>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Studia

Status
Zamknięty.
webb4 2

webb4

Użytkownik
Denerwuje mnie takie gadanie jasiek :jezora: Po Twoim kierunku masz niezbyt szerokie pole manewru i raczej musisz znaleźć sobie pracę jako &quot;mechanik/budowniczy maszyn&quot; :p To jest dobre dla osób, które mają już wszystko idealnie poukładane i OK. Ja również najprawdopodobniej wybiorę politologię i nie przejmuję się gadaniem, że po tym ciężko o robotę - ten kierunek będzie dla mnie tylko papierkiem, uzyskam wyższe wykształcenie, a to czy znajdę interesującą mnie pracę za dobre pieniądze będzie zależało od zupełnie innych czynników ????

Nie twierdzę, że studia na polibudzie są złe - są bardzo dobre, pewnie lepsze od tych humanistycznych, ale jeśli ktoś się nie czuje w tym dobrze to wybiera np. politologię i głupie gadanie tych z kierunków technicznych nic nie zmieni ;)
Otworz sobie stary w poniedzialek wyborcza albo wejdz na jakies forum o pracy, 70% pracy( mowie o porzadnej pracy nie o obsludze kleinta i przedstawicielstwie handlowym) jest dla ludzi po studiach technicznych. Dodam bardzo dobrze platnej pracy. Nie wspominajac juz o pracy za granica. Po politologi masz moze szersze pole manewru, ale nie masz zawodu-, po studiach technicznych masz konkretny fach w reku, w dodatku wiekszaosc uczelni w ramach studiow pozwala robic rozne uprawnienia. Zeby nie bylo sam studiuje prawo- czyli kierunek stricte humanistyczny
 
D 0

donvasyl

Użytkownik
panowie moj kolega niezdal jednego z przedmiotow i bedzie mial poprawke w sierpniu , czy jesli ja zda ma szanse pojsc jescze na jakies studia , dodam ze rejestrwal sie do paru szkol
 
A 2

algorytm

Użytkownik
masz szanse jeszcze sa prywatne przeciez, na dodatek zaoczne tez platne wiec przyjma na jakis kierunek mniej oblegany. ????
 
jasiek09 0

jasiek09

Użytkownik
ja nic nie mam do studiow humanistycznych , ale kiedyś się interesowalem co mozna robic po politologii i duzo o tym szukałem w necie, i opinii innych studentów bo moja dziewczyna miała na to iść i jakoś mnie ten kierunek nie przekonał...
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
Otworz sobie stary w poniedzialek wyborcza albo wejdz na jakies forum o pracy, 70% pracy( mowie o porzadnej pracy nie o obsludze kleinta i przedstawicielstwie handlowym) jest dla ludzi po studiach technicznych. Dodam bardzo dobrze platnej pracy. Nie wspominajac juz o pracy za granica. Po politologi masz moze szersze pole manewru, ale nie masz zawodu-, po studiach technicznych masz konkretny fach w reku, w dodatku wiekszaosc uczelni w ramach studiow pozwala robic rozne uprawnienia. Zeby nie bylo sam studiuje prawo- czyli kierunek stricte humanistyczny
zgadza sie, nalezy tylko dodac ze:
- studia techniczne studiom technicznym nie rowne, np ludzie po budownictwie sa w wchwili obecnej rozchwytywani, natomiast reszta juz niekoniecznie
- praca jest jak piszesz konkretna, ale i odpowiedzialnosc i wymagania duze, wszedzie musisz miec porobione uprawnienia, kilka lat dosw na stanowisku i co najmniej jeden jezyk obcy, jak nie masz to i tak zaczynasz od stazy i szkolen, a tam zarabiasz 1K z kawalkiem
wszystko zalezy tez od tego co kto chce robic, jak ktos sie interesuje historia i polityka to nie ma sensu zeby sie pchal na mechanike i budowe maszyn, bo go tam zabija przedmioty, jak nie mechaniki, to inne wytrzymalosci czy termodynamiki, zeby isc na studia techniczne trzeba miec jako takie pojecie o matmie i fizyce, jak kogos to obrzydza to nawet jak skonczy takie studia to bedzie przedstawicielem handlowym w firmie sprzedajacej jakies kompresory czy nepedy do bram, inzynier z niego bedzie zaden
poza tym jasiek dzialasz na swoja (nasza) niekorzysc, niech ida na humany, malo inzynierow bedzie, wiec bedziesz (bedziemy) rozchwytywani :p
 
typper 2

typper

Użytkownik
ja nic nie mam do studiow humanistycznych , ale kiedyś się interesowalem co mozna robic po politologii i duzo o tym szukałem w necie, i opinii innych studentów bo moja dziewczyna miała na to iść i jakoś mnie ten kierunek nie przekonał...
Sporo zależy od właściwego podejścia. Po pierwsze tak - politologia chyba jedne z łatwiejszych studiów do zdania, sporo zagadnień z bieżącego życia, wystarczy od czasu do czasu TVN24 zapodać i wszystko jak na tacy. Poza 3/4 egzaminami na resztę idziesz z marszu. Co po Politologii? Jak ktoś jest zapalonym politologiem to uderzasz i od 1 roku studiów działasz w partii -&gt; parte bardzo chętnie przyjmują ludzi, którzy studiują politologię. Kolejna kwestia to wybór specjalizacji, tu najczęściej są 4 lub więcej do wyboru i dopiero po tym wyborze tak naprawdę kształtujesz swoją powiedzmy przyszłość i potencjalne miejsca pracy. Politologia daje spore możliwości tylko trzeba wiedzieć jak to wykorzystać;] Oczywiście nikogo nie namawiam na te studia, ale obalam mit, że po politologii nie można znaleźć dobrej pracy, w której robi się coś więcej niż obsługuje klienta.
 
webb4 2

webb4

Użytkownik
Sporo zależy od właściwego podejścia. Po pierwsze tak - politologia chyba jedne z łatwiejszych studiów do zdania, sporo zagadnień z bieżącego życia, wystarczy od czasu do czasu TVN24 zapodać i wszystko jak na tacy. Poza 3/4 egzaminami na resztę idziesz z marszu. Co po Politologii? Jak ktoś jest zapalonym politologiem to uderzasz i od 1 roku studiów działasz w partii -&gt; parte bardzo chętnie przyjmują ludzi, którzy studiują politologię. Kolejna kwestia to wybór specjalizacji, tu najczęściej są 4 lub więcej do wyboru i dopiero po tym wyborze tak naprawdę kształtujesz swoją powiedzmy przyszłość i potencjalne miejsca pracy. Politologia daje spore możliwości tylko trzeba wiedzieć jak to wykorzystać;] Oczywiście nikogo nie namawiam na te studia, ale obalam mit, że po politologii nie można znaleźć dobrej pracy, w której robi się coś więcej niż obsługuje klienta.
Jezeli ktos chce i potrafi wykorzystac nabyte zdolnosci to po kazdym kierunku znjadzie prace. Jednak na pewno ldzisiaj atwiej jest dostac lepsza prace po kierunkach technicznych. Nie bardzo zrozumialem o co chodzi ze wstapieniem do partii: po 1 nie wydaje mi sie zeby poza pewnie paroma wyjatkami mozna bylo w wieku 20-25 lat czerpac z tego jakies wymierne korzysci majatkowe, spoleczne itd, po 2 wstepujac do partii mozna sobie zamknac kilka drog zyciowych- chodzi mi i zmienny polski koniunkturalizm polityczny. Uwazam ze wstapienie do partii moze dac cos mlodemu czlowiekowi ktory od poczatku wie ze chce dzialac w polityce

PS:piszac &quot;wystarczy od czasu do czasu TVN24 zapodać i wszystko jak na tacy&quot; dajesz lekka antyreklame swojej uczelni. Gdybym sie zastanawial nadf studiami to by mnie raczej zniechecilo.
 
typper 2

typper

Użytkownik
Jezeli ktos chce i potrafi wykorzystac nabyte zdolnosci to po kazdym kierunku znjadzie prace. Jednak na pewno ldzisiaj atwiej jest dostac lepsza prace po kierunkach technicznych. Nie bardzo zrozumialem o co chodzi ze wstapieniem do partii: po 1 nie wydaje mi sie zeby poza pewnie paroma wyjatkami mozna bylo w wieku 20-25 lat czerpac z tego jakies wymierne korzysci majatkowe, spoleczne itd, po 2 wstepujac do partii mozna sobie zamknac kilka drog zyciowych- chodzi mi i zmienny polski koniunkturalizm polityczny. Uwazam ze wstapienie do partii moze dac cos mlodemu czlowiekowi ktory od poczatku wie ze chce dzialac w polityce
PS:piszac &quot;wystarczy od czasu do czasu TVN24 zapodać i wszystko jak na tacy&quot; dajesz lekka antyreklame swojej uczelni. Gdybym sie zastanawial nadf studiami to by mnie raczej zniechecilo.
A co, nie masz TVN24?:jezora:
A tak poważnie, to nie bardzo rozumiem co by Cię nie zachęciło? Może podam na innym przykładzie to zrozumiesz:
Masz do wyboru 2 miejsce pracy:
a) tyrasz jak wół po 12h dziennie za 2tys zł na miecha (fabryka, kopalnia itp itd)
b) siedzisz i przekładasz papierki 8h dziennie za 2tys zł na miecha
Co wybierasz?
Na koniec studiów papier jest tam sam, a w poszukiwaniu pracy i tak liczy się doświadczenie (praktyki, staże itp) i umiejętności wykorzystania w praktyce nabytej wiedzy. Dodajmy jeszcze do tego, że przy średnim wysiłku masz co rok stypendium naukowe i sportowe i wyciągasz z tego więcej niż kobiety w biedronce na kasie, w sumie fajnie, nie?
Zgodzę się z tym, że jak ktoś wie co chce robić to wykorzysta swój kierunek studiów - co by to nie było, ale ile jest takich ludzi, którzy kończą maturę i doskonale wiedzą co chcą dalej robić?
Wstąpienie do partii - już wyjaśniam, bo ktoś z rodziny jest w strukturach pewnej partii, która obecnie jest w rządzie, więc mniej więcej wiem jak to wygląda. Po pierwsze - wstępujesz to musisz udzielać na wiecach, spotkaniach itp, musisz być cały czas aktywny, wtedy zostaniesz wyłowiony i masz szansę na kolejne awanse w hierarchii. Zgadzam się, że raz jesteś &quot;w korycie&quot;, a raz &quot;korytko odjeżdża&quot;, ale to jak wszędzie;] Nawet jeżeli partia nie jest rządząca to i tak w każdym mieście ma swoich przedstawicieli, więc posadę masz zapewnioną cały czas. Różnego rodzaje do sejmików itp, spotkania raz na miesiąc i na rękę masz 2tys. Do tego delegacje. Nie mówię tu o politykach w sejmie, tylko o tych, którzy się do sejmu nie dostali. Widząc jak żyje osoba z mojej rodziny, która nie jest w sejmie, a aktywnie uczestniczy w polityce to jest to bajka pod względem finansowym i tzw &quot;pracy&quot;.
Według mnie, najlepiej na polityce można zarobić na kreowaniu wizerunku. Polityków nie brakuje, zarówno tych doświadczonych jak i wchodzących dopiero w ten rodzaj &quot;pracy&quot;, a ktoś musi tych nowych promować.
Czy lepsza praca po technicznych? Zależy jak leży, i z której strony się uderzy :spokodfhgfh: Uważam, że nie można jednoznacznie tego określić czy lepsza. Bo co znaczy lepsza? Lepiej płatna, czy taka,w której nic nie robisz a kasa płynie? Dla mnie najlepsza praca to własna DG i do tego dążę :spokodfhgfh: Dwie już mam, 3 w drodze, a 4 jak skończę studia!
 
webb4 2

webb4

Użytkownik
Nie bede cytowal wypowiedzi Typpera bo za duzo by tego bylo w kazdym razie komentarz jest do niej

1. Ja nie mowie o pracy za 2 tys. Nie wiem jakie ty masz rozeznanie ale w dobrej firmie budowlanej- zwykly operator koparki dostaje 3-4 tys zl nma reke, spawacz ok 2tys ( zebym nie byl goloslowny-moj chrzestny jest dyrektorem jeden z takich), nie wspominajac o inzynierach, projektantach, kierownikach wiekszych budow 1500-2000zl dostaje przynajmniej w Poznaniu srednio doswiadczony sprzedawca po liceum( moja siostra po maturze wlasnie dostala prace w Aparcie po liceum za 1400zl na reke na poczatek.

2.Studiuje na UAM-ie sam chcialem isc na Politologie, mam znajomych z Politologi- oni nie uwazaja ze jest to latwy kierunek-ale to pewnie zalezy od jednostkowych predyspozcji do nauki, &quot;sprzedazy &quot; siebie na egazmach-zreszta nie bede sie czepial juz tego tvn 24

3.Mam dwoch kolegow pseduo-politykow-rada miasta itd, i jak widze jak musza zapierd****c, podlizywac sie i podskakiwac za marne pieniadza, nie majac pewnosci co bedzie za 2-3 lata to generalnie wolalbym byc mechanikiem samochodowym albo policjantem

4.Zgodze sie ze najwiecej mozna zarobic na kreowaniu wizerunku, tak jak po prawie najwiecej mozna zarobic na adwokaturze itp. Tylko ze dostanie sie od razu na dobrze platne stanowisko w jakiej PR-owskiej firmie jest tak prawdopodobne po Politologi jak otworzenie i utrzymanie wlasnej kancelarii np w Poznaniu, czyli nikle. Wedlug mnie musisz miec duzo szczescia i samozaparcia zeby sie udalo. Biore tu pod uwage zwykla relacje miedzy popytem i podaza na rynku PR-owskim i prawniczym

5.Komentarz do wszystich moich wypowiedz: nigdzie jednoznacznie niczego nie feruje, to jest moje prywatne zdanie na dany temat i kazdy moze sie z nim nie zgodzic
 
B 0

bartekjaw

Użytkownik
ja mam takie pytanko ????
Czy chodził ktos z was moze na AGH na kierunek górnictwo- geologia
albo moze prawo (zaocznie)
jest taka osoba? na forum?
 
domel 49

domel

Forum VIP
domeL, tak z ciekawości spytam co trzeba dokładnie zdawać na maturze aby iść na ten kierunek. Biologia to na pewno ale czy dochodzi jeszcze chemia i fizyka ?
wystarczy biologia, zależy tez gdzie chcesz isc ale myślę ze w większości uczelni biorą pod uwagę biologie
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Na AWF w Gdańsku już skończona rekrutacja na fizjoterapię jest chyba. Tak mi się wydaje bo mój kolega tam poszedł i już prawdopodobnie koniec przyjmowania.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
ja mam takie pytanko ????
Czy chodził ktos z was moze na AGH na kierunek górnictwo- geologia
albo moze prawo (zaocznie)
jest taka osoba? na forum?
Ja na politechnice śląskiej ten kierunek studiuje zaocznie, jak masz pytania to wal na priv.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom