>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Ekstraliga 2010 - playoffs + baraże

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
FAZA PLAY-OFF:
15. Kolejka - 15 sierpnia
Tauron Azoty Tarnów - Unia Leszno
Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów
Betard WTS Wrocław - Unibax Toruń
16. Kolejka - 22 sierpnia
Unia Leszno - Tauron Azoty Tarnów
Caelum Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra
Unibax Toruń - Betard WTS Wrocław
17. Kolejka - 29 sierpnia
Zwycięzca I rundy PO - &quot;Szczęśliwy przegrany I rundy PO&quot; (pierwszy mecz na torze niżej sklasyfikowanej drużyny w rundzie zasadniczej)
Druga drużyna I rundy PO - Trzecia drużyna I rundy PO (pierwszy mecz na torze niżej sklasyfikowanej drużyny w rundzie zasadniczej)
Włókniarz Częstochowa - Polonia Bydgoszcz
18. Kolejka - 5 września
Zwycięzca I rundy PO - &quot;Szczęśliwy przegrany I rundy PO&quot; (rewanż)
Druga drużyna I rundy PO - Trzecia drużyna I rundy PO (rewanż)
Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa
19. Kolejka - 19 września
Zwycięskie drużyny z półfinałów (pierwszy mecz na torze niżej sklasyfikowanej drużyny w rundzie zasadniczej)
Przegrane drużyny z półfinałów (pierwszy mecz na torze niżej sklasyfikowanej drużyny w rundzie zasadniczej)
20. Kolejka - 26 września
Zwycięskie drużyny z półfinałów (rewanż)
Przegrane drużyny z półfinałów (rewanż)
Baraże - 3 i 10 października
Zwycięzca meczu 7-8 i druga drużyna I ligi
Zapraszam do brania udziału w ankiecie i analizy szans poszczególnych ekip.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Nie wierzę, by nadchodząca faza PlayOff nie budziła w Was żadnych emocji?:-| Skoro brakuje postów, to tak najwyraźniej jest : P
Kursy z bet365.

Bukmacherzy widzą w zasadzie jednego kandydata do złota. Prognozują starcie Unii Leszno z resztą rywali. Według mnie kursy na &quot;Byków&quot; nie zachęcają do grania. Co prawda w świetnej formie jest Kołodziej i Hampel, to jednak nasuwa mi się pytanie, czy nie braknie im paliwa w końcowej, a zarazem decydującej fazie rozgrywek? Scenariusz mało prawdopodobny, biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję obu Panów, to jednak możliwy. Według mnie to właśnie dyskwalifikuje do grania na Unię po takim kursie.
Na papierze przed sezonem najmocniej wyglądał Unibax, jednak przez cały praktycznie sezon zasadniczy rozczarowywał swoich fanów. &quot;Anioły&quot; jednak pokazały na co je stać, w ostatniej kolejce, kiedy to pokonali we Wrocławiu miejscowy Betard, bez najmniejszych problemów. Czy to namiastka wysokiej formy &quot;Krzyżaków&quot;? Być może tak.
Falubaz również w końcówce sezonu pokazał, że zawodnicy jeżdżący z &quot;Myszką Miki&quot; na plastronach nie zapomnieli jak wygląda speedway w najlepszym wydaniu. Jednak szansa na obronę mistrzowskiej korony nie jest zbyt duża, w mojej opinii.
Kurs na Gorzowian jest dla mnie osobiście sporym zaskoczeniem. Wicemistrz sezonu zasadniczego spisywał się bowiem przez cały sezon niezwykle równo i dobrze. Jeśli tylko Czesław Czernicki będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, to bardzo prawdopodobne, że Stal dojedzie nawet po mistrzostwo kraju. &quot;Żółto-niebiescy&quot; mają dwóch świetnych liderów oraz świetnego młodzieżowca i kto wie, czy właśnie pozycja juniorska nie okaże się na wagę złota? Jedno jest pewne, jeśli nad Wartą myślą o wywalczeniu złota, to &quot;druga linia&quot; musi znacznie zwiększyć swój poziom.
Betard i Tauron w pierwszych meczach powinny już polec. &quot;Jaskółki&quot; stają przed arcytrudnym zadaniem, wyeliminowania leszczyńskiej Unii. Z kolei Wrocławianie swój udział na fazie PO, powinni skończyć na toruńskich &quot;Aniołach&quot;. W fazie zasadniczej oba spotkania kończyły się zwycięstwami wyżej notowanych rywali, więc mało prawdopodobne by teraz było inaczej. Wrocławianie z Markiem Cieślakiem zapewne tanio skóry nie sprzedadzą i postarają się o niespodziankę, jednak w ostatecznym rozrachunku znajdą się raczej poza burtą.
Tak pobieżnie napisałem co myślę o sytuacji w PO. W sondzie powyżej oddałem głos na Gorzów. W ostatnich latach na zwycięzcy fazy zasadniczej ciąży fatum, gdyż ów zwycięzca nie zostaje mistrzem Polski w PO. Czyżby teraz leszczyńskie &quot;Byki&quot; miały zmienić ten &quot;trend&quot;? A może zostanie podtrzymany? Z bukmacherskiego punktu widzenia, granie na Unię jest niezbyt ciekawe, toteż kibicować będę Stali : ]
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
No właśnie, kurs na Gorzów co najmniej dziwny. Czyżby buki coś wiedziały ? Bo wierzyć mi się nie chce, że dali taki kurs na Stal w pełnym składzie. Pawlicki nie jechał w meczach z Unią ale z tego wiem w PO już będzie mógł wystąpić. Żagar i Pedersen wracają po kontuzji, Gollob &quot;aferą z Super Expressu&quot; się raczej nie przejął (patrząc na dzisiejszą zdobycz w Szwecji). Nic tylko grać. Nie wiem czy Stal wygra ale kurs stanowczo przeszacowany
Edit
Szkoda, że nie ma par h2h. Może milenium, tudzież tobet coś takiego jeszcze wrzuci ...
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
No właśnie o to chodzi, ciekawy ruch buków. Właściwie w derbach nie ma faworyta, ale gdybym to ja miał stawiać pieniądze to postawiłbym na Falubaz. Mimo wszystko u siebie pełna mobilizacja i zawsze udało się pokonać Gorzowian. Wydaje mi się że i w tym przypadku będzie podobnie.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ale pamiętaj, że Gorzów może przegrać derby i przejść dalej ;) Zgadzam się, że mecz z Zieloną Górą może być trudniejszy nawet od finału. Stal ma ostatnio kompleks Falubazu. Do tego dochodzą niezaleczone urazy Żagara, Pedersena czy Pawlickiego który nie pojechał ani w Anglii ani w Szwecji w tym sezonie. Niewiadomo co się stanie ze Srebnym Kaskiem. Pedersen pojedzie w GP a następnego dnia zawody w Zielonej Górze. Najpewniej na strasznie trudnym torze. Wszystko się może zdarzyć. Zwłaszcza, że to chyba najbardziej nielubiany przez Tomka tor i nie pomoże kolegom w ustawieniu sprzętu. Raczej, bo Tomek w tym roku przekracza wszystkie bariery ;) IMO kluczowa będzie postawa Pawlickiego.
Wydaje mi się też, że Unibax w PO pojedzie znacznie lepiej niż w rundzie zasadniczej ale jak formy nie poprawi Jaguś to Torunianie nie mają szans na dobry wynik tj. chyba finał, bo wątpię by brąz zadowolił Krzyżaków.
Pojedynek Unii raczej do jednej bramki, choć w pierwszym meczu nie przekreślałbym Tarnowian.
Zapowiada się ciekawe PO
 
kamil307 0

kamil307

Użytkownik
W trakcie sezonu obstawiłem że Leszno zdobędzie mistrzostwo i tego się trzymam do teraz. Hampel, Koldi, Adams, Bally mówi samo za siebie. 2 miejsce pewnie Gorzów
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Moim zdaniem kurs na Leszno faktycznie jest nie do grania, ale z drugiej strony nie ma co się dziwić. Przy obecnej formie, to właśnie Byki są murowanym kandydatem do złota. Fakt, że w ostatnich latach zwycięzca rundy zasadniczej nie wygrywał finału, ale coś czuję, że tym razem Leszno się przełamie.
Jeżeli chodzi o ćwierćfinał, to Leszno powinno bez problemu wygrać dwa razy z Tarnowem. Podobnie może być w przypadku torunian, ale tutaj na pewno będzie trudniej drugi raz pokonać ekipę Cieślaka u siebie. Wytypować zwycięzcę trzeciej pary jest dość ciężko. Obie ekipy na pewno nie odpuszczą, bo być &quot;szczęśliwym przegranym&quot; oznacza jedno - półfinał z Unią Leszno. Prawdopodobnie dlatego kursy na obie ekipy są takie, ponieważ jedna z nich musi zmierzyć się z Bykami, a co to oznacza każdy się domyśla. Oczywiście może się okazać, że Leszno polegnie, ale jak już mają z kimś przegrać dwumecz, to najszybciej ze Stalą. Zarówno Gorzów i Zielona Góra pewnie marzą o tym, aby spotkać się z Toruniem, z którym w ostatnim czasie radzą sobie dobrze. Dużo zależy od formy N. Pedersena i Pawlickiego. Zagar powinien się już niedługo dojść do dobrej dyspozycji po kontuzji. Wszystko wskazuje na to, że będą to niezwykle wyrównane dwa mecze. Zapewne zadecydują detale. W ogóle byłoby wesoło, gdyby spotkali się jeszcze raz w finale :grin: chociaż Leszno pewnie zadba o to, aby tak nie było.
W półfinale Leszno łatwiej powinno mieć z Zieloną Górą niż Gorzowem, co pokazali podopieczni Czernickiego na początku meczu w minioną niedzielę. Gdyby był jeszcze Pawlicki czy N. Pedersen, to już w ogóle mogłoby dojść do niespodzianki. Teraz mi się przypomniało. Nie pamiętam czy w kontrakcie Pawlickiego jest mowa o tym, że również w fazie play-off nie może wystąpić przeciwko Lesznie. Jeżeli by tak było, to też po części tłumaczy dlaczego Byki są takim faworytem. Bez Pawlickiego Stal sporo traci, a wg mnie na chwilę obecną tylko oni mają szanse zagrozić leszczynianom.
Co do Apatora, to ich forma wydaje się, że rośnie. Teraz ciągle powtarzają, że zaczęły się mecze o stawkę i to ich niby napędza. Pożyjemy, zobaczymy. Wydaje mi się, że łatwiejszym rywalem dla Torunia w półfinale byłby mimo wszystko Gorzów. Powtórka z rundy zasadniczej, a więc przegrana u siebie raczej już nie powinna się przytrafić. Problemem byłby fruwający po MotoArenie Gollob, ale przynajmniej dla N. Pedersena ten tor nie jest najlepszy. Do tego owal w Gorzowie bardziej pasuje niektórym toruńskim zawodnikom, niż ten w ZG. Gdyby przyszło torunianom walczyć z Falubazem mógłby być większy problem. Na MotoArenie podopieczni Piotra Żyto robią całkiem niezłe wyniki, zaś u siebie potrafią ładnie odskoczyć.
W finale widzę Leszno i... chciałbym oczywiście Apator, ale na chwilę obecną wydaje się, że będzie to Gorzów lub ewentualnie Zielona Góra o ile N. Pedersen nie będzie tak skuteczny jak przed kontuzją (w lidze oczywiście :razz ???? . Natomiast w samym finale też stawiałbym na Leszno. U siebie są okropnie mocni, a para Kołodziej - Baliński jest bardzo silna. Gdyby dopatrywać się słabych punktów wśród leszczynian, to można jedynie wskazać pozycję juniora, ale przy czterech bardzo mocnych seniorach mogą to zawsze nadrobić.
-----
Może jeszcze warto podyskutować o dole tabeli? Oczywiście obecnie wydaje się, że Polonia ma więcej atutów i to ona pojedzie w barażu (sorry Verti ;)), ale to co zaprezentowali bydgoszczanie w ostatniej kolejce nie powinno od razu skreślać częstochowian. Włókniarz z Holtą mógłby poważnie zagrozić Polonii. Była różnica 12 punktów na korzyść gospodarzy, ale przecież Rysia stać nawet na lepszy wynik. Fakt, że w Czewie Kostek, AJ, Walasek dobrze się czują i będzie trudno ekipie spod Jasnej Góry wysoko wygrać, ale sprawa na pewno jest póki co otwarta.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Według pojawiających się niepotwierdzonych informacji Przemek Pawlicki w fazie PO będzie mógł pojechać przeciw swojemu macierzystemu klubowi, o ile dojdzie do takiego pojedynku.
Jeżeli chodzi o dół tabeli, to do decydujących batalii mamy jeszcze sporo czasu, więc na emocjonowanie się walką o utrzymanie przyjdzie jeszcze czas. Tak naprawdę, to ciekaw jestem jak ten czas wykorzystają moje &quot;Lwy&quot;. Póki co pojawiła się inicjatywa kibicowska, mająca na celu usunięcie z funkcji szkoleniowca pana Jaśka (kto ma ochotę może zapoznać się z treścią petycji, oraz ją podpisać -&gt; TUTAJ &lt;-). Tak naprawdę po ostatnim meczu w Bydgoszczy, powiało optymizmem. Rozmiary porażki można uznać za satysfakcjonujące, tym bardziej, że nie było Holty ani rezerw taktycznych (&quot;nie rób taktycznych bo nie ma kasy&quot; ???? ). O ile &quot;trener&quot; Krzystyniak do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników i odpowiednio &quot;zmotywowanych&quot; to myślę, że emocji w tym dwumeczu nie zabraknie. Do &quot;Gryfów&quot; w tym sezonie fortuna się nie uśmiecha, więc może po raz kolejny w tym sezonie przytrafi się jakieś rozwiązanie, które nie będzie po myśli bydgoszczan. Oczywiście im tego nie życzę, ale czy ten sezon nie jest dla nich pod pewnym względem patowy?
Patrząc na skład to wyżej niewątpliwie stoją akcje Polonii, ponadto jak już wspomniał Robson_26, to Walasek, Jonsson czy Lindbaeck na torze przy Olsztyńskiej jeździć potrafią. Niemniej jednak Holta i spółka tanio skóry nie sprzedadzą, a jeśli trener przygotuje nawierzchnię taką jakiej oczekują zawodnicy spod Jasnej Góry to ich szansę na pewno wzrosną. Uważam, że warto poczekać jeszcze trochę czasu, żeby poznać bliżej sytuację obu drużyn przed decydującymi potyczkami, bowiem przez niecałe dwa tygodnie może wydarzyć się naprawdę sporo ...
 
B 38K

bosky

Użytkownik
Według pojawiających się niepotwierdzonych informacji Przemek Pawlicki w fazie PO będzie mógł pojechać przeciw swojemu macierzystemu klubowi, o ile dojdzie do takiego pojedynku.
Podobne słowa padły z ust bodajże samego Przemka podczas jednej z konferencji prasowych. Kolejna już jutro, więc może będę wiedział coś więcej na temat stanu zdrowia nieco poturbowanych Stalowców ???? Co do samej Stali i derbów, na pewno pojedynki z ZG nam nie służą, ale ta różnica stricte sportowa jest w tym sezonie dość znacząca, więc na gorzowskim obiekcie żółto-niebiescy powinni co najmniej wygrać, kwestia tylko w jakich rozmiarach. Gorzej w ZG, ale zobaczymy, pożyjemy ;)
Ewentualny finał z Lesznem bynajmniej nie musi być jednostronny, przypominam, że Stal wygrała inaugurację tylko 4 punktami, ale jadąc pierwszy raz pod wodzą CzeCze, ze słabo dysponowanym Gapę, czy też Ruudem, bez Pawlickiego. Przed tygodniem szanse oceniałbym nawet na 60:40 dla Gorzowa, teraz kontuzje w Stali komplikują nieco sprawę.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Pawlicki będzie mógł jechać. Ale tylko jak pan Komarnicki wysupła z kieszeni spore odszkodowanie/opłatę czy jakkolwiek to nazwać. Nieoficjalnie mówi się nawet że to większa kwota niż ta jaką zapłacił Davidsson by jechać przeciwko Polonii. To by trochę tłumaczyło czemu Przemek nie pojechał w XIV kolejce. Po co płacić takie kokosy skoro i tak miejsca w tabeli to nie poprawi. Ale w finale czy w PO nie wierzę by p.Komarnicki nie wyłożył tej kasy.
Co do barażu to dla mnie nie podlega dyskusji że Polonia ma znacznie lepszy skład i w normalnych warunkach byłaby murowanym faworytem. Ale w Polonii normalnych warunków nie ma. Z torem wyprawiane są różne dziwne rzeczy. W tym sezonie raz, no może dwa był on atutem gospodarzy. Ostatnio jest tragedia. Wszyscy są ciągle zaskoczeni, bo tor miał być inny itd. Po dowiezieniu nawierzchni na zeszłoroczne GP tor ten nie przypomina już zbytnio tego sprzed lat. Zewnętrzna już tak nie chodzi, jest sporo dziur. Bydgoski betonik chyba idzie w niepamięć ;) Mimo wszystko czekam już z niecierpliwością na kursy na ten mecz. Ostatnim meczem bym się zbytnio nie przejmował. Wynik owszem był na styku ale warto pamiętać że Holta wszedłby do składu za Szombierskiego, który zrobił 5+1. A w Bydgoszczy trzy defekty miał Kościecha (w jedynym biegu w którym dojechał był zdecydowanie pierwszy), Jonsson stracił 2 pkt przez pomyłkę przy liczeniu okrążeń itd. Przede wszystkim jednak w Częstochowie Polonia tak naprawdę powinna wygrać gdyby nie aktorstwo Karlssona. Powiem szczerze, że tyle co rozmawiam ze znajomymi to większość bardziej niż Włókniarza obawia się Daugavpils czy Rzeszowa. Składy mają ciekawe i przede wszystkim tory których Poloniści raczej nie &quot;trawią&quot;. A w Czewie Walasek i Jonsson czują się jak ryba w wodzie. Emil też nie jeździ tam najgorzej, jeździł tam też Toninho. Ale to tylko sport i tylko jeden dwumecz. Wszystko się może zdarzyć. Obydwa kluby mają problemy finansowe i spadek z E-Ligi może być drastyczny w skutkach. Determinacji więc nie zabraknie ...
 
B 38K

bosky

Użytkownik
Jacques, kogo jak kogo, ale Łotyszów obawiać się nie musicie ???? ile oni już razy mogli awansować do elity i jakoś zawsze odpuszczali, nie inaczej będzie w tym sezonie ;)
btw: Gdańsk dla odmiany bez sprzętu, o czym mówił swego czasu Hlib. Stąd piękny kursik na awans Stali - 2,00 na Tobecie. Ale to tak abstra***ąc.
 
jawek 313

jawek

Użytkownik
Kursy są, a opinii brak.
To może ja skromnie zacznę. Derby Ziemi Lubuskiej stoją w obliczu kontuzji Pedersena. To może być kluczowy aspekt tej rywalizacji i niestety może wypaczyć wynik. Na pewno w Zielonej strata ta będzie większa i sądzę, że Falubaz wygra sporą ilością oczek. Do tego mały uraz Golloba wczoraj, a Hancock i Lindgren poczynali sobie również bardzo dobrze. W rundzie zasadniczej było 50-40 i liczę niestety, że Falubaz wygra większą ilością punktów.
Unia Tarnów - Unia Leszno = a więc tylko można pograć zwycięstwo leszczynian.
WTS Wrocław - Apator Toruń - ja coś czuję, że mimo braku Andersena, torunianie wygrają we Wrocławiu. Crump ma zawsze słabszy występ po GP, a Toruń od meczu z Lesznem naprawdę jeździ nieźle, wg mnie.
Typy:
Falubaz - Stal (+14) 1 @ 1.90 betgun
Tarnów - Leszno 2 @ 1.30 tobet
Wrocław - Toruń 2 @ 4.20 tobet
Co do zawodników to w tobet było:
Gapiński - Zagar (-1,5) 1 @ 1.85
Kołodziej over 12,5 @ 1.85
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Tobet chyba coś się pomylił. Wystawił zakład Zagar - Gapiński ( +1 pkt ). W rundzie zasadniczej Gapiński zrobił w Zielonej Górze 5 pkt, a Zagar 2, tylko że wtedy Gapiński nie był w jakiejś rewelacyjnej formie, a teraz jeździ solidnie, a Zagar nie dość że ciągle zawodzi to jeszcze jest poobijany. Handicap +1 pkt to także spora korzyść.
Drugi typ to Wrocław - Unibax, ( hc 0:8 ) , tu stawiam na gości, handicap spory jest a przecież Unibax wygrał tu przed tygodniem i to bardzo pewnie. Tym razem myślę że mecz będzie bardziej wyrównany ale nie aż tak aby Wrocław zdecydowanie wygrał. Andersen to nie koniecznie osłabienie bo przed tygodniem zrobił tylko 6 pkt, a Ward może będzie podbudowany wczorajszym wynikiem w IMŚJ.
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
Falubaz Zielona Góra - Caelum Stal Gorzów H(0 - 16.5)
Krótko bo zaraz trzeba do Zg zawijać.
1. Falubaz forma zwyżkująca
2. brak Nickiego Pedersena
3. Liczne kontuzje i upadki żużlowców stali Gollob, Pawlicki, Zagar
4. Atut toru
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Tak naprawdę to ja jakoś nie mam pomysłu na dzisiejszą kolejkę. Takie luźne wywody zatem przedstawię.
Tarnów - Leszno
&quot;Jaskółki&quot; na pewno postawią twarde warunki leszczyńskim Bykom. Takiego wyniku jak w sezonie zasadniczym na Mościcach raczej bym się nie spodziewał. Przede wszystkim gorzej nie pojedzie Krzysztof Kasprzak, który zdaje się, że powoli wraca na właściwe tory i dzisiaj obok Ułamka powinien być tym, który będzie &quot;ciągnął&quot; wynik. No właśnie Seba ostatnio w Szwecji notował dobre wyniki, więc jest szansa, że przełoży się to również na E-Ligę. Jeśli tarnowianie marzą o awansie do kolejnej rundy, muszą mocno się postawić faworyzowanym Bykom. Kołodziej ostatnio w Szwecji nie prezentował się już tak wybornie, Hampel też - czyżby to początki obniżki formy liderów Unii? Po jednym meczu nie możemy na to pytanie odpowiedzieć, dzisiaj dowiemy się więcej. Uważam, że Unia powalczy - ale do zwycięstwa mimo wszystko nieco im braknie.
Typuję wynik 43-47 dla Leszna.
Wrocław - Toruń
Przed tygodniem wrocławianie ulegli na własnym torze Krzyżakom. Teraz sytuacja jest nieco inna, bo w szeregach &quot;Aniołów&quot; zabraknie Hansa Andersena. Maciek Janowski zapewne nie będzie miał tak słabego występu jak przed tygodniem, Crump również zawiódł, no i w końcówce Bjerre - teraz wszyscy pałają rządzą rewanżu. Myślę, że im to się uda i na spotkanie do Torunia będą podróżować z niewielką zaliczką.
Typuję wynik 48-42 dla Wrocławia .
Zielona Góra - Gorzów
W tym spotkaniu nie mam wątpliwości, kto zostanie zwycięzcą, choć jeszcze w piątek nie napisałbym tego samego. Wszystko ze względu na kontuzje Pedersena oraz upadki Pawlickiego i Golloba, jak również ciągle narzekającego na uraz Żagara. Czy tak przetrzebiona przez kontuzje kadra Stali będzie w stanie wywieźć z Grodu Bachusa korzystny wynik? Raczej nie. Zielonogórzanie będą chcieli za wszelką cenę wykorzystać dość korzystną sytuację, jaka się dla nich utworzyła. Na owalu w Zielonej Górze chłopakom z Gorzowa nigdy dobrze się nie jeździło, toteż ich szanse spadają drastycznie.
Typuję wynik 54-36 dla Zielonej Góry.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Ja zdruzgotany wczorajszą kontuzją Emila,która prawdopodobnie wyrzuca Polonię z Ekstraligi:-( na dziś mam takie typy z Bet365
Unia Tarnów-Unia Leszno 2@1,33 ZWROT
Co tu dużo gadać,skoro Polonia prawie tu dwa razy wygrała(drugi mecz bez Emila) to nie widzę innej opcji niż wygrana dominującej w tym sezonie leszczyńskiej ekipy. Dla Tarnowa atut toru to za mało. Ułamek-Hampel,Kasprzak-Kołodziej,Pedersen-Adams,Jędrzejak-Baliński,Jensen-Shields,Vaculik-Pavlic...Jak dla mnie poza parą juniorską i być może Jensenem większą siłą dysponuje Leszno
Betard Wrocław-Unibax Toruń 1@1,4✅
Jak dla mnie mecz przyjaźni...Zobaczycie,że przegrany z tej pary będzie lucky looserem,więc dziś wygrają minimalnie gospodarze,aby za tydzień okazał się lepszy Toruń również minimalnie. A tak czysto sportowo: Crump,Bjerre i Janowski to już ponad 30 pkt,do tego Madsen,Świderski,Jeleniewski i Andersson...Toruń nie ma szans
Falubaz-Stal(+16) 2@2,15✅
Ten typ najbardziej ryzykowny dla mnie,bo wiadomo że w Gorzowie szpital a Zielona spreparuje dziś tor w takim stopniu,żeby poobijay Gollob czuł się jak na motocrossie...Ja jednak wierzę,że zarówno Tomek jak i Pawlicki pokażą dziś klasę...Do tego Gapiński i Zagar coś dorzucą..Umiejętne rezerwy taktyczne plus ZZ powinny pozwolić uzbierać Stali 38pkt..w końcu Gollob może jechać 7 razy;)
AKO: 4,01✅✅
 
wojt667 2

wojt667

Użytkownik
Posiada ktoś może PEWNE I SPRAWDZONE INFO (najlepiej ze źródłem) o tym czy w derbach ZZ za Pedersena w końcu będzie stosowane czy jedzie Zbyszek Suchecki? Straszny chaos w związku z tą kwestią powstał.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Zaczyna się główna faza sezonu, a tu w sporej grupie klubów mniej lub bardziej poważne osłabienia, które z pewnością wpłynął na wyniki dzisiejszych spotkań. Jestem trochę niemile zaskoczony kursem wystawionym przez większość buków na Spartę w pojedynku z Apatorem. Mimo nie tak dawnej wyraźnej porażki u siebie, to i tak stawiam na Wrocław w pierwszym meczu. Tamten mecz trzeba było po prostu odjechać, o niczym nie decydował. Dziś już powinna być większa mobilizacja w szeregach gospodarzy i myślę, że stać ich na 4-8 punktowe zwycięstwo, szczególnie, że goście przyjadą bez &quot;Ugly Duck&quot;, który parę &quot;oczek&quot; pewnie by dorzucił, bo trochę na dolnym śląsku pojeździł. Poza tym nie wierzę, że drugi raz tak słabo pojadą młodzieżowcy Sparty, bo tak Maciek jak i Denis często bywali mocnymi punktami zespołu. Trochę można by się obawiać o dyspozycję Jasona, który dzień po GP lubi sobie czasami odpuścić, ale chyba Marek Cieślak nie musi mu już tłumaczyć, że teraz już nie ma takiej możliwości. Tyle, że jak już wspomniałem kursy na to zdarzenie nie powalają; jedynie Sportingbet wystawił w miarę dobry i tam też zagrałem. Co do hc (-4), to uważam, że również może zostać pokryty, ale mimo wszystko wolę nie ryzykować.
Wrocław v Toruń # 1.526 Sportingbet ✅ 52-38
W drugim transmitowanym przez TVP Sport spotkaniu faworyzowana Unia Leszno jedzie po niby łatwe zwycięstwo do Tarnowa. Jednak czy będą mieć aż tak łatwo? Wątpię. Wiadomo, buczoki dwumeczu nie wygrają, ale na pewno będą chcieli godnie pożegnać się z ligą, bo na wejście jako lucky loser też raczej szanse niewielkie, chociaż kto wie, nie takie cuda już bywały. W każdym razie stać ich na minimalne zwycięstwo z Lesznem, którego liderzy (Hampel, Kołodziej) jakby trochę ostatnio słabli. Co prawda nadal nieźle punktują, ale już nie tak dobrze jak kilka tygodni temu. Poza tym dużo lepiej jeździ Kasper, który po beznadziejnym początku sezonu wreszcie się odnalazł i szczególnie będzie chciał się zrehabilitować za ten dramat, który odstawił w meczu pomiędzy tymi zespołami w rundzie zasadniczej, kiedy to zdobył 0 (słownie ZERO) punktów. Oprócz tego przebłyski formy zdaje się mieć również Seba Ułamek, podobnie Bjarne, a Vacul swoje powinien przywieźć. Tak więc w tym pojedynku postanowię zaryzykować i zagrać dodatni hc na gospodarzy.
Tarnów v Leszno - Tarnów +8 # 1.95 Sportingbet ZWROT
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Tarnów - Leszno - 2
Wrocław - Toruń +8 - 2
Tobet
Na dzisiaj taki oto kuponik. W Tarnowie szykuje się powtórka z rundy zasadniczej. Być może wynik będzie nieco lepszy na korzyść gospodarzy, ale rozpędzone Byki raczej nie dadzą się Jaskółkom. We Wrocławiu zapowiada się ciekawe widowisko. Z Han$em byłoby na pewno łatwiej, ale Ward przy odrobinie szczęścia jest w stanie zrobić tyle co Duńczyk tydzień temu. Ewentualnie jeżeli będzie to wynik rzędu 4 punktów, to też nie powinno być źle, ale pod warunkiem, że reszta pojedzie jak ostatnio. Mimo wszystko zabezpieczam się handicapem.
Gollob - under 15,5 @ 2 Tobet
Zielona Góra (-14) - Gorzów Wlkp. - 1 @ 1,875 Sportingbet
Sullivan - over 9 @ 1,9 Bet365
Wiem, że Tomka nie ma już w ofercie, ale zapewniam wszystkich, że był i udało mi się go zagrać. Po kilku minutach zamienili kursy i już na under było 1,72, a po jeszcze jakimś czasie w ogóle to wycofali. Śledziłem ich ofertę od rana i gdy to zobaczyłem, to nawet się nie zastanawiałem tylko grałem. Oczywiście na razie wygląda to atrakcyjnie, ale być może Chudy pojedzie 7 razy i już tak kolorowo może nie być. Cały czas czekam na informację, czy będzie ZZ, ale skoro Nicki zamierza wrócić dopiero na Szwecję 24go, to pewnie będzie zastępstwo.
Pograłem na Falubaz, który musi wykorzystać osłabienie przeciwnika i zdobyć u siebie jak najwięcej punktów, żeby spokojnie jechać do Gorzowa. Zielonogórzanie są zmotywowani i w dobrej formie. Stać ich na wysoką wygraną.
Dałem też Sullivana over 9. Saletra najwyraźniej wraca do dobrego ścigania. Ostatni mecz pokazał, że ten tor mu odpowiada. Na pewno będzie miał dodatkową mobilizację, bo jedzie przeciwko Crumpowi, któremu zawsze chce coś udowodnić.
 
wojt667 2

wojt667

Użytkownik
Odnośnie tego feralnego ZZ to obecnie sprawa wygląda mniej więcej tak, że Nicki od swoich lekarzy dostał 8 dni wolnego na dojście do pełni sił - 24 sierpnia ma już startować w Szwecji. Jednak w regulaminie polskiej Ekstraligi jest zapis, że ZZ może być stosowane za zawodnika, który przysłowiowe L4 ma na co najmniej 9 dni i w tym czasie nie może startować w żadnych oficjalnych zawodach. Także sytuacja jest co najmniej dziwna, bo gdyby w obu meczach z Falubazem za Duńczyka miał jechać Zbyszek Suchecki to prawdopodobnie Stalowcy mogą powoli rezerwować bilety na długie wakacje... Żeby dodatkowo zdezorientować publikę, około 17.00 w parkingu przy W69 pojawił się własnie Suchecki. Czyżby jednak... ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom