>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Siatkarski optymista

Status
Zamknięty.
optymista 286

optymista

Użytkownik
Siatkówka to śmiało mogę przyznać moja ulubiona dyscyplina sportowa. Dlatego też - zgodnie z regulaminem tego działu - zdecydowałem się założyć osobny temat, w którym będę zamieszczał swoje typy właśnie z siatkarskich parkietów.

Od razu zaznaczę, że nie uważam się za żadnego specjalistę, jednak poza ułatwieniem mi statystyk i dyscypliny typowania, mam nadzieję, że ten temat okaże się interesujący dla paru osób z Forum.

Dostęp do szerszej oferty kursowej zapewniłem sobie zakładając w konta w Unibet i Bet365.

Tak jak w swoim dotychczasowym ogólnym temacie, tak i tutaj kupony będą odzwierciedleniem mojej realnej gry, natomiast zdecydowałem że stawkowanie podawane będzie w jednostkach w skali 1 do 10, co zarazem będzie ilustracją mojego przekonania do konkretnego typu.

Budżet będzie zmieniał się w czasie, jednak dzięki zamkniętej skali stawkowania, miesięczne statystyki zachowają swoją współmierność i w ten sposób osiągnę cel tego tematu - by po roku móc stwierdzić czy takie podejście do typowania przynosi mi zysk.

Jak wspomniałem, temat ten zawierać będzie jedynie typy siatkarskie, a dokładniej polska liga mężczyzn i sporadycznie kobiet, Liga Światowa i World Grand Prix oraz Mistrzostwa.
Zagranicznych lig nie ruszam, skupiając się na porządnej analizie polskiej ligi. W weekend ciężko mi obejrzeć więcej niż dwa spotkania, dlatego świetnym rozwiązaniem jest dla mnie (i polecam to także Wam o ile interesujecie się siatkówką) ipla, na której w tygodniu w wolnej chwili można obejrzeć spotkania Plus Ligi.

A to właśnie oglądanie bieżącej dyspozycji zawodników i zespołów jako całości będzie dla mnie podstawą analizy, uzupełnieniem której będą pomeczowe statystyki, przeczytane newsy oraz jestem przekonany merytoryczna rozmową na Forum, bo czytam tu często naprawdę sensowne analizy i dyskusje dotyczące siatkówki.

Miałem wątpliwości czy zaczynać ten wątek, odnotowując w chwili obecnej stratę w temacie &quot;ogólnym&quot;, jednak uznałem, że to dobry sposób bym sam dla siebie oddzielił siatkarskie typy od mniej przemyślanych &quot;ogólnych&quot; kuponów.
Dlatego też, chociaż sam sporo rozpisałem się w tym wstępnie, to do Was mam prośbę byście z ewentualnymi komentarzami wstrzymali się przynajmniej do pierwszych statystyk.

Zatem start - życzę sobie bym za rok mógł zacytować ten post przy podsumowaniu, które będzie na ✅, a Wam byście stwierdzili, że zaglądanie tu to nie strata czasu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
optymista 286

optymista

Użytkownik
Niemcy – Chorwacja
Typ: Poniżej 180,5 pkt. ✅ 3:0 (139 pkt.)
Kurs: 1,42 (Unibet)
Stawka: 4/10 j.​

Ze względu na weekend, FIVB udostępniło szczegółowe statystyki, jedynie z pierwszego dnia Mistrzostw, kiedy to Popovic Sanja zanotowała 66% skuteczność w ataku. Warto jednak pamiętać, że był to mecz przeciwko Kubankom, które mocno odmłodziły skład i nie są już tak groźne (11 z 19 zawodniczek ma mniej niż 20 lat). W chwili obecnej może ona pochwalić się wynikiem 44% skuteczności.

Kolejne spotkania Chorwatek nie były już tak radosne, najpierw szybka przegrana 0:3 ( do 16, 13, 23) z reprezentacją USA, a później – co może nieco zaskakiwać – ponownie 0:3 z Tajkami (do 15, 14, 17).

Tego ostatniego meczu nie widziałem, a bez statystyk od FIVB też ciężko mi wskazywać jakąś teoretyczną przyczynę. Nie mniej jednak, mocnym argumentem dla proponowanego typu jest zespół, który jutro w godzinach porannych polskiego czasu pojawi się po drugiej stronie siatki – czyli reprezentacja Niemiec.

O zespole Niemiec sporo już napisano na tym Forum i słusznie, bo to naprawdę dobra drużyna, której właściwy kształt pomaga nadać Włoch Giovanni Guidetti.

Do tej pory Niemki z niewymagającymi przeciwniczkami wygrywały 3:0, a co ważniejsze z naprawdę dobrze grającym zespołem USA nawiązały równorzędną walkę, przegrywając w końcówkach setów do 23, 24 i ostatni set 17.

Przyznam, że zagrałbym tu Niemcy – 2,5 seta, ale tym co mnie powstrzymuje jest świadomość, że to siatkówka kobiet, a tu może zdarzyć się naprawdę wiele. Dlatego wybieram bezpieczniejszą wersję z underem punktowym, po moim zdaniem korzystnym kursie w porównaniu do ryzyka.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
USA – Kazachstan
Typ: Poniżej 160,5 pkt. ✅ 3:0 (130 pkt.)
Kurs: 1,35 (Unibet)
Stawka: 4/10 j.​

W grupie C, oprócz wspomnianych przy poprzednim typie Niemek, głównymi faworytkami są naturalnie zwyciężczynie tegorocznego World Grand Prix - Amerykanki. Ich dzisiejszymi rywalkami będą siatkarki z Kazachstanu, które przegrały swoje wszystkie 3 dotychczasowe mecze.

Biorę poprawkę, na fakt że trener Hugh McCutcheon (z resztą naprawdę dobry trener, ale o nim będzie okazja wspomnieć przy kolejnych analizach, bo teraz mało czasu do rozpoczęcia spotkania) może dać odpocząć najlepszej &quot;armacie&quot; w swojej drużynie czyli Destinee - nadal uważam że przewaga po stronie Amerykanek jest na tyle znaczna, że uporają się w trzech setach w dzisiejszym spotkaniu.

Tym bardziej, że jest to turniej i aby nie stracić rytmu, trenerzy, aż tak nie rotują składem.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
USA – Kuba
Typ: USA -1,5 seta ✅ 3:1
Kurs: 1,42 (Unibet)
Stawka: 5/10 j.​

Przed nami ostatnie spotkania pierwszej rundy MŚ, w przypadku grupy C wiadomo już które drużyny awansują do dalszych rozgrywek. A ze względu na - sprawiedliwszy niż miało to miejsce na Mistrzostwach we Włoszech - system punktacji, możemy być spokojni, że Amerykankom będzie jutro zależało na zwycięstwie w tym spotkaniu. I to najlepiej pewnym zwycięstwie.

Zakładając najbardziej prawdopodobny scenariusz, czyli porażkę Kuby, a wygraną Chorwacji (grającą z Kazachstanem), oba zespoły będą miały po 7 punktów, a o awansie zadecyduje stosunek małych punktów, który na chwilę obecną o 57 pkt jest na korzyść Kuby.

Dlaczego jest to tak istotne dla typowanego przeze mnie zdarzenia? Ponieważ w drugiej rundzie w grupie nie będą już rozgrywane spotkania każdy z każdym, a jedynie z drużynami z którymi nie grało się dotychczas na Mistrzostwach. W przypadku drużyn, które spotkały się wcześniej, punkty będą przepisane z rundy pierwszej. Czyli jutrzejszy wynik będzie miał duże znaczenie.

Zmobilizuje to z pewnością obie ekipy, natomiast Amerykanki mają zdecydowanie atuty po swojej stronie, dlatego oceniam, że jeśli stracą to nie więcej niż jednego seta.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Rosja - Chiny
Typ: Rosja -1,5 seta ✅ 3:0
Kurs: 1,55 (Unibet)
Stawka: 3/10 j.​


Chinki wczorajszą wygraną nad zespołem z Dominikany zapewniły już sobie awans do drugiej rundy tegorocznych Mistrzostw Świata. Dzisiaj czeka je spotkanie z Rosjankami, które są zdecydowanym liderem grupy D z kompletem zwycięstw i zaledwie trzema straconymi setami.

W zespole Rosji ważną postacią jest najwyższa zawodniczka tych Mistrzostw - mierząca 202 cm - Ekaterina Gamova. Argumentem dla którego zdecydowałem się typować to spotkanie jest system punktacji, o którym wspomniałem w poprzedniej analizie - tu sytuacja jest analogiczna, ponieważ tak jak wspomniałem, obie drużyny mają już zapewniony awans, więc wynik dzisiejszego spotkania będzie miał znaczenie w dalszej klasyfikacji.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Pamapol Wielton Wieluń - Delecta Bydgoszcz
Typ: Delecta Bydgoszcz ⛔ 3:0
Kurs: 1,72 (Unibet)
Stawka: 3/10 j.​

W czwartej kolejce Plus Ligi najciekawiej zapowiadają się spotkania Skry z Zaksą oraz Jastrzębia z Resovią. Ja jednak postanowiłem wytypować wynik meczu, który rozegrany zostanie w Wieluniu. Gospodarze dzisiejszego spotkania nie odnotowali jeszcze w tym sezonie zwycięstwa w Plus Lidze, a w dwóch ostatnich spotkaniach nie tylko nie ugrali seta, ale i - co właśnie sprawdziłem - nie zdołali zdobyć 20 punktów w secie.

Nie mniej jednak, jestem zdania że statystyka to za mało do podjęcia decyzji. Dla mnie ważniejsza jest dobra dyspozycja siatkarzy Delecty, którą obserwowałem w ich ostatnim spotkaniu rozgrywanym z AZS Olsztyn. Z dobrej strony zaprezentował się przyjmujący Siltala, który w tym spotkaniu zanotował 65% skuteczność w ataku. Ważnym ogniwem w zespole jest także - pozyskany w tym roku z Zaksy - Słowacki rozgrywający Michał Masny.

Dzisiejszego wieczoru siatkarskich emocji na pewno nie zabraknie, tak jak wspominałem na początku, na kilku parkietach rozgrywane będą naprawdę wyrównane pojedynki. Życzę Wam by wyniki okazały się zgodne z Waszymi typami.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia
Typ: Asseco Resovia ✅ 2:3
Kurs: 1,60 (Unibet)
Stawka: 2/10 j.​


Obejrzałem ponownie fragmenty ostatniego spotkania Resovii i tym co bardziej niż samo zwycięstwo nad zespołem Skry, skłoniło mnie do zagrania tego typu jest wyśmienita postawa Krzysztofa Ignaczaka, w niektórych akcjach po 3 razy wyciągał piłkę centymetry od parkietu, po czym Grozer lub Akhrem kończył atakiem. Grozer zanotował w tym spotkaniu 50% skuteczność w ataku, jednak widać było że dobrze czuje się w zespole i może tu rozwinąć skrzydła. A jak widzieliśmy chociażby w Lidze Światowej, ten zawodnik ma możliwości.

Po drugiej stronie siatki Jastrzębski Węgiel, w którym w ataku dobrze spisuje się Lukas Divis oraz znany z zeszłego sezonu Igor Yudin. Ja osobiście lubię sposób gry przyjmującego Marcina Wiki, jednak mimo tych zawodników uważam, że chociaż możemy spodziewać się wyrównanego spotkania, to większe szanse na zwycięstwo ma dzisiaj drużyna Gości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
optymista 286

optymista

Użytkownik
Japonia- Chiny
Typ: Japonia ⛔ 1:3
Kurs: 1,50 (Bet-at-home)
Stawka: 4/10 j.​

Po dwudniowej przerwie w sobotę rozpocznie się druga runda Mistrzostw Świata, a moją uwagę zwróciło spotkanie Japonek z Chinkami. Gospodynie Mistrzostw spisują się naprawdę dobrze, zanotowały do tej pory - czyli po pięciu meczach - komplet zwycięstw i jedynie gorszym bilansem małych punktów ustępują zajmującym pierwsze miejsce w grupie E Rosjankom.

Atutem Japonek jest nie tylko publiczność, która w odróżnieniu od pozostałych spotkań, wypełnia hale (Paulina Maj &quot;skarżyła&quot; się w wywiadzie, że w porównaniu do poprzednich MŚ zainteresowanie meczami obecnie zmalało wśród Japończyków), ale przede wszystkim świetna gra w obronie. Są one w stanie podbić piłki, które w kobiecej siatkówce przez większość uznane byłyby za stracone. To z resztą moim zdaniem był jeden z ważniejszych czynników naszej porażki z tą Reprezentacją 2:3 w pierwszej rundzie.

Japonki w swojej grupie pokonały także Serbki, wybraniając ataki takich wysokich zawodniczek jak Jelena Nikolic (194 cm) czy Sanja Malagurski (191 cm). Wspominam o tym, ponieważ średnia wzrostu w drużynie z kraju kwitnącej wiśni to 175 cm.

Kilka słów o Chinkach rozpocznę od tego, że zdołały wygrać jedynie z zajmującymi ostatnie miejsce w grupie Kanadyjkami i Dominikankami. To ostatnie zwycięstwo zapewniło im dopiero awans do drugiej rundy i to z czwartego - ostatniego premiowanego awansem - miejsca.

Ważniejszy jednak od statystyk jest fakt, że większość piłek rozgrywająca kieruje do charakterystycznej Wang Yimei, przez co ich gra jest łatwiejsza do odczytania. Zawodniczka ta w turnieju obecnie ma skuteczność w ataku na poziomie 38 %, podczas gdy w drużynie Japonii Saori Kimura może pochwalić się skutecznością na poziomie 44%. Jako ciekawostkę dodam, że po 5 spotkaniach na pierwszym miejscu w tych statystykach plasuje się Rosjanka Tatiana Kosheleva z dorobkiem 55% skuteczności przy wykonaniu 118 ataków.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
USA - Czechy
Typ: Czechy + 2,5 seta ⛔ 3:0
Kurs: 1,72 (Unibet)
Stawka: 2/10 j.​

Zainteresowało mnie jeszcze jedno jutrzejsze spotkanie, w którym reprezentacja USA zmierzy się z Czeszkami.

O dobrej grze Amerykanek pisałem już we wcześniejszych analizach, teraz dodać mogę, na potwierdzenie obiektywne statystyki po zakończeniu pierwszej rundy, w których w czołówce plasują się siatkarki z tego kraju.

Jutro także w mojej ocenie wyjdą one zwycięsko z tego pojedynku, jednak szansa na ugranie przez Czeszki seta jest według mnie wyższa niż wskazywałby na to kurs wystawiony przez Unibet.

Obejrzałem dzisiaj na spokojnie jeszcze mecz Czechy - Brazylia i argumentem jest nie tylko doprowadzenie do TB, ale przede wszystkim fakt, że nie przestraszyły się klasowych rywalek, tylko cały czas prowadziły odważną, agresywną grę. Kilkakrotnie Helena Havelkova łapała Brazylijki na pojedyńczym bloku, z resztą warto wspomnieć, że po pierwszej rundzie Ivana Plchotova jest najlepiej blokującą zawodniczką tych MŚ.

W TB brakowało już sił Czeszkom, ich skuteczność w ataku przez to mocno spadła i była to jedyna partia, którą Brazylijkom udało się skończyć z większą przewagą punktową. To także jest powód dla którego nie zdecydowałem się zagrać dodatniego handicapu punktowego na Czeszki - kobiecej siatkówce zbyt często towarzyszą serię traconych i zdobywanych punktów, więc i ryzyko jest duże.

Podsumowując, uważam że Czeszki podbudowane są tym, że z Brazylijkami udało im się nawiązać bardzo wyrównaną walkę, przegrywając ostatecznie 2:3, a następnie pokonały Włoszki 3:2 (przegrywały już 0:2). Dlatego jutro nie przestraszą się Amerykanek i nawiążą wyrównaną walkę, a wówczas ugranie przez nie seta powinno być możliwe.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska
Typ: Politechnika Warszawska +1,5 seta ✅ 1:3
Kurs: 1,50 (Unibet)
Stawka: 4/10 j.​


Tak jak wspominałem w analizie przy okazji minionej kolejki Plus Ligi, ważnymi ogniwami w zespole Delecty jest rozgrywający Masny oraz przyjmujący Siltala. W środę ich zespół uległ w Wieluniu gospodarzom 0:3, dziś to Bydgoszczanie wystąpią w roli gospodarzy i podejmować będą Inżynierów z Warszawy, którzy bardzo dobrze rozpoczęli sezon wygrywając z Jastrzębskim Węglem i Resovią. Później przyszły dwie porażki - o ile ta z Zaksą nie dziwi, to w środę musieli uznać wyższość siatkarzy z Częstochowy.

Mocnym punktem w drużynie z Warszawy jest Michał Kubiak, podobać może się zarówno jego gra, jak i pomeczowe wypowiedzi - daje to obraz zawodnika, którego aż chce się dopingować. Wspominając o wyróżniających się zawodnikach ciężko pominąć Zbigniewa Bartmana, dzisiaj także zapewne będzie aktywnie wspierał swój zespół.

Transmisja spotkania już za godzinę w Polsacie Sport i TV4. Według mnie dobra siatkarska propozycja na sobotnie popołudnie.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Tytan AZS Częstochowa - PGE Skra Bełchatów
Typ: Skra Bełchatów
Kurs: 1,25 (Bet-at-home) ✅ 0:3
Stawka: 5/10 j.​


Jeszcze nim pójdę oglądać spotkanie opisane powyżej, zdecydowałem zagrać na wygraną Skry. Dzisiejsi gospodarze pokonali w poprzedniej kolejce Politechnikę Warszawską, ale nie sądzę by mieli powtórzyć sukces z łapiącą swój rytm gry Skrą.

Rozpisywać się odnośnie tego typu nie ma potrzeby, skład Skry zna dobrze prawie każdy i jest on na tyle szeroki, że pozostawia duże pole manewru przy ewentualnej słabszej dyspozycji dnia, danego zawodnika.

W dotychczasowych 4 kolejkach, jedynie Resovia była w stanie pokonać Skrę i nie sądzę by Akademicy z Częstochowy zdołali powtórzyć wyczyn, który nie udał się w środę znakomicie grającej Zaksie.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
USA - Włochy
Typ: USA ⛔ 1:3
Kurs: 1,42 (Unibet)
Stawka: 3/10 j.​

Dzisiaj zaryzykowałem, że Czeszki zdołają urwać seta Amerykankom, ale te nawet nie zbliżyły się do takiej możliwości. Spotkanie zakończyło się szybkim 3:0, a w ataku wyśmienitą skutecznością ponownie popisały się Logan Tom (47%), Destinee Hooker (40%). W obronie zgodnie z oczekiwaniami bardzo dobrze prezentowała się Stacy Sykora. Amerykanki grają naprawdę dobrze, tworzą zgrany zespół, w którym panuje dobra sportowa atmosfera i raczej nie będę doszukiwał się już niespodzianek w meczach z ich udziałem.

Jutrzejsze rywalki Amerykanek, Włoszki - dzisiaj pokonały Niemki 3:1, w tym wygrywając jednego seta 25:8. Statystyki skuteczności w ataku równie dobre jak w ekipie z USA. Jednak dotychczasowa postawa obu drużyn w tych MŚ skłania mnie do typowania zwycięstwa siatkarek trenowanych przez Hugh McCutcheon&#39;a, choć spotkanie powinno być wyrównane.

Spotkanie jutro o 10 rano polskiego czasu, transmisja na ipli.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Peru - Korea Płd.
Typ: Poniżej 160,5 pkt. ⛔ 1:3
Kurs: 1,85 (Unibet)
Stawka: 3/10 j.​

Dzisiaj rano wstałem obejrzeć mecz naszej Reprezentacji z Koreankami i muszę przyznać, że gra Azjatek wyglądała naprawdę dobrze. Spotkanie mogło zakończyć się naprawdę różnie, o czym może świadczyć TB wygrany dopiero na przewagi przez nasze siatkarki.

To był w ogóle dobry mecz pod względem ataku, w naszej drużynie dwie zawodniczki odnotowały po 57% skuteczności, ale ponieważ mowa tutaj o typie na Koreanki, to zaznaczę, że Y.-K. Kim także przy 46 atakach może pochwalić się 50% skutecznością.

Ważną informacją jest mała ilość punktów, których dostarczały Koreanki po własnych błędach. W pięcio setowym pojedynku zrobiły ich tylko 16, podczas gdy Polki odnotowały ich aż 30.

Generalnie po obejrzeniu dzisiejszego meczu, przestałem się dziwić, że pierwszą rundę Koreanki zakończyły na drugiej pozycji, ustępując jedynie Rosjankom. To naprawdę dobrze grająca drużyna, dlatego jestem zdania, że są w stanie jutrzejszy pojedynek zakończyć w trzech setach.

Wprawdzie Peruwianki mogą pochwalić się atakującą Leylą Chihuan i jej 50% skutecznością w dotychczasowych spotkaniach, jednak bardziej obrazujący w mojej ocenie pozostaje fakt, że do drugiej rundy siatkarki z Peru zapewniły sobie dostęp dzięki wygranej jedynie z Algierią (która na tych MŚ nie ugrała nawet seta) i Kostaryką. Dzisiaj przegrały 0:3 z Rosją, jednak nie jest to wyznacznik, bo Rosjanki pozostaną poza zasięgiem zarówno jednej jak i drugiej z omawianych drużyn.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel S.A.
Typ: Jastrzębski Węgiel + 2,5 seta ✅ 1:3
Kurs: 1,65 (Unibet)
Stawka: 4/10 j.​

O tym typie na Forum wspominano już kilka dni temu, jednak ja zagrałem go dopiero dzisiaj, ze względu na obfitość pozostałych spotkań, na których byłem skupiony.

Argumentem ze względu na który zdecydowałem się zagrać ten typ przy przeglądaniu oferty Unibet jest fakt, że Plus Liga jest w tym sezonie wyrównana i w przypadku tych drużyn oczekiwanie zwycięstwa jednej z nich 3:0 jest mało prawdopodobne.

O wybranych siatkarzach z zespołu Jastrzębskiego Węgla pisałem przy okazji pojedynku z Resovią, który przypomnę zakończył się dopiero w piątej partii. Także spotkanie ze Skrą Bełchatów rozstrzygnęło się dopiero w TB.

Drużynę ZAKSY lubię oglądać w akcji, dlatego z radością przychodzi mi pisanie, że ten sezon rozpoczęli naprawdę dobrze, jednak strata seta jest tu całkiem możliwa.

Zapowiada się ładne - mam nadzieję że więcej niż trzy setowe - widowisko.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
USA - Holandia
Typ: USA - 1,5 seta ✅ 3:0
Kurs: 1,50 (Unibet)
Stawka: 3/10 j.​

Amerykanki w niedzielę doznały pierwszej porażki na Mistrzostwach. Stwierdzić, że tamto spotkanie mogło zakończyć się odwrotnym wynikiem to dość oczywiste gdy spotykają się drużyny podobnej klasy. Oglądałem ten mecz i dlatego dodam dokładniejszą opinię - Amerykanki (poza pierwszym setem) przegrywały sety w końcówkach, tracąc wypracowane przewagi. Duży udział w tym miała świetna dyspozycja Włoskiej libero - Paoli Cardullo.

Reprezentacja USA posiada bardzo dobry skład, który na tych Mistrzostwach stanowi zgrany zespół, o wyróżniających się moim zdaniem zawodniczkach wspominałem we wcześniejszych analizach.

Biorąc pod uwagę jak ważna w siatkówce, a szczególnie w kobiecej siatkówce jest psychika i atmosfera w zespole skupię się na osobie trenera. Dzisiaj rano przed wyjściem z domu rzuciłem okiem na początek spotkania Polska - Chiny. I tym co zwróciło moją uwagę, to reakcje zawodniczek po tym jak Sadurek przepuściła przechodzącą piłkę, zakładając błędnie że nie trafi ona w boisko. Pomijam już, że słychać było jak w czasie akcji koleżanki błędnie jej krzyczały informacje, ale przede wszystkim to był początek pierwszego seta. Dla wyniku spotkania o wiele większe konsekwencje niż stracony głupio punkt miało popsucie atmosfery. Z resztą przez kilka następnych akcji ponosiły tego konsekwencje i na pierwszą przerwę techniczną zeszły przegrywają 2:8.

Wspominam o tym dlatego, że jadąc do pracy przypomniałem sobie postawę trenera Hugh McCutcheon&#39;a podczas Olimpiady w Pekinie, gdy ze stoickim spokojem, rzeczowo dawał wskazówki siatkarzom (wówczas trenował reprezentacje mężczyzn). Ponieważ były one trafne, a jednocześnie nie budzące zbędnych nerwów skojarzyło mi się to ze słynnym zdaniem trenera piłkarzy ręcznych Bogdana Wenty i jego &quot;Spokojnie, mamy dużo czasu..&quot;. I podobnie jak trener Wenta, także w przypadku Mccutcheon&#39;a odniosło to zamierzony skutek - wystarczy przypomnieć, że Amerykanie zdobyli złoty medal.

Podsumowując, uważam że w tej fazie turnieju i po doznaniu porażek przez oba zespoły, bardzo ważne będzie to jak pozbierały się psychicznie i dzisiaj wyjdą na parkiet zdeterminowane i stanowiące zgrany zespół. A to jak starałem się wykazać, daje przewagę Amerykankom.

Spotkanie już za pół godziny, emocji nie zabraknie.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Rosja - Japonia
Typ: Rosja
Kurs: 1,35 (Bet-at-home) ✅ 3:1
Stawka: 3/10 j.​

Jutro w godzinach porannych polskiego czasu rozegrane zostaną ostatnie mecze drugiej rundy MŚ. Wybrane przeze mnie spotkanie może być ryzykowne tylko pod jednym względem - jego wynik nie zmienia nic w układzie tabeli grupy E. Rosjanki mają zapewnione pierwsze miejsce, a Japonki drugie. Obie zatem awansują do półfinałów.

Pomijając jednak możliwość, że trener Rosjanek zacznie mocno rotować składem, to czysto siatkarsko jego drużyna ma zdecydowaną przewagę nad reprezentacją Gospodarzy Turnieju.

W szóstce najlepiej atakujących zawodniczek tych Mistrzostw są aż trzy reprezentantki Rosji, ze skutecznością godną odnotowania: Pierwsze miejsce w całym rankingu Tatiana Kosheleva (57%), Liubov Shashkova (50%) i Ekaterina Gamova (48,5%).

W statystykach, także libero reprezentacji Rosji plasuje się na drugim miejscu, za wspaniałą Stacy Sykorą. Jako ciekawostkę dodam, że średnia wzrostu Rosjanek (186 cm) jest aż o 11 cm wyższa niż ich jutrzejszych rywalek.

Rosyjskie siatkarski nie doznały jeszcze porażki na tych Mistrzostwach, Japonki z kolei tylko raz musiały uznać wyższość rywalek, w spotkaniu z Chinkami. Moim zdaniem, jutro będzie właśnie ich druga porażka, a Rosjankom uda się zachować czyste konto.

Po napisaniu przeczytałem raz jeszczę tą analizę i przyznaję, że w dużej mierze opiera się ona na statystyce, jednak jej źrodło czyli dyspozycję Rosjanek oglądałem podczas spotkań na tych Mistrzostwach i to jest dla mnie podstawą, by zdecydować się na zagranie tego typu, nie zapominając o ryzyku związanym z brakiem bezpośredniej stawki tego spotkania dla obu drużyn.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Fart Kielce - Pamapol Wieluń
Typ: Fart Kielce
Kurs: 1,72 (Unibet) ⛔ 1:3
Stawka: 3/10 j.​

Postanowiłem zaufać dzisiejszego wieczoru siatkarzom z Kielc, ponieważ choć dopiero rozpoczynają oni jako zespół swoją przygodę z Plus Ligą, to mają w szeregach doświadczonych zawodników jak Piotr Łuka czy Robert Szczerbaniuk oraz oczywiście Maciej Dobrowolski.

Drużyna z Wielunia zanotowała w tym sezonie zaledwie 1 zwycięstwo na 5 rozegranych spotkań, Fart wprawdzie niewiele lepiej bo dwie wygrane, ale co ważne - obie na swoim terenie i obie zdecydowane (3:0 z Delectą i 3:1 z Olsztynem).

Kapitan &quot;Farciarzy&quot; Maciej Dobrowolski w spotkaniu z AZS Olsztyn doznał kontuzji kostki, ale jest nadzieja, że wystąpi w dzisiejszym meczu. Oby atut własnego boiska i dzisiaj dodał sił Kielczanom.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Pamapol Wieluń - Politechnika Warszawska
Typ: Politechnika Warszawska ✅ 1:3
Kurs: 1,72 (Unibet)
Stawka: 5/10 j.​

Włączyłem Unibet, żeby typować spotkania MŚ kobiet, ale gdy zobaczyłem zaproponowany kurs na mecz Politechniki to nie mogłem zostawić tego na później, ponieważ podejrzewam że kursy spadną. Przynajmniej według mnie jest on w tej chwili zawyżony w stosunku do ryzyka.

W poprzedniej kolejce typowałem porażkę Wielunia, jednak beniaminkowi z Kielc brakowało doświadczenia by wygrać sety np. prowadząc 24:20. O takiej sytuacji w przypadku Inżynierów nie będzie mowy.

O siatkarzach z Politechniki pisałem niedawno i po kolejnych spotkaniach jest to nadal aktualna opinia:
&quot;Mocnym punktem w drużynie z Warszawy jest Michał Kubiak, podobać może się zarówno jego gra, jak i pomeczowe wypowiedzi - daje to obraz zawodnika, którego aż chce się dopingować. Wspominając o wyróżniających się zawodnikach ciężko pominąć Zbigniewa Bartmana&quot;.

Dodam, że MVP spotkania ostatniej kolejki został libero Inżynierów Damian Wojtaszek.

Natomiast o drużynie gospodarzy napiszę, że w tym sezonie wygrali jedynie ze wspomnianym beniaminkiem Fartem Kielce oraz spisującą się słabo Delectą.

Spotkanie w poniedziałek o 18-tej.
 
optymista 286

optymista

Użytkownik
Niemcy - Turcja
Typ: Niemcy ⛔ 2:3
Kurs: 1,50 (Unibet)
Stawka: 3/10 j.​

W sobotę rano polskiego czasu rozpocznie się walka o miejsca 5-8, z wybranego spotkania obronną ręką moim zdaniem wyjdą Niemki.

Pisałem już w tym temacie o atucie jakim jest ich włoski szkoleniowiec Giovanni Guidetti – efekt jego działań czyli skupienie zespołu w kluczowych momentach było widać w ostatnim spotkaniu z Holenderkami, gdzie końcówki setów Niemki wygrywały właśnie opanowaniem.


W całym turnieju Niemki przegrały jedynie z wyżej notowanymi drużynami: Brazylii, USA i Włoch, a pozostałe wygrywały pewnie 3:0 (jedynie z Holenderkami straciły jednego seta).

Turczynki przegrały 4 spotkania, natomiast w pozostałych walka była bardziej wyrównana niż w przypadku Niemek. Uważam też że element opiany wyżej czyli opanowanie i skupienie nie jest mocną stroną Turczynek.

Indywidualnie, zawodniczki ani jednej ani drugiej drużyny wybitnie nie przodują w statystykach w poszczególnych elementach gry, jednak oglądając je na boisku większe zaufanie budzi postawa Niemek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom