>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2016/2017 - Sapporo (10.02 - 12.02.2017)

pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Pora na najmniej atrakcyjną część Pucharu Świata, a więc zawody w Azji. Dlaczego najmniej atrakcyjna? A no dlatego, że zawody w Japonii odpuszcza większość czołowych zawodników przez co poziom zawodów jest stosunkowo niski. Czy inaczej będzie tym razem? Jest kilka argumentów. Po pierwsze test przedolimpijski w Pjongczang, który odbędzie się zaraz po zawodach w Sapporo. Po drugie 4 zawody z cyklu świata - kto je odpuści już raczej w czołówce nie namiesza. Po trzecie najmocniejszy skład reprezentacji Polski, który dzielnie broni 1 miejsca w klasyfikacji Pucharu Narodów. Czas na zawody dla najwytrwalszych. ????
Program zawodów:
Piątek, 10.02.2017
2:00 - Odprawa techniczna
6:30 - Oficjalny trening
8:30 - Kwalifikacje
Sobota, 11.02.2017
7:30 - Seria próbna
8:30 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 12.02.2017
1:00 - Kwalifikacje
2:00 - Pierwsza seria konkursowa


Zapraszam do dyskusji.​
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Pestka nie panikuj...w tym roku będzie inaczej ;-)
Nikt nie odpuści 2 weekendów + próby przedolimpijskiej, będzie bardzo ciekawie ;)
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
No właśnie, jest juz gdzieś przewidywana lista startowa? Bo jestem ciekaw czy ktoś z czołówki generalki PŚ nie jedzie. Wczesniej była jakaś plotka o Tande, ale juz potwierdzone, ze Norweg będzie skakał. A Kraft?
 
19polonista11 2

19polonista11

Użytkownik
Austriacy jadą pierwszym składem z wyjątkiem Koflera
Jeszcze bez Schlierenzauera ;)

Kamilowi ewidentnie służy skocznia w Sapporo. W 2012 odpowiednio drugie i trzecie miejsce,a w 2015 drugie miejsce i piękny skok na 140 metr. Będzie ciekawie. Jak dla mnie będzie podium.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Schlieriego nie wymieniałem, bo on w kontekście Stocha nie ma takiego znaczenia jak Kraft;-)
Co do podium....czuję niespodzianki - może Nori cos namiesza w pierwszym konkursie zanim wszyscy się ogarną gdzie są ?;-)
 
taktykpl 17

taktykpl

Użytkownik
Pamiętajcie, że w Sapporo zawsze warunki są loteryjne, mogą być niespodzianki.
Ostatnio w studiu Rafał Kot opowiadał, że albo wieje tam bardzo różnie wiatr, albo pada śnieg płatkami wielkości 5 zł, więc ostrożnie
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Stefan Kraft - Wellinger @1 @ 1,85 ✅
Ito - Takeuchi @ 1 @ 1,63 ✅
AKO: 3,02 Betsson
O dziwo betsson łączy zakłady na zawody w Japonii co pozwoliło mi na sklejenie dość fajnego kuponu. Kraft w świetnej formie i mimo, że za jego plecami na lotach był Andi to i tak według mojej opinii Niemiec nie ma tego odlotu w drugiej fazie co Kraft, który kapitalnie przeciąga odległości. Dobry występ Niemca w Oberstdorfie to przede wszystkim idealnie dobrana parabola lotu, która pozwalała mu dwukrotnie na poprawienie rekordu. To był taki styl &quot;alla Kubacki&quot; tylko doprecyzowany na progu bo widać było, że Niemiec nie wytracał szybkości w locie uzyskanej na rozbiegu. Mimo to Andi to ciągle zawodnik na miejsca 4-10 a Kraft 1-5. Taku ma słabiutki sezon. Daiki nic lepiej ale zawsze o te kilka pozycji plasuje się wyżej aniżeli jego rodak. Jak dla mnie dysproporcja umiejętności zawsze była na korzyść mniejszego Japońca.
Dubel nie z serii &quot;mocnych&quot; ale z serii dość sporego prawdopodobieństwa odznaczenia go na zielono.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Witam ;)

No dziś to warunki mamy jako tako po japońsku ???? jest przeprowadzany trening a za 2 godziny kwalifikacje. .

Na jutrzejszy konkurs to nie wygląda to optymistycznie nie dość że ma padać śnieg to wiatr 5m/s to warunki mocno loteryjne i chyba bettson w tym przypadku wie co robi że można łączyć pary.. Trzeba będzie obrać sensowną strategie stawkowania nie tak jak dotychczas..

Pozdrawiam ;)
 
taktykpl 17

taktykpl

Użytkownik
Maciej Kot dzisiaj na FB
&quot;Trening w Sapporo był dla mnie bardzo udany Oddałem 3 równe i dobre skoki. Warunki na skoczni zmieniały się, ale nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu wszystkich serii. Prognozy pogody na weekend nie są dobre, ale trzeba być dobrej myśli &quot;
 
lukas1958 412

lukas1958

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Japonia, Sapporo



Typ: Peter Prevc wygra ✅✅✅
Kurs: 4,50
Data i godzina: 10.02.2017 08:30
Bukmacher: Betsson
Analiza:

Zapraszam na pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata, w japońskim Sapporo, który zostanie rozegrany na legendarnej Okurayamie (HS134). No i betsson po raz kolejny daje łatwo zarobić. Po sesjach treningowych oraz kwalifikacjach, w moim uznaniu faworytem do wygranej jest nie kto inny jak Peter Prevc. Wprawdzie pierwszy skok treningowy wypadł w jego wykonaniu dosyć słabo bo tylko 122 metry, to już w kolejnej serii treningowej znacznie się poprawił bowiem zanotował skok na odległość 131,5 metra co w rezultacie dało mu wygraną w drugim treningu. Jednakże prawdziwy pokaz siły dał nam dopiero w kwalifikacjach, które bezkonkurencyjnie wygrał lądując aż na 138 metrze i to w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. De facto Prevc skacze lepiej jak ma wiatr w plecy (II trening), niż pod narty (I trening). Tak na dobrą sprawę jedynymi którzy mogą powalczyć jutro z Peterem o wygraną są Norweg - Daniel Andre Tande, który w pierwszym treningu zajął drugie miejsce a w drugim treningu trzecie, w kwalifikacjach skoczył ledwie 124,5 metra jednakże miał aż 10,1 dodanych punktów za wiatr a więc skakał w najgorszych warunkach jeśli chodzi o czołówkę Pucharu Świata. Drugim, który może powalczyć o wygraną ze Słoweńcem jest nie kto inny jak obecny lider Pucharu Świata - Kamil Stoch. Polak w pierwszym treningu wypadł przeciętnie przy sprzyjającym wietrze skoczył na odległość 129 metrów, w drugim treningu przy niekorzystnych warunkach skoczył pół metra dalej zajmując drugie miejsce, natomiast w kwalifikacjach poszybował po raz kolejny na 129 metr a więc jego skoki są bardzo powtarzalne. Co ciekawe smaczku w jutrzejszym konkursie dodaje to, iż Peter Prevc wygrywał tu pierwsze zawody kolejno w 2014, 2015 oraz 2016 roku, a w drugich dniach zajmował drugie, trzecie oraz szóste miejsce. To tylko dobitnie pokazuje, że Słoweniec lubi Okurayamę i na prawdę dobrze mu się tu skacze, a, że historia lubi się powtarzać to nie miałbym nic przeciwko jego wygranej. Tym bardziej, że przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Lahti Peter wyraźnie zaczyna łapać formę. Ogólnie rzecz biorąc ostatnimi laty Słoweńcom dobrze się tu startowało, jednakże tym razem nie widzę nikogo prócz Petera kto może zająć miejsce w top3. Jest tylko jedna rzecz, która może zniweczyć mój typ jak i cały konkurs a mianowicie kiepskie warunki wietrzne oraz śnieżne a niestety meteorolodzy przewidują taką właśnie pogodę na weekend, miejmy nadzieję, iż jednak pierwszy konkurs odbędzie się bez problemów. Konkurs rozpocznie się o godzinie 8:30.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Z całym szacunkiem sądzę, że musisz mieć jutro bardzo dużo szczęścia by ten typ Ci wszedł. A to za sprawą chociażby warunków, które jutro zapowiadane są na skoczni. Samo to dyskwalifikuje grę na zwycięzcę zawodów, bo kto ogląda regularnie skoki ten wie co FIS potrafi robić by ukończyć jedną serię i zbić kasiorkę.
Peter już w tym sezonie pokazywał przebłyski w treningach i kwalifikacjach, a gdy przyszedł konkurs to w czołówce go nie było. Sam myślę, że dopóki wokół Petera trochę się nie uciszy po świetnych sezonach nie będzie kolejnych triumfów. Dziś głowa uwięziona w sidłach popularności.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
elit39 0

elit39

Użytkownik
Z całym szacunkiem sądzę, że musisz mieć jutro bardzo dużo szczęścia by ten typ Ci wszedł. A to za sprawą chociażby warunków, które jutro zapowiadane są na skoczni. Samo to dyskwalifikuje grę na zwycięzcę zawodów, bo kto ogląda regularnie skoki ten wie co FIS potrafi robić by ukończyć jedną serię i zbić kasiorkę.
Peter już w tym sezonie pokazywał przebłyski w treningach i kwalifikacjach, a gdy przyszedł konkurs to w czołówce go nie było. Sam myślę, że dopóki wokół Petera trochę się nie uciszy po świetnych sezonach nie będzie kolejnych triumfów. Dziś głowa uwięziona w sidłach popularności.
OK to mistrzu kogo stawiasz w roli zwyciescy konkursy rozumie to że Peteer zaprezentował sie w kwalach wyśmienicie i to przemawia za nim ale jesli nie on to kto - wiatr ? ...
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
OK to mistrzu kogo stawiasz w roli zwyciescy konkursy rozumie to że Peteer zaprezentował sie w kwalach wyśmienicie i to przemawia za nim ale jesli nie on to kto - wiatr ? ...
Według prognoz jutro ma wiać średnio 4-5m/s, podmuchy do 7 m/s. Jeśli nawet uda się przeprowadzić jedną serię to nie ma szans, żeby konkurs był przeprowadzony sprawiedliwie. W takich okolicznościach liczy się przede wszystkim szczęście do warunków, a w drugiej kolejności umiejętności.
Ja sobie odpuszczam granie, a już na pewno bym nie ryzykował gry na zwycięzcę. Jeśli już to bym szukał h2h w parze, gdzie zawodnicy będą skakać jeden po drugim. Wtedy jest szansa, że warunki będą mieli w miarę podobnie.
 
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Koudelka - Hula 1 @1,40
Kot - Żyła 1 @1,57
AKO @2,19 STS ✅
Warunki mogą być loteryjne, ale ten dubel wygląda solidnie. Koudelka i Kot byli lepsi od swoich rywali podczas treningów, a także w kwalifikacjach. Maciej lubi wiatr z tyłu skoczni, także w przypadku trudniejszych warunków powinien sobie poradzić. Koudi nie jest w wybitnej formie, jednak Stefan skacze jeszcze słabiej.
Kubacki - Kasai 1 @2,25 STS ✅
Kursy mnie zdziwiły. Kubacki skacze na Okurayamie bardzo równo i daleko. W kwalach uzyskał taką samą odległość, jednak skakał w dużo gorszych warunkach. Noriaki nie prezentuje formy z poprzedniego sezonu, w Sapporo własna skocznia pewnie nieco pomoże Kasai, jednak to Dawid jest pewniejszy i skacze obecnie lepiej.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Witam ;)

No dziś to warunki mamy jako tako po japońsku ???? jest przeprowadzany trening a za 2 godziny kwalifikacje. .

Na jutrzejszy konkurs to nie wygląda to optymistycznie nie dość że ma padać śnieg to wiatr 5m/s to warunki mocno loteryjne i chyba bettson w tym przypadku wie co robi że można łączyć pary.. Trzeba będzie obrać sensowną strategie stawkowania nie tak jak dotychczas..

Pozdrawiam ;)


Panie i Panowie sam sobie zaprzeczam i chyba musze wylać kubeł zimnej wody albo wyjde na spacer i natre się śniegiem ???? oczywiście po konkursie. .

Dwie pary z betssona

P.Prevc - D.Prevc 1 kurs 1,42 ✅

Starszy z braci lepiej zna tę skocznię i udowodnił to w treningach i kwalifikacjach co fo formy Peter notuje progres z myślą o MŚ ale to co zaprezentował Domen? Hmm daje do myślenia i taki kurs pobieram bo powinien być zdecydowanie niższy

Stoch - Wellinger 1 kurs 1,6 ⛔⛔
Jutro Kamil będzie lepiej...

Nasz reprezentant i zarazem lider kadry imponuje formą i dobrymi skokami i jutro powinien walczyć o najwyższe stopnie podium bo Kamil dobrze czuje tę skocznie.. Wellinger w Sapporo oddaje poprawne skoki ale ciężko będzie mu dorównać i skakać dalej od Kamila w każdej próbie nasz reprezentant był lepszy o parę metrów i jutro powinno być podobnie ale jest jedno ale ... Warunki atmosferyczne? ?!!! Ale trzeba wyjść z założenia że kto jest mocny to i w trudnych warunkach można udowodnić dobrą dyspozycję. .

Co do buka to tak jak wspomniał Pestka można łączyć w betssonie grę na pary a więc czemu nie skorzystać. .

Pozdrawiam. .

PS. Podaje jeszcze zagrany parę godzin wcześniej kupon z fortuny z mniejszymi kursami na Stocha i Petera i dodatkowo dodana para Koudelki z Jandą
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Kursy z sts:

Wygra konkurs: K.Stoch @3.75 ⛔
Kraft - Eisenbichler 2 @3,40 ⛔
Tande - P.Prevc 1 @2.25 ⛔
Descombes - Ziobro [email protected] ✅

Jezeli konkurs sie w ogole odbedzie to widze to tak. Kamila widze jako faworyta w tym konkursie do wygrania. To juz nie jest skocznia mamucia i tutaj bedzie mozna zobaczyc moc Kamila i powrot na zwycieska strone. Nawet jak beda trudne warunki powinien sobie poradzic.

Druga para to Stefan i Markus. Troche dziwia mnie te kursy,bo w treningach lepiej spisywal sie Niemiec i widac,ze ta skocznia mu lezy, Stefan wiadomo,ze w treningach nie skacze na 100%. Kurs adekwatny do ryzyka.

Kolejna para to Norweg i Sloweniec. Ile juz mialo byc powrotow Prevca ostatnio po dobrych treningach,ze wygra od razu konkurs? Tutaj w miare podobnie z Danielem w treningach, jedynie w kwali petarda,ale mysle ze w konkursie nie wytrzyma presji.

No i ostatnia para Descombes i nasz Jasio. Widac,ze u Ziobry,ze forma rosnie i to on pewnie zalapie sie na Mistrzostwa Swiata. Tutaj dwa dalekie skoki, jeden z upadkiem,ale nic groźnego sie nie stalo. Vincent w tym sezonie jest bardzo dobry,ale jednak mysle,ze bedzie za Jankiem,a Janek skonczy na 7 miejscu.
 
J 0

janeksm

Użytkownik
Ziobro liderem po 1 serii - 61 bet365
Ziobro zwycięstwo - 100 betsson

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich interesujących się skokami.
Odważny typ, lecz sądzę że kursy są za wysokie i można za te 10-20zł pograć. Od niedawna forma Janka poszła mocno w górę, a poza tym wygrał już raz konkurs pucharu świata. Lecz powodem dlaczego postawiłem na niego był pierwszy trening. Zajął w nim 3 miejsce, lecz wygrał by go gdyby nie przedwczesne lądowanie i upadek. W wywiadzie (pół żartem pół serio) mówił, że wysokości było na 150 metrów i wolał szybciej wylądować niż lądować na wypłaszczeniu. W dzisiejszym konkursie warunki będą trudne i loteryjne, a Janek jest na 28 miejscu w generalce, więc może trafić na lepsze warunki niż czołówka. A jeżeli tak będzie to myślę, że po swoim skoku obejmie prowadzenie i po ewentualnym pogorszeniu się warunków dla czołówki to prowadzenie utrzyma.
 
J 0

janeksm

Użytkownik
Może nie na temat ale polecam postawić w betsson na Polskę w drużynówce w Lahti. Aktualny kurs to 3,5 i wyższy od Niemiec i Austrii. Maciek po ostatnim konkursie na mamucie cieszył się, że w końcu udało mu się pozbyć problemu z uciekająca nartą, co potwierdzają dobre skoki w Japonii, a dodatkowo Janek zaczął świetnie skakać i jeżeli utrzyma formę (a nic nie zwiastuje tego by miał ją stracić) to mamy najmocniejszą ekipę na mistrzostwach. Polecam brać, bo po udanych konkursach w Azji kurs na Polskę poleci w dół
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Ziobro liderem po 1 serii - 61 bet365
Ziobro zwycięstwo - 100 betsson

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich interesujących się skokami.
Odważny typ, lecz sądzę że kursy są za wysokie i można za te 10-20zł pograć. Od niedawna forma Janka poszła mocno w górę, a poza tym wygrał już raz konkurs pucharu świata. Lecz powodem dlaczego postawiłem na niego był pierwszy trening. Zajął w nim 3 miejsce, lecz wygrał by go gdyby nie przedwczesne lądowanie i upadek. W wywiadzie (pół żartem pół serio) mówił, że wysokości było na 150 metrów i wolał szybciej wylądować niż lądować na wypłaszczeniu. W dzisiejszym konkursie warunki będą trudne i loteryjne, a Janek jest na 28 miejscu w generalce, więc może trafić na lepsze warunki niż czołówka. A jeżeli tak będzie to myślę, że po swoim skoku obejmie prowadzenie i po ewentualnym pogorszeniu się warunków dla czołówki to prowadzenie utrzyma.
W treningach nie sa brane pod uwage noty sedziowskie,bo skoki treningowe nie sa oceniane wiec wygrac treningu nie mogl ???? chyba,ze by polecial na ten 150m i nawet gdyby zaliczyl upadek to i tak by wygral ????
 
Do góry Bottom