomo, jak zareaguje na mecz z Fedexem, ale parę faktów jest oczywistych. Rafa nie jest, tak agresywny, jak bywał. Wdaje się w długie wymiany być może, dlatego że nie jest pewny do końca swoich uderzeń. Jego fh nie jest, tak groźny, jak zwykle, choć to nadal jego mocna broń, ale bez tej nieziemskiej regularności. Dodatkowo przeciętnie wychodzi mu bh po linii, co było ważnym zagraniem po modyfikacji stylu gry po przegranej z Sodą. Dodatkowo, co potwierdził mecz z Andym Rafa nie serwuje, tak jak na AO, choćby. Pierwszy set np: pokazał, że potrafi oddać swoje gemy serwisowe zbyt łatwo, jak na niego.
Rafa jest faworytem, ale to na nim ciąży odpowiedzialność, a Fedex gra w tym turnieju na sporym luzie. Jeśli Federer zagra, tak jak z Jokerem to Rafa dostanie jedną szansę na przełamanie w secie maksymalnie. Jeśli, zaś on sam da Fedexowi tych szans więcej to mecz może potoczyć się, tak jak ten z Jokerem dla Rogera.
 
sekular 47

sekular

Użytkownik
No i tak jak isalem wczesniej, Fedex roznosi Novaka, co wcale nie bylo zaskoczeniem, a teraz w finale rozwalkuje slabiutkiego Nadala... Widzialem oba mecze i nie widze innego zwyciescy jak Roger. Znakomity serw, mocna glowa, mam nadzieje, ze z Nadalem sie bardziej sprezy i poprawi odbior... Nadal jak to Nadal nazwisko grozne ale nie ma co ukrywac ze mecz chociazby z Murrayem naprawde slaby, ...
 
O 27

odrzanski

Użytkownik
Zgadzam się z kolegą wyżej, bo tez mi sie wydaje, że Roger wygra finał. Kurs na Rogera w granicy 2.90 to coś co mi bardzo odpowiada, patrzac na przebieg dotychczasowych spotkan obu panow w tym turnieju (a widzialem ich wszyskie mecze) w duzo lepszej formie jest Szwajcar i po takim kursie byłoby grzech nie skorzystać. Zreszta jak Roger utrzyma taką skutecznosc serwisowa to Rafa nie bedzie miał o czym gadac, a to, że Nadala mozna przełamać i , że w tym turnieju serwis mu nie siedzi widzielismy juz wiele razy. Tak więc mozna powiedziec, ze stary mistrz powraca na tron, chociaz z drugiej strony patrzac, od strony psychiki to pewnie Rafa cieszy sie, ze Roger zagra z nim w finale niz jakby to mial byc Djoko, wszyscy wiemy czemu. Tak czy inaczej kurs na Rogera 2.90, a nawet handi +1.5 po 1.85 jest warty zagrania.
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
No i tak jak isalem wczesniej, Fedex roznosi Novaka, co wcale nie bylo zaskoczeniem, a teraz w finale rozwalkuje slabiutkiego Nadala... QUOTE]

ludzie to final Roland Garros. Jak czytam, że ktoś kogoś tu rozwałkuje albo zjedzie to mi się śmiać chcę. Wielki Rafa kontra Wielki Federer, jak nic szansa na zwycięstwo jest 50 na 50. Myślę, że będzie ciekawy, wyrównany mecz
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
No śmiechu warte co piszą niektórzy. Bo ktoś pokonał Djokovića to już na pewno finał wygra. OK Federer zagrał rewelacyjnie, ale mecz meczowi nie jest równy, a wciąż Federer ma większy kompleks do Nadala niż do Serba. A Nadal słaby ? Bez jaj, praktycznie co mecz widać u niego poprawę, a z Murray już zagrał solidnie choć wciąż bez rewelacji.
&quot;Zreszta jak Roger utrzyma taką skutecznosc serwisowa to Rafa nie bedzie miał o czym gadac&quot;
No tylko, że Djoković miał 13 szans na przełamanie Rogera, Roger miał dłuższe momenty świetnego serwowania ale nie ciągle, choćby ten gem co ani razu nie trafił pierwszym podaniem. A weźmy pod uwagę, że Nadal dla mnie przynajmniej lepiej potrafi odbierać serwisy niż Djoković.
Także Seku(L)ar zobaczymy co będziesz pisał na słabego Nadala po meczu.
Edit: Na tą chwilę jednak wydaje się, że finał w niedziele nie ma szans żeby się odbył, tam od nocy ma padać przez nawet 24h. We wtorek niestety nie lepiej, być może w godzinach wieczornych coś ma ustąpić, dopiero wtorek zapowiada się pogodny.
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
No tylko, że Djoković miał 13 szans na przełamanie Rogera, Roger miał dłuższe momenty świetnego serwowania ale nie ciągle, choćby ten gem co ani razu nie trafił pierwszym podaniem. A weźmy pod uwagę, że Nadal dla mnie przynajmniej lepiej potrafi odbierać serwisy niż Djoković.

[/b]
:grin:Tylko że Roger w samym 2 secie miał 12 bp :p A w całym meczu 25 + 40% punktów zdobytych przy serwisie Serba (67 przy 46 Djoko)
 
R 1

rooney1

Użytkownik
Rewelacyjna wiadomosc jest taka ze to krol tenisa zakonczyl passe djokovica, zla wiadomoscia jest to ze jesli federer wyjdzie z pampersem to beda trzy szybkie dla hiszpana. I dla mnie taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny, bo helwet z hiszpanem grac nie lubi. Po tak wspanialym meczu jak wczoraj federer zasluguje na ten tytul ale osobiscie szans nie daje mu za duzych. nadal w finalach wielkiego szlema gra niesamowicie skoncentrowany, do tego 5-2 na kozysc hiszpana wypadaja finaly pomiedzy tymi panami w wielkim szlemie. nadal gra z meczu na mecz coraz lepiej tak jakby oszczedzal od poczatku sily na ewentualny final z novakiem. final z rogerem bedzie dla niego latwiejszy i dlatego widze tutaj 3:0 lub 3:1 w strone hiszpana. mam nadzieje ze po tak wspanialym meczu federera z novakiem nie skonczy sie tak jak w finale w 2008
 
K 23

kajzer

Użytkownik
Nadal R. (Esp) - Federer R. (Sui)


Typ:2
Kurs:3.00


Mój kolejny typ będzie już dużo bardziej ryzykowny ale kurs jest naprawdę zacny. Postanowiłem zająć się wielkim finałem Roland Garrosa w którym spotkają się dwaj naprawdę wielcy tenisiści Rafael Nadal i Roger Federer, zapowiada się naprawdę cudowne widowisko. Jeszcze miesiąc temu z pewnością stawiał bym na zwycięstwo Nadala, który znakomicie spisuję się na tej nawierzchni ale po obejrzeniu półfinałowego meczu Federera z Djokovice, zmieniłem zdanie i moim faworytem jest teraz Szwajcar, który zagrał naprawdę świetny mecz półfinałowy i ogólnie w całym turnieju spisuję bardzo dobrze, natomiast Nadal moim zdaniem jest trochę bez wyrazu niby wygrywa mecze ale nie pokazuje swojej świetnej gry do której nas przyzwyczaił. Myślę, że Szwajcar ma bardzo duże szanse na kolejny wielkoszlemowy tytuł a kurs na niego jest bardzo wysoki dlatego warto parę groszy na to postawić.
 
sekular 47

sekular

Użytkownik
Także Seku(L)ar zobaczymy co będziesz pisał na słabego Nadala po meczu.
To samo co w dziale WTA na slaba Azarenke w meczu z Li i slaba Sharapova i to samo co na Novaka, ze go Roger rozwalkuje... ;)
Podaj mi chociaz kilka powodow dlaczego twoim zdaniem Rolanda ma wygrac Nadal? Ty chyba naprawde nie ogladales spotkan? Nadal gra slabo, a Murray byl za cienki zeby go pokonac, chociaz mial do tego sporo szans... no ale czego mozna wymagac od niego jak on powinien zakonczyc juz swoja przygode w RG z Troickim... A z drugiej strony co takiego slabego jest w grze Rogera? Jak dla mnie facet wygrywa ten turniej i pokazuje wszystkim, ze jeszcze go stac na dobra gre... nie ma nic do stracenia... jak przegra nikt nie bedzie mu wypominal, bo i tak w tym sezonie gra slabo, jak wygra to bedzie dopiero WOW i szok...
Zobaczycie jutro ;)
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Rafa Nadal(-5.5) vs Roger Federer 1 @2,25

Może i Rafa gra w tegorocznym RG średnio, ale wg mnie jutro spokojnie ogra Rogera. Można powiedzieć, że Fedex ma kompleks Hiszpana, zwłaszcza na mączce. Zresztą bilans 2-11 mówi sam za siebie.. No nie ma sensu powtarzać kolejny raz statystyk. Jak nie przepadam za Nadalem, a lubię Federera - to jutro widzi mi się łatwe zwycięstwo Hiszpana. Jak dla mnie 2 takiego spotkania Roger nie powtórzy. Po drugie Fed spuchnie w szatni, pomimo że jest legendą itp ale jednak.. Ma dziwną psychikę. Liczę, że Nadal będzie jak ściana, solidnie przebijał na 2 stronę a Szwajcar już swoje &#39;dogra&#39; w postaci sporej ilości UE. Po prostu czuję tutaj 3-0 max 3-1 Hiszpana, miał w tych kilkunastu dniach momenty słabości, ale przetrwał je i jutro zwieńczy to udanym występem.
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Nadal R. (Esp) - Federer R. (Sui) +
Buk: bet365
Typ: over 38,5 gema
Kurs: 1.72

Jak gra Federer w tym turnieju każdy widzi. Przypomina tego z najlepszych lat, no może poza tymi głupimi błędami. Potężny serwis, długo trzyma wymiany, potrafi też zagrać genialne minięcie.
Nadal wygrywa ale przyznam się, ze jego tenis jakoś nie powala na ziemie. Oczywiście potrafi na maxa wykorzystać zalety nawierzchni ale popełnia zdecydowanie więcej UE niż w poprzednich latach, a serwis też ma gorszy od Fedexa. Powiem tak. w Finałowym spotkaniu wszystko się może zdarzyc, szanse oceniam 50 na 50 ale nie obejdzie się chyba poniżej 4 setów. A 4 sety raczej pozwolą, żeby mój typ wszedł. Powodzenia.
Liczę na super widowiskowe spotkania a la Djoko vs Fedex ;)
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Liga, Data i godzina: Tenis ATP Rolland Garros 15-00 5.06.2011r
Spotkanie: Nadal- Federer kto wygra pierwszego gema w meczu?
Typ: Nadal
Kurs: 2,70
Bukmacher : Bwin


Analiza
Jutro w spotkaniu finalowym singla panow podczas wielkoszlemowego turnieju rollanda garossa na kortach ziemnych Rafael Nadal rozstawiony w tym turnieju z numerem pierwszym powinien zagrac z turniejowa trojka Szwajcarem Rogerem Federerem. Powinien, ale nie musi gdyz w Paryzu na jutro nie jest zapowiedziana zbyt optymistyczna pogoda. W stolicy Francji ma caly dzien padac. Prognozy mowia nawet o tym ze moze podac non stop az do wtorku, ktory ma byc pogodny. Jak bedzie- zobaczymy. Jednak skupmy sie na powyzszym typie. Jak Bwin mogl wystawic takie kursy? Zupelnie tego nie rozumiem. Kursy w moim odczuciu na to zdarzenie powinny byc wyrownane. Na jakiej podstawie Bwin zdecydowanie faworyzuje tu Szwajcara? Czy ten typ wejdzie zalezy glownie od tego, kto wygra losowanie. Nie wierze, ze zawodnik ktory wygralby losowanie nie wybralby wlasnego serwisu. Serwis w meskim tenisie, nawet na nawierzchni ziemnej to ogromny atut. Szanse sa tutaj 50 na 50, wiec kurs na Nadala jest z kosmosu. Nie zdziwilbym sie jeszcze tak bardzo gdyby kursy byly w odwrotna strone, gdyz faworytem bukmacherow do wygrania calego pojedynku jest Nadal, natomiast w typie na pierwszego gema Federer? Nie rozumiem dlaczego, ale trzeba korzystac. Tym bardziej, ze nawet gdyby Szwajcar wygral losowanie to wcale nie jest powiedziane ze wygra pierwszego gema. Hiszpan zawsze stara sie juz od poczatkowych pilek grac na maksa. Szwajcar w moim odczuciu do takich zawodnikow nie nalezy. Federer, przynajmniej z moich spostrzen, w moim odczuciu nie zawsze szybko &quot;wchodzi&quot; w mecz. Dlatego uwazam ten typ za bardzo prawodpodobny, po takim kursie napewno warto go zagrac.
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
niby tak, ale to takie strzelanie. Normalnie masz jakąś wiedzę na dany typ a tu wszystko od szczęścia zależy. Ja osobiście nie zaryzykuje kasy, chociaż typ fajny.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Z tego co pamiętam to Nadal w trzech ostatnich meczach - z Ljubicicem, Soderlingiem oraz Murrayem, w pierwszym gemie był zawodnikiem returnującym. Pewnie wygrał przynajmniej jedno z tych trzech losowań (wiadomo - rachunek prawdopodobieństwa, ale wątpię, żeby trzy razy przegrał ;-) ), zatem wybrał odbiór. Może nawet wygrał więcej niż raz losowanie, wtedy można by przyjąć tendencję, że na tym turnieju Hiszpan woli zaczynać od odbioru. Jeśli natomiast Federer wygra losowanie, to myślę, że wybierze serwis, przynajmniej tak mi się zawsze kojarzył Szwajcar. Trzeba by poszperać jak to było w historii ich meczów. Z tego co napisałem wynika, że jest duże prawdopodobieństwo, iż to Szwajcar będzie zaczynał od serwisu. Chyba Bwin też tak uważa, stąd takie kursy. Oczywiście to, że Federer zacznie od serwisu nie oznacza iż musi wygrać pierwszego gema, ale wiadomo, że to serwujący ma praktycznie zawsze większą szansę na wygranie gema niż odbierający.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Rafael Nadal - Roger Federer
Typ: 2
Kurs: 3,25 (Pinnacle)
Rogera gra naprawdę robi wrażenie. Nadal za to sporo poniżej formy, którą zwykle prezentował na kortach ziemnych. Sporo się już o tym pisało na forum, ale pokrótce napomknę, Nadalowi coś nie pasowało na początku turnieju, stracił dwa sety z Isnerem, potem słaby mecz z Andujarem, nie popisał się w spotkaniu z Veicem, ale później się rozkręcił, jednak Ljuba zagrał kompletnie bez mocy, a spodziewałem się, że coś ugra, Soderling nie grał za dobrze i był chłopcem do bicia w tym meczu, a Murray jak zwykle nie wytrzymał presji, zabrakło kropki nad &quot;i&quot; żeby mieć szanse z Rafą. Roger pierwszy set stracił dopiero w półfinale z niepokonanym w tym roku Novakiem, pozbawił chłopaka awansu na pierwsze miejsce w rankingu, szansy na pierwszy finał podczas French Open i rekordu w ilości zwycięstw z rzędu. Podobnie jak grałem na Federera z Djokovicem - tutaj także żadnego kursy powyżej 3 bym nie przegapił. Nie bez powodu jak Ci dwaj Panowie się spotykają w finale mówi się o tzw. finale marzeń. To nie może się skończyć banalnie. Musi być świetna i zacięta gra aż do ostatniej piłki. Obstawiam wynik 3-2 dla któregoś, ja jestem za Fedexem.
 
kolti 103

kolti

Użytkownik
Spotkanie: Nadal - Federer
Typ: Nadal (-1,5 seta)
Kurs: 1.72
Bukmacher: Betsson
Analiza:
Dziś o godzinie 15:00 odbędzie się finał Rolanda Garrosa we Francji. W finale zobaczymy turniejową jedynkę czyli Rafaela Nadala oraz turniejową trójkę, czyli Szwajcara Rogera Federera. Obaj zawodnicy zasłużyli na występ w dzisiejszym finale. Hiszpan miał największe problemy w 1/64 finału, gdzie wygrał z Isnerem 3:2, po zaciętym boju, dalej było już z górki, wygrana w 1/32 z Andujar-Alba P. 3:0, 1/16 finału to ponowne 3:0 tym razem z Veicem. Groźniejszym rywalem dla Hiszpana mógł okazać się Ljubicic, jednak tutaj mieliśmy ponowne 3:0 dla Hiszpana, ćwierćfinał zapowiadał się ciekawie rywalem Rafy był Soderling, Szwed kilka razy już wygrywał z Hiszpanem, ale i tym razem mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Nadala. Półfinał i ponowne 3:0 chimeryczny Brytyjczyk Murray nie dał rady, świetnie dysponowanemu w turnieju Hiszpanowi. Tak o to łatwym sposobem Rafael Nadal dostał się do finału, gdzie jego rywalem będzie Roger Federer. Szwajcar w 1/64 finału trafił na Lopeza pewne zwycięstwo 3:0, w 1/32 jego rywalem był Teixeira M. ponowne łatwe zwycięstwo 3:0, 1/16 finału to kolejny tenisista z dolnej półki Tipsarevic, Szwajcar ponownie wygrał nie tracąc przy tym seta. W 1/8 za rywala miał Wawrinkę kolejny pojedynek bez historii i straconego seta. W ćwierćfinale trafił na Monfilsa, wydawało się żę Francuz może powalczyć z Rogerem, jednak zawiódł publiczność i nie wygrał nawet seta. Półfinał to już prawdziwy hit pojedynek z turniejową dwójką, Novakiem Djokovicem mecz nie zawiódł miał dużo emocji, 1 set który wydawałby się być już praktyczny wygrany przez Serba ( z tego co pamiętam miał 2 piłki setowe przy serwisie Szwajcara, zakończył się w Tie Breaku na korzyć Rogera 7:5. Serb zaczął grać coraz gorzej, wiemy że psychika to nie jest jego mocna strona, kolejny set Federer wygrał gładko 6:3. Trzeci set to przebudzenie Novaka Djokovica, pewnie wygrany set 6:3. W czwartym secie było już jednak po meczu: wygrana Szwacjara w Tie Breaku, ponownie 7:5. Dlaczego stawiam na Hiszpana ? Po pierwsze jest młodszy, więcej sił w nogach, jest mniej zmęczony jego pojedynek z Murrayem odbył się przed spotkaniem Rogera z Novakiem, i w końcu Nadal jest rakietą numer 1 na świecie. Roger mimo, że gra dobrze nie gra takiego fantastycznego tenisa jak parę lat temu. Młody Hiszpan poprawił techniczną grę, pod siatką potrafi różne trudne zagrania, do tego dochodzi silny forhend, który jest ogromnym atutem. Według mnie Szwajcar może wygrać max. 1 seta.
 
K 0

krzysiek15

Użytkownik
Wiecej siły w nogach ? Oglądałeś mecz RF z Djoko? Roger bardzo mi się podobał serwis mega , fh,bh dobrze działaja a hiszpan nic szczególnego nie gra tutaj dużo niewymuszanych błedów a , że Murray nie potrafił tego wykorzystac i przegrał 3-0 to trudno - Jak dla mnie szanse 50-50 ale gram na Rogera bo z takim serwisem jak z Djoko to jakoś bardziej wierze ze to własnie On wygra i tego Jemu bardzo życze
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Na razie w Paryżu pochmurno ale nie pada. Obawiam się, że mecz może być szarpany tzn pograją trochę, potem deszcz i przerwa. Na pewno będzie to męczące dla nas jak i dla samych zawodników. Jeśli jednak tak się stanie wolę, aby mecz został przełożony na jutro.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom