>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2013/2014 - TCS (28.12 - 06.01.2013)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Przed nami 62 już Turniej Czterech Skoczni. Jak zwykle walczyć będziemy w systemie KO, a więc bardzo istotną rolę odegrają kwalifikacje, które wyłonią poszczególne pary konkursowe. My po świetnych dla nas konkursach w Engelbergu największe nadzieje wiążemy z liderem Pucharu Świata – Kamilem Stochem. Jego głównymi konkurentami do zwycięstwa będą Anders Bardal oraz Gregor Schliereznauer. Groźni będą także znajdujący się w wysokiej formie Japończycy, którzy odpuścili zawody w miniony weekend i swoją formę szykowali na japońskich obiektach. Niemcy postraszą Welingerem oraz Freundem, którzy na niemieckich skoczniach powinni spokojnie plasować się w pierwszej dziesiątce.
Pamiętajmy jednak o tym, że aby zdobyć tytuł trzeba oddać osiem, równych dalekich skoków. Już niejednokrotnie było tak, że jeden słabszy skok któregoś z zawodników często odbierał mu szanse na końcowe zwycięstwo.
Plan zawodów:
Oberstdorf
28 grudzień
14:30 oficjalny trening
16:30 kwalifikacje
29 grudzień
15:00 seria próbna
16:30 konkurs indywidualny
Garmisch-Partenkirchen
31 grudzień
11:45 oficjalny trening
14:00 kwalifikacje
1 styczeń
12:30 seria próbna
14:00 konkurs indywidualny
Innsbruck
3 styczeń
11:45 oficjalny trening
14:00 kwalifikacje
4 styczeń
12:45 seria próbna
14:00 konkurs indywidualny
Bischofshofen
5 styczeń
14:30 oficjalny trening
16:30 kwalifikacje
6 styczeń
15:00 seria próbna
16:00 konkurs indywidualny​
Turniej Czterech Skoczni czas zacząć, a administracja forum już szykuję pewną zabawę związaną z tą imprezą o której poinformuję wkrótce. ????
Zapraszam do merytorycznej dyskusji
 
J 8

jacekt

Użytkownik
Witam,

Pisze tutaj bo nie ma tematu TCS.. w bwin znalazłem ciekawy zakład:Turniej Czterech Skoczni
Z jakiego kraju będzie pochodził zwycięzca?
Typ: Każda inna narodowość niż Polska
kurs: 1.6

Czy to nie jest przypadkiem nieporozumienie i ciekawa opcja na zarobek po przyzwoitym kursie? realnie rzecz biorąc, jest to zakład na to czy Kamil Stoch wygra, bądź nie. Czy można go uważać za aż takiego faworyta? przecież mówimy tutaj o 8 skokach na 4 rożnych skoczniach.
 
A 24

aereesteeo

Użytkownik
Amman i Shlierencauer to taki przyczajony tygrys, ukryty smok, jeżeli na TCS wyjdą z ukrycia to mogą wygrać, a jeżeli nie to nie widzę innego faworyta niż Kamil. Bardala nie widzę jako zwycięzcy, najwyżej drugie miejsce. Kamil to nie Biegun czy Ziobro że przypadkiem prowadzi w klasyfikacji generalnej, a dwa poprzednie konkursy były jego. Shlierencauer próbował podjąć walkę z Kamilem i nie dał rady, a nie można w takim wypadku gdy prowadził po pierwszej serii mówić, że sobie odpuścił. Po prostu nie ma formy. Kamil jest teraz najlepszy i wg mnie wygra TCS ????
 
Z 0

zenoslaw007

Użytkownik
Fajny kurs na to że Schlierenzauer wygra turniej, bo aż 4,5 ???? W Stocha troche nie wierze, niby forma, niby dobre skoki, niby igrzyska a jednak to nie to, jeszcze nie teraz... Mógły ktoś wstawić wyniki ubiegłorocznych konkursów zawodów własnie na tych 4 obiektach na których jest rozgrywany TCS ? Dzieki ;)
 
qish 80

qish

Użytkownik
Kurs na podium w TCS Schlierenzauer-a wynosi 1.70! Świąteczny prezent?
Dodatkowo Schlierenzauer vs Wellinger 1.44 vs 2.65. Można dorzucić Austriaka do jakiegoś kuponu, fajnie AKO podbije.
Stoch jest w dobrej formie, ale TCS raczej nie padnie jego łupem.
Kursy z Bet365
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Skoki Narciarskie, to jedna z moich ulubionych dyscyplin sportu. Chętnie dołączę się do dyskusji.
Długo zastanawiałem się nad pytaniem które zadałeś Jacku. Jednak po przemyśleniach uważam że nie jest to żaden błąd bukmachera, ani tym bardziej promocja. Kamil jest w świetnej dyspozycji, co udowodnił w każdym skoku w Neustadt, jak również w Engelbergu. Pokazuje tym samym że jest najbardziej regularnym obecnie zawodnikiem z całej stawki. Kto może mu zagrozić? Oczywiście osoba z mojego avatara, czyli Gregor Schlierenzauer. Tylko że on ma problem, nie oddaje dwóch dobrych skoków w konkursie. Tylko przeważnie jeden. Jeśli ktoś na chwile obecną jest w stanie oddać osiem równych skoków, to jest tą osobą Kamil, a nie Gregor. Zostaje trzeci skoczek, myślę tutaj oczywiście o Bardalu, który ostatnio w Szwajcarii skakał dobrze. Ale mimo wszystko według mnie faworytem (może nawet murowanym) jest Stoch, i na chwile obecną, nie grałbym nic w stronę jego rywali.
Dziwi mnie również wasz entuzjazm przy obstawianiu Schlierenzauera w TOP3. Przecież na chwile obecną Austriak skacze co najwyżej poprawnie, a zdarzają mu się takie wpadki jak w pierwszym konkursie na Gross-Titlis, kiedy to zakończył konkurs na 28 miejscu, jak się nie mylę. Sam jak widać od dawien dawna sympatyzuje z tym świetnym skoczkiem. Ale tutaj widać że z formą jest coś nie tak, no ale nie ma się po części co dziwić. Schlierenzauer jasno powiedział: &quot;Moim celem są Igrzyska w Soczi...&quot;. To tam ma być w formie, nie teraz. Oczywiście, mobilizować będzie go fakt, że jeśli wygra TCS, to wygra go po raz trzeci z rzędu. I wpisze się tym samym do historii dużymi literami. Tylko że mobilizacja to jedno, a możliwości to drugie. A w lepszej formie wydają się być Stoch, Bardal czy choćby Takeuchi a może nawet Noriaki Kasai którzy pokazuje solidne skoki.
PS: Trochę wstyd tak przekręcać nazwisko, tak wybitnego skoczka. Cytuje: &quot;Shlierencauer&quot;. :roll:
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Bardal wygra kurs:8,00

Norweg przez buków ustawiany jest jako trzeci potencjalny kandydat do zwycięstwa w całym turnieju.Ja myślę,że wcale nie jest bez szans.Na pewno nie skacze o tyle słabiej od Kamila czy Gregora,że nie może powalczyć o zwycięstwo.Norweg jest regularny,nie spodziewam się aby miał zawalić któryś ze skoków tak aby pozbawiło go to szans na ostateczny triumf.Jeśli więc mamy kursy 2,25 na zwycięstwo Stocha,4,00 na Gregora to według mnie lepiej postawić parę groszy na Andersa,który pokazuje dobrą formę i tak jak wspominałem również jest jednym z głównych faworytów.

Schlierenzauer miejsca 1-3 kurs:1,70

Myślę,że Gregor nie wygra ale miejsce w TOP 3 raczej bardzo prawdopodobne.Ostatnio pokazał,że w TCS może się liczyć zajmując 4 miejsce w Szwajcarii i notując przyzwoite zawody.Schlierenzauer będzie groźny,to pewne.

Bukmacher:STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
A 38

avv1910

Użytkownik
Czy Anders Bardal (NOR) będzie w Top 5? TAK ✅
Kurs 1.85
Buk Bwin
Bwin oferuje ciekawy zaklad czy Bardal w Oberstdorfie znajdzie sie w top 5
Bardal skacze rowno i porownywalnie nie ma katastrofalnych wystepow.
5 ostatnich konkursow Bardala wyglada obiecujaco
LILLEHAMMER 2
TITISEE-NEUSTADT 10
TITISEE-NEUSTADT 4
ENGELBERG 3
ENGELBERG 5
5 wystepow 4 razy znalazl sie w top 5 .
 
A 24

aereesteeo

Użytkownik
Zwycięzca TCS : Kamil Stoch @ 2.00 bet365
Ostatnio kiedy wątpiłem w możliwości Polaka, mocno to przepłaciłem. Polacy mają super ekipę, wspierają się nawzajem, są pewni siebie, trener wie co robi i tą pewność i spokój przekazuje zawodnikom. Jestem pewien, że ostatnie zwycięstwa Stocha nie były przypadkiem, a jest to zawodnik na tyle doświadczony i stabilny, że forma nie uleci w ciągu tygodnia. Szczególnie przed tak ważną imprezą. Jeżeli nie teraz to kiedy Stoch miałby wygrać? Myślę że to najwyższa pora i jeżeli chce coś osiągnąć to raczej lepszej okazji mieć nie będzie. Stoch skacze świetnie technicznie i jeżeli wiatr lub sędziowie nie namieszają to spokojnie jest w stanie wygrać z każdym i to nawet we wszystkich 4 konkursach ????
Miejsce na podium TCS: A. Bardal @ 2.20 bet365
Drugim najlepszym zawodnikiem na tą chwilę jest Bardal, który również jest bardzo stabilnym zawodnikiem i zdecydowanie walczyć będzie zwycięstwo. Myślę, że miejsce na podium w jego wypadku raczej jest pewne.
Dodatkowo uważam że Schlierenzauer nic w tych zawodach nie ugra oraz widzę Ammana na podium ????
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Pamiętajcie jednak że Anders Bardal, nawet będąc u swojej szczytowej formie, nie wskoczył nigdy na podium pierwszych zawodów Turnieju Czterech Skoczni. Rok temu był tutaj 11, dwa lata temu kiedy forma była bardzo wysoka zajął miejsce szóste. To chyba jedyny minus na tą chwile jeśli chodzi o obstawianie Bardala w TOP3/TOP5. Ale może nie ma co żyć historia?
 
dawid126p 2,5K

dawid126p

Użytkownik
Nikt tu nie pisze o japończykach, którzy wracają do rywalizacji i mogą być silniejsi niż przed przerwą na której napewno nie próżnowali. W ostatnich konkursach w których brali udział Takeuchi i Kasai pewnie zajmowali miejsca w 10, a nawet na podium. Oprócz reprezentantów kraju kwitnącej wiśni wracają jeszcze Freund i Morgi, także konkurentów do top 3 jest więcej niż mogło by się wydawać. Wole nie brać się za typowanie przed treningami.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Pisałem troszkę wyżej o zawodnikach z kraju kwitnącej wiśni. Raczej zbyt wiele poprawić już nie mogli, ten wyjazd był bardziej skierowany ku temu by zobaczyli się z rodzinami. Japończycy w sezonie bardzo rzadko widują się z najbliższymi, ponieważ mieszkają w Europie, zbyt uciążliwe byłoby latanie co chwila Azja - Europa. Co do Thomasa Morgensterna to nie brałbym go raczej pod uwagę, jego występ wciąż jest zagrożony. Poobijał się strasznie po tym skoku w Neustadt, ciężko mi uwierzyć by od razu był w tej samej formie co przed upadkiem. - Cel to mimo wszystko Igrzyska Olimpijskie w Soczi, tam ma być w formie. ;)
 
efbeer 185

efbeer

Użytkownik
Takeuchi - Żyła - 1 @ 1,76 b365

Typ długoterminowy, na H2H w całym konkursie. Tutaj krótko, bo też i co tu pisać. W każdym dotychczasowym konkursie Taku był lepszy od Piotrka. Dochodzi do tego wyjazd do Japonii, odetchnąć czy potrenować, kto ich tam wie ;) Pewnie wróci w formie przynajmniej równej jak przedtem lub lepszej. Piotrek skacze dobrze, ale nie zbyt równo. Zdarza mu się dobry pierwszy skok, by w drugiej serii spaść do drugiej dziesiątki. Taku wszędzie wysoko. Liczę, że tutaj powalczy nawet o podium całego turnieju.
Jeden z pewniejszych typów H2H na TCS wg mnie ????
 
manuela 0

manuela

Użytkownik
Kobietą mocno dojrzałą jestem. ???? Ale odkąd sięgnę pamięcią, jeszcze bez mała w tetrowych pieluchach oglądałam skoki, bo....Tato ogladał. No i tak &quot;dziesiąt&quot; lat już oglądam, pasjonuję się i przeżywam, a i nieraz łza się poleje ze wzruszenia.
Nie uważam się za znawczynię, ale kibicuje mocno, kciuki bieleja ????
Postanowiłam więc i ja troche poobstawiać chłopaków, trochę z chęci zabawy i ryzyka, a trochę może i dla zysku.
Zobaczymy.
W każdym razie na TCS obstawiam Kamila z 90% pewnością. Ta zwyżka formy nie będzie aż tak imponująca do IO / choć mocno mu tego życzę/, ale na TCS powinna wystarczyć.
Pozostałe chłopaki- Piotrek, Janek, Dawid i reszta wg mnie tez mocno zawalczą - powinni się zmieścic w 15-tce.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Mógłby ktoś wstawić wyniki ubiegłorocznych konkursów zawodów własnie na tych 4 obiektach na których jest rozgrywany TCS ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/61._Turniej_Czterech_Skoczni ;)
No i tak &quot;dziesiąt&quot; lat już oglądam, pasjonuję się i przeżywam, a i nieraz łza się poleje ze wzruszenia.
A przypomnisz młodszemu, gdzie je oglądałaś ? ;) Ot tak z ciekawości pytam...
Kamil i 90% pewność, to co najwyżej na TOP 10 tutaj, a nie na zwycięstwo, bo jeden zepsuty skok i leci każdy w dół, a skoków ma być aż 8 na db/bdb poziomie i stąd propozycja &quot;ziemniaczana&quot; :
Ammann - Ziobro 1 @ 1.48 Milenium
Jeden weekend Janka i &quot;szaleju się najedli&quot; ???? Przecież jego nie powinno być w TOP 10, a nawet o TOP 15 będzie ciężko i zapewne uzna to za duży sukces. Ze 2 konkursy może i mu wyjdą, ale w 8 turniejowych skoków nie wierzę...
 
manuela 0

manuela

Użytkownik
A przypomnisz młodszemu, gdzie je oglądałaś ? Ot tak z ciekawości pytam...
Skok Wojtka Fortuny oglądałam zza siatki łóżeczka niemowlęcego ????
- telewizorek Beryl i transmisja w nocy-czarno-biała oczywiście
Potem Bobak i Fijas, ale tak bardziej świadomie to chyba od 1997 ????
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Kamil i 90% pewność, to co najwyżej na TOP 10 tutaj, a nie na zwycięstwo, bo jeden zepsuty skok i leci każdy w dół, a skoków ma być aż 8 na db/bdb poziomie i stąd propozycja &quot;ziemniaczana&quot; :
Ammann - Ziobro 1 @ 1.48 Milenium
Jeden weekend Janka i &quot;szaleju się najedli&quot; Przecież jego nie powinno być w TOP 10, a nawet o TOP 15 będzie ciężko i zapewne uzna to za duży sukces. Ze 2 konkursy może i mu wyjdą, ale w 8 turniejowych skoków nie wierzę...
raczej nie chodziło koleżance o to, że na 90% Kamil wygra, ale też nie rozumiem dlaczego piszecie wszędzie o tych 8 skokach jako kontrargumentu do dobrej występu Stocha. Właśnie to jego największy argument, bo to pozwala właśnie np. raz trafić gorsze warunki i oddać trochę słabszy skok, albo nawet mieć słabszy konkurs w porównaniu do tego co ostatnio prezentował. W czasie tylu skoków nie będzie przypadku i wygra zapewne zawodnik prezentujący najlepszą formę. Obecnie nie ma sobie równych Stoch - jeżeli weźmiemy pod uwagę właśnie ostatnie 2 weekendy to bez liczenia można powiedzieć, że Kamil tam niszczy konkurencję w takim rankingu z 8 skoków. Biorąc pod uwagę treningi, to w ogóle masakra pewnie..
Czy Kamil wygra zobaczymy, na pewno jest głównym kandydatem, ale bardzo groźny będzie Bardal, pewnie Austriacy zaczną się trochę budzić, może Freund i może jeszcze ktoś wystrzeli z formą.
To jednak, że liczy się tu 8 skoków to z pewnością daje największe szanse Kamilowi obecnie.
 
manuela 0

manuela

Użytkownik
Bardal z pewnością potrafi się przebudzić ????
A tak na marginesie - mocno tez kibicuję z czystej sympatii Noriakiemu. Gość ma zacięcie aż miło patrzeć. Tyle lat, cały czas niezłe wyniki nieustannie uśmiech na twarzy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom