>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Studia

Status
Zamknięty.
magiki 42

magiki

Użytkownik
Z tego co poszukałem to ogłoszenie kierunków zamawianych na ten rok będzie miało miejsce w drugiej połowie czerwca dopiero ???? Ale raczej kierunki niewiele się zmienią w porównaniu z poprzednim.
Jeszcze raz wielkie dzięki ;) ..
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
jaki wynik maturalny jest potrzebny aby iśc na studia na kierunek finanse i rachunkowość,ekonomia czy administracja do uczelni w większym mieście jak Warszawa,Białystok,Olsztyn
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Zależy na jaką uczelnię chcesz iść. Ekonomia zwykła nie ma sensu jak dla mnie.
Ja jestem na finansach i rachunkowości na UE Wrocławskim i miałem 50% z mat roz i 82 z ang roz. Na swój wydział dostałem się bez problemu (ZiF), na wydział Nauk Ekonomicznych trzeba było trochę wiecęj pkt, ale po pierwszym obniżeniu o 10 pkt bym i tam się dostał.
U nas wyglądała tak punktacja: 1 pkt - 1% z rozszerzonej. Brane były pod uwagę dwa przedmioty: język + matma.
W Warszawie to SGH jeśli chodzi o takie kierunki jak Fir raczej, ale tam się trudno dostać.
 
floxal 30

floxal

Użytkownik
Studiowanie 2 kierunków
Witam, Tegorocznych, zeszłorocznych i jeszcze bardziej starszych maturzystów;D A także i studentów... Zastanawiam się nad studiowaniem dwóch kierunków, w dzisiejszych czasach powoli się to już przydaje.
Jestem po pierwszym roku logistyki na uniwerku i zastanawiam się nad zaczęciem pierwszego roku ekonomii też na uniwerku. Przepisze mi się około 80% ocen z pierwszego roku z logistyki na ekonomie więc nie byłoby tak tragicznie. Mam zatem pytania do Was: Czy jest to dobre połączenie ? Czy ktoś z Was studiuje 2 kierunki? jak tak to czy jest baaardzo Ciężko ? Byołoby mi to bardzo pomocne! Szukałem na google paru rzeczy, ale nie mogłem znaleźć zbytnio połączenia logistyki i ekonomii he... więc proszę o pomoc ;) Pozdrawiam!
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Witam, Tegorocznych, zeszłorocznych i jeszcze bardziej starszych maturzystów;D A także i studentów... Zastanawiam się nad studiowaniem dwóch kierunków, w dzisiejszych czasach powoli się to już przydaje.
Jestem po pierwszym roku logistyki na uniwerku i zastanawiam się nad zaczęciem pierwszego roku ekonomii też na uniwerku. Przepisze mi się około 80% ocen z pierwszego roku z logistyki na ekonomie więc nie byłoby tak tragicznie. Mam zatem pytania do Was: Czy jest to dobre połączenie ? Czy ktoś z Was studiuje 2 kierunki? jak tak to czy jest baaardzo Ciężko ? Byołoby mi to bardzo pomocne! Szukałem na google paru rzeczy, ale nie mogłem znaleźć zbytnio połączenia logistyki i ekonomii he... więc proszę o pomoc ;) Pozdrawiam!
Ja bym ci to odradzal. Niedawno skonczylem studia. Na 1 roku przepisza ci 80% ocen, ale pozniej bedzie juz trudniej. Bedziesz ciagnal dwa kierunki i ledwo wiazal koniec z koncem. U mnie na roku bylo paru takich. Wydaje mi sie, ze teraz zaluja. Pozniej na 4 roku wazne jest zeby pojsc do roboty, zdobywac doswiadczenie, bo jest ono wazne dla potencjalnych pracodawcow, a ty nie bedziesz mogl pracowac, bo niby kiedy, skoro ciagniesz dwa tematy. Radze to dobrze przemyslec.
 
maszot 16

maszot

Użytkownik
Panowie, moja kuzynka zaocznie studiuje AWF w Gdańsku i nie ma testów sprawnościowych.
Skończyła pierwszy rok.
Orientuje się ktoś w tym temacie? Lub macie tam znajomych?
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Zależy na jaką uczelnię chcesz iść. Ekonomia zwykła nie ma sensu jak dla mnie.
Dlaczego nie ma sensu ????
Z doświadczenia wiem, że zarządzanie/ekonomia/FiR różnią się niewiele na początku studiów. I, II rok to niemal to samo, jak się źle trafi można zmienić kierunek i tylko nadrobić niewielką różnicę programową.
Ciekawiej jest dopiero na III roku lub II stopniu studiów (magisterskie) i wtedy rysuje się widoczna różnica. Każdy kierunek &quot;idzie&quot; w swoją stronę. dlatego warto wybierać uczelnie która ma dwustopniowy tok studiów (licencjat/magisterka) i potem wybrać sobie najciekawszą dla siebie specjalność.
Jak to piszesz zwykła Ekonomia a potem wybór specjalizacji jak Analityka gospodarcza to pewnik znalezienia pracy. Na piątym roku już co lepsi studenci dostają oferty. Ale trzeba ostro przysiąść bo przedmioty do najciekawszych i najłatwiejszych nie należą :]
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Zwykła ekonomia w sensie, że na uczelni nieekonomicznej, czyli nie na UE.
Pierwszy rok to wiadomo, że podstawy są, ciekawsze rzeczy faktycznie zaczynają się w 4 semestrze, po wyborze specjalizacji.
Najciekawsze rzeczy są już na studiach magisterskich, gdzie bierze sie znów specjalizację (np. zarządzanie ryzykiem, jak ja chcę).
Wszystko od tego zależy od tego jaką się specjalizację weźmie.
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
czy z wynikami typu 45% z wos rozsz polak 80% matma 62% czy angol 74% można dostać się na jakaś dobrą uczelnię w białym czy olsztynie czy warszawie na np. administację
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Jeśli poziom jest podobny jak w ub. roku. To chyba nie powinno być problemów :p Tyle, że nie wiem jak wygląda poziom w miejscowościach wyżej wymienionych. W Warszawie jedynie może być ciężej.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Jaka uczelnia jest najlepsza do studiowania ekonomii w Krk??
jeśli mowa konkretnie o ekonomii to polece UEK choć nie wszyscy się ze mną zgodzą. Tylko że przy studiowaniu ekonomii fajnie by było żebyś wbijał do różnych firm na darmową praktykę (ja tak robiłem pod swój kierunek do stalproduktu i telefoniki) żebyś zobaczył jak to wygląda w praktyce - a przekonasz się że teoria nie do końca idzie w parze z praktyką
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
to ja sie wypowiem jako niemal absolwent tejże uczelni.
Jeśli chodzi o Ekonomię samą w sobie na UEk&#39;u, to nie są to jakoś wybitnie wymagające studia, bez wysiłku można sobie je przejść i międzyczasie korzystać ze studenckiego życia. Jak to na UEk&#39;u, początkowo na wsyztskich kierunkach są te same przedmioty, taki wstęp do tego co czeka Was później. Z czasem wybiera się specjalność, na Ekonomii tych specjalności za wiele nie było, a zawsze to zależy od ilości chętnych (zazwyczaj otwierało się dwie - Gospodarowanie nieruchomościami i coś jeszcze. (poza tym do wyboru są :Ekonomia menedżerska, Przedsiębiorczość i innowacje, Strategie rozwoju i doradztwo ekonomiczne, Strategie rozwoju społeczno-ekonomicznego,Zarządzanie i doradztwo personalne) oczywiście w zależności od chętnych. Poza tym Ekonomia i Zarządzanie kojarzy mi się z dużą ilością fajnych lasek, także jeśli chodzi o ten aspekt, to polecam ;)
Ja osobiście kończę Finanse i Rachnkowość i mogę powiedzieć, że to znacznie bardziej wymagające studia, duży nacisk na rozwijanie zdoloności analitycznych, matematycznych itd. Zdarzało się, że w sesji było i 10 egzaminów + do tego zaliczenia, także nieciekawie.
Co prawda trudniej się dostać na FiR, bo progi wysokie, ale dla oferowaych specjalności warto spróbować:
Bankowość
Doradztwo podatkowe
Finanse przedsiębiorstw
Finanse i administracja publiczna
Inżynieria finansowa
Projektowanie i finansowanie ochrony środowiska
Rachunkowość i rewizja finansowa
Rynki finansowe i doradztwo inwestycyjne
Ubezpieczenia
Jak widać, bardzo życiowe i perspektywiczne przedmioty. Na każdym z nich po kilka przedmiotów na semestr, które są poświęcone różnym obszarom związanym ze specjalnością. A co do praktyk i pracy, to też zdecydowanie łatwiej znaleźć, gdyż instytucji bankowych i finansowych mamy od groma i każdy znajdzie coś dla siebie.
tyle ode mnie, jak macie pytania, to piszcie
 
damianho91 82

damianho91

Użytkownik
a moze pomoze mi ktos z wyborem kierunku? Jestem z pomorza (Słupsk) zainteresowania to rozne (sport przede wszystkim), szukam czegos co by mi odpowiadalo ale nie mam zadnego pomyslu co chce robic ;/
matura to z ustnych po 100% (ang i pl podstawowy)
i pisemne: mat 64%, pl 64%, ang 88%, wos 62% wszystko podstawowe
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
geodezja.. fajna fucha :p studiuję i nie narzekam chociaż początkowo nie byłem do tego do końca przekonany ^^
 
budziukikus 0

budziukikus

Użytkownik
Witam. Co myślicie o studiowaniu budownictwa na uniwersytecie przyrodniczym we Wrocławiu? Jest po tym jakaś ciekawsza przyszlosc? Moze ktos mial stycznosc z tym uniwerkiem. Proszę o odpowiedz. Mam do wyboru Mechanike i budowe maszyn w politechnice wroclawskiej albo budownictwo na uniwersytecie przyrodniczym - jak myslicie co wybrac? Pozdrawiam.
 
edyyy 0

edyyy

Użytkownik
jestem na geodezji właśnie tam /przyrodniczym/..
budownictwo ponoć ciężkie.. ale ja tam nie wiem :p
na politechnice ciężko, przesiewy robią. łatwo się tam dostać ale dużo ciężej utrzymać.
po obu kierunkach będziesz miał dobrą fuchę w ręku ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom