>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Rosja - KHL / VHL / MHL / 2015 - 2016

Status
Zamknięty.
bob94 465

bob94

Użytkownik
Traktor Chelyabinsk - Medvescak Zagrzeb
Traktor OT @1.8 B365 ✅
Od mojej ostatniej analizy na drużynę z Chelyabinska w zasadzie nie zmieniło się nic nadal okrutnie kaleczą te mecze wyjazdowe, a u siebie inna ekipa ale widocznie czują się pewniej przed własną publiką i ich to niesie co w sumie też widać na meczach jaka panuje atmosfera. Będzie to ich 2-gi mecz u siebie w tym miesiącu, 1-szy z Dynamem wygrany 4:3 po dogrywce, zaprezentowali się z dobrej strony i wykorzystali słabość graczy z Moskwy w obronie. A Medvescak notuje słabiutki miesiąc u siebie chyba siłą woli wygrywają po dogrywkach z Mińskiem i Sochi a w delegacjach to już tragedia bilans 4/4 bramki 20:6, oglądałem ich 2 mecze z Yugrą i Jokeritem i ich jedynym pomysłem na gole to było liczenie na PP i strzelili im po jednej ale jak rywale podkręcili tempo to nie wiedzieli co się dzieje, jeśli chcą wygrywać mecze z taką taktyką to na bank nie zrobią tego z taką obroną, chyba że będą mieć 100% w PP, ogólnie rzecz biorąc to ciężko szukać przełamania z ich strony na tak ciężkim terenie, chyba że nastąpi jakaś świąteczna metamorfoza tudzież olśnienie z ich strony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
aliant 531

aliant

Użytkownik

Barys Astana - CSKA Moskwa
Mój typ: 2
Kurs: 1.8

We wtorkowe popołudnie ciekawie zapowiada się mecz w Astanie gdzie 19-ty Barys podejmował będzie lidera. Faworyta wskazać łatwo, jest nią ekipa CSKA. Moskwianie są w świetniej formie. Ogółem w pięciu ostatnich meczach wygrali 4 razy. Na wyjazdach są niepokonani od 4 spotkań. Ich bilans w delegacjach to 10-5-4. Mają pod tym względem również zdecydowanie najlepszą defensywę w lidze. W 19 meczach stracili raptem 30 bramek co daje średnią 1,57 bramki na mecz. Barys w meczach u siebie również gra przyzwoicie. Ich bilans to 11-5-6. I może i nie stawiałbym tego gdyby nie fakt, że hokeiści Astany są w lekkim kryzysie. Na ostatnie 5 spotkań wygrali tylko 2 i to z Czeperovcem (wygrali dopiero po dogrywce) i Novokuźnieckiem czyli dwoma najsłabszymi zespołami całej ligi. Ich defensywa w ostatnich 5-ciu spotkaniach daje ciała na całej linii, tracąc aż 20 bramek! Ogółem mają drugą najgorszą obronę w całej konferencji wschodniej. Co jeszcze przemawia za CSKA? Spotkania bezpośrednie. Goście wygrali 5 ostatnich spotkań z Barysem i zazwyczaj były to wyniki dość wysokie: 4:3, 5:1, 5:2, 3:0, 8:1. Astana ostatni raz wygrała w 2012 roku, ale na własnej tafli zdarzyło jej się to tylko raz i to w 2009. Uważam więc, że dobra gra u siebie to za mało na pokonanie lidera, który niewątpliwie jest w gazie. Kursy lecą w dół, więc lepiej pograć jak najszybciej. Powodzenia!
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Sochi - Novosibirsk
Sibir OT @2.15 B365⛔ ????
Kursy mocno podskoczyły w górę, wszystko spowodowane wypadnięciem ze składu na miesiąc Ullstroma 23pkt(14+9) ma go zastąpić Fefelov który zawsze pokazywał się z dobrej strony, ważne ogniwo zespołu ale mnie to nie rusza bo tam nadal ma kto strzelać i kreować akcje a przecież ekipa z Sochi to nie są mistrzowie defensywy i Sibir tam te 2-3 spokojnie powinien im wsadzić, oni mecz moga wygrać mocną defensywą z niesamowitym Sasą w bramce który niejeden ciężki bój im wygrywał, świetnie w zespół wkomponował się Meszaros. Co do Sochi, wiadomo mocna ekipa ale też mocno nieobliczalna potrafiąca przegrać wygrany mecz z Ekaterinburgiem albo z Rygą by 2 dni później rozstrzelać Ufę. Ale to 2.30 zbite na 2.20 na nich mimo że u siebie, mocno śmieszne, pewnie spowodowane też porażkami wyjazdowymi Sibira z Torpedo czy Loko no tylko że miejscowi położyli się u siebie z Admirałem i Novokuznieckiem męcząc się z Amurem, więc nie ma porównania. Jak dla mnie mecz jest 50/50 mimo braku Ullstroma.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Lada - Admiral 2 @ 2,85 ✅ 1:5
Lada w ostatnim czasie poczyna sobie bardzo przyzwoicie jak na możliwości kadrowe zespołu, ale Admiral ten miesiąc również może zaliczyć do bardzo udanych. W grudniu ulegli tylko Lokomotivowi i Omskowi, wygrywając pozostałe 6 spotkań w tym na bardzo trudnym terenie w Kazaniu czy Nowogrodzie a więc na taflach zespołów będących w ścisłej czołówce. Lada ograla nie dawno zaskakująco CSKA a ostatnio słabiutki Amur. Nie przeceniałbym wygranej w Moskwie bo tam mecz toczył się absolutnie pod dyktando gospodarzy ale popełniali oni proste błędy tak w obronie jak przy zmianach co stworzyło kilka okazji dla przyjezdnych, dwie z nich wykorzystali. Ten wynik w żadnym wypadku nie jest efektem dobrej gry Lady. Mecz z Amurem bardzo wyrównany wizualnie więcej z gry miał Amur gdyby nie ta trzecia tercja. W ostatnim czasie bardziej przekonuje mnie tak wynikami jak i grą ekipa Admirala, złapali dobrą formę, da się ich oglądać, grają do przodu, stwarzają sobie sytuacje i co ważne dużo z nich wykorzystują. Lada to nie ten kaliber zespołu, owszem parę zaskakujących wyników zanotowali ale Admiral moim zdaniem w tym spotkaniu powinien być faworytem. Nie ma zespole jakiegoś wyraźnego lidera zagrożenie płynie z kilku formacji i w każdej chwili inny zawodnik może odpalić, fajnie w bramce poczyna sobie młody Nalimov, a takie nazwiska jak Makarov czy Lugin bardzo fajnie ciągną grę zespołu. Niby mecz 50/50 faworytem buków Lada ale chyba tylko przez własną taflę ale ostatnie wyniki pokazują że Admiral i na wyjazdach potrafi ukłuć solidnie. Idę w stronę tych którzy są mocniejsi i potrafią więcej stworzyć w ataku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
V 91

vnm

Użytkownik
Neftekhimik Nizhnekamsk - Medvescak Zagrzeb
Nizhnekamsk in 60&#39;@1,9
Krótko, bo dobrze wszyscy interesujacy sie KHL wiedza, w jakim kryzysie jest druzyna z Chorwacji, dobrze wiedza jak graja na wyjazdach. Jasne, ostatnio powalczyli na trudnym terenie w Cheliabinsku(porażka po karnych) po bramce w strzelonej w 59 minucie. Jednakże, nie wydaje mi sie, zeby potworzyli ten wyczyn wlasnie dzis. Sa w kryzysie, tak solidna druzyna, niezbyt mocna, ale solidna jak Nizniekamsk nie powinna sobie pozwolic na takie problemy do jakich dopuscil Traktor ostatnio. Porazka ze Slovanem chluby nie przyniosi, ale nie wydaje mi sie aby byla powtorka z rozrywki. Nie sugerowalem sie tez seria wyjazdowa Zagrzebia, bo jednak wyjazdy do Astany, Helsinek czy Cheliabinska to nie jest najbardziej wymarzony terminarz. Wygra poprostu solidniejsza i bedaca w lepszej ostatnio formie drużyna.
Ewentualnie:
over 4,5
R.Stoa goal
Nizniekamsk -1,5 goal
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Vladivostok - Ufa
Ufa OT 1.8 B365✅
Over 5 @1.93 Pinnacle✅
Szykuje się fajny meczy na otwarcie jutrzejszego maratonu z KHL. Miejscowy Admirał podejmuję drużynę Salavata, którzy przyjechali z myślą o rewanżu za październikową porażkę u siebie 5:6. Ostatni ich mecz u siebie z Astaną gdzie też grałem przeciwko nim pechowy, Barys bił głową w mur, teraz przyjeżdża ekipa, która do zdobywania bramek wcale nie potrzebuje multum okazji, do bólu wykorzystująca błędy przeciwnika, strzelająca dużo z kontry czy gry w przewadze, jak już pisałem o nich wcześniej obrona wygląda już bardzo dobrze i Svedberg w bramce robi swoje. Admirał mnie nie przekonuję swoją obroną, niby wywieziony komplet punktów z takich terenów jak Kazań czy Sochi, większość bramek wbita z kontry, trochę szalony styl gdzie jak wciągną w to rywala to ten z góry jest bez szans, dlatego dogrywam też over, ale Ufa na ławce nie ma ludzi z przypadku i jak coś złego zacznie się dziać szybko zareagują. Jak dla mnie Ufa wygra ten mecz bo jest po prostu drużyną lepszą, z wyższą kulturą gry, jak zagrają swoje będzie łatwo.
Novosibirsk - Chelyabinsk
Sibir 60&#39; @1.76 Pinnacle✅
Czarna seria wyjazdowa Traktora trwa w najlepsze i nie widzę większych przesłanek ku temu aby miało się to zmienić, są bez argumentów. Próbują coś z kontry i w pp o ile z kontry jeszcze czasem coś wyjdzie to pp mają po prostu cienki, ale trzeba im oddać że potrafią wyczuć słabszy moment przeciwnika i wtedy ukłuć ale jeżeli rywal nie zlekceważy to są bezradni. Co do Sibira, mega pechowa porażka gdzie dostali gola 5s przed syreną, już byli głowami w dogrywce i jeden błąd w takim momencie i jest po meczu. Kiepsko weszli wtedy w mecz strata 2-óch bramek grając w osłabieniu najpierw 5v3 a potem 5v4, ale szybko się ogarnęli, w meczu było dużo kar ale potem mocny pp Sochi ograniczyli do minimum razem z Sasą w bramce, w ataku możliwe że brakło im tego Ullstroma i tej jego bramki czy podania. Wtedy w samej 3 tercji 3 kary pod rząd, czasami rozpaczliwa obrona ale mieli swietne 2-3 kontry po których mogli zdobyć bramki w osłabieniu, niestety błąd z końcówce zadecydował. Tutaj powinni wyładować sportową złość i odnieść pewne zwycięstwo.
Bez analizy:
Torpedo Nizhny Novgorod 60&#39; @1.76 Pinnacle✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Ja bym osobiście w Sibir po takim kursie się nie pchał. Po pierwsze Sibir wcale forma nie zachwyca, u siebie ostatnimi czasy również nie są nie do ugryzienia. Brak Ullstroma to również spory problem ponieważ jest to postać, która decyduje o tym jak wygląda PP w ekipie Sibira. Jeśli chodzi o Traktor to fakt, ich ostatnie mecze to totalne dno jeśli chodzi o ofensywę, ale w defensywie już tak źle to nie wygląda, co w rywalizacji z Sibirem może być kluczem do zdobycia punktów ponieważ jak dla mnie zdecyduje tu jedna, max dwie bramki różnicy, ale na pewno gospodarze nie są warci grania po tak zenujacym kursie. Ja bym się bardziej skłaniał do +1,5 na gości.

Mnie osobiście interesuje pojedynek Novokuznetska z Niznekamskiem i powrót Ryan&#39;a Stoa na stare śmieci. Sytuacja wygląda tak, ze goście nie powinni pozwolić sobie tu na stratę punktów ponieważ 8 jest na wyciągniecie ręki. Novokuznetsk to bardzo niewygodny rywal i praktycznie każdemu może zrobić psikusa, aczkolwiek jeśli Niznekamsk zagra na swoim poziomie w defensywie to nie widzę tutaj przesłanek aby Metallurg miał zagrozić gościom. Linia Taffe - Sexton - Stoa może być dziś zabójcza dla gospodarzy.
Niznekamsk ML OT ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Severstal Cherepovec - Lokomotiv Yaroslavl 2 @ 1,73 ✅ 1:2
Wydaje się łatwe spotkanie dla LY. Ledovy Dvorets nie jest arena trudną do zdobycia, ba przecież tutaj każdy wygrywa. Nie dawno komplet punktów zgarnął tutaj Amur czy Nowokuznieck, jasne zdarzają się pojedyncze dobre spotkania jak te z CSKA czy Dynamem Moskwa ale to są wyjątki. Dmitri Yushkevich będzie miał trochę braków kadrowych dziś, z tego co widzę z powodu kontuzji nie zagrają dziś obrońcy Nikolai Stasenko i Miroslav Blatak choć Czech to w tym sezonie się nie nagrał. Z przodu zabraknie Yevgeniija Monsa i Yevgenija Kovyrshina. W zespole nie ma już Pavla Buchnevicha który był motorem napędowym i liderem zespołu ale od nie dawna jest już w SKA, nie widzę również Sergeia Monakhova w zestwieniu. Ręcznik w bramce w postaci Sergeia Magarilova (2,83 GAA). Nie wiem jaki był cel oddania Stepanka bo gość naprawdę dał dużo punktów zespołowi. W obronie Nemec trzyma zawsze wysoki poziom, obok niego no może jeszcze Shefer ale on nigdy poza poziom Severstalu się nie wybił i Mattias Karlsson ale do niego też można się przyczepić. Reszta pozoranci. Atak słabiutki, sam Dmitri Kagarlitsky tego nie uciągnie a Chernov jest póki co cieniem samego siebie z zeszłego sezonu. Bryndza jak się patrzy. Lokomotiv wiadomo nad nimi nie trzeba się długo zastanawiać. Enlund miał być wzmocnieniem ale rozczarował . W podstawie dziś Kolesnik z dobrym 1,82 GAA a reszta jak się patrzy bez jakichkolwiek osłabień. Lokomotiv nie rzuci się od razu na rywala, z twardą obroną prędzej czy później coś wpadnie, fajerwerków się nie spodziewam ale gospodarze to dziś raczej będą bili głową w mur w Lokomotiv spokojnie swoje wbije. Dużą niespodzianką będzie jeśli tak słaby rywal urwie punkty ekipie z Jarosławia.
Torpedo Novogorod - LADA Togliatti 2 @ 4,40 // ML 2 @ 2,90 ⛔ 4:0
I tak symbolicznie ale pogram dziś w stronę LADY. Torpedo nie lubi przystępować do meczu w roli murowanego faworyta, tak było z Amurem, Amidralem i Nowokuznieckiem. W żadnym z tych spotkań nie zdobyli kompletu punktów. To jest zespół z którym jeśli nie gra się otwartego hokeja to słabiutko radzą sobie w kreowaniu gry, twarda, cofnięta obrona i atak nastawiony na kontry to skuteczna broń aby tutaj powalczyć. A LADA na wyjazdach grać potrafi myślę nie tylko grudzień ale jeśli chodzi o wyniki to nawet 3 ostatnie miesiące punktują regularnie na wyjazdach, Jokerit, CSKA, Magnitogorsk, Dynamo Moskwa, ciężkie tereny a jednak z niczym nie wyjechali do domu. Minimalizm, wyczekiwanie, dobra jazda w obronie, głupich błędów popełniają niewiele a jak się już nadarzy okazja punktują aż miło. 18-20 strzałów zazwyczaj im wystarcza do wygrania spotkania. Dziś pewnie Torpedo ruszy do przodu ale dla mnie siła ofensywna tego zespołu jest przeciętna. LADA potrafi pograć, rozegrać, wyjść z kontrą, lepiej im się gra na wyjazdach niż u siebie gdzie nie mają takiej presji. Kurs na gospodarzy to kpina
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Barys Astana - Avtomobilist Jekaterynburg 1 @ 1,95 ✅ 4:3
Oba zespoły liczą na PO w nieco lepszej sytuacji Astana choć tutaj jedno spotkanie może dużo namieszać. Powiem wprost że liczyłem na dużo lepszy RS w wykonaniu Barysa tymczasem gdyby nie świetna jazda na własnej tafli to o PO mogłoby być ciężko. Czy wszystko można zrzucić na brak w składzie Dmitrija Uppera? myślę że nie, on już w zeszłym sezonie pokazał że powoli będzie kończył, bo o ile wcześniej był solidnym uzupełnieniem składu swoje dokładając tak ostatnio był już tylko tłem. Nieco inaczej ma się sprawa z Konstantinem Rudenkom. Te dwadzieścia kilka punktów zawsze dokładał więc przez pryzmat chociażby zeszłego sezonu ten brak na pewno jest trochę odczuwalny. Trochę więcej spodziewać się można było po Krasnoslobodtsevie ale tutaj też widać, że powyżej jednego poziomu on nie jest w stanie wejść. Jeśli chodzi o formację obronną duży minus to na pewno Alexei Litvinenko, pół rundy już stracone, zeszły sezon stracony cały a przecież jest to solidny defensor. Jan Laco w bramce od przyjścia do Lva Praga kilka lat temu też na jednym równym poziomie, w tym sezonie 2,66 GAA ale i pracy przy swoich obrońcach ma sporo. Z tym że dziś broni Poluektov. No zobaczymy. Tyle jeśli chodzi o szybki przegląd kadrowy, przed dzisiejszym spotkaniem z tego co widzę większych osłabień już nie ma Dawes, Bochenski, Boyd i reszta kluczowych zawodników zagra. Kuleje gra w obronie nie ma się co czarować, momentami aż dziw jak tacy zawodnicy jak Dallman czy Lundin potrafią łatwo zgubić krycie, to że Tryasunov pozwala oddać strzały z bardzo dobrych pozycji to mnie nie dziwi bo dla mnie to leszcz dla którego KHL to za wysokie progi. Savchenko ostatni mecz też bardzo słabiutki a przecież chwilę wcześniej z CSKA zagrał jak profesor bodaj otwierając wynik meczu. Zresztą mecz z CSKA też momentami trochę zaskakujący widziałem sytuacje kiedy przy bramce na 3:0 gwizdano faul napastnika przy takiej walce. Kontaktowa bramka też nie powinna była wpaść ale to potwierdza tylko jak łatwo jest wymanewrować obrońców, zresztą Laco też się nie popisał w tej sytuacji. Za dużo swobody zostawiają rywalom w rozegraniu, trochę więcej agresji na pewno by się przydało. To co na plus na pewno szybki zdecydowany atak, fajnie rozgrywane PP. Astana to zespół który ma łatwość w dobijaniu rywala, prowadząc chociażby dwoma golami bardzo trudno tutaj wrócić do gry rywalowi. Duży potencjał w ataku, nie ma tutaj przyjęcia krążka, podniesienia głowy, rozejrzenia się, o nie, tutaj jak już krążek trafia w tercję obronną rywala podanie idzie nie mal w ciemno i zawsze trafia do kolegi który jest w szybkim, agresywnym najeździe albo już ma pozycję do strzału. Jeśli chodzi o wypady i atak to jest to zespół który ogląda się bardzo przyjemnie. Avto przed dzisiejszym spotkaniem trochę problemów kadrowych, w ataku zabraknie Alexeia Simakova i Alexandra Pankova, który wydaje się w końcu znalazł swoje miejsce bo w Ufie chyba trochę się jednak dusił. Wypada więc dziś dwóch ważnych zawodników. No ale jest Elo, Koukal i ten przebojowy Golyshev. Oddano Alexeia Dostoinova i to trochę zawęża pole manewru, nie można powiedzieć by rozczarował raczej pokazał to co grał w Bernie czy Ambri. Avto mieliśmy okazję oglądać nie dawno w turnieju Spengler Cup w Davos gdzie zostawili po sobie bardzo fajne wrażenie, minimalna porażka z mocną Kanadą, rozjechani gospodarze którzy grają trochę taki hokej zza oceanu, szybki, techniczny, później jeszcze ograni Niemcy z Mannheim i na koniec porażka z Lugano. Oglądałem ich dwa spotkania, z Kanadą i Davos i muszę powiedzieć że ta gra wyglądała dobrze, wyprowadzanie ataku, wyjście z obrony czy koncentracja pod własną bramką. Avto nie dysponuje takim potencjałem w ataku jak Barys natomiast ma w składzie kilku zawodników którzy potrafią sprytnie wyłuskać krążek rywalowi i dać pole manewru kolegom z ataku jak chociażby Gareyev. Problem w tym, że potrafią mieć dziwne przestoje w swojej grze. W Rydze przegrali mając 4:1, w Jarosławiu 3:0 nie dowieźli nawet do końca tercji, w Nowosybirsku 2:0 i gra im się posypała w połowie spotkania. Generalnie dawno już nie widziałem by w którymś spotkaniu wyjazdowym potrafili zdominować rywala, są fragmenty dobrej gry, ale fragmenty dziś mogą nie wystarczyć bowiem jak Kazachowie poczują krew to już nie puszczą. Avto pod wysokim pressingiem nie radzi sobie i dziś inny obraz gry jak dominacja gospodarzy będzie zaskakujący. Nie mniej obie defensywy lubią popełniać proste błędy więc nie spodziewałbym się jednostronnego widowiska i meczu do jednej bramki, bo na moje oko trochę bramek dziś powinno wpaść. Ja jestem jednak pod wrażeniem polotu i łatwości w wyprowadzaniu ataków w ostatnim czasie przez Barys, do tego tych kłopotów z przodu z zestawieniem poszczególnych formacji jest mniej a i atut własnej tafli nie jest bez znaczenia. Idę zdecydowanie w stronę gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Severstal Cherepovec - Soczi 2 @ 2,30

O gospodarzach pisałem nieco wyżej, generalnie mecz z Loko bardziej zacięty niż się spodziewałem nie mniej wynik już inny być nie mógł. Dziś mecz z ekipą z Soczi którzy z impetem otwarli rok. Ogranie CSKA na wyjeździe 2:1 sprawia dobre wrażenie, tym bardziej że sama gra była bardzo dobra. Zresztą Soczi na wyjeździe potrafi odpalić, SKA, Dynamo Moskwa, Jokerit, a ostatnio wspomniane CSKA już ograne. Trzeba oddać że jest to zespół który idzie na wymianę ciosów, siła z przodu jest nieco gorzej wygląda to z tyłu. André Petersson przed krótkim wyjazdem za ocean szału nie robił w ataku ale swoje przytrenował i Soczi pokazuje klasę, Andrei Kostitsyn nazwiska nie trzeba przedstawiać kilka świetnych sezonów w Montréal Canadiens a tutaj również pierwsze skrzypce, doświadczony Pyotr Schastlivy z przeszłością całkiem udaną w CSKA czy Lokomotivie, do tego fajne uzupełnienia w postaci Krikunova który trochę zaskakuje in plus bo bieżący i poprzedni sezon to mega progres w jego grze, Ben Maxwell i Max Wärn dali się pozytywnie poznać w fińskiej lidze, jest Anisin i kilka jeszcze innych nazwisk które w sumie dają dobrą jakość jeśli chodzi o napad. Trochę jakości brakuje za to w formacji defensywnej. Może się czepiam ale jak dla mnie przydałby się jeszcze ktoś pokroju Wilsona bo dla mnie Jankes to zdecydowanie lider za plecami napastników a Mamashev czy Malevich swój poziom mają ale jednak jest on niższy niż u kolegi. Barulin w bramce, świetny bramkarz gdzie by nie zakotwiczył swoje trzyma, profesor śmiało można powiedzieć. Generalnie na którą formację nie spojrzeć jest ona o klasę jak nie dwie lepsza od dzisiejszych gospodarzy. Kultura gry, skuteczność gry w przewadze, fajnie wyćwiczone schematy. Severstal ostatnimi meczy nie daje dużo okazji do gry rywalowi z przewagą zawodnika, defensywa nie jest najsilniejszą bronią zespołu ale unikają głupich fauli, przez co rywal jest zmuszany do szybkiej kombinacyjnej gry. Ale taka gra myślę leży Soczi. Widziałem ich mecz nawiasem mówiąc przegrany z Nowokuźnieckiem gdzie rywal był wręcz zmiażdżony ale cudem urwał punkty, później dużo walki z Sibirem no mecz z CSKA. Nie wierzę by przy tej różnicy w umiejętnościach obu zespołów Soczi wyjechało z stratą punktów.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Omsk - Ekaterinburg​

Szybko bo mecz niebawem. To co zagrał Omsk w ostatnim spotkaniu to kryminał, dali się ograć Yugrze, która tak naprawdę przyjechała do Omska na ścięcie, a koniec końców wywieźli zwycięstwo. Ponad 30 strzałów i tylko jedna bramka gospodarzy to trochę słaby wynik jak na lidera konferencji. Dziś pora na EKA, które na wyjazdach prezetuje się co najwyżej przecietnie, ale jak wiadomo przypadek Omska jest specjalny i nawet taka druzyna może tu narobić &quot;bałaganu&quot;. Jesli Omsk do swojej gry dołoży ciut więcej skuteczności to myślę że EKA wywiezie spory bagaż bramke, no ale właśnie skuteczność to dość spory problem Omska i w tym temacie są bardzo trudni do przewidzenia. Ja osobiście pójdę kolejny raz w stronę punktu Kazakova, który w każdym meczu oddaje 203 strzały, jest bardzo aktywny i sporo gra, a co najważniejsze jest w piątce specjalnej na PP gdzie sporo punktuje. Punkt Kazakova wpada przy założeniu że Omsk strzeli 2-3 bramki, a dziś mam przeczucie, że tak właśnie będzie.
Maksim Kazakov ov 0.5 pkt / 1.90 Marathonbet ⛔
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Na dziś KHL przygotowało nam dwa spotkania, które krótko mówiąc nie zachwycają już po zestawieniu par, a i same spotkania raczej do wielkich widowisk należeć nie będą, ale to i może dobrze bo dziś skupię się na obu grach, ale tylko pod kątem wybranych graczy.
W spotkaniu EKA - Cherepovets wybrałem sobie Eero Elo jako człowieka zdolnego zapunktować przeciwko Severstalovi. W mojej ocenie rozegrał bardzo dobre dwa ostatnie spotkania, punktował co prawda tylko przeciwko Barysowi, ale w rywalizacji z Omskiem był jednym z aktywniejszych graczy, tyle że tego dnia bramka Furcha była zaczarowana i ani Elo ani żadnemu z jego kolegów nie udało się zdobyć bramki. Dziś EKA wraca w końcu na swoje lodowisko, po 7 spotkaniach na wyjeździe w KHL oraz 4 podczas turnieju Spenglera na pewno jest to zastrzyk pozytywnej energii dla graczy Avto. Jeśli chodzi o Elo to jest to gracz, który głównie odnajduje się podczas PP, ale różnica pomiedzy nim a Kazakovem z Omska, jest taka, że Elo również potrafi otwierać drogę do bramki innym, a Kazakov wychodzi na to że jest po prostu killerem. Na pewno atutem Fina jest jego wielkość (193) jest bardzo silny fizycznie i w sytuacjach gdy się rozpędzi dla wielu obrońców jest to zderzenie z lokomotywą, bardzo dobry strzał z nadgarstka, ale niestety przy takiej wielkości budowy ciała Eero trochę gorzej porusza się na lodzie i ten fakt powoduje że jest łatwiejszy do powstrzymania. Ogółem Elo to jaśniejsza postać Avto, jeśli będą mieli okazje w PP, a myślę że takowe się na pewno przytrafią to Fin powinien dołożyć swoją cegiełkę.

Eero Elo over 0.5 pkt / 2.08 Marathonbet ⛔
(znowu 4 strzały i nic z tego... EKA dramat w ofensywie)
W drugim spotkaniu kolejny raz zawieszę się na Omsku, ale tym razem moim wyborem nie jest Kazakov, a Anton Burdasov. Burdasov na pewno nie należy do żadnych power forward players, ale to co go cechuje z pozostałej grupy to umiejętność bardzo dobrego rozprowadzenia krążka. Może to trochę dziwić bo Anton to teoretycznie prawoskrzydłowy, ale często widać w nim cechy typowego centra, który zamiast strzelać bramki szuka innych. Jak na razie wejście do Avangardu ma takie sobie ponieważ w 6 spotkaniach, asystował 3 razy nie strzelając ani jednej bramki, ale wydaje mi się że to też jest spowodowane usytuowaniem Antona w 3 linii przy ciągłej rotacji partnerów. Zobaczymy jak dziś będzie zestawiony, ale na pewno jest w tym graczu potencjał do zdobywania bramek. Lada jakimś wybitnie wymagającym rywalem nie jest dlatego też mam nadzieję że dziś Omsk trochę śmielej będzie poczynał sobie w ofensywie i zobaczymy z ich strony 3-4 bramki, oczywiście mam na uwadze cały czas minimalizm tej drużyny i mam nadzieję że Lada swoją nieporadnością wymusi na nich zdobywanie kolejnych bramek z udziałem Antona ;)
Anton Burdasov over 0.5 pkt / 2.01 Marathonbet ⛔
To nie był mój dzień :razz:
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Kazań - Omsk
Kazań OT @1.7 B365⛔ Kazań nie dojechał na mecz:?

Omsk ostatnio nadzwyczaj dobrze, drużyna wzmocniona Kazakovem ktory świetnie wpasował sie w zespół punktując w pierwszych meczach, ostatnio bez punktów, ale to niczego nie zmienia. Dość dziwna drużyna, potrafia zdominować rywala w jednej tercji nie strzelając bramek, by w kolejnych prezentować sie conajmniej średnio a je zdobywać i to z dużo słabszymi od siebie drużynami. Trzeba im za to oddać, że potrafią wykorzystać słabość rywala, ale ogólnie rzecz biorąc nie przekonuje mnie ta ekipa. Kazań nie jest w super formie ale Kazań to Kazań, szczególnie we własnej hali, gdzie moga zdominować i rozstrzelać każdą drużynę w lidze, tak bylo np z Cska, które przyjechało tutaj w świetnej formie a na tafli nie mieli nic do powiedzenia. Ogólnie Kazań potrafi zmobilizować sie na takie prestiżowe mecze z mocnymi ekipami, porażki u siebie odnosili ze słabymi drużynami, gdzie pewnie brakło im motywacji, jasne były tez przegrane z Magnitka czy Admiralem, no ale nie da sie z każdym wygrywać. Jak Kazań zagra jak z Cska, Ska czy Jokeritem to Omsk musiałby zagrac super mecz żeby tutaj powalczyć nawet o remis, ale nie ma co myśleć w takich kategoriach, bo wtedy granie czegokolwiek straciłoby sens bo nie da sie przewidzieć kiedy drużyna zagra słabszy mecz.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Eeee Misiek ;) nie Kaprizov a Kazakov wzmocnił Omsk ???? inna sprawa że Omsk elegancko prezentuje się w defensywie i forma Furcha wydaje się ze jest na bardzo wysokim poziomie, także ja bym nie skreślał Avangardu. Ale uunder w tym meczu wydaje się ze będzie na pewno, bo i Kazań w defensywie bardzo dobrze się prezentuje, a przy takiej skuteczności Omska to 1-2 bramki max i ta sama historia po stronie Kazania.
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Poprawione;) Ale trzymam sie swojego, undera nie gram bo czesto jest tak ze jak ma byc murowany to akurat strzelaja ????
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Trzymaj się trzymaj ???? nie wymagam byś po moim wpisie zmieniał zdanie, ja tylko wyraziłem swoją opinię :razz:
Są pewne momenty w sezonie kiedy trzeba podjąć decyzję o zagraniu czegoś na pierwszy rzut oka niemożliwego i wręcz niewykonalnego, ale po przeanalizowaniu pewnych sytuacji jak i ostatnich gier dwóch drużyn, trzeba sobie jasno powiedzieć że to po prostu trzeba spróbować.
Rozpocząłem trochę zagadkowo, ale przechodzimy do meritum bo mecz lada moment, a typ całkiem niezły w mojej ocenie. Ekaterinburg od turnieju w Davos nie potrafi się odnaleźć w KHL, dwa ostatnie mecze w Omsku oraz u siebie z Czerepowcem pokazały że ta drużyna w chwili obecnej jest w głebokim kryzysie, a zwisatun takiej formy można było zobaczyć jeszcze przed Spengler Cup. Na niekorzyść EKA dziś przyjeżdża do nich CSKA, można pomyśleć że to idealny moment na przełamanie i odbicie się od dna, ale by tak mogło się stać muszą być ku temu jakieś przesłanki, a w grze Avto nie widać niestety nic. Kovar broni nawet nieźle, ale co z tego jeśli zespół nie strzela bramek, a CSKA to jedna z topowych defensyw ligi, więc dziś nie szukałbym wielu okazji na przełamanie złej passy. Owszem jest Elo, który w każdym z osttanich meczy robił wiele aby EKA zdobyło bramkę, ale to za mało, PP nie działa, PK ledwo ledwo, a gra 5 on 5 to lekki dramat w wykonaniu EKA. Jeśli Radulov i jego koledzy nie zlekceważą tego spotkania to w mojej ocenie może tu dojść do pogromu. CSKA pokazało ostatnimi dniami, że są w bardzo dobrej formie, ograli co prawda u siebie Loko i SKA, czyli dwie marki, które stanowią o sile tej ligi, tak więc dziś powinni &quot;wjechać czołgiem&quot; i zostawić po sobie zgliszcza... Kursy na hendi są piękne więc gram i nie będe płakał ;)
CSKA (-1,5) - 2.02 / (-2,5) - 3.10 / (-3,0) - 5.10 / (-3,5) - 5.70 Marathonbet ⛔⛔⛔⛔⛔ ???? bez komentarza...
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
SKA Petersburg - Medvescak Zagreb over 5,5 gola @ 2,10 ✅ 5:3
Idę tutaj zdecydowanie w stronę overa bramkowego. SKA trochę wesoła ekipa ostatnio na 8 spotkań 7 razy linia pokryta, a Medvescak na wyjazdach też postrzelać potrafi, ostatnio dwa zwycięstwa z rzędu i 9 bramek na koncie. SKA mocny faworyt ale nie ma się co dziwić, ekipa z Zagrzebia dostaje z nimi zazwyczaj lanie. Bilans bezpośrednich spotkań również pozwala optymistycznie podchodzić do proponowanej linii. Widać dużo dał transfer Mosesa 7 spotkań już 5 bramek, jest Sergei Shirokov również świerży nabytek który powinien dać więcej jakości. Medvescak dużo tych spotkań na wyjazdach przegrywa, gęsto tracąc po 5-6 bramek. Nie przedłużając ale tutaj należy spodziewać się otwartego spotkania, przyjezdnych stać na te minimum 2 bramki a gospodarze powinni utrzymać dobrą formę w domowych spotkaniach.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Dinamo Riga - Avangard Omsk 2 @ 1,95 ✅ 1:2
Omsk w ostatnim czasie złapał fajną formę, dość powiedzieć że w ostatnich spotkaniach wyjazdowych nawet bramki nie zdołali im wbić Sibir czy Kazań. Są mega skuteczni w obronie, no ok nie wyszedł im mecz w Nowokuźniecku ale grudzień udany. Widziałem spotkania z Kazaniem i Sibirem i muszę powiedzieć, że w tych spotkaniach nie prezentowali tego co było ich domeną w tym sezonie czyli ten minimalizm w ofensywie który chyba z perwersyjną przyjemnością aplikowali rywalom i kibicom. Parli do przodu, naprawdę bardzo fajnie wyglądali w ofensywie. Bardzo fajnie krążek wprowadzają Erat i Perezhogin do tego Sobotka świetnie się między nimi odnajduje na wykończeniu. Trochę zgasł mam wrażenie Denis Parshin bo w zeszłym sezonie punktował aż miło w tym również radzi sobie dobrze no ale spodziewałem się więcej. Brakuje Popova bo z nim w składzie oglądalibyśmy dwie pełne piekielnie mocne linie. Fajna formacja defensorów Kempny, Kulyash czy Alexandrov i do tego cuda wyczyniający ostatnio w bramce Furch. Przyznam sceptycznie byłem nastawiony do jego przyjścia do takiej ekipy jak Omsk bo w Slavii przez długi czas nie pokazywał niczego co mogłoby wskazywać na taką postawę a jednak jest jednym z najlepszych zawodników na tej pozycji w lidze. Co do Rygi, eh... wygrać z Dinamem w Arena Riga to nie jest jakiś specjalnie kozacki wyczyn bowiem na ostatnie 10 spotkań rozegranych we własnej hali przegrali aż 7, porażki z Lokomotivem czy ofensywnie usposobionym Soczi jeszcze zrozumiem, ale oklep od Medvescaka czy Dinama Mińsk to już jest pokaz niemocy jaką dopadła Łotyszy. Każdy kto tu przyjeżdża praktycznie nie ma problemu z zdominowaniem ich. Ciężka, szarpana gra, praktycznie nie fukcjonuje gra w przewadze, z Medvescakiem bodaj 8 gier i żadnej bramki w tym nawet 5 na 3. Ofensywa leży, 3 obrońców w 8 najlepiej punktujących zawodników jest bardzo wymowne, ciągnie grę Sestito, Indrsis, Darzins i Redlihs nawet jak już wprowadzają krążek do ataku to najzwyczajniej w świecie nie komu wykańczać. Nie lubię oglądać Rygi, oni skupiają się głównie na przeszkadzaniu a dziś taka gra będzie leżała przyjezdnym bo Omsk jak mało kto potrafi się przyczaić na jakąś stratę i wypunktować rywala. Przy obecnej formie przyjezdnych Rydze ciężko będzie o stworzenie sobie klarownych sytuacji pod bramką i nie widzę innej możliwości jak komplet punktów Avangarda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
bob94 465

bob94

Użytkownik
Jokerit - Novosibirsk
Jokerit 60&#39; @1.85 B365✅
Finowie świetna forma przez cały Grudzień, w ten rok weszli tak sobie z bilansem 2 wygranych w 5 meczach, porażki raz ze Slovanem i 2x z Dynamem, szczególnie ta porażka u siebie z drużyną z Moskwy mocno pechowa, stracili bramkę kilkanaście sekund przed końcem meczu a potem ulegli w karnych. Ale ważne jest to jak wygląda ich gra, a wygląda dobrze, przede wszystkim forma wydaje sie już dużo stabilniejsza nie tak jak miało to miejsce w Październiku czy Listopadzie gdzie ich gra to była tykająca bomba i dużo dziwnych rzeczy się działo. Jokerit dobry PP i PK, we własnej hali potrafią zdominować chyba każdą drużynę ligi, naprawdę fajne w zespól weszli Kennedy i Pelletier. Co do Sibira ostatnie wyniki chyba lepsze niż gra co w sumie zdążyła zweryfikować już Magnitka robią demolkę na ich terenie 2:6. Zobaczymy jak Sibir zaprezentuje się na wyjeździe bo we własnej hali często ściany i mocno pomagają, w ciemno stawiam że postawią na obronę i dobrą formę Salaka. PP Sibira osobiście mnie nie powala, za to bardzo dobrze wygląda już PK, czasem obrona Częstochowy ale skuteczna i tutaj na pewno przyda się ten PP Finów. Kluczem do meczu jest skuteczność Jokeritu jak ta będzie dobra to i wynik taki jak ma być.
Bez analizy:
Mozyakin gol @2.23 Uni
▶
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Lada - Ekaterinburg
Podchodzę kolejny raz do ekipy Avto, po ostatniej wtopie na Elo, Ekaterinburg zrobił kroki do przodu i tak oto postawił się dziwnie zrotowanej ekipie CSKA, no i wygrał na wyjeździe w Kazaniu, co uznaje za wielkie osiągnięcie patrząc przez pryzmat tego co Avto prezentowało dotychczas. Gdzie szukać ojca małych sukcesów Ela ? Jak dla mnie to jest Kovar i nie ma co się sprzeczać bo Czech cały czas broni na bardzo wysokim procencie. Dzisiejszy pojedynek w teorii nie zapowiada wielkiego widowiska, ale obie ekipy wiedza o co grają i tak w przypadku gości punkty są bardzo potrzebne by gonić Niznekamsk, z kolei Lada goni Ekaterinburg. Obie drużyny wyglądają podobnie jeśli chodzi o dyspozycje w ostatnich grach, tyle ze różnica polega na tym ze Avto grało z Omskiem, CSKA i Kazaniem, a Lada potykała się z Barysem, Yugra i Omskiem. Wiec sami ocencie który zestaw był bardziej wymagający. Ogółem buki na ten mecz wystawiają bardzo fajne kursy na overek, który z pewnością jest w zasięgu jednych jak i drugich. Lada bardzo nieregularna w defensywie, natomiast Ekaterinburg juz dawno nie strzelił +2 wiec widzi mi się tu dziś kilka bramek, które na lekko powinny pokryć linie 4.0 która proponuje Pinnacle.
Over 4.0 / 1.72 Pinnacle ⛔ Kovar i wszystko jasne...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom