>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Spotkania towarzyskie i inne...

pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej na lodzie, Euro Ice Hockey Challenge
Spotkanie: Polska - Węgry
Typ: Węgry
Kurs: 2,00
bwin
Dzisiaj ostatni dzień zmagań w Tyskim turnieju Euro Ice Hockey Challenge. Punkt o godzinie osiemnastej Polacy podejmą Węgrów. Mimo że turniej organizowany jest na obiektach w Tychach to nasi hokeiści nie mogą liczyć na głośny doping dużej ilości kibiców gdyż władze PZHL nie dopełniły formalności i turniej nie jest uznany za imprezę masową a co za tym idzie na hale przyjść może jedynie 299 osób. Czy to nie paranoja. Najlepiej skomentował to nasz trener reprezentacyjny słowami: Ktoś nam ukradł święto. Kolejnym ciosem w nasz rodzimy hokej jest decyzja naszej &quot;kochanej&quot; minister sportu która to oświadczyła iż PZHL otrzyma z budżetu mniej pieniędzy niż inne dyscypliny sportu. Wracając do dzisiejszego spotkania ja nie widzę szans aby nasza reprezentacja mogła pokonać ekipę Węgrów. Madziarzy jak dotąd w tym turnieju pokonali Koreę Południową sześć do jednego. Azjaci dotrzymywali kroku tylko przez pierwszy kwadrans, strzelili nawet bramkę dającą prowadzenie ale później na lodzie dominowali tylko ich rywale. Strzały oddane przez hokeistów w tym spotkaniu miały bilans czterdzieści do siedemnastu na korzyść &quot;Madziarów&quot;. W pierwszym spotkaniu pokonali Rumunów aplikując im siedem goli nie tracąc przy tym żadnego. O klasie rywala niech przemówi fakt że w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich pokonali Litwinów pięć do jednego, rozgromili Chorwatów aż trzynaście do zera i w decydującym spotkaniu dopiero po karnych ulegli Holendrom. Pomarańczowi bramkę dającą remis strzelili na półtorej minuty przed końcowym gwizdkiem. Co do polskiej ekipy to w dwóch spotkaniach tego towarzyskiego turnieju, podobnie jak dzisiejszy rywal, wygrali dwa razy. Pokonali Rumunię dziesięć do zera i wymęczyli zwycięstwo z Azjatami. Moim zdaniem nasi rywale prezentują się lepiej w tym turnieju i mają większe szanse na sukces w tych towarzyskich zmaganiach. Rosyjscy trenerzy prowadzący nasz zespół stawiają za główny cel awans do zaplecza elity w kwietniowym turnieju na Ukrainie a EIH natomiast ma stanowić tylko przetarcie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Gospodarze mimo tego iż grają na swoim terenie, jak na razie nie potrafią znaleźć odpowiedniej drogi do zwycięstwa. Co z tego że Szwedzi w spotkaniach z Czechami i Rosją oddawali po ponad 30 strzałów, skoro w efekcie zdobyli tylko 1 bramkę z reprezentacją Rosji. Na pewno jest to spory zawód zwłaszcza dla fanów, którzy licznie gromadzą się na meczach swojej reprezentacji. Dziś mecz szczególny ponieważ rywalem Finowie czyli derby Skandynawii, ale to wcale nie oznacza że Szwedzi dziś wygrają ponieważ reprezentacja Suomi na tym turnieju wypada bardzo dobrze. Porażka z Rosją dopiero po rzutach karnych, zwycięstwo z Czechami 3:0. Poza tym to co posiadają Finowie to indywidualności, które potrafią przechylić szalę, pierwszy mecz to popis Aaltonena i 3 bramki, konfrontacja z Czechami to świetny występ Metsola i 30 obronionych strzałów. Na pewno będzie to wyrównany pojedynek ale z racji tego że Finowie o wiele korzystniej się prezentują polecam typ na gości ;)
Finlandia 60&#39; / 2.63 Pinnacle 2:5 ✅
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Powoli zbliżają się Mistrzostwa Świata, został już tylko miesiąc i reprezentacje zaczynają przygotowywać się do turnieju, który w tym roku odbędzie się podobnie jak przed rokiem w Sztokholmie i Helsinkach a rozpoczniemy go 3 maja spotkaniem Francja - Słowacja. Dziś w Lyonie i jutro w Grenoble w ramach przygotowań do mistrzostw Francuzi podejmować będą Norwegów. Później Trójkolorowi mają jeszcze zaplanowane po dwa mecze z Szwajcarią, Danią i Łotwą. Skandynawowie już w mocnym składzie w porównaniu do kadry jaką mieli rok temu na turnieju są już Per-Age Skroder, Mathis Olimb, Ken-Andre Olimb, Kristian Forsberg, Andreas Martinsen, Jonas Holos, Lars Haugen, Henrik Odegaard, Mats Rosseli Olsen, Niklas Roest, Lars Volden i Robin Dahlstrom. Naturalnie dojdzie do składu jeszcze kilku zawodników, mam tu na myśli przede wszystkim Mortena Aska i Patricka Thoresena, bo trudno sobie wyobrazić kadrę Norwegów bez tych zawodników. Powołania powinni też dostać przede wszystkim Mats Zuccarello ale też Christian Dahl Andersen i Steffen Thoresen ale to już po zakończeniu finałów Get Ligaen. Od ostatnich mistrzostw rozegrali 7 sparingów przegrywając zaledwie raz, w tym roku na rozkładzie już Szwajcarzy i Słowacy i to dość pewnie. Pamiętam jak Norwegowie przygotowywali się do poprzedniego turnieju to od początku narzucili wysokie tempo co było widać chociażby na tle Słowaków. Norwegowie wiadomo nie są potęgą hokejową potrafią zaliczyć dobre spotkania, ich gra trochę się zmienia bo kiedyś to było głównie uważne przeszkadzanie rywalowi, mądra gra w obronie i kontry, a przy tym do bólu skuteczna gra w przewagach. W spotkaniach rozegranych w tym roku ta tendencja powoli jakby się zmieniała i Norwegowie starali się przejmować inicjatywę w spotkaniach. Jedno co się nie zmienia to duży nacisk kładziony na power play i to się nie powinno zmienić bo to naprawdę ich mocna broń. Francuzi podczas tamtych mistrzostw zdobyli moją ogromną sympatię walecznością i sercem do gry, a szczególnie imponował mi Bellemare. Trochę boję się o jego dyspozycję, bo ten sezon ma kompletnie nie udany, gra mało, często łapie kontuzje i nie wiem czy on chociaż połowę spotkań w tym sezonie rozegrał. A to na pewno ważne ogniwo reprezentacji. Kadra Francuzów jak dla mnie mocno zaskakująco, złożona głównie z zawodników krajowych klubów nie licząc Sachy i Yoricka Treille, da Costy i Bescha. Nie ma chociażby Bellemare, Briana Hendersona, Damien Fleury, Laurenta Meuniera, Charlesa Bertranda, Cristobala Hueta, Yohanna Auvitu czy Kevina Hecquefeuille, oni powinni dojść z czasem, bo to, czym w tej chwili Trójkolorowi nie powala na kolana i ta kadra jest w mojej opinii bardzo rezerwowa. Większe braki zdecydowanie po stronie gospodarzy i tutaj widzę dużą szansę na mocne otwarcie dla przyjezdnych tych przygotowań.
Francja - Norwegia 2 2,15 ✅ 2:4
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Polska - Węgry (Hokej na lodzie kobiece MŚ Dywizji IIA) -&gt; Polska wygra +2,5 gola [2.10] Bet365 ⛔
Kursy faworyzują Węgierki do tego stopnia, że na ich wygraną ML jest jedynie 1.10. Grubo przesadzone, ale kursanci głównie pokierowali się meczami towarzyskimi z marca. Wtedy Polki przegrały na Węgrzech trzy spotkania towarzyskie. Wyniki sparingów to jednak nie wszystko - po pierwsze tam graliśmy na zasadzie eksperymentu każdy mecz inne ustawienia inna bramkarka itp. Po drugie to jest turniej i tutaj liczy się dyspozycja danego tygodnia, Polki wygrały dwa ciężkie mecze i moim zdaniem będą szły do przodu mają fajną taktyke nastawioną na strzały i w miare szczelną obronę. Węgierki już straciły punkty przegrywając ostatnio mecz, z nożem na gardle bo tak to trzeba traktować mogą zagrać różnie. Wydaje się też, że Bialo-Czerwone lepiej przeszły przez zmianę strefy czasowej (turniej w Nowej Zelandii) Handi na Polskę bardzo korzystne, nie mamy się czego wstydzić w kobiecym hokeju i trzeba na tym spróbować skorzystać.
Mecz o 6:30 rano :smile:
 
K 358

koeman66

Użytkownik
Mistrzostwa Swiata Dywizji 1 B Ukraina 2013
Rumunia - Litwa 1 remis nie ma zakladu 1.66 Pinnacle ✅
Gram w Pinnacle na Rumunie z opcja &quot;pk&quot; czyli remis nie ma zakladu. Patrzac na dotychcasowe wyniki faworytem jest Rumunia. Wprawdzie przegrali oni z gospodarzami 1-8 i Polska 1-6 (prowadzac po pierwszej tercji 1-0), ale zdolali pokonac Estonie 6-3. Co do Litwy to walcza o utrzymanie i jak dla mnie o ich byc albo nie byc zadecyduje sobotnie spotkanie z Estonia, ktora po dzisiejszej porazce z Polska ma serie czterech przegranych meczy. Litwa przegrala dotychczas trzy mecze i jedynie w meczu z Holandia, przegranym 3-5, jako tako walczyla. Z Ukraina i Polska polegli nie strzelajac nawet bramki. Jesli Litwa chce sie utrzymac to musi wygrac w sobote z Estonia i tylko to daje im utrzymanie. Patrzac na ostatnie bezposrednie konfrontacje Rumunii z Litwa, Rumunia jest zespolem lepszym. Rok temu Rumunia wygrala z Litwa 6-5, mimo ze po 1 tercji przegrywala juz 1-3. Jak dla mnie dzisiaj rumunii zapewnia sobie utrzymanie, a Litwa niech szykuje sie na sobote. Oczywiscie mozliwy jest remis po 60 minutach, ale gram z opcja remis nie ma zakladu, wiec i ryzyko dosc male.
Pisac postow pod soba nie wolno to edytuje ten i dodaje nowy typ:
Ukraina (-3.5) - Holandia 1 1.74 Pinnacle ⛔
Handicap ustawiony przez Pinnacle ryzykowny ale do &quot;przejscia&quot;. Dlaczego stawiam na zwyciestwo przynajmniej czteroma bramkami? Gospodarze na tym turnieju prezentuja sie zdecydowanie najlepiej i w cuglach awansuja do wyzszej dywizji. Co do holendrow to po porazce z polakami, te mistrzostwa sa juz dla nich zakonczone, bo ani awans ani spadek im nie grozi. W meczu z Polska mogli przegrac zdecydowanie wiecej niz 1-3, razila jednak (jak w kazdym meczu na tym turnieju) slabiutka skutecznosc polakow. Ukraina gromi tutaj kogo chce, z ekipami, z ktorymi holendrzy meczyli sie i minimalnie wygrali, oni z kolei powygrywali zdecydowanie. Dla mnie bedzie to latwe zwyciestwo: 4,5,6 bramek roznicy jak najbardziej na tak. Taki rezultat typu 6-1, 5-1, 5-0 jak najbardziej mozliwy i wczoraj wlasnie tyle powinni polacy wygrac, a ze graja nieskutecznie... Ukraina prezentuje sie jednak zdecydowanie jak nalezy to i latwo i wysoko wygra!
A to numer dopiero po dogrywce win...
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Przed chwilą było 1,9 w Bet365 na Ukrainę,ale już strzelili i jest 1:2.
Myślę,że dopóki jest taki wynik i druga tercja to wszystko powyżej 1,25 jest jak najbardziej opłacalne do grania.A jest teraz (trzecia minuta drugiej tercji) 1,47 na Ukrainę 60&#39;.
E:10-ta minuta 2giej tercji 2:2 i 1,28 na Ukrainę, wg mnie nadal warto.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Wtopiłem z tą Ukrainą nie da sie ukryć i wg mnie to najwieksza i w zasadzie jedyna niespodziewanka w naszej dywizji,dziś decydujące rozstrzygnięcia i mecze między najbardziej zblizonymi poziomem (przynajmniej teoretycznie) drużynami.
Holandia powinna pokonać w meczu o nic Rumunie.
Dwa pozostałe mecze są już o stawkę,w pierwszym widziałbym zwycięstwo Estonii w walce o utrzymanie.
Litwini mają wielkie problemy ze zdobywaniem bramek,zdobyli ich tylko 4 w 4 meczach z czego 3 grając w przewadze i aż 3 przeciwko Holandii(czyli więcej niż faworyt dywizji - Ukraina).
Estonia miała być kandydatem do spadku ,ja jednak myślę,że dziś wygra,pozatym nie spodziewam się tu wielu bramek.
Estonia OT @1,9⛔Bet365 oraz under 6,5 @1,85 Bet365.⛔
W meczu o awnas zmierzymy się z gospodarzami turnieju,mimo,że prowadzimy w tabeli ,to gospodarze są faworytami.
Nie da się ukryć,że są zdeycodowanie skuteczniejsi - strzelaja więcej bramek,oddają więcej strzałów,potrafią przycisnąć.
Mi osobiście podoba się gra Toryanika który potrafi zanotować zaskakujące asysty.
Oglądałem mecze Ukraińców,w ich TV.
Wiara w ich awnas jest duża,po wpadce z Holandią sugerują jedynie uważniejszą obronę kontr oraz zmniejszenie liczby kar gdyż w osłabieniu mogą tracic bramki.
Generalnie,nie trzeba być odkrywczym,żeby stwierdzić,że są faworytami i zapewne z Nami dziś wygrają,ja jednak nie sądze aby po kursie 1,4 było warto to grać.
Handicap na Polske +1,5 też do mnie nie przemawia,wiadomo,że w może coś wpaśc do pustej bramki w końcowce.
Może już lepiej zagrać na czystą niespodziewankę - 3,4 na Polskę 60&#39;?
W dywizji IA warto obstawić Kazachów OT,zagrają z już pewnymi awansu Włochami i każde zwycięstwo da im awans,czy Włochom zechce się męczyć ze zdeterminowanymi Kazachami ?
Kazachstan OT @1,52 Bet365✅

No niestety,znów było blisko,fajna pierwsza tercja.Kazachstan oczywiście wygrał,a co się stało w meczu Litwy i Estonii?trzecia tercja 8:0?masakra.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Holandia powinna pokonać w meczu o nic Rumunie.
Przestrzegam przed takim myśleniem i mówienie, dla Holandii czy Rumunii te mecz też są o coś - o medal a w życiu sportowca zwłaszcza hokeisty takiej Rumunii czy Holandii każdy medal rangi MŚ jest dużo warty.
Typ na Kazachstan całkiem sympatycznie wygląda. Trzeba jednak pamiętać że w razie wygranej Włochów wciąż o awans do Elity mogą bić się Węgrzy ... fajnie by było zobaczyć Madziarów na MŚ najwyższego szczebla w Białorusi 2014 ;)
 
K 358

koeman66

Użytkownik
Wtopiłem z tą Ukrainą nie da sie ukryć i wg mnie to najwieksza i w zasadzie jedyna niespodziewanka w naszej dywizji,dziś decydujące rozstrzygnięcia i mecze między najbardziej zblizonymi poziomem (przynajmniej teoretycznie) drużynami.
Holandia powinna pokonać w meczu o nic Rumunie.
Dwa pozostałe mecze są już o stawkę,w pierwszym widziałbym zwycięstwo Estonii w walce o utrzymanie.
Litwini mają wielkie problemy ze zdobywaniem bramek,zdobyli ich tylko 4 w 4 meczach z czego 3 grając w przewadze i aż 3 przeciwko Holandii(czyli więcej niż faworyt dywizji - Ukraina).
Estonia miała być kandydatem do spadku ,ja jednak myślę,że dziś wygra,pozatym nie spodziewam się tu wielu bramek.
Estonia OT @1,9 Bet365 oraz under 6,5 @1,85 Bet365.
W meczu o awnas zmierzymy się z gospodarzami turnieju,mimo,że prowadzimy w tabeli ,to gospodarze są faworytami.
Nie da się ukryć,że są zdeycodowanie skuteczniejsi - strzelaja więcej bramek,oddają więcej strzałów,potrafią przycisnąć.
Mi osobiście podoba się gra Toryanika który potrafi zanotować zaskakujące asysty.
Oglądałem mecze Ukraińców,w ich TV.
Wiara w ich awnas jest duża,po wpadce z Holandią sugerują jedynie uważniejszą obronę kontr oraz zmniejszenie liczby kar gdyż w osłabieniu mogą tracic bramki.
Generalnie,nie trzeba być odkrywczym,żeby stwierdzić,że są faworytami i zapewne z Nami dziś wygrają,ja jednak nie sądze aby po kursie 1,4 było warto to grać.
Handicap na Polske +1,5 też do mnie nie przemawia,wiadomo,że w może coś wpaśc do pustej bramki w końcowce.
Może już lepiej zagrać na czystą niespodziewankę - 3,4 na Polskę 60&#39;?
W dywizji IA warto obstawić Kazachów OT,zagrają z już pewnymi awansu Włochami i każde zwycięstwo da im awans,czy Włochom zechce się męczyć ze zdeterminowanymi Kazachami ?
Kazachstan OT @1,52 Bet365
Dlaczego pewnymi awansu Wlochami? Wlosi przegraja i Kazachstan awansuje do elity...
 
K 358

koeman66

Użytkownik
No to ladnie, W. Brytania przegrala z Korea i spada do nizszej dywizji... Czyli te koreance nie takie slabe, co wcale nie usprawiedliwia zeszlorocznej, domowej, decydujacej o awansie porazki polakow... Zamiast rocznego epizodu (po reformie rozgrywek), szykuja sie trzy latka w tej 3 - ej lidze hokejowej. Ciekawe co sadzicie o dzisiejszym meczu polakow? Ja w buku hc duzego nie mam, ale hc+2 na Polske zagralbym na 100%, a zwazywszy na problemy ukraincow (bardzo okrojony sklad) i dzis istnieje szansa (dla mnie 10%) na awans
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Czy ktoś się dzisiaj zastanawiał nad meczem o wygraną 3ciej dywizji?
RPA będzie grało z Koreą Płn.
Obie drużyny wygrały swoje poprzednie 4 mecze,z tym,że RPA z lepszym bilansem bramkowym,głównie dzięki rozgromieniu ZEA.
Ja zwróciłem uwagę głównie na ogromną ilość strzałów oddawanych przez RPA na bramkę przeciwnika ,sporo więcej niż Korea z tymi samymi rywalami.
Najbardziej adekwatnym wg mnie byłoby porównianie do chyba 3ciej w tej dywizji drużyny Luxemburga,Korea 36 strzałów,a RPA bodaj 55 (wynik bramkowy identyczny).
Mam nadzieję,że potencjał ofensywny plus atut własnej hali pozwoli wygrać mecz i dywizję,dodatkowo liczę,że będzie +1,5;jeśli nie uda się takiej przewagi wypracować wcześniej,liczę na pustą bramkę w końcówce.
RPA -1,5@ 1,72 Bet365.4:1 ✅
 
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Dubko Memorial, Grodno
Unia Oświęcim - Kristall Saratov
Chyba nie tylko ja pograłem coś w tym meczu, hehe ????
Marathonbet

Kristall wygra (60min) 1,13 ⛔
Kristall over 4,5 gola 1,64 ⛔
over 5,5 w meczu 1,47 ✅
W jak czarnej dupie znajduje się obecnie nasz &quot;chokej&quot; potwierdzają wyniki kolejnych turniejów, mniej, lub bardziej prestiżowych. Chwała jednak naszemu zarządowi za to, że potrafi wkręcić klub w przyzwoicie obsadzony event. Bo braki wychodzą znacznie szybciej, powiedziałbym ekspresowo. Nie chcę nawet mówić o technice, bo dwa różne światy, ale skupiłbym się bardziej na aspektach fizycznych, bo jak wiadomo sercem można nadrobić wszystko, no - prawie wszystko. W każdym razie nawet tego brakowało Unitom. Po dwóch meczach bilans 0-14 i niewiele dobre można powiedzieć. Katastrofalna skuteczność, zawodnicy w sytuacjach one on one chowają rozum do kieszeni i biją na oślep, a nuż się uda. Najbardziej przeraża monstrualna dysproporcja w grze ciałem. Uwierzcie, słowa tego nie opiszą. Lataliśmy jak szmaciane lalki po całym lodowisku.. efektowne hity były nagradzane aplauzem publiczności, przez co stały się jeszcze bardziej efektowne. Nie zabrakło nawet zagrania rodem z NHL, czyli przerzucenia zawodnika przez plecy. Po dwóch meczach jest już kilka urazów, zawodnicy są przerażeni tym co się dzieje - a dzieje się dużo, i co najważniejsze - zgodnie z przepisami. To jednak wina naszej komicznej ligi, która piętnuje każdą próbę ostrzejszego wejścia. Jak mamy się czegokolwiek nauczyć, skoro nie wolno grać nam w ten sposób? Kristall pokonał kazachski Atyrau 5-2 (my przegraliśmy 6-0) i dość niespodziewanie wygrał po karnych z gospodarzem z Grodna (który ograł nas 8-0). Jestem więc przekonany, że to graczom z VHL przypadnie zwycięstwo w tym turnieju, który będą chcieli zakończyć z przytupem, rozbijając w pył oświęcimskiego outsidera. Życzę chłopakom, żeby wbili wreszcie bramkę, z przebiegu całego turnieju zasłużyli (mocny początek spotkania z Kazachami nie udokumentowany bramką).
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
16.08.2013

EHC Olten
- HC Thurgau (60min)
1,50 Marathonbet ✅ 6-1
Spotkanie odbędzie się dopiero w piątek. Analizę umieszczam dzisiaj, ponieważ już jutro czeka mnie delegacja która skutecznie utrudni mój dostęp do forum.
Tegoroczny postseason rozgrywek o awans do najwyższej klasy rozgrywek miał bardzo ciekawy przebieg. Finalnie wszystko zakończyło się jednak tak jak co roku, czyli kolejnym rozczarowaniem związanym z porażką w finale. I to jaką porażką. Lausanne odstawiła ich pięknym sweepem, którego chyba nawet oni sami się nie spodziewali. Tym sposobem misja &quot;EHC Olten w NLA&quot; trwa nieprzerwanie bodaj od sezonu 94/95. Szkoda, bo był to chyba najlepszy moment na powrót do elity. Kilku zawodników trafiło z życiową formą, drużynę omijały kontuzje. Niemniej Olten wciąż ma solidne argumenty do podjęcia kolejnej próby awansu. Kiedyś tam dostałem od wujka szalik tejże drużyny, i od tego czasu, chyba z sentymentu [:smile:] staram się być na bieżąco i wiem co w trawie piszczy. Z pewnością zaboli odejście panów Sertich&amp;Fretter, którzy postanowili kontynuować karierę w DEL. Zarząd jednak nie śpi, zakontraktowano więc gościa, którego nazwisko kilka razy przewinęło mi się podczas obserwowania prospektów WHL, mianowicie Shane&#39;a Wiebe. Bardzo przyjemnie patrzy się na dwóch ofensywnych D - młodego Ganza i bardziej doświadczonego Pargatziego. Największą gwiazdą jest bez wątpienia Truttmann, który przechodził w tym roku samego siebie. Zaledwie rok temu grając w NLA w barwach Biel uzbierał marne 19 pkt, żeby w tym roku, wprawdzie grając klasę niżej, zdobyć 84 pkt, co dało mu zwycięstwo w punktacji kanadyjskiej (ex aequo z rewelacyjnym Desmarais, który po przygodzie za Oceanem zawitał w wielkim stylu do Europy). Teraz trwa offseason, w którym Olten zebrał już potworne baty od Berna, w stosunku 1-10. Moja opinia jest jednak podobna do większości, czyli wynik nieco nie oddawał tego, co działo się na lodzie, zwłaszcza w pierwszej tercji. Później nastąpiła masakra w 112 sekund i było po meczu. No ale jak się uczyć, to od najlepszych. Kilka dni wcześniej porażka z kolejną drużyną NLA, Kloten Flyers (0-1). Drużyna jest zatem głodna bramek, a przeciwnik do wymagających nie należy. W Thurgau zainteresowanie hokejem sukcesywnie spada, lata 90 w których drużyna walczyła o awans odeszły w zapomnienie. Teraz pełni rolę dostarczyciela punktów (prawie 40pkt straty do kolejnej drużyny). Zupełnie w innej sytuacji ekipa z Olten. Tam wciąż jest boom na hokej, klub stabilny finansowo, podczas sparingów komplet widzów, ostatnio wybudowano nową trybunę dla kibiców. Mecz na neutralnym terenie, czekam na pierwszą wygraną w sezonie przygotowawczym.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Lugano - Tigers 1 2,00 ⛔ 1:3
W Lugano postawiono na utrzymanie kadry, zostali więc najważniejsi zawodnicy tak formacji ataku - Glen Metropolit, Brett McLean i Thomas Rufenacht, jak formacji obronnej - Ilkka Heikkinen czy Julien Vauclair. Ciekawym wzmocnieniem może być Chris Campoli, który w ostatnich latach grywał ogony w NHL m. in. w Ottawie, Chicago czy Monteralu. Z Gotteron ma dołączyć Simon Gamache, też fajny ruch, ciekawe uzupełnienie. Problemem zostaje obsada bramki tutaj tradycyjnie chyba znowu będzie rotacja między Michaelem Fluckigergiem a Danielem Manzato. Lugano już po dwóch sparingach najpierw dość niespodziewanie i wysoko pokonali mocny Traktor Czeljabińsk 5:1 później przgerali z Koln 2:4 mimo iż po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Póki co sprawiają dobre wrażenie. Norymberga straci prawdopodobnie najlepszego zawodnika w punktacji kanadyjskiej z poprzedniego sezonu Erica Chouinarda (16+31). Na pewno po stronie strat trzeba zapisać Dusana Froscha, Ryana Bayda i Caseya Borera. Z mniejszych osłabień to odejścia Vitalija Aaba i Svena Butenschona. Strata 4 ważniejszych ogniw może być trudna do uzupełnienia, mam wątpliwości czy Steven Regier którego bardzo łatwo pozbył się Salzbrug i Fredrik Eriksson który wraca po dwóch latach na stare śmieci wypełnią te luki. Póki co mają za sobą jedną grę kontrolną przegraną z Niżniekamskiem 2:3. Stawiam w tym meczu na Lugano.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Metallurg Magnitogorsk - Neftekhimik Niznekamsk 1 1,70 ✅ 2:0
W obu zespołach duże zmiany. W Magnitogorsku ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i wzmacniają kadrę. W poprzednim sezonie dobry wynik zrobili głównie za sprawą zawodników NHL którzy dzięki lockoutowi w NHL mogli pograć w MM. Malkin, Kulemin i Gonchar dali bardzo dużo zespołowi, ba to oni ciągnęli grę, a po ich wyjeździe to się posypało. A ruchy kadrowe wyglądają naprawdę solidnie. Zatrzymano Mozyakina a pozyskano bramkarza Koshechkina, do formacji obronnej Malenkikha z Torpedo, Ibragimova z Yugry i Kanadyjczyka Lee z Farjestads. Do napadu zaś sprowadzono przede wszystkim Zaripova z Barsu Kazań i Kovara z czeskiego Plzna. Ogólnie bardzo fajnie to wygląda i przekłada się to również na wyniki, w sparingach pokonany m. in. mocny Bars Kazań 5:4 i 3:2 oraz Avangard 5:4. Mogłoby być trochę lepiej w obronie ale i tak bilans i tak na plus. A Niznekamsk tych &#39;co ważniejszych&#39; zawodników z poprzedniego sezonu co prawda zatrzymał (odeszli Pestushko, Netik i Mamashev) ale oni co najwyżej są w stanie dać dolne rejony tabeli albo jeszcze niższe miejsce. Sprowadzono zawodników którzy no raczej nie wychylali się w poprzednich zespołach jakoś szczególnie, do bramki ściągnięto Sudnitsina, który w wieku 25 lat będzie debiutował na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym, przed nim mają grać Kosmachyov z Atlantu, Romanov któremu podziękowano właśnie w MM, Shchitov z Spartaka a w ataku Radivojević z Spartaka który co sezon zalicza słabsze występy i raczej w KHL kariery już nie zrobi, Anisin i Zainullin, także nie ma kto straszyć. Wygląda to na ciężką walkę o play off. Dodatkowo Neftekhimik jakoś szczególnie dla MM nie jest wymagającym rywalem. Magnitogorsk chce grać szybki, ofensywny i składny hokej z nastawieniem na strzelanie, widziałem ich mecz z Barsem wygrany 5:4 w którym pokazali charakter w trzeciej tercji wygrywając ją 5:2.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Saipa Lappeenranta - SKA St. Petersburg (hc 2:0) 2 1,80 ⛔ 1:3
Jeśli już o MM mówimy że budują fajną ekipę tak strach myśleć co będzie prezentować SKA. Kosmiczne wzmocnienia i to przez duże K. Ponikarovsky, Shipachyov, Cervenka, Salak, Ketov i w końcu sam Kovalchuk. Oni będą nie do zatrzymania. Trzon zespołu pozostał ten sam, wszyscy najważniejsi gotowi do gry i do tego takie wzmocnienia. Już teraz robią co chcą jak chcą, kiedy chcą nie ważne z kim grają. Ilves i TPS dostały po 8, a Saipa nie odstaje poziomem od nich więc tutaj handi do pokrycia. Saipa bez Lofmana, Jekimovsa, Salcido, Nieminena, trochę tych ubytków jest, przychodzi Davis który nie wypalił w CSKA, Tavi z Lahti, Markkanen z Zug i Glen z Salzburga, na papierze zmiany ok ale jak będzie w praktyce zobaczymy. Kolejny trening strzelecki dla SKA?
 
stanisuaw 120

stanisuaw

Użytkownik
Memoriál Pavla Zábojníka Zvolen
(po każdym meczu rozgrywana jest seria rzutów karnych, które mają znaczenie tylko w przypadku remisu w spotkaniu)

HKM Zvolen
- HC Dukla Jihlava 19:00 1 @ 1.62
Gospodarze to zdecydowanie najlepsza ekipa ze wszystkich biorących udział co potwierdzają wynikami. Wiem, że analiza jest wskazana ale w tym przypadku jest ona zbędna. Mega kop moralny po wczorajszych wygranych &quot;derbach&quot; i na pewno do następnego spotkania nie podejdą na luzie. Nie wierzę w zwycięstwo po dogrywce/karnych.
GKS Tychy - HC&#39;05 Banská Bystrica 15:30 2 @ 1.65
Brak Sobeckiego w bramce daje się we znaki. Tyszanie prezentują się dobrze, jednak to za mało jak na słowackie podwórko. Wczorajszy przegrany ciężki bój pewnie odbije się na formie w dzisiejszym spotkaniu. Ciekawostką jest to iż w bramce Bystricy wystąpi dobrze nam znany, znakomicie broniący w ubiegłym sezonie w Katowicach Kalemba. Sytuacja w tabeli jest jaka jest, a Słowacy zdają sobie sprawę, że wygrana z (teoretycznie) najsłabszym zespołem memoriału jest czymś niezbędnym. Liczę na zacięty mecz i zwycięstwo w regulaminowym czasie.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Traktor Chelyabinsk - Metallurg Magnitogorsk 2 2,25 ⛔ 3:1
Pora wziąć pod lupę kolejną ekipę KHL, tym razem Traktor. Odszedł jeden z produktywniejszych napastników Maxim Yakutsenya (14+16 w poprzednim sezonie), doświadczony Vladimir Antipov (8+10), Deron Quint (5+12, obrońca), drugi bramkarz Andrei Mezin i Vyacheslav Belov. Odeszli młodzi Karpov Nichushkin i Nesterov, którzy fajnie tą kadrę uzupełniali i wszyscy byli młodzieżowymi reprezentantami kraju. W zamian ściągnięto zawodników którzy moim zdaniem nie będą w stanie tyle dać zespołowi co ich poprzednicy. W obronie wart odnotowania chyba tylko Renat Mamashev (10+32 w Neftekhimku), a po za nim mamy leciwego Guskova i Kondratyeva którym ostatni sezon kompletnie nie wyszedł, tak w CSKA jak i Lokomotivie, Bondareva właśnie z Magnitogorska, który nawet solidnym rzemieślnikiem nie jest, a do formacji ataku ściągnięto Kuryanova z Omska, który już 2 lata jest bez formy, Darzinsa który w Barsie w ostatnich dwóch latach strzelił 6 bramek, no i dwóch debiutantów na tak wysokim poziomie rozgrywkowym z Kazachskiego Sary-Arka - Tsybina i Kokuyova. Jak dla mnie ruchy kadrowe raczej na minus. I trochę to już znajduje odzwierciedlenie w sparingach, zespół który miał solidną obronę daje sobie wbić po 5 goli Omskovi czy Lugano, przegrywa z Koln... wiem, że to tylko sparingi, rotacje składem, ćwiczone są różne ustawienia itd, ale w analogicznym okresie czasu dzisiejszy rywal ogrywa silny Bars, czy Omsk, który zlał Traktora. Coraz lepiej wyglądają w defensywie a i z przodu ta gra jest bardzo skuteczna. Mike Keenan fajnie sobie układa ekipę Metallurga, widać rękę nowego szkoleniowca i taki powiew świeżości i innego stylu. Dla Metallurga ten towarzyski turniej o puchar gubernatora regionu czelabińskiego to końcówka drugiego etapu przygotowań do sezonu. Po pierwszym mocno fizycznym spędzonym w Garmisch-Partenkirchen w drugim większy nacisk Keenan położył już na zarys czysto taktyczny. Ogólnie w MM idzie nowe, nowe logo, nowy styl gry, nowe nadzieje na pierwszy od 7 lat tytuł mistrzowski. Mecz w Traktor Arenie o 12:00 naszego czasu. W mojej opinii wynik z poprzedniego sezonu dla gospodarzy jest nie do powtórzenia.
 
Do góry Bottom