>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway World Cup 2012 - 12 i 14 lipca, baraż oraz finał - Malilla

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP

Kursy:

Terminarz:

Semi Final 1 - 7 lipiec Bydgoszcz (POL)
Semi Final 2 - 9 lipiec King&#39;s Lynn (GB)
Race Off - 12 lipiec Mallila (SWE)
Final - 14 lipiec Mallila (SWE)
Oficjalny portal turnieju: http://www.speedwaygp.com/speedwayworldcup

Składy

Półfinał w Bydgoszczy (7 lipca):

Rosja (czerwone kaski):
1. Emil Sajfutdinow
2. Grigorij Łaguta
3. Artiom Łaguta
4. Roman Povazhny
Menedżer: Oleg Kurguskin
Polska (niebieskie kaski):
1. Tomasz Gollob
2. Grzegorz Walasek
3. Piotr Protasiewicz
4. Maciej Janowski
Menedżer: Marek Cieślak

USA (białe kaski):
1. Greg Hancock
2. Billy Hamill
3. Ryan Fisher
4. Ricky Wells
Menedżer: Richard Child
Dania (żółte kaski):
1. Niels Kristian Iversen
2. Leon Madsen
3. Michael Jepsen Jensen
4. Mikkel Bech Jensen
Menedżer: Anders Secher
Sędzia: Jim Lawrence (Wielka Brytania)
Półfinał w King&#39;s Lynn (9 lipca):
Niemcy (czerwone kaski):
1. Martin Smolinski
2. Kevin Woelbert
3. Max Dilger
4. Tobias Kroner
Menedżer: Rene Schafer
Czechy (niebieskie kaski):
1. Lukas Dryml
2. Ales Dryml
3. Josef Franc
4. Matej Kus
Menedżer: Milan Spinka

Wielka Brytania (białe kaski):
1. Chris Harris
2. Scott Nicholls
3. Tai Woffinden
4. Daniel King
Menedżer: Neil Middleditch

Australia (żółte kaski):
1. Jason Crump
2. Chris Holder
3. Darcy Ward
4. Davey Watt
Menedżer: Mark Lemon
Sędzia: Marek Wojaczek (Polska)
Zapraszam do dyskusji i podawania typów.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
kwiti 138

kwiti

Użytkownik
Jak to jest z tą kontuzją Warda?
Na orange sport mówili przed chwilą, że nie pojedzie w SWC, ale w składzie na 1/2 niby jest :smile:
Pytam, bo chciałbym zagrać na win Australii w tegorocznym SWC.
Kurs ponad 2, a wydaje się, że nie bardzo kto miałby wygrać z Australią.
Jakieś tam szanse mają tylko Polacy i Szwedzi, bo reszta to sobie jedzie tylko dla zabawy. Tylko nie bardzo widzę, jak nasza ekipa mogłaby wygrać z kangurami. Jakby Ward jechał to skład papierowy wygląda bardzo mocno i można by zagrać :&gt;
Z tego co wiem do &quot;Darky&quot; złamał dwie kości w śródręczu. Prezes Apatora mówił, że wróci do treningów (nie wiem czy do jazdy) za miesiąc, zatem w półfinale w Kings Lynn nie wystąpi. Co do finału to nie jestem w stanie Ci powiedzieć, ale typ na Kangurów (patrząc na skład Cieślaka) jest jak najbardziej na miejscu ;)
 
W 66

warchlak

Użytkownik
Jak Ward się wyleczy to nie wiem co by się musiało wydarzyć, aby Australia tego nie wygrała ????
Ward, Crump, Holder i jako ten najgorszy Watt to ekipa spokojnie na złoto ????
Tylko właśnie jak Ward nie pojedzi to wtedy Australijczycy muszą kogoś dobrać, tylko kogo? Sullivan wiadomo, że w kadrze nie jeździ i nie bardzo jest kogo wziąć ;/
i kurde nie wiem, czy brać Auss póki kurs fajny, czy czekać na info o DW
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ward i Hampel na 10000000% nie wystąpią w tych zawodach nie ma co się łudzić... więc po co masz pobierać kurs teraz lepiej w dniu zawodów jak będziesz znał układ pół, kasków i ostateczne składy. Schlein or Batchelor pojadą bo kto inny?
Na poprzednim koncie pisałaś brednie i teraz też to robisz, nie ładnie. To że Hampel na 100% nie pojedzie to jest wiadome, ale Darcy najprawdopodobniej będzie gotowy do jazdy więc pisanie że na 10000000% nie pojedzie kompletnie mija się z prawdą i celem, bo na tym etapie nie można stwierdzić czy Ward pojedzie czy nie, więc to takie 50/50.
Ale kurs teraz kompletnie nie adekwatny do ryzyka przed kontuzją Hampela było ponad @3 teraz marne 2. Do tego zobaczcie sobie jak Australijczycy radzą sobie w tym roku w Szwecji. Krótko mówiąc jest bardzo przeciętnie. Według mnie faworyta ciężko wskazać. Gdyby jechał Pedersen to Dania byłaby murowanym faworytem a tak, będzie walka, mamy 4 równe zespoły takie jak Szwecja, Dania, Polska i Australia (mam nadzieję ze takie znajdą się w finale). Zdecyduje dyspozycja dnia i kto pierwszy dopasuje się do trudnego toru w Malilli.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Gdyby jechał Pedersen to Dania byłaby murowanym faworytem a tak, będzie walka, mamy 4 równe zespoły takie jak Szwecja, Dania, Polska i Australia (mam nadzieję ze takie znajdą się w finale). Zdecyduje dyspozycja dnia i kto pierwszy dopasuje się do trudnego toru w Malilli.
tak dla uzupełnienia:
Nicki Pedersen poprosił natomiast o wolne i w czasie półfinału DPŚ zamierza zregenerować siły. Podkreślił, że cykl Grand Prix, w którym po pięciu eliminacjach zajmuje drugie miejsce, jest jego priorytetem. Obiecał jednak wystąpić w ewentualnym finale.
sportowefakty.pl
 
M 126

mj_bull

Użytkownik
(nie ma jeszcze tematu odnośnie SWC więc napiszę tutaj)
Obecne kursy na zwycięzce dają spore pole do popisu. W finale są już Szwedzi. Oprócz nich najbardziej prawdopodobny skład to Polska, Australia i Dania.
Baraż i finał odbywają się w Szwecji na torze Dackarny. Wiem, że liga to inna bajka, ale dyspozycja w Elitserien daje pewien obraz. W pierwszej czwórce najlepszych zawodników ligi szwedzkiej jest aż 3 Duńczyków (1.Iversen, 2.N.Pedersen, 4.L.Madsen). Czwarty do brydża Jensen jest zawodnikiem właśnie Dackarny. Ostatnio bardzo dobra dyspozycja, dziś 17+1 w 6 startach. Nie rozumiem dlaczego ekipa duńska jest aż tak bagatelizowana przez bukmacherów? W bet 365 na zwycięstwo Danii mamy kurs 9! Dla porównania Szwecja 2,62. Wiem, że Szwedzi jadą u siebie i mają więcej zawodników z GP, ale czy to usprawiedliwia aż tak duże dysproporcje w kursach? Nicki Pedersen odpoczywa i odpuści sobie półfinał, ale na finał na pewno będzie gotowy.
Australijczycy są największym faworytem, tylko czy w trójkę będą bezbłędni? Nie wierzę w żaden duży wynik Watta. Kolejna kwestia to niewiadoma dotycząca występu Warda.
Nasza ekipa wydaje się być troszkę w cieniu, ale myślę, że również nie pozostają bez szans. Walasek ma dobry sezon i w Polsce i w Szwecji. Kołodziej w formie. Jeśli Gollob pojedzie jak nas do tego przyzwyczaił, a Janowski nie zawiedzie to na pewno będziemy się liczyć.
Anglia i Rosja mogą namieszać a pojedynczych biegach w półfinałach i barażu, ale nie sądzie aby byli w stanie zagrozić któreś z wyżej wymienionych ekip.
Reasumując: Kursy powinny być bardziej wyrównane, bo Szwecja i Australia wcale nie odstają od reszty rywali. Moim zdaniem to Dania jest wręcz małym faworytem do końcowego zwycięstwa. Kurs 9,0 jest w tej sytuacji kosmiczny, dlatego już jakiś czas temu pograłem to zdarzenie.
Na wszelki wypadek obstawiłem też taką samą stawkę na Polaków po kursie 7,5 na Expect. Nie chce mieć potem zmieszanej miny, jakby nasi zaskoczyli i po raz kolejny zdobyli puchar ;)
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
C 407

cekaem

Użytkownik
Masz pewność , że Nicki tylko półfinał odpuszcza? Nie ukrywając kurs 9.0 kusi na duńczyków baaaardzo.. z tym , że jeśli Pedersen ma zamiar odpuścić te zawody to mija się z celem granie na nich.. A bez niego i w tych półfinałach łatwo nie będą mieli... Mają zdecydowanie trudniejszy półfinał także zakładam , że będą jechać w barażu.. W nim będą mieli za rywali pewnie Anglików i Ruskich co wcale nie oznacza takie pewnego awansu do finału bez Nickiego.. Mam osobiście spory dylemat.. bo o ile w finale z Nickim zamiast Jensena jestem przekonany i podpisuje się pod Tobą rękoma i nogami , że nie można przejść obojętnie wobec kursu 9.0 o tyle zastanawiam się czy oni bez niego do tego finału awansują...
W finale jak dla mnie walka powinna się rozstrzygnąć pomiędzy Australia a Danią... W Polaków jakoś w tym roku nie wierzę, że bez Hampela i Kołodzieja będą w stanie nawiązać walkę z czołówką.. a Szwedzi kurcze no oprócz &quot;atutu&quot; własnych ścian czym mają straszyć rywali. Zakładam , że pojedzie na pewno AJ , Lindgren pewnie Lindback i ostatnie miejsce walczyć będą Jonasson i Nermark? Rozkładając to na każdego z osobna to według mnie... Dania ma 2 pewniaków którzy nie zawiodą czyli Pedersen i Iversen , Australia Holdera i Warda a Szwecja Jonssona. Natomiast reszta Szwedów , podobnie Crump który w GP niby jest drugi ale chyba każdy się ze mną zgodzi , że dawno nie miał tak chimerycznego sezonu bo i w Polsce i w Szwecji po prostu jeździ przeciętnie na to co można od niego oczekiwać.. Tak więc reszta może równie dobrze zaskoczyć jak i dać dupy...
Podsumowując dla mnie cichym faworytem finału są właśnie duńczycy pod warunkiem , że się w nim znajdą ;) Kurs 9.0 to po prostu uważam za dar od niebios. W innych bukach na Danię jest np 6.0
MJ BULL masz tą wiadomość podpartą czymś , że Pedersen odpuszcza tylko półfinał? Jak będę miał pewność , że on w nim pojedzie to na pewno pogram i to nawet nie mało na ich zwycięstwo.
Pozdrawiam
EDYCJA : Przepraszam nie doczytałem tego wyżej o tym , że poprosił o wolne na półfinał.... także MJ BULL podpisuje się pod tobą rękoma i nogami i polecam to do gry.
 
W 66

warchlak

Użytkownik
Przepraszam za spam, ale wiadomo już coś odnośnie Warda? Tak po mojemu to chyba pojedzie, bo jaki sens byłoby umieszczanie go w składzie na krótko przed rozpoczęciem zabawy? W ramach straszaka?
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Przepraszam za spam, ale wiadomo już coś odnośnie Warda? Tak po mojemu to chyba pojedzie, bo jaki sens byłoby umieszczanie go w składzie na krótko przed rozpoczęciem zabawy? W ramach straszaka?
Jutro ma odbyć pierwszy trening po kontuzji i wtedy się okaże czy będzie w stanie jechać czy nie, ale znając charakter Darkiego to zobaczymy go już w poniedziałek w King&#39;s Lynn jako aktywnego uczestnika SWC.
Jeśli ktoś natknąłby się na kursy na poszczególne półfinały to napiszcie od razu w dziale/do mnie na pw.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
ja mam takie czy można zmienić skład na baraż? Czy identycznym zestawieniem trzeba jechać jak w półfinale?
 
stanior 1,7K

stanior

Użytkownik
Kurs 35 na zwycięstwo Rosjan, ciekawe
Emil - pewny
Grisza - Pewny
Artiom - jeśli pojedzie jak wszędzie oprócz Polonii to też wydaje się pewnym
Povazhny - solidny
Ekipa na złoto
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tobet wystawił kursy na to kto wygra jutro w Bydgoszczy. Kurs na Polskę marny dlatego nie gram(1,4).Jednak już Dania-4,25 warta pogrania uważam.Iversen,Madsen jak i Jepsen Jensen w bardzo wysokiej formie bardzo dużo będzie zależało od M.B.Jensena ale uważam,że jest w stanie kilka waznych pkt urwać.
Polska jakoś mnie nie przekonuje.Gollob niby jest coraz lepiej,Walasek w lidze spisuje się bardzo dobrze ale ciekawe jak pojedzie w reprezentacji.Janowski jest jeszcze młody i nie m ustabilizowanej formy jak dla mnie spora niewiadoma.To nie jest liga polska gdzie ma bieg młodzieżowy(przeważnie 3pkt) i do tego jedzie 6 startów albo 7.Na koniec Protasiewicz który według mnie swoje przywiezie ale będzie bez szału.Co do Rosjan to mają dwie&quot;armaty&quot; Emila i Grisze.Co do Artioma i Romana to uważam,że zabraknie właśnie ich pkt aby powalczyć z Duńczykami i Polakami.
Po takim kursie żal nie zagrać Duńczyków.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
W mojej ocenie również Duńczycy są cichymi faworytami tegorocznego DPŚ. No może nie tak cichymi jak to widzą bukmacherzy, którzy ekipie z kraju Hamleta nie dają większych szans. Ale tak jak to podkreślali poprzednicy wiele, jeśli nie wszystko w tej materii zależy od podejścia Nikiego do tych zawodów. W każdym razie sam Pedersen mówi że w ew barażu/finale pojedzie:
Pedersen will return for the Race-Off or Final at Malilla on July 12 and 14 respectively, should the Danes make it past Poland, Russia and the USA.
Źródło
No ale co do jutrzejszych zawodów mimo że kurs nie jest zadowalający myślę że jednak wygrają biało-czerwoni. Rywale mają zbyt słabe najsłabsze ogniwa że się tak wyrażę. Bo i wśród Rosjan nie bardzo wierzę w dobry występ Artioma i Ropy tak u Dunów występ najmłodszego MBJ będzie decydujący a cudów się po nim nie spodziewam. Mimo to w pojedynku ze Sborną myślę że poradzą sobie dość spokojnie.
Dania - Rosja 1 @1.5 Fortuna
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Jednak już Dania-4,25 warta pogrania
No bez przesady, że warta pogrania.. Może i kurs atrakcyjny, ale argumentów sportowych to Dania akurat nie ma... Madsen zaczął sezon doskonale, ale mam wrażenie, że z zawodów na zawody pikuje coraz niżej.. MJJ solidny zawodnik, ale pewnego poziomu nie przeskoczy, a M B Jensen nie będzie w stanie zagrozić żadnemu z Polaków. Granie na Duńczyków to strata pieniędzy, bo na moje oko mają 2.5 zawodnika i to samo można powiedzieć o Rosjanach. W zasięgu Mikkela będą tylko Amerykanie oprócz Grega, Artiom i Romek - z resztą nie ma żadnych szans na moje oko. Nie widzi mi się także, że Madsen będzie cokolwiek wygrywał.. Przeciwnicy bardzo mocni zarówno ze strony polskiej, rosyjskiej jak i jeden Amerykanin. Dodatkowym atutem naszych powinien być również tor - Gollob, Protasiewicz czy Walasek przez lata ścigali się w barwach Polonii Bydgoszcz, a Janowski jaki jest taki jest, ale poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Forma PePe mocno zwyżkuje, zaczął słabo, ale teraz wygląda na bardzo szybkiego jeźdźca. Nie trzeba wspominać o mobilizacji Husarii na tego typu imprezy, Cieślak jako selekcjoneiro - nie widzę innej opcji jak wygrana Polaków. Nie pogniewałbym się, gdyby gdzieś zawisł kurs 1.6 na naszych, ale 1.45 też skrzętnie pobieram, bo tutaj po prostu nie może być niespodzianki.
Polska win event 1 @ 1.45
Bet365
to może tak Gamebookers, gdzie jest 1,65? :p / R_26
 
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Też jestem takiego zdania, że to Polacy będą rozdawać karty.
Polska @1,45 bet365
Duńczycy mają 2,5 zawodnika, Rosja to samo, Usa to tylko Hancock.
Nasi równi, każdy zrobi przynajmniej 10pkt i jesteśmy w finale. Drugie miejsce wg mnie to groźniejsi od Duńczyków mogą być Rosjanie, z niesamowitym Griszą, Artem i Emil jadą u siebie więc będzie bardzo ciężko z nimi. Roman Poważny też jest w stanie w jakimś biegu zaskoczyć i kilka oczek zdobędzie. Pytanie tylko jak Rosjanie będą przygotowani do zawodów, wiemy przecież, z autopsji że Rosyjska federacja motorowa na kadrę żużlową pieniedzy nie łoży. Nasi mają sponsorów, przygotowują się do zawodów, a Ruskie? Mogą troszkę oszczędzać najlepszy sprzęt. Mam nadzieje jednak, że ambicja i reprezentacja weźmie górę nad materialnymi sprawami.
Reasumując wygra Polska, a na drugim miejscu widziałbym Rosjan, Dania? Oni są świadomi tego, że pojadą w barażu. Kto wie może taka taktyka? Może Nicki i Bjarne wskoczą do składu już w barażu? Się okaże.
Drugi półfinał obstawiałbym Australię, ale kurs 1,15 nie zachęca. Kangury nawet bez Warda dadzą sobie rade. Watt Crump Holder i 4 do brydża nie ważne kto czy Batchelor czy Schlein to i tak z Angolami dadzą sobie radę.
Rosja - Dania @1,85 tobet
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Jak liczę , że Dania wygra w tym roku DPŚ , tak awansuje do finału dopiero po barażu. Tak akurat jeśli idzie o półfinał w Bydgoszczy to widzę spore value na Ruskich. Emil jeżdżący na co dzień w Bydgoszczy będzie latał. Grisza na każdym torze spisuje się bardzo dobrze i będzie na pewno pewnym punktem drużyny. Natomiast dla Artioma jest to przepustka na powrót do składu i gdzie jak gdzie ale na znanym sobie torze będzie na pewno dobrze przygotowany na ten półfinał. Jeśli zaskoczy do tego Romek to Rosjanie mają naprawdę wielką szanse sprawić olbrzymią niespodziankę! Dlatego jak dla mnie granie na Polaczków przy takim kursie mija się z celem choć są faworytami tego półfinału na pewno. Rozkładając to na każdego zawodnika z osobna to uważam że:
Emil - Gollob X
Grisza - Walasek 1
Artiom - Protas 2
Romek - Janowski X2
Dlatego na przekór pograłem sobie takie zdarzenie.
Rosja win półfinał @ 6.0 Tobet ✅✅✅
Do tego pograłem zdarzenie o którym już wszystko napisałem kilka postów wyżej
Dania win DPŚ @ 9.0 Bet 365
Jeśli któraś z tych niespodzianek się sprawdzi będę i tak spory plus do przodu.
PS: wie ktoś w końcu jak z tymi zmianami na baraż? Bo nie wiem czy Nicki widnieje na liście rezerwowej Danii? Teoretycznie jak wyraził chęć jazdy w finale to powinien być ale jak to wygląda na pewno nie wiem.. Czy istnieje możliwość regulaminowa , żeby pojechał w tym barażu.. ? Ja wiem wiem , że niby mówił , że tylko finał pojedzie ale kto to może wiedzieć jak to będzie wyglądać w rzeczywistości..
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Romek - Janowski X2
oj Marcinie tutaj to Cie poniosło... ???? tu powinno być 2 z wykrzyknikiem, a nie z Xem ???? Janowski jest w stanie wygrać z każdym, a Romek raczej wiadomo...
PS: wie ktoś w końcu jak z tymi zmianami na baraż? Bo nie wiem czy Nicki widnieje na liście rezerwowej Danii? Teoretycznie jak wyraził chęć jazdy w finale to powinien być ale jak to wygląda na pewno nie wiem.. Czy istnieje możliwość regulaminowa , żeby pojechał w tym barażu.. ? Ja wiem wiem , że niby mówił , że tylko finał pojedzie ale kto to może wiedzieć jak to będzie wyglądać w rzeczywistości..
masz odpowiedź w poście Unicaji.
Pedersen will return for the Race-Off or Final at Malilla on July 12 and 14 respectively, should the Danes make it past Poland, Russia and the USA.
czyli już w Szwecji pomoże ???? 2 zawodników nie jest w stanie wygrać półfinału, z której strony byś na to nie spojrzał to się po prostu nie może udać, a Emil i Grzesiu wszystkiego też nie wygrają.. ????
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dania - Rosja 1 1,85 Tobet

Bardzo fajnie wystawiony kurs który również pogram. Rosjanie mają 2 dziury bo nie wierzę w Artioma natomiast w Dani jedynie MB Jensen będzie tracił chociaż w pojedynkach z Artiomem czy Romanem nie stawiam Go na straconej pozycji.

I fajnie wygląda:

Polska - Rosja 1 1,20
Dania - USA 1 1,11

AKO 1,33

Według mnie warto to naprawdę zagrać. Amerykanie daleko z tyłu,Polska powalczy z Duńczykami i wygrana i wszystko.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Kamilu Janowski jest w stanie wygrać z każdym jak i z każdym przegrać ;)
Bydgoski półfinał jest znacznie mocniejszy i stąd liczę na niespodziankę. W rosyjskiej ekipie myślę , że Emil i Grisza nie zawiodą na100% i dwucyfrówkę zrobią natomiast w polskiej ekipie oprócz Golloba każdy może zaskoczyć a równie dobrze spartolić sprawę. Liczę , że jeden rusek odpali , drugi dorzuci swoje i będzie niespodzianka ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Niezły zamot tu widzę. Każdy podpiera swój typ stwierdzeniem: wierzę ,że Artiom pojedzie, wierzę, że B Jensen pojedzie, wierzę, że Janowski pojedzie... Ludzie co to za analiza aż dziwne, że nikt nie napisał jeszcze: wierzę, że Hamil pojedzie. Kurs na Polaków to jest jakaś kpina, poniżej 1,5?? Oczywiście możemy to wygrać ale patrząc na skład to w teorii nie wygląda to dobrze. Powiem Wam jedno jak już chcecie stawiać ten cały półfinał to dajcie stówkę na Duńczyków i stówkę na Rusków✅ coś tam powinniście wygrać a jak wygrają Polacy to przynajmniej będzie się czym pocieszać. Lepsze to niż wtopić grubą kasę na Polakach.
No i weszło bez problemu. Ktoś kto postawił grubą kasę na Polaków po takim śmiesznym kursie chyba powinien sobie dać spokój z tym sportem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom