>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki-Finał Pucharu Świata-Planica,15-18.03.2012

Status
Zamknięty.
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Planica-Letalnica HS 215

Rekord skoczni-239 m,B.E.Romoeren



Program zawodów:
15.03.2012, czwartek
09:00 oficjalny trening (2 serie)
11:00 kwalifikacje

16.03.2012, piątek
14:15 seria próbna
15:15 pierwsza seria konkursowa-INDYWIDUALNIE

17.03.2012, sobota
09:00 seria próbna
10:00 pierwsza seria konkursowa-DRUŻYNOWO

18.03.2012, niedziela
09:00 seria próbna
10:00 pierwsza seria konkursowa-INDYWIDUALNIE




Zapowiadają bardzo wysoką temperaturę w Planicy,więc wydaje mi sie że będzie spory problem ze śniegiem i z rozegraniem tych zawodów.No ale wierzmy że będzie dobrze;)
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Na pewno Ito będzie groźny. Gdyby nie anormalne warunki już mógłby być tuż za koflerem. Jakby ktoś znalazł typ i buka, ze Ito, bedzie w top 3 na koniec sezonu to niech napisze ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Na razie szczwane(jakby to ujął klasyk elopeja) buki wystawiły takie pary,że mi ciężko cokolwiek zagrać.Poczekam jeszcze na Unibet,ale nie spodziewam się rewelacji żadnych. Wczoraj zdążyłem zagrać na Freunda w parze z Koudelką @1,75 ale o takiej parze możemy pomarzyć teraz. Żaden buk nie wystawił nic z Koudelką,może ziemniaki coś zaproponują wtedy czeka mnie marsz i granie przeciwko Czechowi,który już ma dość sezonu.
Jedyne co na tą chwilę gram to:

Romoeren-Velta: Romoeren @1,50 Bwin✅✅

Jeszcze wczoraj bym się popukał w głowę jakby mi ktoś proponował grać akurat na Bjoerna Einara i to po takim niskim kursie. No ale dziś pokazał,że ta skocznia jest po prostu dla niego idealna. 215 m oraz 215,4 m w treningach oraz wygrane kwalifikacje ze skokiem na 221,5 metra! Nie dość,że on dziś tak pozytywnie zaskoczył to jego rodak Velta-który tak świetnie latał w Vikersund-zaskoczył negatywnie.192 i 193,5 m w treningach oraz 180,5 m w kwalifikacjach i przedostatnie miejsce dające awans do konkursu! W bardzo podobnych warunkach Romoeren skoczył 41 metrów dalej-myślę,że jutro spokojnie będzie wyżej do Velty. Tym bardziej,że skacze wcześniej-w razie bardzo dalekiego lotu-belka w dół i jeszcze trudniejsze zadanie Velty,któremu ta skocznie nie leży.Romoeren oczywiście może zawalić pierwszy skok i czar pryśnie,ale myślę że jest tak wyluzowany po dziś że da radę i jutro.
Co do jutrzejszych skoków mam też pewną obawę,gdyż rozgrywane są o 15 dopiero więc jest duża szansa,że wiatr będzie mocno wiał.Dziś skakali od 11 i wiatr stawał się nie tylko coraz mocniejszy ale co gorsze kręcił coraz mocniej.Oby jutro były piękne skoki i w miarę równa pogoda.
 
pinio1111 82,4K

pinio1111

Użytkownik
Dyscyplina-Skoki
Miejsce-Planica
Typ-Severin Freund 1-3
Kurs-3,00
Buk-Fortuna

Dziś o godzinie 15 w Planicy odbędzie się konkurs lotów zaliczany do Pucharu Świata. Mój typ to Freund w Top-3. Dlaczego: Już w poprzednim konkursie niemiec błysnął formą zajmując drugie miejsce. Na Velikance potwierdza świetną dyspozycję. W treningach był opowiednio: 1trening-9(212,5m), 2trening-1(217,5m). W kwalifikacjach natomiast,nie będąc klasyfikowanym, oddał zdecydowanie najdłuższy skok-228,5m. Jak widać ze skoku na skok jest progres. Owszem wielkim faworytem jest Koch który oddał tu tylko jeden skok i wygrał nim 1trening, ale nie była to nokautująca odległość-217m. Uważam że Freunda stać nawet na wygranie jutrzejszych zawodów, a to po kursie 10,00 i pewnie gdzieś zaryzykuję ten typ za drobne, ale Top3 po kursie 3,00 biorę w ciemno.
O 15:00 zobaczymy co się wydarzy, ale jeśli warunki nie pokrzyżują planów, to myślę że szanse na powodzenie mojego typu są bardzo duże. Pozdrawiam!
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ode mnie jeszcze to,oferta generalnie przemyślana przez buki i ciężko znaleźć jakąś ciekawą parę:;/:

Stoch TOP 7@1,80⛔
Kofler-Koudelka:Kolfler @1,37✅

ako:2,17 Millenium⛔⛔
-------------------------
Koch-Freund:Freund @3,16 Fortuna
⛔⛔

Stoch w pierwszej siódemce to dość prawdopodobne,Kamil lubi tą skocznię a ciężko wskazać mi 7 innych skoczków którzy oddadzą dwa równe,dalsze skoki niż Polak.
O Koudelce już wspomniałem,znalazłem parę z Koflerem która w tym sezonie zaprzecza twierdzeniom że nielubi lotów. Kurs niski,ale do dubla w sam raz.
No i pojedynek Koch-Freund,czyli dwóch najlepszych zawodników ostatniego konkursu w Oslo_Obaj w formie,tyle że Koch trzyma ją od Vikersund a Freund po dobrym początku sezonu,później złapał dołek,aby teraz znowu skakać świetnie.Freund ma moc w odbiciu niesamowitą(Freitag jeszcze lepszy)i wydaje mi się,że jego styl lotu jest &quot;idealny&quot; dla tej skoczni.Oczywiście w tej parze liczę na niespodziankę,a żeby do niej doszło nie wystarczą dwa super skoki Niemca-trzeba liczyć na słabszy występ Kocha.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wiatr ma być w granicach 1,5m/s czyli tak jak wczoraj mniej więcej podczas kwalifikacji. Ostatni weekend ze skokami więc trzeba coś na koniec jeszcze zarobić

Tobet jak zwykle dał trudne pary.. Mam co prawda zagrane już Stoch - Koudelka 1 @ 1,72 ale było to w ofercie przed kwalifikacjami, a teraz to takiej parze można pomarzyć jedynie. Więc zajrzałem do betssona i tam ciekawie wygląda takie cos.
Planica - day 1
Stoch - Morgenstern

Typ : Stoch @ 1,50 Betsson✅
Stoch lubi latać, wczoraj prezentował się świetnie. W przeciwieństwie do Morgiego, który co prawda skacze powtarzalnie, ale brakuje mu tych metrów bo 200m to jakby jego punkt w którym lubi lądować, wczorajsze trzy próby i każda w tym samym miejscu niemal. 202,5m w kwalach i dwukrotnie 199,5m w treningach. Stoch z kolei 215m dwukrotnie i raz 211,5m. Różnica co by nie mówić jest. Wyżej cenie umiejętności lotnicze Stocha zdecydowanie. Morgi mimo że jest 4 w generalce w lotach, ale to mnie mnie przekonuje na mamutach.
Planica - day 1
Daiki Ito - Schlierenzauer

Typ : Ito @ 2,00
Betsson ✅
Ito złapał wyborną formę! Wygrane w Lahti i Trondheim. W Oslo przy zmiennym wietrze 4msc. Do tego rekord skoczni w Trondheim. Walczy o podium klasyfikacji PŚ, a także o wygraną w klasyfikacji lotów gdzie prowadzi z przewagą 15pkt nad Kranjcem. Schlieri w tym samym czasie zawodził po całości. W Lahti 6msc, w Trondheim 12msc, a w Oslo 16pozycja dopiero. Co prawda Gregor też walczy o kryształową kulę za wygranie PŚ ale strata do Bardala jest już jednak spora, poza tym forma coś szwankuje, albo psychika bo w treningach skacze daleko, a jak przychodzi konkurs to jest klapa. Inaczej Ito więc to jemu zaufam.

W betsafe z kolei podoba mi się jedno zdarzenie, z mianowicie
Kranjec - Romoeren
Typ : Kranjec @ 1,50 Betsafe✅
Rozumiem, że Bjoern skoczył na Velikance te pamietne 239m, że nawet wczoraj mu się dobrze wiodło, ale nic nie stoi na przeszkodzie by dzisiaj w konkursie skoczył po &quot;swojemu&quot; z tego sezonu i wylądował w granicach 180m. Niestety, ale takie są realia jego &quot;formy&quot;. Gdy trzeba w konkursie się pokazać to jego nie ma. Kranjec wiadomo, Velikanka jego żywioł a że forma jest super to walczy dzisiaj o wygraną. I tyle w temacie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ll9 149

ll9

Użytkownik
Robert Kranjec - Bjørn Einar Romøren - 1 - 1.50 - Betsafe ✅✅✅


Na zewnątrz z dnia na dzień coraz cieplej to i nadszedł czas, żeby żegnać się ze skokami w sezonie 2011/2012. Już tradycją stało się, że ostatnie zawody gości piękna Velikanca w Słoweńskiej Planicy. Jedni kochają tę skocznię, inni nienawidzą, ale zawsze zawody na niej rozgrywane dostarczają maximum emocji. Dziś przed ostatni konkurs indywidualny, a Betsafe oferuje kilka fajnych par. Ja zdecydowałem się na rywalizację dwóch prawdziwych lotników. Można powiedzieć, że zarówno Romøren, a tym bardziej Kranjec tą skocznię kochają. Norweg tutaj ustanowił swój personal best skokiem na odległość 239 m, natomiast Kranjec się na niej wychował. We wczorajszych kwalifikacjach Norweg zajął pierwsze miejsce skacząc na odległość 221,5m, zaś Kranjec oddał skok na odległość 208,5m. Jeśli chodzi o przekrój całego sezonu bez wątpienia lepszym zawodnikiem jest Słoweniec, który zajmuje obecnie 10 pozycję w klasyfikacji PŚ. Romøren tego sezonu na pewno do udanych nie zaliczy, skakał bardzo nie równo, często zaliczając głupie wpadki i katastrofalnie złe skoki. W tym upatruje również szanse w dzisiejszych zawodach, Kranjec jest po prostu lepszy, równiejszy, do tego będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed swoimi kibicami... Kurs całkiem fajny, ja w to wchodzę.

 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Planica - day 2 godz 10:00
Japonia - Polska

Typ : Japonia @ 2,40 tobet⛔ zawiódł ten, którego nawet o to nie posądzałem -&gt; Ito
Owszem Polacy skaczą na Velikance nadzwyczaj dobrze, ale brak im jeszcze tego doświadczenia i co dziwne do tej pory jeszcze nikt nie zawalił skoku. Tak więc prędzej czy później nas to niestety czeka

Kruczek wybrał Stocha, Żyłe, Kota i Zniszczoła.
Japończycy w składzie Ito, Takeuchi, Kasai i Tochimoto.
Patrząc kolejno to Takeuchi - Kot w pierwszej parze. Jednak wskazałbym tu Taku jako faworyta. Kot dzisiaj daleko ale miał dobre warunki.
Dalej mamy Tochimoto - Żyła. Oby nie powtórzyło się nie miłe doświadczenie z Tochimoto bodaj z Oberstdorfu kiedy to zawalił nam typ na Japonie z Czechami gdy skoczył 80m, ale wtedy Tepes przegiął bo nagle obniżył mu wyraźnie belkę. Żyła skacze przeciętnie więc jak dobrze pójdzie to przy założeniu porażki JPN za dużej straty nie będzie.
Zniszczoł - Kasai czyli młodość kontra doświadczenie.Zniszczoł może te 190-200m osiągnąć, ale równie dobrze może i coś zniszczyć bo jednak debiutuje na takim obiekcie. Kasai loty lubi od zawsze więc jakieś 200m jest w stanie walnąć i dać dodatkowe pkt za noty.
Ito- Stoch, obaj w formie z lekkim wskazaniem na Daikiego jednak. Dzisiaj pokazał, że nawet przy wietrze w plecy może dobrze skakać. Mimo wszystko kilka pkt na korzyść JPN w tej parze. Reasumując @2,40 na Japonie w tej parze to przesada, a @1,50 na POL to kpina! Aż takim faworytem to my nie jesteśmy, oj nie nie. Lekko gram;)
Planica - day 2 godz 10:00
Norwegia - Niemcy

Typ : Norwegia @ 1,80
✅
Austria - Inny zespół

Typ : Austria @ 1,12
✅
AKO @ 2,02 Tobet

Austria obiektywnie patrząc dzisiaj poza zasięgiem. Koch, Schlieri, Kofler i Morgi wczoraj jednak pokazali sporą powtarzalność i dalekie skoki, nie widać rywala
Więc Norwegia będze musiała się zadowolić pudłem. Romoeren, Bardal, Fannemel i Velta. Trzej pierwsi swoje powinni skoczyć na te ponad 200m. Velta też jest w stanie, 3msc na MŚ w lotach niejako zobowiązuje chociaż w Planicy nieco słabiej mu się wiedzie.
Niemcy mają mocnych Freitaga i Freunda. No i dwa słabsze ogniwa, Wank i Mechler. Wank dobre skoki przeplata słabymi,a Mechler to pupilek Schustera najwyraźniej. Potrafi zepsuć skok w każdej chwili, w kwalach np 139,5m. Już raz w tym sezonie zawalił Niemcom rywalizacje w drużynówce. Raz może skoczy te 190m, ale dwa dalekie skoki? Wątpie w to. Dla mnie faworytem w tej parze Norwegia.
 
B 4

bulik

Użytkownik
Polska - Japonia 1,50 Tobet ✅

Nasi według mnie lepsi od Japończyków. Stoch porównywalnie z Ito, lecz może stracić trochę. Dalej mamy wyrównaną trójkę Kot, Zniszczoł i Żyła. Skaczą wszyscy równo i w miarę daleko. Po cichu liczę że Żyła zaskoczy i dołoży od siebie coś więcej czyli przynajmniej raz jakieś 200 m. U Japończyków nieprzewidywalny Tochimoto, porównywalnie skaczący z naszymi Kasai oraz Takeuchi, który czasem potrafi zaskoczyć ale skacze bardzo nierówno i jest w stanie skoczyć krótko. Stawiam na naszych i na drużynę która skacze równiej i prezentuje się na Letalnicy lepiej.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Już jutro ostatnie skoki a raczej loty najlepszej 30!
Z ofert Betsafe wpadły mi w oko takie 3 fajne pary:
Robert Kranjec - Martin Koch 1 1,80

Robert jak i Martin wiadomo lotnicy fantastyczni. Skacza bardzo podobnie i powtarzalnie. Jednak wyższe noty za styl zazwyczaj dostaje Robert do tego skacze u siebie więc napewno będzie chciał potwierdzić że jest mistrzem.W pt był lepszy od Kocha dzisiaj gdyby podliczyc ich noty minimalnie przegrał. Jak dla mnie koniec sezonu i potwierdzenie świetnego latania przez Roberta.

Denis Kornilov - Taku Takeuchi 2 2,10

W tej parze chyba trochę przesadzili wystawiając aż taki kurs na Japończyka.Dzisiaj Taku lepszy o prawie 20 metrów w pt bardzo podobnie jednak minimalnie też lepszy Japończyk. Do tego dochodza noty za styl gdzie lepiej sędziowie oceniają Takeuchiego. Po takim kursie warto zagrać.

Thomas Morgenstern - Rune Velta 2 2,10

Rozumiem że Norweg słabo skakał podczas pt konkursu jednak dzisiaj już pokazał że loty nie są Mu obce i zaprezentował się bardzo dobrze.Morgi i w pt i dzisiaj bez błysku oddaje skoki albo slabe albo jedynie dobre taki był ten dzisiejszy drugi na odl.208m. Jutro na koniec stawiam że Velta pokaże takie latanie jak dzisiaj czyli dwa skoki ponad 200m a wtedy napewno wyprzedzi Austriaka.

TEPES IDIOTO WYPACZYŁEŚ ZNOWU WYNIKI KONKURSU!! MIESZANIE BELKĄ O 4 STOPNIE PO SKOKU I PÓŹNIEJ ZNOWU WYŻEJ/NIEŻEJ. KONIEC ZE STAWIANIEM SKOKÓW BO TU NIE MA NIC ZWIAZANEGO Z DOBRYM SKAKANIEM.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jurij Tepes-Andreas Wank: Tepes @1,60 Bwin✅✅

Obaj dziś dobre występy,jednak Tepes wypadł lepiej.Może porównam ich skoki dotychczasowe w Planicy w ten weekend:
Tepes-Wank: 201 m(wiatr +0,15 z belki 18)- 181 m(wiatr -0,2 z belki 16)
212 m(wiatr +1,40 z belki 10)- 203 m(wiatr +1,32 z belki 10)
188 m(wiatr +1,03 z belki 16)-183,5 m(wiatr +0,16 z belki 16)
199,5 m(wiatr +1,12 z belki 13)-198,5 m(wiatr +0,64 z belki 13)
201,5 m(wiatr +0,1 z belki 20)-192,5(wiatr +0,33 z belki 20)
200,5 m(wiatr +0,21 z belki 20)-203 m (wiatr +0,3 z belki 20)
203,5 m(wiatr +0,12 z belki 16)-184,5 m(wiatr +0,38 z belki 18)
201 m (wiatr +0,24 z belki 18)-200 m(wiatr +0,87 z belki 16)
216 m(wiatr +0,84 z belki 14)-210 m(wiatr +1,35 z belki 12)


Podsumowując: oddali po 9 skoków, razy lepszy był Słoweniec.No i dodatkowo ma przewagę bo skacze u siebie i ma na wieży pomoc w postaci taty,który w niekorzystnych warunkach go nigdy jeszcze nie puścił.A jak mu lekko podwieje to potrafi odlecieć na mamucie.
-------------------------------
Ito-Bardal: Ito @1,60 Betsafe✅✅

Dziś Ito zepsuł pierwszy skok stąd chyba taka para wogóle,bo Bardal bez błysku na tej skoczni-kręci się koło 205 m ale potrafi skoczyć ledwie 190. PŚ już zdobył,w lotach nie ma na nic szans więc powinno zabraknąć mobilizacji troszkę.A Ito traci 35 pkt w lotach do lidera Kranjca oraz 51 pkt w PŚ do trzeciego Koflera. Ito potrafi latać zdecydowanie lepiej niż Bardal,dlatego pobieram ten typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ito-Bardal: Ito @1,60 Betsafe
Sam też to biorę ;) Tobet niestety nie dał ciekawych par z Bardalem, ale widać że męczy go skakanie w Planicy już i ma dość tego sezonu bo i tak cel osiągnął. Chociaż powinien jeszcze walczyć o 3msc w klasyfikacji za loty. Ito dzisiaj zawiódł mnie po całości w drużynówce bo jego słabsze skoki przekreśliły mój typ na JPN przeciwko POL.

Co do tego Tepesa z Wankiem to po takim kursie bym nie ryzykował tego. Tepes jednak ma gorącą głowę, a Wank też nie skacze wcale najgorzej. Różnie może być, a są lepsze pary wg mnie, ale byle Wam się na koncie zgadzało więc powodzenia tak czy siak ;)
Osobiście gram na Austriaków bo widać, że sezon kończą mocnym akcentem.
Planica - day 3
Schlierenzauer - Ammann
Typ : Schlierenzauer @ 1,65 ⛔
Morgenstern - Takeuchi
Typ : Morgi @ 1,50 ✅
AKO @ 2,47 Tobet
Gregor bardzo mocny podczas tego weekendu. Co prawda szansa na kryształową kule iluzoryczna bo Bardal by musiał zostać zdyskwalifikowany, a Gregor wygrać konkurs więc... Ale po jego skokach widać, że Velikanka mu sprzyja. Dzisiaj wśród nieoficjalnych rezultatów w drużynówce wyprzedził wszystkich ze sporą przewagą. Skoki na 222,5m i 218m. Wczoraj również daleko, treningi także. No co tu mówić, każdy skok mu wychodzi na razie. Ammann z szansami na pudło klasyfikacji w lotach, ale bardziej widzę tam jednak Kocha.
Takeuchi sobie nie radzi na Velikance. I to bardziej typ przeciwko niemu aniżeli na Morgiego. Dzisiaj Morgi jeden słabszy skok w drużynówce, ale w drugim znacznie się poprawił. Ale i tak wg nieoficjalnych wyników o jakies 20pkt był lepszy od samuraja. Patrząc przez wszystkie skoki oddane w Planicy to za każdym razem wyżej plasował się Morgi, z jednym małym wyjątkiem. Jedynie w piątkowym konkursie wyżej był Taku o całe 2,2pkt! Ale tam Morgi skoczył raz tylko 177m.
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Freund, Severin - Ito, D 2 @ 2.10 Unibet
⛔ 6-16 ah ten wiatr

Szczerze to nie rozumiem zupełnie kursu na Japończyka. W piątek Ito uzyskał 212,5 i 212,5 metra i zajął 4 miejsce, Niemiec odpowiednio 210 i 212 i zajął 7 miejsce. W klasyfikacji łącznej lotów narciarskich Ito jest 2 i walczy z Krancem o 1 pozycję z dorobkiem 260 pkt, a Freund jest 9 i ma 113 pkt.

Wiele tu osób pisało jak świetny jest Niemiec ale po pierwsze treningi to nie zawody, po 2 dopiero w tym roku Niemiec zmaga się z takimi dalekimi odległościami więc doświadczeniem nie wali na kolana Ito, po 3 o nic już nie walczy w tym ostatnim konkursie, po 4 forma Freunda jest niższa w ostatnich tygodniach niż Japończyka, który wygrał parę konkursów. To skąd kurs 2.10 na Ito? Sam się dziwię ale biorę z chęcią.

Kranjec wygra zawody @ 3.00 Bet365​
⛔

Jeden &quot;zepsuty&quot; skok w drużynówce, nie sprawi, że zmienie swoją decyzję o tym zawodniku. Velikankę zna bardzo dobrze, jest niesamowitym lotnikiem i nadal walczy o 1 miejsce w tej klasyfikacji. Myślę, że to będzie pojedynek Koch - Kranjec - sędziowie. Mam nadzieję, że ci trzeci ostatnich zawodów nie popsują. Na pewno po kursie 3.00 można lekko zagrać na Słoweńca, powodzenia!
 
B 4

bulik

Użytkownik
Robert Kranjec - Gregor Schlierenzauer 1,55 ✅ Tobet

Kranjec typowy lotnik, mistrz świata w lotach i lata u siebie w Słowenii. Jutro znów całe trybuny będą za nim. Na wieży sędziowskiej ma Tepesa, który raczej nie puści go w niekorzystnych warunkach żeby zawieść całą zgromadzoną publiczność. Shlierenzauer lata w Planicy dobrze ale na przednich wiatrach. Jeśli warunki są troszkę gorsze wypada słabiej. Kranjec to faworyt do zwycięstwa jak dla mnie, a jak chce wygrać to musi być lepszy od Gregora.
Andreas Kofler - Richard Freitag 1,80 ⛔ Tobet

Kofler w Planicy prezentuje się dobrze i lata regularnie powyżej 200 m, często przekraczając 210 m. Freitag również w dobrej dyspozycji na koniec ale to nie jest typowy lotnik, który jest w stanie odlecieć daleko. Według mnie Kofler ma w tej parze większe szanse i na niego stawiam, bo kurs warty ryzyka.

Thomas Morgenstern - Taku Takeuchi 1,50 ✅ Tobet

Rozumiem, że Morgenstern nie błyszczy ale skacze solidnie i taka para mnie zaskoczyła. Takeuchi skacze dość poprawnie w okolicach 200 m ale i potrafi zepsuć skok, jak mu warunki nie dopiszą. Thomas natomiast jest w stanie skoczyć w okolicach 210 m jeśli wszystko wyjdzie ok. Ostatni konkurs to mam nadzieje, że pokaże się z jak najlepszej strony mimo tego, że sezon w jego wykonaniu nie należał do udanych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom