>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2014/1015 - Mistrzostwa Świata w Falun (19.02-01.03)

Status
Zamknięty.
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Prevc - Koudelka 2 za 2,25 w Milenium⛔

Słoweniec ewidentnie złapał formę miesiąc za wcześnie. Czech tutaj też nie błyszczy, ale na normalnej dołożył Słoweńcowi. Oczywiście inna skocznia, nowy dzień, ale na dziś wyżej oceniam Romana, a jak mi ktoś daje 2,0 nawet po podatku to zaryzykuję.

Damjan - Ahonen 2 za 2,09 w Milenium ✅

Nie pamiętam dobrego skoku Słoweńca od dość dawna, a Jahne się rozkręca. Oczywiście max na 15-20 miejsce, ale to dziś powinno starczyć na Jerneja.

No i dubel petarda ;-)

Stoch - Żyła 1 za 1,30
Kraft - Prevc 1 za 1,35
Ako 1,75 Milenium ⛔

W życiu złotówki w stronę Wiewióra już nie postawię. Nawet jeżeli jest w lepszej formie niż Kamil, to i tak głowa nie wytrzyma jak zwykle.
Stefan tu jest murowanym kandydatem do pudła, Prevca widzę pod koniec 1 dziesiątki.
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Co myślicie o takim kuponie?
Ahonen-Zografski 1 @ 1,50✅
Takeuchi-Poppinger 1 @ 1,45✅
Prevc-Bardal 1 @ 1,40✅
Velta-Kraft 2 @ 1,95⛔
Kasai-Ammann 1 @ 1,80✅
Stawka: 50 zł
Przewidywana wygrana: 470,36 zł
Bukmacher: totomix
Na szczęście posłuchałem hristo i obstawiłem drugi kupon gdzie zamieniłem na Velta-Kraft 1, tak że koniec końców i tak udało się sporo ugrać ????
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Co myślicie o takim kuponie?
Ahonen-Zografski 1 @ 1,50
Takeuchi-Poppinger 1 @ 1,45
Prevc-Bardal 1 @ 1,40
Velta-Kraft 2 @ 1,95
Kasai-Ammann 1 @ 1,80
Stawka: 50 zł
Przewidywana wygrana: 470,36 zł
Bukmacher: totomix
Velta z Kraftem będą bardzo blisko, Norweg przyszykował superformę na MŚ i ma szansę na zwycięstwo, wczoraj rekord skoczni w kwalach. Dla mnie NO BET, Kraft ma duże szanse na podium, ale szanse obu skoczków oceniałbym jednak na 60/40 na korzyść Velty
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Velta z Kraftem będą bardzo blisko, Norweg przyszykował superformę na MŚ i ma szansę na zwycięstwo, wczoraj rekord skoczni w kwalach. Dla mnie NO BET, Kraft ma duże szanse na podium, ale szanse obu skoczków oceniałbym jednak na 60/40 na korzyść Velty
Tego się boje, obaj tutaj są mocni, Kraft skacze bardzo dobrze i równo, ale znowu tak jak piszesz Velta trafił z mega formą i jeżeli ją utrzyma na konkurs to znowu pozamiata. Jeszcze Kasai-Ammann, mam lekkie obawy, ale Kasai wydaje mi się że drugi raz takiej gafy nie popełni, każdemu mogło się zdarzyć (zwłaszcza na tej nietypowej skoczni normalnej), dość solidnie wyglądał w tych skokach które oddał. Ammann ma lęk przed dalekim lataniem, może wiele, ale myślę że nie będzie strasznie ryzykował, do tego to lądowanie.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Ahonen - Zografski 1 + Kubacki nie będzie w TOP20 + Freitag - Schlierenzauer 1 @ 2,58 [STS]
Szybkie trio, które nie powinno mnie dzisiaj zawieść. Ahonen to emeryt, to prawda, ale nawet w takiej dyspozycji jest o wiele lepszy od Zografskiego który nie pokazał nic w tym sezonie. Ahonen regularnie lepszy od swojego rywala w treningach, czy to kwalifikacjach. Jest to typ na pierwsza serie. Hah, nie no poważnie Kubacki ma jakieś szanse na TOP20? Nie ma szans, przecież on w tym sezonie chyba ani razu w TOP20 nie był, tutaj skacze przeciętnie co najwyżej. Miejsce 21-30 możliwe, ale w TOP20 go nie widzę. I na koniec dokładam typ na Freitaga, Gregor jest słaby, skoki treningowe wołają o pomstę do nieba. Freitag już na małym obiekcie fajnie skakał, tutaj skacze równie dobrze. Gregor nie ma z nim szans. Wchodzę w to dość mocno. :]
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
STS:
Velta - Fannemel 1 1,27
✅
Kobayashi - Bresadola (1 seria) 1 1,45
✅
Kraft 1-6 1,2
✅
Kasai - Żyła 1 1,5 11-9
Deschwanden - Kubacki 1 1,4
✅
Millenium:
Kasai 1-10 1,3 11 !!
Murańka - Kubacki 1 1,38
✅
Prevc - Koudelka 1 1,5
✅
E:/ na małej załatwił mnie Prevc, na dużej Nori...w obu przypadkach po pierwszej serii wszystko wchodziło, a potem....
Zaskoczył mnie STS z fajnymi parami, wszedłem w moje typy grubo, bo kilka kursów z kosmosu:
Velta przestawił się z normalnej na dużą, wczoraj rekord skoczni, ma chłop formę, stylowo ładnie, do niczego nie można się przyczepić. Fannemela widzę w drugiej dziesiątce dzisiaj, bez błysku, tylko 1 trening naprawde mu wyszedł, nie ma szans z będącym w takiej formie Veltą.
Japończyk świetna forma jak niego, zakręci się koło 15 tego miejsca, skacze równo, wygrał rywalizację z Sakuyamą, nabrał pewności siebie. Wczoraj postawiłem na niego w kwalach w parze ze Zniszczołem, a dziś STS dał jeszcze słabszego przeciwnika, dla którego awans do 30tki będzie już wielkim sukcesem.
Kraft w 6 to formalność, powinien być na podium, ale zabezpieczam się, kurs na podbicie, nie powinien być obarczonym ryzykiem.
Kasai i Pieter....znowu buki patrzą na treningi i myślą, że Piotrek będzie wysoko....brak słów. Kasai odbije sobie normalną skocznie, będzie w 10 (tak też postawiłem), skocznia mu leży i jest w szerokim gronie faworytów do podium.
Deschwanden skacze ładnie, jest równiejszy, Dawid jak zawsze przywoicie lub nawet dobrze na treningach, przychodzi konkurs i jest jak zawsze. Nie wygra ani ze Szwajcarem, ani z będącym w bardzo dobrej formie Murańką. Nie życzę mu źle, ale mam nadzieje, że dzisiejszy występ Dawida wybije z głowy Kruczkowi myśli o wystawieniu go w drużynie.
Prevc pozbawił mnie kasy na normalnej i daje mu szansę na dużej, mam wrażenie, że się pozbierał i w konkursie będzie min. gdzieś 5-6 miejsce, sympatyczny koudi jednak na przełomie 1 i 2 dziesiątki, nie przekonuje swoją formą na dużej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Ciekawy wycinek z wywiadu z naszym dyrektorem sportowym:

Z jednej z konferencji zorganizowanej przez międzynarodową federację przywiozłem obliczenia dotyczące tego większego obiektu w Falun. Wynika z nich jasno, że przy jednakowych założeniach prędkości na progu, siły odbicia, itp. lekka różnica w wietrze może zadecydować np. o miejscu na podium. Konkretnie… Jeżeli zawodnik A dostanie podmuch pod narty o sile 1 m/s, a skoczek B będzie leciał w ciszy, to ten pierwszy wyląduje 12-15 metrów dalej, co może mu dać nawet 27 punktów przewagi. Bardzo dużo!



 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Ciekawy wycinek z wywiadu z naszym dyrektorem sportowym:

Z jednej z konferencji zorganizowanej przez międzynarodową federację przywiozłem obliczenia dotyczące tego większego obiektu w Falun. Wynika z nich jasno, że przy jednakowych założeniach prędkości na progu, siły odbicia, itp. lekka różnica w wietrze może zadecydować np. o miejscu na podium. Konkretnie… Jeżeli zawodnik A dostanie podmuch pod narty o sile 1 m/s, a skoczek B będzie leciał w ciszy, to ten pierwszy wyląduje 12-15 metrów dalej, co może mu dać nawet 27 punktów przewagi. Bardzo dużo!
1 m/s różnicy to dużo, więc taka różnica w metrach nie jest dziwna;-)
 
O 6

oxidosis

Użytkownik
To może coś ode mnie, typy z krótkimi analizami ;

Deschwanden - Kobayashi 1 1,57

Nie oszukujmy się - Deschwanden, mimo, ze w tym sezonie nie startował w zbyt wielu pucharach świata, prezentował się przyzwoicie, a co najważniejsze - skakał regularnie. Tj. w każdym z konkursów wchodził do trzydziestki, na skoczni w Falun również prezentuje się całkiem nieźle.. a Kobayashi? Ostatnio skacze co raz lepiej, ale mimo wszystko w tym sezonie większość jego miejsc to była czwarta dziesiątka. Wydaje mi się, że Szwajcarzy odpuszczając puchary świata przygotowali się całkiem nieźle na dzisiejszy konkurs i nie mam wątpliwości, kto w tej parze wygra.

Ahonen - Zografski 1 1,50

Dziwią tak wysokie kursy na Ahonena, weterana, który bardzo dobrze poradził sobie na skoczni normalnej. Mimo przeciętnej formy w przeciągu całego sezonu jest w stanie powalczyć oraz powtórzyć top 15 ze skoczni normalnej. A Zografski? 4 punkty w tym sezonie, tylko raz w trzydziestce. Bułgar jest w fatalnej formie i wydaje mi się, że Ahonen będzie wyżej.

Takeuchi - Poppinger 1 1,45

Takeuchi złapał wiatr w żagle, skacze równo i przede wszystkim daleko, jest pewnym punktem oraz zaraz za Kasai najlepszym skoczkiem reprezentacji Japonii. Bardzo dobrze prezentował się również w treningach oraz kwalifikacjach. Poppinger również prezentował dobrą formę, jednakże jest to dla mnie skoczek, któremu ciężko powtórzyć dwa równe skoki - dobre przeplata ze słabszymi, widzę tu zwycięstwo Japońca.

Bardal - Amman 2 1,70

Fakt - Simmi skacze troche niepewnie, widać, że się troche boi. Jednakże już kwalifikacje pokazały, że jest bardzo dobrze przygotowany - gdyby się nie przestraszył, mam wrażenie, że skoczył by jeszcze kilka metrów dalej. Wielka impreza, myślę, że Simi zaryzykuje, stawi wszystko na jedną kartę i pokaże, na co go stać.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
H2H 1 seria

Jarkko Maeaettae-Jan Matura
Typ: Matura
Kurs: 2.42 Buk: STS ✅


Pojedynek na pierwszą serię.Obaj zawodnicy skaczą obok siebie więc warunki powinni mieć podobne.W treningach lepszy Janek owszem w kwalifikacjach gorszy o kilka pozycji ale dziś powinnien być wyżej od Fina. Kurs napewno jest za wysoki na Czecha dlatego warto spróbować bo według mnie to pomyłka analityków STS.

Piotr Żyła Top12
Typ: TAK
Kurs:2.00 Buk:Milenium ✅


Biorę ten typ z pewną niepewnością bo ten nasz skoczek to straszny wariat ;) . W treningach bardzo dobre skoki ale to u Piotrka normalka ,w treningach nie schodził poniżej 8 miejsca i mam nadzieję że powtórzy dziś dobre skoki ale myślę że miejsce w 12 naprawdę bardzo realne.

Anders Fannemel
Typ: Ponizej 0.5 medali (tylko indywidualnie)
Kurs: 1.50 Buk: Betsafe

Kompletnie nie rozumiem zdarzenia wystawionego przez Betsafe.To jeżeli wystawiaja takie zderzenie to bardziej pasuje np.Kraft lub Prevc.
Jutro po treningach kurs poleci do 1.30 jeśli w ogole nie zostanie zdjety.
Na skoczni HS 100 Fannnemel max 6 miejsce , alej a uważam że będzie 8.
Na HS 134 już będzie lepiej ale konkurenci są tak mocni że nie ma szans aby Norweg był na podium.
Na tych MŚ liczyć się będzie około 6 zawodników czyli Freund,Stoch,Prevc,Kraft,Koudelka,Kasai napewno będą jakieś niespodzianki oczywiście pozytywne najbardziej liczę na Nowegów Bardal lub Forfanga a może młodziutki Sjoeen.

Wracając do typu naprawdę warto pograć ten typ bo Anders napewno nie zdobędzie medalu indywidualnie ,co innego w drużynówce tak Norwegowie mogą powalczyć o brąz .
✅
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Stoch - Koudelka @ 1 @ 1,42 ⛔
Ahonen - Zografski @ 1 @ 1,50 ✅
AKO: 2,13 Totolotek

Wierzę, że dziś Kamil skoczy swoje i zakręci się blisko podium. Treningi na dobrym poziomie, skakał równo, daleko i co najważniejsze powtarzalnie. Nie wierze, że obrońca tytułu powtórzy wynik z małej skoczni gdzie zresztą wszystkie skoki mu nie wychodziły. Tutaj skocznia większa, a więc obiekt zdecydowanie bardziej mu odpowiadający. Dla przypomnienia w próbie generalnej przed tymi MŚ na tym obiekcie Kamil był czwarty po dwóch bardzo dobrych skokach. Koudelka zdecydowanie gorzej prezentuje się w treningach od Kamila. To już nie ten sam Romek co na początku sezonu i nie przewiduje tu niespodzianki.
Ahonenowi treningi z Hannu w Lahti widać wyszły na dobre, bo Fin prezentuje bardzo przyzwoitą formę. Skoki w granicach punktu K, są powtarzalne i co najważniejsze lepsze od tego co prezentuje młody Bułgar. Zografski to spalony talent, który od dwóch sezonów nie prezentuje kompletnie nic. Dodatkowo dojdzie stres i po raz kolejny Vladimir ten skok spali. Podobny przykład mieliśmy na K-90 gdzie w treningach prezentował się dobrze, by nie mówić bardzo dobrze a w konkursie zajął 30 lokatę (Janne 15).
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Mistrzostwa Świata Falun, czwartek 17:00
(345) Kasai - Poppinger Typ : Kasai @ 1,37✅
(335) Prevc - Bardal Typ : Prevc @ 1,40✅
(297) Velta - Ammann Typ : Velta @ 1,20 ✅
AKO @ 2,03 Milenium
✅


Kasai nie wyszedł mu konkurs na małej skoczni. Ale wiadomo, ze ponizej pewnego poziomu nie zejdzie tym razem. Dla mnie top10 dziś spokojnie. Poppinger ? Nie ma wg mnie żadnych szans by znaleźć się w czołówce.

Prevc także nie najlepiej na małej, ale przecież formę przed MŚ mial kozacką&gt; Bardal wraca po kontuzji, skacze dobrze, ale w walce o medale go nie widżę, a Prevca przeciwnie.

Velta zaskoczył bardzo wszystkich, Mistrz na małej skoczni, świetne skoki na dużej (wczoraj rekord skoczni 135m w kwalifikacjach). Ammann skacze bez błysku, też po kontuzji wraca dopiero, takiej niespodzianki jak przed laty w Salt Lake City nie zrobi. Velta top6 dziś, a Ammann około 10-15 ?



Mistrzostwa Świata Falun, czwartek 17:00
Takeuchi - Żyła Typ : Takeuchi @ 1,60⛔Taku tragedia w 2 serii
Velta - Stoch Typ : Velta @ 1,50✅
AKO @ 2,40 Expekt

Mało patriotyczne zestawienie, ale w tych parach nie wierzę w Polaków po prostu.
Takeuchi dobra równa forma na tych MŚ, świetie na małej, dobrze na dużej i daleko. Żyła odwali coś pewnie, a Taku równy i to wystarczy.

W medal dla Kamila nie wierzę, rozregulowany jest trochę. Za to Velta kapitalna forma powinien zakręcić się w czołowej szóstce dziś.


Mistrzostwa Świata Falun, czwartek 17:00
Dmitri Wasiliew - Matjaz Pungertar
Typ : Wassiliew @ 2,03 Pinnacle✅✅


Wg mnie przeszacowany kurs. Pungertar w ogóle się zdziwiłem, że został wybrany do kadry przez Gorana Janusa i to kosztem Jurija Tepesa w tym konkursie będzie skakał. Pungertar bez formy od dawna. Wasiliew potrafi odpalić petardy, ok noty będzie miał słabsze, ale około 15-20 powinien się Dima znaleźć tak myślę. Pungertar może nawet nie wejśc do drugiej serii...albo będzie w ogonie gdy uda mu się top30 zaliczyć.
Ale wiadomo to Wasiliew i typ obarczony ryzykiem, aczkolwiek po tkaim kursie warto ;)
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Żyła - Takeuchi [2] 1,6 expekt
Poważnie taki kurs przeciwko Piotrkowi? To jest mistrz kwalifikacji i treningów, w tym sezonie mnie bardzo denerwuje, bo nie potrafi oddać dwóch równych skoków w zawodach. Na średniej skoczni zawalił już pierwszym skokiem i nie wszedł do drugiej serii. Według mnie w tamtym konkursie Żyła po prostu zabrał miejsce Zniszczołowi. Takeuchi bardzo dobry występ na K-90, lepiej w kwalifikacjach, na prawdę nie rozumiem takiego kursu na Japończyka, spodziewałbym się raczej 1,3.
Tak samo to zdarzenie, o którym ktoś pisał: Żyła poza top10 jak najbardziej do gry
 
valderrama 145

valderrama

Użytkownik
⛔
Czechy - Rosja 1 1,56⛔
Koudelka i Matura zrobili 50 punktów różnicy w indywidualnym nad Vasylem i Korniłowem. Janda 3 mniej o Maksimochina
(Kimov lepszy od Polaska o 14 w jednym skoku to kwalifikacje) ale myślę że trener postawi na Hlave króry w treningach był troche lepszy od młodego. Myslę że Janek Matura zrobi różnicę bo jego skoki są coraz lepsze
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Drużynowo mężczyźni HS134

Norwegia wygra
Kurs:2.35 Buk: Bwin ✅


Jeszcze nie wiadomo w jakich składach wystąpią zespoły w jutrzejszym konkursie więc powróżę trochę z fusów.Trudne to nie będzie w przypadku akurat tych dwóch ekip.
Norwegia powinna wystąpić w składzie: Forfang,Bardal,Fannemel oraz Velta
Niemcy: Kraus,Eisenbichler,Freitag oraz Freund.

Co do pary Velta-Freund to obaj zawodnicy będą skakali na podobnym poziomie trochę lepiej wypadnie Freund i daję mu z 5 pkt przewagi w obu skokach nad Veltą.

Fannemel-Freitag też zawodnicy którzy skaczą podobnie. Wczoraj lepszy Fannemel o prawie 15 pkt jednak myślę że jutro Freitag trochę się poprawi i przegra tylko minimalnie z Fannemelem.

Bardal-Eisenblichler w tej parze zdecydowanym faworytem jak dla mnie jest Bardal. Wczoraj gdyby nie zepsuł drugiego skoku co zdarza mu się dość często miał by medal a tak musiał zadowolić się 6 miejscem. Bardal wczoraj 8.6 lepszy od Niemca i myślę że podobnie może być jutro w konkursie drużynowym.

Ostatnia para Forfang-Kraus (lub Neumayer) ale stawiam na Krausa . Ciężko jest coś powiedzieć o Krausie który wczoraj nie skakał bo przegrał rywalizację z Welingerem który wczoraj nie wystąpił z powodu choroby.
W tej parze i tak uważam że lepszy będzie Norweg który wczoraj 18 miejsce ale stać go zdecydowanie na lepsze skoki i jutro powinnien się poprawić.
Stawiam na Norwega który bardziej się przetarł na tej skoczni.

Podsumowując wychodzi mi na to że Norwegowie wygrywają 3:1 z Niemcami , i nawet świetnie skaczący Freund nie uratuje Niemców no chyba że odpali Freitag ale raczej się tego nie spodziewam. U Norwegów Velta,Fannemel oraz Bardal powinni skakać zgodnie z oczekiwaniami , najbardziej można obawiać się o Forfanga ale ja myślę że jutro pokaże się on z dobrej strony i to Norwegowie zdobędą złoty medal.
Szczerze trzymam za nich kciuki bo złoty medal należy im się bardziej a i chcą pewnie wziąć rewanż za przegraną z Niemcami w Mix na skoczni HS 100.

Japonia-Słowenia
Typ:Japonia
Kurs:1.51 Buk:Winmasters ✅


Japonia ma już raczej wybrany skład Kasai,Takeuchi,Ito oraz Kobayashi natomiast Słowenia to Prevc,Damjan,Dezman i zapewne Tepes.

U Słoweńców tylko Prevc powinnien odskoczyć od rywali i dać około 10 pkt przewagi którą i tak potem straci Tepes albo Dezman. Widać że Słoweńcy bardzo źle czują się na skoczni w Falun sam Prevc to za mało.Damjan to co skacze w Szwecji to katastrofa , Dezman skacze na podobnym poziomie co Damjan czyli źle . A co można powiedzieć o Tepesu wiatr zawieje i odrazu rezygnuje z walczenia o dobrą odległość a że w Falun wieje dość nieprzyjemnie z boku skoczni to Tepes napewno nie odda dobrych skoków.
Japonia może być czarnym koniem zawodów drużynowych analitycy wyżej stawiają Austriaków ale ja mam inne zdanie jednak poczekam jeszcze dziś na treningi i wtedy pomyślę czy grać coś w stronę Japończyków. Wracając do typu to Kasai powinnien skakać na swoim poziomie .Taku i Ito wczoraj kompletnie zawiedli i jutro napewno będą chcieli się zrehabilitować. Jeden i drugi wczoraj drugie skoki to katastrofa . Kobayashi skacze dość równo tylko jeden skok zepsuł na 6 treningu.Oczywiście wiele zależy od postawy Kobayashiego ale Ito i Taku powinni zrobić taką przewagę że nawet słabe skoki Junshiro nie przekreślą szans Japończyków na może i medal.

Podsumowując w tej parze też wychodzi mi 3:1 dla Japończyków i Samuraje powinni wygrać w tej parze ze Słoweńcami.


Austria-Norwegia
Typ: Norwegia
Kurs: 1.40 Buk:Winmasters ✅


No i jeszcze na koniec jeden typ do jakiegoś dubla czy coś . Jak ktoś nie ma konta w Winmasters w Unibet to samo zdarzenie po kursie 1.35.
Nie ma co się rozpisywać tu jakim cudem Austriacy mają wygrać z Norwegami.
Bo wczoraj Schliri zajął 2 miejsce. Powiem szczerze nie mam pojęcia jak to zrobił w treningach nie wychodził powyżej 13 miejsca a tu nagle wskoczył na podium ciekawe. Tylko Kraft prezentuje się bardzo dobrze w Falun i napewno on nie zawiedzie. Jak już mówiłem Schliri nie ma szans żeby powtórzył wczorajszy wynik jego skoki będą zdecydowanie gorsze. Hayboeck skacze na swoim poziomie średnio i też przegrywa rywalizację czy to z Bardalem czy Fannemelem.Został Poppinger który skacze podobnie jak Forfang więc można postawić znak = przy tej parze.Wczoraj po przeliczeniu poszczególnych not zawodników wyszło mi że Norwegowie zdobyli 923 pkt natomiast Austriacy 887,3 . Co daje aż 35.7 pkt przewagi Norwegów nad Austriakami.

Podsumowując tak jak pisałem wyżej dla mnie Norwegowie są faworytami do złota i napewno taka Austria nie przeszkodzi im w zdobyciu medalu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
hristo 585

hristo

Użytkownik
bez kursów, każdy może sobie ułożyć H2H, lub wytypować miejsca, podaję końcową kolejność drużynówki:
1. Niemcy
2. Norwegia
3. Japonia
4. Austria
5. Polska
6. Słowenia
7. Czechy
8. Szwajcaria
9. Rosja
10. Finlandia
11. Włochy
12. Korea
13. Szwecja
Drużyna jest tak mocna jak jej najsłabszy zawodnik, lepiej skoczyć 8 razy dobrze niż 7 super skoków i jeden zepsuty. Drużynówki to specyficzne konkursy, ale tu powinno być wszystko jasne i klarowne:
Niemcy:
Freund bez komentarza, Freitag na MŚ zawiódł trochę, ale w drużynie nigdy nie zawala, Eisenbichler mocny, skacze powtarzalnie, teoretycznie najsłabszy, ALE w niemieckiej drużynie byli Duffner, Jaekle, Uhrmann - łączyło ich to, że żaden z nich gwiazdą nie był, teraz taki jest Neumayer - gwiazda nie, ale w drużynie nie zawodzi, nawet skacze ciut powyżej swoich możliwości. Niemcy mają złoto,
Norwegia przegra, ponieważ Jacobsen i Fannemel to dwójka, która nie odda 4 skoków na poziomie, minimum jeden z nich będzie zawalony....tu obstawiam Fannemela, Bardal się zepnie, Velta w formie, Jacobsen będzie chciał udowodnić, że miejsce w drużynie należy mu się bezdyskusyjnie, dziś na treningach bardzo dobrze skakał - jutro w drużynie będą słabsi od niego.
Japończycy na podium kosztem Austriaków, Kobayashi równo i dobry, Taku potrafi tu skakać, Kasai też, limit złych skoków (skoku) na dużej skoczni wyczerpał w drugiej serii w czwartek, a Ito to najmniej stabilny teraz w drużynie, ale Japonia podobnie jak Słowenia zawsze w drużynie się sprężała, a nie pamiętam kiedy Ito zawalił kadrze konkurs, więc liczę , że tu nie zejdzie poniżej pewnego poziomu.
Austria poza podium, bo oprócz Krafta, reszta bardzo nierówna. Nie przekonuje mnie medal Schlieriego, Hayboeck limit szczęścia wyczerpał w czwartek, a Poppinger ma dobre pojedyncze skoki, ale do drużyny wszedł tylko dlatego, że Loitzl skończył karierę, Diethart bez formy, a Kofler podziękował i spakował walizki....
Największe ryzyko to właśnie miejsca 4-5 , bo jeśli już miałoby coś nie wejść to właśnie Austria może zamienić się miejscami z naszymi. Na szczęscie nie będzie kubackiego, więc nie będzie blamażu....szkoda Olka, jestem fanem jego talentu, ale tu nie idzie mu ewidentnie. Przewiduję, że jutro nikt z naszych nie zawali. Klimek skacze tu bardzo dobrze, Piter jak się nie zepnie to skocze na pozimie 10 tego miejsca, Kamil podobnie, a Janek ma coś do udowodnienia. Słoweńcy nie mają z nami szans, a my możemy powalczyć z Austrią i ewentualnie być blisko Japonii...
Słowenia zawsze potrafiła spinać się w drużynówkach....ale nie tym razem, nie ma szans jedynym który na pewno nie zawali to .....N.Dezman! Prevc, Damjan a zwłaszcza Tepes to miny, tym razem się nie uda. Forma rozregulowana zwłaszcza u Damjana, Tepesa nigdy nie ceniłem, w drużynie zawsze był mocnym punktem, ale jeden skok na poziomie 100-110m będzie teraz bankowo, Jernej też nie zabłyszczy,
7 miejsce Czechów jutro to najpewniejszy Bet - nie ma szans żeby wyprzedzili Słoweńców, ale za nimi będzie przepaść...Koudi skoczy, Matura trochę gorzej, Janda nie zawali, a Hlava już będzie miał problem. Lepszy od Polaska, ale to starczy na Szwajcarów spokojnie, na Słoweńców bez formy i tak nie ma szans.
Simi i Gregor wystarczą na równą i słabą ekipę Rosjan, a Rosjanie skorzystają na impotencji Finów....poza Ahonenem jest tragednia. Taki Klimov byłby w Finlandii numerem 3, a jakby Korea miałaby przynajmniej 2 takich Choiów to jeszcze powalczyłaby z Finami:)
Włosi beznadziejni, ale Varesco i Cecon doskoczą w okolice 100m czego nie można powiedzieć najsłabszych Koreańcach, a Colloredo lub Bresadola skoczą na poziomie Choia, więc makaroniarze skończą za Finami....
Szwedzi powalczą o to żeby mieć powyżej 0 punktów....to nie żarty, mogą mieć zaledwie kilka punktów po 4 skokach!
i zagadka dla kolegów...tak żeby skojarzyć kto się interseuje skokami na serio;-)
Teraz Szwajcaria ma Ammana i Deschwandena za liderów, wcześniej byl Kuettel, ale zawsze był problem z drużyną. Teraz mają, nawet powalczą, ale w ostatnich 2o latach był moment, że w jednym sezonie mogli sklecić lepszy team niż teraz jest - kto oprócz Ammana i Kuettela miał przez część sezonu formę pozwalającą myśleć że Helweci sklecą konkretną drużynę?;-)


Robson// Marco Grigoli coś tam w pewnym momencie skakał, wiadomo szału nie było ale nadzieja na awanse do drugiej serii u Szwajcarów się pojawiała.
E;// nie o to, nie o to mi chodziło:) Grigoli w tym składzie o którym myślę nie załapałby się do drużyny:)
podpowiedź: nr 3. w kadrze był na poziomie dzisiejszego Deschwandena ....i był farbowanym lisem:)

Na szczęście posłuchałem hristo i obstawiłem drugi kupon gdzie zamieniłem na Velta-Kraft 1, tak że koniec końców i tak udało się sporo ugrać
Fajnie, że się udało...wyślij jedno Tyskie do Bytomia:)
 
L 32

luntrus

Użytkownik
Tym skoczkiem był Michael Mollinger, którego chyba z reprezentacji Niemiec wyrzucili, czy jakoś tak. ????
Ciekawe na co stać naszych zawodników. Stoch miewał tu dobre skoki, gdzie tracił do czołówki niewiele. Żyła w pojedynczych skokach potrafi daleko skakać. Murańka doszedł do dobrej dyspozycji, no i pytanie co zrobi Ziobro? Na małej niby było świetnie. Dużo pewnie będzie zależeć od warunków, bo jak znowu będzie mocno w plecy, to będą spadać jak kawki, a tylko najlepsi sobie poradzą, ewentualnie jak komuś podwieje.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Tym skoczkiem był Michael Mollinger, którego chyba z reprezentacji Niemiec wyrzucili, czy jakoś tak. ????

Ciekawe na co stać naszych zawodników. Stoch miewał tu dobre skoki, gdzie tracił do czołówki niewiele. Żyła w pojedynczych skokach potrafi daleko skakać. Murańka doszedł do dobrej dyspozycji, no i pytanie co zrobi Ziobro? Na małej niby było świetnie. Dużo pewnie będzie zależeć od warunków, bo jak znowu będzie mocno w plecy, to będą spadać jak kawki, a tylko najlepsi sobie poradzą, ewentualnie jak komuś podwieje.

Przed farbowanym Michałem była jeszcze taka druzyna Szwajcarów w 2002 gdzie Simmi i Kuttel grali już pierwsze skrzypce a uzupełniali ja Steinauer i zwłaszcza Sylvain Freinholz (brąz na MS 1997 i srebro na juniorskich 1992) i ta druzyna była zdecydowanie najmocniejsza w ostatnich 20-latach ???? )) to było 7 miejsce na olimpiadzie (6 było 4 lata wczesniej ale tam nie było jeszcze Kuttela).
No i równe 20 lat temu Szwajce były na 5 w teamach w Kanadzie , reuteler, steinauer, freinholz, trunz i to był ich najmocniejszy team ostatniego 20-sto lecia ???? )) .
to tak gwoli przypomnienia ???? ) Skakał juz wtedy Adam ???? )
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Szwedzi powalczą o to żeby mieć powyżej 0 punktów....to nie żarty, mogą mieć zaledwie kilka punktów po 4 skokach!
Czy tak kilka pkt to nie wiem, nie sugeruj się wynikami treningów i tym, że tam mieli po 0pkt za skoki, w konkursie dostaną jeszcze noty za styl więc te kilkadziesiąt pkt uzbieraja ;) tzn powinni hehe


Ogólnie w większości tez postawionych przez Ciebie się zgadzam, ale nie ze wszystkimi ;) Po pierwsze :

Norwegia przegra, ponieważ Jacobsen i Fannemel to dwójka, która nie odda 4 skoków na poziomie, minimum jeden z nich będzie zawalony....tu obstawiam Fannemela, Bardal się zepnie, Velta w formie, Jacobsen będzie chciał udowodnić, że miejsce w drużynie należy mu się bezdyskusyjnie, dziś na treningach bardzo dobrze skakał - jutro w drużynie będą słabsi od niego.
Jeżeli więc sugerujesz, że Jacobsen lub Fannemel zepsują to równie to samo można napisać przy Freitagu i Eisenbichlerze. Nie wspominając już o Neumie (chociaż on zawsze równo skacze w drużynówkach) ale Freitag i Eisenbichler potrafią zepsuć swoje skoki, przecież Eisenbichler widać jak się wkurza zawsze po nieudanych próbach, a tych w tym sezonie miał mnóstwo ! To jest tykająca bomba jak dla mnie u Niemców.

Norwegowie akurat mają bardzo mocny skład. Jacobsen swoje skoczy, podrażniony, że nie skakał indywidualnie. Velta, Fannemel i Bardal mocna trójka i w formie. Wg mnie Norwegowie to wygrywają dzisiaj ????

Największe ryzyko to właśnie miejsca 4-5 , bo jeśli już miałoby coś nie wejść to właśnie Austria może zamienić się miejscami z naszymi. Na szczęscie nie będzie kubackiego, więc nie będzie blamażu....szkoda Olka, jestem fanem jego talentu, ale tu nie idzie mu ewidentnie. Przewiduję, że jutro nikt z naszych nie zawali. Klimek skacze tu bardzo dobrze, Piter jak się nie zepnie to skocze na pozimie 10 tego miejsca, Kamil podobnie, a Janek ma coś do udowodnienia. Słoweńcy nie mają z nami szans, a my możemy powalczyć z Austrią i ewentualnie być blisko Japonii...
Również się cieszę, że nie będzie Kubackiego, ufff, ja nie wiem co Kruczek w nim widzi, że wystawił go w miejsce Ziobry na czwartkowy konkurs eh... Gorzej mogłoby być tylko ze Stefankiem chyba.
A tak odnośnie Ziobry to ciekawy wywiad z nim wczoraj czytałem -&gt; http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/jan-ziobro-nie-bylem-mily-dla-lukasza-kruczka/9xhdv#pl-fb-po
Też mi szkoda, że Olek nie załapał się do czwórki i tak słabo wypadł w czwartek. Fajnie skakał przed MŚ, a potem jakaś obniżka dyspozycji. Cóż, Murańka przez podobne rozżalenie przechodził w Soczi. Teraz jednak pokazuje, że potrafi dobrze skakać.

No i bardzo optymistycznie podchodzisz do naszych orłów! Jestem pełen podziwu, ale ja tam nie widzę ich w rywalizacji o tak wysokie miejsca jak sugerujesz ;)

Wg mnie Polska 5-6 msc wyskacze nic więcej. Ziobro pewnie zawali jeden skok bo będzie chciał coś pokazać na siłę i wyjdzie jak zawsze...



MŚ Falun - drużynówka sobota 17:00
Austria - Norwegia Typ : Norwegia @ 1,28 ✅
Słowenia - Czechy Typ : Słowenia @ 1,20
✅
Japonia - Polska Typ : Japonia @ 1,55⛔standardowo Polacy jak zwykle jak nie trzeba to skaczą ????
AKO @ 2,38 Uni bet

Pograłem coś takiego na dziś. może i aż trzy zdarzenia, ale nic lepszego nie udało się pograć.

Norwegia dziś wg mnie wygrywa konkurs. Austria ma dwa słabe punkty. Poppinger i Hayboeck bez formy. Schlieri też coś odwali pewnie, nie wierzę w powtórkę jego skoków z czwartku.

Słowenia niedoceniana tutaj przez wszystkich widzę, ale na Czechów wystarczy spokojnie bo tam to jedynie Koudelka jest.

Tak jak wspomniałem, w Polaków nie wierzę zupełnie.
Kasai, Takeuchi, Ito i Kobayashi mocna czwórka i jeżeli wyeliminują słabe skoki z 2 serii z czwartkowych zawodów to powalczą o pudło, a Polaków tak wysoko to ja nie widzę wcale.


Ponadto pograłem jeszcze takiego singla

MŚ Falun - drużyówka sobota 17:00
Polska - Słowenia Typ : Słowenia @ 2,55
Expekt ⛔

No Sorry, ale taki kurs na Słowenie z Polakami ?! Ja to biorę.
Ok Damjan nie skacze szału, ale skacze na tyle dobrze by poziom Ziobry i Murańki osiągnąć. Dezman i Tepes, niby Tepes ma być tym słabym ogniwem, ale przypomnijcie sobie co skakał przed MŚ więc dzięki tej dobrej dyspozycji załapał się na MŚ. A w Willingen w drużyówce był bardzo mocnym punktem zespołu. No i Prevc kozak, i na tą chwilę lepszy niż Stoch.
Kurs jest za duży stanowczo jak na taką parę.
Wg mnie Słowenia wyskacze 4-5 msc, a może i nawet wyżej ? Bo szanse ku temu maja wg mnie. Drużynówka to ich żywioł i wcale się nie zdziwię jak dziś zdobędą medal ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Zakłady na 1 rundę:
Japonia - Polska @ 1 @ 1,61 ✅
Niemcy - Austria @ 1 @ 1,25 ⛔ ????
AKO: 2,01 bet365

Ja puściłem takiego dubla w bet365. Polska niestety jak dla mnie dziś zakończy na 5 miejscu, a o 3 miejsce na podium zawalczy Austria z Japonią. Stoch bez tej iskry, którą prezentował chociażby przed MŚ, a o ubiegłym sezonie nie wspominając. Żyła skoczy jak mu się uda. Niestety w konkursach z reguły mu się nie udaje. Ziobro - Murańka to skoki w granicach 120 - 123m, a znając życie któryś jeszcze to spapra &quot;lotem&quot; alla Kubacki na 115 /116 metr.
Japonia skacze na porównywalnym poziomie. Owszem spaprali skoki w drugiej serii konkursu indywidualnego, ale były to jedyne nieliczne ich gorsze skoki w Falun. Poza tym skoki w granicach 128m są dla nich jak najbardziej do osiągnięcia. Również stylowo Japończycy mają nad nami przewagę. Chciałbym się mylić i to bardzo, ale na dzień dzisiejszy Japończycy są równiejsi, bardziej powtarzalni jeżeli chodzi o dobre skoki.
Niemcy tutaj Austrię odsadzą i to dość mocno. W Austrii Hayboeck i Poppinger skaczą słabiutko, a i tak jak wspomniał robson Schlieri może zepsuć.
Niemcy mocną czwórką dziś zawalczą o złoto, ale to powinno powędrować do Norwegów, którzy mają chyba ciut lepszą czwórkę. Zaważą detale i pojedynek Velta&amp; Freund.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom