>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix (11) Polski - Toruń, 11 października 19:00

Status
Zamknięty.
robson_26 612

robson_26

Forum VIP

2014 Borygo Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland


Mistrza Świata praktycznie już znamy. Zostanie nim Greg Hancock, weteran żużlowych torów. W odniesieniu kolejnego sukcesu nie przeszkodziła mu nawet kontuzja. Toczyć się będzie zacięta walka o pozostanie w cyklu. Interesujące jest to, kto tym razem zaskoczy. Czy będzie to ponownie Adrian Miedziński, który rok temu wygrał w Toruniu GP?

Zapraszam do podawania typów!
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Z oferty Betsson proponuje:

Hancock - Jonsson 1 1,49⛔

Amerykanin dzisiaj przypieczetuje zdobycie MŚ. Na toruńskim torze spisuje się bardzo dobrze : w 2013 roku 18 pkt , 2 miejsce. W 2012 roku 13pkt i 3 miejsce. W lidze w tym roku 13+2 w 6 startach.
Jonsson w tamtym roku w GP Torunia nie jechał, w 2012 4pkt i 13 miejsce. W odległym 2011 AJ wygrał w Toruniu jednak forma z przed lat a aktualna to jest spora różnica. W lidze Szwed w tym roku 7pkt w 5 startach.
Amerykanin jedzie dzisiaj po wygrana tor Mu pasuje forma jest więc dojście do finału nie powinno być dzisiaj jakimś mega trudnym zadaniem. Szwed walczy o pozostanie w cyklu co wcale nie będzie łatwe bo rywalami są Holder, Hampel , Lindgren i Batchelor.
Warto jeszcze spojrzeć na pola startowe gdzie Hancock jedzie 2x z pola A natomiast Jonsson 2x z pola B. Nie jest tajemnicą ze pola A i D w Toruniu są najkorzystniejsze zazwyczaj.

Miedzinski - Jensen 1 1,54

Jeden jak i drugi nie są stałymi bywalcami cyklu. Adrian na swoim torze zna tu wszystkie ścieżki co potwierdził rok temu wygrywając w świetnym stylu. O powtórkę będzie bardzo ciężko ale jeśli Adrian zachowa chłodną głowę to półfinał spokojnie do osiągnięcia. Ostatnio sporo trenował na MotoArenie i liczę ze dzisiaj to przyniesie efekty.
Duńczyk kiedyś jeździl w Toruniu więc ma mniej więcej pojęcie jak się tu poruszać jednak aktualna forma pozostawia wiele do życzenia i dzisiaj o dotarcie do półfinału będzie mu raczej ciężko. W tym roku w lidze 6pkt w 5 startach więc słabo.
Pola startowe może ciut na korzyść Miedziaka bo jedzie 2x z pola D a Jensen 2xA ale bieg 5 mega ciężki. W bezpośrednim pojedynku w biegu 14 Miedzinski pole D a Jensen pole B a obok siebie będzie mial po lewej Pedersena a po prawej AJ o pkt bardzo ciężko.

Zagar - Lindgren 1 1,54✅

Sloweniec dzisiaj walczy o podium bo TOP 3 jak najbardziej w Jego zasięgu. Co prawda w tamtym roku żenujący występ podczas GP 3pkt i 14 miejsce ale Lindgren był jeszcze &quot;lepszy&quot; 2pkt i 15 miejsce. W lidze Zagar 9pkt w 5 startach. Jak widać jeden i drugi wyglądają przeciętnie jednak aktualna forma zdecydowanie na korzyść Zagara bez dwóch zdań a dodatkowym plusem jest to z jakich pól startowych dzisiaj pojadą. Zagar 2xA i będzie brał udział w każdym biegu po przerwie, rownaniu. Lindgren 2xC czyli o wiele mniej korzystne pole. W biegu gdzie pod taśmą staną razem Zagar pole A Lindgren pole C co też uważam ze jest z korzyścią dla Zagara.

Batchelor - Smolinski 1 1,40✅

Australijczyk zapowiada walkę o pozostanie w cyklu SPG więc dzisiaj musi pojechać bardzo dobrze. W tamtym roku zadebiutował w Toruniu i zaliczył jak na pierwszy raz niezły występ 6pkt i 12 miejsce. W tym roku e lidze w 3 startach 0 pkt ale w 2013 11 pkt w 5 startach. Kilka razy miał okazję pojeździć w Toruniu więc geometria toru Mu znana. Niemiec napewno będzie mial problemy z rozszyfrowaniem toru bo ten jest specyficzny. Podobno Smolinski ma dostać stałą dziką kartę na przyszly rok(?) . Dzisiaj widzę Niemca pod koniec stawki a Batchelor niech walczy.

Ako= 4.95⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Kasprzak - Jonsson 1 za 1,50 w Milenium⛔ remis..

All inn....
Krzysiek jedzie po medal i perspektywę podium na własnej Ziemii. A.J fajnie jedzie końcówkę sezonu, ale czy starczy mu motywacji ?? Kasprzak u siebie, w lepszej formie, jedzie o coś... nie widzę żadnych argumentów, by Szwed to ogarnął, aczkolwiek to przecież żużel ( vide Hampel ostatnio )
Powodzenia !
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Greg Hancock - Krzysztof Kasprzak 1 1,85 Betsson ⛔ Początek dobry
Wierze, że Krzychu obroni srebro i będzie wielka feta w Toruniu. Jednak Greg jest chyba poza zasięgiem. W Toruniu zawsze świetnie, rok temu dopiero na dystansie Adrian go wyprzedził. Dzisiaj dwukrotnie z pola A więc losowanie pod niego. Kasprzak gorsze losowanie ale on umie jak Gollob po dystansie atakować a ten tor jest pod takich zawodników ułożony. Gram jednak na Grega bo widzę w nim zdecydowanego faworyta dzisiaj.
Tai Woffinden - Chris Holder 2 2,01 Betsson ⛔ Początek dobry
Tai jak Kasprzak słabe losowanie do tego rzadko kiedy potrafi się w Toruniu dobrze ścigać. Holder to &quot;znawca Motoareny&quot; i dzisiaj na pewno będzie chciał to udowodnić. Od jakiegoś czasu w bardzo dobrej formie, w końcu liczy na podium w GP bo blisko było w Szwecji ale jednak czegoś zabrakło. Dzisiaj losowanie dobre dla niego ale on jak Kasprzak potrafi się w Toruniu po prostu ścigać i to jego handicap. Po takim kursie spróbuję zagrać na Chrisa.
Jarosław Hampel - Nicki Pedersen 1 1,69 Betsson ✅
Kurs słaby ale i Nicki słabo w Toruniu jeżdzi. Jarek potrafi tutaj jeżdzić co pokazywały poprzednie turnieje a Nicki nie. Losowanie podobne dla jednego i drugiego ale to Jarek jest u siebie walczy o &quot;8&quot;. Nicki zawsze średnio w Toruniu i o medal myślę, że nie powalczy chociaż szansa jest. Przed rokiem Nicki 8 punktów a Jarek 17 mówi samo za siebie. W Tarnowie słaby występ, ale sam Jarek mówi, że nie bierze tego pod uwagę bo to specyfika tamtego toru a z drugiej strony chyba samemu zawodnikowi dla Falubazu już się nie chce jeżdzić ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
Kasprzak - Jonsson 1 (kto więcej punktów) ⛔ @1,5 Milenium (12-12)
Tu stawiam na determinację. Kasprzak walczy o medal, teoretycznie nawet o złoty. Świetny sezon zwieńczony sukcesem niemal na każdym froncie. Ciężko mówić, że jedzie u siebie, bo to jednak Toruń, ale publiczność powinna być już raczej jego. Jonsson co prawda potrzebuje punktów, ale nie mam wątpliwości, że nawet jak nie wejdzie do 8 a będzie tuż za nią, to dostanie zaproszenie, bo niby kto ze Szwedów? Forma wydawało się, że niezła, ale przyszedł mecz w Tarnowie i totalna kicha. Na pewno stać go na półfinał, ale Kasprzakowi raczej nie powinien zagrozić.
Batchelor - Harris 1 (kto więcej punktów) ✅ @1,4 Milenium (6-4)

Tu też determinacja. Batchelor ma szanse na czołową 8, albo miejsce tuż za nią, które dawać może nadzieje na dziką kartę. Harris nie dość, że nie ma już szans na 8, to jeszcze ma zapewniony start w przyszłorocznym cyklu, a więc on nic nie musi. Druga sprawa to taka, że on niewiele może. Wozi ogony w każdym turnieju, a na długich polskich torach czuje się zdecydowanie źle. Myślę, że do Torunia przyjedzie powiedzieć tylko &quot;dzień dobry&quot;
Pedersen - Lindgren 1 (kto więcej punktów) ✅ @1,45 Milenium (11-3)

Nicki też ma szanse na medal. Nie na złoty, ale sezon miał słaby i jaki by nie był, to na pewno będzie się z niego cieszył. W kontekście tego typu martwi trochę nierówna forma. W Gorzowie fatalne zawody. To jednak GP, tu nie ma tak, że przyjeżdża się na zawody, a połowa zawodników już super spasowana. Myślę, że Nicki powalczy o ten medal. Fredka podobna sytuacja jak Jonsson. Niby walczy o 8, ale jak jak się nie uda, to pewnie i tak dostanie DK, bo konkurencji wśród Szwedów nie ma za wielkiej. W ubiegłym roku słabe zawody, myślę, że nie będzie się szarpał na jakąś ryzykowaną jazdę, bo i nie ma po co.
Tai Woffinden - miejsca 1-8 ✅ @1,35 Milenium (6 miejsce)
Wśród zawodników, którzy powinni tu rozdawać karty kurs na takie zdarzenie największy dla Taia. Walczy o medal, o kontuzji już chyba zapomniał, w Szwecji ojciec złotego medalu, w miarę wypoczęty, nie widzę innej opcji jak co najmniej półfinał Brytyjczyka.
Ja to gram w AKO, ale można sobie porozbijać na jakieś duble, jak kto woli.
// Tak nie wiele zabrakło... jeden punkt różnicy między Kasprzakiem i Jonssonem i byłoby piękne AKO
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Batchelor- Bjerre 1 1.65 Betsafe⛔a jednak, obudził się w 2 fazie zawodów
1. Za Australijczykiem przemawia większa determinacja, bo walczy o pozostanie w cyklu(o czołową 8). Bjerre natomiast nie ma już szans, dzikusa na bank na dostanie, bo kolejka jest długa, więc odjedzie spokojnie zawody.
2. Bjerre mnie nie przekonuje swoją jazdą, nie jeździ ani efektownie, ani efektywnie, tylko ciuła te punkty, z różnym skutkiem.
3. Tor jest do walki, a zawodnikiem bardziej walcznym jest Batchelor.
Poprostu nie widzę to innej opcji jak win w tej parze Batchelora ;)
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Adrian Miedziński - Maciej Janowski 1.80 Sportingbet
Miedziński pojedzie na własnym torze przed własną publicznością gdzie w zeszłym roku wygrał GP. W tym roku może forma nie taka wysoka ale to jednak Miedziak jest jednym z tych zawodników , którzy najlepiej znają ścieżki na MotoArenie. Zakład dla mnie dość pewny. Nie wyobrażam sobie aby Magic mógł być wyżej od Miedzińskiego. Za bardzo nie widzę co może stać po jego stronie. Wszystkie atuty w ręku posiada Miedziński , wystarczy , że pojedzie swoje, a będzie na pewno wyżej w generalnej klasyfikacji tych zawodów , ponieważ uważam , że Magic nawet do półfinałów nie awansuje.
Michael Jepsen Jensen - Fredrik Lindgren 1.65 Sportingbet
Michael Jepsen Jensen wygra bieg 4 3.25 Sportingbet
Top Danish Rider Michael Jepsen Jensen 2.625 Sportingbet
Kolejny wydaje mi się dość pewny zakład. Lindgren nigdy na MotoArenie nie latał szczególnie ( ostatnie 3 sezony ani razu nie był w półfinale nawet, nie wiem jak dalej bo nie sprawdzałem) za to Jensenowi uważam , że pasuje ten tor. Reprezentował barwy tego klubu , także znajomość toru po jego stronie. Forma uważam , że także wyższa , talent też większy także wszystko po stronie Duńczyka ???? Jako też , że szczególnie losy Jensena były dla mnie ważne w ostatnich latach gdyż reprezentował barwy Włókniarza , także mam wspomnienia jego z jazdy w meczach wyjazdowych w Toruniu gdzie wyglądał naprawdę dobrze. Może wynik z tego roku nie był oszałamiający bo zaledwie 6 pkt ale jednak w zeszłym sezonie był już tam jednym z liderów Włókniarza. Do tego mam w pamięci , że chłopak zna dobrze tamtejsze ścieżki i uważam , że na przeciętnego Lindgrena dzisiaj to spokojnie wystarczy.
Podpinam pod to zakład , że wygra bieg 4. Kurs bardzo fajny a rywale oprócz Holdera słabi. Od krawężnika Lindgren , Holder , Harris i Jensen. Uważam , że spokojnie może tutaj objechać po szerokiej wszystkich Jensen i pomknąć po 3 punkty do mety ???? A jeśli nie on to gramy na zabezpieczenie się na Holdera po kursie 2.375 i nie ma praktycznie opcji byśmy nie byli do przodu w tym biegu. Reszta się nie liczy w tym biegu.
Idąc dalej wiarą w Jensena stawiam na niego przeciwko Nickiemu dlatego , że nigdy mu się nie wiodło tutaj na GP. Półfinały to najwyżej na co było go stać. Naliczyłem 4 turnieje GP , które tutaj się odbyły , może coś przeoczyłem ale wynika z tego , że Pedersen jest po prostu przeciętny na tym torze ???? Jest jeszcze Bjerre no ale jego nie biorę pod uwagę wyników z kosmosu.. Na torze w Toruniu albo się zna ścieżki i wie jak się jak jeździ albo i nie. Nie nauczy się tego dzisiaj , a tor jest mniej więcej zawsze tam taki sam.
Życzę wysokich wygranych , mam nadzieję , że mnie Jensen nie zawiedzie ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom