>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2017/2018 - Zakopane (26-28.01.2018)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Puchar Świata zrobił małe koło i znów zawitał do Polski na zmodernizowaną Wielką Krokiew. W stolicy polskich Tatr zapowiada się fascynujący weekend ze skokami. Jest to świetny sprawdzian dla zawodników w przeddzień rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich i ostatnia szansa na pojedynek drużynowy przed najważniejszą imprezą czterolecia. Poważne skakanie zacznie się już w piątek gdzie odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Sobota zarezerwowana dla skakania drużynowego, natomiast niedziela to konkurs indywidualny. W drużynie w tym sezonie karty rozdają Norwegowie. Przed tygodniem zdobyli MŚ w lotach więc będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Polacy u siebie przy wielotysięcznej publiczności także myślą o wygranej. Z pewnością odbić będą chcieli się także Niemcy, którzy u siebie przed tygodniem skończyli poza podium.
W niedzielę Stoch będzie bronił koszulki lidera PŚ, a pewnie atakować go będą Freitag, Wellinger czy Tande. W naszej reprezentacji wystartuje 11 zawodników: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Bartosz Czyż, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł. Jedno jest pewne, w Zakopanym będzie bardzo gorąco w ten weekend.
Zapraszam do dyskusji i dzielenia się typami.

Program PŚ w Zakopanem:

Piątek, 26.01.2018

11:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje​

Sobota, 27.01.2018
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 28.01.2018
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego​
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Jak do tej pory oferta słabiutka, ale znalazłem już dość ciekawe zdarzenia, które warto pograć:
Hayboeck - Kobayashi J. (kwalifikacje)✅✅✅
2,15 forBET
Dla mnie kurs z kosmosu. Schodzimy z mamutów kilka pięter niżej i nie wierzę w to, że Junshiro nadal będzie skakał jak junior i ledwo się kwalifikował do zawodów, jak było to ostatnio. Jestem pewien, że japoniec nie zapomniał jak się skacze i nadal będzie się kręcił w czołowej dziesiątce. On najzwyczajniej w świecie nie potrafi latać. Widać, że kompletnie nie odnajduje się na skoczniach mamucich i chyba tylko z powodu wyników z tych skoczni wystawiono te kursy? Michael jest po upadku i wątpię, żeby szalał w kwalifikacjach na zawodach tuż przed igrzyskami. Raczej będzie skakał asekuracyjnie, bo upadek zawsze zostawia jakąś rysę w psychice. Natomiast Kobayashi wielokrotnie skakał, w tym sezonie, bardzo dobrze w kwalach, a nawet je wygrywał. Jestem pewien, że po zejściu na mniejsze skocznie, zdecydowanie odżyje i będzie chciał sobie i innym coś udowodnić. Na M.Kota, który jest pod formą, w parze z austriakiem, jest kurs 1,65, a na japońca 2,15!!! To dla mnie totalne nieporozumienie.
Kraft - Kubacki (kwalifikacje)✅✅✅
2,15 forBET
Dawid wiele razy w tym sezonie pokazywał, że w kwalifikacjach potrafi skakać wyśmienicie. Ogólnie jest w dobrej formie w tym roku, ale w zawodach często brakuje mu zimnej głowy. Jestem pewien, że w Zakopanem będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony, a stać go naprawdę na wiele. Osobiście pograłem go jeszcze jako zwycięzcę kwalifikacji, bo kurs 18,00 jest wielkim niedoszacowaniem jego umiejętności. Stefan natomiast jest w tym sezonie bez błysku, przygaszony. To nie ten sam zawodnik, który zdominował poprzedni sezon. Kręci się w pierwszej dziesiątce, ale widać po nim, że nie ma radości w tym co robi. Myślę, że to Dawid będzie w piątek stał wyżej w klasyfikacji niż Austriak, a kurs mnie na to zdarzenie zadowala.
Żyła - Kot (kwalifikacje)✅✅✅
2,15 forBET
Tutaj idę w stronę Maćka, który jest pod formą, ale widać, że powoli stara się odbudować swoją dobrą dyspozycję. Niestety, ale musi on każdym swoim skokiem udowadniać Horngacherowi, że warto na niego stawiać pod kontem IO. Kot jest na tyle ambitny, że wiem iż będzie robił wszystko żeby załapać się do drużynówki na igrzyskach. Nie będzie to łatwe, ale jest możliwe bo Piotrek ze swoim podejściem może wypaść ze składu. No właśnie Piotrek, cóż jest również w niezbyt dobrej dyspozycji a po zejściu na mniejsze skocznie powinno to być jeszcze bardziej widoczne. Uważam, że powinni skakać z Maćkiem na podobnym poziomie, ale patrząc przez pryzmat tego o czym pisałem wyżej, uważam że to Kot będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony od pierwszego skoku w Zakopanem i ma duże szanse na to żeby wypaść w kwalifikacjach lepiej od Żyły.
Konkurs indywidualny:
R.Freitag zwycięzca
3,85 forBET
Tutaj króciutko. Rysiek zawsze lubił skakać w Zakopanem i nawet w sezonach kiedy szło mu średnio, właśnie tutaj był zawsze wysoko a czasem stał na podium. Widać u niego straszną chęć wygrywania po nieudanym TCS. W Oberstdorfie skakał świetnie i tylko w jednym skoku konkursowym Kamil był od niego lepszy. W drużynówce już nie dał indywidualnie żadnych szans Stochowi i jestem pewien, że ta forma nie ucieknie i będzie się bił o zwycięstwo w stolicy Tatr. Oczywiście jego najgroźniejszym rywalem będzie Kamil i nie ma się co dziwić, bo nikt tak często jak on nie wygrywał w Zakopanem. Myślę jednak że lepsza dyspozycja, jak i większa motywacja, jest w obecnej chwili po stronie Freitaga i to jego typuję na zwycięzcę konkursu.
Bez analizy, kwalifikacje:
forBET
Hula - Amman 1,75✅✅✅
Kubacki
- Forfang 1,75✅✅✅
Damjan
- Żyła 1,65 zwrot
Johansson - Damjan 2,15 zwrot
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Rzeczywiście Norwedzy bez Tande w ten weekend. Ten zachorował i zdecydował nie uczestniczyć w zawodach w najbliższy weekend.
http://www.skijumping.pl/wiadomosci/24261/Tande-nie-wystartuje-w-Zakopanem/
Wielka to strata w drużynówce ale mimo to nadal Norwedzy są groźni. Chyba jednak nie na zwycięstwo. Faworytem w tym wypadku wydają się Polacy. Ja tak jednak nie sądzę, bo w Zakopanem zawsze dobrze prezentowali się Niemcy. Są podrażnieni sytuacją sprzed tygodnia i z pewnością będą chcieli rewanżu. Nasza reprezentacja nigdy nie wygrała konkursu drużynowego w stolicy Tatr choć często stawała na podium. Nawet rok temu gdy w drużynie rządziliśmy, to w Zakopanem przegraliśmy właśnie z Niemcami. Polacy przed weekendem skoków w Polsce zawsze trenowali na Wielkie Krokwi, tym razem tak nie było bo zostali dłużej w Oberstdorfie. Skocznia też lekko przebudowana. Te fakty nie dają nam już takiego rozpoznania jak przed laty. Przed tygodniem między nami i Niemcami także walka toczyła się niemal do ostatniego skoku.
Niemcy wygrają Unibet 5,50 ⛔
Niemcy TOP2 Milenium 2,55 ✅
 
A 118

asn

Użytkownik
Pilch vs Lindvik 2,10 STS ✅ (34-5) Dobrze, że zagrałem przed treningami, bo już po pierwszym kurs spadł poniżej 1,20
Pomimo całej sympatii jaką darze młodego Polaka to ta para to typowe 50/50. W COC skaczą na bardzo podobnym poziomie. Lindvik jest na 1szym miejscu, a Pilch na 3 w generalce (ma jednak 2 starty mniej). Obaj praktycznie bez doświadczenia w PŚ. Przede wszystkim kieruję się tutaj tym, że Norweg jest bardziej regularny. Tomkowi zdarzają się &#39;bomby&#39;, ale też bardzo przeciętne skoki. Do tego niewiadomą jest jak sobie poradzi z presją Polskich kibiców.
Wellinger vs Eisenbichler 2,30 STS ✅ (38-2)
Pojedynek dwóch Niemców. W tym sezonie Wellinger jest bardzo nierówny i też z tego co kojarzę z pamięci to w kwali raczej nie zajmował wysokich miejsc w przeciwieństwie do Markusa, który praktycznie zawszę jest w top10, albo kręci się zaraz za nią. Po takim kursie warto spróbować szczęścia.
D. Prevc vs Semenić 1,80 STS ✅ (49-17)
Tutaj także para tej samej narodowości. Domen w tym sezonie słabiutko. Dopiero drużynówka w Oberstdorfie na wysokim poziomie, ale nie od dziś wiadomo, że on bardzo lubi loty i szczególnie się na nie spina. Semenić ostatnio bardzo regularny (nie licząc 1 skoku w katastrofalnych warunkach, kiedy sędziowie go skrzywdzili). W PŚ wyżej od Domena i też dzisiaj liczę na niego.
Ammann vs Kasai 1,40 STS ✅ (25-35)
Tak wystawioną parę widziałem już parę razy w tym sezonie i z reguły wygrywał Szwajcar. Kasai w tym sezonie zdecydowanie gorzej niż w poprzednim.Do tego ma 2x mniej punktów w klasyfikacji Pucharu Świata. Ammann od jakiegoś czasu zaczyna miewać przebłyski naprawdę bardzo dobrych skoków. Spodziewam się go dzisiaj w &#39;10&#39; kwalifikacji, czego na pewno nie mogę powiedzieć o Kasai.
AKO: 12,17 ✅✅✅ ????
_____
COC
Kranjec
vs Klimov 1,42 STS ⛔ (DSQ-2 :|)
Ringen vs Altenburger 2,35 STS ✅ (39-19)
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
stanior 1,7K

stanior

Użytkownik
kwalifikacje Wellinger - Eisenbichler 2 2.05 STS
Wellinger dramatycznie słabo w dwóch treningach 115,5 i 116 a Eisenbichler skacze swoje
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Jeśli ma wyjść na olimpiadzie, to w Zakopanem musi wyjść.
Dzisiejsze skoki próbne i kwalifikacje pokazały, że Niemcy w Wellingerem w składzie mogą zaliczyć małą wpadkę w sobotnim konkursie drużynowym. Czy to zniżka formy? Dołek przed olimpijski Wellingera? Na mamutach prezentował się bardzo dobrze, lekko i pewnie. Możliwe, że potrzebuje nieco więcej czasu by przestawić się na dużą skocznie, choć Wielka Krokiew po modernizacji ma delikatne mamucie cechy.
Myślę, że ta bezradność Wellingera potrwa minimum do niedzieli. Jak tylko buki przedstawią ofertę na drużynówkę to celuję coś H2H Polska kontra Niemcy na Polskę.
 
A 118

asn

Użytkownik
Drużynówka, STS
Polska vs Niemcy 1,22 ✅
Tu raczej nie ma o czym dyskutować. Polacy notami &#39;wygrali&#39; oba treningi oraz kwalifikacje. Do tego w drużynie naszych zachodnich sąsiadów zapewne startować będzie Wellinger, który póki co skacze tutaj tragicznie. Poza Freitagiem i Eisenbichlerem reszta Niemców skacze przeciętnie, dlatego wydaję mi się, że dla Polaków pokonanie sąsiadów powinno być formalnością. Jedyną drużyną, która jest tutaj w stanie powalczyć z nami są Norwedzy.
Słowenia vs Austria 1,70 ⛔
Słoweńcy nawet mimo braku Damjana powinni tutaj spokojnie ustrzelić TOP4. Mam nadzieje, ze w składzie znajdą się P. Prevc, Zajc, Semenić i Jelar, a zabraknie miejsca dla Domena, który jak wyżej pisałem jest w tragicznej formie i w zasadzie tylko on mógłby spowodować porażkę z Austriakami. Co by nie mówić ich rywale są w kryzysie. Poza Kraftem wszyscy skaczą w kratkę. Aignera i Fettnera stać na dobre skoki, ale zwykle przeplatają je słabymi. Gregor też wrócił z treningów &#39;z odrobioną pracą domową&#39;, ale póki co jego skoki wyglądają bardzo przeciętnie. A Słoweńcy skaczą regularnie dobrze, a do tego stać ich na pojedyncze wybitne skoki. W drużynówce wystarczy taki 1 lub 2 i już to ich wywinduje sporo punków przed Austriaków. Szczerze mówiąc nawet zastanawiałem się czy w parze z Austriakami nie postawić na Japończyków, którzy przy odrobinie szczęścia mają szanse z nimi wygrać, ale lepiej zagrać bezpiecznie na Słoweńców.
Szwajcaria vs Czechy 1,8 ⛔
Pojedynek dwóch słabych zespołów. Teoretycznie w obu treningach Czesi byli lepsi o około 30 punktów, a w kwali lepiej zaprezentowali się Szwajcarzy o 10 pkt. Ciężko tutaj wytypować zwycięzce, ale mam takie wewnętrzne przeczucie, że Czesi to wezmą. W tym sezonie skaczą słabo, ale stać ich na pojedyncze przebłyski. Miewał je Kozisek, Stursa i Koudelka. A Szwajcarzy poza Ammannem nie istnieją. Deschwanden póki co ledwo przekracza 100m. Peier też z reguły ląduje bliżej buli niż punktu K. A jeśli drugą siłą drużyny jest Schuler to ten fakt dużo o niej mówi.
AKO: 3,73
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Kto więcej punktów w 1 serii STS:

Hayboeck
- Kasai 1,62 ✅✅✅
Z całym szacunkiem dla samuraja, ale nie jest on w olimpijskiej formie. Wczoraj skakał bardzo słabo. Cały sezon jest dla niego mało udany, przeplatany pojedynczymi dobrymi skokami. Nie sądzę żeby coś w tym temacie zmieniło się dzisiaj. Michael też sezonu nie może zaliczyć do udanego, bo do wysokiej dyspozycji mu daleko, ale gdzieś w granicach 15 miejsca często się kręci. Zawalił ostatnio jeden skok w druzynówce na MŚ w lotach, ale miał prawo, gdyż był po upadku. Wczoraj skakał dość regularnie i równo. Myślę że to powinno spokojnie wystarczyć na pokonanie Noriego.
Stjernen - Prevc 1,94 ⛔⛔⛔

Widać cały czas progres u Petera. Powoli się odbudowuje i kto wie czy na igrzyskach nie sprawi niespodzianki stając na podium? Jego skoki są naprawdę solidne, szczególnie na treningach i w kwalach. Myślę że jednak dzisiaj stanie na wysokości zadania i skoczy tak jak wczoraj. A wczoraj kręcił się cały czas koło 5-6 miejsca, zawsze lepiej od Stjernena. Norweg to jednak lepszy lotnik i w Zakopanem szans większych mu nie daje w rywalizacji z Peterem, a kurs na Słoweńca zachęcajacy.
Kobayashi R. - Kot 1,70⛔⛔⛔

Tutaj idę zdecydowanie w stronę Japończyka. Widać że chwycił dobrą dyspozycję i skacze bardzo przyzwoicie. Już w Oberstdorfie latał dość fajnie, w przeciwieństwie do brata. Wczoraj za każdym razem lepszy od Maćka, który również się odbudowuje, ale to jeszcze nie jest Maciek który wygrywał w poprzednim sezonie. Wielki szacun dla Kota za cierpliwość dzięki której wrócił do składu drużyny, bo tego mu często brakowało. Myślę jednak że Ryoyu powinien skoczyć kilka metrów dalej od naszego zawodnika.
Kot - Zajc 2,52⛔⛔⛔

Tutaj nie mogłem przejść spokojnie obok tak wysokiego kursu. Oboje skaczą na podobnym poziomie, oboje walczą o miejsce na igrzyska. O ile Maciek jest pewien wyjazdu do Korei, o tyle Timi musi jeszcze cały czas o to walczyć, więc motywacja jeszcze większą. Wczoraj skakali dość podobnie. Raz lepszy był Słoweniec, raz Kot, więc widzę value w kursie na Zajca.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Słowenia - Austria 2,55 Unibet, 2,00 forbet ✅
Zadziwia mnie aż taki kurs na Austrię. Prawda, że tydzień temu nie nawiązali walki z najlepszymi ale wtedy w składzie byli chociażby Aigner i Poppinger. Tu skład odmieniony na wiele bardziej doświadczony - Fettner, Schlirenzauer, Hayboeck i Kraft. Kutin pewnie chce mieć rozeznanie przed IO, bo to raczej takiego składu możemy się spodziewać po tym kraju. Wszyscy zawodnicy wczoraj oddawali poprawne skoki, a powtórzę jeszcze raz, że w drużynówce liczy się aby wszyscy skakali równo. Podczas treningów to właśnie zawodnicy z Austrii spisywali się lepiej od Słowenii.
U wicemistrzów Świata w lotach także zmiany. Brakuje Damjana, który nie przybył do Zakopanego, oraz D. Prevca, który słabo spisywał się na treningach. Za nich w składzie pojawili się Zajc i Jelar. Obaj młodzi i niedoświadczeni w drużynie. Do tego też nie najlepiej spisywał się wczoraj Semenic, któremu mógł mocno doskwierać tylni wiatr. Słoweńscy zawodnicy lepiej spisali się w kwalifikacjach. Przejrzałem wyniki i widać ewidentnie, że trafiali na lepsze warunki w kwalifikacjach przez co skakali 2-3 metry dalej.
Tydzień temu był mamut więc loty. Tam Słowenia wykorzystała co ma we krwi i zdobyła medal. Dziś inna bajka, a na takich skoczniach Austria ma duże szanse pokonać rywala swoimi skokami i doświadczeniem.

Niemcy wygrają
10 Marathonbet ⛔
Nieco na ten temat pisałem w czwartek TU.
Treningi i kwalifikacje pokazały, że z tą reprezentacją jest problem w postaci jednego zawodnika - Wellingera, który skacze tu poniżej oczekiwań. Mi raczej ciężko wyobrazić sobie, żeby zawodnik będący na 3. miejscu w klasyfikacji PŚ podczas wszystkich prób był poza TOP30. Wydaje mi się, że mógł mieć wczoraj jakieś kłopoty zdrowotne. W skokach treningowych trafił na naprawdę niezłe warunki, a mimo to ich nie wykorzystał. Gdyby rzeczywiście miało to podłoże formy nie zostałby wpisany na listę startową do dzisiejszej drużynówki. Reszta ekipy niemieckiej skakała bardzo dobrze. Freitag, który jest liderem nie zawiódł, do jego poziomu zbliżył się Eisenbichler. Leyhe ma wiele do udowodnienia po drużynówce w MŚ w lotach. Jeśli Wellinger wróci na swój poziom to Niemcy będą naszym najgroźniejszym rywalem podczas dzisiejszego konkursu. Przed tygodniem nic nie wskazywało na nagły spadek formy w jego wykonaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
A 118

asn

Użytkownik
Kto lepszy w 1 serii?
Hayboeck
- Kasai 1,57 STS ✅
Podbieram typ od Pinia. Mam bardzo podobne zdanie. Kasai bez przekonania w tym sezonie. Czasem nawet nie znajduje dla siebie miejsca w konkursie. Hayboeck też tego sezonu nie może zaliczyć do udanych, ale mimo wszystko jest trochę lepszy. Do tego na treningach wyższe miejsca od Noriakiego, także trzeba próbować.
Peier vs Stursa 1,94 STS ⛔
Takie trochę wróżenie z fusów. O ile jeszcze Czech od czasu do czasu potrafi skoczyć lepiej niż słabo, co pokazał w 1 treningu, gdzie zajął 12 miejsce, to Szwajcar praktycznie nigdy nie zajmuję miejsca powyżej 40. Moim zdaniem w ich obecnej formie para jest 50/50, więc zdarzyć się wszystko może, jednak to Stursa ogólnie jest lepszym skoczkiem i ma większy potencjał, dlatego też idę w jego stronę.
Jelar vs Fettner 1,70 STS ⛔
Jak już pisałem w opisie drużynówek Fettner skacze w kratkę. Po indywidualnych treningach trochę wzrosła jego forma, jednak nadal uważam, że Jelar jest lepszy z tej pary. Młody skaczę regularnie. Bardzo często jest wysoko w treningach, a w konkursach także regularnie punktuje, czego nie można powiedzieć o Fettnerze, który większość swoich punktów zdobył w początkowej fazie sezonu.

_____
za drobne:
Maksimochkin vs Sokolenko 7,43 STS ⛔
Rosjanie obecnie nie mają kompletnie zaplecza, do Zakopanego wysłali swój drugi garnitur (pomijając Dime) i skaczą tragicznie. Maksmichkin w treningach i kwali &#39;walczył&#39; z Kazachami o ostatnie miejsca. Przy odrobinie szczęścia może to wejść, warto spróbowac po takim kursie.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Szwajcaria vs Czechy 1,8
Pojedynek dwóch słabych zespołów. Teoretycznie w obu treningach Czesi byli lepsi o około 30 punktów, a w kwali lepiej zaprezentowali się Szwajcarzy o 10 pkt. Ciężko tutaj wytypować zwycięzce, ale mam takie wewnętrzne przeczucie, że Czesi to wezmą. W tym sezonie skaczą słabo, ale stać ich na pojedyncze przebłyski. Miewał je Kozisek, Stursa i Koudelka. A Szwajcarzy poza Ammannem nie istnieją.
Ja idę w stronę Szwajcarów kurs 1,8 w fortunie. Wiem, że mają tylko Ammanna, ale wystarczy. Pozostała 3 Helwetów i 4 Czechów na zbliżonym poziomie ze wskazaniem na Szwajcarów. W tym sezonie Szwajcarzy byli lepsi we wszystkich drużynowych konkursach. Nie będzie teraz inaczej, Czesi skaczą trochę lepiej, ale to za mało na Ammanna. Dokładam jeszcze typ Marcosa71 lekko zmodyfikowany tzn. Słowenia lepsza od Austrii. Jutro nie gram, może być wiatr.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Niemcy TOP 3 1.55 bet-at-home
W Expekt na ten typ jest 1.35,więc 50% nie jest mało,a trudno sobie wyobrazić,że oprócz Polski i Norwergii,ktoś mógłby dzisiaj pokonać Niemców.Sumada90 wyczerpująco opisał ich formę,nic dodać.Postawiłem,jak to na drużynówkę, w sumie jednak niewielkie pieniądze,bo pech jednego zawodnika może zepsuć typ.
 
mradam 388

mradam

Użytkownik
Co sądzicie o tym, że Polska nie wygra ? Kurs est 2.45 w forbecie.
Ja uważam, że jest wart pogrania. Norwegowie mocni, Niemcy również, Słoweńcy. U nas Kot zaczął dobrze skakać, ale uważam, że może zawalić nam. Stoch w drużynie mam wrażenie, że nie skacze na 100%. Skoki to w pewnym stopniu loteryjny sport i po takim kursie według mnie warto zaryzykować.
s90/ a co Ty myślisz o tym typie?przedstaw swoje zdanie, a może ktoś Ci przedstawi swoje.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
LINDVIK NIE 1.75
NIEMCY PONIŻEJ 1042.2 m 1.80
Fortuna ako 3.15
Pierwszy raz o gosciu slysze i ma byc lepszy od wyjadaczy Fannemela, Forfanga i Stjernena !? Moze od ktoregos bedzie ale nie od wszystkich 3. Treningi i kwale to druzynowka.
W treningach sumujac odleglosci 1002metry Niemców , w kwalach mbozac raxy 2 wychodzi 1026m. Jakby nie liczyc to linia 1042m jest zawyzona nawet jak Wellinger zacznie skakac. Ogolnie 8 skokow mysi byc 130.5 metrowych a jak to bywa w druzynowkach zamieszanie z belkami itp ktos skoczy 115m z tego towarzystwa a na krokwi ciezko to nadrobic bo ponas 140 nie beda skakac..
Maksimovich-Sokolenko 7,43 sts
Rusek 53 i 53 w treningach, Kazach 52 i 54 wiec 50/50. Kurs wystawiony po kwalach i jest mega przewartosciowany. Ogromne value mimo wszystko skoki na tym poziomie to loteriada po swietnym kursie.
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Dosłownie w kilku słowach, ponieważ ostatnia chwila na złapanie u buków.
W STS oferta wisi do 15:00
Konkurs drużynowy - H2h
Austria vs Słowenia @ 2,30 STS ✅
Notowania Słoweńców na pewno wzrosły po niezwykle udanych dla nich MŚ w Lotach, ale to nie sa loty, to jest duża skocznia, na której na pewno Austria ma dużo więcej atutów. Ma przede wszystkich Stefana Krafta. Oprócz tego wraca Schlirenzauer czy bardzo mocny, ale w średniej formie Michael Hayboeck. U Słoweńców jest Peter Prevc, który powoli wraca do formy, ale moim zdaniem w pojedynku z Kraftem przegrywa. Semenic, Domen Prevc czy przede wszystkim Zajc to również słabsi skoczkowie od Hayboecka czy Schlirenzauera. Austriacy bardzo lubią skocznie w Zakopanem. Schlirenzauer wygrywał tutaj 5 razy, raz wygrywał Kraft a Hayboeck stawał utaj na podium. Moim zdaniem ogromne value w tym typie.
H2h w pierwszej rundzie
Kraft - Stjernen @ 1,75 ✅
Na skoczni dużej pod każdym względem lepszym zawodnikiem jest Austriak. Stjernen miał udane loty, czy to w Kulm czy na MŚ w Lotach, natomiast na dużej skoczni w tym sezonie jeszcze nie zaistniał i moim zdaniem wyraźnie przegra z Kraftem.
H2h w pierwszej rundzie
Ryoyu Kobayashi - Maciej Kot @ 2.05 ✅
Młodszy z braci Kobayashi jest w niezłej dyspozycji, ale to nie ta klasa co choćby Kot. Maciek ostatnio był w przeciętnej formie, ale czym bliżej IO tym Kot w lepszej formie. Dzisiaj dostanie szansę kosztem Piotrka Żyły i zrobi wszystko żeby ją wykorzystać i pokazać trenerowi że to jemu należy się miejsce w drużynie na IO.
H2h w pierwszej rundzie
Eisenbichler - Fannemel @ 1,57 ⛔
+
Amman - Kozisek @ 1,25 ✅
Bardzo STS poszedł w sronę Norwegów po tym co zrobili w Oberstdorfie, ale nie wydaje mi się żeby byli tak mocni. z resztą widac to po treningach i kwalifikacjach. Marcus w kwalifikacjach był drugi za Kamilem Stochem i dzisiaj na pewno będzie mocnym punktem Niemców. Amman czym bliżej IO jest w co raz lepszej dyspozycji i w każdym elemencie jest lepszy od Czecha, chyba od każdego Czecha...
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
I seria
Austria lepsza od Japonii
Niemcy lepsi od Słowenii
@2.10✅✅
LVBet

Stawiam wyżej Austrię, ponieważ skaczą lepiej i równiej. Japończycy w kwalifikacjach wypadli cienko. R. Kobayashi, potem długo nic i kolejny Kobayashi, później Ito i daleko Kasai, czyli Ci najbardziej doświadczeni skakali najgorzej. Japonia cały czas stara się nawiązać walkę z najlepszymi, ale poza jednym drużynowym konkursem, to w pozostałych zawsze plasowali się za Austrią. Dziś uważam, że będzie poważnie. Austriaccy zawodnicy w kwalifikacjach oddawali bardzo równe skoki, wystarczy to przełożyć na dzisiejszy konkurs i spokojnie pokonają Japonię.
Niemcy to jedni z faworytów do zwycięstwa. Słowenia bez Jerneja Damjana i młodszego Prevca. Sam Peter Prevc nie da Słowenii zwycięstwa, a wiemy jak dobrych skoczków posiada reprezentacja Niemiec. Richard Freitag nie zwalnia tempa. Mają groźnego Wellinger, jest również Eisenbichler. Ma kto skakać. Mam nadzieję, że ostatnie skoki Wellingera, to były chwilowe i dziś wróci do normalnego skakania.
Niemcy TOP3
@1.57✅✅
LVBet

Bez analizy. To powinna być formalność.
 
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
I wyjasnil sie problem Wellingera z wczoraj , chlopak sobie buty testowal takze Niemcy top 3✅ podbijam jak poprzednicy
Właśnie. Wellinger dziś wrócił na właściwe tory. W STS kurs na miejsce 1-6 Wellingera to 2,0. Do rozważenia jest również opcja h2h np z Kubackim ale tu muszę poczekać na ofertę bukmacherów. Nie zmienia to jednak faktu, że słaba postawa z piątku ma wpływ na obecne kursy na Niemca.
 
A 118

asn

Użytkownik
Jutro zapowiada się loteriada związana z wiatrem o ile w ogóle konkurs się odbędzie, bo prognozy wyglądają coraz gorzej. Dlatego na indywidualny trzeba zagrać mniejszymi stawkami. Do tego za dużo czasu nie mam, więc mam nadzieje, że będzie krótko, treściwie i sensownie.
Kubacki vs Fannemel 2,01 STS ⛔
Gdyby to nie był konkurs, a kwalifikacje to postawiłbym na Polaka, ale w konkursie Dawid zawsze skacze słabiej. Fannemel po małym kryzysie w Kulm znowu wraca do formy z TCS. Dzisiaj w konkursie 2 ładne, równe dalekie skoki, był najlepszy w swojej drużynie. Dawid zepsuł trochę pierwszy skok i w ogólnym rozrachunku zdobył 9pkt mniej niż Norweg.
Wolny vs Pilch 1,94 STS ✅
Wolny ostatnio pod formą, co było już widać w TCSie i w Zakopanem też nic się nie zmieniło. W treningach miał słabsze skoki od Tomka, który szlifuje formę przed MŚJ. Kuba może być też lekko zawiedziony, bo tak naprawdę przez to, że nie jedzie na igrzyska sezon powoli się dla niego kończy. Teraz na czas olimpiady zostanie zesłany do PK, więc może i lekka demotywacja weszła mu do głowy, przez co ostatnio skacze trochę słabiej.
Semenić vs Kasai 1,7 STS ✅ (piękne zwycięstwo młodziaka ???? )
Trzeci raz w ciągu tego weekendu gram przeciw Japonczykowi. Jak już wcześniej pisałem jest pod forma i niespecjalnie mu wychodzą skoki, ale mimo wszystko dalej jest ceniony przez buków, dlatego trzeba z tego korzystać. Semenić miał dzisiaj widocznie słabszy dzień, ale pomimo tego i tak w H2H drużynówki miał wynik wyższy od Noriego. Jesli jutro skoczy swoje to tymbardziej nie powinien mieć kłopotu z pokonaniem Samuraja.
Stjernen vs Eisenbichler 2,16 STS ✅
Przez ostatnie 2 dni było widać, że między Stjernenem na mamucie, a Stjernenem na dużej skoczni jest różnica. Jego skoki nie powalają. Kompletnie nie widać tego błysku, takiej nadziei na bardzo dobry skok. Oboje skakali dzisiaj praktycznie w punkt. Do tego Eisenbichler w kwalifikacjach pokazał, że stac go tutaj na dalekie latanie. Moim zdaniem różnica w konkursie między nimi będzie bardzo mała. Para 50/50, ze względu na kurs, warto pograć w stronę Markusa.

______
Do tego bez analizy, ale kursy godne zagrania:
Wellinger 1-6 2,0 STS ✅
Fannemel 1-6 2,25 STS ⛔
Pomimo wszystko dobry weekend, szczególnie kwalfikacje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom