>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tour de France 2023 (1-23.07.2023)

psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tour de France 2023
1-23 lipca 2023




Trasa Tour de France 2023

1 lipca (sobota) – etap 1: Bilbao – Bilbao (182 km)
2 lipca (niedziela) – etap 2: Vitoria-Gasteiz – San Sebastian (208,9 km)
3 lipca (poniedziałek) – etap 3: Amorebieta-Etxano – Bajonna (187,4 km)
4 lipca (wtorek) – etap 4: Dax – Nogaro (181,8 km)
5 lipca (środa) – etap 5: Pau – Laruns (162,7 km)
6 lipca (czwartek) – etap 6: Tarbes – Cauterets-Cambasque (144,9 km)
7 lipca (piątek) – etap 7: Mont-de-Marsan – Bordeaux (169,9 km)
8 lipca (sobota) – etap 8: Libourne – Limoges (200,7 km)
9 lipca (niedziela) – etap 9: Saint-Leonard-de-Noblat – Puy de Dôme (182,4 km)
10 lipca (poniedziałek) – dzień przerwy w Clermont-Ferrand
11 lipca (wtorek) – etap 10: Vulcania – Issoire (167,2 km)
12 lipca (środa) – etap 11: Clermont-Ferrand – Moulins (179,8 km)
13 lipca (czwartek) – etap 12: Roanne – Belleville-en-Beaujolais (168,8 km)
14 lipca (piątek) – etap 13: Châtillon-sur-Chalaronne – Col du Grand Colombier (137,8 km)
15 lipca (sobota) – etap 14: Annemasse – Morzine (151,8 km)
16 lipca (niedziela) – etap 15: Morzine les Portes du Soleil – Saint-Gervais Mont Blanc (179 km)
17 lipca (poniedziałek) – dzień przerwy w Saint-Gervais Mont Blanc
18 lipca (wtorek) – etap 16: Passy – Combloux (22,4 km; jazda indywidualna na czas)
19 lipca (środa) – etap 17: Saint-Gervais Mont Blanc – Courchevel (165,7 km)
20 lipca (czwartek) – etap 18: Moûtiers – Bourg-en-Bresse (184,9 km)
21 lipca (piątek) – etap 19: Moirans-en-Montagne – Poligny (172,8 km)
22 lipca (sobota) – etap 20: Belfort – Le Markstein Fellering (133,5 km)
23 lipca (niedziela) – etap 21: Saint-Quentin-en-Yvelines – Paryż (115,1 km)

Źródło: https://rowery.org


Składy drużyn

Przydatne linki

Nie masz konta w Betfan, nic straconego - załóż je wchodząc na betfan.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
1000x200.png

Zapraszam do dyskusji
i podawania swoich typów z analizami
 
Otrzymane punkty reputacji: +310
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Za chwilę zaczynamy, myślę, że można spróbować trochę na nowo rozruszać dział ;-)

O głównych dwóch faworytach pisać chyba nie ma potrzeby i na razie analizować kto będzie mocniejszy. Zobaczymy jak ten nadgarstek Pogacara, a przede wszystkim zmiana przygotowań i brak dni wyścigowych. Na pewno szczęście Słoweńca w tym, że nie ma w tym roku bruków. Ale pierwszy tydzień może być ciekawy, bo Pogacar będzie z dnia na dzień budować formę, a Jumbo pewnie spróbuje wyprzedzić i do granic wykorzystać słabość Tadeja.

W wolnej chwili, niestety już po pierwszym etapie postaram się skrobnąć kilka słów więcej chociażby odnośnie trasy, jak i składów.

Ja spróbuję jeden zakład długoterminowy:
Mattias Skjelmose TOP 10 @2,00 Unibet/@2,10 STS
Duńczyk w formie, wygrane Tour de Suisse, gdzie ograł kilku mocnych kolarzy: Ayuso, Remco, Bardet czy Uran - ta ostatnia dwójka jedzie do Francji, gdzie zwłaszcza Bardet pewnie powalczy o KG. Na podjazdach wygląda dobrze, na czas też jest okej (chociaż ITT bardzo mało w tym roku), nie gubi się w wyścigowym szaleństwie. W pierwszej części sezonu też wyglądał dobrze - dobra jazda w Kraju Basków, gdzie zaczynamy tegoroczny Tour, bardzo dobrze Tryptyk Ardeński na czele z drugim miejscem w Walońskiej Strzale.
Wygląda fajnie, więc gdzie haczyk? Brak doświadczenia w GT. Przejechał do tej pory tylko Giro2022, a wiemy, że Wyścig "Dookoła" Francji to zupełnie inne ściganie i już lepsi i bardziej doświadczeni kolarze nie potrafili sobie poradzić ze specyfiką ścigania. Top10 w debiucie na TDF mając przejechane tylko jedno Giro? Zdarzały się i takie przypadki. Zwłaszcza, że Trek jedzie całkiem fajnym składem, oczywiście nie wiemy na co się nastawiają, ale Gallopin czy Ciccone swoim doświadczeniem mogą wspomóc młodego Duńczyka. Lopez i Simmons też powinni pomóc na górskich odcinkach, a Kirsch i Stuyven, którzy pewnie będą pomagać przede wszystkim Pedersenowi przy walce o finisze na pewno stanowią też dobrą pomoc na płaskich odcinkach. Według mnie drużyna fajnie skomponowana i jeśli będzie szansa na dobry wynik triumfatora TdS to z całą pewnością mu w tym pomogą.
W mojej ocenie Skjelmose, jeśli "nie przegra" ze specyfiką wyścigu może wykręcić fajny wynik na mecie w Paryżu. A jak będzie to się dowiemy za 3 tygodnie ;-)

ETAP 1.

Typowanie odpuszczam, ale mam nadzieję na fajne ściganie od samego startu wyścigu, zwłaszcza, że profil sprzyja. Oby bez kraks.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1692
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Etap 3.

Van Aert - Pedersen
2
@2.10
Superbet

Van Aert 5. - Pedersen 9.
Duńczyk w ogóle nie zaangażowany w kluczowych momentach, zabrakło pomocy kolegów. Belg puścił dopiero 50m przed metą jak już widział , że Philipsen jest szybszy.
Generalnie bez większych niespodzianek. Wygrał główny faworyt. Bukmacherski niestety minus.


Przed każdym sprinterskim etapem będzie pytanie, czy Wout będzie brał udział w końcowej rozgrywce. Jego możliwości są ogromne, ale etapy sprinterskie nie są jego oczkiem w głowie. Na pewno wołał by etap był nieco trudniejszy, lub chociaż w końcówce jakiś podjazd eliminujący większe grono sprinterów (chociażby tak jak na wczorajszym etapie). Ponadto celem nadrzędnym jest GC i opieka na Vingaardem.

Pedersen z kolei nastawia się na takie właśnie etapy. Niezły rozprowadzający pociąg z Kirschem i Stuyvenem na czele. Wczoraj nie wytrzymał tempa na podjeździe, ale przyjechał najwyżej z klasycznych sprinterów ze stosunkowo niedużą stratą.

Podsumowując, czy Wout będzie brał udział w sprincie ? Nie jest to oczywiste.
Czy Mads będzie brał udział w sprincie? Tak.
Kto wygra jeśli obydwaj wezmą udział w sprincie? Szanse co najmniej pół na pół, ale bym się przechylał na stronę Pedersena.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +761
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
No to jesteśmy po dwóch etapach. Odpadło już dwóch faworytów co najmniej do TOP10 - Mas i Carapaz. Notabene, w mojej ocenie i patrząc po forach nie tylko moim, takie rozpoczęcie Touru lepsze i bezpieczniejsze niż sprinterskie etapy. Mamy też dwóch nieoczywistych zwycięzców etapowych i trochę emocji już za sobą.

Dwóch głównych faworytów jedzie tak jak można się było spodziewać... Vingegaard do koła, a Pogacar... chyba nie wyciągnął wniosków z zeszłego roku. Fajnie, że jest mocny i próbuje robić show, ale to kosztuje i może zapłacić za to później. Na niekorzyść Słoweńca w normalnych okolicznościach powinno działać też to, że od samego początku muszą pracować jego koledzy za sprawą liderowania Yatesa. Wczoraj komicznie wręcz wyglądało jak Majka co jakiś czas musiał spowalniać Bjerga. Jest to o tyle dziwne, że... na papierze Tadej w tym roku ma najmocniejszy team w historii swoich startów - Yates, Majka (świetna praca wczoraj!), Soler, Grosschartner, Laengen, Bjerg i Trentin - no wygląda to dobrze na każdy teren, ale i oni nie pomogą jak w baku na koniec zabraknie. No i jeszcze pojawiające się głosy o tym, że nadgarstek jednak przeszkoda Słoweńcowi...

Z drugiej strony mamy Jumbo, które wczoraj zaprezentowało chaos jak nie oni. Wout generalnie chyba delikatnie pod formą, no i on myślami jest chyba przy swojej ciężarnej partnerce, zresztą mówi się, że opuści Tour jak tylko będzie termin porodu. Przez to chyba też odpuszcza zieloną koszulkę. Zobaczymy jak ten team ogarnie, wydaje się, że Vingegaard musi na razie minimalizować straty, także te z bonifikat i w Alpach, w bardziej dogodnym dla siebie terenie spróbować rozpracować Tadeja.

Ciężko mówić kto powalczy o 3 miejsce- wydaje się, że Hindley, Gaudu, Bardet, Landa, ewentualnie Rodriguez czy O'Connor ale na tym etapie wyścigu to ciężko wyrokować, bo można skończyć jak Mas...

ETAP 3.

Wjeżdżamy do Francji i mamy pierwszy pojedynek sprinterów.

Jasper Philipsen wygra 3. etap @2,75 Unibet/Fortuna lub Top3 @1,50 Unibet/@1,45 fortuna 1.
Mamy fajny zestaw sprinterów na tym Tourze - Philipsen, Jakobsen, Greonewegen, Ewan, Meeus, Bauhaus, Pedersen, Girmay czy nieco już będący bardziej po drugiej stronie rzeki Cavendish, Sagana, Degenkolb czy Kristoff. Najszybszy wydaje się właśnie Belg jeżdżący dla Alpecin. Solidna drużyna do wsparcia, końcówka pod niego. Myślę, że po takim kursie można się skusić na jego zwycięstwo. Głównym rywalem w mojej ocenie będzie Jakobsen, ale Holender jednak przegrywał z nim ostatnio pojedynki. W każdym razie top3 Belga wydaje się pewnym typem.


I h2h, podobnie jak Kolega powyżej idę w stronę Pedersena
Mads Pedersen - Biniam Girmay @1,65 fortuna 9 - 11
Girmay niby wygrał etap na Tour de Suisse, ale nie oszukujmy się konkurencja tam mocno bez szału. A poza tym sezon wyraźnie słabszy niż poprzedni. Duńczyk natomiast na równym, wysokim poziomie - wygrany etap na Giro i Paryż-Nicea, kilka fajnych wyników w sprintach, gdzie przegrywał z lepszymi zawodnikami niż Erytrejczyk. W tym sezonie poza pierwszym etapem Touru Duńczyk kończył na wyższych pozycjach niż Girmay.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2645
maciej_cfc 25K

maciej_cfc

Użytkownik
Etap 3.

Van Aert - Pedersen
2
@2.10
Superbet

Przed każdym sprinterskim etapem będzie pytanie, czy Wout będzie brał udział w końcowej rozgrywce. Jego możliwości są ogromne, ale etapy sprinterskie nie są jego oczkiem w głowie. Na pewno wołał by etap był nieco trudniejszy, lub chociaż w końcówce jakiś podjazd eliminujący większe grono sprinterów (chociażby tak jak na wczorajszym etapie). Ponadto celem nadrzędnym jest GC i opieka na Vingaardem.

Pedersen z kolei nastawia się na takie właśnie etapy. Niezły rozprowadzający pociąg z Kirschem i Stuyvenem na czele. Wczoraj nie wytrzymał tempa na podjeździe, ale przyjechał najwyżej z klasycznych sprinterów ze stosunkowo niedużą stratą.

Podsumowując, czy Wout będzie brał udział w sprincie ? Nie jest to oczywiste.
Czy Mads będzie brał udział w sprincie? Tak.
Kto wygra jeśli obydwaj wezmą udział w sprincie? Szanse co najmniej pół na pół, ale bym się przechylał na stronę Pedersena.
W którym miejscu na Superbecie znajduje się oferta na Tour de France? Wczoraj szukał jak i dzisiaj i nic nie ma.
 
maciej_cfc 25K

maciej_cfc

Użytkownik
Etap 3
Bauhaus P. - Van Der Poel M. 2 @1.95 Superbet

Według mnie na dzisiejszym etapie Van ma większe szanse na to by dojechać przed Bauhasem. Wczoraj Niemiec dojechał z większą strata niż Van Der Poel. Holender jest w lepszej formie i ma także lepszych zawodników w zespole. Wszystko zależy jak dzisiaj zostanie rozegrany etap. Krótka analiza ponieważ pisze z telefonu w pracy. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +638
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Bauhaus jest sprinterem i dziś drużyna pracuje na niego (zapewne rozprowadzą go Mohoric i Arndt).

Van der Poel pracuje dziś na Philipsena i sam nie będzie finiszował.

Poza przypadkami losowymi, kraksami czy defektami Bauhaus mocnym faworytem tego pojedynku
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Wczoraj trochę chaosu na finiszu. Niby jakieś kontrowersje, ale na dobrą sprawę Philipsen wykorzystał ten lekki łuk, nie zmienił jakoś specjalnie toru jazdy i w mojej ocenie dyskwalifikacja go to byłby absurd.

Etap 4.

Dzisiaj szansa dla sprinterów nr 2. Kończymy na torze wyścigowym, będzie szeroko i wydaje się, że finisz będzie znacznie mniej chaotyczny i pozbawiony jakichkolwiek sytuacji, chociaż potencjalnie wzbudzających dyskusje.

Fabio Jakobsen top 3 @1,70 fortuna/@1,67 Unibet 172 po kraksie.
Wczoraj Fabio na 4 miejscu, ale ten finisz był chaotyczny i pociągi sprinterów, poza Alpecinem się pogubiły na tej nawrotce (a i sam Alpecin mógł się wyłożyć, bo mijanie Asgreena było... niebezpieczne). Dzisiaj to już powinno wyglądać trochę inaczej i takie wygi jak Quick-Stepy nie powinny już powtórzyć błędu w pozycjonowaniu. Wczoraj samą końcówkę Holender pojechał bardzo dobrze, a trzeba pamiętać, że w końcówce zabrakło mu Morkova, który jest jednak kluczowy w rozprowadzaniu sprinterów QS. Według mnie Jakobsen jest w trójce najmocniejszych sprinterów na tym wyścigu i w czystym pojedynku w trójce powinien się znaleźć.

Myślę, że Bauhaus dzisiaj będzie jednak słabszy niż wczoraj, wczoraj na przyspieszeniu zaimponował, ale to nie był finisz na takiej prędkości jaka powinna być dzisiaj.
________________________________________________________
Przed wyścigiem bardziej z sympatii chciałem zagrać na wygraną Cavendisha, na którymś z etapów, żeby pobił rekord Merckxa, ale chciałem się z tym wstrzymać do pierwszego pojedynku, zwłaszcza, że na drugim etapie Cav bardzo szybko odpadł od grupy. Wczoraj wyglądało to co najmniej nieźle, może na jakimś etapie jeszcze zaskoczy, tak jak na 21. etapie Giro? Byłoby to na pewno coś wielkiego, trzymam kciuki za Manxmana ;)
 
Ostatnia edycja:
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Etap 4.

Powtarzam granie przeciwko Van Aertowi. Mimo, że wczoraj był wysoko (#5), to jednak ma do pomocy jedynie Laporte'a. I tak jak wspominałem wczoraj, nie mam przekonania, czy będzie się angażował we wszystkie rozgrywki sprinterskie.

Jakobsen - van Aert
1
@1.75
Fortuna

Kraksy, kraksy, kraksy... Na pecha nic nie poradzisz :confused:

Fabio to top2 sprinterów na tym wyścigu (obok Philipsena). Wczoraj 4-ty, nie wierzę, że dziś nie poprawi swojej pozycji, a uważam nawet, że mocno powalczy o zwycięstwo.
Jego pociąg wczoraj prezentował się najlepiej ze wszystkich - Alaphilippe, Lampaert i Asgreen wykonali kapitalną robotę, niestety ostatni rozprowadzający wagonik pociągu - Morkov- się pogubił i zabrakło pomocy w kluczowym momencie.

PS. W STS widzę zakład : Polak top10 tak/nie @1.85/@1.85. Wygląda to na błąd (już prędzej chodziło im o top100).

Jeśli rozliczą to 'nie' jest 100% pewniakiem (jeśli w bukmacherów takie coś może istnieć)
 
Ostatnia edycja:
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Etap 4.

Powtarzam granie przeciwko Van Aertowi. Mimo, że wczoraj był wysoko (#5), to jednak ma do pomocy jedynie Laporte'a. I tak jak wspominałem wczoraj, nie mam przekonania, czy będzie się angażował we wszystkie rozgrywki sprinterskie.

Jakobsen - van Aert
1
@1.75
Fortuna

Fabio to top2 sprinterów na tym wyścigu (obok Philipsena). Wczoraj 4-ty, nie wierzę, że dziś nie poprawi swojej pozycji, a uważam nawet, że mocno powalczy o zwycięstwo.
Jego pociąg wczoraj prezentował się najlepiej ze wszystkich - Alaphilippe, Lampaert i Asgreen wykonali kapitalną robotę, niestety ostatni rozprowadzający wagonik pociągu - Morkov- się pogubił i zabrakło pomocy w kluczowym momencie.

PS. W STS widzę zakład : Polak top10 tak/nie @1.85/@1.85. Wygląda to na błąd (już prędzej chodziło im o top100).

Jeśli rozliczą to 'nie' jest 100% pewniakiem (jeśli w bukmacherów takie coś może istnieć)
Zrobili zwroty za top 10,szkoda że to tylko działa w jedną stronę 🙃🙃🙃
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Wczoraj chyba kolarze trochę "zgłupieli" mając takie możliwości na finisz... Jakobsen liznął koło i się pozdzierał oraz złamał ramę roweru. Dodatkowo pozostałe kraksy, kary dla Bauhausa i van der Poela, złamane obojczyki u LuLu Sancheza i Guarnierego, a wydawało się, że warunki do finiszu idealne... Może jednak zawodnicy trochę bardziej się pilnują na tych ciasnych finiszach, a może jednak wolne tempo etapu sprawiło, że zbyt wielu zawodników miało siły na tę końcówkę...

Etap 5


Dzisiaj zaczynamy Pireneje. Etap w zasadzie kopia 9. etapu sprzed 3 lat wyniki . Wygrał wtedy Pogacar przed Rogliczem, Hirschim, Bernalem... Trochę od tamtego czasu się zmieniło w peletonie ;-) Było to też pierwsze zwycięstwo Tadeja na Wielkiej Pętli.

Czy dzisiaj szykuje się powtórka? Być może, ale kurs 3 na wygraną Słoweńca to dla mnie nie do gry... Mogą dziać się różne rzeczy na trasie, może być chaos z ucieczką, bo pewnie sprinterzy chcą się zabawić na lotnym finiszu.
Par h2h ciekawych też nie widzę do gry, ten etap przeznaczam jak dwa pierwsze na oglądanie i... analizowanie jazdy poszczególnych zawodników, ewentualnie można myśleć coś live. Być może wykrystalizuje nam się dzisiaj ktoś do walki o 3 miejsce na koniec wyścigu.

Ewentualnie ze specjalnych w STS:
Zwycięzca z ucieczki dnia - NIE @1,65
Zakład rozliczany: "wg www.procyclingstats.com 50% czasu etapu przed peletonem". Jeśli Pogacar chce wykorzystać każdą możliwość do robienia różnicy, a do tej pory tak to trochę wyglądało, to ucieczka może mieć ciężko. W sumie generalnie łatwo nie będzie odjechać, bo na początku ekipy sprinterów walczących o zieloną koszulkę powinny trzymać wszystkich krótko, później może atak tych, co chcieliby powalczyć o grochy, ale czy to dojedzie do mety?

Jeszcze bardziej wątpię, że ktoś wygra solo, niezależnie z ucieczki czy z grupy liderów - dlatego Zwycięzca wygra minimum o 1 sekundę - NIE @1,83 ale to już naprawdę na czutkę .
OBA TYPY bardziej pod dodatkowe emocje do jakichś dubelków/AKO.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +638
maciej_cfc 25K

maciej_cfc

Użytkownik
Dzisiejszy 5 etap był naprawdę ekscytujący. W końcówce widzieliśmy pogoń Pogacara oraz braci Yates za Vingeggardem.
Dlatego na 6 etap biorę pod uwagę pojedynek h2h między Davidem Gaudu oraz Simonem Yates. W dzisiejszym etapie Yates według mnie z tego co oglądałem pokazał, że jest na siłach dlatego będę szedł w niego stronę (bardzo fajnie się ogląda współprace braci mimo, że są w innych zespołach). Od początku wyścigu pokazuje się z bardzo dobrej strony. Etap 6 może przynieść dość dużo zmian w generalce. Wszystko żależy jak to zostanie rozegrane przez zespoły. Yates ma o wiele więcej doświadczenia w zawodach o dużej randze. Podejrzewam, że wszystko rozegra się na podjeździe, który ma 17km i nachylenie 7%. i tutaj liczę na doświadczenie i formę Simona Yates. Są to jedynie moje przemyślenia po tych 5 etapach, które obejrzałem i życzę powodzenia. :)
Typ: Gaudu D. - Yates S. - 2 @ 2.11 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2064
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Etap 6.

Wczorajszy etap na ogromny minus i straty dla Teamu UAE. Pozwolili by odjechała duża ucieczka i to jeszcze z zagrożeniem dla GC (Hindley). Potem musieli długo gonić, Laengen i Bjerg wykonali ogrom roboty, nawet cofano Solera z ucieczki by pomógł w dyktowaniu tempa. Kiedy jednak przyszło do kluczowych momentów Jumbo przejęło stery, Kuss podkręcił tempo zostawiając jedynie Vingegaarda i Pogacara w grupie liderów, no a potem Jonas zadał ostateczny cios na który Tadej nie był w stanie odpowiedzieć. Także strata koszulki Yates'a i strata czasowa Pogacara.

Dziś kolejny górski etap, ale obawiam się , że z dużej chmury może być mały deszcz. Podjazd na metę mimo, że długi (16km), to jednak mało wymagający (5-6%). Choć trzeba przyznać, że ostatnie 3-4 km nieco trudniejsze.

Myślę, że dojedzie dziś ucieczka, w którą zabierze się Gall (od dłuższego czasu w świetnej dyspozycji i wczoraj to tylko potwierdził), raz po punkty do klasyfikacji górskiej, a dwa po wygranie etapu.

Drużyna lidera Hindleya - Bora raczej będzie zadowolona jeśli ucieczka (bez zagrożeń dla GC) odjedzie i zabierze bonusowe sekundy na mecie.

Pozostaje kwestia, czy Vingegaard z Jumbo będą chcieli zadać Pogacarowi jeszcze jeden cios. Dużo zależy od dyspozycji Słoweńca. Jeśli pokaże znowu oznaki słabości może być już dziś dla niego po wyścigu gdyby strata wzrosła o kolejną minutę lub więcej.

Zwycięzca z ucieczki dnia ?
Tak @1.70 (STS)

Gall
(V)
@17 (STS)
(1-3) @5.65 (forbet)

Jednak się działo! Świetni faworyci i świetny Kwiato :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +638
maciej_cfc 25K

maciej_cfc

Użytkownik
Dzisiejszy 7 etap odpuszczam. Jedyny sensowny typ jak wpadł mi w oko jest to pojedynek h2h między Grimay B. - Sagan P.
Z tego co zaobserwowalem na płaskich etapach kończyli w podobnych pozycjach. Według mnie dzisiejszy etap jest bardziej pod Sagana i tu poszedł bym w jego kierunku. Mimo ze jest starszy od Grimaya to liczę dzisiaj na jego doświadczenie na wielkich wyścigach. Jeżeli będę jechać w grupie na metę to moim zdaniem Sagan jest w stanie skończyć wyścig przed Grimaya.
Grimay B. - Sagan P. 2 @ 2.41 fortuna

Niestety Sagan został troszkę zamknięty i nie zdołał sobie znaleźć miejsca by dobrze zaatakować.
 
Ostatnia edycja:
U 34,4K

undertaker87

Użytkownik
Keldermann vs Majka 2 @2,16sts

Zacieramy rączki na jutrzejszy finisz na wulkanie. Prawie 6km o średnim nachyleniu 10,3proc. Keldermann w generalce jest 10min przed majką jednak do tej pory etapy były bardziej pod niego z metami nie na podjeździe, gdzie można było się dojść. Oczywiście obaj pracuja na dwóch tytanów jednak tutaj Rafał powinien zostać o wiele dłużej w czubie bo jest lepszym góralem na takie podjazdy. Oczywiście obaj w pewnym momencie odpadną i staną w miejscu jednak zdecydowanie później powinno się to stać z Majką. Jonasowi na takim podjeździe raczej chyba zostanie tylko Kuss. Majka i Yates zostaną tutaj na pewno dłużej niż zawodnicy Jumbo Visma. Na pewno bardziej jest prawdopodobny scenariusz, se Vingeegaard zostanie sam przeciwko Dwójce lub trójce ludzi z UAD niz odwrotnie. Keldermann powinien polecieć tutaj o wiele wcześniej od Majki i nawet jeśli Rafał stanie w miejscu przez jakiś czas to powinien dojechać wyżej.

Wygra Pogacar lub Vingeegaard @1,85 sts

Chyba nie ma innej opcji. Kolejny raz Jumbo i Emiraty nie puszcza ucieczki z mocnymi kolarzami jak Hindlay a jeśli uformuje się jakaś ucieczka z kolarzami nie liczącymi się w generalce to nawet ze sporą przewagą przed ostatnią wspinaczka będą raz, że zmęczeni mocno a dwa, że pewnie pójdzie kosmiczne tempo którejs z dwóch najmocniejszych ekip a później wiadomo jak dwóch liderów ruszy to przewaga ucieczki jeśli jeszcze takowa pozostanie będzie się topić jak śnieg w marcu na słońcu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +638
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Nie ma gdzieś zakładu ile lat przetrwają wyniki w KG z tegorocznego Touru? ;) Te liczby, czasy podjazdów śmierdzą bardziej niż popisy innych, do tego zaplecze obydwu liderów... Jeśli oni kręcą przez 15-20 minut po 7W/kg to... I te rekordy z EPOki, które padają jak muchy... No ale show się kręci to nie ma co o tym rozmawiać...

Cholernie mi szkoda Cavendisha... Pokazał w czwartek, że może, jest w stanie powalczyć o wygraną jeszcze, a tu kraksa i koniec... Mam też mieszane uczucia do tego co robi Alpecin w rozprowadzaniu - 3 czysto sprinterskie końcówki (w sumie wczoraj 4) i zawsze na pograniczu faulu...

Etap 9


plus finałowy podjazd:


Tadej Pogacar - Jonas Vingegaard @2,19 fortuna 13-14
To chyba najlepszy etap dla Jonasa na zrobienie przewagi - meta na trudnym i długim podjeździe, czyli generalnie to na czym do tej pory Duńczyk robił przewagę czy w tym roku czy poprzednim. Bardzo mocna drużyna, co pokazali na Tourmalet, gdzie peleton rozbili w pył. No i warunki pogodowe - spodziewany upał powyżej 30 stopni. Może za dużą wagę do tego przykładam, ale jednak jak Pogaczar tracił to właśnie w upałach. Trzeba pamiętać, że Słoweniec mimo, że w tym roku jakby lepiej wycieniowany to jednak jest trochę cięższy od Jonasa, co na takim podjeździe też ma znaczenie. Etap raczej na zrobienie większych przewag niż tylko czysta bonifikata.
___________________________________________________
Co do typu na Majkę powyżej to nie neguję, może wejść, ale jednak na dotychczasowych etapach górskich to Wilco przyjeżdżał przed Majką i to Jumbo rozbijało peleton odczepiając przeciwników - przede wszystkim sieczka na Tourmalet, gdzie ostatecznie Tadej wyszedł zwycięsko, ale był to pokaz mocy ekipy Jonasa. Jedynym tak naprawdę argumentem dla mnie za tym typem jest to, że tu najtrudniejszy podjazd jest do mety, a Rafał lubi sobie jak skończy pracować dla lidera to swoim tempem dojechać, niekoniecznie jadąc oszczędnie. Życzę powodzenia, ale scenariusz jest napisany mocno pod typ.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1012
T 27,4K

trynek85

Użytkownik
Sts Polak w top 50 etapu kurs 1,4.....skoro Majka ma tak pomagać, to chyba w tym top 50 uda mu się załapać?ktoś bardziej kumaty doradzi?
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Tak , Majka oszczędzany na ostatnich płaskich etapach , tracił po parę minut , więc dziś powinien ruszyć. Mocny atak powinien pójść na ostatniej górce , w pewnym momencie może nastąpić odcięcie , ale w top 50 może się znaleźć - ostatni górski etap zakończył na 28 pozycji , dzień wcześniej był niby 55 , ale tam poszedł od początku atak Hindleya i UEA musiało mocno pracować od samego startu. Nie zapomnijmy , że w ucieczce może się jeszcze załapać Michał Kwiatkowski, więc kolejna szansa na wysoką lokatę , mimo długiej ścianki na finisz.
 
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Etap 10.

Zwycięzca z ucieczki dnia ?
TAK
@1.45 (STS)

Etap za trudny dla sprinterów, a za łatwy by do gry włączyli się zawodnicy z GC.
Typowy teren dla specjalistów od wyścigów klasycznych i meta na zjeździe.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1406
Do góry Bottom