>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Smuda Trenerem kadry

homel 918

homel

Użytkownik
MOim zdaniem to nieważne czy dziennikarze i kibice będą rozumieć co mówi Smuda, ważne, żeby zawodnicy się z nim porozumieli i były wyniki. To, że kaleczy język polski nie powinno nas obchodzić. Zależy nam na dobrej grze reprezentacji, a nie na wykształceniu Smudy.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
A ja nie jestem pewien, czy Smuda jest ok na ten czas. Przecież nie chodzi o to, żeby wygrywać teraz mecze towarzyskie, ale by za 3 lata zdobyć mistrzostwo Europy. I pewnie, że przygotowania trzeba zacząć jak najwcześniej, ale to nie będzie zwykła trenerka tylko coś zupełnie innego. Coś z czym polscy trenerzy nigdy nie mieli do czynienia. Trzeba obserwować, zbierać statystyki, stworzyć wreszcie prawdziwy bank informacji przy kadrze. No i jakoś Smudy w tej roli nie widzę. Znam go jako trenera, który weźmie drużynę i w rok osiągnie z nią sukces, ale zawsze to się kończy niezbyt dobrze. Obawiam się, że albo mu się znudzi i zatęskni za prawdziwą piłką, a nie oglądaniem meczów i wprowadzaniem danych do komputera, albo po prostu nie sprawdzi się jako selekcjoner. Bo właśnie teraz słowo &quot;selekcjoner&quot; pasuje do trenera naszej reprezentacji najlepiej w historii.
Najważniejszy będzie dobór współpracowników i to nie tych przedstawianych w gazetach, ale ludzi, którzy będą mocno w cieniu, a od których w końcu będzie wszystko zależeć.
Nie mówię, że dokonano złego wyboru powołując Smudę, ale ze strony PZPN to była decyzja czysto pod publikę, co powiedzieli już wszyscy ważni. Innego kandydata raczej nie było. Kasperczak to podobny typ trenera, nie byłoby większej różnicy w sposobie prowadzenia kadry. Wydaje mi się jednak, że zapomniano, że głównym celem jest Euro 2012. Franz jest na teraz, a nie na za 3 lata. Wolałbym Skorżę.
Podsumowując - wątpię, że Smuda będzie trenował Polaków na Euro. Tyle.
 
k.@.m.i.l 0

[email protected]

Użytkownik
Zgadzam się z Sawasem. Franz jest chyba najbardziej &quot;przestarzałym&quot; trenerem. On nie używa laptopa, sam kiedyś wypowiadał się, że żadne statystyki go nie interesują. Wszystko robi &quot;na nos&quot;. Nie dawno Leo wypowiadał się, że Polsce brakuje wykwalifikowanych trenerów takich jak na zachodzie. U nas są &quot;trendy&quot; z lat 70-80 tych, tak samo w PZPN.
Uważam jednak, że Smuda dotrzyma do Euro2012 ale prawdopodobnie po tym turnieju straci pracę. Emerytura już blisko.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Czytam tutaj o tym, że Smuda nie używa laptopa, że są metody z lat 70. Ok jeśli tak uważacie to luz ale czemu prowadząc Lech poznań potrafił w europejskich pucharach walczyć jak równy z równym z drużynami o wiele lepszymi jak np Feyenoord, Deportivo czy też CSK ? Skorża odpadł z Levadią z Estoni a Smuda dopiero z włoskim zespołem. Dla mnie ma dowiadczenie i potrafi sobie poradzić z presją, zmotywować piłkarzy a to chyba jest najważniejsze. Trzeba mu dać trochę czasu i zobaczymy czy odmłodzi kadrę czy wprowadzi coś nowego czy po prostu będzie wszystko po staremu. Ja jestem za Frankiem i czekam z niecierpliwością na pierwszy mecz z rumunią, już wtedy będzie widać czy ma wpływ na drużynę...
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Ok jeśli tak uważacie to luz ale czemu prowadząc Lech poznań potrafił w europejskich pucharach walczyć jak równy z równym z drużynami o wiele lepszymi jak np Feyenoord, Deportivo czy też CSK ?
A dlaczego ta sama drużyna potrafiła przegrywać w lidze ze słabeuszami? Pewnie, że Smuda miał i ma sukcesy, ale krótkofalowe. Nic dłużej nie potrafi utrzymać.
 
k.@.m.i.l 0

[email protected]

Użytkownik
Czytam tutaj o tym, że Smuda nie używa laptopa, że są metody z lat 70. Ok jeśli tak uważacie to luz ale czemu prowadząc Lech poznań potrafił w europejskich pucharach walczyć jak równy z równym z drużynami o wiele lepszymi jak np Feyenoord, Deportivo czy też CSK ? Skorża odpadł z Levadią z Estoni a Smuda
Nie rozumiem czemu w taki sposób porównujesz dwóch trenerów. Smudzie z Lechem owszem, dobrze szło czasem w Pucharach, lecz choćby styl z jakim grali w tym sezonie był upokarzający. W lidze również niczym sinusoida. Miewa się dobre i złe momenty...

Nie było wielkiego wyboru na pozycje selekcjonera.
 
M 0

mesjasz

Użytkownik
Smuda miał sukcesy krótkofalowe bo najczęściej go wypieprzali. Tak jak choćby ostatnio z Lecha. I zespół się posypał. Owszem pod koniec pracy Smudy Lech grał coraz gorzej ale to dlatego że piłkarze oddychali rękawami po bardzo trudnym i wyczerpującym sezonie w którym na wszystkich frontach się starali jak mogli. Potem doszły bunty gwiazdek bo im odejść nie pozwolono i to też się złożyło. Potem gdy bunt trochę ustał bo okienko się zamknęło i świeżość na następny sezon wróciła to mieliśmy 3:1 i 5:0 w lidze do tego 1:6 w pucharach. I dopiero jak Zieliński przestawił zespół na swoją filozofię to się zaczęło to co jest teraz.

Natomiast gdyby Skorża objął kadrę to nic by się nie zmieniło bo to za spokojny człowiek. Brakuje mu charyzmy Franza. Zobaczcie jakie teraz jest nastawienie naszych kopaczy. Jeleń uważa że za Smudy wyjdziemy z dołka... Żewłakow mówi że brak powołań dał mu powód do myślenia i czas ogólnie korzystnie na niego wpłynął... Lewandowski mówi że wszystko przemyślał i teraz już by tak nie żartował... Roger ucieszony że jako nie Polak nie został skreślony... plus inne pozytywne wypowiedzi. Wszyscy na entuzjazmie jadą. Z dwóch powodów. Z takim trenerem jak Smuda nie mogą sobie pozwalać na nieróbstwo zabawę itp bo on się z nimi pierdzielić nie będzie i wawali bezpowrotnie i choćby forma była to nie powoła. Drugi to taki że zmiana powietrza z Benhakerowskiego na Smudowskie. Z Polakiem lepiej się dogadają tymbardziej że Smuda to nie taki nadęty cwaniak jak dziadek Benek tylko człowiek o podejściu sportowym a więc bardzo przystępny. Dlatego ja mysle ze nawet na dłuzsza mete bedzie dobrze
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Mesjasz , moglbys oszczedzic sobie gadanie &#39; dziadek benek&#39; bo to tez jest obraza i jesli karac za bluzgi to i za to ostrzezenie mozna dostac.
Z cala opinia mozna sie mniej wiecej zgodzic , ale kadrowicze mieli dobry kontakt z LEO nie wiem gdzie sie doweidziales , ze bylo zle. LEO poprostu byl za spokojny na naszych inna sprawa ze po EURO jego &#39; magia&#39; przestaala dzialac kompletnie.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Smuda miał sukcesy krótkofalowe bo najczęściej go wypieprzali. Tak jak choćby ostatnio z Lecha. I zespół się posypał. Owszem pod koniec pracy Smudy Lech grał coraz gorzej ale to dlatego że piłkarze oddychali rękawami po bardzo trudnym i wyczerpującym sezonie w którym na wszystkich frontach się starali jak mogli. Potem doszły bunty gwiazdek bo im odejść nie pozwolono i to też się złożyło. Potem gdy bunt trochę ustał bo okienko się zamknęło i świeżość na następny sezon wróciła to mieliśmy 3:1 i 5:0 w lidze do tego 1:6 w pucharach. I dopiero jak Zieliński przestawił zespół na swoją filozofię to się zaczęło to co jest teraz.

Natomiast gdyby Skorża objął kadrę to nic by się nie zmieniło bo to za spokojny człowiek. Brakuje mu charyzmy Franza. Zobaczcie jakie teraz jest nastawienie naszych kopaczy. Jeleń uważa że za Smudy wyjdziemy z dołka... Żewłakow mówi że brak powołań dał mu powód do myślenia i czas ogólnie korzystnie na niego wpłynął... Lewandowski mówi że wszystko przemyślał i teraz już by tak nie żartował... Roger ucieszony że jako nie Polak nie został skreślony... plus inne pozytywne wypowiedzi. Wszyscy na entuzjazmie jadą. Z dwóch powodów. Z takim trenerem jak Smuda nie mogą sobie pozwalać na nieróbstwo zabawę itp bo on się z nimi pierdzielić nie będzie i wawali bezpowrotnie i choćby forma była to nie powoła. Drugi to taki że zmiana powietrza z Benhakerowskiego na Smudowskie. Z Polakiem lepiej się dogadają tymbardziej że Smuda to nie taki nadęty cwaniak jak dziadek Benek tylko człowiek o podejściu sportowym a więc bardzo przystępny. Dlatego ja mysle ze nawet na dłuzsza mete bedzie dobrze
Powod jest tylko jeden, zmiana trenera. Nie ma znaczenia czy jest to Smuda czy nie to jest poprostu efekt nowej miotly, zaden pilkarz teraz zle sie nie wypowie zeby nie zamykac sobie furtki do reprezentacji. Jest to banalnie proste i upatrywanie w tym zaslugi Smudy jest naiwne.
 
M 0

mesjasz

Użytkownik
Powod jest tylko jeden, zmiana trenera. Nie ma znaczenia czy jest to Smuda czy nie to jest poprostu efekt nowej miotly, zaden pilkarz teraz zle sie nie wypowie zeby nie zamykac sobie furtki do reprezentacji. Jest to banalnie proste i upatrywanie w tym zaslugi Smudy jest naiwne.
Owszem ale jak selekcjonerem został Majewski to takiego entuzjazmu nie było. Byli tacy zawodnicy co ten wybór uznali za dziwny bądź skrytykowali (wśród powołanych). Nikt nie mówił że może to będzie nowy lepszy etap. Dopiero teraz tak jest. Smuda jest osobą zdecydowaną pewną siebie i już sam ten fakt odpowiednio nastraja piłkarzy
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Owszem ale jak selekcjonerem został Majewski to takiego entuzjazmu nie było. Byli tacy zawodnicy co ten wybór uznali za dziwny bądź skrytykowali (wśród powołanych). Nikt nie mówił że może to będzie nowy lepszy etap. Dopiero teraz tak jest. Smuda jest osobą zdecydowaną pewną siebie i już sam ten fakt odpowiednio nastraja piłkarzy
Jak trenerem zostal Majewski to wiadomo bylo ze jego jedyna szansa na bycie stalym selekcjonerem do Euro sa swietne wystepy przeciw reprezentacja Czech i Slowacji (co juz samo w sobie jest tak malo prawdopodobne ze praktycznie niemozliwe) a i nawet gdyby te warunki zostaly spelnione szanse te sa raczej niewielkie. Tu jest inna sytuacja, od poczatku wiadomo ze Smuda bedzie pracowal az do Euro i teraz zaden pilkarz go nie skrytykuje a wazelina zawsze sie przyda. Ja nie mam nic do tego bo dobra atmosfera jest wazna ale nie przypisywalbym tu jakis zaslug Smudzie.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Nie zgadzam sie.
Cygeiro nie od dziś wiadomo , że mimo dyscypliny jaką lubi Smuda piłkarze go lubia i cenią. Pozatym potrafi on jak na nasze warunki łatwo dotrzec do piłkarzy bez zbednych ceregieli. Pozatym on już tyle &#39; zwiedził &#39; klubów w Polsce , że połowa z tych piłkarzy byc może w trakcie kariery sie już z nim spotkała , to też in plus.
Majewski to nawet LEO wspomniał , że ma watpliwosci czy to naprawde &#39; kadra Stefana&quot; . On był takim ich popychadłem i napewno wtrocili wiecej niz przyslowiowe &#39; 3grosze&#39; a szkoda bo podobno ma papiery na trenerke. Wiec wiecej entuzjazmu co do Smudy ????
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Nie zgadzam sie.
Cygeiro nie od dziś wiadomo , że mimo dyscypliny jaką lubi Smuda piłkarze go lubia i cenią. Pozatym potrafi on jak na nasze warunki łatwo dotrzec do piłkarzy bez zbednych ceregieli. Pozatym on już tyle &#39; zwiedził &#39; klubów w Polsce , że połowa z tych piłkarzy byc może w trakcie kariery sie już z nim spotkała , to też in plus.
Majewski to nawet LEO wspomniał , że ma watpliwosci czy to naprawde &#39; kadra Stefana&quot; . On był takim ich popychadłem i napewno wtrocili wiecej niz przyslowiowe &#39; 3grosze&#39; a szkoda bo podobno ma papiery na trenerke. Wiec wiecej entuzjazmu co do Smudy ????
Ale zle odbierasz moje intencje. Pomimo tego ze Smuda nie byl moim faworytem nic mu nie odmawiam i trzymam kciuki za kadre pod jego wodza. Zgadzam sie ze potrafi zlapac dobry kontakt z pilkarzami ale z drugiej tez strony jak raz sie do kogos zrazi to pozniej ciezko go przekonac. Mi chodzilo tylko i wylacznie o to by entuzjastycznych wypowiedzi pilkarzy nie nazywac sukcesem Franza poniewaz kazdy nietymczasowy trener mialby tak samo, pilkarze az takimi idiotami nie sa zeby na poczatku skreslac sie poprzez nieprzychylne selekcjonerowi wywiady. A co do tego czy go lubia... jedni lubia inni nie, jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodzil i tak samo Smuda wsrod kopaczy ma zwolennikow i przeciwnikow.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Ale można powiedzieć, że po kilku tygodniach pracy Smudy jako selekcjoner reprezentacji Polski zrobił więcej niż Leo. Chodzi mi o to, że rozmawiał z młodym utalentowanym piłkarzem Werderu i szuka takich zawodników w Niemczech więcej. Co za tym idzie angażuje się i może będą tego efekty. Trzeba poczekać do pierwszego meczu z Rumunią i dopiero ocenić prace. Mi się jednak wydaje, że to jest dobry człowiek bo nie daje się osobą trzecim wtrącać sie w prace i wszystko bierze na siebie i tak powinno być. Janas prowadził Legie gdy grała w lidzę mistrzów później osiągnął więcej z reprezentacją niz Leo, Smuda również grał z Widzewem w LM dawno to było ale widać, że coś tych obu Panów łączy, może to jest głupie porównanie ale wydaje mi się, że styl prowadzenia zespołów Smudy zda egzamin w reprezentacji..
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Zgadza sie SMuda nie da sobie w kasze dmuchac. Zauważcie tez jedno, jak Smuda zacznie osiagac sukcesy (dobra gra , wyniki) albo nawet po wygranym jutrzejszym meczu , coraz wiecej LAto bedzie sie udzielał jaka to dobra decyzja itp. Juz przyjechali na zgrupowanie nikt nie wie po co. Beda chcieli sie promowac na daj boże jego dobrej postawie.
Ale snoop przesadzasz z tym najezdzaniem na LEO , nie badz typowym polskim &#39; kibicem&#39; LEO zrobil duzo dobrego a , że sie mozna powiedziec wypalił trudno , ja go szanuje .
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Również szanuje jego pracę włożoną w naszą reprezentację, dzięki niemu wygralismy z Portugalią, dzięki niemu przeżywałem fajne mecze ale jego czas minął. Nie mógł wycisnąć więcej z tej drużyny dlatego tak zakończył pracę w Polsce. Tak to jest z &quot;nami&quot; kibicami w Polsce. Jak jest dobrze to chwalą pod niebiosa ale jak już człowiekowi podwinie się noga, chce odejsc wtedy każdy na tą osobe narzeka i mówi, że był nie potrzebny. Ja również szanuję Benhakera i szanuję Smude dlatego dajmy mu czas i nie oceniajmy go teraz gdy tak naprawde każdy trener potrzebuje czasu żeby zrobić wynik, żeby zmienić styl gry i dopasować odpowiednich zawodników do koncepcji gry. Nawet jeśli nie osiągnie dobrego wyniku z Rumunami i tak będę jego zwolenikiem.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Jestesmy juz po 2 meczach debiutowych Franciszka Smudy. O ile ten pierwszy nie byl dobry w wykonaniu bialo-czerwonych to juz dzisiejsze spotkanie pokazuje, ze twki potencjal w tej druzynie. Oczywiscie jeszcze daleka droga do idealu ale widac, ze selekcjoner chce abysmy grali ofensywna pilke. Przegrane sobotnie spotkanie z Rumunia tlumacza zlym stanem boiska ale Rumunia byla tego dnia lepsza. Dzisiejsze spotkanie pokazalo, ze jednak nadal potrafimy rac w pilke ale czy Kanada jest taka slaba czy my dzis tak dobrze zagralismyc? Jak na poczatke pracy Smuda powinnien wybierac druzyny jednak slabsze od Nas aby chlopaki mogli w trakcie meczu wykonywac polecenia taktyczne. Za jakis czas powinny byc same kosiory europejskie Hiszpanie, Wlochy czy tez Anglicy. Mam nadzieje, ze kazdy z mlodych zawodnikow dostanie szanse na gre w reprezentacji, ze szybko wprowadzi takich zawodnikow jak Borysiuk, Janota czy tez Tyrala. Co do dzisiejszego spotkania spodobala mi sie gra strzelca bramki Rybusa i Sadloka ktory dosc pewnie gral na obronie. Widac, ze Smuda bedzie stawial na Obraniaka bo sam na konferencji prasowej powiedzial, ze styl gry Polskiego Francuza jest taki ktory lubi wiec raczej on przez najblizsze mecze bedzie ofensywnym pomocnikiem. Szczesny ma naprawde dobre warunki na klasowego bramkarza i to on bedzie nr 1 na ME w 2012 roku. Co do napastnikow nie wiem co na ta chwile Franek widzi w Lewandowskim jak dla mnie chlopak w tej chwili nie jest w dobrej formie wiec nie powinnien grac przez cale 90 minut. Co Wy sadzicie o tych 2 meczach ?
 
F 0

filweb

Forum VIP
Franciszek Smuda? Gość, który w ciągu ostatnich kilkunastu lat miał przyjemność prowadzić takie kluby polskiej ekstraklasy jak Widzew Łódź, Wisła Kraków, Legia Warszawa czy Lech Poznań. Warto zaznaczyć, że Smuda w każdym z tych przypadków dysponował bardzo silnym składem, za jego czasów Widzew, Wisła i Lech miały zdecydowanie najsilniejsze składy w całej stawce, natomiast Legia miała równorzędny team w stosunku do Wisły za czasów rządów Franza na Łazienkowskiej.
Warto więc wyciągnąć wnioski - Smuda odnosił sukcesy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy miał najsilniejszą ekipę w całej stawce. I to też nie zawsze. Jako, że jestem poznaniakiem, uważam, że odstawił kompletną &quot;fuszerkę&quot; w Lechu, mając skład na poziomie europejskim nie potrafił zdobyć wicemistrza. Brawo. Także w Legii i za drugim razem w Wiśle nie szło mu fantastycznie. Oczywiście, nie będę wracał nawet do momentów, kiedy prowadził ponownie Widzew, bo z przeciętnym czy słabym składem to Franz kompletnie nie istniał. A jaki skład ma nasza kadra? Przeciętny? Powiedzmy.
Wniosek jest z tego taki - Smuda to świetny fachowiec od przygotowania fizycznego. Mając świetnych zawodników potrafi ich odpowiednio zdyscyplinować i przygotować do ciężkiego sezonu. Nie jest to jednak ani geniusz taktyczny, jego poziom wypowiedzi wskazuje również na to, że nie jest mistrzem intelektu. Ja jestem zdania, że Smuda to najgorszy wybór, jakiego PZPN mógł dokonać, ci panowie jednak w takich decyzjach się specjalizują. Wybrali trenera przygotowującego dobrze kondycyjnie, ale co z tego, skoro 340 dni w roku piłkarze spędzą w swoich klubach?
Moim zdaniem Smuda zostanie zwolniony jeszcze przed końcem 2010 roku. Zakończę stwierdzeniem, że nie jest to człowiek klasą odpowedni na stanowisko selekcjonera, polska ekstraklasa to szczyt jego możliwości. Szkoda, że nikt nie pomyślał o takim Piotrze Nowaku, który w każdym elemencie trenmerskiego rzemiosła przewyższa Franza o dwie, jak nie trzy klasy. Potrafią to dostrzec Amerykanie, niestety nie my. Tak długo jak trenerem polskiej kadry jest Smuda, kibicuję jej przeciwnikom.
 
Do góry Bottom