>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2017/2018 - Zakopane (26-28.01.2018)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś przenoszę się na skoki, bo i również w nich muszę się pochwalić dość sporą wiedzą.
Kolega wyżej pisze, że uwzględnia Dawida w top 6. Czy ty się człowieku szaleju najadłeś. Jest kilku lepszych skoczków prezentujących się lepiej od niego. Czyt. Kraft, Prevc, Wellinger, Stoch, Hula czy Freitag a to już 6 zawodników i ty chcesz tu wcisnąć Kubackiego??? Chłopak nie czuje tej skoczni zbyt dobrze. Pokazały to chociażby Mistrzostwa Polski, czy ostatnie jego skoki tu, po prostu są lepsi od niego.
Zastanawiam się gdzie ta Twoja wiedza. Pisanie, że Kubacki nie czuje się tu dobrze to dopiero brednie, bo nawet nie sprawdziłeś, że MP odbyły się w święta w Wiśle, a nie Zakopanem. ???? W ostatnich dwóch sezonach Dawid miał tu bardzo dobre wyniki. Przy skokach treningowych musiał &quot;nauczyć się&quot; nowego progu, bo jak sam wspominał nie skakał po remoncie. Do tego panujące dziś warunki na skoczni wiele bardziej będą sprzyjać Polakowi, który ma moc w nogach wiele większą niż młody Norweg.
I jeszcze jedno. Przy negowaniu analizy asn podajesz sześciu zawodników lepszych od Kubackiego, a sam za chwilę grasz TOP6 na Lindvika, którego nie ma w tej szóstce.
Ja dziś krótko, bo pogoda się pogarsza w stolicy Tatr i może być ciężko o rozegranie chociaż jednej serii.
Gregor Schlirenzauer - Daiki Ito 1,75 Unibet ✅ 40-25
Gregor niby odpoczywał, przygotowywał się i trenował ale przez dwa dni skoków w Zakopanem nie było widać poprawy z jego strony. Słaby skok w pierwszej serii konkursu drużynowego przy mocniejszym wietrze pokazuje, że nadal sobie nie radzi. Często właśnie pierwsze skoki są słabe w jego wykonaniu. Lepiej spisał się Ito, który skacze bardzo poprawnie. Wczoraj podczas konkursu prezentował się lepiej od Austriaka. Dzień wcześniej także nie odbiegał od niego odległościami.
Peter Prevc - Marius Lindvik 1,82 Milenium ✅ 3-8
Forma Prevca idzie w górę. Widać to od tygodni. Wczoraj także bardzo dobre skoki. W drugiej serii przez nieuwagę upadek, na szczęście bez konsekwencji. W obu seriach skakał dalej od Norwega gdzie dodatkowo miał obniżoną belkę. Jest bardziej doświadczony i sądzę, że w ciężkich warunkach może to zaprocentować w tej parze. Marius brylował na skoczni w piątek gdzie jedni testowali, inni zapoznawali się ze skocznią. Wczoraj wyszło szydło z worka i okazało się, że nie jest proste przeskoczyć z niższej ligi i zajmować czołowe pozycję. Prevc natomiast zbliża się do czołówki co pokazuje swoimi dobrymi próbami.
Ryoyu Kobayashi - Junshiro Kobayashi 1,52 Milenium ✅ 16-11
Na koniec pojedynek pomiędzy braćmi. Ryoyu skacze lepiej niż na początku sezonu ale często ma to miejsce tylko w treningach i kwalifikacjach. Gdy przychodzi konkurs musi ustąpić miejsca swojemu bratu. Pokazał to wczorajszy konkurs drużynowy gdzie w obu seriach tracił po około 10 pkt. Sądzę, że podobnie będzie i dziś. Junshiro to nadal czołówka PŚ i stać go na wysokie miejsca w konkurach. Sądzę, że to jeszcze nie czas na zmianę warty i młody Ryoyu nadal musi się uczyć od starczego brata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Zastanawiam się gdzie ta Twoja wiedza. Pisanie, że Kubacki nie czuje się tu dobrze to dopiero brednie, bo nawet nie sprawdziłeś, że MP odbyły się w święta w Wiśle, a nie Zakopanem. ???? W ostatnich dwóch sezonach Dawid miał tu bardzo dobre wyniki. Przy skokach treningowych musiał &quot;nauczyć się&quot; nowego progu, bo jak sa
Marcos71 ma rację, Kubacki jest za cienki na pierwszą szóstkę, ale i tak nie ma co gadać dziś nie będzie skoków. Szkoda blokować kasy. Kubacki nie ma dwóch równych skoków. Dużo lepsi: Stoch, Freitag, Wellinger, Kraft, Prevc, Lindvik. Jeśli się odbędą to przy takiej pogodzie skoki dziś są nie do grania.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Już jedni mnie hejtowali, cieszę się że dołączasz, ale fakt mój błąd MP były w Wiśle, sprostuje do do zdania, iż na obu nie czuję się zbyt dobrze.
Odniosłem się do Twojej wypowiedzi w taki sam sposób, w jaki Ty skomentowałeś analizę asn . Mam inne zdanie co do typu oraz poprawiam błędy jakie pojawiły się w Twojej analizie.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Marcos71 ma rację, Kubacki jest za cienki na pierwszą szóstkę, ale i tak nie ma co gadać dziś nie będzie skoków. Szkoda blokować kasy. Kubacki nie ma dwóch równych skoków. Dużo lepsi: Stoch, Freitag, Wellinger, Kraft, Prevc, Lindvik. Jeśli się odbędą to przy takiej pogodzie skoki dziś są nie do grania.
Kubackiemu rzeczywiście zdarza się skoczyć jeden skok super, a drugi gorszy. Ale to, że Prevc jest od niego DUŻO lepszy, moim zdaniem, jest nieprawdą. Peter na pewno jest skoczkiem bardziej utytułowanym i z większym potencjałem. Ale w tym sezonie na pewno nie można powiedzieć, że skacze równo. Słoweniec powoli dochodzi do tej swojej formy sprzed kilku sezonów, gdzie dominował nad konkurencją. Ale póki co, stawianie go zdecydowanie wyżej od Dawida, nie jest do końca trafne. Być może za 2-3 konkursy tak będzie.
To samo tyczy się Lindvika. Dajmy mu trochę czasu, poczekajmy, aż zacznie coś osiągać w Pucharze Świata, bo póki co, to skoczył 4 dobre skoki i już niektórzy go stawiają na równi ze Stochem czy Freitagiem. Puchar Kontynentalny to całkiem inna bajka i wyniki Norwega tam osiągane nie robią na mnie takiego wrażenia, żebym uważał Lindvika za DUŻO lepszego skoczka od Dawida.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Kubackiemu rzeczywiście zdarza się skoczyć jeden skok super, a drugi gorszy. Ale to, że Prevc jest od niego DUŻO lepszy, moim zdaniem, jest nieprawdą. Peter na pewno jest skoczkiem bardziej utytułowanym i z większym potencjałem. Ale w tym sezonie na pewno nie można powiedzieć, że skacze równo. Słowenie
Wisła 10, Ruka 8, Niżny Tagił 11 i 19, Titisee Neustadt 11, Engelberg 8 i 20, Oberstdorf 3, Ga-Pa 12, Innsbruck 20, Bischofshfen 9, Bad Mitterndorf 33 i Oberstdorf 10, to są miejsca Kubackiego w tegorocznej karuzeli. Należy do solidnych skoczków, ale nikt nie przypuszcza, że może coś osiągnąć na Olimpiadzie. Jeśli wygra Prevc nikt nie powie, że to jest niespodzianka. Kubacki w tym sezonie jeden raz uplasował się w pierwszej szóstce i nic nie wskazuje na to aby często miał ten wynik powtarzać. Nie ma żadnych przesłanek o wzroście jego dyspozycji. Doskonale sobie zdajemy sprawę, iż kwalifikacje, gdzie skacze około 60 zawodników w tym 4 Kazachów, Estończycy, Amerykanie, Kanadyjczycy, Czesi, Rosjanie ..... Nie ma szans aby nie zakwalifikować się. Większość zawodników z czołówki nie skacze na 100% kwali. Tam Kubacki może poszaleć. Jest cholernie mocny i super wkomponował się w drużynę. Mało tego dodatkowo u nas wszyscy wyjątkowo się mobilizują na drużynówkę, to jest super. Jednak wyniki indywidualne przytoczyłem na początku. To nie jest początek sezonu, że coś może ulec poprawie nagle. W sumie to może, ale ja na to nie postawię pieniędzy i odradzam wszystkim innym.
Co do Lindvika jest ciekawostką, uważam iż wystartuje na Olimpiadzie. Norwegowie mają fajną drużynę, ale jak na młodziana skacze wyśmienicie, mam nadzieję że też równo, ciężko obecnie ocenić. Czekam na rozwój sytuacji,będzie rywalizacja w drużynie Norwegii co może naszym chłopcom zaszkodzić ????
Ogólnie sam nie gram skoków na pozycje, nawet kadr. Za duże znaczenie w skokach ma wiatr. Lepiej jest grać h2h i zazwyczaj 2 max 3 pary. Prevc przed przejściem konkursów na mamuty tzn. w austriackiej części TCS skakał porównywalnie do Kubackiego, na mamutach lepiej i teraz raczej jego forma będzie rosła.
Jeśli nawet nie Prevc to znajdzie się Forfang może Fannemel którzy mają lepsze wyniki i dyspozycję od Kubackiego. Generalnie w tym sezonie gram przeciw Kubackiemu w parach i dobrze na tym wychodzę.
Polecam jeszcze grać pary przeciw Hayboeckowi jeśli są wiatry w plecy. Jak wieje mu pod narty potrafi odlecieć, jeśli wieje w plecy skacze słabo koniec druga a nawet 3 dziesiątka. Tak jest cały sezon.
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Dzisiaj warunki mogą być delikatnie mówiąc loteryjne, więc stawki na pewno dużo mniejsze niż zwykle.
Wszystkie typy z STS
H2h w pierwszej serii
Gregor Schlirenzauer (-6,5) - Manuel Poppinger @ 1,80

Moim zdaniem spora promocja. We wszystkich trzech piątkowych skokach Schlirie był wyraźnie lepszy. W każdym z tych skoków wygrywał ze swoim rodakiem o minimum 7 punktów, więc tym bardziej w konkursie nie powinien mieć z tym żadnego problemu. Jest dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem i zawodnik, który jest tak utytułowany i tyle razy musiał radzić sobie z ogromną presją i trudnymi warunkami na pewno lepiej poradzi sobie w konkursie niż w skokach treningowych. U Gregora widać co raz lepszą formę. Wczoraj skakał dobrze, zwłaszcza w drugiej serii.
H2h w pierwszej serii
Maciej Kot (-9,5) - Simon Amman @ 1,75

Maciek w końcu wraca do dobrej dyspozycji. Wczoraj dwa bardzo dobre skoki w drużynówce 133 i 130 metrów i mocno przyczynił się do wczorajszego zwycięstwa. Simon po niezłych lotach, po powrocie na skocznie dużą już tak dobrze sobie nie radzi. W piątek ani razu nie był w czołowej dwudziestce i wczoraj również nie zachwycił. Moim zdaniem Maciek powalczy o pierwszą 10, natomiast Szwajcar będzie na granicy awansu do drugiej serii.
H2h w pierwszej serii
Stefan Hula (-15,5) - Piotr Żyła @ 1,80

Moim zdaniem bukmacherzy troszkę przeceniają Stefana. Owszem jestw genialnej formie, wczoraj indywidualnie był by trzeci, ale moim zdaniem forma Piotrka nie ejst aż tak dołująca aby Stefan go wyprzedził aż o 15,5 punktu. Tym bardziej że Piotrek będzie walczył o miejsce w drużynie na IO z Kotem i nie może pozwolić sobie na wpadkę, tym bardziej na swojej skoczni.
AKO bez analizy
Fannemel - Stjernen @ 1,40
Kot - Leyhe @ 1,22
Żyła - Wolny @ 1,20
AKO: 2,05
 
A 118

asn

Użytkownik
Ej, chłopaki tylko jednej sprawy nie rozumiem. Ja nawet nigdzie nie napisałem, że Kubacki będzie w TOP 6, a nawet jeśli bym napisał to przecież tylko moje zdanie i wiadomo nie musisz się z nim zgadzać ???? .
 
K 66

kapisevicius

Użytkownik
Obstawił ktoś WIN Lindvika? Był kurs 40 na Fortunie i zastanawiałem się czy nie pójść za 30 PLN na to... Mam nadzieję, że odwołają drugą serię, bo jak nie to jest duża szansa że Norweg łyknie Hulę.
 
A 118

asn

Użytkownik
Wspomniales, później edytowałeś na win fannemela z nim i chyba klapa też
Proszę, nie wmawiaj mi czegoś czego nie zrobiłem. Nie miałem nawet przez chwile innych typów niż jest to co obecnie, możliwe, że edytowałem, żeby poprawić jakieś błędy, które zobaczyłem już po opublikowaniu.
BTW Nie wiem po co odnosisz się z takim hejtem do mnie. Nie weszło to nie weszło bywa. Fajnie, że chociaż 3 pozostałe weszły, więc nie ma jakiejś &#39;klapy&#39;, bo nie spodziewam się 2 serii. Na przyszłość proszę nie odnoś się do mnie w swoich analizach, bo robisz to z takim jadem jakbym był Twoim wrogiem.
PS. sorki za spam niezwiązany z typami, ale nie lubię jeśli ktoś zarzuca mi coś co się nie wydarzyło ????
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Tak jak mówiłem, pięknie odpowiadam na hejty. Młody Norweg pozamiatał.
Pozamiatał, taaa...? Faktycznie, ale chyba stół po kolacji. Panie wszechwiedzący, trochę pokory, bo jak na razie to co piszesz, nie przynosi żadnych korzyści, a tylko straty ????
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Doprawdy, straty?! Z tego co widzę to najwięcej ludzi korzysta z moich typów. Tyle co mi przychodzi milych wiadomości to głowa mała
Super, oby tak dalej. Tylko może zrezygnuj z typowania skoków, bo trochę Ci to nie wychodzi. Bez odbioru.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom