>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Transfery w sezonie 2009/2010 oraz ciekawostki

Status
Zamknięty.
franekdolas 0

franekdolas

Użytkownik
Najprawdopodobniej w pierwszych dniach stycznia graczem korony kielce zostanie pierwszoligowiec roku a zarazem król strzelców rundy jesiennej pierwszej ligi polskiej MACIEJ TATAJ.Kluby dogadały się między sobą pozostaje już tylko kwestia kontraktu

KRZYSZTOF KALICIAK zostanie piłkarzem Cracovi Kraków pozyskany za kwotę 100 tys z GKS Katowice

Edson rozstaje się z Koroną został zwolniony

MAURO CANTORO przegrał z kontuzją i kończy współpracę z z Białą Gwiazdą
PAVOL STANO rozwiązał umowę z Jagiellonią białystok
PIOTR ŚWIERCZEWSKI i ROBERT KOLENDOWICZ opuszczają Zagłębie Lubin

Transfery z miesięcznika Piłka Nożna
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Ruch Chorzów wypożyczył na rok Dariusza Bernasia z Zagłębia Sosnowiec. Stało się to w ramach rozliczenia między oboma klubami za transfer Brazylijczyka Lilo w odwrotnym kierunku. 17-letni Bernaś jesienią był najskuteczniejszym strzelcem Śląskiej Ligi Juniorów (16 bramek). W ubiegłym roku przebywał na testach w Feyenoordzie Rotterdam. (Niebiescy.pl)
 
franekdolas 0

franekdolas

Użytkownik
ARTUR JĘDRZEJCZYK młody obrońca Legii Warszawa spędzi rok 2010 w Kielcach informuje onet.pl.Młody legionista zdradził że powodem wypożyczenia byłą chęć częstszej gry a w Koronie ma taką szanse
 
travism 190

travism

Forum VIP
Zganiacz będzie zawodnikiem Piasta

Mariusz Zganiacz będzie zawodnikiem Piasta Gliwice. Piłkarz doszedł do porozumienia z działaczami klubu z Okrzei. - Przed pierwszymi zajęciami zawodnik będzie zakontraktowany - poinformował menedżer Janusz Bodzioch. W środowe popołudnie doszło do spotkania z Jarosławem Kołakowskim. - Jesteśmy na dobrej drodze, nadal rozmawiamy - dodał.

- Ustaliliśmy warunki umowy. Najpóźniej w czwartek dostaniemy odpowiedź, bo na rozmowie zabrakło samego zawodnika - sprecyzował prezes Jacek Krzyżanowski.

źródło: 90minut.pl
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Panowie piszemy transfery potwierdzone , a nie zapowiedzi których szłoby tutaj zapisać około 15 stron.

4 stycznia trenerem GKS-u Katowice zostanie Robert Moskal. Szczegóły kontraktu zostały już ustalone. Szkoleniowiec zwiąże się z katowickim klubem półtoraroczną umową. 4 stycznia trener Moskal przedstawi zarządowi kandydatów na swoich współpracowników oraz nakreśli ramowy plan przygotowań do rundy wiosennej. Długofalowy cel, jaki został przed nim postawiony, to awans do Ekstraklasy.

Robert Moskal urodził się 12 stycznia 1967 roku w Jaworznie. Jako zawodnik bronił barw m.in. Victorii Jaworzno, Wisły Kraków, Odry Wodzisław Śląski, Szczakowianki Jaworzno. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Trenował takie kluby jak: Fablok Chrzanów, Zagłębie Sosnowiec, Szczakowianka Jaworzno, Kmita Zabierzów, Sandecja Nowy Sącz czy ostatnio Odra Wodzisław Śląski. Największym sukcesem Moskala jest awans do Ekstraklasy wraz z Zagłębiem Sosnowiec w sezonie 2006/07.

źródło: GKS Katowice
------------------------------------------------
31-letni pomocnik Tomasz Copik i 24-letni obrońca Artur Cybulski podpisali dzisiaj kontrakty z MKS-em Kluczbork, beniaminkiem I ligi.
Copik ostatnio grał w GKS-ie Jastrzębie. Wcześniej występował m.in. w Odrze Opole, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Szczakowiance Jaworzno. Cybulski ostatni rok spędził w KS-ie Krasiejów. Wcześniej reprezentował barwy m.in. Koszarawy Żywiec, Pniówka Pawłowice, Polonii Bytom i GKS-u Tychy.
Źródło Sportslaski
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Zganiacz będzie zawodnikiem Piasta
Mariusz Zganiacz będzie zawodnikiem Piasta Gliwice. Piłkarz doszedł do porozumienia z działaczami klubu z Okrzei. - Przed pierwszymi zajęciami zawodnik będzie zakontraktowany - poinformował menedżer Janusz Bodzioch. W środowe popołudnie doszło do spotkania z Jarosławem Kołakowskim. - Jesteśmy na dobrej drodze, nadal rozmawiamy - dodał.
- Ustaliliśmy warunki umowy. Najpóźniej w czwartek dostaniemy odpowiedź, bo na rozmowie zabrakło samego zawodnika - sprecyzował prezes Jacek Krzyżanowski.
źródło: 90minut.pl
Nie Piast Gliwice jest bliżej pozyskania zawodnika Korony Kielce, a klub z Wodzisławia Śląskiego! - Jeśli tylko Odra spełni moje oczekiwania, wiosną będę grał w tym zespole - mówi Mariusz Zganiacz.
Menedżer zawodnik spotkał się wczoraj z działaczami Piasta i ustalił warunki indywidualnego kontraktu. W Gliwicach już zacierano ręce, lecz tymczasem sytuacja jest bardziej skomplikowana. - W Wodzisławiu Śląskim wiedzą , ile zaproponował mi Piast. I wiedzą też, że wolałbym grać blisko mojego domu w Gorzycach. W Sylwestra raczej nic się nie wydarzy, bo każdy myśli już o wieczorze, ale tuż po Nowym Roku wszystko powinno być jasne - uważa 25-letni pomocnik.
Dlatego lepiej umieszczać już potwierdzone transfery.....
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
26-letni pomocnik Polonii Bytom, Rafał Grzyb, podpisał dwuipółletni kontrakt z Jagiellonią - poinformował odpowiedzialny za transfery w białostockim klubie wiceprezes Cezary Kulesza.
Początek obowiązywania kontraktu uzależniony jest od rezultatu rozmów z Polonią. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia między klubami w przerwie zimowej, zawodnik żółto-czerwone barwy będzie reprezentował od 1 lipca.
Rafał Grzyb urodził się 16 stycznia 1983 w Jędrzejowie. Karierę piłkarska rozpoczął w pobliskiej Wiernej Małogoszcz, której barw bronił do końca 2006 roku. Wówczas podpisał kontrakt z II-ligową wówczas Polonią Bytom. W szeregach &quot;Niebiesko-Czerwonych&quot; rozegrał 71 spotkań w ekstraklasie, w których zdobył trzy bramki.

Źródło : Oficjalna strona klubu
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Zamieszczę tutaj o transferze Sosina aby każdy wiedział :
Napastnik AS Anórthossis Ammochóstou Łukasz Sosin związał się dziś dwuletnim kontraktem z AÓ Kavála - poinformowały greckie media.
Zawodnikiem Kaváli jest także inny polski napastnik - Euzebiusz Smolarek. Sosin jest już jedenastym Polakiem w barwach tego greckiego klubu w historii.

Były napastnik m.in. Hutnika Kraków, Wisły i Odry ostatnie siedem lat spędził na Cyprze - w Apóllonie i Anórthossisie. W polskiej ekstraklasie rozegrał 69 meczów i zdobył 27 bramek. Na Cyprze strzelił natomiast aż 122 gole w 188 spotkaniach! W swoim dorobku ma tytuł mistrza Polski i dwa tytuły mistrza Cypru. Czterokrotnie był królem strzelców ekstraklasy cypryjskiej. Z Anórthossisem występował w Lidze Mistrzów.

Po 15 kolejkach Kavála zajmuje piąte miejsce w greckiej ekstraklasie z 22 punktami na koncie.

------------------------------------------
Mateusz Kordowski został zawodnikiem Polonii Warszawa występującej w Młodej Ekstraklasie. 20-letni piłkarz grający dotychczas w Unii Janikowo związał się ze stołecznym klubem na pół roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.
Urodzony w Bydgoszczy Kordowski to napastnik, który wystąpił jesienią w 16 meczach w drugiej lidze, z czego 9 spotkań rozpoczął w pierwszej jedenastce.

źródło: własne / mlksunia.futbolowo.pl
 
bufu 105

bufu

Użytkownik
Władze Lecha Poznań od dłuższego czasu próbowały pozbyć się Hernana Rengifo, który występował jedynie w zespole Młodej Ekstraklasy. W zimowym okienku transferowym Peruwiańczyk trafi do Omonii Nikozja. Przepychanki na linii Lech Poznań - Hernan Rengifo zakończone. Peruwiańczyk będzie grał u boku Macieja Żurawskiego w Omonii Nikozja.
Kontrakt Rengifo wygasa 30 czerwca 2010 roku. Jednak władze Lecha podkreślały, że chcą się go pozbyć już zimą. Peruwiańczyk ich zdaniem niewłaściwie przykładał się do swoich obowiązków za co został przesunięty do zespołu Młodej Ekstraklasy. Nieoficjalnie mówiło się, że to kara za niepodpisanie nowego kontraktu. Sam zawodnik z kolei podkreślał, że jeżeli ma ponownie wrócić do zespołów z Ameryki Południowej, skąd miał oferty, to woli wypełnić kontrakt i do czerwca grać w Lechu. Ostatecznie już zimą zmieni barwy klubowe. Prawdopodobna kwota transferu wyniesie 150 do 200 tysięcy euro mimo, że Peruwiańczyk był wyceniany na 1,5 miliona euro. Wszystko w związku z kończącym się kontraktem.
sportowefakty.pl
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Transferowy hit: Cantoro zaakceptował ofertę Odry

- Warunki umowy między naszym klubem a zawodnikiem zostały ustalone. Wszystko jest dopięte w najdrobniejszym szczególe - twierdzi Dariusz Kozielski, członek zarządu Odry Wodzisław

33-letni wychowanek słynnego argentyńskiego Velez Sarsfield, z którym zdobył Copa Libertadores, zaakceptował warunki ostatniego w tabeli klubu polskiej ekstraklasy. - Pomyślne zakończenie sprawy od strony formalnej to kwestia najbliższych dwóch dni - przekonuje Kozielski. Informację tę potwierdza także reprezentujący zawodnika menedżer Tomasz Suwary. - Mauro wyraża zainteresowanie ofertą Odry i wolę gry w tym klubie. Wszystko jest na dobrej drodze. On wie, że to niełatwa robota, ale zapewnia, że nie boi się wyzwania - przekonuje Suwary. Piłkarz przebywa obecnie w Argentynie, ale podobno nic nie stoi na przeszkodzie, by 13 stycznia rozpoczął treningi w Wodzisławiu.

Jak udało się namówić Cantoro do gry w słabej Odrze? - Kontrakt jest tak skonstruowany, że w przypadku utrzymania Odry w ekstraklasie, na koniec sezonu wypłacimy mu super premię. Poza tym dzieci Mauro chodzą do szkoły w Krakowie i on nie chce, by przerywały rok szkolny. Nie będzie musiał zmieniać miejsca zamieszkania, a z Krakowa do nas ma 130 km. Wiem, że szukał dla siebie klubu w swojej ojczyźnie oraz w Peru, ale widocznie żadnych ciekawych propozycji nie otrzymał - twierdzi Kozielski.

&quot;El Toro&quot; zgodził się na znaczącą obniżkę poborów. W Wiśle za sezon zarabiał 250 tys. euro. Według naszych informacji, jego miesięczne zarobki w Wodzisławiu będą oscylować w granicach 30 tys. złotych.

O formę zawodnika, który z Wisłą Kraków pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, w Wodzisławiu są spokojni. - W ostatnim czasie wirtuozem piłki nie był, ale wiemy, że potencjał ma ogromny. Ma też coś do udowodnienia tym, którzy go już skreślili - uważa Kozielski.

Głównym kontrkandydatem Cantoro do roli rozgrywającego w Wodzisławiu był Mariusz Zganiacz. Wczoraj jednak zdecydował się on na wybór oferty Piasta Gliwice. - Spełniliśmy jego oczekiwania finansowe, zresztą takie same jak Piast, ale on wybrał Gliwice. Czujemy się mocno zawiedzeni, bo to przecież chłopak stąd - przyznaje Kozielski, dodając, że żądania Zganiacza nie odbiegały znacząco od warunków Argentyńczyka.

- Nie wszystko zależało tylko ode mnie. Wiadomo, że z Odrą jestem i zawsze będę związany emocjonalnie. Miałem jednak sygnał, że mój menedżer nie dogadał się w pełni z władzami klubu w sprawie kontraktu - usprawiedliwia się Zganiacz.

Jest on pierwszym piłkarzem, którego Piast pozyskał tej zimy. 26-letni rozgrywający podpisał półtoraroczny kontrakt. - Wybrałem Piasta, bo do Gliwic mam stosunkowo blisko z domu. Wierze też, że w nowym klubie będę dostawał więcej szans na grę niż ostatnio w Koronie Kielce. Miejsca w podstawowym składzie nikt mi oczywiście nie obiecywał. Podstawowym celem, który chcę osiągnąć z Piastem jest utrzymanie w ekstraklasie. W następnym sezonie może uda się już powalczyć o coś więcej. Piast to ciekawa mieszanka rutyny i młodości - mówi zawodnik.

Paweł Sibik, były piłkarz wodzisławskiego klubu, uważa, że dla Odry korzystniejsze byłoby pozyskanie Zganiacza. - Umiejętności piłkarskie ma nie gorsze od Cantoro, a znając charakter Mariusza na pewno by się u nas odbudował. Argentyńczyk nie jest typem ofensywnego pomocnika, który strzela gole albo asystuje. Dodatkowo jest już u schyłku kariery - ocenia Sibik.

Dodajmy, że Odra testuje kilku graczy zagranicznych, wśród których są: Australijczyk Calet Patterson, Rumun Lucian Parvu, Słoweniec Andrej Pecnik oraz Serb Drazen Okuka.
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Nowa gwiazda Polonii Bytom. Maciej Bykowski z Grecji do Polski

O 32-letnim napastniku po raz ostatni głośno było pół roku temu. Bykowski w dramatycznych okolicznościach opuszczał wtedy grecką występ Rodos, gdzie występował w klubie Diagoras. Zawodnik opowiadał, że został zmuszony groźbami do podpisania kontraktu z Diagoras. Tajemniczy mężczyźni mieli go do tego nakłonić... dusząc go. - Teoretycznie ta umowa jest ważna jeszcze do czerwca tego roku. Oddałem jednak sprawę do sądu przy FIFA i mam już od niej zielone światło do podpisania kontraktu z innym klubem. Przez ostatnie pół roku mogłem jednak jedynie trenować ze Startem Otwock korzystając z uprzejmości trenera tego klubu Dariusza Dżwigały - wyjaśnia Bykowski.

W Bytomiu nie ukrywają, że bardzo liczą na doświadczenie Bykowskiego, który w polskiej ekstraklasie zagrał ponad 200 razy. O jego ewentualnym angażu zadecydują jednak wyniki testów wydolności i szybkości oraz badania medyczne, które przejdzie w środę.


Sprawdzian szybkości i mocy przeszli zresztą w poniedziałek wszyscy poloniści oraz piłkarze przymierzani do gry w Bytomiu. - Najszybsi okazali się Piotr Kulpaka i Marcin Radzewicz. Najwytrzymalszy był Marek Bażik - mówił Jurij Szatałow, trener Polonii. Dobre wrażenie zrobił też testowany 20-letni Wojciech Trochim (Legia Warszawa), któremu starczyło sił, by biegać dwa razy dłużej od 26-letniego słowackiego obrońcy Romana Konecnego z MFK Petrżalka oraz 30-letniego czeskiego napastnika Libora Żurka z Tescomy Żlin. - Jestem mocno zaskoczony swoim wynikiem, bo ostatnio... chorowałem. Gdybym nie był osłabiony to &quot;dokręciłbym&quot; jeszcze kilka okrążeń - uśmiechał się ofensywny pomocnik. Młody gracz Legii ma szansę zostać wypożyczony do Bytomia z opcją pierwokupu. Trochim zaimponował też wytatuowanym na ręce łacińskim napisem &quot;vivere militare est&quot; (życie jest walką). - W życiu nigdy nie było mi łatwo. Moja mama jest bardzo chora, taty już nie mam. To hasło do mnie pasuje i mam zamiar to udowodnić w Bytomiu. Jestem piłkarzem, który nigdy nie odstawia nogi - zadeklarował.

Piłkarzem Polonii na pewno będzie bramkarz Szymon Gąsiński. 26-latek jest znany w naszym regionie z występów w Zagłębiu Sosnowiec. - Byłem zły, że w Sosnowcu dostawałem mało szans na grę. Zdecydowałem się wiec na wyjazd do Norwegii i to nie była chyba zbyt dobra decyzja. Wróciłem do kraju, ale doznałem fatalnej kontuzji kolana. Zerwałem troczki rzepki. O kolanach wiem wszystko, bo sporo się na ten temat naczytałem - uśmiechał się Gąsiński, który podpisał z Polonią 2,5-letni kontrakt.

Dodajmy, że sytuacja z bramkarzami w Polonii wciąż jest niejasna. Dopiero dziś stawi się w Bytomiu Słowak Juraj Balaz, który w ostatnich miesiącach leczył kontuzję. Nie wiadomo na razie, czy jest już w pełni sił. Nie jest też pewne, czy Legia zażąda powrotu wypożyczonego do Bytomia Wojciecha Skaby. - To nie moja sprawa, czy Wojtek odejdzie. Na pewno nie zadowoli mnie jednak pozycja bramkarza numer dwa - zapowiedział Gąsiński. Trener bramkarzy Mirosław Dreszer był zaskoczony, że na treningu pojawił się Andrzej Olszewski, którego Polonia już... nie chciała.

Trener Polonii zapowiedział, że już dziś na treningu Polonii mogą stawić się dwaj kolejni gracze zza południowej granicy. Jednym z nich miałby być 27-letni Słowak Igor Drzik z MFK Dubnica. Zaprzeczają jednak temu... działacze. - Nikt z nami o Drziku nie rozmawiał. Może taka oferta dopiero do nas napłynie? Nowych twarzy na treningu może spodziewać się w środę lub w czwartek - mówi Wojciech Rudnicki, wiceprezes Polonii.

W okresie przygotowawczym do wiosennych meczów poloniści wyjadą na zgrupowanie do Kleszczowa oraz w tureckiej Alanyi. Pierwszy sparing rozegrają w sobotę, a rywalem będzie Rozwój Katowice.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Dwóch piłkarzy Lecha Poznań, Mateusz Machaj oraz Łukasz Białożyt przez najbliższy rok będzie występować w zespole GKP Gorzów Wielkopolski – W przypadku obu zawodników porozumieliśmy się w sprawie rocznego wypożyczenia, z opcją powrotu piłkarzy do Poznania już w czerwcu. Mateusz i Łukasz potrzebują w tej chwili regularnej gry na co większą szansę będą mieli w pierwszej lidze – mówi kierownik zespołu Lecha, Łukasz Mowlik.

Machaj ostatnio przebywał na wypożyczeniach w Polonii Słubice i Turze Turek, natomiast Białożyt większość rundy jesiennej stracił dochodząc do zdrowia po poważnej kontuzji, której nabawił się podczas letniego zgrupowania w Bad Reichenhall.

źródło: lech.poznan.pl

Wojciech Łuczak jest już oficjalnie zawodnikiem Cracovii. 20-latek został dziś zaprezentowany razem z innym nowym nabytkiem Pasów Krzysztofem Kaliciakiem podczas specjalnej konferencji prasowej.

- Również jestem zadowolony z tego, że trafiłem do Cracovii. Mam przed sobą pewne cele, które chcę osiągnąć. Mam nadzieję, że ciężka praca przyniesie efekty. Jestem zadowolony, że mogę pracować pod okiem takiego trenera - przyznał 20-letni były zawodnik Willem II Tilburg.

Łuczak, który ostatnio występował w holenderskim Willem II Tilburg, podpisał Cracovią 2,5-letni kontrakt.

źródło: cracovia.pl
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Kalinowski piłkarzem Jagiellonii

19-letni Kamil Kalinowski podpisał dzisiaj czteroletni kontrakt z Jagiellonią Białystok Wychowanek Mamr Giżycko ostatnie pół roku spędził w V-ligowym Świcie Krzeszowice. W niedzielę z pierwszym zespołem Jagiellonii wyjedzie na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.

- Bardzo cieszę się, że trafiłem właśnie do Jagiellonii - nie krył zadowolenia tuż po podpisaniu kontraktu młody zawodnik. - Mam nadzieję się rozwinąć piłkarsko, a uczyć się będę miał od kogo. Wiem, że klub ma ambicje i jest dobrze zorganizowany. Ponadto pochodzę z tego regionu, a większość mojej rodziny jest zagorzałymi kibicami Jagi. Sam kilka lat temu z kuzynami byłem na dwóch meczach w Białymstoku i widziałem jaka atmosfera panuje tu na stadionie - zakończył Kamil.

źródło: jagiellonia.pl
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Rada nadzorcza ŁKS SSA podjęła we wtorek decyzję o nieodpłatnym przekazaniu sekcji piłki nożnej do spółki założonej przez miasto Łódź. Nowa spółka ma zająć miejsce dotychczasowego podmiotu w strukturach Łódzkiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz w rozgrywkach 1. ligi.
- Podejmując jedyną słuszną w obecnej sytuacji decyzję władze ŁKS SSA są przekonane, że ligowy zespół piłkarzy ŁKS może liczyć na lepszą przyszłość. Dziękując gminie Łódź za okazaną pomoc i pozyskanie inwestora dla drużyny, mamy nadzieję na szybki powrót ŁKS do piłkarskiej elity i nawiązanie do wspaniałych chwil z 1958 i 1998 roku, kiedy to zawodnicy i trenerzy oraz sympatycy ŁKS świętowali zdobycie tytułu mistrza Polski - poinformowali PAP członkowie rady nadzorczej ŁKS SSA: Daniel Goszczyński, Mirosław Wróblewski i Jarosław Bielski.

Założenie pod koniec 2009 r. miejskiej spółki pod nazwą Łódzki Klub Sportowy Piłkarska Spółka Sportowa było spowodowane fatalną sytuacją finansowo-organizacyjną w starej spółce. ŁKS od dłuższego czasu borykał się z różnymi problemami, których eskalacja nastąpiła po decyzji PZPN, w wyniku której zespół, mimo zajęcia siódmego miejsca w rozgrywkach ekstraklasy, został latem 2009 r. zdegradowany do 1. ligi.

Po karnej degradacji klub nie mógł już liczyć na pieniądze z praw telewizyjnych, które w ostatnich latach stanowiły większą część budżetu ŁKS. Łodzianom odebrano również prawie 2 mln zł premii za zajęcie siódmego miejsca w poprzednich rozgrywkach. Jesienią piłkarze ŁKS nie mogli więc liczyć na regularne wypłaty. Zaległości dochodziły do czterech miesięcy. Mimo to zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Wesołowskiego zajął po pierwszej rundzie trzecie miejsce w 1. lidze.

Zawodnicy cierpliwie czekali na zmiany własnościowe i ustabilizowanie sytuacji w klubie. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej w ratowanie zespołu zaangażowali się m.in. wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski i przewodniczący komisji sportu łódzkiej rady miejskiej Witold Skrzydlewski. Zapowiedzieli, że znajdą dla klubu inwestora, który przejmie finansowanie zespołu. Warunkiem kontynuowania rozmów było założenie miejskiej spółki, która przejęłaby piłkarzy i prawo do gry w 1. lidze.

W grudniu rada miejska w Łodzi wyraziła zgodę na założenie spółki. Jej prezesem został dyrektor łódzkiego MOSiR, a także prezes spółki zarządzającej halą Atlas Arena Dariusz Gałązka. Po wtorkowej decyzji rady nadzorczej ŁKS SSA nowa spółka ma zielone światło do dalszych działań, których celem jest uratowanie piłkarskiego zespołu ŁKS i awans do ekstraklasy. Nowa spółka będzie musiała m.in. przejąć wierzytelności starego podmiotu wobec członków PZPN, ZUS i urzędu skarbowego.


źródło: sportowefakty.pl

Myślę że ważna informacja która powinna się tu znaleźć ;)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jędrzejczyk wypożyczony do Korony

Legia porozumiała się z Koroną Kielce w sprawie wypożyczenia Artura Jędrzejczyka. Umowa między klubami będzie obowiązywała do końca bieżącego roku, jednak „Jędza” będzie mógł wrócić do Warszawy po zakończeniu sezonu. Jeżeli kielczanie zechcą, aby zawodnik zagrał przeciwko Legii, wówczas będą musieli wpłacić na konto Legii dodatkową kwotę.

Na wypożyczeniu Jędrzejczyka bardzo zależało działaczom Legii. - Regularna gra przyniosłaby ogromne korzyści dla Jędrzejczyka. Naturalnie Artur pozostanie piłkarzem Legii i wierzę, że po powrocie nadal będzie silnym punktem drużyny – mówił niedawno w wywiadzie dla legia.com dyrektor Mirosław Trzeciak.

źródło: legia.com


Przedstawiciele Korony Kielce nie próżnują i pozyskują kolejnych zawodników. W środę na zasadzie definitywnego transferu do Korony trafili Pavol Stano [fot], Marcin Tataj i Grzegorz Lech.

32-letni słowacki obrońca Pavol Stano, który ostatnio występował w Jagiellonii Białystok, podpisał dwuletni kontrakt. 30-letni Tataj i 27-letni Lech ostatnio występowali w Dolcanie Ząbki. Pierwszy podpisał z Koroną 2,5-letni kontrakt, natomiast drugi związał się trzyletnią umową.

Wcześniej Korona sprowadziła ze Znicza Pruszków Pawła Kaczmarka.

źródło: korona-kielce.pl/Radio Kielce
 
jaruone 0

jaruone

Użytkownik
Dzisiejsze wzmocnienie Korony:

Łukasz Maliszewski (z GKP Gorzów - 170 tyś zł) źródło:GKP Gorzów Wielkopolski

Z wzmocnień &quot;wewnętrznych&quot; - Michał Trzeciakiewicz wrócił do treningów (z ponad tydzien temu ale chyba nikt nie wspominał) po niemal 2 letniej przerwie spowodowanej kontuzją.

I Krzysztof Gajtkowski na testach w Ruchu Radzionków - transfer niemal pewny (jeśli Cidry się nie rozmyślą). Gajtek był tam przymierzany na początku sezonu gdy kończyło mu się wypożyczenie do Polonii W-wa
 
travism 190

travism

Forum VIP
Adrian Paluchowski zawodnikiem Piasta

Adrian Paluchowski złożył podpis pod kontraktem i wiosną będzie grał w Piaście Gliwice.

- Wszystko zostało już dopełnione, zawodnik spędzi przy Okrzei rok bez możliwości pierwokupu. Ma za sobą także pierwszy trening na bocznym boisku Stadionu Śląskiego - poinformował wiceprezes niebiesko-czerwonych Zbigniew Koźmiński.

źródło: PiastGliwice.eu​
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Onyszko piłkarzem Odry

Arkadiusz Onyszko został nowym piłkarzem Odry Wodzisław.
Onyszko będzie grał w Wodzisławskim klubie przez następne pół roku. Ten 36-letni bramkarz przez ostatnie 11 lat grał w Danii. Ostatnio bronił barw FC Midtjylland.
 
J 19

jajo

Użytkownik
Z Ruchu do Polonii Warszawa odchodzi Tomek Brzyski. Prawdopodobnie za 500 tysięcy złotych, co było kwotą odstępnego w kontrakcie Brzytwy. Jest to prawdopodobnie jedyny wartościowy zawodnik, którego Niebiescy pozbędą się zimą. Z Cantoro w Wodzisławiu jeszcze nic pewnego, Mauro bowiem otrzymał także propozycję z Chorzowa. Mniej atrakcyjną finansowo, ale na pewno bardziej sportowo
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom